phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Результаты Поиска Przystanek na Jedwabnym Szlaku- Uzbekistan

Преимущества предложения

 • najważniejsze zabytki Azji Środkowej
 • topowe miasta Jedwabnego Szlaku
 • nocleg w jurtach
 • kolacja z występami folklorystycznymi
 • degustacje wina, piwa i wyrobów lokalnych

Przystanek na Jedwabnym Szlaku- Uzbekistan Код: TASCLAS

Маршрут
119 461PLN
Взрослые: 2 2 posiłki Чт 08.10 – Вс 18.10.20 (11 дней)
Itaka

Przystanek na Jedwabnym Szlaku- Uzbekistan

Код: TASCLAS
Описание

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Taszkentu.

2. DZIEŃ. TASZKENT
Przylot w nocy do TASZKENTU, ponad 2-milionowej stolicy Uzbekistanu, leżącej u stóp Tien-szanu, jednego z największych miast Azji Środkowej, uważanego za kulturową stolicę świata islamskiego, pełnego kwiatów i fontann. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg. Śniadanie. Spacer po starej części miasta. Zwiedzanie: kompleks Chast Imam z grobowcem Hazrati Imama, medresą Barak-Chana i meczetem Tila Sheikh. Przejście na bazar Chorsu - najsłynniejszy targ w mieście, z imponującą kopułą, zbudowany na kształt panteonu. Czas wolny, obiad. Przejazd do nowej części Taszkentu pod Pomnik Odwagi, zbudowany na pamiątkę trzęsienia ziemi w 1966 r. Następnie Plac Niepodległości - serce miasta z pięknymi fontannami. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. SAMARKANDA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem (ok. 2 godz.) do SAMARKANDY – Klejnotu Wschodu, miasta wpisanego na listę UNESCO, którym zachwycał się sam Marco Polo. Samarkanda leży na Jedwabnym Szlaku i odgrywała bardzo ważną rolę w minionych wiekach jako ośrodek przemysłowy i naukowy. W XIV w. była jedną z największych stolic świata. Dzisiaj jest chętniej odwiedzana przez turystów z całego świata, podziwiających najstarsze zabytki Azji Środkowej. Zwiedzanie Registanu, monumentalnego placu, wyłożonego palonymi cegłami i brukiem. Jego nazwa oznacza „piaszczyste miejsce”. Kiedyś było to targowisko na skrzyżowaniu kilku ulic, które przekształciło się później w centrum życia publicznego. Plac jest uważany za najwspanialszy zespół architektoniczny Azji Środkowej. Otaczają go turkusowe budynki pokryte mozaikami. Znajdują się tu 3 medresy – teologiczne szkoły muzułmańskie, które w średniowieczu były jednym z głównych centrów naukowych Wschodu. Przejście do Gur-Emir, mauzoleum, gdzie pochowany jest wielki budowniczy miasta Amir Timur i jego synowie. Mauzoleum z 34-metrową kopułą jest repliką kopuły meczetu Umajjadów w Damaszku. Kopuła pokryta jest dachówkami w kolorach błękitu i turkusu, dominujących w zabudowie starego miasta. Następnie wizyta na Siyab, największym bazarze w mieście, nekropolia Shakhi Zinda, unikalny zespół starożytnych grobowców z XIV-XV w., meczet Bibi Khanum. W trakcie zwiedzania obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. SAMARKANDA
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania: obserwatorium astronomiczne Uług Beka z XV w., które słynęło z wysokiego poziomu wiedzy astrologicznej, muzeum archeologiczne Afrosiyab i mauzoleum proroka Daniyora. Wizyta w fabrykach dywanów i papieru, gdzie produkcja odbywa się za pomocą starożytnych technik. Czas wolny, obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w browarze i degustacja lokalnych piw. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. PUSTYNIA KYZYŁ-KUM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na PUSTYNIĘ KYZYŁ-KUM, zakwaterowanie w jurtach (specjalne namioty ludów koczowniczych) nad Jeziorem Ajdar-kul. Przejażdżka na wielbłądach, kąpiel w jeziorze, obiad. Wieczorem kolacja połączona z występami zespołu folklorystycznego: tańce i śpiewy ludowe. Nocleg.

6. DZIEŃ. GIJDUVAN - BUCHARA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIJDUVAN, wizyta w warsztacie znanego garncarza Abdullaha Narzullaevs. Warsztat już od pięciu pokoleń znajduje się w rękach jednej rodziny. Sława garncarza sięga poza granice kraju, jego gośćmi były m.in. byli Hilary Clinton, Madeleine Albright. Poznanie procesu wyrobu ceramiki. Przejazd do BUCHARY, jednego z najstarszych miast w Azji Środkowej, wpisanego na listę UNESCO. Stare miasto jest jednym z najcenniejszych zespołów architektury islamu w Azji Środkowej, w skład którego wchodzi 140 obiektów. Buchara była najważniejszym miastem na Jedwabnym Szlaku. W trakcie zwiedzania obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja lokalnych win. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. BUCHARA
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania: najstarszy budynek starego miasta – mauzoleum Ismaila Samaniego, centrum religijne Poyi Kalon, medresa Mir-i Arab z XVI w., bazar, Kukeldasz – największa medresa w Azji Środkowej, cytadela Arku licząca 2 tys. lat, lokalny bazar pełen zapachów przypraw, gdzie można kupić ręcznie robioną biżuterię i dywany. Czas wolny, obiad. Wieczorem pokaz folklorystyczny na dziedzińcu medresy Nodir Devanbegi: pokaz regionalnych strojów, śpiewy i tańce ludowe. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. BUCHARA - CHIWA
Śniadanie. Wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu. Czas wolny. Przejazd pociągiem z Buchary do CHIWY (ok. 5 godz.). Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po mieście. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. CHIWA - NUKUS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CHIWY, stolicy Chanatu Chiwańskiego. Według legendy założona przez syna Noego, w przeszłości była ważnym przystankiem dla karawan przemierzających pustynne piaski. Chiwa jako pierwsze z uzbeckich miast w 1990 r. trafiła na listę UNESCO. Jedno z najlepiej zachowanych miast na Jedwabnym Szlaku, nazywane jest muzeum pod gołym niebem. Przejazd do kompleksu Iczan Kala, zwanego miastem wewnętrznym, otoczonego murem o wysokości 10 m i długości 800 m. Zwiedzanie: cytadela Kunya Arka z domem chana i jego rodziny, mauzoleum Ismaila Khodja, medresy, meczet i karawanseraj. Podczas zwiedzania wizyta u uzbeckiej rodziny, prezentacja wypieku chleba, degustacja. Czas wolny, obiad. Przejazd do Nukus, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. MUYNAK - KHODJEYLI - TASZKENT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta MUYNAK, dawnego miasta portowego nad Morzem Aralskim. Obecnie jego brzeg jest oddalony od miasta o kilkadziesiąt kilometrów. Z czasów gdy miasto żyło z rybołówstwa pozostała armada rdzewiejących kadłubów statków, obecnie stojących na pustyni i stanowiących główną atrakcję dla zwiedzających. Spacer po Cmentarzu Statków, wizyta w Muzeum Morza Aralskiego z eksponatami wspominającymi lata świetności miasta. Są tu obrazy, okazy flory i fauny. Obiad. Przejazd do KHODJEYLI. Zwiedzanie kompleksu archeologicznego Mizdakhan, gdzie według legendy pochowany jest Adam, pierwszy człowiek stworzony przez Boga i wygnany z Raju. Następnie medresa, karawanseraj i pozostałości po twierdzy Gyaur Kala. Przyjazd do Nukus, wizyta w muzeum sztuki. Przelot do Taszkentu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie lub suchy prowiant. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Taszkencie. Wylot do Polski.

10 noclegów: 9 w hotelach klasy turystycznej, 2-os. pokoje z łazienkami, 1 w jurtach (4-os. namioty koczowników), wspólne toalety i prysznice • wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadów (w tym 1 suchy prowiant), 1 kolacja z występem folklorystycznym • przelot • przejazdy wg programu; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW.

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: rezerwacje i bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Nukus – Taszkent, bilety kolejowe: Taszkent – Samarkanda i Buchara – Chiwa ok.: 290 USD; napiwki: ok. 3 USD/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: degustacja wina w Bucharze ok.: 20 USD; degustacja piwa ok.: 15 USD;
 3. Najpóźniej do 30 dni przed wylotem wymagane uzupełnienie danych paszportowych niezbędnych do rezerwacji biletów na przeloty i przejazdy wewnętrzne.
 4. Możliwość zamknięcia sprzedaży oferty na 30 dni przed wylotem (uzależnione od dostępności biletów na transfery wewnętrzne).

5.2 /6
100% рейтинг высокий и очень высокий

Klienci doceniają:

 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
Информация о регионе

Узбекистан

Zabytkowe miasta, Jedwabny Szlak, słynny Taszkent czy Samarkanda – najpiękniejsze miasto Azji to tylko wstęp do wspaniałej przygody, na jaką zaprasza Uzbekistan.

Расположение на карте Маршрут

​Taszkent • Samarkanda • Pustynia Kyzył-kum • Gijduvan • Buchara • Chiwa • Nukus • Muynak • Khodjeyli • Taszkent

Legendarne miasta Jedwabnego Szlaku w podróżniczej trasie po Uzbekistanie, wspaniała wędrówka po kraju, gdzie wielka przeszłość spotyka się z postkomunistyczną rzeczywistością. To właśnie tu w połowie drogi między Europą i Chinami spotykały się karawany wyładowane towarami, zmierzające z Dalekiego Wschodu do Europy i z Europy do Chin. Na Jedwabnym Szlaku miały miejsce najważniejsze wydarzenia w historii Azji Środkowej. W Uzbekistanie można odnależć niezliczoną ilość zabytków sprzed wieków, czas jakby stanął w miejscu, czuje się tu klimat sprzed wieków. Do dzisiaj handel toczy się na wielkich bazarach, gdzie można kupić wszystkie potrzebne przedmioty i produkty. Tu przenikają się różnorodne zapachy herbat, przypraw i ziół, słychać języki z całego świata. Niezapomnianą przygodą będzie wizyta u plemion koczowniczych, żyjących na pustyniach i stepach. Warto poznać ich zwyczaje, a wieczorem przy ognisku skosztować typowych potraw, posłuchać śpiewów i obejrzeć pokazy ludowych tańców. Dodatkową atrakcją jest nocleg w jurcie – namiocie używanym przez tubylców podczas wędrówek. Choć Uzbekistan jest krajem muzułmańskim, na każdym kroku dostępne jest tu wino wyrabiane przez mieszkańców, dlatego nie zabraknie też okazji do degustacji. Trasa w Uzbekistanie: ok. 2800 km (łącznie z przelotem wewnętrznym).

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Taszkentu.
2. DZIEŃ. TASZKENT
Przylot w nocy do TASZKENTU, ponad 2-milionowej stolicy Uzbekistanu, leżącej u stóp Tien-szanu, jednego z największych miast Azji Środkowej, uważanego za kulturową stolicę świata islamskiego, pełnego kwiatów i fontann. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg. Śniadanie. Spacer po starej części miasta. Zwiedzanie: kompleks Chast Imam z grobowcem Hazrati Imama, medresą Barak-Chana i meczetem Tila Sheikh. Przejście na bazar Chorsu - najsłynniejszy targ w mieście, z imponującą kopułą, zbudowany na kształt panteonu. Czas wolny, obiad. Przejazd do nowej części Taszkentu pod Pomnik Odwagi, zbudowany na pamiątkę trzęsienia ziemi w 1966 r. Następnie Plac Niepodległości - serce miasta z pięknymi fontannami. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. SAMARKANDA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem (ok. 2 godz.) do SAMARKANDY – Klejnotu Wschodu, miasta wpisanego na listę UNESCO, którym zachwycał się sam Marco Polo. Samarkanda leży na Jedwabnym Szlaku i odgrywała bardzo ważną rolę w minionych wiekach jako ośrodek przemysłowy i naukowy. W XIV w. była jedną z największych stolic świata. Dzisiaj jest chętniej odwiedzana przez turystów z całego świata, podziwiających najstarsze zabytki Azji Środkowej. Zwiedzanie Registanu, monumentalnego placu, wyłożonego palonymi cegłami i brukiem. Jego nazwa oznacza „piaszczyste miejsce”. Kiedyś było to targowisko na skrzyżowaniu kilku ulic, które przekształciło się później w centrum życia publicznego. Plac jest uważany za najwspanialszy zespół architektoniczny Azji Środkowej. Otaczają go turkusowe budynki pokryte mozaikami. Znajdują się tu 3 medresy – teologiczne szkoły muzułmańskie, które w średniowieczu były jednym z głównych centrów naukowych Wschodu. Przejście do Gur-Emir, mauzoleum, gdzie pochowany jest wielki budowniczy miasta Amir Timur i jego synowie. Mauzoleum z 34-metrową kopułą jest repliką kopuły meczetu Umajjadów w Damaszku. Kopuła pokryta jest dachówkami w kolorach błękitu i turkusu, dominujących w zabudowie starego miasta. Następnie wizyta na Siyab, największym bazarze w mieście, nekropolia Shakhi Zinda, unikalny zespół starożytnych grobowców z XIV-XV w., meczet Bibi Khanum. W trakcie zwiedzania obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ. SAMARKANDA
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania: obserwatorium astronomiczne Uług Beka z XV w., które słynęło z wysokiego poziomu wiedzy astrologicznej, muzeum archeologiczne Afrosiyab i mauzoleum proroka Daniyora. Wizyta w fabrykach dywanów i papieru, gdzie produkcja odbywa się za pomocą starożytnych technik. Czas wolny, obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w browarze i degustacja lokalnych piw. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. PUSTYNIA KYZYŁ-KUM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na PUSTYNIĘ KYZYŁ-KUM, zakwaterowanie w jurtach (specjalne namioty ludów koczowniczych) nad Jeziorem Ajdar-kul. Przejażdżka na wielbłądach, kąpiel w jeziorze, obiad. Wieczorem kolacja połączona z występami zespołu folklorystycznego: tańce i śpiewy ludowe. Nocleg.
6. DZIEŃ. GIJDUVAN - BUCHARA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIJDUVAN, wizyta w warsztacie znanego garncarza Abdullaha Narzullaevs. Warsztat już od pięciu pokoleń znajduje się w rękach jednej rodziny. Sława garncarza sięga poza granice kraju, jego gośćmi były m.in. byli Hilary Clinton, Madeleine Albright. Poznanie procesu wyrobu ceramiki. Przejazd do BUCHARY, jednego z najstarszych miast w Azji Środkowej, wpisanego na listę UNESCO. Stare miasto jest jednym z najcenniejszych zespołów architektury islamu w Azji Środkowej, w skład którego wchodzi 140 obiektów. Buchara była najważniejszym miastem na Jedwabnym Szlaku. W trakcie zwiedzania obiad. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja lokalnych win. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. BUCHARA
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania: najstarszy budynek starego miasta – mauzoleum Ismaila Samaniego, centrum religijne Poyi Kalon, medresa Mir-i Arab z XVI w., bazar, Kukeldasz – największa medresa w Azji Środkowej, cytadela Arku licząca 2 tys. lat, lokalny bazar pełen zapachów przypraw, gdzie można kupić ręcznie robioną biżuterię i dywany. Czas wolny, obiad. Wieczorem pokaz folklorystyczny na dziedzińcu medresy Nodir Devanbegi: pokaz regionalnych strojów, śpiewy i tańce ludowe. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. BUCHARA - CHIWA
Śniadanie. Wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu. Czas wolny. Przejazd pociągiem z Buchary do CHIWY (ok. 5 godz.). Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po mieście. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. CHIWA - NUKUS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CHIWY, stolicy Chanatu Chiwańskiego. Według legendy założona przez syna Noego, w przeszłości była ważnym przystankiem dla karawan przemierzających pustynne piaski. Chiwa jako pierwsze z uzbeckich miast w 1990 r. trafiła na listę UNESCO. Jedno z najlepiej zachowanych miast na Jedwabnym Szlaku, nazywane jest muzeum pod gołym niebem. Przejazd do kompleksu Iczan Kala, zwanego miastem wewnętrznym, otoczonego murem o wysokości 10 m i długości 800 m. Zwiedzanie: cytadela Kunya Arka z domem chana i jego rodziny, mauzoleum Ismaila Khodja, medresy, meczet i karawanseraj. Podczas zwiedzania wizyta u uzbeckiej rodziny, prezentacja wypieku chleba, degustacja. Czas wolny, obiad. Przejazd do Nukus, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. MUYNAK - KHODJEYLI - TASZKENT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta MUYNAK, dawnego miasta portowego nad Morzem Aralskim. Obecnie jego brzeg jest oddalony od miasta o kilkadziesiąt kilometrów. Z czasów gdy miasto żyło z rybołówstwa pozostała armada rdzewiejących kadłubów statków, obecnie stojących na pustyni i stanowiących główną atrakcję dla zwiedzających. Spacer po Cmentarzu Statków, wizyta w Muzeum Morza Aralskiego z eksponatami wspominającymi lata świetności miasta. Są tu obrazy, okazy flory i fauny. Obiad. Przejazd do KHODJEYLI. Zwiedzanie kompleksu archeologicznego Mizdakhan, gdzie według legendy pochowany jest Adam, pierwszy człowiek stworzony przez Boga i wygnany z Raju. Następnie medresa, karawanseraj i pozostałości po twierdzy Gyaur Kala. Przyjazd do Nukus, wizyta w muzeum sztuki. Przelot do Taszkentu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie lub suchy prowiant. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Taszkencie. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów: 9 w hotelach klasy turystycznej, 2-os. pokoje z łazienkami, 1 w jurtach (4-os. namioty koczowników), wspólne toalety i prysznice • wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadów (w tym 1 suchy prowiant), 1 kolacja z występem folklorystycznym • przelot • przejazdy wg programu; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW.

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: rezerwacje i bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Nukus – Taszkent, bilety kolejowe: Taszkent – Samarkanda i Buchara – Chiwa ok.: 290 USD; napiwki: ok. 3 USD/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: degustacja wina w Bucharze ok.: 20 USD; degustacja piwa ok.: 15 USD;
 3. Najpóźniej do 30 dni przed wylotem wymagane uzupełnienie danych paszportowych niezbędnych do rezerwacji biletów na przeloty i przejazdy wewnętrzne.
 4. Możliwość zamknięcia sprzedaży oferty na 30 dni przed wylotem (uzależnione od dostępności biletów na transfery wewnętrzne).
Отзывы клиентов (5)

Общий рейтинг

5.2/6

Клиенты отметили :

 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.2
 • 5.6
 • 5.6
 • 5.8
 • 5.8

Показать отзывы от:

4/6
50+ lat, Пары Октябрь 2019
Wycieczka do Uzbekistanu pozwoliła mi zobaczyć jeden z krajów Azji Centralnej z bogatą historią i wspaniałą architekturą trzech pereł jedwabnego szlaku: Samarkandy, Buchary i Chiwy. Wizyty w (...) развернуть
Wycieczka do Uzbekistanu pozwoliła mi zobaczyć jeden z krajów Azji Centralnej z bogatą historią i wspaniałą architekturą trzech pereł jedwabnego szlaku: Samarkandy, Buchary i Chiwy. Wizyty w trzech wymienionych miastach to oczywiście kluczowe punkty programu wycieczki, ich dopełnieniem było także zwiedzanie stolicy Uzbekistanu - Taszkientu, nocleg w jurtach na pustyni Kyzył-kum niedaleko zbiornika wodnego Ajdar-kul, wizyta w mieście Nukus, stolicy autonomicznej republiki Karakałpacji, i wreszcie odwiedziny Mujnaku, dawnego portu nad wyschniętym Jeziorem Aralskim, będącego symbolem jednej z największych katastrof ekologicznych ostatniego wieku. Wycieczka pozwoliła mi również obserwować życie zwykłych mieszkańców Uzbekistanu, życzliwych i otwartych dla turystów. Przyznam szczerze, że byłem również bardzo przyjemnie zaskoczony komfortem transportu zapewnionego przez organizatora; jest to czynnik ważny biorąc pod uwagę odległości jakie należało pokonać przemieszczając się z Taszkientu aż na wyschnięte Jezioro Aralskie. Także standard hoteli był powyżej moich oczekiwań. Podsumowując, bardzo polecam wycieczkę osobom, które będąc w różnych częściach świata nie miały jeszcze okazji odwiedzić Azji Centralnej. Architektoniczne piękno budowli Samarkandy, Buchary i Chiwy na zawsze pozostanie w pamięci. Co więcej, chciało by się tam jeszcze wrócić!
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
свернуть
5/6
31-40 lat, Сам/сама Сентябрь 2019
Uzbekistan to zdecydowanie kraj który warto zobaczyć ze względu na piękną zieleń, zabytki i wspaniałych ludzi. Program wycieczki Itaki jest bardzo obszerny i w maksymalny sposób wykorzystuje (...) развернуть
Uzbekistan to zdecydowanie kraj który warto zobaczyć ze względu na piękną zieleń, zabytki i wspaniałych ludzi. Program wycieczki Itaki jest bardzo obszerny i w maksymalny sposób wykorzystuje czas pobytu w Uzbekistanie, jednak w miarę możliwości tempo zwiedzania nie jest bardzo intensywne, tak aby móc również odpocząć. Dużym plusem wycieczki jest duet dwóch osób - pilota z Itaki - Juliusza i pilotki z uzbeckiego biura - Madiny, który nie tylko zrealizował cały program wycieczki ale i zabrał nas w dodatkowe pozaprogramowe miejsca warte zobaczenia. Organizacyjnie wycieczka przebiegła bezbłędnie, osoby prowadzące wycieczkę były otwarte na wszystkie sugestie i prośby uczestników wycieczki (niestety tylko z braku czasu nie udało nam się obejrzeć metra w Taszkencie). Szkoda tylko że miejscowa pilotka nie znała języka polskiego, co czasami utrudniało komunikację podczas zwiedzania, pomimo starań polskiego pilota w tłumaczeniu tego co mówiła w języku rosyjskim. Hotele były na dobrym poziomie, z wyjątkiem hotelu w Nukusie (u mnie nie było ciepłej wody, bateria mogła pamiętać czasy PRL)i Jurty, które ciężko ocenić ze względu na ich koczowniczy charakter (pod prysznicem brakowało ciepłej wody), jedzonko było pyszne wszędzie, chyba nie było osoby, która byłaby głodna. Mieliśmy szanse poznać prawdziwe domy mieszkańców Uzbekistanu i ich kuchnie dzięki temu, że niektóre obiady były zamawiane właśnie w tych miejscach. Jedynie zdecydowanie poprawienia albo przynajmniej wyjaśnienia wymaga kwestia wydatkowania napiwków zbieranych obowiązkowo od każdego uczestnika w kwocie 30 dolarów, ponieważ pilot dodatkowo dwukrotnie organizował zbiórkę na napiwki dla dwóch kierowców. Uśmiech Madiny i jej pogodne usposobienie i poczucie humoru Juliusza oraz kąpiel w cudownym jeziorze nieskażonym cywilizacją pozostaną na długo w mojej pamięci . Jest to zdecydowanie wycieczka którą polecam z uwagi na sprawną organizację, ciekawy program oraz przystępną cenę w stosunku do tego co biuro oferuje podczas wyjazdu.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Сентябрь 2019
wycieczka bardzo ciekawa, bardzo dobry pomysł z przejazdami koleją, program bardzo bogaty, przewodnicy polski i uzbecki dobrze panowali nad organizacją wycieczki, bardzo dobrze rozwiązana (...) развернуть
wycieczka bardzo ciekawa, bardzo dobry pomysł z przejazdami koleją, program bardzo bogaty, przewodnicy polski i uzbecki dobrze panowali nad organizacją wycieczki, bardzo dobrze rozwiązana kwestia posiłków, dzięki czemu spróbowaliśmy wielu uzbeckich potraw, Uzbekistan i jego różnorodność urzekła mnie, polecam innym tę wycieczkę.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
свернуть
5/6
50+ lat, Пары Сентябрь 2019
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Lokalny przewodnik profesjonalnie przygotowany do oprowadzania grup rosyjskojęzycznych, z ogromnym zasobem wiedzy. Pilot wycieczki z dobrą znajomością (...) развернуть
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Lokalny przewodnik profesjonalnie przygotowany do oprowadzania grup rosyjskojęzycznych, z ogromnym zasobem wiedzy. Pilot wycieczki z dobrą znajomością języka rosyjskiego, ale niezbyt zorganizowany. Standard hoteli*** dość zróżnicowany, ale poprawny. Dla niektórych pobyt w jurtach może stanowić wyzwanie. W naszej ocenie była to jurta *****. Środki transportu bardzo dobre. Kierowcy na wysokim poziomie. Wyżywienie bardzo dobre, zróżnicowane, zawsze potrawy regionalne. Program wycieczki pozwala na obszerne poznanie kraju, jego historii, zabytków i mieszkańców.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
свернуть
6/6
50+ lat, Пары Сентябрь 2019
Bardzo dobrze zorganizowana, ciekawy program zrealizowany w 100 %. Był czas zarówno na zwiedzanie jak i czas wolny i odpoczynek. Doskonała praca pilota i miejscowej pilotki. Bardzo dobry pomysł (...) развернуть
Bardzo dobrze zorganizowana, ciekawy program zrealizowany w 100 %. Był czas zarówno na zwiedzanie jak i czas wolny i odpoczynek. Doskonała praca pilota i miejscowej pilotki. Bardzo dobry pomysł na lokalne przejazdy pociągiem, które zaoszczędziły wielogodzinnej podróży autokarem. Jak w punkcie 1. Jedyna rzecz, nad którą warto byłoby się zastanowić w przyszłości, to w miarę możliwości uniknięcie w pierwszym i ostatnim dniu wycieczki bardzo krótkiego czasu na nocny odpoczynek.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
свернуть

Детали предложения

Twój wybór wczasów

Przystanek na Jedwabnym Szlaku- Uzbekistan

zmień wariant wakacji
 • Только проживание
Выбрать
144 805 Rub
Вы экономите: 25 344 RUB
Взрослый
119 461rub
Общая сумма sprawdź szczegóły ceny 238 921 rub razem
Вы экономите 25 344 RUB
Заказать
Вы перейдете к безопасному процессу бронирования
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter