phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
RankingiTOP 10 wycieczek objazdowych
1
Viva Iberia Hiszpania
Wycieczka na bardzo długo zostanie Nam w pamięci. Po powrocie stwierdzamy, że mogłaby trwać jeszcze.. z tydzień dłużej. Wspaniały pilot Marcin, który przekazywał Nam swoją wiedzę o zwiedzanych miejscach, opowiadał ciekawostki oraz pomagał i doradzał każdemu, kto tylko potrzebował jakiejkolwiek informacji. W trakcie drogi nie było czasu na nudę, był czas na żarty, oglądanie filmów, na sen. Dziękujemy także Kierowcom! Bogusowi i Michałowi, którzy codziennie walczyli z Naszymi wielkimi i ciężkimi walizkami "wagonami", a było co dźwigać. Zawsze uśmiechnięci i pomocni. Bez problemu dojeżdżali w wyznaczone miejsce na czas. Każdemu życzymy takich Kierowców na wycieczce, którzy są jeszcze poza tym ludźmi i można z Nimi porozmawiać i pośmiać się na różne tematy Najgorszym momentem jest powrót, gdzie po 2 tygodniach jesteśmy do siebie przyzwyczajeni i nadchodzi moment pożegnań. Na szczęście niektóre znajomości pozostają i za to dziękujemy Wszystkim, że mogłyśmy poznać tak wspaniałych i pomocnych sobie ludzi Jeśli ktoś to czyta z listopadowej wycieczki, to pozdrawiamy i widzimy się oczywiście na jakiejś następnej! Niestety nie udało Nam się pokazać wszystkiego, na co Nas stać i musimy to jeszcze nadrobić. Gracias! Tęsknimy! Kasia & Monika & Natalia

Katarzyna
Cena od: 4049pln

Sprawdź


Tytuł wycieczki Toskańska Przygoda, była strzałem w dziesiątkę, w 100% oddała klimat, który towarzyszy przez cały okres wycieczki. Pojechałam razem z mamą (24 lata i 45 lat) i nie pamiętam, kiedy we dwie spędziliśmy tak wspaniały czas. Itaka bawi, łączy i uczy. Mamy już w planie kolejne przygody i nie wiemy na co zdecydować się najpierw.

Angelika
Cena od: pln

Sprawdź


Wycieczka spełniła moje oczekiwania. W krótkim czasie odwiedziłam kilka miast, w tym Rzym, Florencję, Wenecję oraz San Marino i Watykan. Mogłam wręcz dotknąć historii, zobaczyć miejsca, które ukształtowały naszą europejską kulturę. Poszerzyć swoją wiedzę historyczną, szczególnie starożytną. Trafiłam na świetne panie przewodniczki, które w nietuzinkowy sposób opowiadały o obyczajach i życiu codziennym dawnych Rzymian. Jest to wycieczka dla ludzi aktywnych, ciekawych świata i pasjonatów historii oraz Włoch.

Agnieszka
Cena od: 2118pln

Sprawdź


Mój pobyt z mężem na wycieczce Rabat na Berbera oceniam na 5+. Wyżywienie bardzo dobre, program wycieczki bardzo ciekawy, wspaniale zorganizowany pod względem zwiedzania, czasu posiłków, wyjazdów w godzinach rannych, powrotów do hoteli itp. Hotele w poszczególnych miastach w Maroku należy ocenić jako hotele o wysokim standardzie. Na pochwałę zasługuje P. Monika pilot wycieczki, która była bardzo dobrze przygotowana co do informacji o miejscach zwiedzanych, każdorazowo nie było niespodzianek w zakresie wyczekiwania czy to na pokoje w hotelach, czy też na posiłki. Grupa nasza była bardzo zorganizowana, nie było opóźnień w wyjazdach realizowanych wycieczek. Nikt nie zaginął na godz. czy też dłużej w czasie naszego pobytu. Bardzo dziękuję z mężem za zorganizowanie tak ciekawej wycieczki i wypoczynku. Pozdrawiam, Halina.

Halina
Cena od: pln

Sprawdź


5
Wycieczka bardzo interesująca. Polecam. Plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Pani pilot wywiązała się ze swoich obowiązków znakomicie. Kolacja fakultatywna - rewelacyjna. Opinia super.

Stanisław
Cena od: pln

Sprawdź


6
Polecam serdecznie wycieczkę, program bogaty, naprawdę można zwiedzić kawał Hiszpanii. Przewodnik – Pani Magda – chyba najlepszy przewodnik, jakiego można sobie wyobrazić: rzetelnie przygotowana, skrupulatnie przedstawia wszelkie wiadomości i przede wszystkim dzięki opiece można poczuć się baardzo bezpiecznie. Polecam serdecznie wyjazd.

Agata
Cena od: pln

Sprawdź


7
Orient Expres - rewelacyjna wycieczka i bardzo dobra organizacja. Przepiękne widoki i zabytki. Oboje z mężem jesteśmy zachwyceni tym wyjazdem. Wspaniały pilot wycieczki Pan Halil, miły, życzliwy, zorganizowany, pełen energii i zawsze uśmiechnięty. Stworzył atmosferę jednej wielkiej wycieczkowej rodziny. Dzięki niemu mogliśmy poznać klimat Turcji. Z Panem Halilem można jechać na koniec świata. Anna i Krzysztof

Anna
Cena od: pln

Sprawdź


Wycieczka bardzo udana. Pogoda dopisała w 100 proc. Doskonała organizacja plan na każdy dzień, konkretnie i na temat. Pani przewodnik w sposób zrozumiały dla wszystkich omawiała najważniejsze zagadnienia. Dodatkowo każdy mógł skorzystać z czasu wolnego, realizując swoje pasje. Rejsy, kąpiele w ciepłym Adriatyku. Polecam wycieczkę każdemu, kto chce miło i przyjemnie spędzić czas w perełkach Chorwacji. Zadowolenie ducha i ciała, a kuchnia po prostu wyśmienita. Jeszcze raz polecam!! Organizacja plus komfort podroży plus omówienie tematów, zagadnień plus minusów brak.

Krystian
Cena od: pln

Sprawdź


Świetny pomysł na krótki urlop - można całkowicie zapomnieć o codzienności, przenieść się w świat baśniowych mitów oraz opowieści o świętych broniących mieszkańców przed groźnymi kataklizmami, zachwycić się bogactwem kulturowym wyspy, architekturą, ozdobnymi mozaikami, kolorową ceramiką, wąskimi uliczkami starych miast, w zadumie wspomnieć ofiary mafii, pokosztować przysmaki południa i nacieszyć oczy barwami kwiatów, owoców, bujnej zieleni i morskiej wody. Był czas na wszystko, a dzięki Panu Krzysztofowi - pilotowi wycieczki, w doskonałej atmosferze. Szczerze polecam!

Wiesława
Cena od: pln

Sprawdź


10
Wycieczka była fantastyczna i dała bardzo dobrą możliwość poznania wspaniałego kraju, jakim jest w mojej opinii Sri Lanka. Program części objazdowej został tak ułożony, że można było zapoznać się z najbardziej charakterystycznymi zabytkami, zjawiskami, tradycjami czy elementami przyrody wyspy. Dzięki temu mam wrażenie, że w mojej pierwszej wyprawie na Sri Lankę zapoznałam się ze wszystkim, co stanowi o jej historii, tradycji i życiu codziennym. Bardzo ważne było, że towarzyszył nam lankijski przewodnik, który swoją wiedzą imponował i który przekazał nam wiele cennych informacji, których nie znajdziemy w przewodnikach książkowych. Część pobytowa pozwoliła rzeczywiście dobrze wypocząć w środku naszej zimy.

Maria
Cena od: 6699pln

Sprawdź


Wybierając się na wycieczkę, nie spodziewałem się, że w tak krótkim czasie można zobaczyć tak wiele. Program wycieczki bardzo ciekawy, jednakże i wymagający sprawności fizycznej (dużo chodzenia). Dużo lokalizacji, dużo obiektów, ogrom ciekawych i interesujących miejsc. Osoby starsze miały z pewnością problem z nadążeniem za młodszą częścią grupy, jednakże sądzę, że poniesiony wysiłek wynagrodzony został, tym co zostanie we wspomnieniach, czyli te piękne widoki, którymi zachwyca Lazurowe Wybrzeże, a także ciekawymi opowieściami p. Joanny, naszej przewodniczki. Pogoda jak na pierwszą połowę listopada była wręcz idealna na spacery po Nicei, Antibes, czy też Cannes. Może trochę doskwierał wiatr, ale w ogólnym rozliczeniu pogoda jak na zamówienie - słońce, temperatura odpowiednia do spacerów. Niedosyt może powodować krótki czas wolny na indywidualne zwedzanie i spacerowanie. Brakowało jednego dnia, aby choć trochę zmniejszyć tempo. Zdecydowanym głosem mogę powiedzieć - POLECAM :)

Krzysztof
Cena od: pln

Sprawdź


12
Z Widokiem na siedem Jezior Włochy/Szwajcaria
Wycieczkę "Z widokiem na 7 jezior" zaliczam do jednej z najciekawszych, jakie do tej pory odbyłam za pośrednictwem Biura Podróży ITAKA. Ogromnym plusem był ciekawie opracowany program wycieczki, podczas której nie było miejsca na nudę. Każdy dzień był inny i każdy wiązał się z odwiedzeniem ciekawych miejsc takich jak np. Wyspy Borromejskie, Mediolan, Domodossola, Re, Locarno, Jezioro Orta wraz z Orta San Giulio, Val Verzasca, Wyspa Św. Katarzyny, Stresa, Montarone. Trudno nawet wybrać jakiś jeden punkt programu, który zachwyciłby bardziej, gdyż każdy z nich zachwycał. Cudowne Wyspy Borromejskie z przepięknymi ogrodami wyglądały tak, jakby dopłynęło się do raju, po którym spacerują białe i kolorowe pawie, rosną egzotyczne rośliny, w tym bananowce, pomarańcze, wielkich rozmiarów bambusy, różnokolorowe lilie wodne i wiele innych gatunków. W środku tych ogrodów stały pałace, których sale to prawdziwe dzieło sztuki. Wspaniałe były przejazdy statkami pomiędzy tymi wspaniałymi wyspami. A miasto Stresa to prawdziwa perła nad Jeziorem Maggiore. Nad samym brzegiem zlokalizowane są historyczne hotele, które zachwycają rzeźbami oraz ogrodami z fontannami i oczkami wodnymi. Do tych ogrodów można swobodnie wejść i posiedzieć, aby napawać się pięknem zgromadzonej tam roślinności, kwiatów. Niebywałych wrażeń dostarcza też przejazd koleją z Włoch do Szwajcarii w Alpach. Wspaniałe widoki, wodospady, małe wioski i do tego ponownie bujna roślinność. Naszej wycieczce udało się trafić na Festiwal Filmowy w Locarno, co także było ciekawym przeżyciem. Natomiast niesamowitych wrażeń dostarczył spacer w Alpach pośród wodospadów, wijących się potoków górskich, przechodzeń przewieszonymi nad nimi mostkami i to czyste, świeże powietrze, gdzie wreszcie można odetchnąć pełną piersią. Z tych górskich widoków, nagle następnego dnia zmiana - na fantastyczny Mediolan, w którym w Zamku Sforzesco podziwiać można było dzieła Michała Anioła (Pieta) czy dzieła Leonardo da Vinci. Na mnie ogromne wrażenie zrobił pokaz filmowy we wnętrzach tegoż zamku, podczas którego zaprezentowano w jaki sposób Leonardo tworzył swoje szkice. A potem - cudna Katedra Duomo - dzieło, które trudno opisać ze względu ogrom piękna. To trzeba zobaczyć i wejść na dach tej Katedry, z którego rozpościera się niesamowity widok na Mediolan. W Katedrze zachwyca dokładnie wszystko, ale moją uwagę zwróciła w szczególności rzeźba Św. Bartłomieja odartego ze skóry. Pokazano w niej wszystkie mięśnie, a nawet żyły na nogach męczennika, który oplata swoją postać własną skórą. Niesamowite wrażenie. A na koniec wycieczki - wjazd kolejką linową i wyciągiem krzesełkowym na szczyt Alp, z którego roztacza się widok na 7 jezior. Z tego względu wycieczkę uważam za fantastyczną. Oczywiście mam małe zastrzeżenia, co do hotelu, w którym grupa nocowała. Głównie dotyczą one położenia naszych pokoi z widokiem głownie na krzewy i kuchnię podczas, gdy z drugiej strony hotelu był śliczny widok na jezioro Maggiore. Natomiast hotel Concorde jest czysty, codziennie zmieniane są ręczniki. Do tego wszystkiego jest tam przemiła obsługa, a posiłki są wyśmienite. Można też z łatwością dojść do centrum miasta Arona. A ponadto, wspiąć się na górę znajdującą się nad hotelem, aby podziwiać widoki oraz pomnik Karola Boromeusza. Mogę zatem z pełnym przekonaniem polecić ten wyjazd wszystkim, którzy chcą odkrywać piękno Piemontu, Lombardii oraz Szwajcarii i Alp. Do tego oczywiście należy koniecznie spróbować włoskiej kawy, pizzy czy lodów. Połączenie różnych doznań to jest takie krótkie podsumowanie wycieczki "Z widokiem na siedem jezior". Anna. Świetna wycieczka, piękne krajobrazy, zabytki oraz przemili ludzie !

Anna
Cena od: pln

Sprawdź


13
Ateny Grecja/Ateny
Ta wycieczka pozostawiła w mojej pamięci niezwykłe wspomnienia - przez osiem przepełnionych atrakcjami dni udało się : odwiedzić jeden z cudów świata, poznać mocno "reżimowy" Pekin, dwukrotnie podróżować superszybkim pociągiem, gdzie w parę godzin pokonaliśmy pół kraju, doświadczyć niesamowitego klimatu "południa" - wieczornego życia w Suzhou oraz Luzhi. Pod koniec zawitaliśmy na kilka dni do Szanghaju, który doskonale połączył tradycję z nowoczesnością - z jednej strony wspaniała buddyjska świątynia, a z drugiej strony drapacz chmur. Bardzo polecam, na pewno niedługo znów odwiedzę Chiny i mam nadzieję, znowu z Itaką. Świetna organizacja wycieczki; wspaniały pilot z ogromną wiedzą historyczną oraz dot. codziennego życia w Chinach; Dużym plusem jest bezpośredni przelot z Warszawy do Pekinu.

Bożena
Cena od: pln

Sprawdź

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Dział Sprzedaży skontaktuje się z Państwem w ciągu 24 godzin.
Wystąpił błąd podczas przesyłania danych.
    arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter