phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Chiny caluśkie

Atuty oferty

 • wspaniałe zabytki
 • tarasy ryżowe
 • wielkie metropolie
 • Yangshuo – raj dla fotografów

Chiny caluśkie Kod: PEKCALU

Trasa
PLN
Itaka
Chiny

Chiny caluśkie

Kod: PEKCALU
5.3 /6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ. PEKIN
Przylot do PEKINU, stolicy Chin. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Plac Niebiańskego Spokoju jest największym publicznym placem na świecie, znajduje się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, który jest oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Wycieczka rikszami po pekińskich hutongach (dla chętnych, za dodatkową opłatą na miejscu) – tradycyjnych osiedlach mieszkalnych pełnych zaułków, wąskich i ciasnych uliczek. Tereny położone wokół jezior są celem wizyty zarówno Chińczyków, jak i turystów. Wizyta w lokalnym domostwie u tradycyjnej chińskiej rodziny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. WIELKI MUR
Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR – jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru. Przejazd do grobowców cesarzy dynastii Ming. Zwiedzanie grobowca Changling. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show – niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii lub Opera Pekińska – wspaniałe kostiumy, muzyka, choreografia, połączenie śpiewu, teatru i akrobacji. Powrót do hotelu kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Świątyni Lamy – jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie kontrowersyjnej cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3000 pawilonów, i malowniczym jeziorem Kunming, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 10 CNY): krótki rejs po jeziorze Kunming, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. Kolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi’an (przedziały sypialne).

6. DZIEŃ. XI'AN
Przyjazd do XI’AN, kolebki chińskiej cywilizacji, miejsca w którym rozpoczynał się Jedwabny Szlak. Przejazd do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Znajdująca się na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi’an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej – najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu – największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, niezwykle barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. LONGSHENG – TARASY RYŻOWE
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Guilin. Przejazd w malownicze okolice LONGSHENG, zamieszkane przez liczne mniejszości etniczne. Krótki spacer do położonej na zboczu wzgórza wioski. Podziwianie jednej z największych atrakcji regionu – tarasów ryżowych tworzących kompleks nazywany Smoczym Grzbietem. Zakwaterowanie w lodżach. Spacer po okolicy to niepowtarzalna możliwość poznania prawdziwego życia chińskiej prowincji. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. GUILIN – PLANTACJA HERBATY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GUILIN, w okolice Wzgórza Słoniowej Trąby, które zawdzięcza nazwę swemu oryginalnemu kształtowi. Czas wolny w malowniczym parku okalającym wzgórze. Następnie wizyta w Jaskini Trzcinowej Fujarki. Wizyta na plantacji herbaty. Poznanie tradycyjnych metod uprawy, poczęstunek i możliwość zakupu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ. YANGSHUO
Śniadanie. Przejazd do YANGSHUO lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece Li. Jest to jeden z najlepszych sposobów podziwiania bajkowych krajobrazów prowincji Guangxi. Rzeka wijąca się meandrami wokół skalistych szczytów, rozsiane niewielkie pola ryżowe i nieliczne wioski to niesamowity kontrast do ultranowoczesnych chińskich miast. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Yangshuo to niewielkie miasteczko ze wspaniale zachowanym starym miastem położonym nad brzegami rzeki Youlong pośród wapiennych szczytów gór. Uliczki starego miasta od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora są pełne życia. Niezliczona ilość restauracji, małych knajpek, straganów i sklepów to okazja do zakupu oryginalnych pamiątek i spróbowania przysmaków z różnych stron Chin. Popołudniem pokaz tradycyjnego połowu ryb przy pomocy kormoranów. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przedstawienie Sanjie Liu, którego sceną jest zakole rzeki. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. YANGSHUO
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywna wycieczka rowerami lub rikszami po okolicy (dla chętnych, za dodatkową opłatą na miejscu). W programie: Księżycowe Wzgórze, Wzgórze Łabędzia, Wzgórze Smoczej Głowy, przejazd pośród pól ryżowych. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ. KANTON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do Guilin, przejazd superszybkim pociągiem do KANTONU położonego u ujścia Perłowej Rzeki, trzeciego co do wielkości miasta Chin. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie: Świątynia Sześciu Banianowych Drzew z najwyższą w Kantonie Pagodą Kwiatów; pomnik poświęcony ojcu współczesnych Chin – dr. Sun Jat-Senowi; Akademia Rodziny Chen – zespół XIX-wiecznych budowli z charakterystycznymi dla tej części kraju ozdobnymi dachami. Spacer po wyspie Shamian na Rzece Perłowej – oazie spokoju zachwycającej kolonialną architekturą. Czas wolny na lokalnym bazarze Qingping. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ. HONGKONG
Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do HONGKONGU, dawnej kolonii brytyjskiej. Mimo upływu blisko 20 lat od powrotu miasta do Chin zachowało ono swój unikalny charakter. Z jednej strony brytyjski ład i porządek, z drugiej strony wielobarwny azjatycki tygiel i imponujące drapacze chmur. Zwiedzanie: wzgórze Viktoria, skąd można podziwiać panoramę całego miasta; zatoka Repulse u wybrzeża Morza Południowochińskiego; port Aberdeen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs sampanami po pozostałościach dawnego pływającego osiedla. Jeżeli czas pozwoli – plażowanie. W zależności od godziny wylotu: czas wolny i transfer na lotnisko lub nocleg.

13. DZIEŃ.
Przelot do Polski.

9 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 10 śniadań, 7 kolacji • przelot: Polska-Pekin, Hongkong-Polska • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd pociągiem Kanton-Hongkong • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, serwis bagażowy, napiwki, tour guide: ok. 230 USD, dopłata do kuszetek i przejazdu superszybkim pociągiem: ok. 70 USD, przelot Xi’an-Guilin: ok. 160 USD.
 2. Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce "Informacje praktyczne". Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres:
  B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem „WIZY”, tak aby dotarły najpóźniej na 14 dni przed wylotem do Chin.
  Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 390 PLN.
 3. Dane paszportowe należy podać najpóźniej na 14 dni przed wylotem.
 4. Opłaty fakultatywne: Opera Pekińska: ok. 26 USD, Tang Dynasty Show: ok. 25 USD, rejs po rzece Li: ok. 75 USD, wycieczka rowerami lub rikszami po okolicy Yangshuo z obiadem: ok. 30 USD, rejs sampanami: ok. 12 USD, Sanjie Liu: ok. 55 USD.
 5. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 6. Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os.
 7. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych (dot. sezonu Lato 2018): Xi’an-Guilin: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Chiny

Chiny to fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Państwo Środka zachwyca wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, długą historia odmierzaną kolejnymi dynastiami, baśniowymi krajobrazami, ciekawymi zwyczajami i rozmachem metropolii.

Położenie na mapie Trasa

Pekin • Wielki Mur • Xi’an • Longsheng • Guilin • Yangshuo • Kanton • Hongkong

Państwo Środka to marzenie każdego podróżnika. Długa historia odmierzana kolejnymi dynastiami, wspaniałe zabytki, baśniowe krajobrazy i ciekawe zwyczaje sprawiają, że Chiny są jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie krajów świata. Na trasie wielkie metropolie: Pekin i Hongkong, gdzie do tej pory w budownictwie przestrzega się zasad feng shui, zachwycające krajobrazy w okolicach Yangshuo – raj dla fotografów, Mur Chiński widziany nawet z kosmosu i spotkanie z 8 tys. wojowników w Xi’an. W programie fakultatywnym pełen wybór: opera i piękne wycieczki blisko natury i codziennego życia mieszkańców. Łącznie trasa w Chinach: ok. 1100 km plus przejazdy pociągami i przelot wewnętrzny.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.
2. DZIEŃ. PEKIN
Przylot do PEKINU, stolicy Chin. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.
3. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Plac Niebiańskego Spokoju jest największym publicznym placem na świecie, znajduje się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, który jest oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Wycieczka rikszami po pekińskich hutongach (dla chętnych, za dodatkową opłatą na miejscu) – tradycyjnych osiedlach mieszkalnych pełnych zaułków, wąskich i ciasnych uliczek. Tereny położone wokół jezior są celem wizyty zarówno Chińczyków, jak i turystów. Wizyta w lokalnym domostwie u tradycyjnej chińskiej rodziny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. WIELKI MUR
Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR – jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru. Przejazd do grobowców cesarzy dynastii Ming. Zwiedzanie grobowca Changling. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show – niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii lub Opera Pekińska – wspaniałe kostiumy, muzyka, choreografia, połączenie śpiewu, teatru i akrobacji. Powrót do hotelu kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Świątyni Lamy – jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie kontrowersyjnej cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3000 pawilonów, i malowniczym jeziorem Kunming, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 10 CNY): krótki rejs po jeziorze Kunming, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. Kolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi’an (przedziały sypialne).
6. DZIEŃ. XI'AN
Przyjazd do XI’AN, kolebki chińskiej cywilizacji, miejsca w którym rozpoczynał się Jedwabny Szlak. Przejazd do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Znajdująca się na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi’an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej – najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu – największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, niezwykle barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. LONGSHENG – TARASY RYŻOWE
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Guilin. Przejazd w malownicze okolice LONGSHENG, zamieszkane przez liczne mniejszości etniczne. Krótki spacer do położonej na zboczu wzgórza wioski. Podziwianie jednej z największych atrakcji regionu – tarasów ryżowych tworzących kompleks nazywany Smoczym Grzbietem. Zakwaterowanie w lodżach. Spacer po okolicy to niepowtarzalna możliwość poznania prawdziwego życia chińskiej prowincji. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. GUILIN – PLANTACJA HERBATY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GUILIN, w okolice Wzgórza Słoniowej Trąby, które zawdzięcza nazwę swemu oryginalnemu kształtowi. Czas wolny w malowniczym parku okalającym wzgórze. Następnie wizyta w Jaskini Trzcinowej Fujarki. Wizyta na plantacji herbaty. Poznanie tradycyjnych metod uprawy, poczęstunek i możliwość zakupu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
9. DZIEŃ. YANGSHUO
Śniadanie. Przejazd do YANGSHUO lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece Li. Jest to jeden z najlepszych sposobów podziwiania bajkowych krajobrazów prowincji Guangxi. Rzeka wijąca się meandrami wokół skalistych szczytów, rozsiane niewielkie pola ryżowe i nieliczne wioski to niesamowity kontrast do ultranowoczesnych chińskich miast. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Yangshuo to niewielkie miasteczko ze wspaniale zachowanym starym miastem położonym nad brzegami rzeki Youlong pośród wapiennych szczytów gór. Uliczki starego miasta od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora są pełne życia. Niezliczona ilość restauracji, małych knajpek, straganów i sklepów to okazja do zakupu oryginalnych pamiątek i spróbowania przysmaków z różnych stron Chin. Popołudniem pokaz tradycyjnego połowu ryb przy pomocy kormoranów. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przedstawienie Sanjie Liu, którego sceną jest zakole rzeki. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. YANGSHUO
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywna wycieczka rowerami lub rikszami po okolicy (dla chętnych, za dodatkową opłatą na miejscu). W programie: Księżycowe Wzgórze, Wzgórze Łabędzia, Wzgórze Smoczej Głowy, przejazd pośród pól ryżowych. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.
11. DZIEŃ. KANTON
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do Guilin, przejazd superszybkim pociągiem do KANTONU położonego u ujścia Perłowej Rzeki, trzeciego co do wielkości miasta Chin. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie: Świątynia Sześciu Banianowych Drzew z najwyższą w Kantonie Pagodą Kwiatów; pomnik poświęcony ojcu współczesnych Chin – dr. Sun Jat-Senowi; Akademia Rodziny Chen – zespół XIX-wiecznych budowli z charakterystycznymi dla tej części kraju ozdobnymi dachami. Spacer po wyspie Shamian na Rzece Perłowej – oazie spokoju zachwycającej kolonialną architekturą. Czas wolny na lokalnym bazarze Qingping. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
12. DZIEŃ. HONGKONG
Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do HONGKONGU, dawnej kolonii brytyjskiej. Mimo upływu blisko 20 lat od powrotu miasta do Chin zachowało ono swój unikalny charakter. Z jednej strony brytyjski ład i porządek, z drugiej strony wielobarwny azjatycki tygiel i imponujące drapacze chmur. Zwiedzanie: wzgórze Viktoria, skąd można podziwiać panoramę całego miasta; zatoka Repulse u wybrzeża Morza Południowochińskiego; port Aberdeen. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs sampanami po pozostałościach dawnego pływającego osiedla. Jeżeli czas pozwoli – plażowanie. W zależności od godziny wylotu: czas wolny i transfer na lotnisko lub nocleg.
13. DZIEŃ.
Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 10 śniadań, 7 kolacji • przelot: Polska-Pekin, Hongkong-Polska • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd pociągiem Kanton-Hongkong • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, serwis bagażowy, napiwki, tour guide: ok. 230 USD, dopłata do kuszetek i przejazdu superszybkim pociągiem: ok. 70 USD, przelot Xi’an-Guilin: ok. 160 USD.
 2. Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce "Informacje praktyczne". Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres:
  B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem „WIZY”, tak aby dotarły najpóźniej na 14 dni przed wylotem do Chin.
  Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 390 PLN.
 3. Dane paszportowe należy podać najpóźniej na 14 dni przed wylotem.
 4. Opłaty fakultatywne: Opera Pekińska: ok. 26 USD, Tang Dynasty Show: ok. 25 USD, rejs po rzece Li: ok. 75 USD, wycieczka rowerami lub rikszami po okolicy Yangshuo z obiadem: ok. 30 USD, rejs sampanami: ok. 12 USD, Sanjie Liu: ok. 55 USD.
 5. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 6. Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os.
 7. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych (dot. sezonu Lato 2018): Xi’an-Guilin: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.
Położenie na mapie
Opinie klientów (69)

Ocena ogólna

5.3/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
98%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.4
 • 5.5
 • 4.7
 • 5.2
 • 5.0
 • 5.2

Pokaż recenzje od:

5/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka jak najbardziej spełniająca oczekiwania. Możliwość zobaczenia zarówno życia w wielkim mieście jak i w maleńkiej wioseczce. Niesamowita przygoda w postaci jazdy rowerem po zatłoczonym (...) rozwiń
Wycieczka jak najbardziej spełniająca oczekiwania. Możliwość zobaczenia zarówno życia w wielkim mieście jak i w maleńkiej wioseczce. Niesamowita przygoda w postaci jazdy rowerem po zatłoczonym mieście i wśród pól rolniczych
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2018
Wycieczka jak najbardziej spełniająca oczekiwania. Możliwość zobaczenia zarówno życia w wielkim mieście jak i w maleńkiej wioseczce. Niesamowita przygoda w postaci jazdy rowerem po zatłoczonym (...) rozwiń
Wycieczka jak najbardziej spełniająca oczekiwania. Możliwość zobaczenia zarówno życia w wielkim mieście jak i w maleńkiej wioseczce. Niesamowita przygoda w postaci jazdy rowerem po zatłoczonym mieście i wśród pól rolniczych.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
bardzo fajna i udania wycieczka rozwiń
bardzo fajna i udania wycieczka
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka - rewelacja. Świetnie ułożony program , dużo zwiedzania. Jest tylko jeden punkt programu który nie powinien być ujęty w zwiedzaniu. Chodzi mi o połów ryb przez kormorany. Moim zdaniem (...) rozwiń
Wycieczka - rewelacja. Świetnie ułożony program , dużo zwiedzania. Jest tylko jeden punkt programu który nie powinien być ujęty w zwiedzaniu. Chodzi mi o połów ryb przez kormorany. Moim zdaniem nie powinno się takich rzeczy promować ani pokazywać . Jest to znęcanie się nad zwierzętami. Dopóki biura i turyści będą płacili i oglądali takie pokazy ten proceder nie ustanie. Proszę się zastanowić czy warto coś takiego pokazywać.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka bardzo dobra która pozwala na odkrycie czegoś noweg i innego niż wszystkie . rozwiń
Wycieczka bardzo dobra która pozwala na odkrycie czegoś noweg i innego niż wszystkie .
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
WYCIECZKA GODNA POLECENIA. BARDZO INTENSYWNA,POGODA WYŚMIENITA,GRUPA ZGRANA 18 OSÓB. PRZEWODNIK PANI OLAGA REWELACJA!!! POLECAM rozwiń
WYCIECZKA GODNA POLECENIA. BARDZO INTENSYWNA,POGODA WYŚMIENITA,GRUPA ZGRANA 18 OSÓB. PRZEWODNIK PANI OLAGA REWELACJA!!! POLECAM
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
26-30 lat, sam/a wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 3
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka życia, byliśmy z mężem w 40-tą rocznicę ślubu oraz z dwiema parami przyjaciół.Byłam na wielu wycieczkach ,ale TAKIEJ WSPANIAŁEJ PANI JOASI jeszcze nie spotkałam.Pani Joanna (...) rozwiń
Wycieczka życia, byliśmy z mężem w 40-tą rocznicę ślubu oraz z dwiema parami przyjaciół.Byłam na wielu wycieczkach ,ale TAKIEJ WSPANIAŁEJ PANI JOASI jeszcze nie spotkałam.Pani Joanna opiekowała się wzorowo całą grupą,była miła , kulturalna bardzo sympatyczna,posiadała ogromną wiedzę i potrafiła ją przekazać.Program wycieczki rewelacja,bardzo dużo zobaczyliśmy. Poznaliśmy Chiny wielkich miast oraz wsie z polami ryżowymi i herbacianymi,poznaliśmy piękno przyrody i niesamowitą historię Chin.Opanowaliśmy jedzenie pałeczkami , całkiem fajne ,a jedzenie bardzo smaczne. Hotele może nie 5* ,ale na jedną dwie noce super.Urlop bardzo pracowity , raczej dla ludzi zdrowych i sprawnych.Brakowało chociaż jednego dnia odpoczynku nad pięknym i ciepłym Morzem Południowo-Chińskim , godzina kąpieli tylko rozbudziła apetyty, ale było super. Polecam , wszystko pięknie zorganizowane,dziękuję.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2018
Wyjazd ogólnie oceniam jako udany ze względu na stosunkowo dobry program i profesjonalną opiekę p.Joanny. rozwiń
Wyjazd ogólnie oceniam jako udany ze względu na stosunkowo dobry program i profesjonalną opiekę p.Joanny.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Przemyślany program o umiarkowanym stopniu intensywności co jest istotne w przypadku wycieczek objazdowych. Chiny w przekroju, oczywiście na miarę dostępnego czasu. Ogólnie bardzo pozytywnie. rozwiń
Przemyślany program o umiarkowanym stopniu intensywności co jest istotne w przypadku wycieczek objazdowych. Chiny w przekroju, oczywiście na miarę dostępnego czasu. Ogólnie bardzo pozytywnie.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka bardzo ciekawa, spełniła moje oczekiwania prawie w 100%. Program dosyć męczący, ale najważniejszy był odpoczynek psychiczny i to się udało znakomicie. rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, spełniła moje oczekiwania prawie w 100%. Program dosyć męczący, ale najważniejszy był odpoczynek psychiczny i to się udało znakomicie.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2018
Wycieczka godna polecenia, wspaniałe krajobrazy, super pilotka , wszystko dobrze zorganizowane, co tu dużo pisać po prostu kupić wycieczkę i jechać. Paweł rozwiń
Wycieczka godna polecenia, wspaniałe krajobrazy, super pilotka , wszystko dobrze zorganizowane, co tu dużo pisać po prostu kupić wycieczkę i jechać. Paweł
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
4/6
41-50 lat, z rodziną sierpień 2018
Bardzo trudno jednoznacznie ocenić tę wycieczkę. Program miał w założeniu pokazać jak najwięcej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Chinach. Jednak udało się to naszym zdaniem tylko częściowo. (...) rozwiń
Bardzo trudno jednoznacznie ocenić tę wycieczkę. Program miał w założeniu pokazać jak najwięcej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Chinach. Jednak udało się to naszym zdaniem tylko częściowo. Z jednej strony w programie znalazły się naprawdę ciekawe i atrakcyjne punkty takie jak tarasy ryżowe czy też misteczko Yangshuo. Jednak szczególnie w dużych miastach takich jak Pekin, Kanton czy Xian program wyraźnie słabszy. Rozważając całość wycieczki i stosunek jakości do ceny oceniamy ją jedynie dostatecznie i raczej nie polecimy jej znajomym. Niedopracowany program w miastach, fatalne wyżywienie i mało zaangażowany pilot - tak możemy podsumować tę wycieczkę.
 • 2
 • 3
 • 1
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2018
Bardzo udany wyjazd, Chiny to bardzo atrakcyjny turystycznie kierunek. Dobra organizacja oraz świetna atmosfera, wspaniały i komentarz to zasługa świetnego Pilota - Pani Ani. Polecam! rozwiń
Bardzo udany wyjazd, Chiny to bardzo atrakcyjny turystycznie kierunek. Dobra organizacja oraz świetna atmosfera, wspaniały i komentarz to zasługa świetnego Pilota - Pani Ani. Polecam!
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, ze znajomymi sierpień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
5/6
41-50 lat, lipiec 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, lipiec 2018
Ciekawy program pod warunkiem skorzystania z imprez fakultatywnych. Dobre, nie męczące połączenie zwiedzania i czasu wolnego. rozwiń
Ciekawy program pod warunkiem skorzystania z imprez fakultatywnych. Dobre, nie męczące połączenie zwiedzania i czasu wolnego.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, lipiec 2018
Wycieczka dobrze rozplanowana. Męcząca - bo dużo obiektów, gorąco, dużo zwiedzania. W zamian niezły ogląd całych Chin: duże miasta oraz prowincja. Jestem bardzo zadowolony. rozwiń
Wycieczka dobrze rozplanowana. Męcząca - bo dużo obiektów, gorąco, dużo zwiedzania. W zamian niezły ogląd całych Chin: duże miasta oraz prowincja. Jestem bardzo zadowolony.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
4/6
26-30 lat, lipiec 2018
Zorganizowana zgodnie z planem zaprezentowanym na stornie Itaka. Plan zrealizowany w 100%. Przewodnik konkretny i bardzo oczytany,z ogromną wiedza,piekna intonacja głosu ktora pozwolila wsluchac (...) rozwiń
Zorganizowana zgodnie z planem zaprezentowanym na stornie Itaka. Plan zrealizowany w 100%. Przewodnik konkretny i bardzo oczytany,z ogromną wiedza,piekna intonacja głosu ktora pozwolila wsluchac sie w informacje nie pozwalajac zanudzic sluchacza. Pan Rafal Kramer jako osoba odpowiedzialna za grupe sprawdzil sie dosonale. Jesli chodzi o transport pod czas wycieczki wystąpiły dwa momenty oczkiwania po za tym autokary sprawnie podjeżdżaly po zwiedzajacych bardzo sprawnie. Przewodnicy po stronie chinskiej bardzo mili i konkretni. Wysylana prosba o atrakcje w zwiazku z podroza poslubna nie spelniona. Przewodnik jak i hotelarze nie posiadali informacji o takowej. Jadyny minus poniewaz spodziewalisny sie jakiej kolwiej najmniejszej w zwiazku naszym świętem. Koszt wycieszki wysoki. Dodatkowe koszty w których było wyżywienie a jesli niebkorzystano z fakultatywnuch podróż kazdy organizowal sobie sam posilek. Fakultatywne wycieczki drogie.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
41-50 lat, lipiec 2018
Wycieczka udana, różnorodna szczerze polecam !!! rozwiń
Wycieczka udana, różnorodna szczerze polecam !!!
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, lipiec 2018
Wycieczka niewątpliwie godna polecenia, która w stosunkowo krótkim czasie pozwala zobaczyć wiele atrakcyjnych i zróżnicowanych miejsc wschodnich Chin. rozwiń
Wycieczka niewątpliwie godna polecenia, która w stosunkowo krótkim czasie pozwala zobaczyć wiele atrakcyjnych i zróżnicowanych miejsc wschodnich Chin.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
4/6
31-40 lat, czerwiec 2018
Ogólnie wycieczka ok, autobusy w miarę ok, dobrzy kierowcy, hotele ok, ale są wyjątki, 1 hotel nie nadawał się nawet na 2 gwiazdki,szkoda, bo po całym dniu wracasz do molocha który śmierdzi (...) rozwiń
Ogólnie wycieczka ok, autobusy w miarę ok, dobrzy kierowcy, hotele ok, ale są wyjątki, 1 hotel nie nadawał się nawet na 2 gwiazdki,szkoda, bo po całym dniu wracasz do molocha który śmierdzi papierosami i straszy brzydotą i starością. to hotel w Xian, zamieniony z innego ponoć jednego z lepszych, tylko dlatego że jechaliśmy szybkim pociągiem zamiast nocnym :/ Jedzenie jak to w Chinach, szkoda że w takiej formie, okrągły stół i podane parę dań na 9 osób, gdzie po kolacji lub lunchu każdy był głodny, opcja z bufetem lepsza zdecydowanie. Pewne punkty programu są na siłę, po co robić Kanton i zwiedzać mauzoleum, jakieś targi zdrowej żywności,gdzie nikt nic nie kupił, zamiast tego pojechać na 2 dni do Hong Kongu i zobaczyć coś więcej, zamiast biegać przed wylotem pół dnia ...gdzie Hong Kong jest naprawdę warty zwiedzenia, wiem że jest drogo ale warto powalczyć :) 2 razy wizyta w herbaciarni, bez sensu, plantacja spokojnie wystarczy, wycieczka rykszami po Pekinie to jakieś nieporozumienie... prawie wszyscy narzekali. zmieńcie to proszę szkoda czasu na takie coś. to samo wioska olimpijska...:) proszę.. oglądanie stadionu przez 45 min.. jeszcze z zewnątrz w 45 st upale..heh.. Pływanie w Hong Kongu łodziami też przereklamowane, to kółko po porcie obok jachtów i łódek,trwające jakieś 20 min.. niesamowicie rozczarowujące. To nie jest tylko i wyłącznie moja opinia, 80% wycieczkowiczów miało te same spostrzeżenia. Niestety skoro ma być szczerze, muszę ponarzekać :/ ale tylko dla Waszego dobra :) Żeby nie było, inne opcje wycieczki jak najbardziej ok, pola ryżowe super, wycieczka rowerami wszystkim się podobała, takie właśnie opcje są mile widziane, i będą na 100 % zapamiętane. Chiński mur i armia to klasyki ale warto tam być. Wycieczka niezła, ale przy niewielkim staraniu i kreatywności może być jeszcze lepsza, kwestia chęci i poprawy tego o czym nasłuchał się przewodnik Czarek :) wysłuchajcie go, zmieńcie parę punktów, zadbajcie o więcej jedzenia, przyzwoite hotele, i gwarantuję że będzie to TOP wszystkich wycieczek z Itaki, co do przewodnika, ciekawa osoba, da się lubić,ale skoro jedzie się tak daleko powinno dowiedzieć się tyle ile się da o Chinach, kulturze,obyczajach oraz życiu codziennym, przewodnik powinien mówić, mówić i jeszcze raz mówić,kiedy się tylko da. :) mi osobiście na tle innych wypraw z Wami tego brakowało... ale wiem że będzie lepiej.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 3
zwiń
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter