phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Saharyjski off-road

Atuty oferty

 • przejazdy samochodami 4x4
 • malownicze ksary i zielone oazy
 • nocleg w obozie na pustyni i berberyjskim domostwie
 • małe grupy
 • przedłuż wakacje na Djerbie

Saharyjski off-road Kod: DJEOFF1

Trasa
3 599PLN
Dorośli: 2 3 posiłki Cz 14.10 – Cz 21.10.21
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Tunezja

Saharyjski off-road

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: DJEOFF1
Opis

Test na COVID-19 (RT-PCR) jest wymagany.

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na – Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Tunezji. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. DJERBA – KSAR HADDADA – CHENINI – KSAR OULED SOLTANE – DOUIRET (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przeprawa promowa z DJERBY na kontynentalną cześć Tunezji. Przejazd samochodami 4x4. Wizyta w KSARZE HADDADA, jednego z ciekawszych plenerów filmu „Mroczne Widmo”. Wizyta w ufortyfikowanym spichlerzu z labiryntem długich i wąskich pomieszczeń. Przejazd do wyludnionej wioski CHENINI, a następnie do KSARU OULED SOLTANE, jednego z najbardziej charakterystycznych ksarów w Tunezji. Po drodze podziwiać można w większości opuszczone domostwa, wydrążone w skale. Wizyta w zbudowanych przez Berberów ghofrach, tworzących 4-kondygnacyjne budynki, które przetrwały na pustyni w niezmienionej formie od XV w. Ksar Ouled Soltane w czasach świetności bronił miejscową ludność przed najazdami wrogów i chronił przed gorącym saharyjskim słońcem. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do wioski DOUIRET, zamieszkanej obecnie tylko przez dwie rodziny. Zwiedzanie meczetu troglodytów, gdzie dostrzec można inskrypcje skalne, pochodzące z odległego okresu chrześcijańskiego i czasów islamizacji Berberów. Zakwaterowanie w tradycyjnym wydrążonym w skale domostwie troglodytów. Kolacja. Nocleg w wygodnych, lecz skromnych pokojach, urządzonych zgodnie z berberyjską tradycją. To idealna okazja by poczuć autentyczny klimat pustynnego życia.

3. DZIEŃ. KSAR GHILANE (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd samochodami 4x4 w głąb Sahary do palmowej oazy KSAR GHILANE. To właśnie tu pustynia żwirowa przechodzi w piękne piaszczyste wydmy, tworząc Wielki Erg Wschodni. Pośród piaszczystych wydm znajdują się ruiny fortu z czasów rzymskich. Spośród tunezyjskich oaz, Ksar Ghilane wyróżnia się występowaniem na jej terenie źródeł termalnych. Czas wolny na kąpiel w wodach termalnych pośrodku oazy lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka na wielbłądzie. Obiad. Przejazd samochodami w głąb pustyni. Wieczorem zakwaterowanie w namiotach w obozie na pustyni. Kolacja. Czas wolny na podziwianie zachodu słońca. Nocleg.

4. DZIEŃ. DOUZ – CHOTT EL JERID – TOZEUR (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Wrota Wielkiego Ergu Wschodniego w kierunku DOUZ. Po drodze podziwiać można zmieniający się krajobraz. Piaski pustyni stopniowo ustępują miejsca krzewom, a w oddali widać różowy kontur gór Dżebel Tebaga. Przy odrobinie szczęścia, można tu spotkać mieszkańców zbierających licznie występujące na tym obszarze „róże pustyni”. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd i krótki postój przy największym w Tunezji bezkresnym, słonym jeziorze CHOTT EL JERID, którego powierzchnia jest pokryta cienką warstwą soli i mieni się w promieniach słońca. Przejazd do TOZEUR – miasta położonego między dwoma słonymi jeziorami, w oazie słynącej z palm daktylowych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. CHEBIKA – TAMERZA (trasa: ok. 150 km)
Śniadanie. Przejazd samochodami terenowymi trasą rajdu Paryż-Dakar do Góry Wielbłąda. Czas na zdjęcia. Następnie przejazd w głąb pustyni do miasteczka z „Gwiezdnych wojen”, będącego oryginalną dekoracją sagi filmowej. Dalsza wyprawa samochodami terenowymi do pięknie położonych górskich oaz: CHEBIKA, położona na granicy z Algierią, która była plenerem hollywoodzkiej produkcji „Angielski pacjent”, nagrodzonej Oscarem i TAMERZA, skąd pochodzą „deglet nour” (palce światła), czyli najlepsze daktyle w Tunezji. Powrót do hotelu. Obiad. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. MATMATA – TOUJANE (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MATMATY, słynącej z domów troglodytów i księżycowych krajobrazów, które skłoniły George’a Lucasa i jego następców do nakręcenia tu wielu scen filmowej sagi „Gwiezdne wojny”. Wizyta w wydrążonym w ziemi domostwie Berberów, rdzennych mieszkańców tego regionu Afryki. Przejazd pustynnym szklakiem do TOUJANE, berberyjskiej osady. Podobnie, jak wydrążone w skale domostwa Matmaty, berberyjskie kamienne domy z płaskimi dachami idealnie wkomponowują się w skalisty krajobraz regionu. Obiad. Przejazd na Djerbę. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. DJERBA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka autokarem po najciekawszych zakątkach DJERBY. Przejazd do Midoun i wizyta na lokalnym targu. Następnie wizyta w Guellali – miasteczku garncarzy. Zwiedzanie muzeum i manufaktury wyrobów ceramicznych. Wizyta w najstarszej synagodze w Afryce Północnej – El Ghriba. Czas wolny na lokalnym targu. Powrót do hotelu. Obiad. Czas wolny, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.
7 noclegów na trasie: 5 w hotelach***, 1 w obozie na pustyni, 1 w domostwie Berberów; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; namioty 2-4-osobowe, łazienki z prysznicem i ciepłą wodą w budynku restauracyjnym • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji • przelot • przejazdy samochodami terenowymi wg programu • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka.
Poziom 1
Wymagana podstawowa sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 3-godzinny wysiłek każdego dnia. Nie jest potrzebne specjalne przygotowanie fizyczne. Idealny dla rodzin z dziećmi.
Poziom 2
Wymagana sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 4-godzinny wysiłek każdego dnia. Dla przeciętnie sprawnych uczestników oraz dla rodzin z dziećmi powyżej 13 lat.
Poziom 3
Wymagana sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 5-godzinny wysiłek fizyczny każdego dnia. Dla osób z przygotowaniem kondycyjnym.
Poziom 4
Wymagana wysoka sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 6-godzinny wysiłek fizyczny. Dla osób z dobrą kondycją fizyczną.
Poziom 5
Wymagana bardzo wysoka sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły, min. 7-godzinny wysiłek fizyczny. Dla osób z przygotowaniem i bardzo dobrą kondycją fizyczną.
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i przewodnik: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: Przejażdżka na wielbłądzie: ok. 15 EUR, Djerba Island Tour: ok. 30 EUR.
 3. Program przeznaczony dla osób powyżej 14 roku życia pod opieką osoby pełnoletniej, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie.
 4. Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.
 5. Pokoje 1-osobowe dostępne tylko w hotelach.
 6. W miesiącach zimowych zalecamy zabranie śpiwora.
 7. Przy zakładaniu rezerwacji wymagane jest podanie danych paszportowych, potrzebnych do uzyskania pozwolenia na wjazd na pustynię i nocleg w obozie na pustyni.

Bezpieczne wakacje z ITAKĄ

Gwarancja bezkosztowej zmiany na inny termin w przypadku kwarantanny lub zachorowania na COVID-19

Ubezpieczenie zdrowotne na wypadek zachorowania na COVID-19 lub kwarantanny podczas wakacji

Ubezpieczenie od rezygnacji w przypadku zachorowania przed wyjazdem dowolnego uczestnika

Informacje o regionie
Galeria regionu
Położenie na mapie Trasa

Djerba • Ksar Haddada • Chenini • Ksar Ouled Soltane • Douiret • Ksaru Ghilane • Douz • Chott el Jerid • Tozeur • Chebika • Tamerza • Matmata • Toujane • Djerba

Z dala od resortowego zgiełku, tłumu turystów, gwarnych promenad… Poczuj prawdziwy i autentyczny klimat Tunezji. Fascynująca podróż w głąb pustyni samochodami terenowymi z napędem 4x4. Na trasie są wspaniałe ksary, wizyty w medynach i na tradycyjnych bazarach, pustynne pejzaże i saharyjski księżycowy krajobraz. Schronienie przed gorącym słońcem dają liczne oazy, które stały się tłem znanych produkcji filmowych, m.in. „Gwiezdne wojny”, „Indiana Jones” czy „Angielski pacjent”. Cofnij się w czasie i przenocuj w tradycyjnym domostwie Berberów, podziwiaj rozgwieżdżone niebo w obozie na Saharze. Warto przedłużyć pobyt w Tunezji o tygodniowy wypoczynek na Djerbie w wybranym hotelu z oferty ITAKI. Długość trasy w Tunezji: ok. 1150 km.

PLAN WYCIECZKI1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Tunezji. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. DJERBA – KSAR HADDADA – CHENINI – KSAR OULED SOLTANE – DOUIRET (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przeprawa promowa z DJERBY na kontynentalną cześć Tunezji. Przejazd samochodami 4x4. Wizyta w KSARZE HADDADA, jednego z ciekawszych plenerów filmu „Mroczne Widmo”. Wizyta w ufortyfikowanym spichlerzu z labiryntem długich i wąskich pomieszczeń. Przejazd do wyludnionej wioski CHENINI, a następnie do KSARU OULED SOLTANE, jednego z najbardziej charakterystycznych ksarów w Tunezji. Po drodze podziwiać można w większości opuszczone domostwa, wydrążone w skale. Wizyta w zbudowanych przez Berberów ghofrach, tworzących 4-kondygnacyjne budynki, które przetrwały na pustyni w niezmienionej formie od XV w. Ksar Ouled Soltane w czasach świetności bronił miejscową ludność przed najazdami wrogów i chronił przed gorącym saharyjskim słońcem. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do wioski DOUIRET, zamieszkanej obecnie tylko przez dwie rodziny. Zwiedzanie meczetu troglodytów, gdzie dostrzec można inskrypcje skalne, pochodzące z odległego okresu chrześcijańskiego i czasów islamizacji Berberów. Zakwaterowanie w tradycyjnym wydrążonym w skale domostwie troglodytów. Kolacja. Nocleg w wygodnych, lecz skromnych pokojach, urządzonych zgodnie z berberyjską tradycją. To idealna okazja by poczuć autentyczny klimat pustynnego życia.

3. DZIEŃ. KSAR GHILANE (trasa: ok. 180 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd samochodami 4x4 w głąb Sahary do palmowej oazy KSAR GHILANE. To właśnie tu pustynia żwirowa przechodzi w piękne piaszczyste wydmy, tworząc Wielki Erg Wschodni. Pośród piaszczystych wydm znajdują się ruiny fortu z czasów rzymskich. Spośród tunezyjskich oaz, Ksar Ghilane wyróżnia się występowaniem na jej terenie źródeł termalnych. Czas wolny na kąpiel w wodach termalnych pośrodku oazy lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka na wielbłądzie. Obiad. Przejazd samochodami w głąb pustyni. Wieczorem zakwaterowanie w namiotach w obozie na pustyni. Kolacja. Czas wolny na podziwianie zachodu słońca. Nocleg.

4. DZIEŃ. DOUZ – CHOTT EL JERID – TOZEUR (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Wrota Wielkiego Ergu Wschodniego w kierunku DOUZ. Po drodze podziwiać można zmieniający się krajobraz. Piaski pustyni stopniowo ustępują miejsca krzewom, a w oddali widać różowy kontur gór Dżebel Tebaga. Przy odrobinie szczęścia, można tu spotkać mieszkańców zbierających licznie występujące na tym obszarze „róże pustyni”. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd i krótki postój przy największym w Tunezji bezkresnym, słonym jeziorze CHOTT EL JERID, którego powierzchnia jest pokryta cienką warstwą soli i mieni się w promieniach słońca. Przejazd do TOZEUR – miasta położonego między dwoma słonymi jeziorami, w oazie słynącej z palm daktylowych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. CHEBIKA – TAMERZA (trasa: ok. 150 km)
Śniadanie. Przejazd samochodami terenowymi trasą rajdu Paryż-Dakar do Góry Wielbłąda. Czas na zdjęcia. Następnie przejazd w głąb pustyni do miasteczka z „Gwiezdnych wojen”, będącego oryginalną dekoracją sagi filmowej. Dalsza wyprawa samochodami terenowymi do pięknie położonych górskich oaz: CHEBIKA, położona na granicy z Algierią, która była plenerem hollywoodzkiej produkcji „Angielski pacjent”, nagrodzonej Oscarem i TAMERZA, skąd pochodzą „deglet nour” (palce światła), czyli najlepsze daktyle w Tunezji. Powrót do hotelu. Obiad. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. MATMATA – TOUJANE (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MATMATY, słynącej z domów troglodytów i księżycowych krajobrazów, które skłoniły George’a Lucasa i jego następców do nakręcenia tu wielu scen filmowej sagi „Gwiezdne wojny”. Wizyta w wydrążonym w ziemi domostwie Berberów, rdzennych mieszkańców tego regionu Afryki. Przejazd pustynnym szklakiem do TOUJANE, berberyjskiej osady. Podobnie, jak wydrążone w skale domostwa Matmaty, berberyjskie kamienne domy z płaskimi dachami idealnie wkomponowują się w skalisty krajobraz regionu. Obiad. Przejazd na Djerbę. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. DJERBA
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka autokarem po najciekawszych zakątkach DJERBY. Przejazd do Midoun i wizyta na lokalnym targu. Następnie wizyta w Guellali – miasteczku garncarzy. Zwiedzanie muzeum i manufaktury wyrobów ceramicznych. Wizyta w najstarszej synagodze w Afryce Północnej – El Ghriba. Czas wolny na lokalnym targu. Powrót do hotelu. Obiad. Czas wolny, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.
ŚWIADCZENIA7 noclegów na trasie: 5 w hotelach***, 1 w obozie na pustyni, 1 w domostwie Berberów; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; namioty 2-4-osobowe, łazienki z prysznicem i ciepłą wodą w budynku restauracyjnym • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji • przelot • przejazdy samochodami terenowymi wg programu • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka.
POZIOM TRUDNOŚCI: 2Poziom 1
Wymagana podstawowa sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 3-godzinny wysiłek każdego dnia. Nie jest potrzebne specjalne przygotowanie fizyczne. Idealny dla rodzin z dziećmi.
Poziom 2
Wymagana sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 4-godzinny wysiłek każdego dnia. Dla przeciętnie sprawnych uczestników oraz dla rodzin z dziećmi powyżej 13 lat.
Poziom 3
Wymagana sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 5-godzinny wysiłek fizyczny każdego dnia. Dla osób z przygotowaniem kondycyjnym.
Poziom 4
Wymagana wysoka sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 6-godzinny wysiłek fizyczny. Dla osób z dobrą kondycją fizyczną.
Poziom 5
Wymagana bardzo wysoka sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły, min. 7-godzinny wysiłek fizyczny. Dla osób z przygotowaniem i bardzo dobrą kondycją fizyczną.
UWAGI
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i przewodnik: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 4 EUR/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: Przejażdżka na wielbłądzie: ok. 15 EUR, Djerba Island Tour: ok. 30 EUR.
 3. Program przeznaczony dla osób powyżej 14 roku życia pod opieką osoby pełnoletniej, zdrowych, sprawnych fizycznie, przygotowanych kondycyjnie do aktywności zawartych w programie.
 4. Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.
 5. Pokoje 1-osobowe dostępne tylko w hotelach.
 6. W miesiącach zimowych zalecamy zabranie śpiwora.
 7. Przy zakładaniu rezerwacji wymagane jest podanie danych paszportowych, potrzebnych do uzyskania pozwolenia na wjazd na pustynię i nocleg w obozie na pustyni.
Opinie klientów (3)

Ocena ogólna

5.3/6

Klienci wyróżnili:

 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Dobre wyżywienie
 • Program wycieczki/trasę
 • 5.3
 • 5.0
 • 5.7
 • 5.7

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2021
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a październik 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką październik 2020
Wiem byliśmy pierwsza grupa na tym programie. Stąd wiele zrzucam na garb niemowlęcia. To zacznijmy zabawę w plusy minusy. Pierwszy dzień zwiedzania (drugi dzień) naprawdę fajny program (...) rozwiń
Wiem byliśmy pierwsza grupa na tym programie. Stąd wiele zrzucam na garb niemowlęcia. To zacznijmy zabawę w plusy minusy. Pierwszy dzień zwiedzania (drugi dzień) naprawdę fajny program intensywny i dużą wartościowych miejsc do zobaczenia. Rewelacyjny pomysł z spaniem w berberyjskim skalnym miejscu. Dzień drugi fajna oaza do zobaczenia. No i tu spotykamy minus. Fakultatywnie można pojeździć na wielbłądach. Fajny pomysł. Coraz więcej osób nie lubi wykorzystywania zwierząt. zawsze można spotkać grupę która nie będzie chciała jeździć ( tak było w naszym przypadku ) Brak alternatywy. Temat do przemyśleń dla pomysłodawcy. W tym dniu nocleg na pustyni w namiotach dla mnie rewelacja za pomysł. Namioty z łóżkami ale to fajne. Polecam spektakularny zachód słońca. Kolejny dzień czyli trzeci. Dzień trzeci trochę transportowy fajny tylko znowu oparty o fakultet czyli jazda na kładach. Wiem można pozwiedzać coś w zamian. Nocleg w fajnym hotelu. Fajne zwiedzanie szybiki i okolicy fajny pomysł. Kolejny nocleg w tym samych hotelu. Kolejny dzień fajna trasa z spektakularnym wschodem. Rewelacyjne popisy kierowców na pustyni. Bardzo fajny dzień. Powrót do hotelu pocztkowego
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Tunezja

Saharyjski off-road

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
4 389 Pln
Oszczędzasz: 790 PLN
Dorosły
3 599pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 7 198 pln razem
Oszczędzasz 790 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter