phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Tajemnice Etiopii

Atuty oferty

 • kompleks zamków w Gonder
 • rejs po jeziorze Tana
 • ósmy cud świata – wykute w skale kościoły w Lalibeli
 • słynne stelle w Axum
 • wizyty w wioskach plemion Amhara i Omoro
 • spektakularne krajobrazy

Tajemnice Etiopii Kod: ADDTAJE

Trasa
5 999PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pt 08.11 – Śr 20.11.19 (13 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Etiopia

Tajemnice Etiopii

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: ADDTAJE
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Addis Abeby. Transfer do hotelu i nocleg.

2. DZIEŃ. DEBRE MARKOS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd na północ do Debre Markos. Wizyta w Debre Libanos Monastery, pięknie położonym kompleksie klasztornym. Niezapomnianym widokiem jest wąwóz Nilu Błękitnego, który skalą porównywalny jest z Wielkim Kanionem. Wieczorem przyjazd do DEBRE MARKOS. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. BAHIR DAR - TISS ABAY - WODOSPAD TISS ISSAT
Śniadanie. Przejazd do BAHIR DAR i zakwaterowanie w hotelu. Po wczesnym obiedzie (za dodatkową opłatą) wyjazd do miasteczka TISS ABAY – nazwa ta w języku amharskim znaczy "dymiąca woda". Spacer nad WODOSPAD TISS ISSAT na Nilu Błękitnym. Przy najwyższym stanie rzeki rozciąga się on na szerokości około 400 m. Woda spada z wysokości ok. 45 metrów sprawiając wrażenie unoszącego się dymu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. JEZIORO TANA - GONDER - FASIL GHEBBI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na rejs łodzią po JEZIORZE TANA, największym zbiorniku wodnym w Etiopii o powierzchni ok. 3600 km². Na jeziorze znajduje się 37 wysp, a na 20 z nich wybudowane są kościoły i klasztory Kościoła Etiopskiego. Wizyta w klasztorze Ura Kidane Mehret, który ozdobiony jest pięknymi, kolorowymi freskami. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja krzyży, datowana na XVI w Następnie przejazd do GONDER, miasta leżącego na Wyżynie Abisyńskiej, które król Fasiledes ogłosił swoją stolicą. Po drodze można podziwiać górskie widoki oraz lokalną ludność przy codziennych obowiązkach. Zwiedzanie warownego miasta FASIL GHEBBI, wpisanego na listę UNESCO, zwanego również „afrykańskim Camelotem”. Kompleks zamków – rezydencji cesarzy Etiopii zachwyca swą wspaniałą architekturą, wielkością i rozmachem. Kościół Debre Berhan Selassie, którego sufit ozdobiony jest słynnymi, pięknymi freskami aniołów, a ściany scenami biblijnymi. Następnie w programie łaźnie cesarza Fasiledesa – ogromny basen, napełniany wodą podczas Epifanii. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. P.N. SEMIEN
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Axum. Droga wiedzie wśród malowniczo postrzępionych grzbietów gór Semien, wzdłuż zachodniej części PARKU NARODOWEGO SEMIEN, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pośród wielu gatunków zwierząt i ptaków najliczniej występują tu dżelady z rodziny małp wąskonosych. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ. AXUM
Śniadanie. Zwiedzanie AXUM, stolicy pierwszego państwa etiopskiego, miasta Królowej Saby i Arki Przymierza. Pozostałości starożytnego miasta zostały wpisane na listę UNESCO. Wizyta w parku archeologicznym ze słynnymi Stellami z Axum. Następnie Kościół Matki Boskiej z Góry Syjon (niedostępny do zwiedzania wewnątrz), który powstał na miejscu świątyni wybudowanej w XVII w. przed władcę Fasiladesa. W kościele znajduje się kaplica Arki Przymierza. Po południu w programie ruiny pałacu i grobowców króla Kaleba i Gebre Meskel oraz ruiny legendarnego pałacu królowej Saby. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. YEHA - ADIGRAT - WUKRO CHERKOS - ABREHA WE ATSBEHA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Mekelle, pośród górzystego krajobrazu Tigraju. Pierwsze mijane miasto to Adua, w okolicy którego pod koniec XIX w. Etiopczycy odnieśli zwycięstwo nad armią włoską. Wizyta w YEHA, dziś skupisku kamiennych domków. Na uwagę zasługuje kamienna świątynia datowana na ok. V w. p.n.e. Krótka wizyta w ADIGRAT – kosmopolitycznym mieście w rejonie Tigraj. Zwiedzanie wykutych w skale kościołów WUKRO CHERKOS i ABREHA WE ATSBEHA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. WIOSKA PLEMIENIA AMHARA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd trasą widokową, przez górzysty teren Amhary. Wizyta w WIOSCE PLEMIENIA AMHARA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ. LALIBELA
Śniadanie. Zwiedzanie LALIBELI, miasta znanego na całym świecie z wykutych w skale kościołów, dawniej zwanej Roha. Święte miasto dla Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Dzisiejsza nazwa pochodzi od cesarza Lalibeli – budowniczego słynnych kościołów wykutych w skale. Całodzienne zwiedzanie słynnych XII- i XIII-wiecznych kościołów, uważanych za ósmy cud świata, które zostały wpisane na listę UNESCO. Ponad ośmiowiekowe monastyry wprawiają w zachwyt rozmachem, kunsztem wykonania i pięknem architektury. Jest to nadal ważny ośrodek kultu kościoła Koptyjskiego, a ludzie z daleka pielgrzymują do niego podczas świąt. Budynki połączone są siecią labiryntów i dróżek. W ścianach wokół kościołów wydrążone są otwory, w których nocują mnisi podczas pielgrzymek. Wieczorem warto wybrać się do jednego z miejscowych barów, gdzie można posłuchać tradycyjnej muzyki i śpiewu, podziwiać pokazy tańca, a także spróbować sił w lokalnym tańcu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. KLASZTOR HAJK ISTAFANOS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wśród przepięknej scenerii krajobrazów Etiopii zamieszkiwanych przez plemię Amhara. W kilku miejscach szczególnie wartych uwiecznienia okazja do krótkich postojów i pamiątkowych zdjęć. Krótka wizyta w klasztorze HAJK ISTAFANOS (wstęp tylko dla mężczyzn) nad jeziorem Hajk, nieopodal malowniczo położonego pośród zielonych wzgórz miasta o tej samej nazwie. Pochodzący z XIII w. klasztor jest ważnym ośrodkiem religijnym, odgrywał też dużą rolę w różnych okresach historii Etiopii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ. WIELKI RÓW AFRYKAŃSKI - WIOSKA PLEMIENIA OROMO - DEBRE BIRHAN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż WIELKIEGO ROWU AFRYKAŃSKIEGO. Postoje w punktach widokowych. Wizyta w WIOSCE PLEMIENIA OROMO. Wizyta w DEBRE BIRHAN i w miarę możliwości zwiedzanie jednego z najpiękniejszych kościołów w Etiopii. Przejazd do Addis Abeby i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w tradycyjnej etiopskiej restauracji z lokalną kuchnią i pokazem tańców z różnych regionów Etiopii. Powrót do hotelu. Nocleg.

12. DZIEŃ. ADDIS ABEBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ADDIS ABEBY, stolicy Etiopii założonej w 1886 r. przez króla Menelika II. Miasto jest trzecią najwyżej położoną stolicą na świecie, z panującym cały rok przyjemnym klimatem. Wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym, gdzie znajduje się skamieniały szkielet Lucy – australopiteka sprzed 3 milionów lat. Następnie w programie katedra św. Trójcy, przepięknie zdobiona, o bogatej architekturze, miejsce spoczynku ostatniego cesarza Etiopii. Wjazd na górę Entoto, z której podziwiać można wspaniałą panoramę miasta. Kolacja. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

11 noclegów w hotelach *** na trasie wycieczki • 2-os. pokoje z łazienkami i moskitierami • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • transfery i przejazdy zgodnie z programem • rejs po jeziorze Tana • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 250 USD, napiwki: ok. 7 USD/os./dzień.
 2. Wizy: opłata wizowa na lotnisku w Addis Abebie. Koszt: ok. 50 USD. Potrzebna wolna strona w paszporcie i paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z Etiopii.

4.6 /6
92% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Program wycieczki/trasę
 • Dobre wyżywienie
Informacje o regionie
Galeria regionu

Etiopia

Etiopia intryguje egzotyczną przyrodą i fascynującą kulturą, to inna rzeczywistość, w której czas się zatrzymał. Plemiona o oryginalnych zwyczajach, tajemnicze obrzędy i ciekawa architektura, pozwalają poznać z bliska prawdziwą Afrykę.

Położenie na mapie Trasa

Debre Markos • Bahir Dar • Tiss Abay • Wodospad Tiss Issat • Jezioro Tana • Gonder • Fasil Ghebbi • Park Narodowy Semien • Axum • Yeha • Adigrat • Wukro Cherkos • Abrehe we Atsbeha • Wioska plemienia Amhara • Lalibela • Hajk Istafanos • Wielki Rów Afrykański • Wioska plemienia Oromo • Debre Birhan • Addis Abeba

Ziemia obiecana Rastafarian, kraj czarnego chrześcijaństwa to wspaniała historia, udokumentowana ważnymi stanowiskami archeologicznymi i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Wyjątkowe miejsca wpisane na listę UNESCO, skalne kościoły Lalibeli – ósmy cud świata, Gonder – afrykański Camelot, Stelle w Axum, rejs po jeziorze Tana oraz wyprawa do wodospadu nad Nilem Błękitnym to tylko część atrakcji znakomicie zaplanowanej wyprawy. Wspaniałym dopełnieniem dni pełnych wrażeń będzie pożegnalna kolacja z degustacją lokalnej kuchni i pokazem tradycyjnych tańców. Trasa w Etiopii: ok. 2800 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Addis Abeby. Transfer do hotelu i nocleg.
2. DZIEŃ. DEBRE MARKOS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd na północ do Debre Markos. Wizyta w Debre Libanos Monastery, pięknie położonym kompleksie klasztornym. Niezapomnianym widokiem jest wąwóz Nilu Błękitnego, który skalą porównywalny jest z Wielkim Kanionem. Wieczorem przyjazd do DEBRE MARKOS. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. BAHIR DAR - TISS ABAY - WODOSPAD TISS ISSAT
Śniadanie. Przejazd do BAHIR DAR i zakwaterowanie w hotelu. Po wczesnym obiedzie (za dodatkową opłatą) wyjazd do miasteczka TISS ABAY – nazwa ta w języku amharskim znaczy "dymiąca woda". Spacer nad WODOSPAD TISS ISSAT na Nilu Błękitnym. Przy najwyższym stanie rzeki rozciąga się on na szerokości około 400 m. Woda spada z wysokości ok. 45 metrów sprawiając wrażenie unoszącego się dymu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. JEZIORO TANA - GONDER - FASIL GHEBBI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na rejs łodzią po JEZIORZE TANA, największym zbiorniku wodnym w Etiopii o powierzchni ok. 3600 km². Na jeziorze znajduje się 37 wysp, a na 20 z nich wybudowane są kościoły i klasztory Kościoła Etiopskiego. Wizyta w klasztorze Ura Kidane Mehret, który ozdobiony jest pięknymi, kolorowymi freskami. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja krzyży, datowana na XVI w Następnie przejazd do GONDER, miasta leżącego na Wyżynie Abisyńskiej, które król Fasiledes ogłosił swoją stolicą. Po drodze można podziwiać górskie widoki oraz lokalną ludność przy codziennych obowiązkach. Zwiedzanie warownego miasta FASIL GHEBBI, wpisanego na listę UNESCO, zwanego również „afrykańskim Camelotem”. Kompleks zamków – rezydencji cesarzy Etiopii zachwyca swą wspaniałą architekturą, wielkością i rozmachem. Kościół Debre Berhan Selassie, którego sufit ozdobiony jest słynnymi, pięknymi freskami aniołów, a ściany scenami biblijnymi. Następnie w programie łaźnie cesarza Fasiledesa – ogromny basen, napełniany wodą podczas Epifanii. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.
5. DZIEŃ. P.N. SEMIEN
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Axum. Droga wiedzie wśród malowniczo postrzępionych grzbietów gór Semien, wzdłuż zachodniej części PARKU NARODOWEGO SEMIEN, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pośród wielu gatunków zwierząt i ptaków najliczniej występują tu dżelady z rodziny małp wąskonosych. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
6. DZIEŃ. AXUM
Śniadanie. Zwiedzanie AXUM, stolicy pierwszego państwa etiopskiego, miasta Królowej Saby i Arki Przymierza. Pozostałości starożytnego miasta zostały wpisane na listę UNESCO. Wizyta w parku archeologicznym ze słynnymi Stellami z Axum. Następnie Kościół Matki Boskiej z Góry Syjon (niedostępny do zwiedzania wewnątrz), który powstał na miejscu świątyni wybudowanej w XVII w. przed władcę Fasiladesa. W kościele znajduje się kaplica Arki Przymierza. Po południu w programie ruiny pałacu i grobowców króla Kaleba i Gebre Meskel oraz ruiny legendarnego pałacu królowej Saby. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. YEHA - ADIGRAT - WUKRO CHERKOS - ABREHA WE ATSBEHA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Mekelle, pośród górzystego krajobrazu Tigraju. Pierwsze mijane miasto to Adua, w okolicy którego pod koniec XIX w. Etiopczycy odnieśli zwycięstwo nad armią włoską. Wizyta w YEHA, dziś skupisku kamiennych domków. Na uwagę zasługuje kamienna świątynia datowana na ok. V w. p.n.e. Krótka wizyta w ADIGRAT – kosmopolitycznym mieście w rejonie Tigraj. Zwiedzanie wykutych w skale kościołów WUKRO CHERKOS i ABREHA WE ATSBEHA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ. WIOSKA PLEMIENIA AMHARA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd trasą widokową, przez górzysty teren Amhary. Wizyta w WIOSCE PLEMIENIA AMHARA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
9. DZIEŃ. LALIBELA
Śniadanie. Zwiedzanie LALIBELI, miasta znanego na całym świecie z wykutych w skale kościołów, dawniej zwanej Roha. Święte miasto dla Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Dzisiejsza nazwa pochodzi od cesarza Lalibeli – budowniczego słynnych kościołów wykutych w skale. Całodzienne zwiedzanie słynnych XII- i XIII-wiecznych kościołów, uważanych za ósmy cud świata, które zostały wpisane na listę UNESCO. Ponad ośmiowiekowe monastyry wprawiają w zachwyt rozmachem, kunsztem wykonania i pięknem architektury. Jest to nadal ważny ośrodek kultu kościoła Koptyjskiego, a ludzie z daleka pielgrzymują do niego podczas świąt. Budynki połączone są siecią labiryntów i dróżek. W ścianach wokół kościołów wydrążone są otwory, w których nocują mnisi podczas pielgrzymek. Wieczorem warto wybrać się do jednego z miejscowych barów, gdzie można posłuchać tradycyjnej muzyki i śpiewu, podziwiać pokazy tańca, a także spróbować sił w lokalnym tańcu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
10. DZIEŃ. KLASZTOR HAJK ISTAFANOS
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wśród przepięknej scenerii krajobrazów Etiopii zamieszkiwanych przez plemię Amhara. W kilku miejscach szczególnie wartych uwiecznienia okazja do krótkich postojów i pamiątkowych zdjęć. Krótka wizyta w klasztorze HAJK ISTAFANOS (wstęp tylko dla mężczyzn) nad jeziorem Hajk, nieopodal malowniczo położonego pośród zielonych wzgórz miasta o tej samej nazwie. Pochodzący z XIII w. klasztor jest ważnym ośrodkiem religijnym, odgrywał też dużą rolę w różnych okresach historii Etiopii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
11. DZIEŃ. WIELKI RÓW AFRYKAŃSKI - WIOSKA PLEMIENIA OROMO - DEBRE BIRHAN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż WIELKIEGO ROWU AFRYKAŃSKIEGO. Postoje w punktach widokowych. Wizyta w WIOSCE PLEMIENIA OROMO. Wizyta w DEBRE BIRHAN i w miarę możliwości zwiedzanie jednego z najpiękniejszych kościołów w Etiopii. Przejazd do Addis Abeby i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w tradycyjnej etiopskiej restauracji z lokalną kuchnią i pokazem tańców z różnych regionów Etiopii. Powrót do hotelu. Nocleg.
12. DZIEŃ. ADDIS ABEBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ADDIS ABEBY, stolicy Etiopii założonej w 1886 r. przez króla Menelika II. Miasto jest trzecią najwyżej położoną stolicą na świecie, z panującym cały rok przyjemnym klimatem. Wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym, gdzie znajduje się skamieniały szkielet Lucy – australopiteka sprzed 3 milionów lat. Następnie w programie katedra św. Trójcy, przepięknie zdobiona, o bogatej architekturze, miejsce spoczynku ostatniego cesarza Etiopii. Wjazd na górę Entoto, z której podziwiać można wspaniałą panoramę miasta. Kolacja. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.
13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach *** na trasie wycieczki • 2-os. pokoje z łazienkami i moskitierami • wyżywienie: 11 śniadań, 11 kolacji • przelot • transfery i przejazdy zgodnie z programem • rejs po jeziorze Tana • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 250 USD, napiwki: ok. 7 USD/os./dzień.
 2. Wizy: opłata wizowa na lotnisku w Addis Abebie. Koszt: ok. 50 USD. Potrzebna wolna strona w paszporcie i paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z Etiopii.
Opinie klientów (12)

Ocena ogólna

4.6/6

Klienci wyróżnili:

 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Program wycieczki/trasę
 • Dobre wyżywienie
92%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.7
 • 4.7
 • 4.3
 • 2.9
 • 3.4
 • 5.0

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2019
wycieczka dla wytrwałych , nie oczekujących wygody i ciekawych świata. Sporo km po bitych drogach ale krajobrazy, kontakty z ludźmi wynagradzają "trudy" podróży. Busik z klimatyzacją i (...) rozwiń
wycieczka dla wytrwałych , nie oczekujących wygody i ciekawych świata. Sporo km po bitych drogach ale krajobrazy, kontakty z ludźmi wynagradzają "trudy" podróży. Busik z klimatyzacją i doskonałym kierowcą! Hotele bez klimatyzacji ale pokoje o dużej powierzchni więc nie odczuwa się jej braku. Jedzenie smaczne.Program bardzo ciekawy, bogaty zarówno jeśli chodzi o zabytki jak i życie codzienne mieszkańców.Tylko dość istotny mankament w osobie pilota. Brak organizacji,zdecydowania, chwilami miałam wrażenie, że to uczestnik wycieczki a nie pilot. Winien być przygotowany do przekazywania informacji a nie wykazywać ignorancji i w dodatku mieć problemy z tłumaczeniem, z których wybawiali go uczestnicy. Na szczęście przedstawiciel lokalnego biura Kadu spisał się na szóstkę i tylko dzięki niemu wszystko sprawnie funkcjonowało.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Długie przejazdy, zwiedzane obiekty rzadko rekompensują trudy podróży. rozwiń
Długie przejazdy, zwiedzane obiekty rzadko rekompensują trudy podróży.
 • 3
 • 5
 • 5
 • 1
 • 3
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka ciekawa, Etiopia warta zwiedzania. Natomiast organizacja wycieczki pozostawia bardzo dużo do życzenia. Lokalny turoperator w ogóle nie radzi sobie z organizacją. Autokar podstawiony w (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa, Etiopia warta zwiedzania. Natomiast organizacja wycieczki pozostawia bardzo dużo do życzenia. Lokalny turoperator w ogóle nie radzi sobie z organizacją. Autokar podstawiony w pierwszym dniu zepsuty w drugim dniu i podobno do końca wycieczki stał gdzieś na trasie. Transportowanie uczestników wycieczki busikami z których jeden się zapalił zakrawa na kpinę z uczestników. Do końca wycieczki podstawia się bus 21 osobowy na skład 23 uczestników i dodaje samochód terenowy. Do tego samochody w trzecim i czwartym dniu non stop się psują ponieważ mają "łyse" opony. Każdy z nich miał cztery razy zmieniane opony i dopiero bunt uczestników i interwencja pilota spowodowały zmianę opon z bardzo łysych na nieco mniej łyse co nie znaczy że nowe. Bus 21 osobowy powodował że część wycieczkowiczów siedziała na kołach i dzwoniła zębami na wybojach z których składała się cała prawie 3 tys. km trasa. Proponuję aby Itaka zmieniła turoperatora w Etiopii bo aktualny jest tragiczny. Organizowanie przejazdów od godziny 6 rano do 20 wieczorem bez rezerwy na nieprzewidziane wypadki co powodowało że do Lalibeli dotarliśmy po kilku naprawach opon w nocy i cudem nie rozbiliśmy się w przepaści również potwierdza negatywną opinię o organizatorze na miejscu, a i pośrednio o Itace.
 • 4
 • 5
 • 4
 • 1
 • 1
zwiń
4/6
41-50 lat, sam/a luty 2019
program wycieczki ciekawy ale w opisie trzeba zaznaczyć ze większość dni to przejazdy; standard autokaru czyli busa poniżej normy; praca pilotki Magdy wzorowa rozwiń
program wycieczki ciekawy ale w opisie trzeba zaznaczyć ze większość dni to przejazdy; standard autokaru czyli busa poniżej normy; praca pilotki Magdy wzorowa
 • 4
 • 3
 • 3
 • 1
 • 1
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka ciekawa ze względu na unikatowe zabytki - niektóre z nich jeszcze można dotknąć ręką! 1. zabytki oryginalne, bardzo piękne - niestety zaniedbane i brudne; do 4 kościołów kobiety nie (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa ze względu na unikatowe zabytki - niektóre z nich jeszcze można dotknąć ręką! 1. zabytki oryginalne, bardzo piękne - niestety zaniedbane i brudne; do 4 kościołów kobiety nie wchodzą (do 2 nie kupuje się dla nich biletów) a mimo to wsad dewizowy jest taki sam, jak dla mężczyzn 2. hotele przeciętne, bez robactwa, czasami zdarzały się komary; miłośnicy swojej kawy czy herbaty muszą wszystko mieć z sobą - grzałkę lub czajnik, kubek, łyżeczkę, kawę lub herbatę - w większości hoteli dostaje się tylko wodę; tylko w 1 hotelu potrzebna była przełączka prądu; 3. autokar - HORROR - pierwszy, ten wygodny, popsuł się już pierwszego dnia zwiedzania, po kilku godzinach jazdy (pękła oś), podstawiono 2 mniejsze busiki - po chwili jeden z nich się popsuł, podstawiono 2 następne i te dowiozły nas do hotelu; następnego dnia podstawiono inny autokar - tak mały, że 2 osoby musiały jechać jeepem, bagaż podręczny trzymaliśmy na kolanach, bo nie było gdzie go postawić; ja z koleżanką po pół trasy przejechałyśmy siedząc na kole z nogami pod brodą! o tym, że 3 razy zmienialiśmy w nim opony, a w jeepie chyba 4, to już nawet nie ma co mówić 4. drogi fatalne!!! - 300 km jechaliśmy cały dzień; dodatkowo tysiące "spowalniaczy" (zwłaszcza w wioskach) i tabuny wszelkich zwierzaków (kóz, owiec, osłów, krów, koni, wielbłądów) i oczywiście ludzi, skutecznie przedłużało przejazdy; jeden przejazd będę pamiętała do końca życia - nocą, w górach, po serpentynach, zjazdy i podjazdy bardzo strome, w czasie burzy, po śliskiej od błota jezdni (raz trzeba było wysiąść, bo autokar nie mógł podjechać), z przepaściami raz po prawej, raz po lewej stronie - jechaliśmy w takiej ciszy, że bicia serc było słychać i nikomu nie przeszkadzał brak powietrza i gorąco - klimy nie można było włączyć, bo cała moc musiała iść na podjazdy, żebyśmy nie zsunęli się w przepaść - wielki "szacun" dla kierowcy, że wyszliśmy z tej jazdy bez szwanku!!! 5. bieda wszędzie aż piszczy - zwłaszcza na wsiach - nawet nie można sobie wyobrazić, w jak prymitywnych warunkach żyją ludzie w XXI wieku! - domy bez podłóg, z prymitywnymi sprzętami, często dzielone ze zwierzętami; 1 studnia na kilka wiosek; ubrania ludzi brudne i często podarte, bezdomni nocujący w workach na trawnikach, pod hotelami; wszędzie żebrzący ludzie, zwłaszcza dzieci, które wyrastają, jak spod ziemi, gdy tylko autokar z "białymi" się zatrzyma; ziemię orze się sochami, zaprzęgniętymi w woły; na polach mnóstwo kamieni, które utrudniają uprawy 6. Pilotka, Magda, dwoiła się i troiła - dla mnie bez zarzutu. Niestety o pilocie lokalnym (choć był bardzo miły i codziennie uczył się nowych polskich słów i zwrotów) i działalności lokalnego biura nie można tego samego powiedzieć - uważam, że powinno się ich zmienić. Nie można w przypadku każdego niedociągnięcia tłumaczyć, że to Afryka!
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1
 • 1
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Wycieczka ciekawa, doskonała przewodniczka (p. Magda), hotele niezłe, autokar za mały i niewygodny, za dużo jazdy - może dodać jeden dzień. Fatalne połączenie powrotne - 7 godz. na (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa, doskonała przewodniczka (p. Magda), hotele niezłe, autokar za mały i niewygodny, za dużo jazdy - może dodać jeden dzień. Fatalne połączenie powrotne - 7 godz. na lotnisku we Frankfurcie!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi styczeń 2019
Zważywszy na odwiedzany kraj - impreza bardzo udana. rozwiń
Zważywszy na odwiedzany kraj - impreza bardzo udana.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a styczeń 2019
Rzeczywiście wiele miejsc i obyczajów gdzie indziej niespotykanych. Znaczna intensywność doznań, także w związku z koniecznością przebywania dużych odległości. Teren wymusza pokonywanie różnic (...) rozwiń
Rzeczywiście wiele miejsc i obyczajów gdzie indziej niespotykanych. Znaczna intensywność doznań, także w związku z koniecznością przebywania dużych odległości. Teren wymusza pokonywanie różnic poziomów - nawet do 1000 m i korzystania z dróg o zmiennej nawierzchni [marnych też]. Program pozwala na poznanie większości atrakcyjnych miejsc na północ od stolicy. Termin obejmujący drugą dekadę stycznia to okazja, by uczestniczyć w obchodach etiopskich ceremonii świątecznych [spora egzotyka]. Zwraca uwagę różnorodność poziomu dostatku i rozmach nowych budów [z użyciem przede wszystkim miejscowych materiałów]. Mieszkańcy życzliwi, dzieci normalnie natrętne. Standardy hoteli zróżnicowane [wszystkie przyzwoite, część całkiem nowych]. Komary poza hotelami o tej porze roku prawie nie występowały.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Etiopia bardzo ciekawa, ale nieporoumieniem są całodzienne przejazdy po szutrowych drogach. Stosunek zwiedzania do przejazdów bardzo niekorzystny.Warto rozważyć częściowy przelot samolotem. (...) rozwiń
Etiopia bardzo ciekawa, ale nieporoumieniem są całodzienne przejazdy po szutrowych drogach. Stosunek zwiedzania do przejazdów bardzo niekorzystny.Warto rozważyć częściowy przelot samolotem. Niektóre hotele nie spełniają standardów ( robaki, niesprawne prysznice itp.). Na taką drogę powinien być autobus o większej mocy (pod górę wszyscy nas mijali), co też miało wpływ na długość przejazdów. Niedopuszgzalne jest wysyłanie pilota który jest w tym kraju po raz pierwszy i na dodatek słabo przygotowany merytorycznie co często uniemożliwiało poprawne tłumaczenie.Do końca wycieczki pilot nie tylko nie podała nr swego telefonu. ale także nie miała nr miejscowego pilota ( który ratował sytuację).
 • 3
 • 4
 • 5
 • 3
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a listopad 2018
Trudny, ale udany wyjazd. Wyjazd trudny ze wzledu na codzienne pokonywanie dużych odległosci w autokarze o bardzo średnim standardzie. Ogólne wrażenie pozytywne, ale możnaby nieco wydłużyć pobyt (...) rozwiń
Trudny, ale udany wyjazd. Wyjazd trudny ze wzledu na codzienne pokonywanie dużych odległosci w autokarze o bardzo średnim standardzie. Ogólne wrażenie pozytywne, ale możnaby nieco wydłużyć pobyt i wówczas nie było by takiej presji czasu i przestrzeni do pokonania.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 2
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a październik 2017
Wycieczka bardzo interesująca. Etiopia to wspaniały kraj o słabym marketingu, warty odwiedzenia. Jestem przekonana, że to jedno z ostatnich miejsc, które nie dotknęła komercja. Etiopia (...) rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca. Etiopia to wspaniały kraj o słabym marketingu, warty odwiedzenia. Jestem przekonana, że to jedno z ostatnich miejsc, które nie dotknęła komercja. Etiopia jest autentyczna, naturalna, przyjazna turystom. Oferta dla ludzi ciekawych świata, którzy chcą zobaczyć i przeżyć jak naprawdę żyje się w Afryce subsaharyjskiej. Przed wycieczką przeczytałam historię Etiopii, ale i tak zaskoczyły mnie liczne i niecodzienne zabytki, piękna przyroda, zwierzęta, ludzie. Etiopia kojarzy się z głodem i nędzą a to wspaniały kraj, który dynamicznie się rozwija. Trzeba się spieszyć, aby poznać Etiopię bo za kilka lat będzie to inny kraj, nastawiony na turystykę i podlegający globalizacji. Przed wyjazdem czytałam opinie osób, które wyjeżdżały z innymi organizatorami o autobusach z dziurą w podłodze, hotelach w których brak było wody lub mydła, niezjadliwych posiłkach.Nasza wycieczka była przewożona dobrym, wygodnym autobusem z klimatyzacją oczywiście bez jakichkolwiek uszkodzeń czy też dziur. Spaliśmy w dobrych i wygodnych hotelach. Jeden z hoteli odstawał niskim standardem i w opinii wszystkich uczestników powinien być zmieniony na innych w trakcie kolejnych wycieczek (hotel w miejscowości Kambodża). Pozostałe hotele ocenić należy dobrze i bardzo dobrze. Bardzo dobra opieka pilota zarówno ze strony polskiej jak i miejscowego z Etiopii. Wyjazd bardzo udany. Wycieczka pełna wrażeń. Program bardzo rozbudowany tak, że należy ocenić wycieczkę jako wyjazd intensywny. Wycieczka dla ludzi ciekawych świata, pragnących poznać inną kulturę, zabytki oraz wyjątkową przyrodę. Na uwagę zasługuje wielorakość wątków tej wycieczki- zabytki, zwierzęta, przyroda i ludzie. Mieliśmy możliwość obejrzenia domów w wioskach etiopskich i spotkania się z ludźmi i były to spotkania autentyczne a nie spektakle zaaranżowane dla europejskich turystów. Ciekawe zabytki architektury, wodospady Nilu błękitnego, rejs po jeziorze Tan, niesamowite kościoły wykute w skale, pałace w Gonderze.Plusem wycieczki było również i to, że uczestnicy nie ponosili żadnych dodatkowych kosztów niż te opisane w ofercie. Opłacone były wszystkie wstępy do zabytków, przewodnicy a nawet toalety na trasie przejazdu. To informacja dla tych osób, które zastanawiają się na co przeznaczone są środki z opłat na napiwki i wstępy. Takie rozwiązanie ułatwia podróżowanie. Na uwagę zasługuje również fakt,iż wycieczka odbywa się lotem rejsowym linii Lufthansa z dobrymi posiłkami i napojami na pokładzie.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Etiopia

Tajemnice Etiopii

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
7 499 Pln
Oszczędzasz: 1500 PLN
Dorosły
5 999pln
Łączna kwota 11 998 pln razem
Oszczędzasz 1500 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter