phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Gdzie na wakacje?Zimbabwe

Wakacje Zimbabwe

W skrócie

  • Wodospady Wiktorii – jeden z naturalnych cudów świata
  • otwarci i gościnni mieszkańcy
  • Park Narodowy Hwange – piękno dzikiej przyrody

Zobacz ofertę

Zapierające dech widoki, niewyobrażalne piękno natury, ukwiecone aleje, rozległe sawanny i możliwość bliskiego spotkania z afrykańską Wielką Piątką – to wszystko oferuje turystom Zimbabwe.

Spektakularne wodne kaskady

Wodospady Wiktorii to prawdopodobnie najsłynniejsza atrakcja turystyczna południa Afryki. Trudno się temu dziwić – gęste chmury tworzone przez spadającą z ponad 100 m rzekę Zambezi widoczne są już z odległości kilkunastu kilometrów. Ten, prawie dwukrotnie wyższy od Niagary, wodospad to gratka dla turystów kochających naturę, mogących podziwiać majestat jednego z siedmiu naturalnych cudów świata, ale też miłośników sportów ekstremalnych – lokalne firmy organizują tutaj skoki na bungee czy rafting pod wodospadem.

Zatopiony las i kolorowe skały

Jezioro Kariba to akwen z blisko 1000-kilomentrowym wybrzeżem, który jest swoistym rajem dla wielbicieli sportów wodnych, ale i miłośników fotografii – widoki podczas zachodów i wschodów słońca zapierają dech! Konary drzew tekowych wynurzające się z jeziora tworzą pejzaż wyrastającego spod wody lasu. Drzewa, które kiedyś były częścią lądu zostały zalane w wyniku rozrastania się jeziora. Granitowe formacje skalne, olbrzymie głazy porośnięte różnokolorową roślinność i białe nosorożce to wizytówki Parku Narodowego Matopos. Park jest też jednym z największych skupisk malowideł naskalnych w tej części Afryki.

Afrykańska Wielka Piątka

Jeden z najmniej skażonych obszarów chronionych na świecie i największy park narodowy Zimbabwe – Hwange to ogromna przestrzeń zamieszkała przez blisko 110 gatunków ssaków i ponad 400 gatunków ptaków. Podczas safari po parku spotkać można wszystkich przedstawicieli tzw. afrykańskiej Wielkiej Piątki, żyją tu bardzo liczne populacje słoni, hien i żyraf.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter