phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Wyniki Wyszukiwania Wielkie wejście smoka

Atuty oferty

 • bezpośredni przelot Dreamlinerem PLL LOT na trasie Warszawa – Pekin – Warszawa
 • zwiedzanie klasztoru Shaolin
 • wizyta na plantacji herbaty
 • Wuzhen, jedno z najpiękniejszych miasteczek Chin
 • kosmopolityczny Szanghaj
 • podróże superszybkimi pociągami

Wielkie wejście smoka Kod: PEKSMOW

Trasa
6 259PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Wt 11.08 – Pn 24.08.20 (14 dni)
Itaka
Chiny

Wielkie wejście smoka

Kod: PEKSMOW
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ. PEKIN
Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych, spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Tiananmen jest największym publicznym placem na świecie, znajdują się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Zwiedzania pałacu cesarskiego rozpocznie się od Bramy Niebiańskiego Spokoju, przez część administracyjną pałacu, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych do prywatnych sypialni i dziedzińców, które zamieszkiwały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, który jest oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu, tzw. Hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są miejscem, które licznie odwiedzane jest przez turystów i samych mieszkańców Pekinu. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. WIELKI MUR
Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR – jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru. Przejazd do grobowców cesarzy dynastii Ming. Zwiedzanie grobowca Chang Ling. Znajduje się tu interesująca ekspozycja strojów cesarskich, przedmiotów codziennego użytku oraz biżuterii cesarzowej. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim i możliwość podziwiania z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show – niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Świątyni Lamy – jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie kontrowersyjnej cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3 tys. pawilonów, i malowniczym jeziorem Kunming, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 30 CNY) krótki rejs po jeziorze Kunming, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. Powrót do Pekinu, kolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi’an (przedziały sypialne).

6. DZIEŃ. XI'AN
Przyjazd do XI’AN, kolebki chińskiej cywilizacji. Przejazd do hotelu na śniadanie. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Znajdująca się na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi’an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej – najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Czas wolny na obiad i zakupy. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu – największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, niezwykle barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. LUYANG
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd super szybkim pociągiem do LUOYANG – jednego z najstarszych ośrodków miejskich w Chinach. Zwiedzanie: Groty Longmen – wspaniały kompleks buddyjskich świątyń powstałych w skalnych niszach i jaskiniach. Tysiące miniaturowych i monumentalnych posągów buddy zdobią skałę na przestrzeni blisko kilometra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. KLASZTOR SHAOLIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie KLASZTORU SHAOLIN, kolebki chińskich sztuk walki, położonego na stokach jednej ze świętych gór taoistycznych o nazwie Song Shan. Corocznie Shaolin odwiedzają tysiące miłośników Kung-Fu zafascynowanych legendą Bruce’a Lee, a wokół klasztoru gromadzą się liczne grupy trenujących sztuki walki. Zwiedzanie klasztoru i tzw. Lasu Pagód – miejsca pochówku klasztornych mnichów. Transfer do Zhenzhou. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ. SUZHOU
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd super szybkim pociągiem do SUZHOU – miasta ogrodów i słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce to słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci. Wizyta w fabryce jedwabiu – poznanie procesu produkcji tego materiału, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. HANGZHOU
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do HANGZHOU, miasta, które Marco Polo opisał jako najpiękniejsze na świecie. Zwiedzanie: Świątynia Lingyin, zwana Świątynią Natchnionego Odosobnienia, jeden z najbardziej znanych buddyjskich kompleksów świątynnych w Chinach. Wizyta na plantacji herbaty w pobliskiej miejscowości Longjing, co w tłumaczeniu oznacza Smoczą Studnię. Przejazd nad malownicze jezioro zachodnie. Spacer po Parku Huagang usytuowanym nad brzegiem Jeziora Zachodniego. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim, będącym symbolem miasta i jego największą atrakcją. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ. WUZHEN – SZANGHAJU
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie WUZHEN, malowniczego miasteczka usytuowanego niczym Wenecja, które urzeka plątaniną kanałów. Wizyta w miasteczku to podróż w czasie, panuje tu niezwykła atmosfera dawnych Chin, znana już tylko ze starych filmów. Spacer po miasteczku, okazja do podziwiania drewnianych domków przeglądających się w tafli wody. Przejazd do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Szanghaj to miasto, które w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijało się bardzo dynamicznie, spełniając sen i marzenia milionów Chińczyków na dostatnie i bogate życie. Spacer po słynnej ulicy Nanjing – głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajduje się niezliczona ilość domów towarowych, sklepów i restauracji oferujących kuchnie z niemal całego świata. Spacer nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12. DZIEŃ. SZANGHAJ
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej – posąg Buddy wysadzany klejnotami o wysokości 1,9 m. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Tradycyjna architektura starego miasta kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy Perły Orientu (468 m) – najwyższa w Azji wieża telewizyjna górująca nad Pudongiem. Powrót do hotelu.

13. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd superszybkim pociągiem do Pekinu. Przejazd do centrum handlowego Silk Market, gdzie kupić można ubrania, pamiątki, typowe lokalne produkty. Czas wolny na zakupy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

14. DZIEŃ.
Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

11 noclegów w hotelach***/**** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 12 śniadań, 9 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, serwis bagażowy, tour guide, dopłata do kuszetek (4-os. klimatyzowane przedziały sypialne) i bilety kolejowe na przejazdy superszybkimi pociągami : ok. 360 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce Informacje praktyczne. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem „WIZY”, tak aby dotarły najpóźniej na 35 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 600 PLN.
 3. Wymagane jest podanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej przed wysyłką paszportów do Działu Wiz.
 4. W Pekinie, jeśli czas pozwoli, wizyta w fabrykach pereł i herbaty, możliwość zakupów.
 5. Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 35 USD; wycieczka rikszami: ok. 17 USD; Tang Dynasty Show: ok. 25 USD; rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim: ok. 15 USD; wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 35 USD; wieża Perła Orientu: ok. 35 USD. Wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.
 6. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 7. Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os. Bagaże poddawane są kontrali bezpieczeństwa, zdarza się skonfiskowanie takich przedmiotów jak: kosmetyki w sprayu powyżej 100 ml, zapalniczki, scyzoryki.

5.5 /6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
ODNOWA CENOWA
x

W promocji ODNOWA CENOWA:
 • Gwarancja Bezkosztowej Zmiany Rezerwacji
 • Gwarancja Niezmienności Ceny:
  69 pln/os./1 tydz., 99 pln/os./powyżej 1 tyg.

 

Dowiedz się więcej
Informacje o regionie
Galeria regionu

Chiny

Chiny to fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Państwo Środka zachwyca wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, długą historia odmierzaną kolejnymi dynastiami, baśniowymi krajobrazami, ciekawymi zwyczajami i rozmachem metropolii.

Położenie na mapie Trasa

Pekin • Wielki Mur • Xi’an • Luoyang • Klasztor Shaolin • Suzhou • Hangzhou • Wuzhen • Szanghaj • Pekin

Kraj tak ogromny i zróżnicowany jak Chiny, o historii liczącej ponad 5 tys. lat, to marzenie każdego globtrotera, które warto zrealizować na wycieczce z ITAKĄ. W programie egzotyczne krajobrazy, spotkania z tradycją, fascynujące oryginalnością zabytki, wielkie miasta. Na trasie: Pekin – stolica Chin od 800 lat, słynny Chiński Mur – monumentalna budowla widoczna nawet z Księżyca, i Szanghaj – porównywane z Paryżem, najbardziej kosmopolityczne i awangardowe chińskie miasto. Wizyta w ogrodach Suzhou pokazuje wspaniałe połączenie urody krajobrazu i piękna budowli, stąd właśnie wywodzi się sztuka zakładania ogrodów. Fantastyczna Terakotowa Armia z Xi’an zachwyca realizmem przedstawień wojowników, którzy mieli służyć cesarzowi w życiu po śmierci. Znakomicie przygotowana propozycja imprez fakultatywnych to świetne uzupełnienie turystycznego programu. Łącznie trasa w Chinach: ok. 1200 km oraz przejazdy pociągami.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.
2. DZIEŃ. PEKIN
Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych, spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Tiananmen jest największym publicznym placem na świecie, znajdują się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Zwiedzania pałacu cesarskiego rozpocznie się od Bramy Niebiańskiego Spokoju, przez część administracyjną pałacu, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych do prywatnych sypialni i dziedzińców, które zamieszkiwały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, który jest oazą zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu, tzw. Hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są miejscem, które licznie odwiedzane jest przez turystów i samych mieszkańców Pekinu. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. WIELKI MUR
Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR – jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer jednym z najlepiej zachowanych odcinków muru. Przejazd do grobowców cesarzy dynastii Ming. Zwiedzanie grobowca Chang Ling. Znajduje się tu interesująca ekspozycja strojów cesarskich, przedmiotów codziennego użytku oraz biżuterii cesarzowej. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim i możliwość podziwiania z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show – niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Świątyni Lamy – jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie kontrowersyjnej cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3 tys. pawilonów, i malowniczym jeziorem Kunming, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 30 CNY) krótki rejs po jeziorze Kunming, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. Powrót do Pekinu, kolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi’an (przedziały sypialne).
6. DZIEŃ. XI'AN
Przyjazd do XI’AN, kolebki chińskiej cywilizacji. Przejazd do hotelu na śniadanie. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8 tys. naturalnej wielkości terakotowych wojowników miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Znajdująca się na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi’an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej – najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Czas wolny na obiad i zakupy. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu – największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, niezwykle barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. LUYANG
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd super szybkim pociągiem do LUOYANG – jednego z najstarszych ośrodków miejskich w Chinach. Zwiedzanie: Groty Longmen – wspaniały kompleks buddyjskich świątyń powstałych w skalnych niszach i jaskiniach. Tysiące miniaturowych i monumentalnych posągów buddy zdobią skałę na przestrzeni blisko kilometra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ. KLASZTOR SHAOLIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie KLASZTORU SHAOLIN, kolebki chińskich sztuk walki, położonego na stokach jednej ze świętych gór taoistycznych o nazwie Song Shan. Corocznie Shaolin odwiedzają tysiące miłośników Kung-Fu zafascynowanych legendą Bruce’a Lee, a wokół klasztoru gromadzą się liczne grupy trenujących sztuki walki. Zwiedzanie klasztoru i tzw. Lasu Pagód – miejsca pochówku klasztornych mnichów. Transfer do Zhenzhou. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
9. DZIEŃ. SUZHOU
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd super szybkim pociągiem do SUZHOU – miasta ogrodów i słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce to słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci. Wizyta w fabryce jedwabiu – poznanie procesu produkcji tego materiału, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
10. DZIEŃ. HANGZHOU
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do HANGZHOU, miasta, które Marco Polo opisał jako najpiękniejsze na świecie. Zwiedzanie: Świątynia Lingyin, zwana Świątynią Natchnionego Odosobnienia, jeden z najbardziej znanych buddyjskich kompleksów świątynnych w Chinach. Wizyta na plantacji herbaty w pobliskiej miejscowości Longjing, co w tłumaczeniu oznacza Smoczą Studnię. Przejazd nad malownicze jezioro zachodnie. Spacer po Parku Huagang usytuowanym nad brzegiem Jeziora Zachodniego. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim, będącym symbolem miasta i jego największą atrakcją. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
11. DZIEŃ. WUZHEN – SZANGHAJU
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie WUZHEN, malowniczego miasteczka usytuowanego niczym Wenecja, które urzeka plątaniną kanałów. Wizyta w miasteczku to podróż w czasie, panuje tu niezwykła atmosfera dawnych Chin, znana już tylko ze starych filmów. Spacer po miasteczku, okazja do podziwiania drewnianych domków przeglądających się w tafli wody. Przejazd do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Szanghaj to miasto, które w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijało się bardzo dynamicznie, spełniając sen i marzenia milionów Chińczyków na dostatnie i bogate życie. Spacer po słynnej ulicy Nanjing – głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajduje się niezliczona ilość domów towarowych, sklepów i restauracji oferujących kuchnie z niemal całego świata. Spacer nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
12. DZIEŃ. SZANGHAJ
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej – posąg Buddy wysadzany klejnotami o wysokości 1,9 m. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Tradycyjna architektura starego miasta kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy Perły Orientu (468 m) – najwyższa w Azji wieża telewizyjna górująca nad Pudongiem. Powrót do hotelu.
13. DZIEŃ. PEKIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd superszybkim pociągiem do Pekinu. Przejazd do centrum handlowego Silk Market, gdzie kupić można ubrania, pamiątki, typowe lokalne produkty. Czas wolny na zakupy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
14. DZIEŃ.
Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach***/**** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 1 nocny przejazd pociągiem • wyżywienie: 12 śniadań, 9 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, serwis bagażowy, tour guide, dopłata do kuszetek (4-os. klimatyzowane przedziały sypialne) i bilety kolejowe na przejazdy superszybkimi pociągami : ok. 360 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce Informacje praktyczne. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem „WIZY”, tak aby dotarły najpóźniej na 35 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 600 PLN.
 3. Wymagane jest podanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej przed wysyłką paszportów do Działu Wiz.
 4. W Pekinie, jeśli czas pozwoli, wizyta w fabrykach pereł i herbaty, możliwość zakupów.
 5. Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 35 USD; wycieczka rikszami: ok. 17 USD; Tang Dynasty Show: ok. 25 USD; rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim: ok. 15 USD; wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 35 USD; wieża Perła Orientu: ok. 35 USD. Wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.
 6. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 7. Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os. Bagaże poddawane są kontrali bezpieczeństwa, zdarza się skonfiskowanie takich przedmiotów jak: kosmetyki w sprayu powyżej 100 ml, zapalniczki, scyzoryki.
Opinie klientów (55)

Ocena ogólna

5.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
99%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 5.5
 • 4.8
 • 5.3
 • 4.9
 • 5.0

Pokaż recenzje od:

6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka bardzo udana. Program wycieczki idealny. Zwiedziłam i zobaczyłam miejsca i zabytki które bardzo chciałam odwiedzić. Jednocześnie było odpowiednio dużo czasu wolnego na samodzielne (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Program wycieczki idealny. Zwiedziłam i zobaczyłam miejsca i zabytki które bardzo chciałam odwiedzić. Jednocześnie było odpowiednio dużo czasu wolnego na samodzielne poruszanie się. Polecam.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z rodziną wrzesień 2019
Program wycieczki interesujący, dobrze rozplanowany. Hotele dobre, jedzenie - każdy znajdzie coś dla siebie. Pilot pani Bożena bardzo profesjonalna, dbająca o grupę. Uczestnicy bardzo (...) rozwiń
Program wycieczki interesujący, dobrze rozplanowany. Hotele dobre, jedzenie - każdy znajdzie coś dla siebie. Pilot pani Bożena bardzo profesjonalna, dbająca o grupę. Uczestnicy bardzo sympatyczni. Chińscy przewodnicy zaangażowani i pomocni. Kraj warty zobaczenia. Gorąco polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2019
Wycieczka marzeń- to prawda. Organizacja i program imprezy super. Przewodniczka p. Ania to ogrom wiedzy, operatywna i zorganizowana. Nie ma problemu, którego by nie rozwiązała (oczywiście z (...) rozwiń
Wycieczka marzeń- to prawda. Organizacja i program imprezy super. Przewodniczka p. Ania to ogrom wiedzy, operatywna i zorganizowana. Nie ma problemu, którego by nie rozwiązała (oczywiście z pomocą grupy). Pojawiły się kłopoty - nagle miał "wypaść" z programu klasztor Schaolin. Jednak wszystko dobrze się skończyło, program w całości zrealizowany.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka profesjonalnie zorganizowana. Widzielismy wszystko co nalzezy na pierwszy raz zobaczyc w Chinach. Przelot bezposredni do Pekinu do strzał w 10, bardzo ułatwia podroz. Przewodnik - (...) rozwiń
Wycieczka profesjonalnie zorganizowana. Widzielismy wszystko co nalzezy na pierwszy raz zobaczyc w Chinach. Przelot bezposredni do Pekinu do strzał w 10, bardzo ułatwia podroz. Przewodnik - Pani Ania to zbior wszystkich najlepszych umiejetnosci jakie musi miec przewodnik na trudnym terenie jakim sa Chiny. Niczym sie nie martwiliśmy. Wszystko bylo powiedziane wczesniej i dobrze przygotowane. Jedynie ostatnie dni jak jechalismy juz do Szanghaju autokarem to dostalismy od przewoznika lokalnego dosc kiepski auokar. Bardzo niewygodny w porownaniu do poprzednich. Ale to drobna uwaga ktora i tak nie zmienia ogolnej mojej bardzo pozytywnej opini. Nie chce opisywac poszczegolnych miejsc ktore zwiedzalismy bo nie chce zdradzac ciekawostek o ktorych usłyszałem. Niektore miejsca bardzo mnie ujeły a niektore troche rozczarowały. Przekaz w TV tych miejsc jest inny niz w rzeczywistosci. Ale Chiny to kraj ktory mozno sie rozwija wiec zachecam do zwiedzania ich teraz gdzie widac jeszcze tzw Stare Chiny. SUPER
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z rodziną sierpień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka ma 2 oblicza obok rzeczy wspaniałych pojawiają się atrakcje trzeciej a może nawet czwartej kategorii. Pekin i okolice, Xian, Szanghaj - znakomite, ogród mistrza sieci może kiedyś był (...) rozwiń
Wycieczka ma 2 oblicza obok rzeczy wspaniałych pojawiają się atrakcje trzeciej a może nawet czwartej kategorii. Pekin i okolice, Xian, Szanghaj - znakomite, ogród mistrza sieci może kiedyś był atrakcyjny, zdecydowanie wymaga weryfikacji, już ogród hotelowy był ładniejszy. Hutongi, silk market moim zdaniem można zastąpić wizytą w zoo u pandy wielkiej, (koszt 19 juanów), tak jak my zrobiliśmy - zdecydowanie lepsza atrakcja. Pilotka Pani Ania pełen profesjonalizm i przygotowanie na szóstkę z plusem. Wycieczka dobra, nie męcząca, w sam raz. Hotele przyzwoite, autobusy też, szybka kolej świetna. Kuszetka przyzwoita, pościel czysta, trzeba się tylko umyć w umywalce, nie ma prysznica.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wyjazd bardzo fajny. Dużo zwiedziliśmy. Zmieniłabym lokalnych przewodników, z wyj. jednego. Ich pracę oceniam nisko. Byli nieprzydatni, a wręcz czasami odnosiło się wrażenie, że nie chciał się (...) rozwiń
Wyjazd bardzo fajny. Dużo zwiedziliśmy. Zmieniłabym lokalnych przewodników, z wyj. jednego. Ich pracę oceniam nisko. Byli nieprzydatni, a wręcz czasami odnosiło się wrażenie, że nie chciał się im pracować lub organizowali np. przewozy autokarem pod siebie , a nie pod turystów, co zmniejszyło możliwości zwiedzania turystom nie zważając na prośby naszej polskiej Pani przewodnik ( która np. proponowała inne rozwiązanie , korzystniejsze dla turystów). Jedynie jeden chiński przewodnik, był super, dużo nam tłumaczył, pokazywał, zwiedzał z nami. W porównaniu do niego reszta " stała z boku, lub nawet odnosiło się wrażenie, że nawet utrudniała pracę naszej Pani przewodnik. Za to pracę naszej Pani Pilot - Pani Małgosi oceniam bardzo wysoko. Pani Małgosia posiada dużą wiedzę, zdolności organizacyjne. Była bardzo pomocna, dużo nam przekazała informacji i dużo dzięki niej zwiedziliśmy. Moim zdaniem cena była trochę wysoka - ponieważ oprócz ceny za wycieczkę w biurze dużo musieliśmy opłacać dodatkowo za przewozy i wycieczki fakultatywne w sumie po ok. 610 $. Każdy z nas też musiał obowiązkowo na początku wyjazdu opłacić po 5 $ napiwków za każdy dzień ( musiałam taką samą cenę też płacić za 12 latka) co w sumie przy 30 uczestnikach stanowiło po 150 $ dziennie. A jeżeli ocenić pracę chińskich przewodników, to moim zdaniem cena napiwków była zdecydowanie za wysoka, w stosunku do ich pracy. Podsumowując wycieczka jest warta polecenia.
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Bardzo dobra i udana wycieczka. Ciekawa wycieczka. Sprawnie zorganizowana. rozwiń
Bardzo dobra i udana wycieczka. Ciekawa wycieczka. Sprawnie zorganizowana.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a lipiec 2019
Bardzo ciekawy program, pokazuje różnorodność Chin. Tempo zwiedzania szybkie, ale daje się radę. Bardzo dobrze przygotowana pilot pani Małgosia. Wycieczka warta swojej ceny. Super wyjazd! Polecam! rozwiń
Bardzo ciekawy program, pokazuje różnorodność Chin. Tempo zwiedzania szybkie, ale daje się radę. Bardzo dobrze przygotowana pilot pani Małgosia. Wycieczka warta swojej ceny. Super wyjazd! Polecam!
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka udana, ale ostatni dzień w Pekinie zmarnowany. Polski pilot bardzo się starał, ale przewodnicy lokalni nie byli zainteresowani grupą lecz swoimi sprawami np. rozmowami przez telefon. (...) rozwiń
Wycieczka udana, ale ostatni dzień w Pekinie zmarnowany. Polski pilot bardzo się starał, ale przewodnicy lokalni nie byli zainteresowani grupą lecz swoimi sprawami np. rozmowami przez telefon. Płaciliśmy za napiwki a bagaże musieliśmy i pakować do autokaru sami. Lokalni przewodnicy zamiast kupić bilety wstępu wcześniej to staliśmy w długich kolejkach kiedy inne wycieczki wchodziły wcześniej. Obiadokolacje były bardzo nie regularne, przy jednym stole nie wszyscy się najadali. W ofercie nie zaznaczono dokładnie, kiedy nie będzie posiłku - pracownik biura powinien przypomnieć, że w Szanghaju nie będzie posiłku. Śniadanie w formie suchego prowiantu są nieporozumieniem w Chinach. Inne wycieczki miały przygotowywane śniadanie o wcześniejszej porze. Przed wyjazdem biuro powinno przygotować niezbędnik - co należy zabrać i jak się ubrać w danym kraju - szczególnie chodzi o wstępy do zwiedzanych obiektów. Niektórzy turyści mieli euro i był problem z wymianą pieniędzy.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 2
zwiń
4/6
31-40 lat, z rodziną lipiec 2019
Pozytywna. Ogrom informacji i wiedzy. Niesamowite miejsca, krajobrazy, przedmioty, smaki i kultura. Ogólnie jesteśmy zadowolono choć sceptycyzm przewodnika gasił nasz zapał i odbierał czasem (...) rozwiń
Pozytywna. Ogrom informacji i wiedzy. Niesamowite miejsca, krajobrazy, przedmioty, smaki i kultura. Ogólnie jesteśmy zadowolono choć sceptycyzm przewodnika gasił nasz zapał i odbierał czasem przyjemność ze zwiedzania.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Można dużo zobaczyć i poznać trochę zwyczaje mieszkańców. Należy docenić dużą wiedzę i obycie w Chinach pilota Pana Rafała. Wycieczka bardzo dobrze (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Można dużo zobaczyć i poznać trochę zwyczaje mieszkańców. Należy docenić dużą wiedzę i obycie w Chinach pilota Pana Rafała. Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Można dużo zobaczyć i poznać trochę zwyczaje mieszkańców. Należy docenić dużą wiedzę i obycie w Chinach pilota Pana Rafała.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
26-30 lat, sam/a lipiec 2019
Wycieczka była udana, choć mogłaby być o wiele lepsza. Program często składał się z tzw. zapchaj dziur. Jechaliśmy kilka godzin, żeby zobaczyć fabrykę jedwabiu, która nic ciekawego nie wniosła. (...) rozwiń
Wycieczka była udana, choć mogłaby być o wiele lepsza. Program często składał się z tzw. zapchaj dziur. Jechaliśmy kilka godzin, żeby zobaczyć fabrykę jedwabiu, która nic ciekawego nie wniosła. Często zdarzało się tak, że była w danym dniu tylko jedna rzecz do zwiedzenia a później czas wolny. Gdyby nie to, że paszporty były nam zabierane na noc przez hotel wyjście byłoby bardziej komfortowe. A tak człowiek obawiał się, co wrazie kontroli policji ma zrobić, bo Chińczycy języka angielskiego nie kojarzą zbytnio. Zbyt dużo świątyń, które wyglądają tak samo. Czas na każdą z nich to zazwyczaj 2h a wystarczyłyby max 3 kwadranse. Hotele różne. Niektóre pozostawiały wiele do życzenia - zaduch, łazienki zagrzybiałe, brak ciepłej wody czy słaby strumień to standard. Bardzo uciążliwy brak lodówek co przy takich upałach jest dużym atutem. Wczesne wstawanie było całkowicie niepotrzebne, powodowało tylko ogólne zmęczenie całą wycieczką i nudne wieczory, jeśli ktoś nie wybrał wyjść fakultatywnych dodatkowo płatnych. Notabene na wycieczce innego biura te wyjścia były tańsze... Przedstawienia były w języku angielskim co nie było zaznaczone w ofercie. Niektórzy nic nie rozumieli... Wycieczka ta śmiało mogłaby trwać ok 8 dni. Ostatnie dni to tylko zmęczenie i chęć powrotu do domu. Oprócz zmęczenia w ostatnich dniach było dla nas niepojętym brak obiadokolacji. Dlaczego ich nie było nikt nie ma pojęcia, a człowiek niedożywiony tym bardziej nie jest zadowolony z podróży. Jedzenie jest kwestią gustu, ale stwierdzenie, że codziennie będziemy próbować innej kuchni było nieprawdą, ponieważ dania były tak naprawdę ciągle podbne. Jedna szklanka napoju przy kuchni ostrej też jest słabym pomysłem. Rezydent przygotowany merytorycznie do wyjazdu. Jednak w przypadkach nagłych nie było łatwo go namierzyć ponieważ nie wiedzieliśmy gdzie mieszka a telefonu nie odbierał. W takim kraju gdzie jest bardzo duża bariera językowa opieka polskiego pilota powinna być bardziej dostępna. Notabene rezydent nie potrafi porozumiewać się po chińsku. Musieliśmy liczyć na właściwych tłumaczy chińskich. Na minus brak wskazania nam i podjechania pod kantor. Pieniądze musieliśmy wymieniać u przewodników chińskich i nikt nie wiedział z jaką jest to marżą. Rezydent często wprowadzał nerwową atmosferę strasząc np. wychodzeniem z pociągu czy każąc blokować bramki o wiele za wcześnie, przez co wychodziliśmy na mało sympatyczny naród. Za długa wycieczka na taki program.
 • 3
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Jeżeli chodzi o wycieczkę ,Wielkie Wejście Smoka , to jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ,biuro Itaka staneło na wysokości zadania spełniając nasze marzenia , organizacja na najwyższym poziomie . (...) rozwiń
Jeżeli chodzi o wycieczkę ,Wielkie Wejście Smoka , to jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ,biuro Itaka staneło na wysokości zadania spełniając nasze marzenia , organizacja na najwyższym poziomie . Piękny kraj organizacja zakwaterowania na bardzo wysokim poziomie ,transport kolejowy oraz przejazdy autokarowe mało uciążliwe więc moja ocena nie może być inna niż 10 na 10 , jesteśmy pewni że jeszcze nie raz się spotkamy na innych wyjazdach organizowanych przez Wasze biuro . w tym miejscu nie ma co za wiele pisać , po prostu trzeba przyjść do ITAKI zarezerwować wyjazd i to zobaczyć , jesteśmy po ogromnym wrażeniem tego wyjazdu .
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
WYCIECZKA ŻYCIA JAK DO TEJ PORY. TEGO NIE DA SIĘ OPISAĆ, TO TRZEBA ZOBACZYĆ!!!. NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA ZALICZONE, DUŻO WOLNEGO CZASU NA ZAKUPY, PILOT NA WYSOKIM POZIOMIE, POLECAM. rozwiń
WYCIECZKA ŻYCIA JAK DO TEJ PORY. TEGO NIE DA SIĘ OPISAĆ, TO TRZEBA ZOBACZYĆ!!!. NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA ZALICZONE, DUŻO WOLNEGO CZASU NA ZAKUPY, PILOT NA WYSOKIM POZIOMIE, POLECAM.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Program łączy historię, nowoczesność, tradycję. Bardzo wymagająca organizacja przejazdów - samolot, pociągi i autokary - uznanie. Wracamy zmęczeni, lecz pełni ważeń i zadowoleni. rozwiń
Program łączy historię, nowoczesność, tradycję. Bardzo wymagająca organizacja przejazdów - samolot, pociągi i autokary - uznanie. Wracamy zmęczeni, lecz pełni ważeń i zadowoleni.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2019
Wycieczka warta polecenia, ale pilot pracował zgodnie z zasadą "po linii najmniejszego oporu". rozwiń
Wycieczka warta polecenia, ale pilot pracował zgodnie z zasadą "po linii najmniejszego oporu".
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a czerwiec 2019
bardzo ciekawa wycieczka bogata programowo,godna polecenia, rozwiń
bardzo ciekawa wycieczka bogata programowo,godna polecenia,
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką maj 2019
Wielkie Wejście Smoka to dwutygodniowy maraton po północnej części Chin. Największą wartością tej wycieczki jest zdobycie wiedzy na temat historii, kultury i obyczajów Chin (i tutaj (...) rozwiń
Wielkie Wejście Smoka to dwutygodniowy maraton po północnej części Chin. Największą wartością tej wycieczki jest zdobycie wiedzy na temat historii, kultury i obyczajów Chin (i tutaj podziękowania za dobrego przewodnika). Hotele na dobrym poziomie. Śniadania w formie stołu szwedzkiego, a kolacje przy chińskim stole. Program bardzo napięty. Czasami zwiedzanie w 35 stopniowym upale prosto po wyjściu z nocnego pociągu. Są też i luźniejsze dni gdzie można było wyjść samemu na Pekin wieczorową porą. Warto podkreślić dobrą organizację wycieczki. - Przejazdy punktualne, czyste autokary, nikt się nie zgubił. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy powinni informować podróżnych o to co warto zabrać, a co jest zbędne. Dla przykładu wiele osób straciło kosmetyki podczas wejścia na dworzec kolejowy, bo okazało się że nie można przewozić aerozoli.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka bardzo udana. Chiny pokazane w wielu płaszczyznach. Pani Pilot Joanna bardzo profesjonalna. Grupa zgrana. Podróżowanie mało męczące. Proponuję zmianę programu w przedostatnim dniu - (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Chiny pokazane w wielu płaszczyznach. Pani Pilot Joanna bardzo profesjonalna. Grupa zgrana. Podróżowanie mało męczące. Proponuję zmianę programu w przedostatnim dniu - wizyta w Silk Market nieporozumieniem. Można by było zastąpić ją wizytą w ZOO pekińskim zobaczyć pandę wielką - symbol Chin.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, ze znajomymi maj 2019
Program wycieczki bardzo ciekawy i zrealizowany w każdym punkcie. Lot dreamlinerem dość wygodny. Przewodniczka Asia jest dobrze zorganizowana i ma wiedze jak 24 tomowa encyklopedia Gutenberga z (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo ciekawy i zrealizowany w każdym punkcie. Lot dreamlinerem dość wygodny. Przewodniczka Asia jest dobrze zorganizowana i ma wiedze jak 24 tomowa encyklopedia Gutenberga z możliwością wprowadzania ciekawostek na podstawie własnych doświadczeń. Bardzo ciekawie opowiada o kulturze, historii, ekonomii kraju. Przewodnicy chińscy mili i pomocni. Śniadania chińskie, ale można znaleźć cos równie z w stylu europejskim. Lunche lub obiadokolacje w stylu chińskim smaczne - pyszne pierożki (można więc odbyć dość ciekawą podróż poprzez doznania smakowe) i wystarczające ( naszym zdaniem nie ma sensu brać z Polski dodatkowego jedzenia np. kabanosów ;) Polecamy i pozdrawiamy :). Chiny są niezwykłe i warto je zobaczyć na własne oczy nie sugerując się opiniami innych. Polecamy
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Zdecydowane słowa uznana należą się przede wszystkim Pani Joannie za zaangażowanie, profesjonalizm i sprawowaną opieką nad grupą. Na szczególne uznanie zasługuje gruntowna wiedza zarówno w (...) rozwiń
Zdecydowane słowa uznana należą się przede wszystkim Pani Joannie za zaangażowanie, profesjonalizm i sprawowaną opieką nad grupą. Na szczególne uznanie zasługuje gruntowna wiedza zarówno w zakresie historii Chin jak i miejsc po których byliśmy przez Panią Joanne oprowadzani. Jedynym zauważalnym mankamentem wycieczki były zbyt małe luki bagażowe autokarów w końcowej fazie wycieczki - co powodowało że walizki musiały być umieszczane między siedzeniami. Sprawnie zorganizowana wycieczka z bogatym programem zwiedzania. Rewelacyjny pilot - Pani Joanna . Standard hoteli nie budzi zastrzeżeń jak i jakość wyżywienia - zdecydowanie wycieczka na którą warto się wybrać z ITAKĄ.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Wycieczka pod każdym względem super.Wszystkie detale przemyślane.Hotele dobre lub bardzo dobre.Ale najważniejsze cudowna pilot Pani Iwona - życzliwa, perfekcyjnie zorganizowana, przekazująca (...) rozwiń
Wycieczka pod każdym względem super.Wszystkie detale przemyślane.Hotele dobre lub bardzo dobre.Ale najważniejsze cudowna pilot Pani Iwona - życzliwa, perfekcyjnie zorganizowana, przekazująca mnóstwo informacji i ciekawostek o kraju,ludziach,obyczajach, same superlatywy.Chciałabym w przyszłości wyjechać na wycieczkę, której opiekunem będzie właśnie Pani Iwona. Wycieczka super.Pani Pilot i trasa doskonała.Polecam.
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Bardzo trudno byłoby przygotować tak intensywny program i zrealizować go indywidualnie w 14 dni, dlatego bardzo polecam wyjazd z Biurem. Ogromną rolę spełniła pilot Pani Iwona wykazując się (...) rozwiń
Bardzo trudno byłoby przygotować tak intensywny program i zrealizować go indywidualnie w 14 dni, dlatego bardzo polecam wyjazd z Biurem. Ogromną rolę spełniła pilot Pani Iwona wykazując się znajomością realiów w zwiedzanym miejscu, sprawnością w pokonywaniu trudów podróży (zmiany autokarów, przejazdy pociągami)i podzieliła się wiedzą przyblizajac Chiny wczoraj i dziś. Dla osób planujących podróż polecam zabranie że względu na wielokrotne przemieszczanie się walizki na 4 kółkach, bardzo wygodnych butów a amatorów kawy zabranie jej ze soba.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Chiny

Wielkie wejście smoka

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
8 049 Pln
Oszczędzasz: 1 790 PLN
Dorosły
6 259pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 12 518 pln razem
Oszczędzasz 1 790 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter