phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Via Lattea

Wakacje Via Lattea

W skrócie

  • 6 włoskich stacji i 1 francuska połączone w jeden ogromny kompleks narciarski – wszystko na jednym karnecie
  • doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego i snowboardu
  • 7 snowparków
  • 203 trasy zjazdowe o łącznej długości ponad 400 km
  • wiele atrakcji après ski: kluby, restauracje i sklepy
  • infrastruktura na olimpijskim poziomie

Zobacz ofertę

Raj dla narciarzy i miłośników sportów zimowych! ViaLattea, czyli Droga Mleczna to jeden z największych i najatrakcyjniejszych regionów narciarskich we włoskich Alpach.

Położony w Dolinie Susa w północno-zachodnim Piemoncie swoimi terenami narciarskimi przyciąga co roku tysiące turystów. Infrastruktura została znacznie rozbudowana na potrzeby Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 roku. ViaLattea to olbrzymi kompleks połączonych tras i wyciągów, składający się z 7 obszarów narciarskich: Sauze d’Oulx, Sestriere, Sansicario, Cesana, Claviere, Pragelato i francuskie Montgenevre. Sezon narciarski trwa od grudnia aż do kwietnia i cechuje się łagodnym klimatem gwarantującym śnieg i słoneczną pogodę. Jest tu 400 km urozmaiconych i doskonale przygotowanych tras zjazdowych, w tym kilka tras międzynarodowych.

Dostępne są karnety narciarskie umożliwiające jazdę po całym kompleksie, włącznie z francuskim kurortem Montgenevre. Wyznaczono 203 trasy o różnych stopniach zaawansowania. Dominują trasy dla średniozaawansowanych, jest ich 111 o łącznej długości 400 km. Przygotowano trasy zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych jak i dla ekspertów. W regionie znajdują się cztery trasy olimpijskie mające homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Słynny oświetlany stok Kandahar o długości 1,5 km jest dużą atrakcją szczególnie dla wielbicieli nocnych zjazdów. Amatorzy narciarstwa biegowego także znajdą coś dla siebie za sprawą 100 km tras biegowych. Rozbudowany system wydajnych i nowoczesnych wyciągów umożliwia narciarzom i snowboardzistom sprawne poruszanie się po kompleksie Drogi Mlecznej. Wyciągi są w stanie przetransportować 110 tys. osób na godzinę.

Są tu 62 wyciągi, w tym 34 wyciągi krzesełkowe i 7 gondoli. Stała modernizacja stoków i największa w Alpach struktura sztucznego zaśnieżania z ponad 900 armatkami śniegowymi gwarantuje wysoką jakość stoków przez cały sezon narciarski. W całym regionie działa 12 szkółek narciarskich i snowboardowych z ponad 600 instruktorami. Na pasjonatów snowboardu czeka 7 snowparków wyposażonych w liczne skocznie, funboxy i handraile. ViaLattea to również doskonałe après ski. Basen, lodowiska, centra fitness i sauny zapewniają relaks po intensywnym dniu na stoku. Liczne restauracje, bary i kluby nocne urozmaicą zimowe wakacje. Rozrywkę po nartach zapewnią także zakupy w butikach i sklepach. Każdy miłośnik zimowych szaleństw znajdzie tu coś dla siebie, od pieszych wycieczek, przez jazdę na skuterach śnieżnych po lot helikopterem nad szczytami i zjazdy w dzikich miejscach po śnieżnym puchu.

Najpiękniejszą i najwyżej położoną miejscowością kompleksu ViaLattea jest Sestriere, nazywana królową narciarstwa zjazdowego. Jedna z najpopularniejszych miejscowości we włoskich Alpach już w latach 30. ubiegłego wieku stała się międzynarodowym centrum narciarstwa. Regularnie gości Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim, dzięki czemu infrastruktura narciarska jest na najwyższym poziomie. W 1997 r. odbyły się tu Zimowe Mistrzostwa Świata, a w roku 2006 kurort zamienił się w wioskę olimpijską. Sestriere leży na wysokości 2035 m n.p.m. u stóp Monte Motta, tylko 17 km od granicy francuskiej. Posiada rewelacyjne trasy zjazdowe, pięknie nasłonecznione stoki i co istotne nie ma tu tłoku. Panują tu idealne warunki do uprawiania snowboardu i narciarstwa biegowego. Miejscowość jest połączona z każdym zakątkiem tras narciarskich kompleksu ViaLattea.

Na miejscu bardzo bogata oferta sportowa i kulturalna. W centrum kurortu jest lodowisko, a na miłośników lokalnej kuchni czeka wiele restauracji i barów. Bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa zapewnia udany wypoczynek nawet najbardziej wymagającym gościom. Sestriere to wspaniała propozycja dla szukających komfortu i rozrywki na najwyższym poziomie i pragnących oddać się zimowemu szaleństwu.

 


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Nasze miejsca: Via Lattea – czyli Droga Mleczna to jeden z największych i najatrakcyjniejszych regionów narciarskich we włoskich Alpach. Sestriere leży na wysokości 2035 m n.p.m., u stóp Monte Motta, w Dolinie Susa, tylko 17 km od granicy francuskiej, najpiękniejsza i najwyżej położona miejscowość kompleksu Via Lattea, w 2006 r. odbywały się tu Zimowe Igrzyska Olimpijskie Torino, regularnie gości Mistrzostwa Świata w Narciarstwie; rewelacyjne trasy zjazdowe, pięknie nasłonecznione stoki, nie ma tu tłoku, idealne warunki do uprawiania snowboardu i narciarstwa biegowego; cała masa atrakcji après ski. Sansicario – na wysokości 1700 m n.p.m., spokojna i niezatłoczona miejscowość, idealna dla rodzin i na aktywny wypoczynek we dwoje; 1restauracje z tradycyjną włoską kuchnią, piękny widok na szczyt Chaberton, bardzo dobrze przygotowane trasy o różnym stopniu trudności.

Na stoku: Via Lattea to olbrzymi kompleks połączonych tras i wyciągów, składający się z 6 obszarów narciarskich we Włoszech: Sauze d’Oulx, Sestriere, Sansicario, Cesana, Claviere, Pragelato i francuskie Montgenevre, sezon trwa od grudnia aż do kwietnia; łagodny klimat gwarantujący śnieg i słoneczną pogodę, 400 km urozmaiconych i doskonale przygotowanych tras zjazdowych, w tym kilka międzynarodowych, 203 trasy o różnych stopniach zaawansowania, dominują trasy dla średniozaawansowanych: 111, 4 trasy olimpijskie z homologacją FIS, słynny oświetlany stok Kandahar o długości 1,5 km, 100 km tras biegowych, 62 wyciągi, w tym 34 wyciągi krzesełkowe i 7 gondoli, ponad 900 armatek śniegowych, 7 snowparków wyposażonych w liczne skocznie, funboxy i handraile.

Spróbuj: après ski: basen, lodowiska, centra fitness i sauny, liczne restauracje, bary i kluby nocne, zakupy w butikach i sklepach, piesze wycieczki, jazda na skuterach śnieżnych, lot helikopterem nad szczytami, zjazdy w dzikich miejscach po śnieżnym puchu, jazda psim zaprzęgiem, zjazdy po olimpijskich trasach, tradycyjna włoska kuchnia, doskonała pizza, lokalne wino lodowe Chiomonte produkowane z zamarzniętych na krzewie winogron, ser Toma.

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne. Zależnie od ilości klientów rezydent może mieszkać w miejscu dość oddalonym od pozostałych, więc nie zawsze będzie możliwy bezpośredni kontakt z rezydentem. Czas przelotu: Polska-Turyn – ok. 1,5 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 15 EUR, skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 1-2 EUR/os./dzień.

Ubezpieczenie: od 1 stycznia 2022 r. każda osoba korzystająca ze stoku jest zobowiązana do wykupienia ubezpieczenia OC od wypadków na stokach narciarskich. Weryfikacja odbywa się na podstawie przedstawienia certyfikatu ubezpieczeniowego lub numeru polisy. Brak polisy będzie skutkował odebraniem skipassu oraz mandatem w wysokości 100-150 EUR. W cenie imprezy wliczone jest ubezpieczenie Itaka Simple, które nie obejmuje OC w związku z amatorskim uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Wykupienie ubezpieczenia Itaka Complex + Rozszerzenie ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka, Itaka Prestige lub SKI&SPORT, które można wykupić przed rozpoczęciem imprezy jest jednoznaczne z wywiązaniem się z powyższego wymogu.

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji lub obłożenia hotelu.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

SEZON NARCIARSKI - VIA LATTEA: 
grudzień-kwiecień


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 1380-2808 m n.p.m.
Całkowita długość tras zjazdowych: 203 trasy zjazdowe o łącznej długości 400 km: 52 trasy dla początkujących (134 km), 111 tras dla średniozaawansowanych (180 km), 40 tras dla zaawansowanych (86 km).
Sztuczne naśnieżanie: 60% (900 armatek śnieżnych).

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 62 wyciągi (7 gondoli, 34 wyciągi krzesełkowe, 21 wyciągów orczykowych).
Całkowita przepustowość wyciągów: 110 000 os./godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE:
12 szkół narciarskich z ponad 600 instruktorami.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
wysoki sezon:
dorośli i dzieci: ok. 196 EUR/os.
niski sezon: dorośli i dzieci: ok. 136 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter