phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Australia i Nowa Zelandia

Atuty oferty

 • niezapomniane widoki i krajobrazy
 • ocean, morze, góry, jeziora
 • piękne plaże Australii
 • dziewicza przyroda Nowej Zelandii
 • parki narodowe Australii i Nowej Zelandii

Australia i Nowa Zelandia Kod: SYDAUNZ

Trasa
20 599PLN
Dorośli: 2 śniadania So 09.11 – Cz 28.11.19 (20 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Australia , Nowa Zelandia

Australia i Nowa Zelandia

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: SYDAUNZ
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Australii.

2. DZIEŃ.
Przylot do Sydney. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. SYDNEY - BONDI BEACH
Śniadanie. Zwiedzanie SYDNEY: historyczna zabytkowa dzielnica The Rocks z licznymi pubami, restauracjami i sklepikami z pamiątkami, budynek Opery z „białymi żaglami” – jedna z najbardziej charakterystycznych budowli świata wpisana na listę UNESCO, Królewskie Ogrody Botaniczne. Przejazd na BONDI BEACH, spacer po plaży, najbardziej znanym miejscu do surfowania nad Morzem Tasmana. Wieczorem czas wolny. Fakultatywnie wjazd na punkt widokowy – Sydney Tower (305 m). Nocleg.

4. DZIEŃ. HOMEBUSH - P. N. GÓR BŁĘKITNYCH - KATOOMBA
Śniadanie. Wyjazd pociągiem do PARKU NARODOWEGO GÓR BŁĘKITNYCH. Ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy delikatną błękitną mgiełkę nad górami. Po drodze wizyta w HOMEBUSH – miejscu letniej Olimpiady z 2000 r. Przejazd do parku, gdzie można spotkać australijskie zwierzęta: kangury, koala, papugi, emu i wombaty. Przejazd do KATOOMBA. Przejście do punktu widokowego Echo Point, skąd widać formację skalną Trzy Siostry. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. SYDNEY - MANLY BEACH
Śniadanie. Zwiedzanie SYDNEY: targ rybny, Sydney Aquarium – największe w Australii oceanarium, gdzie idąc szklanym tunelem można podziwiać podwodny świat, budynek Królowej Wiktorii. Spacer wzdłuż portu i wybrzeża Darling Harbour z restauracjami i sklepami. Przepłynięcie promem wzdłuż wybrzeża i zatoki Sydney, między przylądkami, jedną z najpiękniejszych tras promowych do słynnej plaży MANLY BEACH. Spacer promenadą, relaks na plaży, czas wolny. Możliwość nauki surfingu lub wypożyczenia kajaków. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. P. N. ULURU - KATA TJUTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Ayers Rock. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ULURU - KATA TJUTA. Podziwianie formacji skalnych prehistorycznych piaskowców Kata Tjuta. Spacer wzdłuż formacji skalnych nazywanych „wiele głów”. Następnie przejazd do Uluru, symbolu australijskiego interioru. Podziwianie zachodu słońca przy jednym z największych monolitów na świecie, uważanym przez Aborygenów za święte miejsce. Wizyta w centrum kultury Aborygenów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. CAIRNS
Podziwianie wschodu słońca przy Uluru. Powrót do hotelu na śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do CAIRNS, stolicy tropikalnej północy Queensland, z wakacyjną atmosferą, sklepami, mariną i ciekawym nabrzeżem. Spacer po mieście, gdzie można spotkać pasjonatów nurkowania i podróżników z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. KURANDA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): podróż zabytkowym pociągiem przez las tropikalny do KURANDY – wioski w lesie deszczowym, z galeriami obrazów, straganami z pamiątkami i sklepikami z lokalną sztuką i rękodziełem. Powrót kolejką linową Skyrail. Po drodze wspaniała sceneria, tunele, wodospady, widok na las deszczowy i Morze Koralowe. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. CAIRNS-WIELKA RAFA KORALOWA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na Wielką Rafę Koralową, wpisaną na listę UNESCO. Możliwość nurkowania lub snurkowania, obserwacja życia podwodnego, tropikalnych kolorowych rybek, koralowych ogrodów, ośmiornic i żółwi morskich (sprzęt do wypożyczenia na statku za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. CHRISTCHURCH
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do CHRISTCHURCH, największego miasta na Wyspie Południowej Nowej Zelandii, z angielskim charakterem, pięknymi ogrodami i eleganckimi budynkami. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer: Cathedral Square z katedrą Christchurch, Art Galery, przez most na rzece Avon, dawna miejska biblioteka, budynek Art Galery ze szkła i stali, Town Hall. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ. JEZIORO TEKAPO – ARROWTOWN - QUEENSTOWN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad malownicze lodowcowe JEZIORA TEKAPO z turkusową wodą, w której odbijają się pokryte śniegiem wierzchołki Alp Południowych. Na brzegu stoi kościółek Dobrego Pasterza, pięknie harmonizujący z otoczeniem. Przejazd do ARROWTOWN, dawnej osady poszukiwaczy złota. Spacer po urokliwym miasteczku. Przejazd nad zabytkowym mostem Kawarau, gdzie rozpoczęła się historia bungee jumpingu. Przejazd do Queenstown, kurortu nazywanego Saint Moritz Antypodów, urokliwie położonego nad jeziorem Wakatipu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12. DZIEŃ. QUEENSTOWN/MILFORD SOUND
Śniadanie. Czas wolny na zwiedzanie QUEENSTOWN. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do MILFORD SOUND, jednego z najbardziej znanych fiordów i jednej z największych atrakcji Nowej Zelandii. Prowadzi tam znana na całym świecie, przepiękna alpejska trasa wzdłuż jeziora Wakatipu i Te Anau, przez endemiczne lasy do Parku Narodowego Fiordland. To najbardziej dziewicze rejony Nowej Zelandii. W programie rejs po Fiordzie Milford, między górami przypominającymi kształtem te z książek Tolkiena i po Morzu Tasmańskim. Powrót do hotelu, nocleg.

13. DZIEŃ. LODOWIEC FOX
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez przełęcz Haast Pass do LODOWCA FOX, jednej z głównych atrakcji zachodniego wybrzeża. Spacer do stóp lodowca. Zarówno Lodowiec Fox, jak i i sąsiedni Lodowiec Franciszka Józefa, jako jedyne na świecie otoczone są przez subtropikalny las deszczowy i spływają do morza. Przejazd do Greymouth, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

14. DZIEŃ. P. N. PUNAKAIKI - PANCAKE ROCKS - PICTON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża do PARKU NARODOWEGO PUNAKAIKI, z PANCAKE ROCKS – skałami w kształcie sterty naleśników. Spacer do formacji skalnych z widokiem na wzburzone fale przelewające się przez szczeliny i rozpryskujące się w pieczarach. Przejazd do PICTON. Przeprawa promowa przez Cieśninę Cooka oddzielającą Wyspę Południową od Wyspy Północnej do Wellington. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

15. DZIEŃ. WELLINGTON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie WELLINGTON – stolicy Nowej Zelandii. Miasto od dawna porównywane jest do San Francisco, ze względu na pagórkowate ukształtowanie terenu, stare, drewniane domki i zabytkowy tramwaj linowy, który wspina się na wzgórze z widokiem na port. Spacer: gmachy rządowe, budynki parlamentu, teatr, Civic Square, budynek starego ratusza, zabytkowy kościół - muzeum św. Pawła. Wizyta w Muzeum Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa, z najcenniejszymi skarbami, kolekcjami i eksponatami nowozelandzkimi, m.in. sztuki Maorysów oraz ciekawą ekspozycją fauny i flory. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

16. DZIEŃ. P. N. TONGARIO – JEZIORO TAUPO – ROTORUA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO TONGARIO z trzema aktywnymi wulkanami, wpisanego na listę UNESCO. Stąd pochodzi wiele scen z filmu „Władca Pierścieni”. Przejazd nad największe JEZIORO Nowej Zelandii – TAUPO. Przejazd do ROTORUA, jednego z najbardziej popularnych uzdrowisk na świecie, z leczniczymi bagnami, gorącymi basenami, gejzerami, gdzie unosi się mgiełka o specyficznym zapachu siarki. Jest to również ważny ośrodek kultury Maoryskiej. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

17. DZIEŃ. WAIOTAPU
Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): wycieczka do WAIOTAPU, geotermalnego świata, zwanego „świętą wodą” i „baśniową krainą termalną” z gejzerami, gorącymi źródłami, kolorowymi jeziorkami, kipiącym błotem sadzawkami. Wizyta w centrum kultury Maorysów Te Puia. Obserwacja wybuchu trzech gejzerów, warsztat rzeźbiarzy w drewnie. Wieczorem tradycyjne maoryskie powitanie i kolacja hangi z przedstawieniem w wykonaniu maoryskich artystów. Powrót do hotelu, nocleg.

18. DZIEŃ. HOBBITON - WAITOMO – AUCKLAND
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasteczka Matamata, na farmę gdzie znajduje się wioska Hobbitów znana z filmów „Władca Pierścieni” oraz „Hobbit” - HOBBITON. Przejazd do WAITOMO, słynącej z jaskiń i grot. Zwiedzanie jaskini, której sklepienie usłane tysiącami świetlików przypomina rozgwieżdżone niebo. Przyjazd do AUCKLAND, największego miasta Nowej Zelandii zwanego „miastem żagli”. Spacer ulicami dzielnicy Parnell z kolonialnymi budynkami, licznymi restauracjami i kawiarniami, Ferry Building, Queen Elizabeth Square, Town Hall, Civic Theatre, Albert Park. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na wieżę widokową Sky Tower, skąd rozpościera się piękna panorama miasta. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

19. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

20. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

17 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 17 śniadań • przelot: Warszawa-Sydney, Auckland-Warszawa • przeloty wewnętrzne: Sydney-Uluru, Uluru-Cairns,Cairns-Christchurch • rejs po Sydney Harbour • przeprawa promowa w dniu 14. • przejazd vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. bowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 500 AUD i 380 NZD.
 2. Wizy: B.P. ITAKA nie pośredniczy w wyrabianiu wiz do Australii.
 3. Wiza turystyczna do Australii wyrabiana jest elektronicznie. Wnioski należy składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji (www.immi.gov.au).
 4. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.
 5. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Nowej Zelandii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce „Informacje o regionie”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 150 PLN.
 6. Opłaty fakultatywne: wjazd na Sydney Tower: ok. 32 AUD, przejazd kolejką linową: ok. 40 AUD, podróż do Kurandy: ok. 180 AUD, rejs na Wielką Rafę Koralową: ok. 150 AUD, kolacja z występami aborygeńskimi: ok. 90 AUD, wycieczka do Milford Sound: ok. 180 NZD, wycieczka do Waiotapu: ok. 100 NZD, wjazd na Sky Tower w Auckland: ok. 30 NZD.
 7. Przejazdy po Sydney i okolicach środkiem komunikacji miejskiej.
 8. Ze względu na różne warunki pogodowe i zmienną temperaturę należy zabrać: przeciwdeszczową i przeciwwiatrową odzież, wygodne obuwie.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Australia

Wielka, intrygująca, słynie z kangurów, jadowitych węży i pająków oraz Wielkiej Rafy Koralowej. Wycieczka do Australii pozwoli odkryć naturalne piękno i wyjątkową architekturę jednego z najpiękniejszych państw świata.

Położenie na mapie Trasa

Sydney • Bondi Beach • Homebush • Park Narodowy Gór Błękitnych • Katoomba • Manly Beach • Park Narodowy Uluru-Kata Tjuta • Cairns • Kuranda • Wielka Rafa Koralowa • Christchurch • Jezioro Tekapo • Arrowtown • Queenstown • Milford Sound • Lodowiec Fox • Park Narodowy Punakaiki • Pancake Rocks • Picton • Wellington • Park Narodowy Tongairo • Jezioro Taupo • Rotorua • Waiotapu • Hobbiton • Waitomo • Auckland

Australia – dla jednych najmniejszy kontynent, dla innych największa wyspa na świecie. Przede wszystkim to cuda natury: najpiękniejsze plaże, majestatyczne góry, tropikalne lasy deszczowe i lasy eukaliptusowe, pustynie, wysokie wodospady, turkusowe jeziora i liczne parki narodowe. Niespotykane endemiczne rośliny i zwierzęta: kangury, koala, wombaty, kolczatki, dziobaki, dingo, najpiękniejsza rafa koralowa, najstarsza na świecie grupa etniczna Aborygeni – rdzenni mieszkańcy Australii. To tereny bardzo urozmaicone geograficznie, z niezwykłymi miejscami, gdzie czas biegnie wolniej, a ludzie są zadowoleni i uśmiechnięci. Nowa Zelandia nazywana przez Maorysów Krajem Długiej Białej Chmury to raj dla wielbicieli przyrody i gór oraz amatorów aktywnej turystyki i sportów ekstremalnych. Zachwycające widoki i krajobrazy, najczystsza źródlana woda na świecie, wszechobecna hodowla owiec i kadry z filmu „Władca Pierścieni” zachwycą każdego. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 11 700 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Australii.
2. DZIEŃ.
Przylot do Sydney. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ. SYDNEY - BONDI BEACH
Śniadanie. Zwiedzanie SYDNEY: historyczna zabytkowa dzielnica The Rocks z licznymi pubami, restauracjami i sklepikami z pamiątkami, budynek Opery z „białymi żaglami” – jedna z najbardziej charakterystycznych budowli świata wpisana na listę UNESCO, Królewskie Ogrody Botaniczne. Przejazd na BONDI BEACH, spacer po plaży, najbardziej znanym miejscu do surfowania nad Morzem Tasmana. Wieczorem czas wolny. Fakultatywnie wjazd na punkt widokowy – Sydney Tower (305 m). Nocleg.
4. DZIEŃ. HOMEBUSH - P. N. GÓR BŁĘKITNYCH - KATOOMBA
Śniadanie. Wyjazd pociągiem do PARKU NARODOWEGO GÓR BŁĘKITNYCH. Ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy delikatną błękitną mgiełkę nad górami. Po drodze wizyta w HOMEBUSH – miejscu letniej Olimpiady z 2000 r. Przejazd do parku, gdzie można spotkać australijskie zwierzęta: kangury, koala, papugi, emu i wombaty. Przejazd do KATOOMBA. Przejście do punktu widokowego Echo Point, skąd widać formację skalną Trzy Siostry. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. SYDNEY - MANLY BEACH
Śniadanie. Zwiedzanie SYDNEY: targ rybny, Sydney Aquarium – największe w Australii oceanarium, gdzie idąc szklanym tunelem można podziwiać podwodny świat, budynek Królowej Wiktorii. Spacer wzdłuż portu i wybrzeża Darling Harbour z restauracjami i sklepami. Przepłynięcie promem wzdłuż wybrzeża i zatoki Sydney, między przylądkami, jedną z najpiękniejszych tras promowych do słynnej plaży MANLY BEACH. Spacer promenadą, relaks na plaży, czas wolny. Możliwość nauki surfingu lub wypożyczenia kajaków. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. P. N. ULURU - KATA TJUTA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Ayers Rock. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ULURU - KATA TJUTA. Podziwianie formacji skalnych prehistorycznych piaskowców Kata Tjuta. Spacer wzdłuż formacji skalnych nazywanych „wiele głów”. Następnie przejazd do Uluru, symbolu australijskiego interioru. Podziwianie zachodu słońca przy jednym z największych monolitów na świecie, uważanym przez Aborygenów za święte miejsce. Wizyta w centrum kultury Aborygenów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
7. DZIEŃ. CAIRNS
Podziwianie wschodu słońca przy Uluru. Powrót do hotelu na śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do CAIRNS, stolicy tropikalnej północy Queensland, z wakacyjną atmosferą, sklepami, mariną i ciekawym nabrzeżem. Spacer po mieście, gdzie można spotkać pasjonatów nurkowania i podróżników z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. KURANDA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): podróż zabytkowym pociągiem przez las tropikalny do KURANDY – wioski w lesie deszczowym, z galeriami obrazów, straganami z pamiątkami i sklepikami z lokalną sztuką i rękodziełem. Powrót kolejką linową Skyrail. Po drodze wspaniała sceneria, tunele, wodospady, widok na las deszczowy i Morze Koralowe. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. CAIRNS-WIELKA RAFA KORALOWA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na Wielką Rafę Koralową, wpisaną na listę UNESCO. Możliwość nurkowania lub snurkowania, obserwacja życia podwodnego, tropikalnych kolorowych rybek, koralowych ogrodów, ośmiornic i żółwi morskich (sprzęt do wypożyczenia na statku za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. CHRISTCHURCH
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do CHRISTCHURCH, największego miasta na Wyspie Południowej Nowej Zelandii, z angielskim charakterem, pięknymi ogrodami i eleganckimi budynkami. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer: Cathedral Square z katedrą Christchurch, Art Galery, przez most na rzece Avon, dawna miejska biblioteka, budynek Art Galery ze szkła i stali, Town Hall. Powrót do hotelu, nocleg.
11. DZIEŃ. JEZIORO TEKAPO – ARROWTOWN - QUEENSTOWN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad malownicze lodowcowe JEZIORA TEKAPO z turkusową wodą, w której odbijają się pokryte śniegiem wierzchołki Alp Południowych. Na brzegu stoi kościółek Dobrego Pasterza, pięknie harmonizujący z otoczeniem. Przejazd do ARROWTOWN, dawnej osady poszukiwaczy złota. Spacer po urokliwym miasteczku. Przejazd nad zabytkowym mostem Kawarau, gdzie rozpoczęła się historia bungee jumpingu. Przejazd do Queenstown, kurortu nazywanego Saint Moritz Antypodów, urokliwie położonego nad jeziorem Wakatipu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
12. DZIEŃ. QUEENSTOWN/MILFORD SOUND
Śniadanie. Czas wolny na zwiedzanie QUEENSTOWN. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do MILFORD SOUND, jednego z najbardziej znanych fiordów i jednej z największych atrakcji Nowej Zelandii. Prowadzi tam znana na całym świecie, przepiękna alpejska trasa wzdłuż jeziora Wakatipu i Te Anau, przez endemiczne lasy do Parku Narodowego Fiordland. To najbardziej dziewicze rejony Nowej Zelandii. W programie rejs po Fiordzie Milford, między górami przypominającymi kształtem te z książek Tolkiena i po Morzu Tasmańskim. Powrót do hotelu, nocleg.
13. DZIEŃ. LODOWIEC FOX
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez przełęcz Haast Pass do LODOWCA FOX, jednej z głównych atrakcji zachodniego wybrzeża. Spacer do stóp lodowca. Zarówno Lodowiec Fox, jak i i sąsiedni Lodowiec Franciszka Józefa, jako jedyne na świecie otoczone są przez subtropikalny las deszczowy i spływają do morza. Przejazd do Greymouth, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
14. DZIEŃ. P. N. PUNAKAIKI - PANCAKE ROCKS - PICTON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża do PARKU NARODOWEGO PUNAKAIKI, z PANCAKE ROCKS – skałami w kształcie sterty naleśników. Spacer do formacji skalnych z widokiem na wzburzone fale przelewające się przez szczeliny i rozpryskujące się w pieczarach. Przejazd do PICTON. Przeprawa promowa przez Cieśninę Cooka oddzielającą Wyspę Południową od Wyspy Północnej do Wellington. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
15. DZIEŃ. WELLINGTON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie WELLINGTON – stolicy Nowej Zelandii. Miasto od dawna porównywane jest do San Francisco, ze względu na pagórkowate ukształtowanie terenu, stare, drewniane domki i zabytkowy tramwaj linowy, który wspina się na wzgórze z widokiem na port. Spacer: gmachy rządowe, budynki parlamentu, teatr, Civic Square, budynek starego ratusza, zabytkowy kościół - muzeum św. Pawła. Wizyta w Muzeum Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa, z najcenniejszymi skarbami, kolekcjami i eksponatami nowozelandzkimi, m.in. sztuki Maorysów oraz ciekawą ekspozycją fauny i flory. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
16. DZIEŃ. P. N. TONGARIO – JEZIORO TAUPO – ROTORUA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO TONGARIO z trzema aktywnymi wulkanami, wpisanego na listę UNESCO. Stąd pochodzi wiele scen z filmu „Władca Pierścieni”. Przejazd nad największe JEZIORO Nowej Zelandii – TAUPO. Przejazd do ROTORUA, jednego z najbardziej popularnych uzdrowisk na świecie, z leczniczymi bagnami, gorącymi basenami, gejzerami, gdzie unosi się mgiełka o specyficznym zapachu siarki. Jest to również ważny ośrodek kultury Maoryskiej. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
17. DZIEŃ. WAIOTAPU
Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): wycieczka do WAIOTAPU, geotermalnego świata, zwanego „świętą wodą” i „baśniową krainą termalną” z gejzerami, gorącymi źródłami, kolorowymi jeziorkami, kipiącym błotem sadzawkami. Wizyta w centrum kultury Maorysów Te Puia. Obserwacja wybuchu trzech gejzerów, warsztat rzeźbiarzy w drewnie. Wieczorem tradycyjne maoryskie powitanie i kolacja hangi z przedstawieniem w wykonaniu maoryskich artystów. Powrót do hotelu, nocleg.
18. DZIEŃ. HOBBITON - WAITOMO – AUCKLAND
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasteczka Matamata, na farmę gdzie znajduje się wioska Hobbitów znana z filmów „Władca Pierścieni” oraz „Hobbit” - HOBBITON. Przejazd do WAITOMO, słynącej z jaskiń i grot. Zwiedzanie jaskini, której sklepienie usłane tysiącami świetlików przypomina rozgwieżdżone niebo. Przyjazd do AUCKLAND, największego miasta Nowej Zelandii zwanego „miastem żagli”. Spacer ulicami dzielnicy Parnell z kolonialnymi budynkami, licznymi restauracjami i kawiarniami, Ferry Building, Queen Elizabeth Square, Town Hall, Civic Theatre, Albert Park. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na wieżę widokową Sky Tower, skąd rozpościera się piękna panorama miasta. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
19. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
20. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 17 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 17 śniadań • przelot: Warszawa-Sydney, Auckland-Warszawa • przeloty wewnętrzne: Sydney-Uluru, Uluru-Cairns,Cairns-Christchurch • rejs po Sydney Harbour • przeprawa promowa w dniu 14. • przejazd vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. bowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 500 AUD i 380 NZD.
 2. Wizy: B.P. ITAKA nie pośredniczy w wyrabianiu wiz do Australii.
 3. Wiza turystyczna do Australii wyrabiana jest elektronicznie. Wnioski należy składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji (www.immi.gov.au).
 4. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.
 5. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Nowej Zelandii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce „Informacje o regionie”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 150 PLN.
 6. Opłaty fakultatywne: wjazd na Sydney Tower: ok. 32 AUD, przejazd kolejką linową: ok. 40 AUD, podróż do Kurandy: ok. 180 AUD, rejs na Wielką Rafę Koralową: ok. 150 AUD, kolacja z występami aborygeńskimi: ok. 90 AUD, wycieczka do Milford Sound: ok. 180 NZD, wycieczka do Waiotapu: ok. 100 NZD, wjazd na Sky Tower w Auckland: ok. 30 NZD.
 7. Przejazdy po Sydney i okolicach środkiem komunikacji miejskiej.
 8. Ze względu na różne warunki pogodowe i zmienną temperaturę należy zabrać: przeciwdeszczową i przeciwwiatrową odzież, wygodne obuwie.

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Australia, Nowa Zelandia

Australia i Nowa Zelandia

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
22 749 Pln
Oszczędzasz: 2150 PLN
Dorosły
20 599pln
Łączna kwota 41 198 pln razem
Oszczędzasz 2150 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter