phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Gdzie na wakacje?La Palma

Wakacje La Palma

W skrócie

 • nazywana Zieloną Wyspą
 • miejsca, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka
 • zielone lasy wawrzynowe przypominające scenerię "Parku Jurajskiego";
 • niezliczona ilość tras trekkingowych i rowerowych
 • nowoczesne, ogromne obserwatorium astronomiczne
 • kameralne wakacje dla miłośników natury

Zobacz ofertę

Wczasy (3) All Inclusive (3) Last Minute (3)

Hotel H10 Taburiente Playa La Palma

4 149Pln
 • pięknie położony na nadmorskim klifie
 • blisko centrum Los Cancajos
 • bardzo dobra kuchnia
 • blisko plaży
 • Last minute

Hotel La Palma & Teneguía Princess Vital & Fitness La Palma

4 349Pln
 • aktywne wakacje z rodziną
 • kompleks 8 basenów
 • bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne
 • profesjonalne centrum spa
 • animacje po polsku (15.06.23-15.09.23)
 • All inclusive
 • Last minute

Hotel Esencia de La Palma by Princess La Palma

4 799Pln
 • tylko dla dorosłych (16+)
 • polecany dla par
 • nowoczesne, jasne pokoje
 • tuż przy oceanie
 • bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne
 • udogodnienia kompleksu La Palma & Teneguía Princess Vital & Fitness
 • All inclusive
 • Last minute

La Isla Bonita – czyli piękna wyspa, tak o La Palmie mówią jej dumni mieszkańcy. I zdecydowanie jest się czym szczycić! Największy atut La Palmy to niespotykane, zróżnicowane krajobrazy: wąwozy, lasy, góry dochodzące do lśniących w słońcu czarnych wulkanicznych plaż, słynna Caldera de Taburiente, białe domki w sennych miasteczkach i wszechobecne plantacje bananowców, tworzą wyjątkowej urody scenerię, zachwycającą naturalnością.

Piąta, co do wielkości wyspa archipelagu kanaryjskiego, położona 60 km od Teneryfy i 400 km od Maroka, to wspaniałe miejsce dla amatorów trekkingu, sportów outdoorowych i jazdy na rowerze. Bujna, endemiczna przyroda i dużo możliwości aktywnego wypoczynku sprawiają, że La Palma to idealny wybór na pełen relaks i doładowanie baterii. Intensywna zieleń krajobrazu sprawiła, że La Palma nazywana jest także La Isla Verde, czyli: Zielona Wyspa. Nie ma tu wielkich ośrodków wczasowych i centrów handlowych, ale w lokalnych sklepikach można kupić tradycyjne kanaryjskie wyroby: koronki, hafty, ceramikę dekorowaną geometrycznymi wzorami. W Mazo wyrabiane są nawet kanaryjskie cygara. Wieczory spędza się przy jedzeniu i muzyce w barach tapas, ale życie nocne nie jest tu tak intensywne jak na innych, bardziej skomercjalizowanych wyspach.Na La Palmie warto skosztować prostych posiłków serwowanych w lokalnych knajpkach jak: owoce morza, churros de pescado – ryba w cieście, sancocho de pescado – ryba gotowana z warzywami, caldereta - rodzaj zupy, queso blanco – wędzony kozi ser, sopa de garbanzos – zupa z ciecierzycy czy typowo kanaryjskie papas arrugadas – małe ziemniaczki jedzone ze skórką z kanaryjskimi sosami np. mojo rojo. Środek wyspy zajmuje Park Narodowy Caldera de Taburiente, jedna z największych atrakcji La Palmy. Różne są hipotezy na temat jej pochodzenia, natomiast termin kaldera przyjął się i oznacza zagłębienie u szczytu wulkanu, o głębokości 1,5 km i średnicy ok. 10 km, które otaczają ściany skalne o wysokości do 2426 m. Park jest porośnięty lasami sosny kanaryjskiej, utworzono tu wiele ciekawych szlaków turystycznych. Ciekawostką dla miłośników przyrody jest Los Tilos – las wawrzynowy, objęty ochroną UNESCO.

Na północy wyspy niebywałą atrakcję stanowią baseny La Fajana w Barlovento i Charco Azul w San Andres wbudowane w przyoceaniczne klify. Czarne, wulkaniczne plaże koncentrują się głównie w okolicy Puerto Naos, Puerto Tazacorte i Los Cancajos. Nigdy nie są zatłoczone i łatwo tu znaleźć doskonałe miejsce do plażowania. Latem ocean jest spokojny i ciepły. Średnia roczna temperatura na La Palmie wynosi 20 stopni.We wschodniej części wyspy od Mazo do Barlovento, klimat jest łagodniejszy, natomiast w zachodniej części od Fuencaliente do Garafia jest cieplej i bardziej sucho. La Palma znana jest z wyjątkowej przejrzystości powietrza i bezchmurnego nieba. Właśnie dlatego znajduje się tu jedno z najnowocześniejszych obserwatoriów astrofizycznych na świecie: Roque de Los Muchachos (2426 m n.p.m.) z największym na świecie teleskopem optycznym GranTeCan. Najbardziej popularne miejscowości turystyczne na wyspie to Santa Cruz de La Palma – pełna życia i zabytków urokliwa stolica La Palmy na wschodnim wybrzeżu i Los Cancajos: pięknie położone między górami i Atlantykiem, z czarną plażą Playa de Los Cancajos, wyróżnioną Błękitną Flagą. Na zachodzie wyspy znajduje się Puerto Naos z ładną czarną, piaszczysto-żwirkową plażą otoczoną palmami, jest tu także deptak, kilka restauracji i barów oraz typowe sklepiki z pamiątkami.

Nasze miejsca: Los Cancajos – niewielka i spokojna miejscowość turystyczna, położona między górami i Atlantykiem, przy dwóch niewielkich wulkanicznych plażach, świetna baza wypadowa do zwiedzania La Palmy; Puerto Naos – miasteczko wśród plantacji bananów z ładną, czarną, piaszczysto-żwirkową plażą otoczoną palmami, deptak, kilka restauracji i barów oraz sklepiki z pamiątkami; Las Indias – wioska w rejonie Fuencaliente, gdzie, obok salin, znajdują się dwie latarnie morskie.

Na plaży: publiczne, czarny piasek; Playa de los Cancajos – wulkaniczna, jedna z największych na wyspie, oznaczona certyfikatem Błękitna Flaga, w pobliżu stolicy La Palmy Santa Cruz de La Palma; Playa de la Zamora – niewielka, odwiedzana przed nudystów, formacje skalne; Playa de Puerto Naos – największa na wyspie, wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga, miejscami skalista, otoczona palmami, promenada, liczne bary.

Dla aktywnych: trekking, nurkowanie, wycieczki rowerowe.

Od kuchni: queso blanco – wędzony kozi ser, queso plamero a la plancha delikatny kozi ser z grilla z czosnkowo-kolendrowym sosem mojo verde, camaranes lub quisquillas miniaturowe krewetki poławiane tylko u wybrzeży La Palmy, queso de almendras i pudding bienmesabe bardzo słodkie desery na bazie migdałów, żółtek, miodu palmowego i cukru trzcinowego.

Na zakupy: koronki, hafty, ceramika dekorowana geometrycznymi wzorami, kanaryjskie cygara.

Zwiedzaj: Santa Cruz de La Palma – stolica wyspy, Roque de Los Muchachos najwyższy szczyt wyspy z obserwatorium astronomicznym, Park Narodowy Caldera de Taburiente porośnięty lasami sosny kanaryjskiej, z wieloma ciekawymi szlakami turystycznymi, Los Tilos las wawrzynowy, Maro Parque egzotyczny ogród botaniczno-zoologiczny w pobliżu Santa Cruz, Salinas de Fuencaliente tradycyjna warzelnia soli.

Atrakcje w regionie

ROQUE DE LOS MUCHACHOS

Najwyższy szczyt wyspy (2426 m n.p.m.), który można zdobyć samochodem. Znajduje się tutaj obserwatorium astronomiczne z największym na świecie teleskopem optycznym GranTeCan. Na szczycie góry są jedne z najlepszych na świecie warunków do obserwowania nieba. Roztacza się stąd wspaniały widok na krater Caldera de Taburiente. Przy dobrej widoczności można nawet zobaczyć wulkan Teide na Teneryfie. Ze szczytu wiedzie malowniczy szlak turystyczny do Pico de La Nieme, który rozciąga się wzdłuż krawędzi kaldery.

PARK NARODOWY CALDERA DE TABURIENTE

Potężna kaldera o obwodzie 28 km i głębokości 1,5 km to pozostałość po wulkanicznej górze, która zapadła się pod wpływem własnego ciężaru. Wnętrze kaldery kryje bajeczne widoki: wodospady, potoki, strumienie, fantazyjne formacje skalne i kolorowe granitowe skały. Ponadto jest domem dla wielu endemicznych gatunków roślin, charakterystycznych tylko dla La Palmy. Park jest porośnięty lasami sosny kanaryjskiej, utworzono tu wiele ciekawych szlaków turystycznych o różnym stopniu trudnościobejmujących ok. 70 km.

LAS LOS TILOS

Las wawrzynowy z okresu trzeciorzędu, wpisany na światową listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Znajdują się tu doskonałe warunki trekkingowe – najpopularniejsze trasy wiodą do Mirador Topos de Las Barandas oraz do źródeł Marcos i Cordero.

SANTA CRUZDE LA PALMA

Urokliwa stolica wyspy z portem, słynąca z kolorowych balkonów i kolonialnych kamienic skoncentrowanych na głównej ulicy handlowej Calle O’Dal. Jedną z głównych atrakcji w miejscowości jest renesansowa Plaza de España, na której znajduje się między innymi ratusz z XVI wieku i budynek Uniwersytetu Otwartego.

SANTUARIO NUESTRA SEÑORA DE LAS NIEVES

Niewielkie sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej, patronki La Palmy, położone w odległości ok. 5 km od stolicy wyspy.

MIRADOR DE LA CONCEPCION

Punkt widokowy położony na szczycie wulkanu na południe od stolicy wyspy.  Roztacza się stąd wspaniały widok na Santa Cruz de la Palma oraz na południową część wyspy.

VILLA DE MAZO

Miejscowość położona niedaleko stolicy wyspy, słynie z wyrobu cygar, produkcji czerwonego wina, muzeum Bożego Ciała i tradycyjnego haftu. Można dokonać tutaj zakupu wielu tradycyjnych dla La Palmy produktów na organizowanym co tydzień targu.

PLAYA DE NOGALES

Jedna z najładniejszych plaż na La Palmie, położna na północnym wschodzie wyspy. Czerń jej powulkanicznego piasku wspaniale kontrastuje z zielenią otaczającego ją klifu.

CHARCO AZUL

Przyoceaniczne „baseny” położone nieopodal San Andres, są to specjalne kąpieliska wykorzystujące powulkaniczne lawowe zatoczki.

LA FAJANA

Drugie na La Palmie kąpielisko wykorzystujące powulkaniczne zatoczki z lawy. Położone wśród pięknych klifów w pobliżu miasteczka Barvolento na północy wyspy.

CUEVA DE BELMANCO

Jaskinia położona nieopodal Villa de Mazo, znajdują się tutaj pierwsze petroglify wykonane przez Guanczów i odkryte na La Palmie w XVIII.

PARK ARCHEOLOGICZNY LA ZARZA

W naturalnych pieczarach zachowały się tutaj inskrypcje stworzone przez pierwotnych mieszkańców wyspy (ok. 30 petroglifów wykutych w skale). Znajduje się tutaj także interaktywne muzeum poświęcone tematyce parku.

MAROPARQUE

Ogród botaniczno-zoologiczny położony w Breña Alta, nieopodal Santa Cruz de La Palma, jest domem dla różnych gatunków ptaków, ssaków i gadów. Stanowi doskonałą atrakcję dla najmłodszych.

PALMEX CACTUS

Ogród kaktusowy z 700 gatunkami tych roślin. Położony w pobliżu miasta Los Llanos de Aridane.

LOS LLANOS DE ARIDANE

Drugie pod względem wielkości miasto na wyspie, położone w jej zachodniej części. Słynie z ładnej starówki, wielu placów oraz rzeźb i murali, którymi jest ozdobione.

TAZACORTE

Jedno z najstarszych i najbardziej urokliwych miasteczek La Palmy, położone na zachodzie wyspy, pośród plantacji bananów. To właśnie tutaj zaczęła się konkwista wyspy przez Alonso Fernandeza de Luego w XV wieku. Słynie z uroczych, kolorowych kamieniczek wybudowanych w XVI wieku i skoncentrowanych wokół Plaza de España. W pobliżu miasteczka znajduje się Puerto de Tazacorte – port z urokliwą, czarną plażą.

MUSEO DEL VINO

Muzeum wina położone we wiosce Las Manchas nieopodal Los Llanos de Aridane. Wizyta w muzeum zawsze łączy się z degustacją wina.

PUERTO NAOS

Miasteczko położone na południowym zachodzie wyspy pośród plantacji bananów z jedną z najładniejszych plaż na La Palmie. Wokół plaży rozciąga się ładna nadmorska promenada.

WULKAN SAN ANTONIO

Położony nieopodal miasteczka Fuencaliente na południu wyspy. Malowniczy widok stanowi krater wulkanu porośnięty zielonymi sosnami.

WULKAN TENEGUIA

Jeden ze znaków rozpoznawczych wyspy, aktywny wulkan La Palmy (jego ostatnia erupcja miała miejsce w 1971 roku). Na czerwony szczyt wulkanu wiedzie wiele malowniczych szlaków.

PLAYA ZAMORA

Kameralna, czarna plaża na południu wyspy, położona w pobliżu miejscowości Las Indias. Często wybierana przez nudystów.

FARO DE FUENCALIENTE

Latarnia morska położona na południu wyspy. Nieopodal znajduje się warzelnia soli.

Ważne! Podróże podczas COVID-19.
Dowiedz się więcej o testach i warunkach wjazdu: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/wyspy-kanaryjskie

Pilot: turyści są objęci opieką polskiego rezydenta, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: nie są wymagane.

Czas przelotu: Warszawa– La Palma – ok. 5 godz.

Czas lokalny: czas polski minus 1 godz.

Stolica wyspy: Santa Cruz de la Palma.

Język: hiszpański, można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku.

Napięcie: 220 V.

Waluta: euro (EUR).

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – ok. 10 EUR, piwo – ok. 2 EUR, wino – ok. 9 EUR, woda mineralna – ok. 2 EUR; w sklepach nawet o połowę taniej.

Wypożyczenie samochodu: od ok. 29 EUR/dzień; 1 litr benzyny – ok. 1,1 EUR.

Komunikacja: dość sprawna i niedroga (autobusy lokalne).

Plaże: publiczne i bezpłatne.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych po wybraniu miejsca docelowego podróży. 

Grand Tour na La Palmie — zobacz najciekawsze miejsca na wyspie! Postój w punkcie widokowym Risco de la Concepcion, skąd rozciąga się wspaniały widok na stolicę, lotnisko i wschodnie tereny wyspy. Następnie zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej. Główny punkt programu to Roque de los Muchachos - przejście po szczycie Caldera de Taburiente przez kolejne punkty widokowe. Obiad w restauracji i spacer po Tazacorte. Wycieczka całodzienna. Należy potwierdzić dzień, miejsce zbiórki i dokładną godzinę odjazdu - cena/os. od ok. 277 PLN

Rejs na południe wyspy La Palma — rejs katamaranem wzdłuż południowego wybrzeża wyspy w poszukiwaniu waleni. Przerwa na kąpiel. Czas trwania rejsu ok. 3,5 godz. - cena/os. od ok. 277 PLN

Rejs na północ wyspy La Palma — rejs wzdłuż północnego wybrzeża wyspy połączony z wizytą w wulkanicznych jaskiniach Cueva Bonita oraz na plaży La Veta. W drodze powrotnej do portu poszukiwanie waleni. Czas: ok. 2,5 godz. - cena/os. od ok. 231 PLN

Santa Cruz i okolice — przejazd do stolicy wyspy Santa Cruz. Zwiedzanie barwnego centrum miasta i repliki statku Krzysztofa Kolumba - Santa Maria. Wizyta na targu i przejście nadmorskim bulwarem, przy którym stoją domy z charakterystycznymi balkonami. Następnie przejazd autobusem w kierunku sanktuarium Las Nievas, zbudowanego w XIV w. Postój przy punkcie widokowym Mirador de la Concepcion, skąd można podziwiać malowniczą panoramę stolicy wyspy. Należy potwierdzić dzień, miejsce zbiórki i dokładną godzinę odjazdu - cena/os. od ok. 171 PLN

Źródła Marcos i Cordero — przejazd samochodami terenowymi na wzgórze na wysokość ok. 1400 m n.p.m. Droga prowadzi przez dawny kanał obok egzotycznych plantacji. Przejście w kaskach i z latarkami przez 13 wąskich tuneli do unikalnych źródeł Marcos i Cordero. Za ostatnim źródłem ścieżka schodzi przez wąwóz Barranco del Agua i przecina las Los Tilos. Czas na odpoczynek w centrum dla odwiedzających Rezerwat Biosfery. Trasa: ok. 12,5 km, czas: ok. 5 godz. UWAGA: strome obszary na ścieżce, możliwość wystąpienia osuwisk gruntu. Należy potwierdzić dzień, miejsce zbiórki i dokładną godzinę odjazdu - cena/os. od ok. 249 PLN

Północno-zachodnia część La Palmy — trekking w północno-zachodniej części wyspy. Szlak prowadzi od Las Tricias poprzez malownicze tereny obok tysiącletnich smoczych dracen i sadów drzew migdałowych - cena/os. od ok. 208 PLN

Szczyt La Palmy — piesza wędrówka z Pico de la Cruz (2351 m n.p.m.) do najwyższego punktu wyspy - Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.), skąd podziwiać można spektakularny krajobraz, a przy dobrej widoczności nawet szczyt Pico del Teide (3718 m n.p.m.) na Teneryfie. Zejście z Los Muchachos wzdłuż szczytów parku narodowego. Podczas całej wyprawy można podziwiać wspaniałe widoki na gigantyczny krater Caldera de Taburiente, a przy dobrej pogodzie pozostałe wyspy archipelagu. Trasa: ok. 9 km, czas: ok. 3,5 godz. Należy potwierdzić dzień, miejsce zbiórki i dokładną godzinę odjazdu - cena/os. od ok. 208 PLN

Szlak lawy — trekking przez lasy sosnowe do imponującego, spetryfikowanego przez lawę wulkanu San Juan, miejsca gdzie na wulkanicznych ziemiach mieszczą się winnice, sady i pola uprawne. W gospodarstwie Llano de Tamanca okazja do degustacji doskonałego wina i tradycyjnych tapas. Trasa: ok. 9 km, czas: ok. 4 godz. Należy potwierdzić dzień, miejsce zbiórki i dokładną godzinę odjazdu - cena/os. od ok. 226 PLN

Szlakiem wulkanów — Południe wyspy La Palma - trekking rozpoczyna się w El Pilar Refuge (1440 m n.p.m.) i prowadzi na południe wyspy. Najwyższy punkt wędrówki stanowią dwa dawne kratery Las Deseadas (1949 m n.p.m.), skąd przy dobrej widoczności można zobaczyć sąsiednie wyspy. Następnie przejście do wulkanu Martin i dalej do miasta Fuencaliente, punktu końcowego wędrówki. Trasa: ok. 19 km, czas: ok. 7 godz. Należy potwierdzić dzień, miejsce zbiórki i dokładną godzinę odjazdu - cena/os. od ok. 208 PLN

Park Narodowy Caldera de Taburiente — wędrówka rozpoczyna się na wysokości 1000 m n.p.m. i prowadzi przez lasy sosnowe do wnętrza gigantycznego krateru o średnicy ok. 9 km. Przejście do rzeki Taburiente - jedynego strumienia Wysp Kanaryjskich, którego woda płynie przez cały rok. Czas na odpoczynek. Zejście przez El Reventon, obok Skały Idafe, aż do Dos Aguas (Dwie Wody), gdzie zbiegają się strumienie wypływające ze wszystkich źródeł kaldery. Dalej trasa prowadzi przez Barranco de las Angustias (Wąwóz Strachów), aż do wyjścia z parku narodowego. Trasa: ok. 16 km, czas: ok. 6,5 godz. - cena/os. od ok. 226 PLN

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Grand Tour na La Palmie — zobacz najciekawsze miejsca na wyspie! Postój w punkcie widokowym Risco de la Concepcion, skąd rozciąga się wspaniały widok na stolicę, lotnisko i wschodnie tereny wyspy. Następnie zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej. Główny punkt programu to Roque de los Muchachos - przejście po szczycie Caldera de Taburiente przez kolejne punkty widokowe. Obiad w restauracji i spacer po Tazacorte. Wycieczka całodzienna. Należy potwierdzić dzień, miejsce zbiórki i dokładną godzinę odjazdu - cena/os. od ok. 277 PLN

Rejs na południe wyspy La Palma — rejs katamaranem wzdłuż południowego wybrzeża wyspy w poszukiwaniu waleni. Przerwa na kąpiel. Czas trwania rejsu ok. 3,5 godz. - cena/os. od ok. 277 PLN

Rejs na północ wyspy La Palma — rejs wzdłuż północnego wybrzeża wyspy połączony z wizytą w wulkanicznych jaskiniach Cueva Bonita oraz na plaży La Veta. W drodze powrotnej do portu poszukiwanie waleni. Czas: ok. 2,5 godz. - cena/os. od ok. 231 PLN

Santa Cruz i okolice — przejazd do stolicy wyspy Santa Cruz. Zwiedzanie barwnego centrum miasta i repliki statku Krzysztofa Kolumba - Santa Maria. Wizyta na targu i przejście nadmorskim bulwarem, przy którym stoją domy z charakterystycznymi balkonami. Następnie przejazd autobusem w kierunku sanktuarium Las Nievas, zbudowanego w XIV w. Postój przy punkcie widokowym Mirador de la Concepcion, skąd można podziwiać malowniczą panoramę stolicy wyspy. Należy potwierdzić dzień, miejsce zbiórki i dokładną godzinę odjazdu - cena/os. od ok. 171 PLN

Źródła Marcos i Cordero — przejazd samochodami terenowymi na wzgórze na wysokość ok. 1400 m n.p.m. Droga prowadzi przez dawny kanał obok egzotycznych plantacji. Przejście w kaskach i z latarkami przez 13 wąskich tuneli do unikalnych źródeł Marcos i Cordero. Za ostatnim źródłem ścieżka schodzi przez wąwóz Barranco del Agua i przecina las Los Tilos. Czas na odpoczynek w centrum dla odwiedzających Rezerwat Biosfery. Trasa: ok. 12,5 km, czas: ok. 5 godz. UWAGA: strome obszary na ścieżce, możliwość wystąpienia osuwisk gruntu. Należy potwierdzić dzień, miejsce zbiórki i dokładną godzinę odjazdu - cena/os. od ok. 249 PLN

Północno-zachodnia część La Palmy — trekking w północno-zachodniej części wyspy. Szlak prowadzi od Las Tricias poprzez malownicze tereny obok tysiącletnich smoczych dracen i sadów drzew migdałowych - cena/os. od ok. 208 PLN

Szczyt La Palmy — piesza wędrówka z Pico de la Cruz (2351 m n.p.m.) do najwyższego punktu wyspy - Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.), skąd podziwiać można spektakularny krajobraz, a przy dobrej widoczności nawet szczyt Pico del Teide (3718 m n.p.m.) na Teneryfie. Zejście z Los Muchachos wzdłuż szczytów parku narodowego. Podczas całej wyprawy można podziwiać wspaniałe widoki na gigantyczny krater Caldera de Taburiente, a przy dobrej pogodzie pozostałe wyspy archipelagu. Trasa: ok. 9 km, czas: ok. 3,5 godz. Należy potwierdzić dzień, miejsce zbiórki i dokładną godzinę odjazdu - cena/os. od ok. 208 PLN

Szlak lawy — trekking przez lasy sosnowe do imponującego, spetryfikowanego przez lawę wulkanu San Juan, miejsca gdzie na wulkanicznych ziemiach mieszczą się winnice, sady i pola uprawne. W gospodarstwie Llano de Tamanca okazja do degustacji doskonałego wina i tradycyjnych tapas. Trasa: ok. 9 km, czas: ok. 4 godz. Należy potwierdzić dzień, miejsce zbiórki i dokładną godzinę odjazdu - cena/os. od ok. 226 PLN

Szlakiem wulkanów — Południe wyspy La Palma - trekking rozpoczyna się w El Pilar Refuge (1440 m n.p.m.) i prowadzi na południe wyspy. Najwyższy punkt wędrówki stanowią dwa dawne kratery Las Deseadas (1949 m n.p.m.), skąd przy dobrej widoczności można zobaczyć sąsiednie wyspy. Następnie przejście do wulkanu Martin i dalej do miasta Fuencaliente, punktu końcowego wędrówki. Trasa: ok. 19 km, czas: ok. 7 godz. Należy potwierdzić dzień, miejsce zbiórki i dokładną godzinę odjazdu - cena/os. od ok. 208 PLN

Park Narodowy Caldera de Taburiente — wędrówka rozpoczyna się na wysokości 1000 m n.p.m. i prowadzi przez lasy sosnowe do wnętrza gigantycznego krateru o średnicy ok. 9 km. Przejście do rzeki Taburiente - jedynego strumienia Wysp Kanaryjskich, którego woda płynie przez cały rok. Czas na odpoczynek. Zejście przez El Reventon, obok Skały Idafe, aż do Dos Aguas (Dwie Wody), gdzie zbiegają się strumienie wypływające ze wszystkich źródeł kaldery. Dalej trasa prowadzi przez Barranco de las Angustias (Wąwóz Strachów), aż do wyjścia z parku narodowego. Trasa: ok. 16 km, czas: ok. 6,5 godz. - cena/os. od ok. 226 PLN

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter