phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Czeski film

Atuty oferty

 • kosmopolityczna Praga
 • zwiedzanie pięknych zamków
 • wizyta w browarze Budweiser i degustacja piwa
 • śniadania i kolacje w cenie

Czeski film Kod: XCZFILL

Trasa
384PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 18.09 – Cz 23.09.21
Itaka
 • Promocja TŁUSTY CZWARTEK TŁUSTY CZWARTEK
Czechy

Czeski film

 • Promocja TŁUSTY CZWARTEK TŁUSTY CZWARTEK
Kod: XCZFILL
Opis

Test na COVID-19 (RT-PCR lub antygenowy) jest wymagany. Zwolnione z testu są m.in. osoby zaszczepione.

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na – Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ. KUTNÁ HORA
Zbiórka uczestników. Przejazd do KUTNEJ HORY, zwanej Kamiennym Miastem dawnej mennicy królewskiej. Zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO Starego Miasta i katedry św. Barbary, jednej z najbardziej niezwykłych gotyckich świątyń Europy z bardzo oryginalną architekturą. Następnie spacer do Domu Kamiennego, jednego z najcenniejszych domów mieszczańskich z XV w., z piękną, bogato zdobioną ścianą frontową, Włoskiego Dworu oraz kolegium jezuickiego. Przy wąskich uliczkach znajdują się sklepiki z pamiątkami, a na rozległych miejskich placach - restauracje z ogródkami, gdzie przy kuflu piwa można podziwiać to zabytkowe miasto. Przejazd do hotelu w okolicach Pragi, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. KONOPIŠTĚ – PRAGA
Śniadanie. Przejazd do KONOPIŠTĚ. Zwiedzanie średniowiecznego zamku stojącego na wysokim wzgórzu, w pięknym parku nad jeziorem. We wnętrzach znajduje się olbrzymia kolekcja trofeów i broni myśliwskiej, zbiory dzieł sztuki z okresu gotyku, renesansu i baroku, pomieszczenia mieszkalne z renesansowymi meblami i słynną miśnieńską porcelaną oraz salon księżnej Zofii. Jest także szklarnia z tropikalną roślinnością, park angielski i ozdobne ogrody. Zwiedzanie PRAGI – miasta pod wieloma względami wyjątkowego, które co roku przyciąga rzesze turystów. Zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO zabytkowego centrum stolicy: Hradczany – zamek praski, katedra św. Wita, bazylika św. Jerzego, pałac królewski, Złota Uliczka, następnie Malá Strana, most Karola, rynek staromiejski, ratusz z zegarem Orloj. Wieczorny rejs statkiem po Wełtawie. Pięknie oświetlone miasto, nocą robi największe wrażenie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. PRAGA – CZESKIE BUDZIEJOWICE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po Nowym Mieście, głównej dzielnicy handlowej stolicy Czech. Przejazd do CZESKICH BUDZIEJOWIC, miasta, które zyskało światowy rozgłos dzięki warzonemu tu piwu Budweiser w browarze Budějovický Budvar. Spacer po średniowiecznym Starym Mieście: Rynek - największy powierzchniowo w Europie, z fontanną Samsona; podcieniowe kamienice; biało-niebieski ratusz z trzema wieżyczkami; katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża z XVI w., kiedyś punkt obserwacyjny, dziś punkt widokowy. Zwiedzanie browaru połączone z degustacją piwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. ČESKÝ KRUMLOV – ZLATÁ KORUNA – HLUBOKÁ NAD WEŁTAWĄ
Śniadanie. Przejazd do ČESKIEGO KRUMLOVA – jednego z najpiękniejszych miast Czech, malowniczo położonego nad Wełtawą, wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście, gdzie zachował się średniowieczny układ urbanistyczny, ciasna zabudowa z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami, a także ratusz, słup maryjny, kościół św. Wita, kolegium jezuickie i browar miejski. Zwiedzanie największej atrakcji, wspaniałego, górującego nad całą zabudową zamku. Jego wnętrza utrzymane są w renesansowej i barokowej estetyce, z cennymi meblami i obrazami. Są tu także kaplica zamkowa, sala balowa i teatralna, kilkukondygnacyjny most i wspaniałe ogrody zamkowe. Wśród eksponatów największe wrażenie robi szczerozłota karoca Eggenbergów. Przejazd do ZLATEJ KORUNY – wsi, gdzie na cyplu z trzech stron otoczonym Wełtawą znajduje się dawne opactwo cystersów. Przejazd do HLUBOKI NAD WEŁTAWĄ, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych czeskich zamków, wzorowany na angielskim zamku królewskim Windsor. Ta monumentalna, olśniewająco biała, bajkowa budowla otoczona jest pięknym parkiem w stylu angielskim z cennymi okazami egzotycznych drzew i krzewów, a także stajnią z myśliwskim zameczkiem i ogrodem zimowym. Zwiedzanie zamku: piękne komnaty, bogato zdobione wnętrza zawierające cenne zbiory gobelinów, obrazów, szkła, porcelany i broni. Zamek, ze względu na swoje walory i niezwykłą scenerię, wykorzystywany był w wielu filmach. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. JINDŘICHŮV HRADEC – TELČ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do JINDŘICHOVA HRADCA – miasteczka otoczonego stawami i lasami z zespołem zamkowo-pałacowym. Zwiedzanie zamku, do którego dochodzi się starym kamiennym mostem, pałacu i kaplicy z okrągłą wieżą, która była wykorzystywana jako loch, najlepiej zachowanej czarnej kuchni oraz kolekcji ściennych malowideł z XIV w. Cały obiekt składa się z 320 pokoi, zachwycających bogatym wystrojem. Spacer po mieście: przejście z zamku wąską uliczką na rynek z renesansowymi, barokowymi i klasycystycznymi kamienicami, następnie w stronę seminarium jezuitów i kościoła św. Jana Chrzciciela. Przejazd do TELČA – zabytkowej miejscowości, perły regionu, nazywanej morawską Wenecją, wpisanej na Listę UNESCO. Spacer po rynku, wzdłuż licznych barokowych i renesansowych, doskonale zachowanych kamienic, kościoła Ducha Świętego z XIII w. i kościoła św. Jakuba z wysoką wieżą, następnie przejście w stronę zamku znajdującego się w północno-zachodniej części starówki. Jest to jedna z najwspanialszych renesansowych czeskich rezydencji z pięknym ogrodem, bogatymi wnętrzami i pokojami mieszkalnymi, oryginalną komnatą - Salą Afrykańską, w której znajdują się trofea myśliwskie. Przejazd do hotelu w okolicach Brna, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. JASKINIA KATEŘINSKÁ – KROMĚŘÍŽ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na tereny Morawskiego Krasu, należącego do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się ponad 1 tys. jaskiń, część jest dopiero odkrywanych i badanych, do zwiedzania udostępnione są tylko cztery. Zwiedzanie największej z nich, JASKINI KATEŘINSKIEJ, która jest częścią starej wyciekowej jaskini z największą komorą na tym terenie (dł. 97 m, szer. 44 m, wys. 20 m) oraz wytworami „Czarownica” i „Bambusowy lasek”, utworzonymi z pięknych kilkumetrowych nacieków. Dzięki dobrej akustyce kilka razy do roku odbywają się tu muzyczne i wokalne koncerty. Przejazd do KROMĚŘÍŽA. Zwiedzanie zamku, dawnej siedziby biskupów i arcybiskupów ołomunieckich, otoczonego pięknym ogrodem. Wnętrza wspaniale zdobione freskami i sztukateriami zainteresowały wiele ekip filmowych, służyły m.in. za scenerię do filmu Miloša Formana „Amadeusz”. Kroměříž ma cenną bibliotekę, liczącą ok. 40 tys. tomów, może również poszczycić się grafikami, rysunkami, wspaniałą kolekcją monet, jednym z największych w Europie archiwów muzycznych, a także galerią malarstwa znaną na całym świecie, z dziełem Tycjana „Apollo i Mars”, najcenniejszym obrazem w Republice. Zespół pałacowo-parkowy wpisany jest na Listę UNESCO. Przejazd do Polski.

5 noclegów w hotelach***: 2 w podmiejskiej dzielnicy Pragi, 2 w okolicy Czeskich Budziejowic, 1 w okolicach Brna; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 5 śniadań, 5 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejs i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 3400 CZK.

4.9 /6
92% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
Galeria regionu

Czechy

Ojczyzna Bohumila Hrabala zachwyca bogactwem tradycji i kultury, na której czele stoi modna i kosmopolityczna stolica - Praga. Magia Złotej Uliczki, zaułki Malej Strany i świetne piwiarnie stwarzają niepowtarzalny klimat, szczególnie wieczorem, gdy Krizikowa Fontanna rozświetlona jest tysiącem różnobarwnych reflektorów.

Położenie na mapie Trasa

Kutná Hora • Konopiště • Praga • Czeskie Budziejowice • Český Krumlov • Zlatá Koruna • Hluboká nad Wełtawą • Jindřichův Hradec • Telč • Jaskinia Kateřinská • Kroměříž

Czechy to malowniczy kraj na wyciągnięcie ręki, raj dla turystów, który czeka tuż za rogiem. Wspaniałe tereny górskie, formacje skalne, piękne miasta, okazałe zamki, prawdziwe klejnoty architektury – nie bez powodów tereny te nazywane są przez poetów czeską Szwajcarią. Wydaje się, że ludzie żyją tam wolniej, a gospody i piwiarnie zapraszają pod strzechy. Praga – jedno z najczęściej odwiedzanych i niezwykłych miast Europy. Południowe Czechy – wyjątkowo urokliwa kraina, trochę zapomniana przez turystów, pełna niewielkich jezior i lasów. U naszych południowych sąsiadów znajduje się aż 12 obiektów wpisanych na listę UNESCO, z których na trasie wycieczki prezentujemy aż 5. W programie wiele zabytków, niezapomnianych widoków, słynne knedliki i najlepsze piwo na świecie! Trasa w Czechach: ok. 650 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. KUTNÁ HORA
Zbiórka uczestników. Przejazd do KUTNEJ HORY, zwanej Kamiennym Miastem dawnej mennicy królewskiej. Zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO Starego Miasta i katedry św. Barbary, jednej z najbardziej niezwykłych gotyckich świątyń Europy z bardzo oryginalną architekturą. Następnie spacer do Domu Kamiennego, jednego z najcenniejszych domów mieszczańskich z XV w., z piękną, bogato zdobioną ścianą frontową, Włoskiego Dworu oraz kolegium jezuickiego. Przy wąskich uliczkach znajdują się sklepiki z pamiątkami, a na rozległych miejskich placach - restauracje z ogródkami, gdzie przy kuflu piwa można podziwiać to zabytkowe miasto. Przejazd do hotelu w okolicach Pragi, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. KONOPIŠTĚ – PRAGA
Śniadanie. Przejazd do KONOPIŠTĚ. Zwiedzanie średniowiecznego zamku stojącego na wysokim wzgórzu, w pięknym parku nad jeziorem. We wnętrzach znajduje się olbrzymia kolekcja trofeów i broni myśliwskiej, zbiory dzieł sztuki z okresu gotyku, renesansu i baroku, pomieszczenia mieszkalne z renesansowymi meblami i słynną miśnieńską porcelaną oraz salon księżnej Zofii. Jest także szklarnia z tropikalną roślinnością, park angielski i ozdobne ogrody. Zwiedzanie PRAGI – miasta pod wieloma względami wyjątkowego, które co roku przyciąga rzesze turystów. Zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO zabytkowego centrum stolicy: Hradczany – zamek praski, katedra św. Wita, bazylika św. Jerzego, pałac królewski, Złota Uliczka, następnie Malá Strana, most Karola, rynek staromiejski, ratusz z zegarem Orloj. Wieczorny rejs statkiem po Wełtawie. Pięknie oświetlone miasto, nocą robi największe wrażenie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. PRAGA – CZESKIE BUDZIEJOWICE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po Nowym Mieście, głównej dzielnicy handlowej stolicy Czech. Przejazd do CZESKICH BUDZIEJOWIC, miasta, które zyskało światowy rozgłos dzięki warzonemu tu piwu Budweiser w browarze Budějovický Budvar. Spacer po średniowiecznym Starym Mieście: Rynek - największy powierzchniowo w Europie, z fontanną Samsona; podcieniowe kamienice; biało-niebieski ratusz z trzema wieżyczkami; katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża z XVI w., kiedyś punkt obserwacyjny, dziś punkt widokowy. Zwiedzanie browaru połączone z degustacją piwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. ČESKÝ KRUMLOV – ZLATÁ KORUNA – HLUBOKÁ NAD WEŁTAWĄ
Śniadanie. Przejazd do ČESKIEGO KRUMLOVA – jednego z najpiękniejszych miast Czech, malowniczo położonego nad Wełtawą, wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście, gdzie zachował się średniowieczny układ urbanistyczny, ciasna zabudowa z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami, a także ratusz, słup maryjny, kościół św. Wita, kolegium jezuickie i browar miejski. Zwiedzanie największej atrakcji, wspaniałego, górującego nad całą zabudową zamku. Jego wnętrza utrzymane są w renesansowej i barokowej estetyce, z cennymi meblami i obrazami. Są tu także kaplica zamkowa, sala balowa i teatralna, kilkukondygnacyjny most i wspaniałe ogrody zamkowe. Wśród eksponatów największe wrażenie robi szczerozłota karoca Eggenbergów. Przejazd do ZLATEJ KORUNY – wsi, gdzie na cyplu z trzech stron otoczonym Wełtawą znajduje się dawne opactwo cystersów. Przejazd do HLUBOKI NAD WEŁTAWĄ, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych czeskich zamków, wzorowany na angielskim zamku królewskim Windsor. Ta monumentalna, olśniewająco biała, bajkowa budowla otoczona jest pięknym parkiem w stylu angielskim z cennymi okazami egzotycznych drzew i krzewów, a także stajnią z myśliwskim zameczkiem i ogrodem zimowym. Zwiedzanie zamku: piękne komnaty, bogato zdobione wnętrza zawierające cenne zbiory gobelinów, obrazów, szkła, porcelany i broni. Zamek, ze względu na swoje walory i niezwykłą scenerię, wykorzystywany był w wielu filmach. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. JINDŘICHŮV HRADEC – TELČ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do JINDŘICHOVA HRADCA – miasteczka otoczonego stawami i lasami z zespołem zamkowo-pałacowym. Zwiedzanie zamku, do którego dochodzi się starym kamiennym mostem, pałacu i kaplicy z okrągłą wieżą, która była wykorzystywana jako loch, najlepiej zachowanej czarnej kuchni oraz kolekcji ściennych malowideł z XIV w. Cały obiekt składa się z 320 pokoi, zachwycających bogatym wystrojem. Spacer po mieście: przejście z zamku wąską uliczką na rynek z renesansowymi, barokowymi i klasycystycznymi kamienicami, następnie w stronę seminarium jezuitów i kościoła św. Jana Chrzciciela. Przejazd do TELČA – zabytkowej miejscowości, perły regionu, nazywanej morawską Wenecją, wpisanej na Listę UNESCO. Spacer po rynku, wzdłuż licznych barokowych i renesansowych, doskonale zachowanych kamienic, kościoła Ducha Świętego z XIII w. i kościoła św. Jakuba z wysoką wieżą, następnie przejście w stronę zamku znajdującego się w północno-zachodniej części starówki. Jest to jedna z najwspanialszych renesansowych czeskich rezydencji z pięknym ogrodem, bogatymi wnętrzami i pokojami mieszkalnymi, oryginalną komnatą - Salą Afrykańską, w której znajdują się trofea myśliwskie. Przejazd do hotelu w okolicach Brna, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. JASKINIA KATEŘINSKÁ – KROMĚŘÍŽ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na tereny Morawskiego Krasu, należącego do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się ponad 1 tys. jaskiń, część jest dopiero odkrywanych i badanych, do zwiedzania udostępnione są tylko cztery. Zwiedzanie największej z nich, JASKINI KATEŘINSKIEJ, która jest częścią starej wyciekowej jaskini z największą komorą na tym terenie (dł. 97 m, szer. 44 m, wys. 20 m) oraz wytworami „Czarownica” i „Bambusowy lasek”, utworzonymi z pięknych kilkumetrowych nacieków. Dzięki dobrej akustyce kilka razy do roku odbywają się tu muzyczne i wokalne koncerty. Przejazd do KROMĚŘÍŽA. Zwiedzanie zamku, dawnej siedziby biskupów i arcybiskupów ołomunieckich, otoczonego pięknym ogrodem. Wnętrza wspaniale zdobione freskami i sztukateriami zainteresowały wiele ekip filmowych, służyły m.in. za scenerię do filmu Miloša Formana „Amadeusz”. Kroměříž ma cenną bibliotekę, liczącą ok. 40 tys. tomów, może również poszczycić się grafikami, rysunkami, wspaniałą kolekcją monet, jednym z największych w Europie archiwów muzycznych, a także galerią malarstwa znaną na całym świecie, z dziełem Tycjana „Apollo i Mars”, najcenniejszym obrazem w Republice. Zespół pałacowo-parkowy wpisany jest na Listę UNESCO. Przejazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 5 noclegów w hotelach***: 2 w podmiejskiej dzielnicy Pragi, 2 w okolicy Czeskich Budziejowic, 1 w okolicach Brna; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 5 śniadań, 5 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejs i lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 3400 CZK.
Opinie klientów (156)

Ocena ogólna

4.9/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Komfort podróży
92%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.9
 • 5.5
 • 4.0
 • 4.7
 • 4.6
 • 4.8

Pokaż recenzje od:

4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Opinia bardzo pozytywna, szczególnie dotycząca atrakcyjnego, ciekawego programu. rozwiń
Opinia bardzo pozytywna, szczególnie dotycząca atrakcyjnego, ciekawego programu.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Wycieczka ciekawa,duża wiedza przewodnika na temat odwiedzanych miejsc , dzięki niemu wycieczkę oceniam na b.dobrą. rozwiń
Wycieczka ciekawa,duża wiedza przewodnika na temat odwiedzanych miejsc , dzięki niemu wycieczkę oceniam na b.dobrą.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Bardzo dobra wycieczka. Wesoły i kompetentny przewodnik. Proponuję w programie wycieczki łączyć elementy architektury i przyrodnicze. Tak aby każdy znalazł coś dla siebie. W autokarze (...) rozwiń
Bardzo dobra wycieczka. Wesoły i kompetentny przewodnik. Proponuję w programie wycieczki łączyć elementy architektury i przyrodnicze. Tak aby każdy znalazł coś dla siebie. W autokarze trochę ciasno, niewielkie odległości pomiędzy siedzeniami, słabo działa klimatyzacja, WC zamknięte na klucz.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Ogólnie wycieczka nam się podobała, ale zawsze jest jakieś "ale". Pierwszego dnia w autokarze dowiedzieliśmy się, że mamy dopłacić do obowiązkowego pakietu 200CZK a więc na dzień dobry niemiła (...) rozwiń
Ogólnie wycieczka nam się podobała, ale zawsze jest jakieś "ale". Pierwszego dnia w autokarze dowiedzieliśmy się, że mamy dopłacić do obowiązkowego pakietu 200CZK a więc na dzień dobry niemiła niespodzianka. Nikt nie został o tym uprzedzony a przecież można dodać taką informację w strefie klienta przed wyjazdem, żeby nie było zaskoczenia. Nie poproszono nas także o potwierdzenie i podpisanie przekazania kwoty pakietu dla pilota, który był jednocześnie przewodnikiem lokalnym. Pierwszego dnia, ponieważ pogoda była deszczowa zrezygnowaliśmy z czasu wolnego i pojechaliśmy do hotelu, niestety pilot p. Janusz zadecydował, że zmieni w związku z tym czas kolacji na wcześniejszy, a my się nie wyrobiliśmy z czasem i z bagażami po całym dniu (a niektórzy i nocy) jazdy autokarem i zwiedzania, brudni i nieświeży udaliśmy się na kolację. Na szczęście smaczną. Drugi dzień to bardzo dużo chodzenia i zwiedzania bez praktycznie czasu wolnego (dostaliśmy 30minut w miejscu, gdzie nie bardzo było gdzie usiąść i zjeść, udało nam się samodzielnie odnaleźć WC i zdążyć kupić kołacza na wynos). Większość wycieczki stanowiły osoby starsze i niestety nie bardzo nadążały, co było pewnie powodem krótszych czasów wolnych. Duże podziękowania dla pilota za pokazanie po rejsie "Prahy by night". Pan Janusz bardzo się starał pokazać nam nieco więcej niż w programie :) Tak jak wycieczka słabo się zaczęła tak też się kończyła. Ostatni hotel w okolicy Brna może i był ładny i czysty, ale posiłki tam to porażka zarówno ze względu na jakość jak i na organizację. Samo zameldowanie do hotelu trwało bardzo długo, bo każdy uczestnik sam wypełniał kartę meldunkową. Kolacja przez to późno, wielokrotnie odgrzewana tak, że niektórym kotlet zastąpiła podeszwa buta, a zupa była przypalona. Na śniadanie mieliśmy zejść o 6:50 a tam kolejka chyba ustawiona już od 6:30. Zanim doszłyśmy do szwedzkiego stołu i usiadłyśmy do posiłku była 7:30 (40 minut od zejścia do stołówki!!!). Dodam jeszcze, że o 7:45 mieliśmy już wyjechać, co oczywiście nie miało miejsca i we wszystkich zwiedzanych tego dnia miejscach byliśmy spóźnieni a na końcu zabrakło przewidzianego czasu wolnego na ostatni posiłek przed powrotem. Na szczęście prawie wszyscy poszli zjeść w jednym miejscu i p. pilot zaczekał aż wszyscy zjedzą. Niemniej przez to znów spóźnieni gnaliśmy do Opola. Tak okazało się, że znów czekamy na jakiś autokar i wyruszymy z opóźnieniem. Nie byłoby problemu, gdyby było to rano, ale z Opola wyruszyliśmy o 20:00 a w Warszawie byliśmy przed 2:00 a tzn. że nasza wycieczka trwała 7 dni, ale ubezpieczenie tego nie obejmowało... Program wycieczki bardzo nam się podobał (przydałby się jeszcze jeden dzień w Pradze na rozluźnienie napiętego programu i na samodzielne wchłanianie piękna), wszystkie miejsca zwiedzane warte obejrzenia. Wytrwałym piechurom i odpornym na różne "ale" polecam!
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
20-25 lat, ze znajomymi sierpień 2019
Wycieczka ukazująca różne oblicza Czech z ciekawym planem zwiedzania. Przewodnik Pan Janusz bardzo profesjonalny z bardzo dużą widzą na temat Czech. Opowiadał różne ciekawostki a nie tylko suche (...) rozwiń
Wycieczka ukazująca różne oblicza Czech z ciekawym planem zwiedzania. Przewodnik Pan Janusz bardzo profesjonalny z bardzo dużą widzą na temat Czech. Opowiadał różne ciekawostki a nie tylko suche fakty. Pierwszy hotel Slavia zatrzymany w czasach komunizmu. Standard bardzo zły ale z czystą pościelą i recznikami. Drugi to CB Hotel położony praktycznie w centrum Budziejowic. Lepszy od poprzedniego w wyglądzie i standardzie. Trzeci City Hotel w remoncie z najwyższym z tych trzech standardem. Pokoje nowoczesne i ładne lecz trafił nam się pokój z drzwiami do pokoju obok. Śniadania we wszystkich hotelach takie same: bułki, sery, jogurty z musli, kawa herbata i soki, inne rzeczy na kanapki. Obiadokolacje bardzo źle wypadły. Praktycznie to samo w każdym hotelu. Często przypalone a nawet z włosami. Ogólnie dobra lecz nie dla ludzi z wysokimi wymaganiami co do standardu hoteli i jedzenia.
 • 6
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Bardzo fajna wycieczka, dużo zobaczyliśmy, Czechy Południowe naprawdę ładne. Wycieczka udana, bez gonitwy, Pan pilot wszystkiego dopilnowal, zobaczyliśmy piękne miejsca rozwiń
Bardzo fajna wycieczka, dużo zobaczyliśmy, Czechy Południowe naprawdę ładne. Wycieczka udana, bez gonitwy, Pan pilot wszystkiego dopilnowal, zobaczyliśmy piękne miejsca
 • 6
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Impreza pod względem tematycznym była ciekawa. Zamki w Czeskich Budziejowicach, Czeskim Krumlovie, Hluboce nad Wełtawą, Jindřichovie, Hradcu, Telcu i Kroměřížu zachwyciły mnie swoją (...) rozwiń
Impreza pod względem tematycznym była ciekawa. Zamki w Czeskich Budziejowicach, Czeskim Krumlovie, Hluboce nad Wełtawą, Jindřichovie, Hradcu, Telcu i Kroměřížu zachwyciły mnie swoją architekturą i bogatym wyposażeniem, czyli było co oglądać. Ale są trzy rzeczy które mi się nie podobały. 1. Autokar, którym podróżowaliśmy praktycznie nie posiadał sprawnej klimatyzacji, co przy ponad 30-to stopniowych temperaturach na zewnątrz, było bardzo dużą niedogodnością. 2. Nasz przewodnik p. Janusz wykazał się znakomitą wiedzą dotyczącą zwiedzanych obiektów, historii Czech itd. i w tym temacie można go pochwalić. Ale całkowicie zapomniał, że w naszej grupie są osoby, które nie mają takiej kondycji ruchowej jak on sam, bo zwiedzanie miejscowości odbywało się forsownym marszem w dużym upale. Miałem odczucie, że tutaj przewodnik zachowywał się trochę apodyktycznie, miał swoją wizję zwiedzania i program, który musi wykonać w 100%. A przecież mógł po zwiedzeniu każdego zamku zaproponować tylko chętnym spacer po danym mieście, a tych niezainteresowanych poinformować, o której będzie odjeżdżał autokar z parkingu i wtedy każdy miałby wybór. 3. W dwóch hotelach – Pradze i Czeskich Budziejowicach zabrano nam na noc dowody osobiste do celów meldunkowych. Jak mi się wydaje jednolite przepisy RODO dotyczące ochrony danych osobowych obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej i te hotele nie powinny zabierać gościom dokumentów. W hotelu w Brnie składaliśmy karty meldunkowe i to było OK.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 2
 • 2
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Wycieczka bardzo ciekawa, spełniła moje oczekiwania. Ogólna opinia dotyczaca całego wyjazdu bardzo dobra, za wyjątkiem autokaru bez odczucia klimatyzacji. rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, spełniła moje oczekiwania. Ogólna opinia dotyczaca całego wyjazdu bardzo dobra, za wyjątkiem autokaru bez odczucia klimatyzacji.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 1
 • 1
zwiń
5/6
41-50 lat, z rodziną lipiec 2019
Wycieczka bardzo bogata w atrakcje i dobrze zorganizowana. Pierwszy hotel raził jedynie komuną. prosiłabym jedynie o doinformowanie emerytów co znaczy wycieczka i jakie warunki kondycyjne są (...) rozwiń
Wycieczka bardzo bogata w atrakcje i dobrze zorganizowana. Pierwszy hotel raził jedynie komuną. prosiłabym jedynie o doinformowanie emerytów co znaczy wycieczka i jakie warunki kondycyjne są wymagane, gdyż mam wrażenie że było tam zbyt wielu zchorowanych ludzi nie zdających sobie sprawy na jaki rodzaj wakacji się wybrali - narzekali przez to codziennie psując innym atmosferę, narzekali na pilota Janusza, który starał się wszystkim marudom dogodzić, ale wiadomo że jest to niemożliwe, gdyż mnie i wielu innym tempo prowadzenia wycieczki odpowiadało.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a kwiecień 2019
Jestem, zadowolony, polecam krewnym i znajomym. rozwiń
Jestem, zadowolony, polecam krewnym i znajomym.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Czechy zaskoczył ilością ciekawych obiektów. Pilot bardzo ogarnięta Pani. z minusów ostatni hotel (podobno remont jadalni) i sprzedawczyni zlodziejka w Telc cukierni ktøra oszukuje bezczelnie (...) rozwiń
Czechy zaskoczył ilością ciekawych obiektów. Pilot bardzo ogarnięta Pani. z minusów ostatni hotel (podobno remont jadalni) i sprzedawczyni zlodziejka w Telc cukierni ktøra oszukuje bezczelnie turystów na grubsze sumy.ogølnie polecam wycieczkę
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Program wycieczki bardzo ciekawy, Pani pilot Monika jak najbardziej kompetentna, pomocna. Praga przewidziana na cały dzień to sporo chodzenia więc osoby, które na co dzień są bez ruchu (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo ciekawy, Pani pilot Monika jak najbardziej kompetentna, pomocna. Praga przewidziana na cały dzień to sporo chodzenia więc osoby, które na co dzień są bez ruchu fizycznego muszą się nastawić na cały dzień "bez autokaru". Codziennie jakieś atrakcyjne miejsca do zobaczenia, posiłki HB, ale jest czas na jakieś drobne zakupy bądź posiłek w ciągu dnia. Z toaletami też nie ma problemu. Hotele przyzwoite.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
31-40 lat, sam/a kwiecień 2019
Generalnie pozytywna, moje zastrzeżenia budzą hotele, w których zarezerwowano noclegi, były ulokowane zbyt daleko od centrum miasta, co uniemożliwiało samodzielny wypad do centrum wieczorem. (...) rozwiń
Generalnie pozytywna, moje zastrzeżenia budzą hotele, w których zarezerwowano noclegi, były ulokowane zbyt daleko od centrum miasta, co uniemożliwiało samodzielny wypad do centrum wieczorem. Drugie zastrzeżenie dotyczy planu wycieczki, zbyt dużo miejsca zajmują w programie wycieczki zamki, swobodnie można zastąpić przynajmniej dwa z nich innymi ciekawszymi obiektami.
 • 4
 • 2
 • 2
 • 4
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Wycieczka atrakcyjna, pełna ciekawych miejsc. Pewne zastrzeżenia budzą hotele, szczególnie ten pod Brnem w którym stołówka przypominała czasy jadłodajni z PRL-u, jak również mało sympatyczna obsługa. rozwiń
Wycieczka atrakcyjna, pełna ciekawych miejsc. Pewne zastrzeżenia budzą hotele, szczególnie ten pod Brnem w którym stołówka przypominała czasy jadłodajni z PRL-u, jak również mało sympatyczna obsługa.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a kwiecień 2019
Wycieczka dobra na rekonesans - wiadomo gdzie trzeba jeszcze wrócić na kilka dni - na pewno Czeski Krumlov, Jindrichów Hradec, Telcz - piękne zamki, piękne miasteczka. Hotele ok, średni (...) rozwiń
Wycieczka dobra na rekonesans - wiadomo gdzie trzeba jeszcze wrócić na kilka dni - na pewno Czeski Krumlov, Jindrichów Hradec, Telcz - piękne zamki, piękne miasteczka. Hotele ok, średni standard, śniadania i kolacje dobre, w Pradze był nawet nakladany hermelin (bardzo dobry). Trochę mam pretensje o okrojony program, najbardziej o to, że w Kromieżirzu nie oglądaliśmy w ogóle galerii obrazów w zamku biskupim i nie widzieliśmy słynnego obrazu "Apollo i Marsjasz" (!!!), który nawet był wspomniany w opisie wycieczki. Poza tym nigdzie nie oglądaliśmy ogrodów zamkowych (ani w Hluboce ani w Kromieżirzu, nigdzie). W Pradze na Hradzie też nie widzieliśmy Kaplicy św.Piotra i Pawła i obrazarni. Do Lorety też przydałoby się wejść. W Pradze świetna przewodniczka pani Kasia. Pomimo pretensji i tak uważam, że warto było pojechać - sporo zobaczyłam i się dowiedziałam. Polecam.
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Ciekawa wycieczka. Jednak prawdziwego wyrazu i "smaczku" nabrała dzięki znakomitemu pilotowi/przewodnikowi panu Januszowi. Jego pasja oraz głęboka znajomość Czech wzbogaciła nas o wiele faktów i (...) rozwiń
Ciekawa wycieczka. Jednak prawdziwego wyrazu i "smaczku" nabrała dzięki znakomitemu pilotowi/przewodnikowi panu Januszowi. Jego pasja oraz głęboka znajomość Czech wzbogaciła nas o wiele faktów i ciekawostek z zakresu historii. Podróżowanie z Nim było prawdziwą przyjemnością.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2018
Program zrealizowany, nawet z naddatkiem (wieczorna wyprawa na praski hrad). Świetny pilot, pan Janusz i znakomity kierowca, pan Sebastian. Piękne czeskie miasta - Czeski Krumlov po prostu (...) rozwiń
Program zrealizowany, nawet z naddatkiem (wieczorna wyprawa na praski hrad). Świetny pilot, pan Janusz i znakomity kierowca, pan Sebastian. Piękne czeskie miasta - Czeski Krumlov po prostu wymiata. Na opisanie uroku Pragi trzeba by pióra bieglejszego niż moje.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka udana,Praga piękna. rozwiń
Wycieczka udana,Praga piękna.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 3
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Bardzo ciekawie ułożona trasa, profesjonalny i elastyczny Pilot - Przewodnik o wysokiej kulturze osobistej, dużej wiedzy z dużą empatią. rozwiń
Bardzo ciekawie ułożona trasa, profesjonalny i elastyczny Pilot - Przewodnik o wysokiej kulturze osobistej, dużej wiedzy z dużą empatią.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Bardzo ciekawa wycieczka. Można wiele zobaczyć w ciągu krótkiego czasu. Mimo, że w programie są głównie zamki, dodane jest sporo elementów, które urozmaicają zwiedzanie - m.in. jaskinia, nocny (...) rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka. Można wiele zobaczyć w ciągu krótkiego czasu. Mimo, że w programie są głównie zamki, dodane jest sporo elementów, które urozmaicają zwiedzanie - m.in. jaskinia, nocny rejs po Wełtawie czy wizyta w browarze.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
"Czeski film" to wycieczka ukazująca wiele ciekawych miast oraz piękną stolicę Czech z jej wspaniałymi zabytkami. Z podziwem oglądane były wyposażenia zabytkowych zamków, pałaców a także (...) rozwiń
"Czeski film" to wycieczka ukazująca wiele ciekawych miast oraz piękną stolicę Czech z jej wspaniałymi zabytkami. Z podziwem oglądane były wyposażenia zabytkowych zamków, pałaców a także obiektów sakralnych.Przewodnik Pan Janusz Jachnicki przekazał dużą ilość wiedzy związanej z historią i kulturą Czech, przeplatając cięższe tematy, lżejszymi inteligentnymi dowcipami. Program wycieczki jest ambitny i godny polecenia.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2018
trasa wycieczki ok, pilot ok, ale przewodnik, który był z nami kilka dni, tak realizował program, że było mało czasu wolnego na posiłek w ciągu dnia, nie przekazywał żadnych informacji o planie (...) rozwiń
trasa wycieczki ok, pilot ok, ale przewodnik, który był z nami kilka dni, tak realizował program, że było mało czasu wolnego na posiłek w ciągu dnia, nie przekazywał żadnych informacji o planie dnia, na pytania odpowiadał zdawkowo
 • 5
 • 2
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2018
Program ciekawy. Świetna organizacja. Bardzo kompetentni przewodnicy i pilot. Kierowca fantastyczny - czuliśmy się bezpiecznie podczas jazdy i byliśmy pewni, że trafi na czas tam gdzie trzeba. (...) rozwiń
Program ciekawy. Świetna organizacja. Bardzo kompetentni przewodnicy i pilot. Kierowca fantastyczny - czuliśmy się bezpiecznie podczas jazdy i byliśmy pewni, że trafi na czas tam gdzie trzeba. Jedyny minus, i to poważny, to hotel Slavia w Pradze - standard duuużo poniżej 3 gwiazdek, a jedzenie tak fatalne, że 25% wycieczki cierpiało na biegunkę (dzień po pierwszej kolacji w tym hotelu można nazwać "Szlakiem praskich toalet").
 • 4
 • 2
 • 2
 • 6
 • 6
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2018
Wycieczka miała bardzo ciekawy i niezbyt męczący program .Czechy ukazały się się w bardzo pozytywnym świetle. Niestety nie można tego powiedzieć o organizacji całej imprezy.Jakość pokoi (...) rozwiń
Wycieczka miała bardzo ciekawy i niezbyt męczący program .Czechy ukazały się się w bardzo pozytywnym świetle. Niestety nie można tego powiedzieć o organizacji całej imprezy.Jakość pokoi hotelowych była bardzo słaba.Hotel w Pradze przypominał dawne akademiki z lat 80. Brak klimatyzacji przy ponad 30 stopniowych upałach sprawiała, iż trudno było wytrzymać i spać. Na dodatek stołówka w Pradze pozostawiła przykre dolegliwości żołądkowe prawie połowie uczestników wycieczki, nie na taki komfort liczyłam. No i najsmutniejsza sprawa dotyczyła pilota wycieczki pana Pawła., który mimo iż sympatyczny, nie miał zupełnie pojęcia o prowadzeniu wycieczki. Nie informował na bieżąco o ważnych dla uczestników miejscach, nie udzielał informacji o czasie przejazdu. Na dodatek ,całości dopełnił zepsuty mikrofon w autokarze, co zwolniło pilota z udzielania informacji. Sami uczestnicy musieli wielokrotnie dopytywać o ważne szczegóły. Jakby tego było mało to w ostatnim hotelu zabrakło podczas kolacji zupy dla uczestników wycieczki, a interwencja pilota w tym względzie była nieskuteczna. Szkoda , że tak atrakcyjny program , popsuł brak kompetencji organizacyjnych pilota /może się kiedyś doszkoli/
 • 6
 • 2
 • 2
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Czechy

Czeski film

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
529 Usd
Oszczędzasz: 144 USD
Dorosły
384usd
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 769 usd razem
Oszczędzasz 144 USD
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter