phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Ahoj Licjo!

Atuty oferty

 • śladami Indiana Jonesa, czyli Wąwóz Saklikent
 • Myra, miasto Świętego Mikołaja
 • Olympos, dawna kryjówka piratów
 • tajemnicze zatopione miasto
 • piękne krajobrazy, antyczna architektura
 • profesjonalna i pomocna załoga
 • czas na plażowanie, pływanie i zwiedzanie

Ahoj Licjo! Kod: AYTREJ1

Trasa
3 199PLN
Dorośli: 2 3 posiłki So 10.10 – So 17.10.20
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Turcja

Ahoj Licjo!

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: AYTREJ1
Opis
1. DZIEŃ. KEMER
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer z lotniska do mariny w KEMER. Zaokrętowanie na jachcie typu gulet w 2-os. kabinach. Spotkanie informacyjne z kapitanem. Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. OLYMPOS – ZATOKA ADRASAN (czas żeglowania: ok. 2 godz.)
Śniadanie. Przypłynięcie do starożytnego miasta OLYMPOS, jednego z najważniejszych portów dawnej Licji. Dogodną lokalizację portu docenili niegdyś piraci wybierając ten port na swoją kryjówkę. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) zwiedzanie antycznych ruin. Obiad na jachcie. Czas wolny na kąpiel w morzu. Rejs do ZATOKI ADRASAN, zacumowanie. Kolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ. DEMRE – ZATOKA GOKKAYA (czas żeglowania: ok. 5 godz.)
Wczesnym rankiem wypłynięcie do DEMRE. Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka do Myry, gdzie można podziwiać wspaniałe, wkomponowane w krajobraz, licyjskie grobowce skalne o fasadach przypominających antyczne świątynie. Myra słynie również ze.... św. Mikołaja, biskupa i wielkiego filantropa, który pomagał potrzebującym dzieląc się swoim bogactwem. Zmarł w Myrze 6 grudnia ok. 346 r. Warto zobaczyć tutaj także kościół św. Mikołaja z licznymi malowidłami – obecnie przekształcony w muzeum. Powrót na jacht, obiad. Czas wolny na wypoczynek lub kąpiele w morzu. Rejs do ZATOKI GOKKAYA, zacumowanie. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. TERSANE – ZATOKA UCAGIZ (czas żeglowania: ok. 40 min.)
Śniadanie. Rejs nad Zatopionym Miastem Dolchiste (w pobliżu Kekovy), gdzie można zobaczyć antyczne ruiny zniszczone na skutek trzęsienia ziemi. Zacumowanie w TERSANE, wyspie służącej niegdyś jako stocznia. Tersane jest największą wyspą w Zatoce Gocek. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Obiad na jachcie. Przepłynięcie do ZATOKI UCAGIZ. Możliwość skorzystania z całodziennej wycieczki fakultatywnej Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) całodzienna wycieczka do Kas i Wąwozu Saklikent (tur. Ukryte Miasto) – drążony w skałach przez tysiące lat przez rzekę Karaçay, osiągnął ogromne rozmiary: 18 km długości i 300 m wysokości. W Wąwozie Saklikent kręcono też filmowe przygody słynnego Indiana Jonesa. Powrót na jacht. Kolacja, nocleg. Powrót na jacht. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SIMENA – KEKOVA (czas żeglowania: ok. 30 min.).
Śniadanie. Rejs do starożytnej osady SIMENA. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) zwiedzanie ruin średniowiecznej, bizantyjskiej twierdzy położonej na wąskim cyplu oraz ruin antycznego teatru. Powrót na jacht i obiad. Rejs do KEKOVY, zacumowanie. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. PORTO CENEVIZ – PHASELIS (czas żeglowania: ok. 6 godz.)
Śniadanie. Wczesnym rankiem rejs do PORTO CENEVIZ, zacumowanie w porcie w Zatoce Sazak. czas wolny na pływanie lub spacer po plaży. Obiad na jachcie. Następnie rejs do Zatoki Phaselis. Starożytne miasto PHASELIS zostało założone w VII w. p.n.e. przez Greków z Rodos. Ruiny miasta są położone między zatokami. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) spacer po antycznej części Phaselis, gdzie znajduje się m. in. akwedukt, łaźnie i mały teatr, z którego górnych rzędów roztacza się niezapomniany widok na górę Olimpos. Powrót na jacht, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. KEMER (czas żeglowania: ok. 1,5 godz.)
Śniadanie. Przypłyniecie do Zatoki Ayisigi w KEMER, zacumowanie. Obiad na jachcie. Czas wolny. Kemer leży u stóp gór Taurus i oferuje liczne kawiarnie, parki, sklepy, a jednocześnie wspaniałe krajobrazy przyrody. Można wybrać się także na wycieczkę lokalnym autobusem do Antalyi. Otoczona wysokimi górami, to znany kurort i największe miasto na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jej historia sięga VII wieku p.n.e. Stara część miasta z niewielkim portem jest przyjemnym zakątkiem turystycznym z ciekawymi zabytkami, domami osmańskimi. Warto zobaczyć tu też meczety, Wieżę Zegarową, Ucięty Minaret, Bramę Hadriana. Powrót na jacht, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wyokrętowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wyokrętowanie, transfer do wybranego hotelu.
8 kabin 2-os. dla Gości (wszystkie na górnym pokładzie), każda kajuta z łazienką (prysznic, umywalka, wc; ciepła woda), klimatyzacja, szafki w kabinach; mesa: stół, kuchnia z wyposażeniem, ekspres do kawy, czajnik.

DANE TECHNICZNE:
Typ: gulet Helin Sultan, Beyzade lub inny jacht gulet o tym samym standardzie
Długość: ok. 24 m
Szerokość: ok. 6,5 m
Głębokość: ok. 2,4 m
Silnik: MAN 422 HP – 440 HP
Generator prądu: 22 Kw
Zbiornik na wodę pitną: ok. 6000 l
Zbiornik paliwa: ok. 2000 l
Łódź serwisowa: 15 HP Honda lub Mariner
Załoga: kapitan, steward, kucharz
7 noclegów na jachcie typu gulet; 2-os. kajuty z łazienkami, komplet ręczników łazienkowych i pościeli • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji, popołudniowa kawa/herbata • przelot • transfer: lotnisko-port-lotnisko • opieka wykwalifikowanego anglojęzycznego sternika i stewarda, telefoniczna opieka polskiego rezydenta w Antalyi • ubezpieczenie KL i NW ITAKA Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka.
 1. Rejs ma charakter wypoczynkowy. Załoga (sternik i steward) dbają o bezpieczeństwo żeglowania i utrzymanie czystości na jachcie. Nie trzeba posiadać doświadczenia żeglarskiego, aby wziąć udział w rejsie.
 2. Założona trasa może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe. Ostateczną decyzję o wyjściu z portu i obranej trasie zawsze podejmuje Kapitan, biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa uczestników. Podane czasy dziennego żeglowania są orientacyjne.
 3. Ręczniki plażowe nie są zapewniane.
 4. Na pokładzie dostępny jest sprzęt wędkarski.
Poziom 1
Wymagana podstawowa sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 3-godzinny wysiłek każdego dnia. Nie jest potrzebne specjalne przygotowanie fizyczne. Idealny dla rodzin z dziećmi.
Poziom 2
Wymagana sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 4-godzinny wysiłek każdego dnia. Dla przeciętnie sprawnych uczestników oraz dla rodzin z dziećmi powyżej 13 lat.
Poziom 3
Wymagana sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 5-godzinny wysiłek fizyczny każdego dnia. Dla osób z przygotowaniem kondycyjnym.
Poziom 4
Wymagana wysoka sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 6-godzinny wysiłek fizyczny. Dla osób z dobrą kondycją fizyczną.
Poziom 5
Wymagana bardzo wysoka sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły, min. 7-godzinny wysiłek fizyczny. Dla osób z przygotowaniem i bardzo dobrą kondycją fizyczną.
 1. Wizy: są wymagane; wiza turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny przy wjeździe 60 dni od daty wygaśnięcia wizy i posiadać min. jedną wolną stronę. Wizę można uzyskać: za pośrednictwem B.P. ITAKA (najpóźniej na 4 dni przed wylotem): 160 PLN/os. lub przez platformę internetową E-visa: 35 USD/os.
 2. Zalecana waluta: EUR oraz TL (do opłat za bilety wstępu).
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Myry: ok. 35 EUR; całodzienna wycieczka do Kas i Wąwozu Saklikent: ok. 45 EUR; antyczne ruiny w Olympos: ok. 30 TL; ruiny w Simenie: ok 30 TL; starożytne Phaselis: ok 40 TL; autobus lokalny z Kemer do Antalyi: ok. 18 TL/w jedną stronę; pokój 2-os. w hotelu w Kemer (dostępny do wylotu po wyokrętowaniu w ostatnim dniu, z transferami: marina-hotel, hotel-lotnisko): ok. 33 EUR/pokój.
 4. Bagaż główny należy zapakować w plecak turystyczny lub miękką torbę podróżną.
 5. Program przeznaczony dla osób zdrowych, sprawnych fizycznie.
 6. Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.
 7. Załoga na gulecie posługuje się językami: angielskim, niemieckim.
 8. Na jachcie znajdują się gniazdka typu europejskiego (220V).
Informacje o regionie
Galeria regionu

Turcja

Fascynująca kraina pełna niezwykłych krajobrazów, światowej klasy zabytków, starożytnych metropolii i biblijnych miast. Niezliczona ilość barw, niezapomniane zapachy, oświetlone wieże minaretów, tysiące świecidełek połyskujących nie tylko na bazarze w słynnym Istambule, wprowadzają turystów w magiczny świat Orientu.

Położenie na mapie Trasa

Kemer • Olympos • Zatoka Adrasan • Demre • Zatoka Gokkaya • Tersane • Zatoka Ucagiz • Simena • Kekova • Porto Ceneviz •Phaselis • Zatoka Aysigi • Kemer

Rejs luksusowym motorowo-żaglowym jachtem typu gulet wzdłuż południowego wybrzeża Turcji to doskonała propozycja dla każdego, kto chce przeżyć niesamowitą przygodę i ceni sobie aktywne wakacje pośród pięknych krajobrazów. Drewniane, dwumasztowe gulety to repliki tureckich statków, charakterystyczne dla wybrzeża Morza Śródziemnego. W czasie rejsu jest czas na pływanie, plażowanie i zwiedzanie starożytnych zabytków i ruin. Załoga na jachcie zadba o przyjemną atmosferę, bezpieczeństwo i komfort uczestników rejsu – kucharz przygotuje też smaczne posiłki. W programie fakultatywnym zwiedzanie Myry, słynącej ze spektakularnych grobowców skalnych, Simeny z pozostałościami ruin bizantyskiej twierdzy i teatru oraz Phaselis – starożytnego miasta zbudowanego przez Greków z Rodos. Po pełnym wrażeń rejsie warto przedłużyć wakacje o wypoczynek w wybranym hotelu z oferty ITAKI na Riwierze Tureckiej. Trasa rejsu: ok. 136 mil morskich.

PLAN WYCIECZKI1. DZIEŃ. KEMER
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer z lotniska do mariny w KEMER. Zaokrętowanie na jachcie typu gulet w 2-os. kabinach. Spotkanie informacyjne z kapitanem. Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. OLYMPOS – ZATOKA ADRASAN (czas żeglowania: ok. 2 godz.)
Śniadanie. Przypłynięcie do starożytnego miasta OLYMPOS, jednego z najważniejszych portów dawnej Licji. Dogodną lokalizację portu docenili niegdyś piraci wybierając ten port na swoją kryjówkę. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) zwiedzanie antycznych ruin. Obiad na jachcie. Czas wolny na kąpiel w morzu. Rejs do ZATOKI ADRASAN, zacumowanie. Kolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ. DEMRE – ZATOKA GOKKAYA (czas żeglowania: ok. 5 godz.)
Wczesnym rankiem wypłynięcie do DEMRE. Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka do Myry, gdzie można podziwiać wspaniałe, wkomponowane w krajobraz, licyjskie grobowce skalne o fasadach przypominających antyczne świątynie. Myra słynie również ze.... św. Mikołaja, biskupa i wielkiego filantropa, który pomagał potrzebującym dzieląc się swoim bogactwem. Zmarł w Myrze 6 grudnia ok. 346 r. Warto zobaczyć tutaj także kościół św. Mikołaja z licznymi malowidłami – obecnie przekształcony w muzeum. Powrót na jacht, obiad. Czas wolny na wypoczynek lub kąpiele w morzu. Rejs do ZATOKI GOKKAYA, zacumowanie. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. TERSANE – ZATOKA UCAGIZ (czas żeglowania: ok. 40 min.)
Śniadanie. Rejs nad Zatopionym Miastem Dolchiste (w pobliżu Kekovy), gdzie można zobaczyć antyczne ruiny zniszczone na skutek trzęsienia ziemi. Zacumowanie w TERSANE, wyspie służącej niegdyś jako stocznia. Tersane jest największą wyspą w Zatoce Gocek. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Obiad na jachcie. Przepłynięcie do ZATOKI UCAGIZ. Możliwość skorzystania z całodziennej wycieczki fakultatywnej Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) całodzienna wycieczka do Kas i Wąwozu Saklikent (tur. Ukryte Miasto) – drążony w skałach przez tysiące lat przez rzekę Karaçay, osiągnął ogromne rozmiary: 18 km długości i 300 m wysokości. W Wąwozie Saklikent kręcono też filmowe przygody słynnego Indiana Jonesa. Powrót na jacht. Kolacja, nocleg. Powrót na jacht. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SIMENA – KEKOVA (czas żeglowania: ok. 30 min.).
Śniadanie. Rejs do starożytnej osady SIMENA. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) zwiedzanie ruin średniowiecznej, bizantyjskiej twierdzy położonej na wąskim cyplu oraz ruin antycznego teatru. Powrót na jacht i obiad. Rejs do KEKOVY, zacumowanie. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. PORTO CENEVIZ – PHASELIS (czas żeglowania: ok. 6 godz.)
Śniadanie. Wczesnym rankiem rejs do PORTO CENEVIZ, zacumowanie w porcie w Zatoce Sazak. czas wolny na pływanie lub spacer po plaży. Obiad na jachcie. Następnie rejs do Zatoki Phaselis. Starożytne miasto PHASELIS zostało założone w VII w. p.n.e. przez Greków z Rodos. Ruiny miasta są położone między zatokami. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) spacer po antycznej części Phaselis, gdzie znajduje się m. in. akwedukt, łaźnie i mały teatr, z którego górnych rzędów roztacza się niezapomniany widok na górę Olimpos. Powrót na jacht, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. KEMER (czas żeglowania: ok. 1,5 godz.)
Śniadanie. Przypłyniecie do Zatoki Ayisigi w KEMER, zacumowanie. Obiad na jachcie. Czas wolny. Kemer leży u stóp gór Taurus i oferuje liczne kawiarnie, parki, sklepy, a jednocześnie wspaniałe krajobrazy przyrody. Można wybrać się także na wycieczkę lokalnym autobusem do Antalyi. Otoczona wysokimi górami, to znany kurort i największe miasto na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jej historia sięga VII wieku p.n.e. Stara część miasta z niewielkim portem jest przyjemnym zakątkiem turystycznym z ciekawymi zabytkami, domami osmańskimi. Warto zobaczyć tu też meczety, Wieżę Zegarową, Ucięty Minaret, Bramę Hadriana. Powrót na jacht, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wyokrętowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wyokrętowanie, transfer do wybranego hotelu.
OPIS JACHTU8 kabin 2-os. dla Gości (wszystkie na górnym pokładzie), każda kajuta z łazienką (prysznic, umywalka, wc; ciepła woda), klimatyzacja, szafki w kabinach; mesa: stół, kuchnia z wyposażeniem, ekspres do kawy, czajnik.

DANE TECHNICZNE:
Typ: gulet Helin Sultan, Beyzade lub inny jacht gulet o tym samym standardzie
Długość: ok. 24 m
Szerokość: ok. 6,5 m
Głębokość: ok. 2,4 m
Silnik: MAN 422 HP – 440 HP
Generator prądu: 22 Kw
Zbiornik na wodę pitną: ok. 6000 l
Zbiornik paliwa: ok. 2000 l
Łódź serwisowa: 15 HP Honda lub Mariner
Załoga: kapitan, steward, kucharz
ŚWIADCZENIA7 noclegów na jachcie typu gulet; 2-os. kajuty z łazienkami, komplet ręczników łazienkowych i pościeli • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji, popołudniowa kawa/herbata • przelot • transfer: lotnisko-port-lotnisko • opieka wykwalifikowanego anglojęzycznego sternika i stewarda, telefoniczna opieka polskiego rezydenta w Antalyi • ubezpieczenie KL i NW ITAKA Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka.
INFORMACJE DODATKOWE
 1. Rejs ma charakter wypoczynkowy. Załoga (sternik i steward) dbają o bezpieczeństwo żeglowania i utrzymanie czystości na jachcie. Nie trzeba posiadać doświadczenia żeglarskiego, aby wziąć udział w rejsie.
 2. Założona trasa może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe. Ostateczną decyzję o wyjściu z portu i obranej trasie zawsze podejmuje Kapitan, biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa uczestników. Podane czasy dziennego żeglowania są orientacyjne.
 3. Ręczniki plażowe nie są zapewniane.
 4. Na pokładzie dostępny jest sprzęt wędkarski.
POZIOM TRUDNOŚCI: 1Poziom 1
Wymagana podstawowa sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 3-godzinny wysiłek każdego dnia. Nie jest potrzebne specjalne przygotowanie fizyczne. Idealny dla rodzin z dziećmi.
Poziom 2
Wymagana sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 4-godzinny wysiłek każdego dnia. Dla przeciętnie sprawnych uczestników oraz dla rodzin z dziećmi powyżej 13 lat.
Poziom 3
Wymagana sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 5-godzinny wysiłek fizyczny każdego dnia. Dla osób z przygotowaniem kondycyjnym.
Poziom 4
Wymagana wysoka sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły 6-godzinny wysiłek fizyczny. Dla osób z dobrą kondycją fizyczną.
Poziom 5
Wymagana bardzo wysoka sprawność fizyczna, pozwalająca na ciągły, min. 7-godzinny wysiłek fizyczny. Dla osób z przygotowaniem i bardzo dobrą kondycją fizyczną.
UWAGI
 1. Wizy: są wymagane; wiza turystyczna ważna jest 90 dni przez okres 180 dni (wiza uprawnia do wielokrotnego przekraczania granicy). Paszport musi być ważny przy wjeździe 60 dni od daty wygaśnięcia wizy i posiadać min. jedną wolną stronę. Wizę można uzyskać: za pośrednictwem B.P. ITAKA (najpóźniej na 4 dni przed wylotem): 160 PLN/os. lub przez platformę internetową E-visa: 35 USD/os.
 2. Zalecana waluta: EUR oraz TL (do opłat za bilety wstępu).
 3. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Myry: ok. 35 EUR; całodzienna wycieczka do Kas i Wąwozu Saklikent: ok. 45 EUR; antyczne ruiny w Olympos: ok. 30 TL; ruiny w Simenie: ok 30 TL; starożytne Phaselis: ok 40 TL; autobus lokalny z Kemer do Antalyi: ok. 18 TL/w jedną stronę; pokój 2-os. w hotelu w Kemer (dostępny do wylotu po wyokrętowaniu w ostatnim dniu, z transferami: marina-hotel, hotel-lotnisko): ok. 33 EUR/pokój.
 4. Bagaż główny należy zapakować w plecak turystyczny lub miękką torbę podróżną.
 5. Program przeznaczony dla osób zdrowych, sprawnych fizycznie.
 6. Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych.
 7. Załoga na gulecie posługuje się językami: angielskim, niemieckim.
 8. Na jachcie znajdują się gniazdka typu europejskiego (220V).

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Turcja

Ahoj Licjo!

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
4 040 Pln
Oszczędzasz: 841 PLN
Dorosły
3 199pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 6 398 pln razem
Oszczędzasz 841 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter