phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Wyniki Wyszukiwania Chiny caluśkie

Atuty oferty

 • wspaniałe zabytki
 • tarasy ryżowe
 • wielkie metropolie
 • Yangshuo – raj dla fotografów

Chiny caluśkie Kod: PEKCALQ

Trasa
5 709PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Pn 07.09 – So 19.09.20 (13 dni)
Itaka
Chiny

Chiny caluśkie

Kod: PEKCALQ
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ. PEKIN
Przylot do PEKINU, stolicy Chin. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Plac Niebiańskego Spokoju jest największym publicznym placem na świecie, znajduje się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, który jest oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnych dzielnicach Pekinu, tzw. Hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są licznie odwiedzane przez turystów i mieszkańców Pekinu. Wizyta w lokalnym domostwie u tradycyjnej chińskiej rodziny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. WIELKI MUR
Śniadanie. Przejazd do WIELKIEGO MURU – jednej z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru. Przejazd do grobowców cesarzy dynastii Ming. Zwiedzanie grobowca Changling. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show – niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii lub Opera Pekińska – wspaniałe kostiumy, muzyka, choreografia, połączenie śpiewu, teatru i akrobacji. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Świątyni Lamy – jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie kontrowersyjnej cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3000 pawilonów, i malowniczym jeziorem Kunming, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu: ok. 30 CNY): krótki rejs po jeziorze Kunming, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. Kolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi’an (przedziały sypialne).

6. DZIEŃ. XI'AN
Przyjazd do XI’AN, kolebki chińskiej cywilizacji, miejsca w którym rozpoczynał się Jedwabny Szlak. Przejazd do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Znajdująca się na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi’an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej – najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu – największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, niezwykle barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. LONGSHENG – TARASY RYŻOWE
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Guilin. Przejazd w malownicze okolice LONGSHENG, zamieszkane przez liczne mniejszości etniczne. Krótki spacer do położonej na zboczu wzgórza wioski. Podziwianie jednej z największych atrakcji regionu – tarasów ryżowych tworzących kompleks nazywany Smoczym Grzbietem. Zakwaterowanie w lodżach. Spacer po okolicy to niepowtarzalna możliwość poznania prawdziwego życia chińskiej prowincji. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. GUILIN – PLANTACJA HERBATY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GUILIN, w okolice Wzgórza Słoniowej Trąby, które zawdzięcza nazwę swemu oryginalnemu kształtowi. Czas wolny w malowniczym parku okalającym wzgórze. Następnie wizyta w Jaskini Trzcinowej Fujarki. Wizyta na plantacji herbaty. Poznanie tradycyjnych metod uprawy, poczęstunek i możliwość zakupu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ. YANGSHUO
Śniadanie. Przejazd do YANGSHUO lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece Li. Jest to jeden z najlepszych sposobów podziwiania bajkowych krajobrazów prowincji Guangxi. Rzeka wijąca się meandrami wokół skalistych szczytów, rozsiane niewielkie pola ryżowe i nieliczne wioski to niesamowity kontrast do ultranowoczesnych chińskich miast. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Yangshuo to niewielkie miasteczko ze wspaniale zachowanym starym miastem położonym nad brzegami rzeki Youlong pośród wapiennych szczytów gór. Uliczki starego miasta od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora są pełne życia. Niezliczona ilość restauracji, małych knajpek, straganów i sklepów to okazja do zakupu oryginalnych pamiątek i spróbowania przysmaków z różnych stron Chin. Popołudniem pokaz tradycyjnego połowu ryb przy pomocy kormoranów. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przedstawienie Sanjie Liu, którego sceną jest zakole rzeki. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. YANGSHUO
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywna wycieczka rowerami lub rikszami po okolicy (dla chętnych, za dodatkową opłatą na miejscu). W programie: Księżycowe Wzgórze, Wzgórze Łabędzia, Wzgórze Smoczej Głowy, przejazd pośród pól ryżowych. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ. KANTON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do Guilin, przejazd superszybkim pociągiem do KANTONU położonego u ujścia Perłowej Rzeki, trzeciego co do wielkości miasta Chin. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie: Świątynia Sześciu Banianowych Drzew z najwyższą w Kantonie Pagodą Kwiatów; pomnik poświęcony ojcu współczesnych Chin – dr. Sun Jat-Senowi; Akademia Rodziny Chen – zespół XIX-wiecznych budowli z charakterystycznymi dla tej części kraju ozdobnymi dachami. Spacer po wyspie Shamian na Rzece Perłowej – oazie spokoju zachwycającej kolonialną architekturą. Czas wolny na lokalnym bazarze Qingping. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ. HONGKONG
Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do HONGKONGU, dawnej kolonii brytyjskiej. Mimo upływu blisko 20 lat od powrotu miasta do Chin zachowało ono swój unikalny charakter. Z jednej strony brytyjski ład i porządek, z drugiej strony wielobarwny azjatycki tygiel i imponujące drapacze chmur. Zwiedzanie: wzgórze Viktoria, skąd można podziwiać panoramę całego miasta; zatoka Repulse u wybrzeża Morza Południowochińskiego; port Aberdeen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs sampanami po pozostałościach dawnego pływającego osiedla. Jeżeli czas pozwoli – plażowanie. Zależnie od godziny wylotu: czas wolny i transfer na lotnisko lub nocleg.

13. DZIEŃ.
Przelot do Polski.

9 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 10 śniadań, 7 kolacji • przelot: Polska-Pekin, Hongkong-Polska • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd pociągiem Kanton-Hongkong • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, serwis bagażowy, dopłata do kuszetek i przejazdu superszybkim pociągiem, tour guide: ok. 265 USD, przelot Xi’an-Guilin: ok. 165 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce Informacje praktyczne. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem „WIZY”, tak aby dotarły najpóźniej na 35 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 600 PLN.
 3. Wymagane jest podanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej przed wysyłką paszportów do Działu Wiz.
 4. W Pekinie, jeśli czas pozwoli, wizyta w fabrykach pereł i herbaty, możliwość zakupów.
 5. Opłaty fakultatywne: przejazd rikszami po tradycyjnych dzielnicach Pekinu: ok. 17 USD, Kung-Fu Show: ok. 35 USD, Opera Pekińska: ok. 30 USD, Tang Dynasty Show: ok. 25 USD, rejs po rzece Li: ok. 75 USD, wycieczka rowerami lub rikszami po okolicy Yangshuo z obiadem: ok. 30 USD, rejs sampanami: ok. 13 USD, Sanjie Liu: ok. 55 USD.
 6. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 7. Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os. Bagaże poddawane są kontroli bezpieczeństwa, zdarza się skonfiskowanie takich przedmiotów jak: kosmetyki w sprayu powyżej 100 ml, zapalniczki, scyzoryki.
 8. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Xi’an-Guilin: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.

5.3 /6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Komfort podróży
ODNOWA CENOWA
x

W promocji ODNOWA CENOWA:
 • Gwarancja Bezkosztowej Zmiany Rezerwacji
 • Gwarancja Niezmienności Ceny:
  69 pln/os./1 tydz., 99 pln/os./powyżej 1 tyg.

 

Dowiedz się więcej
Informacje o regionie
Galeria regionu

Chiny

Chiny to fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Państwo Środka zachwyca wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, długą historia odmierzaną kolejnymi dynastiami, baśniowymi krajobrazami, ciekawymi zwyczajami i rozmachem metropolii.

Położenie na mapie Trasa

Pekin • Wielki Mur • Xi’an • Longsheng • Guilin • Yangshuo • Kanton • Hongkong

Państwo Środka to marzenie każdego podróżnika. Długa historia odmierzana kolejnymi dynastiami, wspaniałe zabytki, baśniowe krajobrazy i ciekawe zwyczaje sprawiają, że Chiny są jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie krajów świata. Na trasie wielkie metropolie: Pekin i Hongkong, gdzie do tej pory w budownictwie przestrzega się zasad feng shui, zachwycające krajobrazy w okolicach Yangshuo – raj dla fotografów, Mur Chiński widziany nawet z kosmosu i spotkanie z 8 tys. wojowników w Xi’an. W programie fakultatywnym pełen wybór: opera i piękne wycieczki blisko natury i codziennego życia mieszkańców. Łącznie trasa w Chinach: ok. 1100 km oraz przejazdy pociągami i przelot wewnętrzny.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.
2. DZIEŃ. PEKIN
Przylot do PEKINU, stolicy Chin. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.
3. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Plac Niebiańskego Spokoju jest największym publicznym placem na świecie, znajduje się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, który jest oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnych dzielnicach Pekinu, tzw. Hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są licznie odwiedzane przez turystów i mieszkańców Pekinu. Wizyta w lokalnym domostwie u tradycyjnej chińskiej rodziny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. WIELKI MUR
Śniadanie. Przejazd do WIELKIEGO MURU – jednej z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru. Przejazd do grobowców cesarzy dynastii Ming. Zwiedzanie grobowca Changling. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show – niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii lub Opera Pekińska – wspaniałe kostiumy, muzyka, choreografia, połączenie śpiewu, teatru i akrobacji. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Świątyni Lamy – jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie kontrowersyjnej cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3000 pawilonów, i malowniczym jeziorem Kunming, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu: ok. 30 CNY): krótki rejs po jeziorze Kunming, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. Kolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi’an (przedziały sypialne).
6. DZIEŃ. XI'AN
Przyjazd do XI’AN, kolebki chińskiej cywilizacji, miejsca w którym rozpoczynał się Jedwabny Szlak. Przejazd do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Znajdująca się na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi’an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej – najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu – największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, niezwykle barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. LONGSHENG – TARASY RYŻOWE
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Guilin. Przejazd w malownicze okolice LONGSHENG, zamieszkane przez liczne mniejszości etniczne. Krótki spacer do położonej na zboczu wzgórza wioski. Podziwianie jednej z największych atrakcji regionu – tarasów ryżowych tworzących kompleks nazywany Smoczym Grzbietem. Zakwaterowanie w lodżach. Spacer po okolicy to niepowtarzalna możliwość poznania prawdziwego życia chińskiej prowincji. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. GUILIN – PLANTACJA HERBATY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GUILIN, w okolice Wzgórza Słoniowej Trąby, które zawdzięcza nazwę swemu oryginalnemu kształtowi. Czas wolny w malowniczym parku okalającym wzgórze. Następnie wizyta w Jaskini Trzcinowej Fujarki. Wizyta na plantacji herbaty. Poznanie tradycyjnych metod uprawy, poczęstunek i możliwość zakupu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
9. DZIEŃ. YANGSHUO
Śniadanie. Przejazd do YANGSHUO lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece Li. Jest to jeden z najlepszych sposobów podziwiania bajkowych krajobrazów prowincji Guangxi. Rzeka wijąca się meandrami wokół skalistych szczytów, rozsiane niewielkie pola ryżowe i nieliczne wioski to niesamowity kontrast do ultranowoczesnych chińskich miast. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Yangshuo to niewielkie miasteczko ze wspaniale zachowanym starym miastem położonym nad brzegami rzeki Youlong pośród wapiennych szczytów gór. Uliczki starego miasta od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora są pełne życia. Niezliczona ilość restauracji, małych knajpek, straganów i sklepów to okazja do zakupu oryginalnych pamiątek i spróbowania przysmaków z różnych stron Chin. Popołudniem pokaz tradycyjnego połowu ryb przy pomocy kormoranów. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przedstawienie Sanjie Liu, którego sceną jest zakole rzeki. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. YANGSHUO
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywna wycieczka rowerami lub rikszami po okolicy (dla chętnych, za dodatkową opłatą na miejscu). W programie: Księżycowe Wzgórze, Wzgórze Łabędzia, Wzgórze Smoczej Głowy, przejazd pośród pól ryżowych. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.
11. DZIEŃ. KANTON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do Guilin, przejazd superszybkim pociągiem do KANTONU położonego u ujścia Perłowej Rzeki, trzeciego co do wielkości miasta Chin. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie: Świątynia Sześciu Banianowych Drzew z najwyższą w Kantonie Pagodą Kwiatów; pomnik poświęcony ojcu współczesnych Chin – dr. Sun Jat-Senowi; Akademia Rodziny Chen – zespół XIX-wiecznych budowli z charakterystycznymi dla tej części kraju ozdobnymi dachami. Spacer po wyspie Shamian na Rzece Perłowej – oazie spokoju zachwycającej kolonialną architekturą. Czas wolny na lokalnym bazarze Qingping. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
12. DZIEŃ. HONGKONG
Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do HONGKONGU, dawnej kolonii brytyjskiej. Mimo upływu blisko 20 lat od powrotu miasta do Chin zachowało ono swój unikalny charakter. Z jednej strony brytyjski ład i porządek, z drugiej strony wielobarwny azjatycki tygiel i imponujące drapacze chmur. Zwiedzanie: wzgórze Viktoria, skąd można podziwiać panoramę całego miasta; zatoka Repulse u wybrzeża Morza Południowochińskiego; port Aberdeen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs sampanami po pozostałościach dawnego pływającego osiedla. Jeżeli czas pozwoli – plażowanie. Zależnie od godziny wylotu: czas wolny i transfer na lotnisko lub nocleg.
13. DZIEŃ.
Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 10 śniadań, 7 kolacji • przelot: Polska-Pekin, Hongkong-Polska • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd pociągiem Kanton-Hongkong • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, serwis bagażowy, dopłata do kuszetek i przejazdu superszybkim pociągiem, tour guide: ok. 265 USD, przelot Xi’an-Guilin: ok. 165 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce Informacje praktyczne. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem „WIZY”, tak aby dotarły najpóźniej na 35 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 600 PLN.
 3. Wymagane jest podanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej przed wysyłką paszportów do Działu Wiz.
 4. W Pekinie, jeśli czas pozwoli, wizyta w fabrykach pereł i herbaty, możliwość zakupów.
 5. Opłaty fakultatywne: przejazd rikszami po tradycyjnych dzielnicach Pekinu: ok. 17 USD, Kung-Fu Show: ok. 35 USD, Opera Pekińska: ok. 30 USD, Tang Dynasty Show: ok. 25 USD, rejs po rzece Li: ok. 75 USD, wycieczka rowerami lub rikszami po okolicy Yangshuo z obiadem: ok. 30 USD, rejs sampanami: ok. 13 USD, Sanjie Liu: ok. 55 USD.
 6. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 7. Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os. Bagaże poddawane są kontroli bezpieczeństwa, zdarza się skonfiskowanie takich przedmiotów jak: kosmetyki w sprayu powyżej 100 ml, zapalniczki, scyzoryki.
 8. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Xi’an-Guilin: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.
Opinie klientów (85)

Ocena ogólna

5.3/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Komfort podróży
98%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 5.5
 • 4.8
 • 5.1
 • 5.0
 • 5.2

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Chcę podziękować przewodniczce Pani Iwonce za cierpliwość,wiedzę za to,że umiała w ciekawy i barwny sposób pokazać nam Chiny. Dla mnie to była przygoda życia:-)))..dzięki Pani Iwonce. Świetnie (...) rozwiń
Chcę podziękować przewodniczce Pani Iwonce za cierpliwość,wiedzę za to,że umiała w ciekawy i barwny sposób pokazać nam Chiny. Dla mnie to była przygoda życia:-)))..dzięki Pani Iwonce. Świetnie zorganizowany..od Warszawy ,aż do powrotu czułam się komfortowo i bezpiecznie
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Polecam wycieczka bardzo udana gratulacje rozwiń
Polecam wycieczka bardzo udana gratulacje
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Wycieczka bardzo udana! Ciekawy program, bardzo dobra organizacja. Ale najważniejszy ,,czynnik ludzki ''.... pilot Pan Paweł ,,cesarz pilotów''... wiedza i poczuci humoru /nie nudziłam się ani (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana! Ciekawy program, bardzo dobra organizacja. Ale najważniejszy ,,czynnik ludzki ''.... pilot Pan Paweł ,,cesarz pilotów''... wiedza i poczuci humoru /nie nudziłam się ani minuty/ oraz wspaniali Współpodróżnicy !!/ bardzo zgrana grupa/. Jestem bardzo zadowolona !!
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka godna polecenia całe Chiny w pigułce nieziemskie widoki ,zabytki oraz inna kultura oryginalna kuchnia a najważniejsze przewodnik Tomek skarbnica wiedzy i miliony ciekawostek o Chinach (...) rozwiń
Wycieczka godna polecenia całe Chiny w pigułce nieziemskie widoki ,zabytki oraz inna kultura oryginalna kuchnia a najważniejsze przewodnik Tomek skarbnica wiedzy i miliony ciekawostek o Chinach . Napięty program przydaje się kondycja . Pozdrawiam naszą 9 osobową grupę oraz Tomka. Jacek. Warto było wydać kasę tak dużo w tak krótkim czasie polecam
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka niesamowita. Pilot p. Tomek posiada ogromna wiedzę, dużo większa niż przewodnicy lokali. Opowiada ciekawie i interesująco na pewno nie da się nudzić w razie potrzeby dostosuje plan do (...) rozwiń
Wycieczka niesamowita. Pilot p. Tomek posiada ogromna wiedzę, dużo większa niż przewodnicy lokali. Opowiada ciekawie i interesująco na pewno nie da się nudzić w razie potrzeby dostosuje plan do potrzeb uczestników. Była to pierwsza wycieczka z biurem podróży Itaka i na pewno nie ostatnia :) Polecam w 100% !. Program wycieczki bardzo rozwinięty ale też i napięty. Od Pekinu do Hongkongu. Każdy dzień wycieczki był zaplanowany od samego rana do późnego wieczora. 2 dni luźniejsze, które można byłop sobie zaplanować po swojemu. Każdy znajdzie coś dla siebie zabytki, świątynie ale też i przepiękna natura, krajobrazy m.in. tarasy ryżowe. Dzięki wspólnym posiłkom każdy z uczestników mógł zasmakować różnorakich dań z danego regionu. Standard hoteli ogólnie bardzo dobry. W każdym hotelu znalazła się suszarka, butelki wody oraz podstawowe wyposażenie łazienki jak szczoteczki, pasty do zębów oczywiście ręczniki i żele pod prysznic. Pogoda około 40 stopni we wrześniu dlatego urlop uważam za udany. Polecam!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi sierpień 2019
Bardzo ciekawy program.Zrezygnowalabym ze zwiedzania Kantonu i spędziła więcej czasu w Hong Kongu.Zdecydowanie za dużo wizyt komercyjnych w takich miejscach jak Zakład produkujący jedwabne (...) rozwiń
Bardzo ciekawy program.Zrezygnowalabym ze zwiedzania Kantonu i spędziła więcej czasu w Hong Kongu.Zdecydowanie za dużo wizyt komercyjnych w takich miejscach jak Zakład produkujący jedwabne kołdry,dwukrotna wizyta u producenta herbat oraz wizyta w sklepie z perłami!!! Bardzo dobę śniadania w hotelach oraz wieczorne kolacje.Przedluzylabym wycieczkę do pełnych 14 dni.
 • 4
 • 4
 • 6
 • 4
 • 3
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi sierpień 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. W sierpniu do bagażu koniecznie trzeba zabrać buty wodoodporne i ubranie przeciwdeszczowe odpowiednie na tropik. Parasolki na słońce i deszcz - niezbędne. Warto wziąć (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. W sierpniu do bagażu koniecznie trzeba zabrać buty wodoodporne i ubranie przeciwdeszczowe odpowiednie na tropik. Parasolki na słońce i deszcz - niezbędne. Warto wziąć ze sobą elektrolity - bo dni są wyczerpujące, ale ciekawe bardzo. Odpoczywasz bo ktoś za ciebie myśli co dalej. Polecam
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
wycieczka była wspaniała pod każdym względem. zaczynając od cudownego pilota jakim była Pani Małgosia. zawsze uśmiechnięta, wyrozumiała i pomocna. plan wycieczki był odpowiednio przygotowany. (...) rozwiń
wycieczka była wspaniała pod każdym względem. zaczynając od cudownego pilota jakim była Pani Małgosia. zawsze uśmiechnięta, wyrozumiała i pomocna. plan wycieczki był odpowiednio przygotowany. jedyny dzień do którego można mieć uwagi to zwiedzanie Kantonu. Ale poza tym 6. wspaniały wyjazd. cudowna Pani Małgosia jako pilot. dobry plan zwiedzania
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a lipiec 2019
Wycieczka super. Cezary super. Przedostatni dzien w kantonie niestety nie za wiele ciekawego. Wszystkie miejsca noclegowe bardzo dobre I wyzywienie bez zarzutow. rozwiń
Wycieczka super. Cezary super. Przedostatni dzien w kantonie niestety nie za wiele ciekawego. Wszystkie miejsca noclegowe bardzo dobre I wyzywienie bez zarzutow.
 • 5
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Bardzo dobrze zaplanowana wycieczka, odległości pokonywanie sprawnie, pilot spisał się na medal, przekazywał informacje rzetelnie i widać że ma wiedzę o Chinach. Hotele jak na tamte warunki ok , (...) rozwiń
Bardzo dobrze zaplanowana wycieczka, odległości pokonywanie sprawnie, pilot spisał się na medal, przekazywał informacje rzetelnie i widać że ma wiedzę o Chinach. Hotele jak na tamte warunki ok , dwa tylko pozostawialy trochę do życzenia. Autokary na miejscu że sprawnie działająca klimatyzacja i czyste. Pilotowi też należą się brawa za organizację i opanowanie , w tym tłumie nie zgubić grupy, wsiąść na czas do pociągu??? Szacunek ogromny. Jedzenie które było w programie smaczne i było w czym wybierać. Gorzej jak trzeba samemu zjeść na miescie- u Chinczykow znajomość angielskiego kiepską, a nie zawsze to co na zdjęciu w realu wygląda tak samo. Ogólnie kraj warty odwiedzenia i świetnie zorganizowana wycieczka
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a lipiec 2019
Byla to moja pierwsza wycieczka objazdowa z biurem. Jestem mile zaskoczony,spodziewalem sie ze nie bede mial jakiegokolwiek wplywu na plan dnia i sie oszukalem. Do kolacji lecialem z planem (...) rozwiń
Byla to moja pierwsza wycieczka objazdowa z biurem. Jestem mile zaskoczony,spodziewalem sie ze nie bede mial jakiegokolwiek wplywu na plan dnia i sie oszukalem. Do kolacji lecialem z planem biura, natomiast na wieczor moglem robic co mi sie zywnie podoba (oczywiscie nie siedzialem w hotelu :-) ) Intensywnosc wycieczki wydaje mi sie bardzo wybalansowana,bo i dla mlodziezy jak i dla w dobrej formie emeryta. Pomimo ze spalem po 4 (nie bylo czasu na spanie),nie odczuwalem tego zmeczenia,za duzo fascynujacych budowli,krajobrazow,ludzi dookola,zeby myslec o poduszce. Nie mam porownania bo jak wspomnialem byl to pierwszy tego typu trip,ale jedyne co moge sie przyczepic to jakosc komfortu lotow,i jakies tam male niedociagniecia organizacyjne (pozdrawiam kierownika imprezy Cezarego,swoj chlop) P.S jesli cenisz sobie cisze i spokoj to zdecydowanie wycieczka nie dla ciebie,poniewaz wywnioskowalem ze Chinczycy wychodza z zalozenia,ze czym glosniej tym lepiej a wyobraz sobie ze populacja przekracza 1,4mld
 • 6
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a lipiec 2019
Bardzo ciekawa destynacja. Chiny to piękny i atrakcyjny turystycznie kraj. Ze względu na miesiąc wakacyjny i środek lata obawiałem się upałów, ale było ok. Program ciekawy, aczkolwiek uważam że (...) rozwiń
Bardzo ciekawa destynacja. Chiny to piękny i atrakcyjny turystycznie kraj. Ze względu na miesiąc wakacyjny i środek lata obawiałem się upałów, ale było ok. Program ciekawy, aczkolwiek uważam że 2 dni i czas wolny w Yangshuo notabene bardzo ciekawej turystycznej miejscowości to jednak zdecydowanie za dużo. Lepiej byłoby ten czas przesunąć na Hong Kong gdzie byliśmy tylko kilka godzin:( Z wycieczek fakultatywnych zgorzystalem z rowerów w w/w miejscowości Yangshuo i osobiście odradzam, nic ciekawego i lepiej zaoszczędzić te 30$ na coś lepszego. Żałuje, że ze względów pogodowych nie udał się rejs po rzece Li:( To prawdopodobnie najlepszy "fakultet" tej wycieczki. Hotele ok, za wyjątkiem Xi'an i Kantonie (brudne, śmierdzące z grzybem w pakiecie)Myślę, że firma powinna je zmienić, bo na tym poziomie wycieczki i przy pozostałych hotelach są skazą i psują całość. Ogólnie jestem zadowolony, grupa sympatyczna, otwarta i bardzo pozytywnie nastawiona, pilotka p. Agnieszka również aczkolwiek merytorycznie nie uniknęła kilku błędów np. informacja o 3,5 miliardowej populacji Chin czy info o dwóch pagodach w miejscu gdzie była jedna:) Niekiedy nerwowo reagująca na moje czy znajomych sugestie. Cenię ją natomiast za to, że umiała sprostować fałszywe informacje i przyznać się do błędu. Poza tym profesjonalistka z opiekuńczym podejściem do grupy!:) Polecam serdecznie biuro Itaka, program i pilota, bo naprawdę wycieczka warta uwagi i dająca wiele niesamowitych emocji i wrażeń :)
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z rodziną lipiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Fajny program, można dużo zobaczyć. Odwiedziliśmy dużo fajnych miejsc. Dużo czasu spędziliśmy na transportach z miejsca do miejsca, ale tak miało być. Pilot Cezary - dobra organizacja, (...) rozwiń
Fajny program, można dużo zobaczyć. Odwiedziliśmy dużo fajnych miejsc. Dużo czasu spędziliśmy na transportach z miejsca do miejsca, ale tak miało być. Pilot Cezary - dobra organizacja, lecz trochę nie wyraźna mowa i za mało wiadomości o Chinach. Szczególnie o religiach tam występujących. Wycieczkę z pewnością bym polecił.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a czerwiec 2019
Super. Przegląd całych Chin, od wielkich metropolii na prowincji kończąc. Plaża w Hong Kongu, wielkie budowle, a do kontrastu przyroda w okolicach Guilin. Super przewodnicy. Wg mnie warto tam być rozwiń
Super. Przegląd całych Chin, od wielkich metropolii na prowincji kończąc. Plaża w Hong Kongu, wielkie budowle, a do kontrastu przyroda w okolicach Guilin. Super przewodnicy. Wg mnie warto tam być
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Forsująca ale przynosząca satysfakcję. KANTON mało interesujący rozwiń
Forsująca ale przynosząca satysfakcję. KANTON mało interesujący
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Bardzo interesująca ale zabrakło programu podczas zwiedzania Yangshuo. rozwiń
Bardzo interesująca ale zabrakło programu podczas zwiedzania Yangshuo.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Na długo zostaną w pamięci , zmieniające się piękne krajobrazy Chin jak uczestnicy tej wycieczki.Duże brawa dla pilota Pani Agnieszki ,za jej spokój i opanowanie dla tej grupy 14ośób.Nie było (...) rozwiń
Na długo zostaną w pamięci , zmieniające się piękne krajobrazy Chin jak uczestnicy tej wycieczki.Duże brawa dla pilota Pani Agnieszki ,za jej spokój i opanowanie dla tej grupy 14ośób.Nie było dnia ,żeby KTOŚ z grupy się nie zgubił,podczas czasu wolnego.Wielokrotne powtarzania spotkań w wyznaczonych miejscach było barierą.Cierpliwość i pogoda ducha pilota p.Agnieszki niwelowała przykre niespodzianki .Dzięki za przekazywaną wiedzę o Chinach ,oraz za namówienie naszej grupy na przepiękny spektakl Legenda Kung-Fu.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Bardzo dobry sposób na poznanie Chin. Dobrze dobrany program, nie męczący i pozwalający poznać Państwo Środka . Wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Wyżywienie również nas mile zaskoczyło - (...) rozwiń
Bardzo dobry sposób na poznanie Chin. Dobrze dobrany program, nie męczący i pozwalający poznać Państwo Środka . Wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Wyżywienie również nas mile zaskoczyło - knajpa "pierożkowa" super. Hotele prawie OK, poza umiejscowieniem grupy na piętrze dla palących- PORAŻKA. Pilot- ciekawy.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a kwiecień 2019
Wycieczek do Chin nie powinno się robić w dniach świąt narodowych Chin ,okropne tłoki wszędzie, Bardzo słaby przewodnik, to był przewodnik dla młodych klientów ,powstało tzw kolesiostwo,pierwszy (...) rozwiń
Wycieczek do Chin nie powinno się robić w dniach świąt narodowych Chin ,okropne tłoki wszędzie, Bardzo słaby przewodnik, to był przewodnik dla młodych klientów ,powstało tzw kolesiostwo,pierwszy raz spotkałam się z takim lekceważeniem uwag innych ludzi i tak skąpych informacji o wszystkich miejscach zwiedzanych w Chinach. Chiny zrobiły na mnie duże wrażenie i ich przemiany ,program był naciągany i praktycznie liczyły się w dużej mierze dodatkowo płatne imprezy dość kosztowne. Uciążliwe jest też podróżowanie samolotem , gdy trzeba wstać o 3,35 w nocy .Ludzie są nie doinformowani,że trzeba zabrać zapąłki z Polski ,bo wszystkie zapalniczki są zabierane przy kontrolach w każdym miejscu zwiedzanym i przy każdej podróży pociągiem czy samolotem ,a w Chinach nie można ich dostać.Bardzo podobał mi się Hon Kong.Hotele o różnym standarcie, z tym że ostatnia noc byłą w bardzo brudnym i starym hotelu,na całe szczęście chociaż pościel i ręczniki były czyste.
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka jak najbardziej spełniająca oczekiwania. Możliwość zobaczenia zarówno życia w wielkim mieście jak i w maleńkiej wioseczce. Niesamowita przygoda w postaci jazdy rowerem po zatłoczonym (...) rozwiń
Wycieczka jak najbardziej spełniająca oczekiwania. Możliwość zobaczenia zarówno życia w wielkim mieście jak i w maleńkiej wioseczce. Niesamowita przygoda w postaci jazdy rowerem po zatłoczonym mieście i wśród pól rolniczych
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2018
Wycieczka jak najbardziej spełniająca oczekiwania. Możliwość zobaczenia zarówno życia w wielkim mieście jak i w maleńkiej wioseczce. Niesamowita przygoda w postaci jazdy rowerem po zatłoczonym (...) rozwiń
Wycieczka jak najbardziej spełniająca oczekiwania. Możliwość zobaczenia zarówno życia w wielkim mieście jak i w maleńkiej wioseczce. Niesamowita przygoda w postaci jazdy rowerem po zatłoczonym mieście i wśród pól rolniczych.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
bardzo fajna i udania wycieczka rozwiń
bardzo fajna i udania wycieczka
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka bardzo dobra która pozwala na odkrycie czegoś noweg i innego niż wszystkie . rozwiń
Wycieczka bardzo dobra która pozwala na odkrycie czegoś noweg i innego niż wszystkie .
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
WYCIECZKA GODNA POLECENIA. BARDZO INTENSYWNA,POGODA WYŚMIENITA,GRUPA ZGRANA 18 OSÓB. PRZEWODNIK PANI OLAGA REWELACJA!!! POLECAM rozwiń
WYCIECZKA GODNA POLECENIA. BARDZO INTENSYWNA,POGODA WYŚMIENITA,GRUPA ZGRANA 18 OSÓB. PRZEWODNIK PANI OLAGA REWELACJA!!! POLECAM
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Chiny

Chiny caluśkie

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
7 449 Pln
Oszczędzasz: 1 740 PLN
Dorosły
5 709pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 11 418 pln razem
Oszczędzasz 1 740 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter