phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Wejście smoka

Atuty oferty

 • fascynujący Pekin
 • zbrojne zastępy terakotowych wojowników z Xi’an
 • imponujący Szanghaj
 • śniadania i kolacje w cenie

Wejście smoka Kod: PEKSMOC

Trasa
5 879PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Pn 13.04 – So 25.04.20 (13 dni)
Itaka
 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Chiny

Wejście smoka

 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Kod: PEKSMOC
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ. PEKIN
Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie, jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych, spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Tiananmen jest największym publicznym placem na świecie, znajdują się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego rozpocznie się od Bramy Niebiańskiego Spokoju, przez część administracyjną pałacu, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych do prywatnych sypialni i dziedzińców, które zamieszkiwały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, który jest oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu, tzw. Hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są miejscem, które licznie odwiedzane jest przez turystów i samych mieszkańców Pekinu. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. WIELKI MUR
Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR – jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru. Przejazd do grobowców cesarzy dynastii Ming. Zwiedzanie grobowca Chang Ling. Znajduje się tu interesująca ekspozycja strojów cesarskich, przedmiotów codziennego użytku oraz biżuterii cesarzowej. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim i możliwość podziwiania z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show – niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Świątyni Lamy – jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie kontrowersyjnej cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3 tys. pawilonów, i malowniczym jeziorem Kunming, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 30 CNY) krótki rejs po jeziorze Kunming, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. Powrót do Pekinu, kolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi’an (przedziały sypialne).

6. DZIEŃ. XI'AN
Przyjazd do XI’AN, kolebki chińskiej cywilizacji. Przejazd do hotelu na śniadanie. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Znajdująca się na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi’an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej – najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Czas wolny na obiad i zakupy. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu – największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, niezwykle barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. LUOYANG
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd super szybkim pociągiem do LUOYANG – jednego z najstarszych ośrodków miejskich w Chinach. Zwiedzanie: Groty Longmen – wspaniały kompleks buddyjskich świątyń powstałych w skalnych niszach i jaskiniach. Tysiące miniaturowych i monumentalnych posągów buddy zdobią skałę na przestrzeni blisko kilometra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. KLASZTOR SHAOLIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie KLASZTORU SHAOLIN, kolebki chińskich sztuk walki, położonego na stokach jednej ze świętych gór taoistycznych o nazwie Song Shan. Corocznie Shaolin odwiedzają tysiące miłośników Kung-Fu zafascynowanych legendą Bruce’a Lee, a wokół klasztoru gromadzą się liczne grupy trenujących sztuki walki. Zwiedzanie klasztoru i tzw. Lasu Pagód – miejsca pochówku klasztornych mnichów. Transfer do Zhenzhou. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ. SUZHOU
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd super szybkim pociągiem do SUZHOU – miasta ogrodów i słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce to słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie wspaniałego Ogrodu Mistrza Sieci. Wizyta w fabryce jedwabiu – poznanie procesu produkcji tego materiału, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. HANGZHOU
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do HANGZHOU, miasta, które Marco Polo opisał jako najpiękniejsze na świecie. Zwiedzanie: Świątynia Lingyin, zwana Świątynią Natchnionego Odosobnienia, jeden z najbardziej znanych buddyjskich kompleksów świątynnych w Chinach. Wizyta na plantacji herbaty w pobliskiej miejscowości Longjing, co w tłumaczeniu oznacza Smoczą Studnię. Przejazd nad malownicze jezioro zachodnie. Spacer po Parku Huagang usytuowanym nad brzegiem Jeziora Zachodniego. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim, będącym symbolem miasta i jego największą atrakcją. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ. WUZHEN – SZANGHAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie WUZHEN, malowniczego miasteczka usytuowanego niczym Wenecja, które urzeka plątaniną kanałów. Wizyta w miasteczku to podróż w czasie, panuje tu niezwykła atmosfera dawnych Chin, znana już tylko ze starych filmów. Spacer po miasteczku, okazja do podziwiania drewnianych domków przeglądających się w tafli wody. Przejazd do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Szanghaj to miasto, które w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijało się bardzo dynamicznie, spełniając sen i marzenia milionów Chińczyków na dostatnie i bogate życie. Spacer po słynnej ulicy Nanjing – głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajduje się niezliczona ilość domów towarowych, sklepów i restauracji oferujących kuchnie niemal z całego świata. Spacer nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12. DZIEŃ. SZANGHAJ
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej – posąg Buddy wysadzany klejnotami o wysokości 1,9 m. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Tradycyjna architektura starego miasta kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy Perły Orientu (468 m) – najwyższa w Azji wieża telewizyjna górująca nad Pudongiem. Kolacja. W zależności od godziny wylotu: czas wolny i transfer na lotnisko lub nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd na lotnisko jedyną komercyjną koleją magnetyczną świata MAGLEV, która osiąga maksymalną prędkość 431 km/h i pokonuje 30,5 km odcinek na lotnisko w 7 minut i 21 sekund.

13. DZIEŃ.
Przelot do Polski.

9 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 3 w Pekinie, 1 w Xian, 1 w Luoyang, 1 w Zhenzhou, 1 w Suzhou, 1 w Hangzhou, 1 w Szanghaju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 10 śniadań, 10 kolacji • przelot: Polska-Pekin, Szanghaj-Polska • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, serwis bagażowy, tour guide, dopłata do kuszetek (4-os. klimatyzowane przedziały sypialne) i bilety kolejowe na przejazdy superszybkimi pociągami: ok. 275 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce Informacje praktyczne. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem „WIZY”, tak aby dotarły najpóźniej na 20 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 550 PLN.
 3. Wymagane jest podanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej przed wysyłką paszportów do Działu Wiz.
 4. W Pekinie, jeśli czas pozwoli, wizyta w fabrykach pereł i herbaty, możliwość zakupów.
 5. Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 35 USD; wycieczka rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu, tzw. Hutongach ok. 17 USD; Tang Dynasty Show: ok. 25 USD; rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim: ok. 15 USD; wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 35 USD; wieża Perła Orientu: ok. 35 USD; przejazd na lotnisko koleją MAGLEV: ok. 10 USD (dostępny w zależności od godziny wylotu samolotu). Wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.
 6. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 7. Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os. Bagaże poddawane są kontrali bezpieczeństwa, zdarza się skonfiskowanie takich przedmiotów jak: kosmetyki w sprayu powyżej 100 ml, zapalniczki, scyzoryki.

5.5 /6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
Galeria regionu

Chiny

Chiny to fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Państwo Środka zachwyca wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, długą historia odmierzaną kolejnymi dynastiami, baśniowymi krajobrazami, ciekawymi zwyczajami i rozmachem metropolii.

Położenie na mapie Trasa

Pekin • Wielki Mur • Xi’an • Luoyang • Klasztor Shaolin • Suzhou • Hangzhou • Wuzhen • Szanghaj

Kraj tak ogromny i zróżnicowany jak Chiny, o historii liczącej ponad 5 tys. lat, to marzenie każdego globtrotera, które warto zrealizować na wycieczce z ITAKĄ. W programie egzotyczne krajobrazy, spotkania z tradycją, fascynujące oryginalnością zabytki, wielkie miasta. Na trasie: Pekin – stolica Chin od 800 lat, słynny Chiński Mur – monumentalna budowla widoczna nawet z Księżyca, i Szanghaj – porównywane z Paryżem, najbardziej kosmopolityczne i awangardowe chińskie miasto. Wizyta w ogrodach Suzhou pokazuje wspaniałe połączenie urody krajobrazu i piękna budowli, stąd właśnie wywodzi się sztuka zakładania ogrodów. Fantastyczna Terakotowa Armia z Xi’an zachwyca realizmem przedstawień wojowników, którzy mieli służyć cesarzowi w życiu po śmierci. Znakomicie przygotowana propozycja imprez fakultatywnych to świetne uzupełnienie turystycznego programu. Łącznie trasa w Chinach: ok. 1200 km oraz przejazdy pociągami.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.
2. DZIEŃ. PEKIN
Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie, jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych, spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Tiananmen jest największym publicznym placem na świecie, znajdują się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego rozpocznie się od Bramy Niebiańskiego Spokoju, przez część administracyjną pałacu, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych do prywatnych sypialni i dziedzińców, które zamieszkiwały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, który jest oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu, tzw. Hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są miejscem, które licznie odwiedzane jest przez turystów i samych mieszkańców Pekinu. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. WIELKI MUR
Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR – jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru. Przejazd do grobowców cesarzy dynastii Ming. Zwiedzanie grobowca Chang Ling. Znajduje się tu interesująca ekspozycja strojów cesarskich, przedmiotów codziennego użytku oraz biżuterii cesarzowej. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim i możliwość podziwiania z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show – niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Świątyni Lamy – jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie kontrowersyjnej cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3 tys. pawilonów, i malowniczym jeziorem Kunming, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 30 CNY) krótki rejs po jeziorze Kunming, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. Powrót do Pekinu, kolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi’an (przedziały sypialne).
6. DZIEŃ. XI'AN
Przyjazd do XI’AN, kolebki chińskiej cywilizacji. Przejazd do hotelu na śniadanie. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Znajdująca się na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi’an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej – najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Czas wolny na obiad i zakupy. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu – największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, niezwykle barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. LUOYANG
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd super szybkim pociągiem do LUOYANG – jednego z najstarszych ośrodków miejskich w Chinach. Zwiedzanie: Groty Longmen – wspaniały kompleks buddyjskich świątyń powstałych w skalnych niszach i jaskiniach. Tysiące miniaturowych i monumentalnych posągów buddy zdobią skałę na przestrzeni blisko kilometra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ. KLASZTOR SHAOLIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie KLASZTORU SHAOLIN, kolebki chińskich sztuk walki, położonego na stokach jednej ze świętych gór taoistycznych o nazwie Song Shan. Corocznie Shaolin odwiedzają tysiące miłośników Kung-Fu zafascynowanych legendą Bruce’a Lee, a wokół klasztoru gromadzą się liczne grupy trenujących sztuki walki. Zwiedzanie klasztoru i tzw. Lasu Pagód – miejsca pochówku klasztornych mnichów. Transfer do Zhenzhou. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
9. DZIEŃ. SUZHOU
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd super szybkim pociągiem do SUZHOU – miasta ogrodów i słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce to słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie wspaniałego Ogrodu Mistrza Sieci. Wizyta w fabryce jedwabiu – poznanie procesu produkcji tego materiału, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
10. DZIEŃ. HANGZHOU
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do HANGZHOU, miasta, które Marco Polo opisał jako najpiękniejsze na świecie. Zwiedzanie: Świątynia Lingyin, zwana Świątynią Natchnionego Odosobnienia, jeden z najbardziej znanych buddyjskich kompleksów świątynnych w Chinach. Wizyta na plantacji herbaty w pobliskiej miejscowości Longjing, co w tłumaczeniu oznacza Smoczą Studnię. Przejazd nad malownicze jezioro zachodnie. Spacer po Parku Huagang usytuowanym nad brzegiem Jeziora Zachodniego. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim, będącym symbolem miasta i jego największą atrakcją. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
11. DZIEŃ. WUZHEN – SZANGHAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie WUZHEN, malowniczego miasteczka usytuowanego niczym Wenecja, które urzeka plątaniną kanałów. Wizyta w miasteczku to podróż w czasie, panuje tu niezwykła atmosfera dawnych Chin, znana już tylko ze starych filmów. Spacer po miasteczku, okazja do podziwiania drewnianych domków przeglądających się w tafli wody. Przejazd do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Szanghaj to miasto, które w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijało się bardzo dynamicznie, spełniając sen i marzenia milionów Chińczyków na dostatnie i bogate życie. Spacer po słynnej ulicy Nanjing – głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajduje się niezliczona ilość domów towarowych, sklepów i restauracji oferujących kuchnie niemal z całego świata. Spacer nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
12. DZIEŃ. SZANGHAJ
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej – posąg Buddy wysadzany klejnotami o wysokości 1,9 m. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Tradycyjna architektura starego miasta kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy Perły Orientu (468 m) – najwyższa w Azji wieża telewizyjna górująca nad Pudongiem. Kolacja. W zależności od godziny wylotu: czas wolny i transfer na lotnisko lub nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) przejazd na lotnisko jedyną komercyjną koleją magnetyczną świata MAGLEV, która osiąga maksymalną prędkość 431 km/h i pokonuje 30,5 km odcinek na lotnisko w 7 minut i 21 sekund.
13. DZIEŃ.
Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 3 w Pekinie, 1 w Xian, 1 w Luoyang, 1 w Zhenzhou, 1 w Suzhou, 1 w Hangzhou, 1 w Szanghaju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 10 śniadań, 10 kolacji • przelot: Polska-Pekin, Szanghaj-Polska • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, serwis bagażowy, tour guide, dopłata do kuszetek (4-os. klimatyzowane przedziały sypialne) i bilety kolejowe na przejazdy superszybkimi pociągami: ok. 275 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce Informacje praktyczne. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem „WIZY”, tak aby dotarły najpóźniej na 20 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 550 PLN.
 3. Wymagane jest podanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej przed wysyłką paszportów do Działu Wiz.
 4. W Pekinie, jeśli czas pozwoli, wizyta w fabrykach pereł i herbaty, możliwość zakupów.
 5. Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 35 USD; wycieczka rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu, tzw. Hutongach ok. 17 USD; Tang Dynasty Show: ok. 25 USD; rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim: ok. 15 USD; wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 35 USD; wieża Perła Orientu: ok. 35 USD; przejazd na lotnisko koleją MAGLEV: ok. 10 USD (dostępny w zależności od godziny wylotu samolotu). Wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.
 6. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 7. Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os. Bagaże poddawane są kontrali bezpieczeństwa, zdarza się skonfiskowanie takich przedmiotów jak: kosmetyki w sprayu powyżej 100 ml, zapalniczki, scyzoryki.
Opinie klientów (209)

Ocena ogólna

5.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Komfort podróży
99%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 5.5
 • 4.7
 • 5.1
 • 4.9
 • 5.2

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
20-25 lat, sam/a wrzesień 2019
Wspaniałe, zapierające dech w piersiach widoki, bardzo dobra organizacja czasu bez niepotrzebnego jeżdżenia, dość intensywny program, ale odczucia, widoki są wspaniałą rekompensatą. Aż braknie (...) rozwiń
Wspaniałe, zapierające dech w piersiach widoki, bardzo dobra organizacja czasu bez niepotrzebnego jeżdżenia, dość intensywny program, ale odczucia, widoki są wspaniałą rekompensatą. Aż braknie słów aby opisać to co można podczas niej zobaczyć.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka objazdowa do Chin _Wejście Smoka_ to byl najlepszy urlop życia jaki udało nam sie przeżyć dotychczas. Organizacja, ekipa, przewodnik w osobie Pana Rafała B., pogoda, hotele,jedzonko, (...) rozwiń
Wycieczka objazdowa do Chin _Wejście Smoka_ to byl najlepszy urlop życia jaki udało nam sie przeżyć dotychczas. Organizacja, ekipa, przewodnik w osobie Pana Rafała B., pogoda, hotele,jedzonko, widoki...wszystko bylo super!. Wycieczka dla osób ciekawych życia..nowych miejsc..poznawania ludzi, kultury, jedzenia, historii. Jeśli liczysz na odpoczynek to ta wycieczka nie jest dla Ciebie. Wstajemy wczas, idziemy spać późno. Korzystamy z danego nam czasu na maksa. RAFAŁ nasz pilot zadbał o to byśmy ani chwili się nie nudzili.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wspaniały wyjazd,polecam wszystkim,bardzo profesonalny pilot. rozwiń
Wspaniały wyjazd,polecam wszystkim,bardzo profesonalny pilot.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka bardzo interesująca , posiadająca bogaty program. Przemiła atmosfera.Świetna organizacja pozwalająca sprawnie i w całości zrealizować wszystkie punkty programu.Przewodniczka bardzo (...) rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca , posiadająca bogaty program. Przemiła atmosfera.Świetna organizacja pozwalająca sprawnie i w całości zrealizować wszystkie punkty programu.Przewodniczka bardzo sympatyczna z dużą wiedzą i kompetencją .Ogrom wrażeń i pozytywnych emocji:) :). Wycieczka wspaniała , godna polecenia
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Bardzo profesjonalna pilotka p. Iwona, chodząca skarbnica wiedzy a do tego miła, ogarnięta kobieta. Program wycieczki bardzo ciekawy zawiera te miejsca które trzeba zobaczyć będąc w Chinach. (...) rozwiń
Bardzo profesjonalna pilotka p. Iwona, chodząca skarbnica wiedzy a do tego miła, ogarnięta kobieta. Program wycieczki bardzo ciekawy zawiera te miejsca które trzeba zobaczyć będąc w Chinach. Hotele dobre ale zawsze mogą być lepsze i lepiej wysprzątane. Jedzenie bardzo monotonne (kolacja w restauracji arabskiej nie różniła co do dań od tych w tradycyjnych restauracjach chińskich) podawane na 8 osób przy stoliku w bardzo małych ilościach co wzbudzało prawię walkę o każdy kawałek by można było się najeść. Ogólnie polecam wyjazd co do samego programu miejsc zwiedzanych zakładając jednak już na wejściu że trzeba zabrać dodatkowe pieniądze na dojadanie w ulicznych budach w czasie całego wyjazdu bo inaczej może głód zajrzeć w oczy i przyćmić piękno zwiedzanych miejsc.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Była to wspaniała podróż, godna polecenia, odwiedziliśmy wspaniałe miejsca, poznaliśmy interesujących ludzi, inna zdecydowanie kulturę i obaczaje niż nasze europejskie. Cała wycieczka na pewno (...) rozwiń
Była to wspaniała podróż, godna polecenia, odwiedziliśmy wspaniałe miejsca, poznaliśmy interesujących ludzi, inna zdecydowanie kulturę i obaczaje niż nasze europejskie. Cała wycieczka na pewno pozostawi ślad. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane, nasz pilot - Paweł - był fantastycznym przewodnikiem, dzielił się z nami mnóstwem opowieści o miejscach, w których byliśmy. Odwiedziliśmy najważniejsze miejsce CHIŃSKI MUR, Pekin, Szanghaj, Perła Orientu, wiele różnych świątyni, zakazane miasto, wiele wiele innych miejsc, stoiska, gdzie można było coś kupić, spróbować dość niekonwencjonalnych potraw, spojrzeć na kulturę i obyczaje jakie tam panują. Wszystko było dobrze zorganizowane, jeździliśmy metrem, kilka razy szybkim pociągiem do 330 km/h, widzieliśmy bobasa kapiacego się w metalowej wannie na środku ulicy, czy mieszkańców, którzy z nami sobie chcieli zrobić zdjęcie, ponieważ nie widzieli europejczyka. Nie sposób opisać słowami tego,co miało miejsce w ciągu tych dwóch tygodni. Wspaniałe przeżycie, zdecydowanie polecam każdemu :)
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi sierpień 2019
Wczoraj wróciłem i nadal jestem pod wrażeniem tego co zobaczyłem. To był dobrze spędzony czas i dobrze wydanie pieniądze. Miałem to szczęście, że wycieczka była "elitarna" ponieważ pojechało na (...) rozwiń
Wczoraj wróciłem i nadal jestem pod wrażeniem tego co zobaczyłem. To był dobrze spędzony czas i dobrze wydanie pieniądze. Miałem to szczęście, że wycieczka była "elitarna" ponieważ pojechało na nią 6 osób (4 to moja rodzina)+ przewodnik. Świetnie się dogadywaliśmy wszyscy i udało się nam zobaczyć więcej niż było zapowiedziane. Przewodnik Pan Paweł Kotliński-merytorycznie super. Dużo ciekawych (w tym historycznych) opowieści i anegdot o kraju. Poradził sobie z moimi nastoletnimi córkami co należy traktować jako duże osiągnięcie. Oczywiście jeśli ktoś się spodziewa luksusowych Hoteli w Chinach to się grubo myli. Hotele są przyzwoite. W każdym razie zależy to bardziej od tego jak jest w tym kraju a nie od złej czy dobrej organizacji przez biuro. Zazwyczaj nie korzystam z usług biur podróży jeśli chodzi o wakacje jednakże w przypadku Chin nie byłbym w stanie zaplanować takiej podróży. Dużo przebytych kilometrów (w tym również z użyciem własnych nóg) i odwiedzonych miejsc daje dobre pojęcie o Chinach. To co komuś może doskwierać (ale można też traktować jako zaletę) to; 1. jakość niektórych Hoteli (4 gwiazdki to były ale zaraz po zbudowaniu), 2. jedzenie inne niż europejskie, (jeśli ktoś lubi kawę to niech weźmie ze sobą) 3. dość napięty harmonogram szczególnie w ostatni dzień pobytu -po zwiedzaniu Shanghaju bezpośrednio wylot. Podróż Emiratami przez Dubaj jest OK można w Dubaju rozprostować nogi. No i co do pieniędzy- to ponieważ Chiny (oraz Dubaj) są dość drogie, to należy wziąć na to poprawkę.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Ciekawa, zorganizowana profesjonalnie, super przewodniczka. Do życzenia jest kwestia hoteli, trzygwiazdkowe czemu nie ale czyste i bez pleśni. Druga kwestia posiłków, niestety Polak (...) rozwiń
Ciekawa, zorganizowana profesjonalnie, super przewodniczka. Do życzenia jest kwestia hoteli, trzygwiazdkowe czemu nie ale czyste i bez pleśni. Druga kwestia posiłków, niestety Polak niewychowany zje wszystko z tależa drugiemu. Skoro płacę jak każdy to mam prawo też do swojej porcji.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wspaniały wyjazd. Perfekcyjna organizacja. Super Przewodniczka. Na taką historię Chin powinien zapisać się każdy, kto interesuję się światem. Perfekcyjna organizacja. Warto. rozwiń
Wspaniały wyjazd. Perfekcyjna organizacja. Super Przewodniczka. Na taką historię Chin powinien zapisać się każdy, kto interesuję się światem. Perfekcyjna organizacja. Warto.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka pełna atrakcji i pozytywnych wrażeń, godna polecenia. Wszystko było perfekcyjnie dopracowane. Umiejętność ciekawego opowiadania, życzliwość, gotowość rozwiązania (...) rozwiń
Wycieczka pełna atrakcji i pozytywnych wrażeń, godna polecenia. Wszystko było perfekcyjnie dopracowane. Umiejętność ciekawego opowiadania, życzliwość, gotowość rozwiązania każdego pojawiającego się problemu - to cechy naszego przewodnika Adriana. Profesjonalizm pod każdym względem, pomocny, uczynny, mający ogromną wiedzę, potrafiący sprawnie zorganizować grupę, zawsze z uśmiechem na ustach. Jestem pod wrażeniem i chociaż była to moja pierwsza podróż z Waszego biura to z pewnością nie ostatnia:)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Organizację wycieczki oceniam bardzo dobrze. Chcę zaznaczyć świetną pracę pilota wycieczki - Adriana Schuberta - oraz opiekunów i kierowców po stronie chińskiej. Program wycieczki bogaty, (...) rozwiń
Organizację wycieczki oceniam bardzo dobrze. Chcę zaznaczyć świetną pracę pilota wycieczki - Adriana Schuberta - oraz opiekunów i kierowców po stronie chińskiej. Program wycieczki bogaty, chociaż brakowało jednego dnia , by odpocząć (zregenerować siły). Szkoda, że pracownicy salonu nie poinformowali, że lepiej zaopatrzyć się w chińską walutę w Polsce, o którą nie jest trudno. Człowiek wiózł dolary, które i tak musiał wymienić na miejscową walutę. W jednym hotelu - nie pamiętam, w której miejscowości - był grzyb pod prysznicem. Wyjazd oceniam na bardzo dobry.
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z rodziną lipiec 2019
Ja chcę jeszcze raz! Polecam. Polecam każdemu, kto chce zobaczyć zupełnie odmienną kulturę, tradycję i rzeczywistość. Program – zrealizowany w całości, a nawet więcej dzięki naszemu (...) rozwiń
Ja chcę jeszcze raz! Polecam. Polecam każdemu, kto chce zobaczyć zupełnie odmienną kulturę, tradycję i rzeczywistość. Program – zrealizowany w całości, a nawet więcej dzięki naszemu przewodnikowi (dziękujemy Ci Mirku ), który dysponuje dużą wiedzą o Chinach i potrafi ją przekazać nie zanudzając słuchaczy. Wszystko dopięte na ostatni guzik, bez potknięć. Program napięty, aczkolwiek bez wstawania bladym świtem, pobudka o 6 rano, nie wcześniej. Hotele – spodziewaliśmy się niższych standardów, tym bardziej, że oferta zakładała hotele 3*, a te albo były 4*, albo 3* o wysokim standardzie. Autokary klimatyzowane o dobrym standardzie. Jedzenie – śniadania w hotelu – wystarczające, o standardzie chińskim, czyli mało chleba, rzadko wędlina, raczej makaron, pierożki itp. Kolacje na mieście w godzinach 17-20, zależnie od programu. Generalnie warto coś mieć do podjadania w trakcie dnia. Kolacje również chińskie, bardzo smaczne, świeże, czasem ostre, ale w większości łagodne. Pogoda – bardzo ciepło, wilgotno, duszno, jak w tropikach. Podobno mieliśmy sporo szczęścia, bo nie było ulewnych opadów. W tych warunkach trzeba być gotowym na dość trudne warunki zwiedzania. Wycieczki fakultatywne – uczestniczyliśmy we wszystkich poza rejsem po Jeziorze Zachodnim i polecamy wszystkie poza Kung-Fu Show w Pekinie – bardzo zbliżony pokaz odbywa się w Shaolin w ramach programu. Minusy – w naszym terminie największym minusem był ogromny tłum ludzi na każdym obiekcie, gdyż w Chinach lipiec/sierpień to mce wakacyjne. Długa podróż to minus drugi – inaczej jednak się nie da. Słaba znajomość angielskiego wśród Chińczyków, ale jest aplikacja, która znacznie pomaga w porozumieniu. Plusy – wydaje się, że wycieczka ta to dobry stosunek jakości do ceny – sporo zobaczyliśmy, chociaż to jest zbyt wielki kraj, żeby zobaczyć wszystko za jednym razem, a jest jeszcze dużo do zobaczenia. Zastanawiamy się nad ponownym wyjazdem, tyle że w inny region. W naszym przypadku drugim wielkim plusem okazała się być mało liczna grupa (18 osób), a zapowiadano znacznie większą. Nie czuliśmy się zagrożeni ani na mieście, ani podczas zwiedzania.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, ze znajomymi lipiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Irma i Darek. Wspaniała "podróż życia" w naszym przypadku. Nie żałujemy ani jednego kroku przebytego po Chinach. Biuro zadbało o wszystko. Program dostosowany do czasu w którym był (...) rozwiń
Irma i Darek. Wspaniała "podróż życia" w naszym przypadku. Nie żałujemy ani jednego kroku przebytego po Chinach. Biuro zadbało o wszystko. Program dostosowany do czasu w którym był realizowany, napięty lecz nie sprawiający żadnych negatywnych niespodzianek. O chinach można poczytać w książkach, internecie lub specjalistycznych pismach. Można wysłuchać opowieści od znajomych, którzy sprawili sobie podobna przyjemność. Ale na żywo poczuliśmy klimat odwiedzanych miejsc, zapach pięknych miast, zachowanie ludzi, sposób traktowania nas jako Europejczyków, smak ich potraw. Tego nie można poznać inaczej niż na żywo. Wszystko sprawiło, że wspomnienia są niezapomniane. Opowieści Mirka, który był naszym pilotem w sposób profesjonalny i niepowtarzalny dopełniły czaru całej podróży. Do naszej opinii należy dołożyć klimat naszej grupy, która bardzo się zżyła ze sobą. W trakcie całego wyjazdu pilnowaliśmy się wzajemnie podczas wycieczek fakultatywnych co spowodowało, ze żaden punkt programu nie był opóźniony. Można wybrać inne biuro podróży, ale wybierając "Itakę" i trafiając na pilota Mirka, który snuł wspaniałe opowieści i dbał o nas to gwarancja przeżyć, wspomnień i niepowtarzalnych chwil o których będziemy pamiętać bardzo długo. "Dziękujemy Ci Mirku". REWELACJA !!!
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
bardzo fajny program , serdecznie polecam. cała wycieczka dobrze zorganizowana, program bardzo fajny, pilot a raczej pilotka super , jedyny minus to lokalna przewodniczka w Xian (brak organizacji) rozwiń
bardzo fajny program , serdecznie polecam. cała wycieczka dobrze zorganizowana, program bardzo fajny, pilot a raczej pilotka super , jedyny minus to lokalna przewodniczka w Xian (brak organizacji)
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Bardzo interesująca, daje wiedzę o Chinach, ich historii, współczesności, przenosi w inne realia, intensywna, ale warta grzechu. Może tylko nie w lipcu lub sierpniu. rozwiń
Bardzo interesująca, daje wiedzę o Chinach, ich historii, współczesności, przenosi w inne realia, intensywna, ale warta grzechu. Może tylko nie w lipcu lub sierpniu.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wspaniale zorganizowana wycieczka Wejście Smoka ,a pani Agnieszka znakomita i jej wiedza na temat Chin wymiata .. polecam ..niby objazdowa wycieczka ale nie bedziecie nią wykonczeni ...wykończyć (...) rozwiń
Wspaniale zorganizowana wycieczka Wejście Smoka ,a pani Agnieszka znakomita i jej wiedza na temat Chin wymiata .. polecam ..niby objazdowa wycieczka ale nie bedziecie nią wykonczeni ...wykończyć możetylko Chiński upał...Haha Aczkolwiek nie dla dzieci bo mogą jęczeć... Bardzo polecam warto
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Bardzo dobra wycieczka polecamy :) rozwiń
Bardzo dobra wycieczka polecamy :)
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Bardzo dobry program z pełna realizacja , super opieka i praca pilota Pani Joanny w czasie podróży i w Chinach. rozwiń
Bardzo dobry program z pełna realizacja , super opieka i praca pilota Pani Joanny w czasie podróży i w Chinach.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, ze znajomymi lipiec 2019
Bardzo udany wyjazd. Chiny zrobiły na nas bardzo duże wrażenie. Bardzo dobre jedzenie i ciekawe atrakcje. Największe pochwały dla naszej pilotki Pani Joanny. Niesamowita wiedza i świetna (...) rozwiń
Bardzo udany wyjazd. Chiny zrobiły na nas bardzo duże wrażenie. Bardzo dobre jedzenie i ciekawe atrakcje. Największe pochwały dla naszej pilotki Pani Joanny. Niesamowita wiedza i świetna organizacja, przez co wycieczka przebiegała bez żadnych problemów. Jeśli ktoś zastanawia się nad wycieczkami fakultatywnymi, to odpuściłbym rejsy, kung fu show i ryksze w Pekinie. Chociaż wiadomo, to kwestia indywidualna. Jednemu się spodoba, drugiemu pewnie nie. Na duży plus przelot linią Emirates. Zupełnie inny komfort, niż w LOT. Świetna organizacja i program. Duża w tym zasługa Pani Joanny pilotki. Nie często zdarza się pilot z prawdziwego powołania z pasją. Próbuje znaleźć jakiś fakt, do którego mógłbym się doczepić, ale nic mi do głowy nie przychodzi. Utrzymajcie taki poziom, to będę częściej korzystał z waszych usług.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
20-25 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania, a nawet je niejednokrotnie przewyższyła. Świetna okazja, by poznać całkiem inną architekturę, kuchnię, zwyczaje, infrastrukturę. Odwiedzone miejsca (...) rozwiń
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania, a nawet je niejednokrotnie przewyższyła. Świetna okazja, by poznać całkiem inną architekturę, kuchnię, zwyczaje, infrastrukturę. Odwiedzone miejsca pozwalają poznać Chiny te dawne, wieki wstecz, jak również dzisiejsze. Perfekcyjna organizacja wycieczki. Na autokar nie czekaliśmy nigdzie dłużej niż 2 minuty, a zazwyczaj to on czekał na nas pomimo tego, że nie jest łatwo jeździć po tak zatłoczonych miastach jak te, które odwiedziliśmy. Pani Asia, przewodnik, świetnie prowadziła wycieczkę. Podczas jej opowiadań nuda nie wkradła się ani na chwilę :)
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z rodziną lipiec 2019
Bardzo dobry program. Pilot Pani Asia najlepsza! Dużo wiedzy, zorganizowana i pomocna. Najlepszy przewodnik. rozwiń
Bardzo dobry program. Pilot Pani Asia najlepsza! Dużo wiedzy, zorganizowana i pomocna. Najlepszy przewodnik.
 • 6
 • 6
 • 3
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Bardzo polecam, program napięty i ciekawy. Pani Iwona wszystko dopina na ostatni guzik oraz dzieli się ogromną wiedzą rozwiń
Bardzo polecam, program napięty i ciekawy. Pani Iwona wszystko dopina na ostatni guzik oraz dzieli się ogromną wiedzą
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Ala Darek. Wycieczka bardzo ciekawa i bardzo dobrze zorganizowana ,program dobrze ułożony i w pełni zrealizowany.Świetna praca naszej przewodniczki Pani Asi która włożyła duże zaangażowanie , (...) rozwiń
Ala Darek. Wycieczka bardzo ciekawa i bardzo dobrze zorganizowana ,program dobrze ułożony i w pełni zrealizowany.Świetna praca naszej przewodniczki Pani Asi która włożyła duże zaangażowanie , rozległą wiedzę oraz elastyczność do potrzeb grupy ,trzeba naprawdę przyznać ,że taki przewodnik to skarb , potrafi zorganizować wszystko oraz umilić czas podczas całej imprezy. Polecam Wejście Smoka to niezapomniane chwile.... Pozdrawiamy Panią Asię oraz gratulujemy firmie Itaka takiego pracownika.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Chiny

Wejście smoka

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
7 209 Pln
Oszczędzasz: 1330 PLN
Dorosły
5 879pln
Łączna kwota 11 758 pln razem
Oszczędzasz 1330 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter