phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Val di Sole

Wakacje Val di Sole

W skrócie

  • największy region narciarski w zachodniej części Trentino
  • połączenie z Madonną di Campiglio
  • nowoczesne wyciągi i zróżnicowane trasy
  • doskonale przygotowane stacje narciarskie
  • ski in/out
  • snowparki w Folgarida-Marilleva i Passo Tonale
  • region uwielbiany przez polskich narciarzy
  • bardzo dobre połączenie drogowe z południem Polski, także rezerwacja hotelu z dojazdem własnym
  • bezpłatny przewóz sprzętu narciarsko-snowboardowego do 10 kg/os.

Zobacz ofertę

Dolina Słońca – malownicze wioski alpejskie, wspaniałe warunki narciarskie i zróżnicowane trasy, doskonale przygotowane stacje narciarskie i nowoczesne wyciągi.

MARILLEVA I FOLGARIDA
To stacje narciarskie „z probówki”, zbudowane w latach 60-tych. Nie ma tu typowej alpejskiej architektury. Charakterystyczne pawilony przytulone do stoków to wizytówka Marillevy 1400. I to, co narciarze lubią najbardziej: narty spod drzwi i powrót na nartach pod same drzwi hotelu. Poniżej, naprzeciw Mezzany, leży bardziej kameralna Marilleva 900. Nieduża Folgarida z kilkoma hotelami i rezydencjami położona jest wśród lasów jodłowo-modrzewiowych, blisko alpejskiej wioski Dimaro, przy drodze do Madonny di Campiglio, do której jest stąd tylko 8 km.

PEJO
Jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się obszarem Val di Sole. W ośrodku znajduje się prawie 20 km nartostrad, są nowoczesne i wydajne wyciągi. Wciąż jeszcze nie tak popularny jak pozostałe kurorty Val di Sole, stanowi idealną propozycję dla osób chcących połączyć urlop narciarski ze spokojnym wypoczynkiem po nartach. Pejo to ośrodek z bardzo bogatą tradycją, a także centrum uzdrowiskowe otoczone górami, dolinami i lasami Parku Narodowego Stelvio.

PASSO TONALE
Passo Tonale – przełęcz i teren narciarski do którego należą Ponte di Legno i Temu. Lodowiec Presena, u stóp którego leży Passo Tonale to nie tylko piękne widoki na majestatyczne góry, ale również idealne warunki narciarskie przez cały rok.

 


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Nasze miejsca: Marilleva i Folgarida– stacje narciarskie „z probówki”, zbudowane w latach 60-tych. Nie ma tu typowej alpejskiej architektury. Marilleva 1400 z charakterystycznymi pawilonami przytulonymi do stoków to wizytówka; Folgarida – nieduża z kilkoma hotelami i rezydencjami, położona jest wśród lasów jodłowo-modrzewiowych; Pejo – ośrodek z bardzo bogatą tradycją, położony w sercu Parku Narodowego Stelvio; Passo Tonale – rejon, do którego należą słynne miejscowości narciarskie Ponte di Legno oraz Temu, piękne widoki i idealne warunki dla narciarzy.

Na stoku: nowoczesne wyciągi, skomunikowane tereny narciarskie, stacje narciarskie na stokach. Jedną z najbardziej znanych tras jest Folgarida Nera o dł. 1850 m i różnicy poziomów 554 m. Na terenach Folgarida-Marilleva i Passo Tonale dostępne są snowparki; trasy bardzo malownicze, wiele z nich poprowadzonych jest lasami, prawie 90% ma sztuczne naśnieżanie. Dodatkową atrakcją jest połączenie ze stokami Madonny di Campiglio, gdzie można dostać się bez zdejmowania nart.

Spróbuj: słynna trasa Folgarida Nera, 5-kilometrowy zjazd z Monte Vigo do Marilleva 1400, snowparki: Malghet Aut – dla początkujących w Folgaridzie i Malga Panciana dla zaawansowanych w Marillevie, karuzela narciarska Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida, Marilleva; lokalne przysmaki: ser Casolèt della Val di Sole, jabłka Melinda.

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne. Rezydent może mieszkać w miejscu dość oddalonym od pozostałych, więc nie zawsze będzie możliwy bezpośredni kontakt z rezydentem.

Czas przelotu: Polska-Werona; ok. 1 godz. 10 min.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; w niektórych miejscach można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V; adapter do nabycia w sklepach (ok. 2-3 EUR).

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 1-2 EUR os./dzień.

Ubezpieczenie: od 1 stycznia 2022 r. każda osoba korzystająca ze stoku jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia OC od wypadków na stokach narciarskich. Weryfikacja odbywa się na podstawie przedstawienia certyfikatu ubezpieczeniowego lub numeru polisy. Brak polisy będzie skutkował odebraniem skipassu oraz mandatem w wysokości 100-150 EUR. W cenie imprezy wliczone jest ubezpieczenie Itaka Simple, które nie obejmuje OC w związku z amatorskim uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Wykupienie ubezpieczenia Itaka Complex + Rozszerzenie ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka, Itaka Prestige lub SKI&SPORT, które można wykupić przed rozpoczęciem imprezy jest jednoznaczne z wywiązaniem się z powyższego wymogu.

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

SEZON NARCIARSKI – VAL DI SOLE:
grudzień – kwiecień


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościTRASY NARCIARSKIE:
Folgarida, Marilleva:

Położenie:  1300-2179 m n.p.m
Całkowita długość tras narciarskich: ok. 54 km tras zjazdowych (4 trasy trudne, 11 średnich, 18 łatwych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: ok. 80 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 26 wyciągów (6 kolejek kabinowych, 15 wyciągów krzesełkowych, 5 orczykowych).
Całkowita przepustowość wyciągów: 36 000 osób/godz.TRASY NARCIARSKIE:
Pejo:


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczościPołożenie: 1160-2000 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: ok. 18 km tras zjazdowych (1 trasa bardzo trudna, 6 tras trudnych, 6 łatwych).
Trasa nocna: ok. 1 km.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 
6 wyciągów (1 kolejka gondolowa, 1 kolejka kabinowa, 4 wyciągi krzesełkowe).

  

TRASY NARCIARSKIE:
Passo Tonale - Ponte di Legno - Temu

Położenie: 1121-3000 m n.p.m.
Całkowita długość tras narciarskich: ok. 100 km tras zjazdowych (6 tras trudnych, 11 średnich, 18 łatwych).
Trasy ze sztucznym naśnieżaniem: 100% tras.

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 28 wyciągów (4 gondole, 19 wyciągów krzesełkowych, 3 wyciągi orczykowe, 2 taśmy narciarskie).
Całkowita przepustowość wyciągów: ok. 50 000 osób/godz. 

 

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
Superskirama 
(380 km tras w Dolomitach zachodnich w Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida i Marilleva, Ponte di Legno, Tonale, Presena, Pejo, Monte Bondone, Andalo, Fai della Paganella, Folgaria Lavarone): 
niski sezon: dorośli: ok. 245 EUR/os., dzieci: ok. 175 EUR/os.
wysoki sezon: dorośli: ok. 280 EUR/os., dzieci: 195 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter