phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Результаты Поиска> >

Imperialne stolice

Преимущества предложения

 • 2 stolice Rosji
 • podróż pociągiem
 • wycieczki poza miasta
 • hotele w centrum
 • polskojęzyczni przewodnicy

Imperialne stolice Код: SVOPETR

Маршрут
PLN
Itaka
Россия

Imperialne stolice

Код: SVOPETR
Описание

1. DZIEŃ. MOSKWA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po głównej ulicy Twerskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ. MOSKWA
Śniadanie. Panoramiczne zwiedzanie miasta z okien autokaru. Przejazd po najciekawszych ulicach i placach Moskwy z postojami na zdjęcia. W programie m.in. podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz – doskonałego punktu widokowego, opisywanego m.in. w znanej powieści „Mistrz i Małgorzata". Następnie Państwowy Uniwersytet im. M. Łomonosowa, łuk triumfalny, Nowy Arbat, Teatr Bolszoj, plac na Łubiance. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej – jednej z największych na świecie kolekcji sztuki rosyjskiej, nazwanej imieniem kupca moskiewskiego – Pawła Trietiakowa, pasjonata sztuki. Obecnie to państwowy kompleks muzealny, liczący ponad 170 tysięcy eksponatów z okresu od X do XX wieku. W zbiorach galerii można podziwiać ikony Andrieja Rublowa, malarstwo realizmu Ilji Repina, pejzaże Lewitana, czy Szyszkina, oraz modernistyczne obrazy Michaiła Wrubla. Rejs po kanałach rzeki Moskwa wokół wyspy Bałczug – wspaniała okazja, aby z pokładu statku poznać miasto z innej perspektywy (czas trwania rejsu: ok. 1 godz.). Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. MOSKWA
Śniadanie. Moscow Metro Tour – zwiedzanie wybranych najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Łączna długość linii tej imponującej podziemnej metropolii wynosi 333 km. Podziemia kryją monumentalną architekturę ery stalinizmu, każda stacja poświęcona jest innemu tematowi. Zwiedzanie Kremla – serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego – jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta; Mauzoleum Lenina – miejsce spoczynku wodza Rewolucji (wejście indywidualne); sobór Kazański; Muzeum Historyczne, słynny dom towarowy GUM. Czas wolny. Powót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. KOŁOMIENSKOJE – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KOŁOMIENSKOJE – zespołu muzealno-architektonicznego, dawnej siedziby carów i książąt, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z XIV w. Zwiedzanie wnętrz pałacu. Czas wolny. Przejazd na dworzec Leningradzki, przejazd pociągiem szybkobieżnym do SANKT PETERSBURGA (przejazd ok. 4 godz.). Przybycie ok. godz 21.15. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Objazd miasta: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogród Letni, Monastyr Smolny. Spacer sławnym Newskim Prospektem, przy którym skupiają się liczne muzea, świątynie, teatry, kina, restauracje, najlepsze sklepy i wiele innych atrakcji turystycznych. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Zwiedzanie soboru św. Izaka – jednej z największych katedr świata. Następnie zwiedzanie Ermitażu – jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Czas wolny. Przejście do muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi. Czas wolny. Za dodatkową opłatą kolacja w restauracji mieszczącej się w tym samym budynku. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

6. DZIEŃ. CARSKIE SIOŁO – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców – CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą, która z Prus trafiła do Rosji. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Zwiedzanie Soboru Zbawiciela na Krwi, świątyni stanowiącej muzeum mozaiki na 7 tys. m², nad którą pracowało ponad 30 artystów jednocześnie. Przejście do Soboru Kazańskiego, poświęconego Kazańskiej Ikonie Matki Bożej. Jest to również pomnik dziękczynny za zwycięstwo Rosji nad Napoleonem i tutaj jest pochowany dowodzący wojskami rosyjskimi M. Kutuzow. Czas wolny, powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): nocny rejs po rzece Newie. Jedna z największych atrakcji turystycznych w Petersburgu. W godzinach nocnych mosty miasta są otwierane na kilka godzin, aby umożliwić żeglugę dużym jednostkom pływającym. Otwieraniu mostów towarzyszy niezliczona ilość różnokolorowych świateł, wiele małych statków turystycznych na rzece oraz rzesze turystów obserwujących widowisko z brzegów. Powrót do hotelu. Nocleg.

7. DZIEŃ. PETERHOF – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez twórcę rosyjskiego imperium – cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie kapiącego złotem pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą – demonstracją potęgi imperialnej Rosji. Powrót do Petersburga. Wizyta w muzeum Faberge reprezentującym bogatą kolekcję jubilerską jajek, wyrabianych przez carskiego jubilera z przełomu XIX i XX w. Rejs po rzekach i kanałach miasta. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pożegnalny wieczór z pieśniami rosyjskimi – doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Petersburgu, przelot do Polski.

7 noclegów w hotelach***: 3 w Moskwie, 4 w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przeloty: Polska-Moskwa, Sankt Petersburg-Polska • transfery autokarem/busem zgodnie z programem • przejazd pociągiem w 2 klasie na trasie Moskwa-Sankt Petersburg • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 360 EUR.
 2. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (dostępne na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel.: 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.
 3. Opłaty fakultatywne: wieczór rosyjski z kolacją: ok. 50 EUR, nocny rejs po Newie: ok. 55 EUR. (wymagane min. 10 os.).
 4. Przejazdy po Moskwie i Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.

4.5/6
86% рейтинг высокий и очень высокий

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Хорошее соотношение цена/качество
 • Komfort podróży
Информация о регионе

Россия

Archipelag Wysp Sołowieckich, położony w pobliżu koła podbiegunowego, w centrum Morza Białego, to miejsce szczególne. Surowe krajobrazy, wszechobecne morze, jeziora, tajga i interesujące zabytki to wyzwanie dla ciekawych świata podróżników.

Расположение на карте Маршрут

Moskwa • Kołomienskoje • Sankt Petersburg • Carskie Sioło • Peterhof

Żaden kraj nie może mieć dwóch stolic, ale w Rosji, kraju, który przez swą wielkość, różnorodność i nieprzewidywalność zawsze fascynował... wszystko jest możliwe. O tym, że stolicą największego kraju na świecie jest Moskwa wiedzą wszyscy, ale Rosjanie do tej pory mówią o Sankt Petersburgu: Północna Stolica. Aby zrozumieć ten fenomen warto poznać oba miasta podczas jednej podróży. Moskwa to metropolia o historii sięgającej średniowiecza, z Kremlem będącym do dziś symbolem mocarstwowej potęgi. Petersburg to szykowne, przemyślane architektonicznie barokowe miasto – owoc dążenia carów do otwarcia Rosji na świat. Program dopełnia wizyta w kapiących złotem podmiejskich rezydencjach carów. Przejazd koleją między dwiema stolicami jest okazją do posmakowania podróży przez ten wielki kraj tradycyjnym sposobem, pozwalającym na zawarcie znajomości, chwilę dyskusji z jego mieszkańcami przy szklance herbaty. Całkowita trasa w Rosji: ok. 1300 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. MOSKWA
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po głównej ulicy Twerskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
2. DZIEŃ. MOSKWA
Śniadanie. Panoramiczne zwiedzanie miasta z okien autokaru. Przejazd po najciekawszych ulicach i placach Moskwy z postojami na zdjęcia. W programie m.in. podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz – doskonałego punktu widokowego, opisywanego m.in. w znanej powieści „Mistrz i Małgorzata". Następnie Państwowy Uniwersytet im. M. Łomonosowa, łuk triumfalny, Nowy Arbat, Teatr Bolszoj, plac na Łubiance. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej – jednej z największych na świecie kolekcji sztuki rosyjskiej, nazwanej imieniem kupca moskiewskiego – Pawła Trietiakowa, pasjonata sztuki. Obecnie to państwowy kompleks muzealny, liczący ponad 170 tysięcy eksponatów z okresu od X do XX wieku. W zbiorach galerii można podziwiać ikony Andrieja Rublowa, malarstwo realizmu Ilji Repina, pejzaże Lewitana, czy Szyszkina, oraz modernistyczne obrazy Michaiła Wrubla. Rejs po kanałach rzeki Moskwa wokół wyspy Bałczug – wspaniała okazja, aby z pokładu statku poznać miasto z innej perspektywy (czas trwania rejsu: ok. 1 godz.). Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. MOSKWA
Śniadanie. Moscow Metro Tour – zwiedzanie wybranych najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Łączna długość linii tej imponującej podziemnej metropolii wynosi 333 km. Podziemia kryją monumentalną architekturę ery stalinizmu, każda stacja poświęcona jest innemu tematowi. Zwiedzanie Kremla – serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego – jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta; Mauzoleum Lenina – miejsce spoczynku wodza Rewolucji (wejście indywidualne); sobór Kazański; Muzeum Historyczne, słynny dom towarowy GUM. Czas wolny. Powót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. KOŁOMIENSKOJE – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KOŁOMIENSKOJE – zespołu muzealno-architektonicznego, dawnej siedziby carów i książąt, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z XIV w. Zwiedzanie wnętrz pałacu. Czas wolny. Przejazd na dworzec Leningradzki, przejazd pociągiem szybkobieżnym do SANKT PETERSBURGA (przejazd ok. 4 godz.). Przybycie ok. godz 21.15. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ. SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Objazd miasta: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogród Letni, Monastyr Smolny. Spacer sławnym Newskim Prospektem, przy którym skupiają się liczne muzea, świątynie, teatry, kina, restauracje, najlepsze sklepy i wiele innych atrakcji turystycznych. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Zwiedzanie soboru św. Izaka – jednej z największych katedr świata. Następnie zwiedzanie Ermitażu – jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Czas wolny. Przejście do muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi. Czas wolny. Za dodatkową opłatą kolacja w restauracji mieszczącej się w tym samym budynku. Powrót do hotelu metrem, nocleg.
6. DZIEŃ. CARSKIE SIOŁO – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców – CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą, która z Prus trafiła do Rosji. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Zwiedzanie Soboru Zbawiciela na Krwi, świątyni stanowiącej muzeum mozaiki na 7 tys. m², nad którą pracowało ponad 30 artystów jednocześnie. Przejście do Soboru Kazańskiego, poświęconego Kazańskiej Ikonie Matki Bożej. Jest to również pomnik dziękczynny za zwycięstwo Rosji nad Napoleonem i tutaj jest pochowany dowodzący wojskami rosyjskimi M. Kutuzow. Czas wolny, powrót do hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): nocny rejs po rzece Newie. Jedna z największych atrakcji turystycznych w Petersburgu. W godzinach nocnych mosty miasta są otwierane na kilka godzin, aby umożliwić żeglugę dużym jednostkom pływającym. Otwieraniu mostów towarzyszy niezliczona ilość różnokolorowych świateł, wiele małych statków turystycznych na rzece oraz rzesze turystów obserwujących widowisko z brzegów. Powrót do hotelu. Nocleg.
7. DZIEŃ. PETERHOF – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez twórcę rosyjskiego imperium – cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie kapiącego złotem pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą – demonstracją potęgi imperialnej Rosji. Powrót do Petersburga. Wizyta w muzeum Faberge reprezentującym bogatą kolekcję jubilerską jajek, wyrabianych przez carskiego jubilera z przełomu XIX i XX w. Rejs po rzekach i kanałach miasta. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pożegnalny wieczór z pieśniami rosyjskimi – doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Petersburgu, przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***: 3 w Moskwie, 4 w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przeloty: Polska-Moskwa, Sankt Petersburg-Polska • transfery autokarem/busem zgodnie z programem • przejazd pociągiem w 2 klasie na trasie Moskwa-Sankt Petersburg • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 360 EUR.
 2. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (dostępne na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel.: 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.
 3. Opłaty fakultatywne: wieczór rosyjski z kolacją: ok. 50 EUR, nocny rejs po Newie: ok. 55 EUR. (wymagane min. 10 os.).
 4. Przejazdy po Moskwie i Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.
Отзывы клиентов (27)

Ocena ogólna

4.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Хорошее соотношение цена/качество
 • Komfort podróży
86%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.5
 • 5.2
 • 4.1
 • 4.7
 • 3.9
 • 4.8

Czytaj recenzje o hotelu

Pokaż recenzje od:

4/6
31-40 lat, Сам/сама Сентябрь 2019
Wycieczka bardzo ciekawa, pełna topowych, moskiewskich i petersburskich atrakcji. Świetne przewodniczki - Panie Romualda i Tatiana, ogromna wiedza, ciekawe opowieści. Hotel w Moskwie komfortowy, (...) развернуть
Wycieczka bardzo ciekawa, pełna topowych, moskiewskich i petersburskich atrakcji. Świetne przewodniczki - Panie Romualda i Tatiana, ogromna wiedza, ciekawe opowieści. Hotel w Moskwie komfortowy, niestety zakwaterowanie w Petersburgu w obskurnym „hotelu” o standardzie przydrożnego motelu, przy takiej cenie wycieczki, to więcej niż skandal! Śniadania niezjadliwe, a pokoje zapraszające do wyjścia na spacer. To ogromny minus wyjazdu.
 • 6
 • 2
 • 2
 • 5
 • 4
свернуть
4/6
41-50 lat, Пары Август 2019
описание не доступно развернуть
описание не доступно
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
свернуть
4/6
50+ lat, Пары Август 2019
Oferta fakultatywna bardzo słaba. Niepotrzebne zamieszanie z dopłatą w Euro w trakcie wycieczki. Biuro w Polsce znało liczbę uczestników i to oni a nie Pani pilot winna nas poinformować o (...) развернуть
Oferta fakultatywna bardzo słaba. Niepotrzebne zamieszanie z dopłatą w Euro w trakcie wycieczki. Biuro w Polsce znało liczbę uczestników i to oni a nie Pani pilot winna nas poinformować o konieczności wyższej opłaty. Nierównomiernie rozłożony program wycieczki (niektóre dni przeładowane a inne zbyt dużo czasu wolnego). Bardzo dobre przewodniczki miejscowe tj. Pani Romualda i Olga. Bardzo długie załatwianie wizy do Rosji i zblokowanie paszportu. Pilot Pani Grażyna wywiązała się ze swoich obowiązków bardzo dobrze. Program w Sankt Petersburgu spełniający nasze oczekiwania czego nie można powiedzieć o części moskiewskiej. Być może wynika to z rozeznania aktualnej sytuacji w mieście co uniemożliwiło pełną realizację programu.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
свернуть
6/6
26-30 lat, Пары Июль 2019
Wspaniała wycieczka, super zorganizowana. Niezapomniane wrażenia,Moskwa i Petersburg zachwycił. Przewodniczki rewelacja!!! Niesamowita wiedza i sposób przekazania развернуть
Wspaniała wycieczka, super zorganizowana. Niezapomniane wrażenia,Moskwa i Petersburg zachwycił. Przewodniczki rewelacja!!! Niesamowita wiedza i sposób przekazania
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
41-50 lat, Пары Июль 2019
описание не доступно развернуть
описание не доступно
 • 6
 • 6
 • 3
 • 6
 • 3
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Июль 2019
Bardzo udana wycieczka. Program dobrze przygotowany, nie przeładowany. Fantastyczny poziom pilotki i obu przewodniczek w Moskwie i w Petersburgu. Hotel w Moskwie luksusowy, ale oddalony od (...) развернуть
Bardzo udana wycieczka. Program dobrze przygotowany, nie przeładowany. Fantastyczny poziom pilotki i obu przewodniczek w Moskwie i w Petersburgu. Hotel w Moskwie luksusowy, ale oddalony od centrum - na szczęście Moskwa ma dobrze rozwinięte metro, natomiast hotel w Petersburgu o nieco niższym standardzie, za to fantastycznie zlokalizowany - kilka kroków od Newskiego Prospektu, Pałacu Zimowego i innych najważniejszych atrakcji Petersburga.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
свернуть
2/6
50+ lat, Пары Август 2018
brak opisu развернуть
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
 • 3
свернуть
2/6
31-40 lat, Август 2018
Po raz pierwszy jechalam gdziekolwiek z Itaka i chyba po raz ostatni. Wyjazd udal sie tylko dlatego, ze same miejsca byly piekne i fascynujace. Cala reszta nie do konca. Program jest bardzo zle (...) развернуть
Po raz pierwszy jechalam gdziekolwiek z Itaka i chyba po raz ostatni. Wyjazd udal sie tylko dlatego, ze same miejsca byly piekne i fascynujace. Cala reszta nie do konca. Program jest bardzo zle zrealizowany - polowa czasu jest niezapelniona (Zwiedzanie albo do 16 albo od 13) i pozostawiona jako czas wolny. Pilot (Pani Halina, ktorej nazwiska nie znam bo sie nie przedstawila) nie robial nic, w niczym nie pomagala, nie miala pojecia chyba nawet gdzie nas prowadzi. Nic nie umiala zorganizowac, byla chaotyczna i wprowadzala mnostwo nerwowosci.
 • 2
 • 5
 • 4
 • 4
 • 2
свернуть
2/6
50+ lat, Август 2018
Ogolnie polecam te wycieczke ze wzgledu na trase. Hotel w Moskwie dobry ale za daleko od centrum. Hotel w St Peterburgu - swietna lokacja ale niski standard (telewizja wogole nie dzialala). (...) развернуть
Ogolnie polecam te wycieczke ze wzgledu na trase. Hotel w Moskwie dobry ale za daleko od centrum. Hotel w St Peterburgu - swietna lokacja ale niski standard (telewizja wogole nie dzialala). Obie przewodniczki, w Moskwie Romualda i w St Peterburgu Tatiana, wspaniale, tylko dzieki nim uwazam wycieczke za udana. Polska pilotka nie miala zadnych wiadomosci o najprostszych sprawach, np. gdzie wymienic pieniadze, gdzie zjesc obiad, nie potrafila podac zadnych informacji jak spedzic czas wolny, nie mowiac o zorganizowaniu tego czasu (oczywiscie za dodatkowa oplata). Nie znala ani Moskwy ani St Peterburga wiec nie mozna bylo sie u niej dowiedziec o droge, komunikacje, sklepy, dodatkowe atrakcje. Wszystkie te pytania trzeba bylo zadawac w hotelu w recepcji - wiadomosci personelu byly nikle (szczegolnie w Moskwie) wiec bylo sie zdanym na samego siebie. Pilot wycieczki powinien miec podstawowe wiadomosci o historii i geografii zwiedzanych miejsc - w tym wypadku wiadomosci byly zadne.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 3
 • 3
свернуть
5/6
41-50 lat, Август 2018
Program w mojej opini moglby byc lepszy tzn wydaje mi się że zbyt duży nacisk kladziony na światynie (zdecydowanie za duzo) moze takie wrazenie przez zbyt duza szczegolwosc oowiesci lokalnych (...) развернуть
Program w mojej opini moglby byc lepszy tzn wydaje mi się że zbyt duży nacisk kladziony na światynie (zdecydowanie za duzo) moze takie wrazenie przez zbyt duza szczegolwosc oowiesci lokalnych przewodnikow. Zdecydowanie przedluzylbym taka wycieczke przez dodanie paru ciekawych miejsc, ktore zobaczylem po odlaczeniu sie od wycieczki
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
свернуть
4/6
41-50 lat, Август 2018
Za dużo czasu wolnego w Moskwie, Należałoby wzbogacić program zwiedzania, a jest o co. развернуть
Za dużo czasu wolnego w Moskwie, Należałoby wzbogacić program zwiedzania, a jest o co.
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
свернуть
6/6
50+ lat, Сам/сама Май 2018
описание не доступно развернуть
описание не доступно
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Апрель 2018
ŚWIETNA !!! развернуть
ŚWIETNA !!!
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
41-50 lat, Пары Апрель 2018
описание не доступно развернуть
описание не доступно
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Апрель 2018
Bardzo intensywne zwiedzanie, dobra praca Pani Julii jako pilota. Program ciekawy, ale może mniej cerkwi nie pogorszyłoby odbioru całości. Brak solidnej przerwy obiadowej powoduje uciążliwość (...) развернуть
Bardzo intensywne zwiedzanie, dobra praca Pani Julii jako pilota. Program ciekawy, ale może mniej cerkwi nie pogorszyłoby odbioru całości. Brak solidnej przerwy obiadowej powoduje uciążliwość fizyczną. Po prostu fizycznie obciążający tryb zwiedzania " wszystkiego" wymagałby przerwy obiadowej dla regeneracji. Ale za to więcej jest czasu wolnego wieczorem, więc dla osób o dobrej kondycji ma to zalety.
 • 4
 • 4
 • 3
 • 4
 • 3
 • 5
свернуть
4/6
41-50 lat, Пары Сентябрь 2017
program ciekawy, tylko zbyt dużo chodzenia, przejazd nocnym pociągiem bardzo męczący i hotel w Petersburgu mógłby być lepszy, ale pilotka bardzo sympatyczna i kompetenta развернуть
program ciekawy, tylko zbyt dużo chodzenia, przejazd nocnym pociągiem bardzo męczący i hotel w Petersburgu mógłby być lepszy, ale pilotka bardzo sympatyczna i kompetenta
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
 • 4
свернуть
4/6
50+ lat, Пары Сентябрь 2017
Ogólnie ciekawa. Mankamentem tej wycieczki jest niepotrzebny wyjazd do Aleksandrowa i przejazd z Moskwy do Petersburga zwykłym pociągiem zamiast rano ekspresem w 4 godziny - każdy z nas (...) развернуть
Ogólnie ciekawa. Mankamentem tej wycieczki jest niepotrzebny wyjazd do Aleksandrowa i przejazd z Moskwy do Petersburga zwykłym pociągiem zamiast rano ekspresem w 4 godziny - każdy z nas bez problemu by zapłacił za dodatkową noc hotelową w Moskwie
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Август 2017
Rosja. Imponuje swoją kultura i zabytkami, każdy powinien to zobaczyć jednak wycieczce bardzo wiele przeszkadzało przede wszystkim nie było autokaru tylko bardzo kiepskie minibusy w (...) развернуть
Rosja. Imponuje swoją kultura i zabytkami, każdy powinien to zobaczyć jednak wycieczce bardzo wiele przeszkadzało przede wszystkim nie było autokaru tylko bardzo kiepskie minibusy w których ledwo mieścily się nasze bagaże z poziomu minibusa nie można było nic zobaczyć i bez sensu była nim jazda lepiej było z niego wyjść i obejrzeć to co miało się obejrzeć problemem był również fakt że tylko dwa razy mieliśmy i do dyspozycji Gajdy dzięki którym mogliśmy bardzo dobrze słyszeć przewodnika poza tym można by było dodać do wycieczki wiele ciekawych miejsc zamiast czasu wolnego.Pilotka wycieczki sympatyczna a miejscowe przewodniczki bardzo kompetentne.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 5
свернуть
4/6
41-50 lat, Пары Август 2017
Warto zobaczyć wszystkie proponowane w programie atrakcje. Zabrakło czasu na wejście do Mauzoleum Lenina - a powinien być na to czas przewidziany. Zwiedzanie Peterhofu biegiem nie do przyjęcia!! (...) развернуть
Warto zobaczyć wszystkie proponowane w programie atrakcje. Zabrakło czasu na wejście do Mauzoleum Lenina - a powinien być na to czas przewidziany. Zwiedzanie Peterhofu biegiem nie do przyjęcia!! Opowiadanie miejscowej pilotki w moskiewskim metrze o stacjach w hałasie przejeżdżających pociągów to jakaś pomyłka. Dopiero w ostatni dzień dostaliśmy słuchawki i zwiedzaliśmy tak jak powinniśmy podczas całej wycieczki.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
свернуть
5/6
41-50 lat, Пары Июль 2017
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Wysoko oceniamy możliwość zwiedzenia muzeów i galerii. W Petersburgu hotel przy Newskim Prospekcie pozwolił na samodzielną eksplorację miasta. (...) развернуть
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Wysoko oceniamy możliwość zwiedzenia muzeów i galerii. W Petersburgu hotel przy Newskim Prospekcie pozwolił na samodzielną eksplorację miasta. Program zwiedzania bardzo bogaty, brakowało czasu na podziwianie obiektów i przerw na wypicie kawy. Dobra organizacja i opieka ze strony pilotki Pani Julii. Zwiedzanie utrudniał brak zestawów słuchawkowych w Moskwie i słabe sprzęty w Petersburgu. Panie przewodniczki kompetentne i z dużą wiedzą, ale mało empatyczne.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 3
 • 5
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Июль 2017
wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Mila atmosfera. Jestesmy bardzo zadowoleni z pobytu w Rosji . wyjazd do rosji to strzal w 10. Tydzien tam spedzony jest jednym z najpiekniejszych w naszym (...) развернуть
wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Mila atmosfera. Jestesmy bardzo zadowoleni z pobytu w Rosji . wyjazd do rosji to strzal w 10. Tydzien tam spedzony jest jednym z najpiekniejszych w naszym zyciu. Z niecierpliwoscia czekamy na kolejna wycieczke z ITAKA .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
свернуть
4/6
50+ lat, Пары Июль 2017
Zmieniłabym przejazd nocnym pociągiem na szybki pociąg. Pilotka w Moskwie kompetentna i zorganizowana. Pilotkę miejscową w Petersburgu oceniam negatywnie. развернуть
Zmieniłabym przejazd nocnym pociągiem na szybki pociąg. Pilotka w Moskwie kompetentna i zorganizowana. Pilotkę miejscową w Petersburgu oceniam negatywnie.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
свернуть
5/6
31-40 lat, Пары Июль 2017
описание не доступно развернуть
описание не доступно
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
свернуть
5/6
50+ lat, Сам/сама Июнь 2017
Wycieczka ciekawa, niezapomniane białe noce w Petersburgu, piękne pałace, bogate sobory, mogły być obiadokolacje,. wycieczka zorganizowana dobrze, wspaniali przewodnicy lokalni, развернуть
Wycieczka ciekawa, niezapomniane białe noce w Petersburgu, piękne pałace, bogate sobory, mogły być obiadokolacje,. wycieczka zorganizowana dobrze, wspaniali przewodnicy lokalni,
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
свернуть
5/6
31-40 lat, Сам/сама Июнь 2017
описание не доступно развернуть
описание не доступно
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 1
 • 4
свернуть
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter