Brazylia

  Amazońska przygoda!

  5.8
  5.8
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Zobacz trasę wycieczki

  Salvador • Cachoeira • Santo Amaro • São Félix • Manaus • rzeka Rio Negro • rzeka Solimões • Floresta dos Macacos • Manaus • Salvador

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Salvadoru. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

  2. dzień.

  salvador

  Śniadanie. Przejazd do SALVADORU. Zwiedzanie stolicy stanu Bahia, miasta muzyki położonego na półwyspie, nad Zatoką Wszystkich Świętych. Zwiedzanie tzw. Dolnego Miasta – Cidade Baixa. W programie także przejazd ulicami starego miasta na Mercado Modelo – targ z wyrobami tradycyjnego rzemiosła, wizyta w kościele Nosso Senhor do Bonfim – Naszego Pana Dobrego Zakończenia od 1927 r. podniesionego do rangi bazyliki, z rokokową fasadą i neoklasycznym wnętrzem. Ze wzgórza można podziwiać widok na zatokę Salvadoru oraz słynną windę Lacerda, która łączy Górne Miasto z Dolnym Miastem. Przerwa na obiad. Następnie spacer po historycznej części miasta, dzielnicy Pelourinho – jej nazwa po portugalsku oznacza pręgierz. Tutaj znajdowało się miejsce wykonywania kar na niewolnikach. Ten rodzaj kar został zabroniony w 1837 r. Ta dzielnica miasta nazywana była również Pelo i usytuowana jest na wzgórzu, z którego widać port. Przejście do słynnego pomnika Cruz Caida upamiętniającego 450. rocznicę powstania miasta. Praça da Cruz Caida znajduje się w pobliżu 4 stanowisk archeologicznych, gdzie odkryto ruiny dawnego miasta. Następnie wizyta w sercu Pelourinho na skwerze Terreiro de Jesus, otoczonym kolonialną zabudową. W programie także wizyta w kościele św. Franciszka – Sao Francisco. Ściany barokowej budowli zdobione są biało-niebieskimi azulejos – ceramicznymi płytkami, charakterystycznymi dla sztuki portugalskiej. Liczba pojedynczych płytek w tym kościele jest największa w całej Ameryce Łacińskiej i wynosi 55 tys. sztuk! Powrót do hotelu, nocleg.

   

  3. dzień.

  cachoeira – santo amaro – são félix

  Śniadanie. Wyjazd z hotelu do zabytkowego miasta CACHOEIRA, położonego ok. 120 km od Salvadoru, które jest częścią barokowej antologii kraju z zachowanymi alejami i domami z XVII w. Położone nad brzegiem rzeki Paraguaçu i u podnóża gór, w sercu Recôncavo, regionu rolniczego, który odegrał ważną rolę w historii Brazylii, ponieważ był jednym z pierwszych, które zostały skolonizowane przez Portugalczyków. Przejazd przez wielowiekowe plantacje trzciny cukrowej, manioku i tytoniu. Wizyta w wiosce SANTO AMARO (miejscu urodzenia słynnych brazylijskich artystów: Caetano Veloso i Marii Bethania). Spacer do centrum wioski i zwiedzanie kościoła Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. Przerwa na obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do Cachoeira. Stare miasto zostało wpisane na listę UNESCO. Spacer po barokowym centrum Cachoeira. Dobrze zachowane, brukowane uliczki, piękne stare domy i kościoły odzwierciedlają wspaniałą przeszłość: piękne kościoły Nossa Senhora D'ajuda (XVI w.), Ordem Terceira do Carmo z pięknymi rzeźbami. Na koniec dnia przejazd do São Félix, leżącego na drugim brzegu rzeki. Wizyta w rzemieślniczej fabryce cygar. Cygara zwijane są jedynie przez kobiety, których tradycyjnym strojem są kolorowe spódnice, białe bluzki i kolorowe chusty na głowie. Centrum Dannemann prowadzi działalność społeczną i kulturalną, a także projekt zalesiania Lasu Atlantyckiego. Powrót do hotelu, nocleg.

   

  4. dzień.

  manaus

  Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Salvadorze i wylot do MANAUS – stolicy Amazonii i ważnego portu morskiego. Przeprawa łodzią do kompleksu położonego wśród lasu deszczowego – Amazon Turtle Lodge. Zakwaterowanie w lodżach. Obiad. Wieczorna wyprawa kajakami i tropienie kajmanów. Powrót do lodży. Kolacja i nocleg.

   

  5. dzień.

  Śniadanie. Trekking przez amazońską dżunglę ze wspaniałą egzotyczną florą i fauną. Obiad. Przeprawa łódkami do wioski plemienia Caboclos, poznanie ich codziennego życia, kultury i zwyczajów, możliwość zakupu oryginalnych pamiątek. Udział w połowie piranii. Powrót do lodży. Kolacja i nocleg (trasa trekkingu ok. 10 km).

   

  6. dzień.

  floresta dos macacos

  Śniadanie. Wyprawa łodzią do miejsca spotkania wód czarnej rzeki Rio Negro i żółtej wody rzeki Solimões, które tworzą najdłuższą rzekę świata – Amazonkę. Trasa biegnie wzdłuż brzegu rzeki Negro w Manaus. Przez kilkanaście kilometrów woda Amazonki jest dwubarwna, gdyż nurty dwóch łączących się rzek, za sprawą różnicy prędkości, gęstości, PH i temperatury, nie mieszają się ze sobą. Obiad. Wizyta w Floresta dos Macacos – „Małpim Lesie”, jedynym tego typu projekt w regionie uznany przez Brazylijską Agencję Środowiska. Zwierzęta uratowane z powodzi lub pożarów są tam rehabilitowane przed wypuszczeniem na wolność. Na tym terenie żyje ponad 200 małp różnych gatunków: czepiaki, wiewiórki, kapucynki, wełniaki itp. Powrót do lodży, kolacja, nocleg.

   

  7. dzień.

  Śniadanie. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Manaus. Wylot do Salvadoru. Przylot, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

   

  8. dzień.

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 7 noclegów: 4 w hotelu****: 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki), 3 w lodżach w Amazon Turtle Lodge www.amazonturtlelodge.com 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki)
 • wyżywienie: 7 śniadań, 5 obiadów, 3 kolacje
 • przelot: Warszawa-Salvador-Warszawa
 • transfery: klimatyzowanym vanem, minibusem lub autokarem (w zależności od liczby osób)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie: KL i NW ITAKA COMPLEX z rozszerzeniem o sporty ekstremalne
 • Obowiązkowe opłaty na miejscu

 • Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, przeloty wewnętrzne: Salvador-Manaus-Salvador, przewodnicy lokalni, napiwki: ok. 420 USD.
 • Akceptowane są tylko dolary wydane po 2009 r.
 • Uwagi

  • Informacje dodatkowe: warto zabrać ze sobą latarkę, środki przeciw komarom, krem z wysokim filtrem UV, płaszcz przeciwdeszczowy, buty trekkingowe, buty sportowe, klapki, szybkoschnące ręczniki, nakrycie głowy, odzież z szybkoschnących materiałów. Zaleca się spakowanie bagażu w plecak. 
  • Impreza nie jest polecana dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt przed zakupem w celu sprawdzenia możliwości udziału w wycieczce.
  • Dane paszportowe należy podać w momencie zakładania rezerwacji.
  • Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: bagaż główny - 23 kg i bagaż podręczny - 10 kg.
  • W czasie pobytu w Amazon Turtle Lodge kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych.
  • Realizacja programu może ulec zmianie ze względu na poziom wody w rzece Amazonka i występującą w tym rejonie suszę. Istnieje możliwość zmiany świadczeń w dniu 4. i 5.
  • Program 4. i 5. dnia w przypadku zbyt niskiego poziomu wody: Dzień 4. Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Salvadorze i wylot do MANAUS – stolicy Amazonii i ważnego portu morskiego. Przejazd do hotelu w MANAUS. Zakwaterowanie. Obiad. Czas wolny. Kolacja i nocleg. Dzień 5. Śniadanie. Wykwaterowanie. Przeprawa łodzią do kompleksu położonego wśród lasu deszczowego – Amazon Turtle Lodge. Zakwaterowanie w lodżach. Obiad. Przeprawa łódkami do wioski plemienia Caboclos, poznanie ich codziennego życia, kultury i zwyczajów, możliwość zakupu oryginalnych pamiątek. Powrót do lodży. Kolacja i nocleg. 

  Wyżywienie

  Kod oferty: SSAAMAZ

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Brazylia - Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
  Brazylia
  Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
  4.214 opinii
  4 799 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
  Brazylia - Bom dia Brasil!
  Brazylia
  Bom dia Brasil!
  4.346 opinii
  6 699 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
   
     Copyrights
      
     •  
     •  
     •  
     •  
     •  

     Brazylia

     Amazońska przygoda!

     5.8
     Wycieczka objazdowa
     9 999 zł /os.

     Zobacz trasę wycieczki

     Salvador • Cachoeira • Santo Amaro • São Félix • Manaus • rzeka Rio Negro • rzeka Solimões • Floresta dos Macacos • Manaus • Salvador

     Plan wycieczki

     1. dzień.

     Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Salvadoru. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

     2. dzień.

     salvador

     Śniadanie. Przejazd do SALVADORU. Zwiedzanie stolicy stanu Bahia, miasta muzyki położonego na półwyspie, nad Zatoką Wszystkich Świętych. Zwiedzanie tzw. Dolnego Miasta – Cidade Baixa. W programie także przejazd ulicami starego miasta na Mercado Modelo – targ z wyrobami tradycyjnego rzemiosła, wizyta w kościele Nosso Senhor do Bonfim – Naszego Pana Dobrego Zakończenia od 1927 r. podniesionego do rangi bazyliki, z rokokową fasadą i neoklasycznym wnętrzem. Ze wzgórza można podziwiać widok na zatokę Salvadoru oraz słynną windę Lacerda, która łączy Górne Miasto z Dolnym Miastem. Przerwa na obiad. Następnie spacer po historycznej części miasta, dzielnicy Pelourinho – jej nazwa po portugalsku oznacza pręgierz. Tutaj znajdowało się miejsce wykonywania kar na niewolnikach. Ten rodzaj kar został zabroniony w 1837 r. Ta dzielnica miasta nazywana była również Pelo i usytuowana jest na wzgórzu, z którego widać port. Przejście do słynnego pomnika Cruz Caida upamiętniającego 450. rocznicę powstania miasta. Praça da Cruz Caida znajduje się w pobliżu 4 stanowisk archeologicznych, gdzie odkryto ruiny dawnego miasta. Następnie wizyta w sercu Pelourinho na skwerze Terreiro de Jesus, otoczonym kolonialną zabudową. W programie także wizyta w kościele św. Franciszka – Sao Francisco. Ściany barokowej budowli zdobione są biało-niebieskimi azulejos – ceramicznymi płytkami, charakterystycznymi dla sztuki portugalskiej. Liczba pojedynczych płytek w tym kościele jest największa w całej Ameryce Łacińskiej i wynosi 55 tys. sztuk! Powrót do hotelu, nocleg.

      

     3. dzień.

     cachoeira – santo amaro – são félix

     Śniadanie. Wyjazd z hotelu do zabytkowego miasta CACHOEIRA, położonego ok. 120 km od Salvadoru, które jest częścią barokowej antologii kraju z zachowanymi alejami i domami z XVII w. Położone nad brzegiem rzeki Paraguaçu i u podnóża gór, w sercu Recôncavo, regionu rolniczego, który odegrał ważną rolę w historii Brazylii, ponieważ był jednym z pierwszych, które zostały skolonizowane przez Portugalczyków. Przejazd przez wielowiekowe plantacje trzciny cukrowej, manioku i tytoniu. Wizyta w wiosce SANTO AMARO (miejscu urodzenia słynnych brazylijskich artystów: Caetano Veloso i Marii Bethania). Spacer do centrum wioski i zwiedzanie kościoła Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. Przerwa na obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do Cachoeira. Stare miasto zostało wpisane na listę UNESCO. Spacer po barokowym centrum Cachoeira. Dobrze zachowane, brukowane uliczki, piękne stare domy i kościoły odzwierciedlają wspaniałą przeszłość: piękne kościoły Nossa Senhora D'ajuda (XVI w.), Ordem Terceira do Carmo z pięknymi rzeźbami. Na koniec dnia przejazd do São Félix, leżącego na drugim brzegu rzeki. Wizyta w rzemieślniczej fabryce cygar. Cygara zwijane są jedynie przez kobiety, których tradycyjnym strojem są kolorowe spódnice, białe bluzki i kolorowe chusty na głowie. Centrum Dannemann prowadzi działalność społeczną i kulturalną, a także projekt zalesiania Lasu Atlantyckiego. Powrót do hotelu, nocleg.

      

     4. dzień.

     manaus

     Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Salvadorze i wylot do MANAUS – stolicy Amazonii i ważnego portu morskiego. Przeprawa łodzią do kompleksu położonego wśród lasu deszczowego – Amazon Turtle Lodge. Zakwaterowanie w lodżach. Obiad. Wieczorna wyprawa kajakami i tropienie kajmanów. Powrót do lodży. Kolacja i nocleg.

      

     5. dzień.

     Śniadanie. Trekking przez amazońską dżunglę ze wspaniałą egzotyczną florą i fauną. Obiad. Przeprawa łódkami do wioski plemienia Caboclos, poznanie ich codziennego życia, kultury i zwyczajów, możliwość zakupu oryginalnych pamiątek. Udział w połowie piranii. Powrót do lodży. Kolacja i nocleg (trasa trekkingu ok. 10 km).

      

     6. dzień.

     floresta dos macacos

     Śniadanie. Wyprawa łodzią do miejsca spotkania wód czarnej rzeki Rio Negro i żółtej wody rzeki Solimões, które tworzą najdłuższą rzekę świata – Amazonkę. Trasa biegnie wzdłuż brzegu rzeki Negro w Manaus. Przez kilkanaście kilometrów woda Amazonki jest dwubarwna, gdyż nurty dwóch łączących się rzek, za sprawą różnicy prędkości, gęstości, PH i temperatury, nie mieszają się ze sobą. Obiad. Wizyta w Floresta dos Macacos – „Małpim Lesie”, jedynym tego typu projekt w regionie uznany przez Brazylijską Agencję Środowiska. Zwierzęta uratowane z powodzi lub pożarów są tam rehabilitowane przed wypuszczeniem na wolność. Na tym terenie żyje ponad 200 małp różnych gatunków: czepiaki, wiewiórki, kapucynki, wełniaki itp. Powrót do lodży, kolacja, nocleg.

      

     7. dzień.

     Śniadanie. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Manaus. Wylot do Salvadoru. Przylot, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

      

     8. dzień.

     Śniadanie. Wykwaterowanie. Wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

     O cenie

     Cena obejmuje

    • 7 noclegów: 4 w hotelu****: 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki), 3 w lodżach w Amazon Turtle Lodge www.amazonturtlelodge.com 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki)
    • wyżywienie: 7 śniadań, 5 obiadów, 3 kolacje
    • przelot: Warszawa-Salvador-Warszawa
    • transfery: klimatyzowanym vanem, minibusem lub autokarem (w zależności od liczby osób)
    • opieka pilota
    • ubezpieczenie: KL i NW ITAKA COMPLEX z rozszerzeniem o sporty ekstremalne
    • Obowiązkowe opłaty na miejscu

    • Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, przeloty wewnętrzne: Salvador-Manaus-Salvador, przewodnicy lokalni, napiwki: ok. 420 USD.
    • Akceptowane są tylko dolary wydane po 2009 r.
    • Uwagi

     • Informacje dodatkowe: warto zabrać ze sobą latarkę, środki przeciw komarom, krem z wysokim filtrem UV, płaszcz przeciwdeszczowy, buty trekkingowe, buty sportowe, klapki, szybkoschnące ręczniki, nakrycie głowy, odzież z szybkoschnących materiałów. Zaleca się spakowanie bagażu w plecak. 
     • Impreza nie jest polecana dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt przed zakupem w celu sprawdzenia możliwości udziału w wycieczce.
     • Dane paszportowe należy podać w momencie zakładania rezerwacji.
     • Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: bagaż główny - 23 kg i bagaż podręczny - 10 kg.
     • W czasie pobytu w Amazon Turtle Lodge kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych.
     • Realizacja programu może ulec zmianie ze względu na poziom wody w rzece Amazonka i występującą w tym rejonie suszę. Istnieje możliwość zmiany świadczeń w dniu 4. i 5.
     • Program 4. i 5. dnia w przypadku zbyt niskiego poziomu wody: Dzień 4. Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Salvadorze i wylot do MANAUS – stolicy Amazonii i ważnego portu morskiego. Przejazd do hotelu w MANAUS. Zakwaterowanie. Obiad. Czas wolny. Kolacja i nocleg. Dzień 5. Śniadanie. Wykwaterowanie. Przeprawa łodzią do kompleksu położonego wśród lasu deszczowego – Amazon Turtle Lodge. Zakwaterowanie w lodżach. Obiad. Przeprawa łódkami do wioski plemienia Caboclos, poznanie ich codziennego życia, kultury i zwyczajów, możliwość zakupu oryginalnych pamiątek. Powrót do lodży. Kolacja i nocleg. 

     Wyżywienie

     Kod oferty: SSAAMAZ

     Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
     Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
     Zamów rozmowę
     9 999 zł /os.
     Łącznie: 10 000 zł

     Podobne wycieczki w tym regionie

     Brazylia - Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
     Brazylia
     Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
     4.214 opinii
     4 799 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     Brazylia - Bom dia Brasil!
     Brazylia
     Bom dia Brasil!
     4.346 opinii
     6 699 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
      
        Copyrights