phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >Poczuj Chile, smakuj Peru

Atuty oferty

 • Santiago de Chile i Lima
 • pustynia Atacama
 • El Tatiotrzecie największe skupisko gejzerów na świecie
 • świątynie Inków
 • Machu Picchu

Poczuj Chile, smakuj Peru Kod: SCLCHPE

Trasa
PLN
Itaka
Chile, Peru

Poczuj Chile, smakuj Peru

Kod: SCLCHPE
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chile.

2. DZIEŃ. SANTIAGO DE CHILE
Przylot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Przejazd do centrum SANTIAGO DE CHILE, jednego z najbardziej zróżnicowanych pod względem urbanistycznym miast w Ameryce Południowej. Drapacze chmur przeplatają się tu z charakterystyczną dla Chile niską zabudową. Zwiedzanie: plac Konstytucji z pałacem La Moneda - siedzibą rządu, Plaza de Armas, przy którym znajdują się m.in. Pałac Arcybiskupi, Pałac Gubernatora oraz zabytkowy budynek Poczty Główniej. Przejście na wzgórze Santa Lucia – jeden z najchętniej odwiedzanych parków publicznych stolicy. Spacer dzielnicą Lastarria, gdzie w jednej z klimatycznych kawiarenek wypić można popołudniową kawę. Wjazd na wzgórze San Cristobal, skąd rozciąga się imponująca panorama miasta z majestatycznymi szczytami Andów w tle. Na wzgórzu wznosi się ogromna figura Matki Boskiej, która czuwa nad całym miastem. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. VINA DEL MAR
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do VINA DEL MAR, położonego nad oceanem najsłynniejszego chilijskiego kurortu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie głównego placu, przy którym znajduje się Teatro Municipal. Spacer po Parku Quinta Vergara z roślinami ze wszystkich stref klimatycznych Chile. W jego centrum znajduje się pałac z 1906 r. w stylu weneckim. Następnie zwiedzanie muzeum Bellas Artes z imponującą kolekcją malarstwa. Wizyta w Muzeum Archeologii i Historii Francisca Foncka, chętnie odwiedzanego przez turystów z uwagi na wspaniałą kolekcję artefaktów z Wyspy Wielkanocnej. W ogrodzie przy wejściu można podziwiać posąg Maoi pochodzący z Wyspy Wielkanocnej. Czas na wypoczynek na plaży. Przejazd do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ,  VINA DEL MAR
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek nad oceanem. Nocleg.

5. DZIEŃ. VALPARAÍSO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do VALPARAÍSO, jednego z najważniejszych miast portowych kraju, którego historyczne centrum wpisane jest na Listę UNESCO. Zwiedzanie Villa Victoria mieszącej muzeum historii Valparaíso. Następnie wizyta w La Sebastiana, jednego z trzech domów Pabla Nerudy, chilijskiego poety i laureata nagrody Nobla. Roztacza się stąd przepiękny widok na Pacyfik i panoramę miasta. Przejście przez Paseo Gervasoni, gdzie podziwiać można przepiękne murale. Transfer na lotnisko w Santiago de Chile. Przelot do Calamy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice kopalni odkrywkowej miedzi, złota i molibdenu. Dno kopalni znajduje się 880 m pod ziemią. Chile jest największym producentem miedzi na świecie. Spacer po opuszczonym miasteczku robotniczym. Przejazd do SAN PEDRO DE ATACAMA. Spacer po malowniczym miasteczku - oazie z widokiem na wulkan Licancabur. Zwiedzanie zabytkowego kościoła z 1774 r. Wizyta w  Muzeum Meteorytów mieszczącego meteoryty znalezione na pustyni Atacama. Zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. SAN PEDRO DE ATACAMA – DOLINA KSIĘŻYCOWA – DOLINA ŚMIERCI
Śniadanie. Przejazd na pustynię Atacama. Wyjazd do DOLINY KSIĘŻYCOWEJ w Górach Solnych, gdzie powstało wiele pięknych form wyerodowanych w kolorowym gipsie, glinie i soli. Przejazd przez DOLINĘ ŚMIERCI, zwaną również Doliną Marsową ze względu na kosmiczny wygląd otaczających ją form skalnych. Krótki postój obok ciekawego tworu skalnego Trzy Marie, który wygląda jak posąg. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. SALAR DE ATACAMA – TOCONAO – NARODOWY REZERWAT LOS FLAMENCOS
Śniadanie. Wyjazd do wyschniętego słonego jeziora SALAR DE ATACAMA na wysokości 2305 m n.p.m., największego obszaru solnego w Chile, o powierzchni ponad 3 tys. km². W oddali widać ośnieżone wulkany, wśród nich jeden z najwyższych – Licancabur. Przejazd nad laguny Miscanti i Miniques, na wysokości ponad 4000 m n.p.m., u podnóża wygasłych wulkanów. Przejazd do miasteczka TOCONAO, oazy na pustyni, z uprawą wielu gatunków owoców. Przystanek w miasteczku z domkami z kamienia – liparytu. Przejazd nad lagunę Chaxa na terenie NARODOWEGO REZERWATU LOS FLAMENCOS, gdzie można podziwiać trzy z sześciu istniejących gatunków flamingów. Powrót do hotelu, nocleg

9. DZIEŃ. GEJZERY EL TATIO – VADO MACHUCA
Wczesny wyjazd (ok. 3.00 rano) do GEJZERÓW EL TATIO. El Tatio to najwyżej położone pole 80 gejzerów na świecie – 4320 m. n.p.m. O wschodzie słońca można tu podziwiać niezwykły spektakl – tworzące się niezwykłe refleksy świetlne na skutek przenikania się promieni słonecznych z kłębami pary wodnej. Pióropusze wody i pary z gejzerów dochodzą nawet do 10 m wysokości. Kąpiel w naturalnych basenach z wodą termalną, której temperatura wynosi ok. 45° C. Śniadanie w formie pikniku. Przejazd do wioski VADO MACHUCA, pasterskiego puebla, gdzie mieszkają na stałe zaledwie cztery osoby. Na wzgórzu mieści się malowniczy kościółek z XVII wieku. W wiosce panuje specyficzny pustynny rodzaj zabudowy mieszkalnej. Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie można spróbować mięsa alpaki w postaci szaszłyków przygotowanych przez miejscowych pasterzy. Przejazd do Calama. Przelot do Santiago de Chile. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. CUZCO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do CUZCO w Peru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny w stolicy imperium Inków wpisanej na listę UNESCO, uznawanej za „pępek świata”. Nocleg.

11. DZIEŃ. CUZCO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CUZCO: Plaza de Armas – główny plac z katedrą z największym dzwonem w Ameryce Południowej, kościół Towarzystwa Jezusowego, pozostałości dawnej Świątyni Słońca – Qoricancha, gdzie składano mumie władców inkaskich. Przejazd do Świętej Doliny Inków, która była niegdyś rdzeniem imperium Inków. Wizyta w Chinchero, kolebce peruwiańskiego przemysłu tkackiego. Przejście do kompleksu kamiennych murów Inków z XV w. Zwiedzanie Świątyni Coricancha, jednej z większych inkaskich świątyń, która była miejscem koronacji i pochówku władców Inków. Przejście do dzielnicy San Blas, słynącej z białych domów z niebieskimi drzwiami, malowniczych kawiarenek i barów często z muzyką na żywo. Przejazd do Urubamba. Zakwaterowanie w luksusowych namiotach, położonych w pięknych naturalnych ogrodach z typową dla tego regionu roślinnością. Kolacja "pod gwiazdami" z widokiem na spektakularne Andy. Nocleg.

12. DZIEŃ. MACHU PICCHU
Śniadanie. Przejazd do stacji kolejowej w Ollantaytambo i 1,5-godzinna podróż pociągiem przez Świętą Dolinę Inków do MACHU PICCHU – Zaginionego Miasta Inków, wpisanego na listę UNESCO, odkrytego w 1911 r. przez Hirama Bingham’a. Kryjące wiele tajemnic miasto jest świadectwem potęgi inkaskiego imperium. Unikatowe położenie i geniusz konstrukcji sprawił, że Machu Picchu jest jednym z największych cudów świata. Zwiedzanie: dzielnica pałaców, łaźnie, dzielnica więzienia, dzielnica Trzech Bram. Powrót pociągiem Ollantaytambo. Powrót do hotelu w Cuzco. Nocleg.

13. DZIEŃ. LIMA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do LIMY. Spacer po stolicy Peru, „Miasta Trzech Króli”, leżącego 12 stopni na południe od równika, w oazie jednej z najbardziej suchych pustyń. Założona w 1535 r. przez konkwistadora Francisco Pizarro, olśniewa kolonialną architekturą wpisaną na listę UNESCO. Spacer po starym mieście: Plaza Mayor (Plaza de Armas), uznawany za miejsce narodzin Limy z reprezentacyjnymi budynkami – Pałac Rządowy, Pałac Arcybiskupi i katedra. Przejście na Plaza San Martin, jedną z najbardziej reprezentacyjnych przestrzeni publicznych w Limie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

14. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

15. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

7 noclegów w Chile, 4 noclegi w Peru w hotelach ***; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki), 1 nocleg w ekskluzywnych namiotach „Glamping" - Glamour Camping (w każdym jest łóżko, prywatna łazienka z prysznicem z ciepłą i zimną wodą oraz toaleta; w namiotach jest prąd i ogrzewanie) • wyżywienie: 13 śniadań, 3 kolacje • przeloty: Warszawa-Santiago de Chile, Santiago de Chile-Calama, Calama-Santiago de Chile, Santiago de Chile-Cuzco (Peru), Cuzco-Lima (Peru), Lima-Warszawa

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, napiwki: ok. 130 USD.
 2. Ze względu na niskie temperatury w godzinach porannych przy Gejzerach El Tatio (ok. 0-5° C), należy zabrać odpowiednią odzież, m.in.: ciepłą kurtkę, ciepłe spodnie, czapkę i rękawiczki.
 3. Ze względu na bardzo wysokie temperatury występujące w dzień na pustyni Atacama (35-40 °C), należy zabrać m.in.: nakrycie głowy chroniące przed słońcem, okulary przeciwsłoneczne, krem z bardzo wysokim filtrem UV, wygodne buty trekingowe, plecak
 4. Jeżeli dziecko poniżej 18 roku życia podróżuje tylko z jednym z rodziców lub opiekunem prawnym wymagane jest uprzednie uzyskanie stosownego pozwolenia notarialnego od drugiego niepodróżującego rodzica lub obu rodziców oraz posiadanie odpisu aktu urodzenia dziecka z apostille.
 5. Maksymalna wysokość na trasie wycieczki – 4320 m n.p.m; możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Chile

Chilijski poeta Pablo Neruda, pieszczotliwie określał swoją ojczyznę mianem „chudego kraju”. Jakby przyklejony do wybrzeża Pacyfiku i potężnego łańcucha Andów, mieści w sobie niezwykłą różnorodność krajobrazów - od smaganych wiatrami wierzchołków Andów Patagońskich, poprzez niedostępną krainę fiordów, zielone regiony z licznymi jeziorami .

Położenie na mapie Trasa

​Santiago de Chile • Vina del Mar • Valparaíso • Calama • San Pedro de Atacama • Dolina Księżycowa • Dolina Śmierci • Salar de Atacama • Toconao • Narodowy Rezerwat Los Flamencos • Gejzery El Tatio • Vado Machuca • Cuzco • Machu Picchu • Lima

Chile i Peru w dwutygodniowym, urozmaiconym programie, pokazującym te fascynujące kraje zarówno od strony bogatej historii, jak i piękna przyrody, wspaniałych cywilizacji, które przeminęły, pozostawiając intrygujące zabytki. Pełne słońca Valparaiso, kurort Vina del Mar to zupełnie inny świat niż zjawiskowa pustynia Atacama z wszechobecną sylwetką wulkanu Licancabur i księżycowymi pejzażami. Spektakularne gejzery El Tatio, Dolina Księżycowa i laguna Chaxa z tysiącami flamingów to widoki na zawsze pozostające w pamięci. Na trasie dwie metropolie: kosmopolityczne Santiago de Chile i piękna Lima, stolica Peru. W programie są także tak słynne miejsca jak Machu Picchu – najlepiej zachowane miasto Inków i jeden z nowych cudów świata oraz Cusco – dawna stolica Inków. Trasa w krajach zwiedzanych: 7820 km

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chile.
2. DZIEŃ. SANTIAGO DE CHILE
Przylot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Przejazd do centrum SANTIAGO DE CHILE, jednego z najbardziej zróżnicowanych pod względem urbanistycznym miast w Ameryce Południowej. Drapacze chmur przeplatają się tu z charakterystyczną dla Chile niską zabudową. Zwiedzanie: plac Konstytucji z pałacem La Moneda - siedzibą rządu, Plaza de Armas, przy którym znajdują się m.in. Pałac Arcybiskupi, Pałac Gubernatora oraz zabytkowy budynek Poczty Główniej. Przejście na wzgórze Santa Lucia – jeden z najchętniej odwiedzanych parków publicznych stolicy. Spacer dzielnicą Lastarria, gdzie w jednej z klimatycznych kawiarenek wypić można popołudniową kawę. Wjazd na wzgórze San Cristobal, skąd rozciąga się imponująca panorama miasta z majestatycznymi szczytami Andów w tle. Na wzgórzu wznosi się ogromna figura Matki Boskiej, która czuwa nad całym miastem. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. VINA DEL MAR
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do VINA DEL MAR, położonego nad oceanem najsłynniejszego chilijskiego kurortu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie głównego placu, przy którym znajduje się Teatro Municipal. Spacer po Parku Quinta Vergara z roślinami ze wszystkich stref klimatycznych Chile. W jego centrum znajduje się pałac z 1906 r. w stylu weneckim. Następnie zwiedzanie muzeum Bellas Artes z imponującą kolekcją malarstwa. Wizyta w Muzeum Archeologii i Historii Francisca Foncka, chętnie odwiedzanego przez turystów z uwagi na wspaniałą kolekcję artefaktów z Wyspy Wielkanocnej. W ogrodzie przy wejściu można podziwiać posąg Maoi pochodzący z Wyspy Wielkanocnej. Czas na wypoczynek na plaży. Przejazd do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ,  VINA DEL MAR
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek nad oceanem. Nocleg.
5. DZIEŃ. VALPARAÍSO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do VALPARAÍSO, jednego z najważniejszych miast portowych kraju, którego historyczne centrum wpisane jest na Listę UNESCO. Zwiedzanie Villa Victoria mieszącej muzeum historii Valparaíso. Następnie wizyta w La Sebastiana, jednego z trzech domów Pabla Nerudy, chilijskiego poety i laureata nagrody Nobla. Roztacza się stąd przepiękny widok na Pacyfik i panoramę miasta. Przejście przez Paseo Gervasoni, gdzie podziwiać można przepiękne murale. Transfer na lotnisko w Santiago de Chile. Przelot do Calamy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice kopalni odkrywkowej miedzi, złota i molibdenu. Dno kopalni znajduje się 880 m pod ziemią. Chile jest największym producentem miedzi na świecie. Spacer po opuszczonym miasteczku robotniczym. Przejazd do SAN PEDRO DE ATACAMA. Spacer po malowniczym miasteczku - oazie z widokiem na wulkan Licancabur. Zwiedzanie zabytkowego kościoła z 1774 r. Wizyta w  Muzeum Meteorytów mieszczącego meteoryty znalezione na pustyni Atacama. Zakwaterowanie, nocleg.
7. DZIEŃ. SAN PEDRO DE ATACAMA – DOLINA KSIĘŻYCOWA – DOLINA ŚMIERCI
Śniadanie. Przejazd na pustynię Atacama. Wyjazd do DOLINY KSIĘŻYCOWEJ w Górach Solnych, gdzie powstało wiele pięknych form wyerodowanych w kolorowym gipsie, glinie i soli. Przejazd przez DOLINĘ ŚMIERCI, zwaną również Doliną Marsową ze względu na kosmiczny wygląd otaczających ją form skalnych. Krótki postój obok ciekawego tworu skalnego Trzy Marie, który wygląda jak posąg. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. SALAR DE ATACAMA – TOCONAO – NARODOWY REZERWAT LOS FLAMENCOS
Śniadanie. Wyjazd do wyschniętego słonego jeziora SALAR DE ATACAMA na wysokości 2305 m n.p.m., największego obszaru solnego w Chile, o powierzchni ponad 3 tys. km². W oddali widać ośnieżone wulkany, wśród nich jeden z najwyższych – Licancabur. Przejazd nad laguny Miscanti i Miniques, na wysokości ponad 4000 m n.p.m., u podnóża wygasłych wulkanów. Przejazd do miasteczka TOCONAO, oazy na pustyni, z uprawą wielu gatunków owoców. Przystanek w miasteczku z domkami z kamienia – liparytu. Przejazd nad lagunę Chaxa na terenie NARODOWEGO REZERWATU LOS FLAMENCOS, gdzie można podziwiać trzy z sześciu istniejących gatunków flamingów. Powrót do hotelu, nocleg

9. DZIEŃ. GEJZERY EL TATIO – VADO MACHUCA
Wczesny wyjazd (ok. 3.00 rano) do GEJZERÓW EL TATIO. El Tatio to najwyżej położone pole 80 gejzerów na świecie – 4320 m. n.p.m. O wschodzie słońca można tu podziwiać niezwykły spektakl – tworzące się niezwykłe refleksy świetlne na skutek przenikania się promieni słonecznych z kłębami pary wodnej. Pióropusze wody i pary z gejzerów dochodzą nawet do 10 m wysokości. Kąpiel w naturalnych basenach z wodą termalną, której temperatura wynosi ok. 45° C. Śniadanie w formie pikniku. Przejazd do wioski VADO MACHUCA, pasterskiego puebla, gdzie mieszkają na stałe zaledwie cztery osoby. Na wzgórzu mieści się malowniczy kościółek z XVII wieku. W wiosce panuje specyficzny pustynny rodzaj zabudowy mieszkalnej. Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie można spróbować mięsa alpaki w postaci szaszłyków przygotowanych przez miejscowych pasterzy. Przejazd do Calama. Przelot do Santiago de Chile. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. CUZCO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do CUZCO w Peru. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny w stolicy imperium Inków wpisanej na listę UNESCO, uznawanej za „pępek świata”. Nocleg.
11. DZIEŃ. CUZCO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CUZCO: Plaza de Armas – główny plac z katedrą z największym dzwonem w Ameryce Południowej, kościół Towarzystwa Jezusowego, pozostałości dawnej Świątyni Słońca – Qoricancha, gdzie składano mumie władców inkaskich. Przejazd do Świętej Doliny Inków, która była niegdyś rdzeniem imperium Inków. Wizyta w Chinchero, kolebce peruwiańskiego przemysłu tkackiego. Przejście do kompleksu kamiennych murów Inków z XV w. Zwiedzanie Świątyni Coricancha, jednej z większych inkaskich świątyń, która była miejscem koronacji i pochówku władców Inków. Przejście do dzielnicy San Blas, słynącej z białych domów z niebieskimi drzwiami, malowniczych kawiarenek i barów często z muzyką na żywo. Przejazd do Urubamba. Zakwaterowanie w luksusowych namiotach, położonych w pięknych naturalnych ogrodach z typową dla tego regionu roślinnością. Kolacja "pod gwiazdami" z widokiem na spektakularne Andy. Nocleg.
12. DZIEŃ. MACHU PICCHU
Śniadanie. Przejazd do stacji kolejowej w Ollantaytambo i 1,5-godzinna podróż pociągiem przez Świętą Dolinę Inków do MACHU PICCHU – Zaginionego Miasta Inków, wpisanego na listę UNESCO, odkrytego w 1911 r. przez Hirama Bingham’a. Kryjące wiele tajemnic miasto jest świadectwem potęgi inkaskiego imperium. Unikatowe położenie i geniusz konstrukcji sprawił, że Machu Picchu jest jednym z największych cudów świata. Zwiedzanie: dzielnica pałaców, łaźnie, dzielnica więzienia, dzielnica Trzech Bram. Powrót pociągiem Ollantaytambo. Powrót do hotelu w Cuzco. Nocleg.
13. DZIEŃ. LIMA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do LIMY. Spacer po stolicy Peru, „Miasta Trzech Króli”, leżącego 12 stopni na południe od równika, w oazie jednej z najbardziej suchych pustyń. Założona w 1535 r. przez konkwistadora Francisco Pizarro, olśniewa kolonialną architekturą wpisaną na listę UNESCO. Spacer po starym mieście: Plaza Mayor (Plaza de Armas), uznawany za miejsce narodzin Limy z reprezentacyjnymi budynkami – Pałac Rządowy, Pałac Arcybiskupi i katedra. Przejście na Plaza San Martin, jedną z najbardziej reprezentacyjnych przestrzeni publicznych w Limie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.
14. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
15. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w Chile, 4 noclegi w Peru w hotelach ***; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki), 1 nocleg w ekskluzywnych namiotach „Glamping" - Glamour Camping (w każdym jest łóżko, prywatna łazienka z prysznicem z ciepłą i zimną wodą oraz toaleta; w namiotach jest prąd i ogrzewanie) • wyżywienie: 13 śniadań, 3 kolacje • przeloty: Warszawa-Santiago de Chile, Santiago de Chile-Calama, Calama-Santiago de Chile, Santiago de Chile-Cuzco (Peru), Cuzco-Lima (Peru), Lima-Warszawa

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, napiwki: ok. 130 USD.
 2. Ze względu na niskie temperatury w godzinach porannych przy Gejzerach El Tatio (ok. 0-5° C), należy zabrać odpowiednią odzież, m.in.: ciepłą kurtkę, ciepłe spodnie, czapkę i rękawiczki.
 3. Ze względu na bardzo wysokie temperatury występujące w dzień na pustyni Atacama (35-40 °C), należy zabrać m.in.: nakrycie głowy chroniące przed słońcem, okulary przeciwsłoneczne, krem z bardzo wysokim filtrem UV, wygodne buty trekingowe, plecak
 4. Jeżeli dziecko poniżej 18 roku życia podróżuje tylko z jednym z rodziców lub opiekunem prawnym wymagane jest uprzednie uzyskanie stosownego pozwolenia notarialnego od drugiego niepodróżującego rodzica lub obu rodziców oraz posiadanie odpisu aktu urodzenia dziecka z apostille.
 5. Maksymalna wysokość na trasie wycieczki – 4320 m n.p.m; możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza.

Aktualnie brak ofert

 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter