phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?Via Lattea

Wakacje Via Lattea

W skrócie

 • 6 włoskich stacji i 1 francuska połączone w jeden ogromny kompleks narciarski – wszystko na jednym karnecie
 • doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego i snowboardu
 • 7 snowparków
 • 203 trasy zjazdowe o łącznej długości ponad 400 km
 • wiele atrakcji après ski: kluby, restauracje i sklepy
 • infrastruktura na olimpijskim poziomie
 • bezpłatny przewóz sprzętu narciarsko-snowboardowego do 10 kg/os.

Zobacz ofertę

Narty (4)

Club Hotel Solaris Club Hotel Solaris Via Lattea

-22% 2 022 Pln
1 559Pln
 • aktywny wypoczynek z rodziną
 • blisko stacji wyciągów SansicarioCesana
 • niedaleko centrum miasteczka alpejskiego
 • ZIMA 21/22

Hotel Majestic Sansicario Hotel Majestic Sansicario Via Lattea

-21% 2 467 Pln
1 929Pln
 • przepięknie położony
 • blisko wyciągów
 • eleganckie i nowoczesne pokoje
 • bardzo dobra kuchnia
 • kryty basen i centrum wellness
 • ZIMA 21/22

Hotel TH Sestriere Villaggio Olimpico Hotel TH Sestriere Villaggio Olimpico Via Lattea

-21% 2 687 Pln
2 099Pln
 • na aktywne, rodzinne wakacje
 • elegancki
 • podgrzewany basen
 • przestronne pokoje
 • na rozległym terenie
 • ZIMA 21/22

Hotel Sestriere Hotel Sestriere Via Lattea

-28% 4 189 Pln
2 979Pln
 • przyjazny dla rodzin
 • położony w samym centrum prestiżowego kurortu
 • szeroka oferta animacji
 • wyśmienita kuchnia
 • ZIMA 21/22

Raj dla narciarzy i miłośników sportów zimowych! ViaLattea, czyli Droga Mleczna to jeden z największych i najatrakcyjniejszych regionów narciarskich we włoskich Alpach.

Położony w Dolinie Susa w północno-zachodnim Piemoncie swoimi terenami narciarskimi przyciąga co roku tysiące turystów. Infrastruktura została znacznie rozbudowana na potrzeby Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 roku. ViaLattea to olbrzymi kompleks połączonych tras i wyciągów, składający się z 7 obszarów narciarskich: Sauze d’Oulx, Sestriere, Sansicario, Cesana, Claviere, Pragelato i francuskie Montgenevre. Sezon narciarski trwa od grudnia aż do kwietnia i cechuje się łagodnym klimatem gwarantującym śnieg i słoneczną pogodę. Jest tu 400 km urozmaiconych i doskonale przygotowanych tras zjazdowych, w tym kilka tras międzynarodowych.

Dostępne są karnety narciarskie umożliwiające jazdę po całym kompleksie, włącznie z francuskim kurortem Montgenevre. Wyznaczono 203 trasy o różnych stopniach zaawansowania. Dominują trasy dla średniozaawansowanych, jest ich 111 o łącznej długości 400 km. Przygotowano trasy zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych jak i dla ekspertów. W regionie znajdują się cztery trasy olimpijskie mające homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Słynny oświetlany stok Kandahar o długości 1,5 km jest dużą atrakcją szczególnie dla wielbicieli nocnych zjazdów. Amatorzy narciarstwa biegowego także znajdą coś dla siebie za sprawą 100 km tras biegowych. Rozbudowany system wydajnych i nowoczesnych wyciągów umożliwia narciarzom i snowboardzistom sprawne poruszanie się po kompleksie Drogi Mlecznej. Wyciągi są w stanie przetransportować 110 tys. osób na godzinę.

Są tu 62 wyciągi, w tym 34 wyciągi krzesełkowe i 7 gondoli. Stała modernizacja stoków i największa w Alpach struktura sztucznego zaśnieżania z ponad 900 armatkami śniegowymi gwarantuje wysoką jakość stoków przez cały sezon narciarski. W całym regionie działa 12 szkółek narciarskich i snowboardowych z ponad 600 instruktorami. Na pasjonatów snowboardu czeka 7 snowparków wyposażonych w liczne skocznie, funboxy i handraile. ViaLattea to również doskonałe après ski. Basen, lodowiska, centra fitness i sauny zapewniają relaks po intensywnym dniu na stoku. Liczne restauracje, bary i kluby nocne urozmaicą zimowe wakacje. Rozrywkę po nartach zapewnią także zakupy w butikach i sklepach. Każdy miłośnik zimowych szaleństw znajdzie tu coś dla siebie, od pieszych wycieczek, przez jazdę na skuterach śnieżnych po lot helikopterem nad szczytami i zjazdy w dzikich miejscach po śnieżnym puchu.

Najpiękniejszą i najwyżej położoną miejscowością kompleksu ViaLattea jest Sestriere, nazywana królową narciarstwa zjazdowego. Jedna z najpopularniejszych miejscowości we włoskich Alpach już w latach 30. ubiegłego wieku stała się międzynarodowym centrum narciarstwa. Regularnie gości Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim, dzięki czemu infrastruktura narciarska jest na najwyższym poziomie. W 1997 r. odbyły się tu Zimowe Mistrzostwa Świata, a w roku 2006 kurort zamienił się w wioskę olimpijską. Sestriere leży na wysokości 2035 m n.p.m. u stóp Monte Motta, tylko 17 km od granicy francuskiej. Posiada rewelacyjne trasy zjazdowe, pięknie nasłonecznione stoki i co istotne nie ma tu tłoku. Panują tu idealne warunki do uprawiania snowboardu i narciarstwa biegowego. Miejscowość jest połączona z każdym zakątkiem tras narciarskich kompleksu ViaLattea.

Na miejscu bardzo bogata oferta sportowa i kulturalna. W centrum kurortu jest lodowisko, a na miłośników lokalnej kuchni czeka wiele restauracji i barów. Bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa zapewnia udany wypoczynek nawet najbardziej wymagającym gościom. Sestriere to wspaniała propozycja dla szukających komfortu i rozrywki na najwyższym poziomie i pragnących oddać się zimowemu szaleństwu.

 


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

Nasze miejsca: Via Lattea – czyli Droga Mleczna to jeden z największych i najatrakcyjniejszych regionów narciarskich we włoskich Alpach. Sestriere leży na wysokości 2035 m n.p.m., u stóp Monte Motta, w Dolinie Susa, tylko 17 km od granicy francuskiej, najpiękniejsza i najwyżej położona miejscowość kompleksu Via Lattea, w 2006 r. odbywały się tu Zimowe Igrzyska Olimpijskie Torino, regularnie gości Mistrzostwa Świata w Narciarstwie; rewelacyjne trasy zjazdowe, pięknie nasłonecznione stoki, nie ma tu tłoku, idealne warunki do uprawiania snowboardu i narciarstwa biegowego; cała masa atrakcji après ski. Sansicario – na wysokości 1700 m n.p.m., spokojna i niezatłoczona miejscowość, idealna dla rodzin i na aktywny wypoczynek we dwoje; 1restauracje z tradycyjną włoską kuchnią, piękny widok na szczyt Chaberton, bardzo dobrze przygotowane trasy o różnym stopniu trudności.

Na stoku: Via Lattea to olbrzymi kompleks połączonych tras i wyciągów, składający się z 6 obszarów narciarskich we Włoszech: Sauze d’Oulx, Sestriere, Sansicario, Cesana, Claviere, Pragelato i francuskie Montgenevre, sezon trwa od grudnia aż do kwietnia; łagodny klimat gwarantujący śnieg i słoneczną pogodę, 400 km urozmaiconych i doskonale przygotowanych tras zjazdowych, w tym kilka międzynarodowych, 203 trasy o różnych stopniach zaawansowania, dominują trasy dla średniozaawansowanych: 111, 4 trasy olimpijskie z homologacją FIS, słynny oświetlany stok Kandahar o długości 1,5 km, 100 km tras biegowych, 62 wyciągi, w tym 34 wyciągi krzesełkowe i 7 gondoli, ponad 900 armatek śniegowych, 7 snowparków wyposażonych w liczne skocznie, funboxy i handraile.

Spróbuj: après ski: basen, lodowiska, centra fitness i sauny, liczne restauracje, bary i kluby nocne, zakupy w butikach i sklepach, piesze wycieczki, jazda na skuterach śnieżnych, lot helikopterem nad szczytami, zjazdy w dzikich miejscach po śnieżnym puchu, jazda psim zaprzęgiem, zjazdy po olimpijskich trasach, tradycyjna włoska kuchnia, doskonała pizza, lokalne wino lodowe Chiomonte produkowane z zamarzniętych na krzewie winogron, ser Toma.

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne. Zależnie od ilości klientów rezydent może mieszkać w miejscu dość oddalonym od pozostałych, więc nie zawsze będzie możliwy bezpośredni kontakt z rezydentem. Czas przelotu: Polska-Turyn – ok. 1,5 godz.

Czas lokalny: czas polski.

Język: włoski; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, napój – ok. 2 EUR, piwo – ok. 3 EUR, wino – ok. 4 EUR.

Komunikacja: taksówka – ok. 15 EUR, skibusy – od ok. 3-5 EUR.

Opata klimatyczna: we Włoszech obowiązuje opłata klimatyczna do uiszczenia w każdym hotelu podczas zakwaterowania lub wykwaterowania – ok. 1-2 EUR/os./dzień.

  

SEZON NARCIARSKI - VIA LATTEA: 
grudzień-kwiecień


Pobierz mapę tras w pełnej rozdzielczości

TRASY NARCIARSKIE:
Położenie: 1380-2808 m n.p.m.
Całkowita długość tras zjazdowych: 203 trasy zjazdowe o łącznej długości 400 km: 52 trasy dla początkujących (134 km), 111 tras dla średniozaawansowanych (180 km), 40 tras dla zaawansowanych (86 km).
Sztuczne naśnieżanie: 60% (900 armatek śnieżnych).

WYCIĄGI NARCIARSKIE:
Typy i ilość wyciągów: 62 wyciągi (7 gondoli, 34 wyciągi krzesełkowe, 21 wyciągów orczykowych).
Całkowita przepustowość wyciągów: 110 000 os./godz.

SZKÓŁKI NARCIARSKIE:
12 szkół narciarskich z ponad 600 instruktorami.

CENY SKIPASSÓW (za 6 dni):
wysoki sezon:
dorośli i dzieci: ok. 196 EUR/os.
niski sezon: dorośli i dzieci: ok. 136 EUR/os.

 

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter