phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Madonna di Campiglio – Pinzolo

Wakacje Madonna di Campiglio – Pinzolo

W skrócie

  • Madonna di Campiglio – włoska stolica sportów zimowych
  • nowoczesne wyciągi i świetnie przygotowane, różnorodne trasy
  • połączenie z Val di Sole
  • Ursus – jeden z najlepszych snowparków w Alpach
  • większość tras sztucznie naśnieżana
  • bezpłatny przewóz sprzętu narciarsko-snowboardowego do 10 kg/os.

Zobacz ofertę

Ulubione miejsce narciarzy i snowboardzistów. Są tu doskonale przygotowane trasy i mnóstwo atrakcji après-ski. Madonna di Campiglio – włoska stolica sportów zimowych i prestiżowy ośrodek narciarski z ponad 100-letnią tradycją oraz spokojne, kameralne Pinzolo – idealne na rodzinny wypoczynek.

MADONNA DI CAMPIGLIO
Prestiżowy ośrodek narciarski i renomowany kurort w zachodniej części regionu Trentino jest jednym z najważniejszych kompleksów narciarskich we włoskich Alpach i całych Włoszech. Położony na wysokości 1550 m n.p.m., między Dolomitami Brenta a wysokimi szczytami Adamello i Presanella, jest uwielbiany przez amatorów białego szaleństwa. Oprócz świetnie przygotowanych, różnorodnych tras narciarskich, znajdziesz tu wiele atrakcji après-ski – liczne restauracje, dyskoteki, luksusowe sklepy i butiki.

PINZOLO
Uważane za perełkę Dolomitów, kameralne i spokojne miasteczko położone w Dolinie Rendena na wysokości 850 m n.p.m., oddalone od Madonny di Campiglio o ok. 13 km. To idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Są tu przepiękne, dobrze przygotowane trasy, w tym najdłuższa DoloMitica ze szczytu Doss del Sabion do doliny.

NA STOKU
90 km tras o różnym stopniu trudności, w tym 37 tras łatwych, 41 średnich i 12 trudnych. Wszystkie trasy obsługiwane są przez 26 nowoczesnych wyciągów. Cześć tras jest idealna dla początkujących narciarzy, jak i tych, którzy delektują się jazdą. Ci bardziej doświadczeni mogą szusować po słynnej trasie 3-Tre, na której rozgrywane są corocznie zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Na nich czekają także: DoloMitica ze szczytu Doss del Sabion do doliny, z różnicą poziomów wynoszącą 1248 m czy Spinale Direttissima na Monte Spinale, z nachyleniem sięgającym prawie 70˚! Do wieczornej jazdy na nartach idealnie nadaje się oświetlona Canalone Miramonti. Miłośnicy snowboardu i freeride’u także znajdą tu coś dla siebie. Na miejscu są trasy z głębokim śniegiem i 2 snowparki, w tym słynny Ursus – jeden z najlepszych snowparków w Alpach.

NAJWIĘKSZA KARUZELA W TRENTINO
Region Madonna di Campiglio łączy się siecią wyciągów z Pinzolo oraz Marillevą i Folgaridą, tworząc region narciarski SkiArea Campiglio Dolomiti di Brenta. To największa karuzela narciarska w Trentino i prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów! 156 km doskonale przygotowanych tras, z których najciekawsze to: Groste – najdłuższa trasa o średnim stopniu trudności (7 km), Spinale Direttissima – najtrudniejsza, 3-Tre – trasa Pucharu Świata. Kurorty połączone są trasami i nowoczesnymi kolejkami – wszędzie można się do nich dostać bez zdejmowania nart! 

NIE PRZEGAP
Przejażdżki gondolą Pinzolo-Campiglio Express – rewelacyjne widoki gwarantowane! Spróbuj wieczornego zjazdu oświetloną trasą Canalone Miramonti czy zjazdu słynną 3-Tre i Spinale Direttissima. W styczniu w okolicach Madonny ścigają się właściciele zabytkowych samochodów, a w lutym odbywa się tu Karnawał Habsburski upamiętniający wizytę cesarza Franciszka Józefa I i jego żony Sissi w kurorcie.

A PO NARTACH…
Czeka na Ciebie wiele atrakcji après-ski. Są tu lodowiska, można wspinać się po zamarzniętych wodospadach, opalać na skąpanych w słońcu stokach czy wraz z wykwalifikowanym przewodnikiem wybrać się na spacery na rakietach śnieżnych. Mało atrakcji w ciągu dnia? Wieczorem wybierz się na wyprawę skuterami śnieżnymi do okolicznych schronisk, spróbuj lokalnych specjałów w licznych restauracjach lub potańcz w nocnych klubach i dyskotekach. Tu nie ma miejsca na nudę!


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne. Rezydent może mieszkać w miejscu dość oddalonym od pozostałych, więc nie zawsze będzie możliwy bezpośredni kontakt z rezydentem.

Czas przelotu: Polska-Werona: ok. 1 godz. 10 min.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V; adapter do nabycia w sklepach (ok. 2-3 EUR).

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 1-2 EUR os./dzień.

Ubezpieczenie: od 1 stycznia 2022 r. każda osoba korzystająca ze stoku jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia OC od wypadków na stokach narciarskich. Weryfikacja odbywa się na podstawie przedstawienia certyfikatu ubezpieczeniowego lub numeru polisy. Brak polisy będzie skutkował odebraniem skipassu oraz mandatem w wysokości 100-150 EUR. W cenie imprezy wliczone jest ubezpieczenie Itaka Simple, które nie obejmuje OC w związku z amatorskim uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Wykupienie ubezpieczenia Itaka Complex + Rozszerzenie ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka, Itaka Prestige lub SKI&SPORT, które można wykupić przed rozpoczęciem imprezy jest jednoznaczne z wywiązaniem się z powyższego wymogu.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

SEZON NARCIARSKI – Madonna di Campiglio-Pinzolo:
koniec listopada – początek kwietnia


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 850-2500 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: 83 trasy o łącznej długości ok. 90 km (37 tras łatwych, 41 średnich, 12 trudnych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: ok. 95 %.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 26 wyciągów (14 wyciągów krzesełkowych, 7 wyciągów orczykowych, 5 gondoli).
Całkowita przepustowość wyciągów: 1800 osób/godz.
SZKÓŁKI NARCIARSKIE: 10 szkółek narciarskich.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni): 
SkiArea Campiglio Dolomiti di Brenta (łącznie ok. 156 km tras zjazdowych i 58 wyciągów w 4 regionach narciarskich: Madonna di Campiglio, Pinzolo, Marilleva, Folgarida): niski sezon: dorośli ok. 255 EUR/os., dzieci ok. 179 EUR/os.; wysoki sezon: dorośli ok. 289 EUR/os., dzieci ok. 202 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter