phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Żółwie na równiku

Atuty oferty

 • Ameryka Południowa w pigułce
 • żółwi archipelag Galapagos
 • liczne zabytki z czasów starożytnych cywilizacji
 • fantastyczna przyroda i cuda natury

Żółwie na równiku Kod: UIOGALA

Trasa
13 149PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Nd 08.11 – Pt 20.11.20
Itaka
Ekwador

Żółwie na równiku

Kod: UIOGALA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Ekwadoru. Przylot do Quito. Przejazd do indiańskiego miasteczka Otavalo, głównego ośrodka kaletnictwa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. OTAVALO – CUICOCHA – SAN JUAN DE ILLUMAN
Śniadanie. Wizyta na targu wyrobów ludowych w OTAVALO. Okazja do zakupu ręcznie tkanych strojów, dywanów, wełnianych gobelinów, wyrobów z drewna. Obiad z degustacją lokalnych produktów. Po południu przejazd nad jezioro kraterowe CUICOCHA, położone u podnóża wygasłego wulkanu Cotacachi (4939 m n.p.m.). Podziwianie fantastycznych widoków podczas krótkiego rejsu łodzią. W drodze powrotnej do Otavalo postój w wiosce rdzennej społeczności SAN JUAN DE ILLUMAN. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. LA MITAD DEL MUNDO – QUITO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LA MITAD DEL MUNDO, pomnika równika położonego na 0° szerokości geograficznej. Jest to doskonała okazja, aby znaleźć się na dwóch półkulach w jednej chwili. Przejazd do QUITO, stolicy Ekwadoru położonej u stóp wulkanu Pichincha, na wysokości 2800 m n.p.m. Spacer po starym mieście wpisanym na listę UNESCO: Plac Niepodległości, Pałac Prezydencki, Katedra Metropolitalna. Przejazd na wzgórze Panecillo, skąd rozciąga się widok na całe miasto. Na szczycie znajduje się najwyższy aluminiowy pomnik na naszej planecie – La Virgen del Panecillo. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. P.N. COTOPAXI – BAÑOS
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do PARKU NARODOWEGO COTOPAXI i wulkanu Cotopaxi (5897 m n.p.m.), najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Przejazd na parking na wysokości 4500 m n.p.m., skąd rozpoczyna się trekking do schroniska Jose Rivas położonego na 4800 m n.p.m. Następnie powrót na parking oraz spacer brzegiem Jeziora Limpiopungo (3800 m n.p.m.), nad którym spotkać można egzotyczne ptactwo, stada lam i inne gatunki ssaków. Obiad w postaci pakietów. Przejazd do miejscowości BAÑOS słynącej z sanktuarium Matki Boskiej i gorących źródeł, położonej na zboczu wulkanu Tungurahua. Baños to unikatowe miejsce gdzie Andy przechodzą w dżunglę nadamazońską. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. PAILON DEL DIABLO – GUAMOTE
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer nad spektakularny wodospad PAILON DEL DIABLO – jeden z największych wodospadów w Ekwadorze (ok. 80 m wysokości). Przejazd malowniczą trasą z zapierającymi dech widokami na Andy do małej wioski GUAMOTE, gdzie wydaje się, że czas zatrzymał się w miejscu. W wiosce prowadzone są innowacyjne projekty mające na celu poprawienie warunków życia miejscowej ludności poprzez edukację. Lekcja przyrządzania lokalnego przysmaku empanadas. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. EL NARIZ DEL DIABLO – INGAPIRCA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na dworzec kolejowy. Ok. 2,5 godz. przejazd bardzo widowiskową linią kolejową EL NARIZ DEL DIABLO, gwarantującą malownicze krajobrazy andyjskich wąwozów, stromych zboczy gór oraz typowych indiańskich osad. Przejazd autokarem z Alausi do ruin największego miasta Inków w Ekwadorze – INGAPIRCA, zbudowanego na szczycie Canari. Zwiedzanie: fortyfikacje, dziedzińce, tarasy, Świątynia Boga Słońca. Przejazd do Cuenca. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. CUENCA – P.N. EL CAJAS
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny w CUENCA, które uważane jest za najpiękniejsze miasto Ekwadoru, wpisane na listę UNESCO. Zachwyca kolonialną architekturą, brukowanymi uliczkami i niezwykłą atmosferą. Jest również znane z produkcji kapeluszy. Po południu wycieczka do PARKU NARODOWEGO EL CAJAS, którego obszar to w większości płaskowyż porośnięty wysokimi wrzosowiskami andyjskimi z ponad 200 jeziorami i lagunami polodowcowymi połączonymi małymi rzekami i strumieniami. Obiad w formie pakietów. Przejazd do Guayaquil. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. ARCHIPELAG GALAPAGOS (BALTRA – SANTA CRUZ)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę BALTRA w ARCHIPELAGU GALAPAGOS, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych parków narodowych świata, który jest domem dla wielu gatunków fauny i flory, niewystępujących nigdzie indziej. Do najsłynniejszych należą: żółwie słoniowe, legwany morskie, głuptaki, a 76 z 89 gatunków ptaków to gatunki endemiczne. Wyspy Galapagos, a także otaczający je pas Oceanu Spokojnego są ściśle chronione i objęte patronatem UNESCO. Przeprawa promowa na drugą co do wielkości wyspę archipelagu, SANTA CRUZ. Obiad na terenie rezerwatu El Chato, gdzie dodatkową atrakcją jest możliwość obserwacji gigantycznych żółwi w ich naturalnym środowisku. Przejazd do Puerto Ayora i spacer do portu, gdzie spotkać można lwy morskie i iguany. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. ARCHIPELAG GALAPAGOS (SANTA CRUZ)
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na jedną z trzech wysp: Plazas, North Seymour lub Santa Fe (którą wyspę można odwiedzić w danym dniu, zależy od aktualnych regulacji parku narodowego). Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. ARCHIPELAG GALAPAGOS (SAN CRISTOBAL)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przeprawa łodzią motorową na wyspę SAN CRISTOBAL, która zajmuje wschodnią część archipelagu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na wyspę Isla Lobos z możliwością snurkowania i obiadem. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ. GUAYAQUIL
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do GUAYAQUIL, największego miasta Ekwadoru i głównego portu morskiego. Wizyta w parku Seminario – zabytkowym ogrodzie botanicznym, gdzie po trawnikach biegają legwany, a w stawach pływają żółwie. Spacer bulwarem nadbrzeżnym Malecon 2000 z przepięknym widokiem na rzekę Guayas, aż do dzielnicy cyganerii, Las Penas, z XIX-wieczną drewnianą architekturą. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

11 noclegów w hotelach***: 8 na trasie objazdu, 3 na wyspach Galapagos; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 4 obiady, 1 kolacja • przelot: Polska-Quito, Guayaquil-Polska • przeloty wewnętrzne: Guayaquil-Baltra, San Cristobal-Guayaquil • przejazd vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 80 USD, opłata klimatyczna w Parku Narodowym Galapagos: ok. 100 USD, Tranzytowa Kontrolna Karta Galapagos: ok. 20 USD, napiwki: 4 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: rejs na jedną z trzech wysp: Plazas, North Seymour lub Santa Fe: ok. 235 USD; rejs na Isla Lobos (sprzęt do snurkowania i obiad wliczony w cenę): ok. 150 USD.
 3. Ze względu na duże różnice temperatur w odwiedzanych rejonach (5-30°C), należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, między innymi: polar, kurtka przeciwwiatrowa i przeciwdeszczowa, czapka, czapka z daszkiem, rękawiczki, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, plecak, pokrowiec przeciwdeszczowy, żel do dezynfekcji rąk, krem z wysokim filtrem, środek na komary, niskie nominały USD.
 4. Maksymalna wysokość na trasie wycieczki - 4800 m n.p.m; możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza.
 5. Na miejscu nie można wymienić banknotów 100-dolarowych serii CA, CB i CF.
 6. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż główny – 23 kg, bagaż podręczny – 8 kg (o wymiarach 55 x 35 x 25 cm).

5.1 /6
93% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
ZIMA20/21
x

ZIMA 20/21!
TYLKO DO 31 SIERPNIA BONUSY NA PLUSY:

 • 30% zaliczki
 • 50% zniżki dla dziecka w wybranych hotelach
 • Gwarancja Niezmienności Ceny
 • Gwarancja Bezkosztowej Zmiany Rezerwacji
 • 3% zniżki dla Stałych Klientów lub 100 PLN za zgody na kontakt elektroniczny
 • kupon na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ za 1 PLN
 • parking za 1 PLN
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Informacje o regionie
Galeria regionu

Ekwador

Ameryka Południowa w pigułce. Ekwador to cuda natury i atmosfera fantastycznej przygody. Najmniejsze państwo andyjskie, nazywane „rajem na ziemi” oczaruje fauną i florą, śladami tajemniczych kultur i urokiem kolonialnych miast. Quito, przepiękna stolica położona u stóp wulkanu Pichincha ze Starym Miastem, wpisanym na Listę UNESCO, zachwyca swoją tajemniczością, a La Mitad del Mundo – Pomnik Równika sprawia, że każdy może stanąć na dwóch półkulach jednocześnie!

Położenie na mapie Trasa

​Otavalo • Cuicocha • San Juan de Illuman • La Mitad del Mundo • Quito • Park Narodowy Cotopaxi • Baños • Pailon del Diablo • Guamote • El Nariz del Diablo • Ingapirca • Cuenca • Park Narodowy El Cajas • Archipelag Galapagos (Baltra • Santa Cruz • San Cristobal) • Guayaquil

Położony po obu stronach równika Ekwador zachwyca fantastyczną przyrodą, zabytkami starożytnych cywilizacji, kolonialnymi miastami oraz słynnym żółwim archipelagiem Galapagos. Kilkudniowy pobyt na tych wyspach jest wielką atrakcją wycieczki. To właśnie tu można spotkać rzadkie gatunki ptaków, fauny i flory morskiej oraz wypocząć na przepięknych plażach w otoczeniu wulkanicznego krajobrazu. Na trasie są 2 przeloty wewnętrzne, przeprawy łodziami i podróż pociągiem przez jedną z najbardziej malowniczych tras na świecie. Trasa w Ekwadorze: ok. 1000 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Ekwadoru. Przylot do Quito. Przejazd do indiańskiego miasteczka Otavalo, głównego ośrodka kaletnictwa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. OTAVALO – CUICOCHA – SAN JUAN DE ILLUMAN
Śniadanie. Wizyta na targu wyrobów ludowych w OTAVALO. Okazja do zakupu ręcznie tkanych strojów, dywanów, wełnianych gobelinów, wyrobów z drewna. Obiad z degustacją lokalnych produktów. Po południu przejazd nad jezioro kraterowe CUICOCHA, położone u podnóża wygasłego wulkanu Cotacachi (4939 m n.p.m.). Podziwianie fantastycznych widoków podczas krótkiego rejsu łodzią. W drodze powrotnej do Otavalo postój w wiosce rdzennej społeczności SAN JUAN DE ILLUMAN. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. LA MITAD DEL MUNDO – QUITO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LA MITAD DEL MUNDO, pomnika równika położonego na 0° szerokości geograficznej. Jest to doskonała okazja, aby znaleźć się na dwóch półkulach w jednej chwili. Przejazd do QUITO, stolicy Ekwadoru położonej u stóp wulkanu Pichincha, na wysokości 2800 m n.p.m. Spacer po starym mieście wpisanym na listę UNESCO: Plac Niepodległości, Pałac Prezydencki, Katedra Metropolitalna. Przejazd na wzgórze Panecillo, skąd rozciąga się widok na całe miasto. Na szczycie znajduje się najwyższy aluminiowy pomnik na naszej planecie – La Virgen del Panecillo. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. P.N. COTOPAXI – BAÑOS
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do PARKU NARODOWEGO COTOPAXI i wulkanu Cotopaxi (5897 m n.p.m.), najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Przejazd na parking na wysokości 4500 m n.p.m., skąd rozpoczyna się trekking do schroniska Jose Rivas położonego na 4800 m n.p.m. Następnie powrót na parking oraz spacer brzegiem Jeziora Limpiopungo (3800 m n.p.m.), nad którym spotkać można egzotyczne ptactwo, stada lam i inne gatunki ssaków. Obiad w postaci pakietów. Przejazd do miejscowości BAÑOS słynącej z sanktuarium Matki Boskiej i gorących źródeł, położonej na zboczu wulkanu Tungurahua. Baños to unikatowe miejsce gdzie Andy przechodzą w dżunglę nadamazońską. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. PAILON DEL DIABLO – GUAMOTE
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer nad spektakularny wodospad PAILON DEL DIABLO – jeden z największych wodospadów w Ekwadorze (ok. 80 m wysokości). Przejazd malowniczą trasą z zapierającymi dech widokami na Andy do małej wioski GUAMOTE, gdzie wydaje się, że czas zatrzymał się w miejscu. W wiosce prowadzone są innowacyjne projekty mające na celu poprawienie warunków życia miejscowej ludności poprzez edukację. Lekcja przyrządzania lokalnego przysmaku empanadas. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
6. DZIEŃ. EL NARIZ DEL DIABLO – INGAPIRCA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na dworzec kolejowy. Ok. 2,5 godz. przejazd bardzo widowiskową linią kolejową EL NARIZ DEL DIABLO, gwarantującą malownicze krajobrazy andyjskich wąwozów, stromych zboczy gór oraz typowych indiańskich osad. Przejazd autokarem z Alausi do ruin największego miasta Inków w Ekwadorze – INGAPIRCA, zbudowanego na szczycie Canari. Zwiedzanie: fortyfikacje, dziedzińce, tarasy, Świątynia Boga Słońca. Przejazd do Cuenca. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. CUENCA – P.N. EL CAJAS
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny w CUENCA, które uważane jest za najpiękniejsze miasto Ekwadoru, wpisane na listę UNESCO. Zachwyca kolonialną architekturą, brukowanymi uliczkami i niezwykłą atmosferą. Jest również znane z produkcji kapeluszy. Po południu wycieczka do PARKU NARODOWEGO EL CAJAS, którego obszar to w większości płaskowyż porośnięty wysokimi wrzosowiskami andyjskimi z ponad 200 jeziorami i lagunami polodowcowymi połączonymi małymi rzekami i strumieniami. Obiad w formie pakietów. Przejazd do Guayaquil. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. ARCHIPELAG GALAPAGOS (BALTRA – SANTA CRUZ)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę BALTRA w ARCHIPELAGU GALAPAGOS, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych parków narodowych świata, który jest domem dla wielu gatunków fauny i flory, niewystępujących nigdzie indziej. Do najsłynniejszych należą: żółwie słoniowe, legwany morskie, głuptaki, a 76 z 89 gatunków ptaków to gatunki endemiczne. Wyspy Galapagos, a także otaczający je pas Oceanu Spokojnego są ściśle chronione i objęte patronatem UNESCO. Przeprawa promowa na drugą co do wielkości wyspę archipelagu, SANTA CRUZ. Obiad na terenie rezerwatu El Chato, gdzie dodatkową atrakcją jest możliwość obserwacji gigantycznych żółwi w ich naturalnym środowisku. Przejazd do Puerto Ayora i spacer do portu, gdzie spotkać można lwy morskie i iguany. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. ARCHIPELAG GALAPAGOS (SANTA CRUZ)
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na jedną z trzech wysp: Plazas, North Seymour lub Santa Fe (którą wyspę można odwiedzić w danym dniu, zależy od aktualnych regulacji parku narodowego). Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. ARCHIPELAG GALAPAGOS (SAN CRISTOBAL)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przeprawa łodzią motorową na wyspę SAN CRISTOBAL, która zajmuje wschodnią część archipelagu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na wyspę Isla Lobos z możliwością snurkowania i obiadem. Powrót do hotelu, nocleg.
11. DZIEŃ. GUAYAQUIL
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do GUAYAQUIL, największego miasta Ekwadoru i głównego portu morskiego. Wizyta w parku Seminario – zabytkowym ogrodzie botanicznym, gdzie po trawnikach biegają legwany, a w stawach pływają żółwie. Spacer bulwarem nadbrzeżnym Malecon 2000 z przepięknym widokiem na rzekę Guayas, aż do dzielnicy cyganerii, Las Penas, z XIX-wieczną drewnianą architekturą. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach***: 8 na trasie objazdu, 3 na wyspach Galapagos; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 4 obiady, 1 kolacja • przelot: Polska-Quito, Guayaquil-Polska • przeloty wewnętrzne: Guayaquil-Baltra, San Cristobal-Guayaquil • przejazd vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 80 USD, opłata klimatyczna w Parku Narodowym Galapagos: ok. 100 USD, Tranzytowa Kontrolna Karta Galapagos: ok. 20 USD, napiwki: 4 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: rejs na jedną z trzech wysp: Plazas, North Seymour lub Santa Fe: ok. 235 USD; rejs na Isla Lobos (sprzęt do snurkowania i obiad wliczony w cenę): ok. 150 USD.
 3. Ze względu na duże różnice temperatur w odwiedzanych rejonach (5-30°C), należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, między innymi: polar, kurtka przeciwwiatrowa i przeciwdeszczowa, czapka, czapka z daszkiem, rękawiczki, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, plecak, pokrowiec przeciwdeszczowy, żel do dezynfekcji rąk, krem z wysokim filtrem, środek na komary, niskie nominały USD.
 4. Maksymalna wysokość na trasie wycieczki - 4800 m n.p.m; możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza.
 5. Na miejscu nie można wymienić banknotów 100-dolarowych serii CA, CB i CF.
 6. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: bagaż główny – 23 kg, bagaż podręczny – 8 kg (o wymiarach 55 x 35 x 25 cm).
Opinie klientów (13)

Ocena ogólna

5.1/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
93%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.1
 • 5.1
 • 3.8
 • 4.7
 • 5.1

Pokaż recenzje od:

4/6
50+ lat, sam/a luty 2020
Wycieczka może trochę zbyt intensywna - przydałby się 1 dzień więcej. Wchodzenie z marszu na Cotopaxi powoduje, że 75% uczestników jest chorych (wysokość) jeszcze 2-3 dni potem. Przestrzegam (...) rozwiń
Wycieczka może trochę zbyt intensywna - przydałby się 1 dzień więcej. Wchodzenie z marszu na Cotopaxi powoduje, że 75% uczestników jest chorych (wysokość) jeszcze 2-3 dni potem. Przestrzegam przed zakupem wycieczek fakultatywnych na Galapagos za pośrednictwem polskiej pilotki z wyprzedzeniem. Są ponad 2 razy droższe niż identyczne imprezy kupowane wprost w trakcie pobytu na Galapagos!!! Ale piękna Ekwadoru nie da się prosto wyrazić słowami. To trzeba zobaczyć.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2020
Wycieczka „ żółwie na równiku ” przerosła nasze oczekiwania. Program wyczerpujący pod kątem eksploracji Ekwadoru. Poznaliśmy kulturę zamieszkującego ten przepiękny kraj narodu , jego zwyczaje i (...) rozwiń
Wycieczka „ żółwie na równiku ” przerosła nasze oczekiwania. Program wyczerpujący pod kątem eksploracji Ekwadoru. Poznaliśmy kulturę zamieszkującego ten przepiękny kraj narodu , jego zwyczaje i ciekawostki. Krajobraz zapierający dech w piersiach : Andy, wulkany, wybrzeże, wyspy Galapagos. Jesteśmy głęboko urzeczeni niezwykłą skromnością i kulturą Ekwadorczyków.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką luty 2020
Wycieczka super. Polecam rozwiń
Wycieczka super. Polecam
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2019
Wycieczka zdecydowanie nie jest dla osób, które oczekują komfortowych hoteli i wyszukanego jedzenia. Natomiast zadowoleni będą wszyscy, którzy lubią podróżować, doceniają piękno przyrody oraz (...) rozwiń
Wycieczka zdecydowanie nie jest dla osób, które oczekują komfortowych hoteli i wyszukanego jedzenia. Natomiast zadowoleni będą wszyscy, którzy lubią podróżować, doceniają piękno przyrody oraz inność kulturową i nie przeszkadzają im w tym lekkie niedogodności (typu dość skromne i monotonne śniadania czy nie zawsze odpowiednia temperatura wody w prysznicu;) Niewątpliwym plusem była niewielka grupa i bardzo dobra przewodniczka, p. Joanna. Pomimo prawie codziennej zmiany hoteli, wycieczka nie była męcząca: większość wyjazdów pozwalała na wyspanie się i spokojne zjedzenie śniadania, a duży autokar zapewniał komfort jazdy. Bardzo zaangażowani byli przewodnicy lokalni: nie tylko odpowiadali wyczerpująco na wszystkie pytania, ale w każdej sytuacji starali się być pomocni (np. poprzez częstowanie gorącą herbata z liści koki przy wchodzeniu na Cotopaxi;)) Program dobrze ułożony, chociaż warto by rozważyć dzień więcej na Galapagos: osoby korzystające z fakultetów nie maja możliwości zwiedzenia okolic i vice versa. Jeden dzień więcej pozwoliłby na obie rzeczy. Z informacji praktycznych: w każdym hotelu działała sieć WIFI, należy się zaopatrzyć w adaptery do gniazdek. Wbrew innym dostępnym na stronie opiniom, nie było zimno: jeden ciepły polar spokojnie wystarczy, nie ma też potrzeby ciepłej bielizny czy śpiworów do spania (wyjazd w listopadzie). Nie było komarów ani innego rodzaju insektów. W miejscach zwiedzanych jest bezpiecznie (właściwie po europejsku), czysto, a ludzie są przyjaźni. Jedzenie bardzo tanie, szczególnie na ulicy i targach.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Bardzo udana wycieczka,chociaż pogoda nie zawsze dopisywała. Trochę większy nacisk położyłbym na odwiedzenie miejsc "indiańskich" w Amazonii. Rozczarowany trochę jestem Galapagos,chyba (...) rozwiń
Bardzo udana wycieczka,chociaż pogoda nie zawsze dopisywała. Trochę większy nacisk położyłbym na odwiedzenie miejsc "indiańskich" w Amazonii. Rozczarowany trochę jestem Galapagos,chyba za krótko. Świetny Przewodnik-Pan Marcin,rzeczowy,bardzo przygotowany i sympatyczny. Jerzy
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Globalnie OK. Pilot Miro K. OK. Pilot Carlos P. - the best. Trzeba poprawić jakość transportu łodzią z wyspy Santa Cruz na San Cristobal. To najsłabszy element transportu (...) rozwiń
Globalnie OK. Pilot Miro K. OK. Pilot Carlos P. - the best. Trzeba poprawić jakość transportu łodzią z wyspy Santa Cruz na San Cristobal. To najsłabszy element transportu podczas tej wycieczki. Rejs 2,5 godziny, obskurna mała łajba, a w dodatku nie rozdano nawet kamizelek ratunkowych. Horror! W dodatku, biada tym, którzy mają słaby kręgosłup, że nie wspomnę o chorobie morskiej!... Na wyspie z żółwiami warto mieć z sobą skarpety, bo przydzielane są buty gumowe na spacer (prawdopodobieństwo złapania grzybicy stóp). Własne skarpety są potrzebne również podczas wycieczek fakultatywnych na Galapagos. Po wejściu na pokład, należy obowiązkowo zdjąć buty i dreptać, jak w meczecie, boso po pokładzie. W ostatnim hotelu na lądzie, przed wylotem na Galapagos, warto zmniejszyć bagaż, a nawet zostawić w depozycie jedną walizkę, gdy podróżuje się z drugą osobą. Łatwiej jest przemieszczać się, a poza tym skraca się czas kontroli bagażu, a te są restrykcyjne, nawet gdy przepływa się na inną wyspę Archipelagu Galapagos (walizki i duże torby są plombowane). Wejście do schroniska na wulkanie Cotopaxi, to znaczny wysiłek. Warto krytycznie spojrzeć na wydolność własnego organizmu. W przypadku wątpliwości - odpuścić i zaczekać na grupę na parkingu. Parking, gdzie wjeżdża bus to 4500 m npm. Schronisko jest na wysokości 4864 m npm. Owszem, jest ogromna satysfakcja, gdy się wejdzie, a potem wróci się na parking (osobiście zapewniam, że tak jest), ale czy warto? Sugeruję, aby organizator zapewnił butle z tlenem, bo w przypadku osób, które mają chorobę wysokogórską, albo słabą wydolność organizmu, może zrobić się niebezpiecznie. Ekwador - piękny, przyjazny i bezpieczny. Galapagos - raz trzeba zobaczyć, ale rzeczywistość nieco rozczarowuje w porównaniu z oczekiwaniami...
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
jestem zadowolona rozwiń
jestem zadowolona
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 6
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Bardzo ciekawe i urokliwe miejsca. Nie wystarczajaca organizacja przez przewodnikow. Brak znajomosci miejsc . Ktore sie zwiedza. Brak sprawdzania czy atrakcje sa otwarte- jezdzenie na pusto lub (...) rozwiń
Bardzo ciekawe i urokliwe miejsca. Nie wystarczajaca organizacja przez przewodnikow. Brak znajomosci miejsc . Ktore sie zwiedza. Brak sprawdzania czy atrakcje sa otwarte- jezdzenie na pusto lub zwiedzanie czegos we wtorek jak wiadomo ze jest tylko w sobote.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Choć był to dopiero drugi wyjazd Itaki do Ekwadoru, to organizacyjnie bardzo sprawnie poprowadzony. Kraj inny niż choćby Peru ale ciekawy, dla ludzi lubiących kontakt z naturą inną kulturą nieco (...) rozwiń
Choć był to dopiero drugi wyjazd Itaki do Ekwadoru, to organizacyjnie bardzo sprawnie poprowadzony. Kraj inny niż choćby Peru ale ciekawy, dla ludzi lubiących kontakt z naturą inną kulturą nieco mniej zabytkami. Jak na kraj w Ameryce Południowej zaskakująco bezpieczny. Wycieczka wymagająca. Codziennie zmiana hostelu, życie na walizkach i dużo (prawie 1.200 km). Do tego trzeba włączyć wyobraźnie, że pomimo równikowego położenia Ekwadoru to wysokość średnia 2.000-3.000m npm, temperatura powietrza waha się od 5-15 stopni celsjusza w pomieszczeniach 12-18 - dotyczy kontynentu, Galapagos to niestety nie Malediwy temp. powietrza 22-16 stopni, a oceanu tak jak Bałtyku 14-20 stopni, za to foki, wilki morskie, pingwiny....... na wyciągniecie ręki. Wycieczka godna polecenia świadomym podróżnikom-amatorom, nie wczasowiczom all-inclusive.
 • 2
 • 3
 • 2
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Bardzo atrakcyjna wycieczka, wrażenia i widoki niezapomniane! Praca pilotki Kingi zasługuje na duże uznanie (przygotowanie merytoryczne, życzliwość, zorganizowanie, dodatkowe niespodzianki i (...) rozwiń
Bardzo atrakcyjna wycieczka, wrażenia i widoki niezapomniane! Praca pilotki Kingi zasługuje na duże uznanie (przygotowanie merytoryczne, życzliwość, zorganizowanie, dodatkowe niespodzianki i atrakcje) a lokalny przewodnik Carlos również bardzo zaangażowany i pomocny. Brakowało nam tylko jeszcze jednego dnia na fantastycznym Galapagos, gdyby trasę na lądzie trochę skumulować, ten dodatkowy dzień dałoby się wygospodarować. Bardzo atrakcyjna wycieczka, wrażenia i widoki niezapomniane! Praca pilotki Kingi zasługuje na duże uznanie, lokalny przewodnik Carlos również bardzo zaangażowany i pomocny. Brakowało nam tylko jeszcze jednego dnia na fantastycznym Galapagos, gdyby trasę na lądzie trochę skumulować, ten dodatkowy dzień dałoby się wygospodarować. Wycieczka bardzo nam się podobała, ale myślę, że klienci przed wyjazdem powinni otrzymać informację, że hotele w Andach nie mają ogrzewania, więc np. śpiąc w malowniczej hacjendzie lub pensjonacie fundacji mamy w pokoju 13 stopni i letnią wodę w kranie. Lepiej byłoby zabrać z domu bieliznę termiczną do spania, czy nawet śpiwór, niż kłaść się spać w pełnej odzieży i polarze.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Brak czasu na zwiedzanie w Quito, Zwiedzanie Cuenca powinno odbyć się z lokalnym przewodnikiem ( a był tylko czas wolny). Pilot w Ekwadorze powinien mówić biegle w języku hiszpańskim a nie (...) rozwiń
Brak czasu na zwiedzanie w Quito, Zwiedzanie Cuenca powinno odbyć się z lokalnym przewodnikiem ( a był tylko czas wolny). Pilot w Ekwadorze powinien mówić biegle w języku hiszpańskim a nie mówił. Tłumaczenie lokalnego przewodnika przez pilota z języka angielskiego na język polski nie było dobrym rozwiązaniem.
 • 4
 • 4
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
Cudowna wyprawa. rozwiń
Cudowna wyprawa.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Ekwador

Żółwie na równiku

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
15 299 Pln
Oszczędzasz: 2 150 PLN
Dorosły
13 149pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 26 298 pln razem
Oszczędzasz 2 150 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter