Brazylia

  Rio de Janeiro i wodospady Iguaçu

  5.8
  5.8
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Wakacje w tym hotelu rekomenduje magazyn

  Zobacz trasę wycieczki

  ​Salvador • Rio de Janeiro • Park Narodowy Tijuca • Paraty • zatoka Paraty • zatoka Ilha Grande • Fregusia de Santana • Foz do Iguaçu • Park Narodowy Iguaçu • Parque das Aves • Park Narodowy Iguaçu (Argentyna) • Salvador

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Salvadoru w Brazylii. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

  2. dzień.

  salvador

  Śniadanie. Zwiedzanie SALVADORU, dawnej stolicy Brazylii, a dziś stanu Bahia, z silnymi wpływami afrykańskimi i portugalskimi. Zwiedzanie tzw. Dolnego Miasta – Cidade Baixa. Przejazd do Mercado Modelo, targu z wyrobami tradycyjnego rzemiosła. Budynki targowe zlokalizowane są w starych budynkach celnych naprzeciw słynnej windy Lacerda, która łączy Dolne Miasto z Górnym Miastem. Na miejscu czas wolny i okazja do kupienia wyrobów rękodzieła artystycznego. Następnie wizyta w kościele Nosso Senhor do Bonfim (Naszego Pana Dobrego Zakończenia). Na uwagę zasługuje rokokowa fasada, neoklasyczne wnętrze i pokój cudów. Z dziedzińca można podziwiać wspaniały widok na Zatokę Wszystkich Świętych, przystań i windę Lacerda. Dobrze widoczny jest też fort Monte Serrat, jeden z najlepszych przykładów brazylijskiej architektury wojskowej. Obiad. Następnie spacer alejkami i zboczami centrum historycznej dzielnicy Pelourinho, do słynnego pomnika Cruz Caida, upamiętniającego 450. rocznicę powstania miasta. Praça da Cruz Caida znajduje się w pobliżu 4 stanowisk archeologicznych, gdzie odkryto ruiny dawnego miasta. Sercem Pelourinho jest plac Terreiro de Jesus, wokół którego znajdują się przepiękne kamienice w stylu kolonialnym. Zwiedzanie kościoła św. Franciszka – São Francisco, uważanego za jeden z najpiękniej zdobionych kościołów w Brazylii. Ściany barokowej budowli zdobione są biało-niebieskimi azulejos – ceramicznymi płytkami, charakterystycznymi dla sztuki portugalskiej. Liczba pojedynczych płytek w tym kościele jest największa w całej Ameryce Łacińskiej i wynosi 55 tys. sztuk. Następnie spacer ulicą Largo do Pelourinho, gdzie znajduje się wiele domów i kościołów z XVII i XVIII w. Niektóre z nich zostały przekształcone w muzea, centra kultury i restauracje. W okresie niewolnictwa Pelourinho było też miejscem, gdzie karano zbuntowanych niewolników. Powrót do hotelu, nocleg.

   

  3. dzień.

  rio de janeiro

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot wewnętrzny do RIO DE JANEIRO. Obiad. Po południu przejazd kolejką linową na słynny punkt widokowy na szczycie góry Sugarloaf (Głowa Cukru), skąd rozpościera się zapierający dech widok na miasto, zatokę Guanabara, plażę Copacabana i statuę Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

   

  4. dzień.

  rio de janeiro – p.n. tijuca

  Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Rio de Janeiro, podczas którego można poznać najważniejsze fakty dotyczących historii miasta. Na początek przejazd do PARKU NARODOWEGO TIJUCA, uważanego za największy „miejski las” na świecie. Roztacza się stąd widok na szczyt góry Corcovado. Natępnie przejazd na stację kolejki, która prowadzi na szczyt Corcovado, gdzie na wysokości ponad 700 m n.p.m. znajduje się słynna statua Chrystusa Zbawiciela, symbol i charakterystyczny punkt miasta, który w 2007 r. uznano za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Jego masa wynosi ok. 1145 ton, przybliżony ciężar głowy to 30 ton, a każdej ręki – 8 ton. Głowa posągu mierzy ok. 4 m wysokości, każda dłoń 3,2 m długości, a szerokość tuniki wynosi aż 8,5 m. Obiad. Następnie przejazd do Pimpolhos da Grande Rio – Młodzieżowej Szkoły Samby i Organizacji Pozarządowej, która poprzez różne języki artystyczne eksponuje kulturę brazylijską. Okazja do poznania historii i tradycji szkół samby. Przejazd do hotelu. Nocleg.

  5. dzień.

  p.n. tijuca – rio de janeiro

  Śniadanie. Wyjazd z hotelu samochodami do Parku Narodowego Tijuca. Znajdujące się w nim lasy są wynikiem pierwszego wielkiego projektu zalesiania miasta, zapoczątkowanego w 1861 r. przez cesarza Dom Pedro II. Po prawie całkowitym zniszczeniu lasu w celu produkcji węgla drzewnego i uprawiania kawy, źródła wody, które zaopatrywały miasto zaczęły wysychać. Rozpoczął się wielki proces wywłaszczania plantacji kawy i ponownego zasadzenia ponad 100 tys. drzew. Ten zachowany obszar Lasu Atlantyckiego jest bardzo popularny wśród mieszkańców i turystów do aktywności fizycznej i spacerów. Ptaki, rodzime rośliny i drzewa owocowe tworzą florę i faunę lasu Tijuca. Następnie przejazd do malowniczej, położonej na wzgórzu dzielnicy Rio de Janeiro – Santa Teresa, która jest ulubioną dzielnicą artystów. Na miejscu można podziwiać wiele zabytków, wspaniałe widoki na miasto, kolorowe ściany z graffiti, budynki w stylu art deco i słynne schody Selaron pokryte mozaiką. Przez jej wąskie uliczki pełne fantastycznych restauracji przebiega linia tramwajowa. Obiad w lokalnej restauracji. Po obiedzie przejazd do centrum kolonialnego Rio de Janeiro, gdzie skupione są rezydencje z XVIII i XIX w. oraz duże nowoczesne biurowce. Spacer przez ulicę Rua do Ouvidor, która w XIX w. była centrum mody i światowego życia w Rio. Podczas zwiedzania można zobaczyć kilka ważnych punktów, takich jak dzielnica Cinelândia, Teatr Miejski, zbudowany na wzór Opéra Garnier w Paryżu, Biblioteka Narodowa i Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych, Katedra Metropolitalna w Rio de Janeiro (Catedral de São Sebastião do Rio de Janeiro), poświęcona św. Sebastianowi – patronowi miasta, Igreja da Candelária, Largo da Carioca, gdzie można podziwiać kościół św. Franciszka i klasztor św. Antoniego, jeden z najstarszych obiektów kolonialnych w mieście. Powrót do hotelu, nocleg.

   

  6. dzień.

  paraty

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARATY. Na trasie podziwiać można zielone góry porośnięte lasem tropikalnym i złociste plaże pełne palm. Paraty to jedno z najpiękniejszych miast w Brazylii, słynące z kolonialnej architektury oraz malowniczego położenia między oceanem a zielonymi wzgórzami, znane jest również z produkcji narodowego koktajlu Brazylii – caipirinha, którego główny składnik to cachaça, czyli rum z trzciny cukrowej. Po przyjeździe do miasta czas na obiad w lokalnej restauracji. Następnie spacer po klimatycznych brukowanych uliczkach starego miasta, gdzie mieszczą się przepiękne, małe, kolorowe kościółki, przyciągające turystów z całego świata. Wizyta w historycznej części starego miasta pozwala poczuć klimat sprzed kilku stuleci. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

   

  7. dzień.

  zatoka paraty – zatoka ilha grande – fregusia de santana

  Śniadanie. Przejście do portu (dystans ok. 800 m). Rejs na pokładzie szkunera po ZATOCE PARATY i części ZATOKI ILHA GRANDE, której spokojne i przejrzyste wody to idealne miejsce do snurkowania i kąpieli morskich wśród kolorowych ryb. Następnie przystanek w wiosce FREGUSIA DE SANTANA i na plaży Japariz. Obiad. Rejs powrotny do portu. Przejście do hotelu, nocleg.

  8. dzień.

  foz do iguaçu

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Sao Paolo. Przelot wewnętrzny do FOZ DO IGUAÇU. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

  9. dzień.

  p.n. iguaçu – parque das aves

  Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do PARKU NARODOWYEGO IGUAÇU, na granicy z Argentyną. Na miejscu niepowtarzalna okazja do podziwiania jednych z najbardziej imponujących wodospadów na świecie, uważanych również za jeden z największych cudów natury w Ameryce Południowej. Wodospady Iguaçu składają się z 270 kaskad, a ich szerokość dochodzi do 2500 m. W programie spacer szlakiem przez kanion z panoramą na wodospady. Lasy po obu brzegach rzeki to tereny Parku Narodowego Iguaçu, lasu deszczowego, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiad. Następnie wizyta w PARQUE DAS AVES (Park Ptaków). Można tu podziwiać ok. 200 gatunków ptaków, a park jest jedyną instytucją na świecie zajmującą się ochroną ptaków żyjących w lasach deszczowych u wybrzeża Atlantyku. Podczas wycieczki można obserwować takie ptaki, jak papugi, tukany wielkie czy flamingi i wiele gatunków motyli. Teren parku stanowi jeden z najlepiej zachowanych obszarów lasu deszczowego na świecie i jest to również centrum ochrony przyrody, które ratuje zwierzęta, będące ofiarami handlu. Po wyleczeniu zwierząt, jeśli nie są one w stanie przeżyć samodzielnie, pozostają mieszkańcami ośrodka. Powrót do hotelu, nocleg.

   

  10. dzień.

  p.n. iguaçu (argentyna)

  Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO IGUAÇU, którego część znajduje się już po argentyńskiej stronie granicy. Przejazd kolejką przez teren parku, aż do szlaku. Spacer lasem tropikalnym nad rzeką i podziwianie wodospadów z platformy widokowej. W miarę zbliżania się do wodospadu słychać coraz wyraźniejszy, ogłuszający „ryk” spadającej wody. Przejście w okolice spektakularnej Garganta del Diablo (Gardziel Diabła) – największej kaskady wodospadów Iguaçu. Obiad. Następnie przejście dolną ścieżką parku, gdzie jest 1600 m krętych pomostów, z których roztaczają się wspaniałe widoki. Powrót do hotelu, nocleg.

  11. dzień.

  salvador

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot wewnętrzny do SALVADORU. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

  12.-14. dzień.

  salvador

  Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek. Nocleg.

  15. dzień.

  Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 14 noclegów w hotelach***/**** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki)
 • wyżywienie: 14 śniadań, 8 obiadów
 • przeloty: Warszawa-Salvador-Warszawa
 • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób)
 • opieka pilota
 • przejazd samochodami do P.N. Tijuca
 • ubezpieczenie KL i NW
 • Obowiązkowe opłaty na miejscu

 • bilety wstępu, lokalni przewodnicy, napiwki, przeloty wewnętrzne: ok. 860 USD.
 • Akceptowane są tylko dolary wydane po 2009 r.
 • Uwagi

  • Z uwagi na wizytę w P.N Iguaçu należy zabrać ze sobą: środki przeciw komarom, krem z wysokim filtrem UV, lekką odzież przeciwdeszczową, buty trekkingowe, buty sportowe, klapki, szybkoschnące ręczniki, nakrycie głowy.
  • Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: bagaż główny – 23 kg i bagaż podręczny – 10 kg.
  • Dane paszportowe należy podać w momencie zakładania rezerwacji.

  Wyżywienie

  Kod oferty: SSARIOI

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Brazylia - Brazylia – Diamentowy Płaskowyż
  Brazylia
  Brazylia – Diamentowy Płaskowyż
  3.614 opinii
  3 899 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
  Brazylia - Bom dia Brasil!
  Brazylia
  Bom dia Brasil!
  4.59 opinii
  4 499 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
  Brazylia - Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
  Brazylia
  Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
  4 299 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
  Brazylia - Rio de Janeiro i wodospady Iguaçu
  Brazylia
  Rio de Janeiro i wodospady Iguaçu
  10 699 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
  Brazylia - Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
  Brazylia
  Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
  5 699 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
  Brazylia - Amazońska przygoda!
  Brazylia
  Amazońska przygoda!
  5.01 opinii
  10 959 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
  Brazylia - Rio de Janeiro i wodospady Iguaçu
  Brazylia
  Rio de Janeiro i wodospady Iguaçu
  7 999 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
  Brazylia - Brazylia – Diamentowy Płaskowyż
  Brazylia
  Brazylia – Diamentowy Płaskowyż
  7 999 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
  Brazylia - Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
  Brazylia
  Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
  5 999 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
  Brazylia - Brazylia – Diamentowy Płaskowyż
  Brazylia
  Brazylia – Diamentowy Płaskowyż
  6 999 zł /os.
  +30 zł TFG i TFP
   
     Copyrights
      
     •  
     •  
     •  
     •  
     •  

     Brazylia

     Rio de Janeiro i wodospady Iguaçu

     5.8
     Wycieczka objazdowa
     9 999 zł /os.

     Wakacje w tym hotelu rekomenduje magazyn

     Zobacz trasę wycieczki

     ​Salvador • Rio de Janeiro • Park Narodowy Tijuca • Paraty • zatoka Paraty • zatoka Ilha Grande • Fregusia de Santana • Foz do Iguaçu • Park Narodowy Iguaçu • Parque das Aves • Park Narodowy Iguaçu (Argentyna) • Salvador

     Plan wycieczki

     1. dzień.

     Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Salvadoru w Brazylii. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

     2. dzień.

     salvador

     Śniadanie. Zwiedzanie SALVADORU, dawnej stolicy Brazylii, a dziś stanu Bahia, z silnymi wpływami afrykańskimi i portugalskimi. Zwiedzanie tzw. Dolnego Miasta – Cidade Baixa. Przejazd do Mercado Modelo, targu z wyrobami tradycyjnego rzemiosła. Budynki targowe zlokalizowane są w starych budynkach celnych naprzeciw słynnej windy Lacerda, która łączy Dolne Miasto z Górnym Miastem. Na miejscu czas wolny i okazja do kupienia wyrobów rękodzieła artystycznego. Następnie wizyta w kościele Nosso Senhor do Bonfim (Naszego Pana Dobrego Zakończenia). Na uwagę zasługuje rokokowa fasada, neoklasyczne wnętrze i pokój cudów. Z dziedzińca można podziwiać wspaniały widok na Zatokę Wszystkich Świętych, przystań i windę Lacerda. Dobrze widoczny jest też fort Monte Serrat, jeden z najlepszych przykładów brazylijskiej architektury wojskowej. Obiad. Następnie spacer alejkami i zboczami centrum historycznej dzielnicy Pelourinho, do słynnego pomnika Cruz Caida, upamiętniającego 450. rocznicę powstania miasta. Praça da Cruz Caida znajduje się w pobliżu 4 stanowisk archeologicznych, gdzie odkryto ruiny dawnego miasta. Sercem Pelourinho jest plac Terreiro de Jesus, wokół którego znajdują się przepiękne kamienice w stylu kolonialnym. Zwiedzanie kościoła św. Franciszka – São Francisco, uważanego za jeden z najpiękniej zdobionych kościołów w Brazylii. Ściany barokowej budowli zdobione są biało-niebieskimi azulejos – ceramicznymi płytkami, charakterystycznymi dla sztuki portugalskiej. Liczba pojedynczych płytek w tym kościele jest największa w całej Ameryce Łacińskiej i wynosi 55 tys. sztuk. Następnie spacer ulicą Largo do Pelourinho, gdzie znajduje się wiele domów i kościołów z XVII i XVIII w. Niektóre z nich zostały przekształcone w muzea, centra kultury i restauracje. W okresie niewolnictwa Pelourinho było też miejscem, gdzie karano zbuntowanych niewolników. Powrót do hotelu, nocleg.

      

     3. dzień.

     rio de janeiro

     Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot wewnętrzny do RIO DE JANEIRO. Obiad. Po południu przejazd kolejką linową na słynny punkt widokowy na szczycie góry Sugarloaf (Głowa Cukru), skąd rozpościera się zapierający dech widok na miasto, zatokę Guanabara, plażę Copacabana i statuę Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

      

     4. dzień.

     rio de janeiro – p.n. tijuca

     Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Rio de Janeiro, podczas którego można poznać najważniejsze fakty dotyczących historii miasta. Na początek przejazd do PARKU NARODOWEGO TIJUCA, uważanego za największy „miejski las” na świecie. Roztacza się stąd widok na szczyt góry Corcovado. Natępnie przejazd na stację kolejki, która prowadzi na szczyt Corcovado, gdzie na wysokości ponad 700 m n.p.m. znajduje się słynna statua Chrystusa Zbawiciela, symbol i charakterystyczny punkt miasta, który w 2007 r. uznano za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Jego masa wynosi ok. 1145 ton, przybliżony ciężar głowy to 30 ton, a każdej ręki – 8 ton. Głowa posągu mierzy ok. 4 m wysokości, każda dłoń 3,2 m długości, a szerokość tuniki wynosi aż 8,5 m. Obiad. Następnie przejazd do Pimpolhos da Grande Rio – Młodzieżowej Szkoły Samby i Organizacji Pozarządowej, która poprzez różne języki artystyczne eksponuje kulturę brazylijską. Okazja do poznania historii i tradycji szkół samby. Przejazd do hotelu. Nocleg.

     5. dzień.

     p.n. tijuca – rio de janeiro

     Śniadanie. Wyjazd z hotelu samochodami do Parku Narodowego Tijuca. Znajdujące się w nim lasy są wynikiem pierwszego wielkiego projektu zalesiania miasta, zapoczątkowanego w 1861 r. przez cesarza Dom Pedro II. Po prawie całkowitym zniszczeniu lasu w celu produkcji węgla drzewnego i uprawiania kawy, źródła wody, które zaopatrywały miasto zaczęły wysychać. Rozpoczął się wielki proces wywłaszczania plantacji kawy i ponownego zasadzenia ponad 100 tys. drzew. Ten zachowany obszar Lasu Atlantyckiego jest bardzo popularny wśród mieszkańców i turystów do aktywności fizycznej i spacerów. Ptaki, rodzime rośliny i drzewa owocowe tworzą florę i faunę lasu Tijuca. Następnie przejazd do malowniczej, położonej na wzgórzu dzielnicy Rio de Janeiro – Santa Teresa, która jest ulubioną dzielnicą artystów. Na miejscu można podziwiać wiele zabytków, wspaniałe widoki na miasto, kolorowe ściany z graffiti, budynki w stylu art deco i słynne schody Selaron pokryte mozaiką. Przez jej wąskie uliczki pełne fantastycznych restauracji przebiega linia tramwajowa. Obiad w lokalnej restauracji. Po obiedzie przejazd do centrum kolonialnego Rio de Janeiro, gdzie skupione są rezydencje z XVIII i XIX w. oraz duże nowoczesne biurowce. Spacer przez ulicę Rua do Ouvidor, która w XIX w. była centrum mody i światowego życia w Rio. Podczas zwiedzania można zobaczyć kilka ważnych punktów, takich jak dzielnica Cinelândia, Teatr Miejski, zbudowany na wzór Opéra Garnier w Paryżu, Biblioteka Narodowa i Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych, Katedra Metropolitalna w Rio de Janeiro (Catedral de São Sebastião do Rio de Janeiro), poświęcona św. Sebastianowi – patronowi miasta, Igreja da Candelária, Largo da Carioca, gdzie można podziwiać kościół św. Franciszka i klasztor św. Antoniego, jeden z najstarszych obiektów kolonialnych w mieście. Powrót do hotelu, nocleg.

      

     6. dzień.

     paraty

     Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARATY. Na trasie podziwiać można zielone góry porośnięte lasem tropikalnym i złociste plaże pełne palm. Paraty to jedno z najpiękniejszych miast w Brazylii, słynące z kolonialnej architektury oraz malowniczego położenia między oceanem a zielonymi wzgórzami, znane jest również z produkcji narodowego koktajlu Brazylii – caipirinha, którego główny składnik to cachaça, czyli rum z trzciny cukrowej. Po przyjeździe do miasta czas na obiad w lokalnej restauracji. Następnie spacer po klimatycznych brukowanych uliczkach starego miasta, gdzie mieszczą się przepiękne, małe, kolorowe kościółki, przyciągające turystów z całego świata. Wizyta w historycznej części starego miasta pozwala poczuć klimat sprzed kilku stuleci. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

      

     7. dzień.

     zatoka paraty – zatoka ilha grande – fregusia de santana

     Śniadanie. Przejście do portu (dystans ok. 800 m). Rejs na pokładzie szkunera po ZATOCE PARATY i części ZATOKI ILHA GRANDE, której spokojne i przejrzyste wody to idealne miejsce do snurkowania i kąpieli morskich wśród kolorowych ryb. Następnie przystanek w wiosce FREGUSIA DE SANTANA i na plaży Japariz. Obiad. Rejs powrotny do portu. Przejście do hotelu, nocleg.

     8. dzień.

     foz do iguaçu

     Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Sao Paolo. Przelot wewnętrzny do FOZ DO IGUAÇU. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

     9. dzień.

     p.n. iguaçu – parque das aves

     Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do PARKU NARODOWYEGO IGUAÇU, na granicy z Argentyną. Na miejscu niepowtarzalna okazja do podziwiania jednych z najbardziej imponujących wodospadów na świecie, uważanych również za jeden z największych cudów natury w Ameryce Południowej. Wodospady Iguaçu składają się z 270 kaskad, a ich szerokość dochodzi do 2500 m. W programie spacer szlakiem przez kanion z panoramą na wodospady. Lasy po obu brzegach rzeki to tereny Parku Narodowego Iguaçu, lasu deszczowego, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiad. Następnie wizyta w PARQUE DAS AVES (Park Ptaków). Można tu podziwiać ok. 200 gatunków ptaków, a park jest jedyną instytucją na świecie zajmującą się ochroną ptaków żyjących w lasach deszczowych u wybrzeża Atlantyku. Podczas wycieczki można obserwować takie ptaki, jak papugi, tukany wielkie czy flamingi i wiele gatunków motyli. Teren parku stanowi jeden z najlepiej zachowanych obszarów lasu deszczowego na świecie i jest to również centrum ochrony przyrody, które ratuje zwierzęta, będące ofiarami handlu. Po wyleczeniu zwierząt, jeśli nie są one w stanie przeżyć samodzielnie, pozostają mieszkańcami ośrodka. Powrót do hotelu, nocleg.

      

     10. dzień.

     p.n. iguaçu (argentyna)

     Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO IGUAÇU, którego część znajduje się już po argentyńskiej stronie granicy. Przejazd kolejką przez teren parku, aż do szlaku. Spacer lasem tropikalnym nad rzeką i podziwianie wodospadów z platformy widokowej. W miarę zbliżania się do wodospadu słychać coraz wyraźniejszy, ogłuszający „ryk” spadającej wody. Przejście w okolice spektakularnej Garganta del Diablo (Gardziel Diabła) – największej kaskady wodospadów Iguaçu. Obiad. Następnie przejście dolną ścieżką parku, gdzie jest 1600 m krętych pomostów, z których roztaczają się wspaniałe widoki. Powrót do hotelu, nocleg.

     11. dzień.

     salvador

     Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot wewnętrzny do SALVADORU. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

     12.-14. dzień.

     salvador

     Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek. Nocleg.

     15. dzień.

     Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

     O cenie

     Cena obejmuje

    • 14 noclegów w hotelach***/**** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki)
    • wyżywienie: 14 śniadań, 8 obiadów
    • przeloty: Warszawa-Salvador-Warszawa
    • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób)
    • opieka pilota
    • przejazd samochodami do P.N. Tijuca
    • ubezpieczenie KL i NW
    • Obowiązkowe opłaty na miejscu

    • bilety wstępu, lokalni przewodnicy, napiwki, przeloty wewnętrzne: ok. 860 USD.
    • Akceptowane są tylko dolary wydane po 2009 r.
    • Uwagi

     • Z uwagi na wizytę w P.N Iguaçu należy zabrać ze sobą: środki przeciw komarom, krem z wysokim filtrem UV, lekką odzież przeciwdeszczową, buty trekkingowe, buty sportowe, klapki, szybkoschnące ręczniki, nakrycie głowy.
     • Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: bagaż główny – 23 kg i bagaż podręczny – 10 kg.
     • Dane paszportowe należy podać w momencie zakładania rezerwacji.

     Wyżywienie

     Kod oferty: SSARIOI

     Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
     Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
     Zamów rozmowę
     9 999 zł /os.
     Łącznie: 10 000 zł

     Podobne wycieczki w tym regionie

     Brazylia - Brazylia – Diamentowy Płaskowyż
     Brazylia
     Brazylia – Diamentowy Płaskowyż
     3.614 opinii
     3 899 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     Brazylia - Bom dia Brasil!
     Brazylia
     Bom dia Brasil!
     4.59 opinii
     4 499 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     Brazylia - Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
     Brazylia
     Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
     4 299 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     Brazylia - Rio de Janeiro i wodospady Iguaçu
     Brazylia
     Rio de Janeiro i wodospady Iguaçu
     10 699 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     Brazylia - Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
     Brazylia
     Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
     5 699 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     Brazylia - Amazońska przygoda!
     Brazylia
     Amazońska przygoda!
     5.01 opinii
     10 959 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     Brazylia - Rio de Janeiro i wodospady Iguaçu
     Brazylia
     Rio de Janeiro i wodospady Iguaçu
     7 999 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     Brazylia - Brazylia – Diamentowy Płaskowyż
     Brazylia
     Brazylia – Diamentowy Płaskowyż
     7 999 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     Brazylia - Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
     Brazylia
     Wakacje pod Palmami! Brazylia – Salvador
     5 999 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
     Brazylia - Brazylia – Diamentowy Płaskowyż
     Brazylia
     Brazylia – Diamentowy Płaskowyż
     6 999 zł /os.
     +30 zł TFG i TFP
      
        Copyrights