phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Z Szanghaju do raju!

Atuty oferty

 • kosmopolityczny Szanghaj
 • Hangzhou i Wuzhen, jedne z najpiękniejszych miast Chin
 • 6 dni wypoczynku na rajskich plażach Bali
 • bez konieczności wyrabiania wizy do Chin

Z Szanghaju do raju! Kod: PVGBALL

Trasa
8 399PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Pn 03.10 – So 15.10.22
Itaka
Chiny / Indonezja

Z Szanghaju do raju!

Kod: PVGBALL
5.5 /6
91% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wylot do Szanghaju.

2. DZIEŃ.
Przylot do Szanghaju. Po przejściu formalności granicznych spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Przejazd do Suzhou, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. SUZHOU
Śniadanie. Zwiedzanie SUZHOU – miasta ogrodów i słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce to słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie wspaniałego Ogrodu Mistrza Sieci, który jest wizytówką chińskiej sztuki ogrodniczej. Wizyta w fabryce jedwabiu – poznanie procesu produkcji tego materiału, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

4. DZIEŃ. HANGZHOU
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do HANGZHOU, miasta, które Marco Polo opisał jako najpiękniejsze na świecie. Zwiedzanie Świątyni Lingyin, zwanej Świątynią Natchnionego Odosobnienia, jednego z najbardziej znanych buddyjskich kompleksów świątynnych w Chinach. Wizyta na plantacji herbaty w pobliskiej miejscowości Longjing, co w tłumaczeniu oznacza Smoczą Studnię. Przejazd nad malownicze Jezioro Zachodnie, które jest symbolem Hangzhou. Spacer po Parku Huagang położonym nad brzegiem jeziora. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. WUZHEN – SZANGHAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie malowniczego WUZHEN, które niczym Wenecja urzeka plątaniną kanałów. Wizyta w miasteczku jest podróżą w czasie, panuje tu niezwykła atmosfera dawnych Chin, znana już tylko ze starych filmów. Spacer, podziwianie drewnianych domków przeglądających się w tafli wody. Przejazd do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Szanghaj w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijał się niewykle dynamicznie, spełniając sny i marzenia milionów Chińczyków o dostatnim i bogatym życiu. Spacer po Nanjing – słynnej głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajduje się niezliczona ilość domów towarowych, sklepów i restauracji oferujących kuchnie niemal z całego świata oraz nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. SZANGHAJ – BALI
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej – posąg Buddy o wysokości 1,9 m, wysadzany klejnotami. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Jego tradycyjna architektura kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. Przejazd na lotnisko jedyną komercyjną koleją magnetyczną świata MAGLEV, która osiąga maksymalną prędkość 431 km/h i pokonuje 30,5 km odcinek na lotnisko w 7 minut i 21 sekund. Przelot (bezpośredni lub z przesiadką) do Denpasar na indonezyjskiej wyspie Bali. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

7. DZIEŃ. BALI
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.

8. DZIEŃ. KLUNGKUNG – GOA LAWAH – TENGANAN – BUKIT JAMBUL – PURA BESAKIH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX w. Zwiedzanie świątyni GOA LAWAH ufundowanej w XI w. przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini, którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady nadal kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego BUKIT JAMBUL. Obiad. Na koniec zwiedzanie PURA BESAKIH – najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu, nocleg.

9.-11. DZIEŃ. FLORES – RINCA – KANAWA – KOMODO – PINK BEACH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu; wycieczka realizowana z anglojęzycznym przewodnikiem lokalnym): transfer na lotnisko, przelot do Lauban Bajo na wyspie FLORES. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Przejazd do przystani. Zaokrętowanie na statku. Wypłynięcie z portu w kierunku RINCA. Po drodze postój na jednej z wysepek, gdzie spotkać można Rudawkę Malajską tzw. latającego psa. Jest to jeden z największych gatunków nietoperzy dochodzący do długości 35 cm i wagi ponad 1 kg. Dalszy rejs na Rincę. Obiad. Zawinięcie do przystani. Wyjazd w poszukiwaniu waranów, tzw. smoków z Komodo w ich naturalnym środowisku. Powrót do przystani, krótki rejs do wybrzeży niewielkiej wysepki KANAWA. Czas wolny na snurkowanie w przejrzystych wodach Morza Flores. Przybrzeżne wody Komodo to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Kolacja i nocleg na pokładzie statku. Śniadanie. Wypłynięcie w kierunku KOMODO. Wyprawa w głąb wyspy w poszukiwaniu "smoków z Komodo" oraz wielu innych gatunków zamieszkujących Park Narodowy Komodo. Po południu powrót do przystani. Rejs do jednej z najpiękniejszych plaż Indonezji – PINK BEACH. Jest to jedna z nielicznych na świecie plaż, której piasek jest różowy. Czas wolny na plażowanie, snurkowanie. Obiad. Rejs powrotny na Flores. Wyokrętowanie. Transfer do hotelu, kolacja, zakwaterowanie i nocleg. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot na Bali. Transfer do hotelu. Nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

10 noclegów w hotelach: *** w Chinach i **** na Bali: 2 w Suzhou, 1 w Hangzhou, 1 w Szanghaju, 6 na Bali (Jayakarta Hotel Bali**** www.jayakartahotelsresorts.com); 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 10 śniadań, 1 kolacja; przelot: Polska-Szanghaj, Denpasar–Polska; przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób); opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 55 EUR, przelot: Szanghaj-Denpasar: ok. 230 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie), napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim: ok. 15 EUR; wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 30 EUR; wycieczka wsch. Bali (Klungkung, Goa Lawah, Tenganan, Bukit Jambul, Pura Besakih): ok. 50 EUR; wycieczka Flores-Rinca-Kanawa-Komodo-Pink Beach (wycieczka realizowana od 2 osób, w miarę dostępności miejsc w samolotach): ok. 570 EUR; min. 4 os.: ok. 515 EUR.
 3. Przejazd na lotnisko koleją MAGLEV dostępny w zależności od godziny wylotu samolotu.
 4. Wiza do Chin: nie jest wymagana. Szczegóły pod adresem: www.gov.pl/web/dyplomacja/chiny
 5. Dane paszportowe należy podać w momencie zakładania rezerwacji.
 6. Dopłata do hoteli z all inclusive podczas wypoczynku na Bali (6 nocy): Sadara Boutique Resort**** (www.sadararesort.com): 2000 PLN/os./pokój 2-os.; Bali Tropic Resort & Spa**** (www.balitropic-resort.com): 2800 PLN/os./pokój 2-os. (na zapytanie).
 7. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Szanghaj-Denpasar: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Chiny

Chiny to fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Państwo Środka zachwyca wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, długą historia odmierzaną kolejnymi dynastiami, baśniowymi krajobrazami, ciekawymi zwyczajami i rozmachem metropolii.

Położenie na mapie Trasa

​Suzhou • Hangzhou • Wuzhen • Szanghaj • Bali • Klungkung • Goa Lawah • Tenganan • Bukit Jambul • Pura Besakih • Flores • Rinca • Kanawa • Komodo • Pink Beach
Z Szanghaju do raju – tak w skrócie opisać można program tej wycieczki. Ciekawy, urozmaicony program prowadzi przez Chiny do Indonezji na rajską wyspę Bali. Na trasie jest kosmopolityczny i awangardowy Szanghaj, Suzhou z przepięknymi ogrodami, słynny z jedwabiu Hangzhou i klimatyczny Wuzhen z malowniczymi kanałami. Bali kusi wspaniałymi krajobrazami i plażami, zaciekawia kulturą i tradycyjnymi obrzędami. Ludzie, pejzaże, potrawy – wszystko jest tu barwne i egzotyczne.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wylot do Szanghaju.
2. DZIEŃ.
Przylot do Szanghaju. Po przejściu formalności granicznych spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Przejazd do Suzhou, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. SUZHOU
Śniadanie. Zwiedzanie SUZHOU – miasta ogrodów i słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce to słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedzanie wspaniałego Ogrodu Mistrza Sieci, który jest wizytówką chińskiej sztuki ogrodniczej. Wizyta w fabryce jedwabiu – poznanie procesu produkcji tego materiału, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.
4. DZIEŃ. HANGZHOU
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do HANGZHOU, miasta, które Marco Polo opisał jako najpiękniejsze na świecie. Zwiedzanie Świątyni Lingyin, zwanej Świątynią Natchnionego Odosobnienia, jednego z najbardziej znanych buddyjskich kompleksów świątynnych w Chinach. Wizyta na plantacji herbaty w pobliskiej miejscowości Longjing, co w tłumaczeniu oznacza Smoczą Studnię. Przejazd nad malownicze Jezioro Zachodnie, które jest symbolem Hangzhou. Spacer po Parku Huagang położonym nad brzegiem jeziora. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ. WUZHEN – SZANGHAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie malowniczego WUZHEN, które niczym Wenecja urzeka plątaniną kanałów. Wizyta w miasteczku jest podróżą w czasie, panuje tu niezwykła atmosfera dawnych Chin, znana już tylko ze starych filmów. Spacer, podziwianie drewnianych domków przeglądających się w tafli wody. Przejazd do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Szanghaj w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijał się niewykle dynamicznie, spełniając sny i marzenia milionów Chińczyków o dostatnim i bogatym życiu. Spacer po Nanjing – słynnej głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajduje się niezliczona ilość domów towarowych, sklepów i restauracji oferujących kuchnie niemal z całego świata oraz nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
6. DZIEŃ. SZANGHAJ – BALI
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej – posąg Buddy o wysokości 1,9 m, wysadzany klejnotami. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Jego tradycyjna architektura kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. Przejazd na lotnisko jedyną komercyjną koleją magnetyczną świata MAGLEV, która osiąga maksymalną prędkość 431 km/h i pokonuje 30,5 km odcinek na lotnisko w 7 minut i 21 sekund. Przelot (bezpośredni lub z przesiadką) do Denpasar na indonezyjskiej wyspie Bali. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.
7. DZIEŃ. BALI
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.
8. DZIEŃ. KLUNGKUNG – GOA LAWAH – TENGANAN – BUKIT JAMBUL – PURA BESAKIH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX w. Zwiedzanie świątyni GOA LAWAH ufundowanej w XI w. przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini, którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady nadal kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego BUKIT JAMBUL. Obiad. Na koniec zwiedzanie PURA BESAKIH – najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu, nocleg.
9.-11. DZIEŃ. FLORES – RINCA – KANAWA – KOMODO – PINK BEACH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu; wycieczka realizowana z anglojęzycznym przewodnikiem lokalnym): transfer na lotnisko, przelot do Lauban Bajo na wyspie FLORES. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Przejazd do przystani. Zaokrętowanie na statku. Wypłynięcie z portu w kierunku RINCA. Po drodze postój na jednej z wysepek, gdzie spotkać można Rudawkę Malajską tzw. latającego psa. Jest to jeden z największych gatunków nietoperzy dochodzący do długości 35 cm i wagi ponad 1 kg. Dalszy rejs na Rincę. Obiad. Zawinięcie do przystani. Wyjazd w poszukiwaniu waranów, tzw. smoków z Komodo w ich naturalnym środowisku. Powrót do przystani, krótki rejs do wybrzeży niewielkiej wysepki KANAWA. Czas wolny na snurkowanie w przejrzystych wodach Morza Flores. Przybrzeżne wody Komodo to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Kolacja i nocleg na pokładzie statku. Śniadanie. Wypłynięcie w kierunku KOMODO. Wyprawa w głąb wyspy w poszukiwaniu "smoków z Komodo" oraz wielu innych gatunków zamieszkujących Park Narodowy Komodo. Po południu powrót do przystani. Rejs do jednej z najpiękniejszych plaż Indonezji – PINK BEACH. Jest to jedna z nielicznych na świecie plaż, której piasek jest różowy. Czas wolny na plażowanie, snurkowanie. Obiad. Rejs powrotny na Flores. Wyokrętowanie. Transfer do hotelu, kolacja, zakwaterowanie i nocleg. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot na Bali. Transfer do hotelu. Nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach: *** w Chinach i **** na Bali: 2 w Suzhou, 1 w Hangzhou, 1 w Szanghaju, 6 na Bali (Jayakarta Hotel Bali**** www.jayakartahotelsresorts.com); 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 10 śniadań, 1 kolacja; przelot: Polska-Szanghaj, Denpasar–Polska; przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób); opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 55 EUR, przelot: Szanghaj-Denpasar: ok. 230 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie), napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim: ok. 15 EUR; wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 30 EUR; wycieczka wsch. Bali (Klungkung, Goa Lawah, Tenganan, Bukit Jambul, Pura Besakih): ok. 50 EUR; wycieczka Flores-Rinca-Kanawa-Komodo-Pink Beach (wycieczka realizowana od 2 osób, w miarę dostępności miejsc w samolotach): ok. 570 EUR; min. 4 os.: ok. 515 EUR.
 3. Przejazd na lotnisko koleją MAGLEV dostępny w zależności od godziny wylotu samolotu.
 4. Wiza do Chin: nie jest wymagana. Szczegóły pod adresem: www.gov.pl/web/dyplomacja/chiny
 5. Dane paszportowe należy podać w momencie zakładania rezerwacji.
 6. Dopłata do hoteli z all inclusive podczas wypoczynku na Bali (6 nocy): Sadara Boutique Resort**** (www.sadararesort.com): 2000 PLN/os./pokój 2-os.; Bali Tropic Resort & Spa**** (www.balitropic-resort.com): 2800 PLN/os./pokój 2-os. (na zapytanie).
 7. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Szanghaj-Denpasar: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.
Opinie klientów (11)

Ocena ogólna

5.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
91%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 5.5
 • 5.0
 • 5.3
 • 4.5

Pokaż recenzje od:

5/6
31-40 lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Bardzo fajna wycieczka, edukacyjna dobrze zorganizowana. Doskonale połączenie zwiedzania z odpoczynkiem. Wspaniały z ogromna wiedza przewodnik ( pan Rafał ). Napewno jeszcze jakaś wycieczkę z (...) rozwiń
Bardzo fajna wycieczka, edukacyjna dobrze zorganizowana. Doskonale połączenie zwiedzania z odpoczynkiem. Wspaniały z ogromna wiedza przewodnik ( pan Rafał ). Napewno jeszcze jakaś wycieczkę z nim zaliczymy:) jako rada fajnie by było do programu w Chinach dołączyć zwiedzanie np. Szkoły szpitala lub innej placówki. Polecam każdemu, warta ceny:)
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Program wycieczki interesujący , chociaż nie zrealizowany zgodnie z ofertą. Zabrakło wycieczki na Komodo - czego żałowała cała grupa. Bardzo nieprzyjemną niespodzianką okazał się ,,przewodnik" w (...) rozwiń
Program wycieczki interesujący , chociaż nie zrealizowany zgodnie z ofertą. Zabrakło wycieczki na Komodo - czego żałowała cała grupa. Bardzo nieprzyjemną niespodzianką okazał się ,,przewodnik" w Szanghaju, który okazał się być żandarmem liczącym nas bez przerwy, poganiającym i pilnującym , żebyśmy za bardzo nie zniknęli mu z oczu. Okropne wrażenie, nie czuliśmy się jak goście , tylko jak szpiedzy.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 3
 • 2
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a listopad 2019
Bardzo dobra rozwiń
Bardzo dobra
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Przewodnik merytoryczny. Plan mógłby być bardziej ciekawszy (totalnie nie ciekawy plan w Chinach, z wyłączeniem Szanghaju) Ostatnia doba hotelowa mogłaby być przedłużona do czasu (...) rozwiń
Przewodnik merytoryczny. Plan mógłby być bardziej ciekawszy (totalnie nie ciekawy plan w Chinach, z wyłączeniem Szanghaju) Ostatnia doba hotelowa mogłaby być przedłużona do czasu wyjazdu, a nie siedzimy jak bezdomni na besenie. Jedzenie ok. Pokoje 4/6. Brak całego dnia w Szanghaju (pół dnia jednego dnia i pół dnia następnego tak jak w ofercie). Reszta jak wyżej.
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka bardzo udana, program nieprzeładowany, sporo dowolności (program obowiązkowy i fakultatywny) co osobiście cenię na tego typu wycieczkach. Pobudki nie były zbyt wczesne (w końcu to (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana, program nieprzeładowany, sporo dowolności (program obowiązkowy i fakultatywny) co osobiście cenię na tego typu wycieczkach. Pobudki nie były zbyt wczesne (w końcu to wakacje), a pobyt na Bali również dawał dużo dowolności- można było 6 dni leżeć na plazy, a można było je wypełnić zwiedzaniem (część z przewodnikiem, część samodzielnie). Największym jednak atutem tej wycieczki był nasz przewodnik Rafał. Człowiek z pasją, dużą chęcią do tego co robi, uważny na wszystkich i słuchający, a przy tym uczciwy i bardzo pomocny. Czuliśmy się perfekcyjnie zaopiekowani. Życzę sobie samych takich przewodników w przyszłości.
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Jest okazja poznac dwie rozne kultury: chińską i indonezyjską. Proporcja między zwiedzaniem z przewodnikiem i czasem wolnym była taka jak lubię, bo samemu można było wczuć się w otaczające (...) rozwiń
Jest okazja poznac dwie rozne kultury: chińską i indonezyjską. Proporcja między zwiedzaniem z przewodnikiem i czasem wolnym była taka jak lubię, bo samemu można było wczuć się w otaczające klimaty. Bardzo dużym plusem wycieczki był doskonały przewodnik: Rafał.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
B. oryginalny pomysł na ciekawe i innowacyjne POŁĄCZENIE dwóch zupełnie odległych kultur i odmiennych cywilizacji - w JEDNEJ imprezie - wycieczce. Sprawnie, wręcz idealnie dobrane POŁĄCZENIA (...) rozwiń
B. oryginalny pomysł na ciekawe i innowacyjne POŁĄCZENIE dwóch zupełnie odległych kultur i odmiennych cywilizacji - w JEDNEJ imprezie - wycieczce. Sprawnie, wręcz idealnie dobrane POŁĄCZENIA LOTNICZE. Ponadto linie lotnicze (PRZEWOŹNICY) na wysokim poziomie. B. sprawny i wybitnie przygotowany merytorycznie, intelektualnie i językowo PILOT - p. Rafał.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 3
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Bardzo dobra. Bardzo dobry rozwiń
Bardzo dobra. Bardzo dobry
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z rodziną kwiecień 2019
Najlepsza wycieczka na jakiej byłem a to dzięki przewodnikowi Rafałowi oraz grupie ludzi z którymi się zżyłem ekipa niesamowita, aż się łza w oku kręciła jak minęły 2 tygodnie i się żegnaliśmy (...) rozwiń
Najlepsza wycieczka na jakiej byłem a to dzięki przewodnikowi Rafałowi oraz grupie ludzi z którymi się zżyłem ekipa niesamowita, aż się łza w oku kręciła jak minęły 2 tygodnie i się żegnaliśmy , Chiny odkryły przede mną całkiem inne spojrzenie na kulturę, religię, sposób życia, co mnie zaskoczyło Shanghaj największe miasto na świecie a czułem się tam super bezpiecznie. Wyspa Bali mnie zaskoczyła bardzo miłymi i życzliwymi ludźmi oraz przepysznym jedzeniem które było bardzo tanie. Co mi się nie podobało, jedzenie Chińskie może dlatego że nie dotarłem do topowych restauracji, temperatura na Bali, przed wyjazdem marzyłem aby tam było słonecznie i ciepło, no to było ale takich upałów to ja się nie spodziewałem mega ale to mega gorąco i jak się pojawił deszcz to się cieszyłem Polecam wszystkim taką wycieczkę z miłą chęcią pojechałbym jeszcze raz z tą samą ekipą Jako Ciekawostkę dodam że wiek uczestników wahał się od 6 lat do 72 lat
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Jestem zadowolony z wycieczki i oceniam na 5.Pracę pilota wycieczki oceniam bardzo dobrze,z dużą wiedzą do przekazania w trakcie wycieczki.Hotele i wyżywienie dobre. rozwiń
Jestem zadowolony z wycieczki i oceniam na 5.Pracę pilota wycieczki oceniam bardzo dobrze,z dużą wiedzą do przekazania w trakcie wycieczki.Hotele i wyżywienie dobre.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Zderzenie 2 kultur w tak krótkim czasie świetne połączenie rozwiń
Zderzenie 2 kultur w tak krótkim czasie świetne połączenie
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Chiny, Indonezja

Z Szanghaju do raju!

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
Dorosły
8 399pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 16 798 pln razem
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter