phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Alpejski Grand Tour

Atuty oferty

 • Muzeum FIFA
 • wizyta w Instytucie CERN
 • Pilatus i Mont Blanc
 • przejazd Bernina Express – widokowa trasa przez 4 kraje

Alpejski Grand Tour Kod: XCHPOGR

Trasa
3 349PLN
Dorośli: 2 śniadania Cz 18.08 – So 27.08.22
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Francja / Szwajcaria / Liechtenstein / Włochy

Alpejski Grand Tour

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: XCHPOGR
4.6 /6
77% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd z Polski, przejazd przez Niemcy z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ. ST. GALLEN – STEIN AM RHEIN – WODOSPADY RENU
Przyjazd do Szwajcarii do ST. GALLEN. Spacer zachwycającym architekturą starym miastem do wpisanej na listę UNESCO kolegiaty. Barokowe wnętrze monumentalnej katedry zdobią arcydzieła sztuki XVIII w. Zwiedzanie biblioteki kolegiackiej, gdzie zgromadzono ponad 2000 średniowiecznych manuskryptów. Przejazd do STEIN AM RHEIN - niewielkiego miasteczka „wyjętego” wprost z epoki średniowiecza. Podziwiać tu można doskonale zachowane mury miejskie, wieżyczki obronne, jak również tradycyjne domy, ratusz i wznoszący się nad miasteczkiem zamek. Zwiedzanie opactwa św. Jerzego. Wizyta przy WODOSPADACH RENU. Są to największe wodospady w Europie, próg ma szerokość około 150 m, a spadek wody to około 23 m. Każdej sekundy przez wodospad przepływa około 600 m³ wody. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Jeziora Bodeńskiego. Nocleg.

3. DZIEŃ. COLMAR – MILUZA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez teren Niemiec do Alzacji we Francji. Zwiedzanie zamku Haut-Kœnigsbourg w Orschwiller. Zamek położony na skalistym wzgórzu w przeszłości był ważnym punktem obronnym pogranicza francusko-niemieckiego. Przejazd do COLMAR, niezwykle urokliwego miasteczka położonego pośród winnic. Spacer Starym Miastem, które jest kwintesencją Alzacji. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs gondolami po tzw. Małej Wenecji. Przejazd do MILUZY. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Pojazdów Mechanicznych. Muzeum prezentuje w niezwykle ciekawy sposób historię motoryzacji począwszy od 1878 r. Zobaczyć tu można kilkaset pojazdów mechanicznych i samochodów na czele ze starymi samochodami wyścigowymi, bolidami F1. Perłą kolekcji jest błękitne Bugatti Royale, które należało do twórcy legendarnej marki - Ettore Bugatti. Przejazd do winnicy, degustacja lokalnych win. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miluzy, nocleg.

4. DZIEŃ. BAZYLEA – ZURYCH
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAZYLEI. Spacer starówką trzeciego co do wielkości miasta Szwajcarii. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj katedra i pochodzący z XIV w. Ratusz oraz Brama Spelentor stanowiąca fragment dawnych fortyfikacji. Przejazd do ZURYCHU, światowego centrum finansowego. Spacer główną ulicą miasta Bahnhofstrasse. Wokół ulicy zlokalizowane są eleganckie butiki luksusowych marek. Zwiedzanie Muzeum Piłki Nożnej sygnowanego przez FIFA. W Muzeum FIFA zobaczyć można galerię sław piłkarskich, liczne pamiątki i trofea piłkarskie oraz liczne wystawy multimedialne. Przejazd do hotelu w okolicy Lucerny, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. LUCERNA – PILATUS – INTERLAKEN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie LUCERNY, miasta gdzie historia splata się z nowoczesnością. Spacer do symbolu miasta: Mostu Kaplicznego, następnie spacer starówką do kościoła Franciszkanów i Mostu Plewnego do Museggmauer, pozostałości systemu fortyfikacyjnego. Przejazd do Alpnachstad, gdzie stacje początkową ma słynna kolej zębata na PILATUS. Jest to jedna z największych atrakcji Szwajcarii. Kolejka należy do jednej z najbardziej stromych na świecie. Maksymalne nachylenie stoku, który pokonuje kolej to aż 48 stopni. Wjazd na szczyt, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Czterech Kantonów i Alpy. Czas wolny. Przejazd do INTERLAKEN położonego między jeziorami Thun i Brienz u podnóży monumentalnych wiecznie ośnieżonych szczytów Alp Berneńskich. Wizyta w manufakturze czekolady i największym w regionie sklepie z zegarkami – Kirchhofer. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Interlaken, nocleg.

6. DZIEŃ. BERNO – GENEWA – INSTYTUT CERN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Szwajcarii - BERNA. Spacer Starym Miastem wpisanym na listę UNESCO. Czas wolny. Przejazd do GENEWY, najbardziej kosmopolitycznego miasta Szwajcarii. Genewa jest siedzibą wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ i WHO. W sumie swoje siedziby ma tutaj około 250 różnych organizacji. Przejazd do INSTYTUTU CERN - Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Instytut zajmuje się fizyką cząsteczkową, a kilka lat temu stał się słynny po opublikowaniu informacji o wytworzeniu cząsteczek antymaterii. Zwiedzanie wystawy multimedialnej pokazującej podstawy fizyki jądrowej. Spacer promenadą nad Jeziorem Genewskim do słynnej fontanny Jet d'eau, która stała się symbolem miasta. Spacer Starym Miastem, które jest sercem i duszą miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Annecy/Annemasse. Nocleg.

7. DZIEŃ. ANNECY – CHAMONIX – MONT BLANC
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ANNECY. Zwiedzanie miasteczka zwanego Wenecją Alp. Spacer niezwykle urokliwą starówką do Le Palais de l'Isle, czyli Pałacu na wyspie. Wybudowany w XIII w. pośrodku kanału pałac pełnił funkcje sądu oraz więzienia. Jest to też jeden z najczęściej fotografowanych zabytków francuskich. Czas wolny w Ogrodzie Europy, pięknym parku publicznym pełnym straganów z pamiątkami. Przejazd do CHAMONIX, miasteczka leżącego u stóp najwyższego szczytu Europy – MONT BLANC (4810 m n.p.m.) Wjazd koleją gondolową na wysokość 3842 m n.p.m. na Aiguille du Midi. Z tarasu widokowego roztacza się jeden z najpiękniejszych alpejskich widoków. Na wyciągnięcie ręki są Alpy włoskie, francuskie i szwajcarskie. Czas wolny. Powrót do Chamonix. Przejazd do Mediolanu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. MEDIOLAN
Śniadanie. Zwiedzanie MEDIOLANU – kosmopolitycznej stolicy mody: Piazza del Duomo, miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, wjazd windą (lub wejście schodami) na jej dach, skąd roztacza się widok na miasto i Alpy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie – La Scala. Wizyta w Castello Sforzesco, XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, despotycznych władców Mediolanu, obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Do najcenniejszych eksponatów należy niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. BERNINA EXPRESS – ST. MORITZ – VADUZ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem panoramicznym BERNINA EXPRESS, którego trasa wiedzie z pełnej słońca Lombardii poprzez ośnieżone Alpy do ST. MORITZ. Czas wolny w jednym z najsłynniejszych ośrodków narciarskich na świecie. Przejazd do stolicy księstwa Lichtenstein – VADUZ. Spacer po mieście, czas wolny. Wyjazd do Polski przez Niemcy z krótkimi postojami.

10. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

7 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki: 1 na pograniczu niemiecko-szwajcarskim w okolicy J. Bodeńskiego, 1 w okolicy Miluzy, 1 w okolicy Lucerny, 1 w okolicy Interlaken, 1 w okolicy Annecy/Annemasse, 2 w okolicy Mediolanu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: kolejka na Pilatus: ok. 60 CHF, Bernina Express: ok. 52 CHF, wstępy i lokalni przewodnicy, tour guide, taksy lokalne: ok. 95 CHF i 145 EUR, degustacja win: ok. 13 EUR.
 2. Maksymalna wysokość na trasie wycieczki to 3842 m n.p.m; możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Francja

Elegancka i wyrafinowana, ma do zaoferowania zabytkowe miasta, piękne góry i wspaniałe kurorty. Najczęściej jednak odwiedzany jest Paryż – marzenie każdego. Być, zobaczyć, spacerować małymi uliczkami i szerokimi bulwarami, zachwycić się zapachami i przytulnymi kafejkami.

Położenie na mapie Trasa

St. Gallen • Stein Am Rhein • Wodospady Renu • Colmar • Miluza • Bazylea • Zurych • Lucerna • Pilatus • Interlaken • Berno • Genewa • Instytut Cern • Annecy • Chamonix • Mont Blanc • Mediolan • Bernina Express • St. Moritz • Vaduz

Takiej wycieczki jeszcze nie było! Szwajcaria pokazana inaczej, nie tylko sztandarowe miejsca i najpiękniejsze widoki, ale także rejony na styku z Włochami, Francją i Niemcami, gdzie przenikające się kultury i tradycje tworzą niesamowity, ponadnarodowy i kosmopolityczny charakter tej części Europy. Fantastyczny program, adresowany do osób o szerokich zainteresowaniach: przepiękne miasta, zapierające dech krajobrazy, arcyciekawe muzea: pojazdów mechanicznych i piłki nożnej, a nawet Europejska Organizacja Badań Jądrowych! Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1500 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd z Polski, przejazd przez Niemcy z krótkimi postojami.
2. DZIEŃ. ST. GALLEN – STEIN AM RHEIN – WODOSPADY RENU
Przyjazd do Szwajcarii do ST. GALLEN. Spacer zachwycającym architekturą starym miastem do wpisanej na listę UNESCO kolegiaty. Barokowe wnętrze monumentalnej katedry zdobią arcydzieła sztuki XVIII w. Zwiedzanie biblioteki kolegiackiej, gdzie zgromadzono ponad 2000 średniowiecznych manuskryptów. Przejazd do STEIN AM RHEIN - niewielkiego miasteczka „wyjętego” wprost z epoki średniowiecza. Podziwiać tu można doskonale zachowane mury miejskie, wieżyczki obronne, jak również tradycyjne domy, ratusz i wznoszący się nad miasteczkiem zamek. Zwiedzanie opactwa św. Jerzego. Wizyta przy WODOSPADACH RENU. Są to największe wodospady w Europie, próg ma szerokość około 150 m, a spadek wody to około 23 m. Każdej sekundy przez wodospad przepływa około 600 m³ wody. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Jeziora Bodeńskiego. Nocleg.
3. DZIEŃ. COLMAR – MILUZA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez teren Niemiec do Alzacji we Francji. Zwiedzanie zamku Haut-Kœnigsbourg w Orschwiller. Zamek położony na skalistym wzgórzu w przeszłości był ważnym punktem obronnym pogranicza francusko-niemieckiego. Przejazd do COLMAR, niezwykle urokliwego miasteczka położonego pośród winnic. Spacer Starym Miastem, które jest kwintesencją Alzacji. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs gondolami po tzw. Małej Wenecji. Przejazd do MILUZY. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Pojazdów Mechanicznych. Muzeum prezentuje w niezwykle ciekawy sposób historię motoryzacji począwszy od 1878 r. Zobaczyć tu można kilkaset pojazdów mechanicznych i samochodów na czele ze starymi samochodami wyścigowymi, bolidami F1. Perłą kolekcji jest błękitne Bugatti Royale, które należało do twórcy legendarnej marki - Ettore Bugatti. Przejazd do winnicy, degustacja lokalnych win. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miluzy, nocleg.
4. DZIEŃ. BAZYLEA – ZURYCH
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAZYLEI. Spacer starówką trzeciego co do wielkości miasta Szwajcarii. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj katedra i pochodzący z XIV w. Ratusz oraz Brama Spelentor stanowiąca fragment dawnych fortyfikacji. Przejazd do ZURYCHU, światowego centrum finansowego. Spacer główną ulicą miasta Bahnhofstrasse. Wokół ulicy zlokalizowane są eleganckie butiki luksusowych marek. Zwiedzanie Muzeum Piłki Nożnej sygnowanego przez FIFA. W Muzeum FIFA zobaczyć można galerię sław piłkarskich, liczne pamiątki i trofea piłkarskie oraz liczne wystawy multimedialne. Przejazd do hotelu w okolicy Lucerny, zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ. LUCERNA – PILATUS – INTERLAKEN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie LUCERNY, miasta gdzie historia splata się z nowoczesnością. Spacer do symbolu miasta: Mostu Kaplicznego, następnie spacer starówką do kościoła Franciszkanów i Mostu Plewnego do Museggmauer, pozostałości systemu fortyfikacyjnego. Przejazd do Alpnachstad, gdzie stacje początkową ma słynna kolej zębata na PILATUS. Jest to jedna z największych atrakcji Szwajcarii. Kolejka należy do jednej z najbardziej stromych na świecie. Maksymalne nachylenie stoku, który pokonuje kolej to aż 48 stopni. Wjazd na szczyt, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Czterech Kantonów i Alpy. Czas wolny. Przejazd do INTERLAKEN położonego między jeziorami Thun i Brienz u podnóży monumentalnych wiecznie ośnieżonych szczytów Alp Berneńskich. Wizyta w manufakturze czekolady i największym w regionie sklepie z zegarkami – Kirchhofer. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Interlaken, nocleg.
6. DZIEŃ. BERNO – GENEWA – INSTYTUT CERN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Szwajcarii - BERNA. Spacer Starym Miastem wpisanym na listę UNESCO. Czas wolny. Przejazd do GENEWY, najbardziej kosmopolitycznego miasta Szwajcarii. Genewa jest siedzibą wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ i WHO. W sumie swoje siedziby ma tutaj około 250 różnych organizacji. Przejazd do INSTYTUTU CERN - Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Instytut zajmuje się fizyką cząsteczkową, a kilka lat temu stał się słynny po opublikowaniu informacji o wytworzeniu cząsteczek antymaterii. Zwiedzanie wystawy multimedialnej pokazującej podstawy fizyki jądrowej. Spacer promenadą nad Jeziorem Genewskim do słynnej fontanny Jet d'eau, która stała się symbolem miasta. Spacer Starym Miastem, które jest sercem i duszą miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Annecy/Annemasse. Nocleg.
7. DZIEŃ. ANNECY – CHAMONIX – MONT BLANC
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ANNECY. Zwiedzanie miasteczka zwanego Wenecją Alp. Spacer niezwykle urokliwą starówką do Le Palais de l'Isle, czyli Pałacu na wyspie. Wybudowany w XIII w. pośrodku kanału pałac pełnił funkcje sądu oraz więzienia. Jest to też jeden z najczęściej fotografowanych zabytków francuskich. Czas wolny w Ogrodzie Europy, pięknym parku publicznym pełnym straganów z pamiątkami. Przejazd do CHAMONIX, miasteczka leżącego u stóp najwyższego szczytu Europy – MONT BLANC (4810 m n.p.m.) Wjazd koleją gondolową na wysokość 3842 m n.p.m. na Aiguille du Midi. Z tarasu widokowego roztacza się jeden z najpiękniejszych alpejskich widoków. Na wyciągnięcie ręki są Alpy włoskie, francuskie i szwajcarskie. Czas wolny. Powrót do Chamonix. Przejazd do Mediolanu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. MEDIOLAN
Śniadanie. Zwiedzanie MEDIOLANU – kosmopolitycznej stolicy mody: Piazza del Duomo, miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, wjazd windą (lub wejście schodami) na jej dach, skąd roztacza się widok na miasto i Alpy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie – La Scala. Wizyta w Castello Sforzesco, XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, despotycznych władców Mediolanu, obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Do najcenniejszych eksponatów należy niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. BERNINA EXPRESS – ST. MORITZ – VADUZ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem panoramicznym BERNINA EXPRESS, którego trasa wiedzie z pełnej słońca Lombardii poprzez ośnieżone Alpy do ST. MORITZ. Czas wolny w jednym z najsłynniejszych ośrodków narciarskich na świecie. Przejazd do stolicy księstwa Lichtenstein – VADUZ. Spacer po mieście, czas wolny. Wyjazd do Polski przez Niemcy z krótkimi postojami.
10. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki: 1 na pograniczu niemiecko-szwajcarskim w okolicy J. Bodeńskiego, 1 w okolicy Miluzy, 1 w okolicy Lucerny, 1 w okolicy Interlaken, 1 w okolicy Annecy/Annemasse, 2 w okolicy Mediolanu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: kolejka na Pilatus: ok. 60 CHF, Bernina Express: ok. 52 CHF, wstępy i lokalni przewodnicy, tour guide, taksy lokalne: ok. 95 CHF i 145 EUR, degustacja win: ok. 13 EUR.
 2. Maksymalna wysokość na trasie wycieczki to 3842 m n.p.m; możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza.
Położenie na mapie
Opinie klientów (117)

Ocena ogólna

4.6/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
77%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.6
 • 5.3
 • 3.9
 • 4.5
 • 4.7
 • 4.8

Pokaż recenzje od:

6/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Dzień dobry. Pozwolę sobie napisać parę zdań o wycieczce objazdowej " Alpejski Grand Tur" odbytej od 21.07. do 29.07 2022r. Program wyjazdu był rewelacyjny, nasza pilotka Pani Ania (...) rozwiń
Dzień dobry. Pozwolę sobie napisać parę zdań o wycieczce objazdowej " Alpejski Grand Tur" odbytej od 21.07. do 29.07 2022r. Program wyjazdu był rewelacyjny, nasza pilotka Pani Ania wybitny organizator i fachowiec jakich mało, ogromna wiedza i umiejętność jej przekazania bez zanudzania, nie wspominając o umiejętnościach językowych :-). Poprawiła układ zwiedzania w poszczególnych dniach , stał się bardziej zrównoważony i wspaniale się dopasował do zwiedzanych atrakcji. Pogoda się dopasowała do potrzeb górskich widoków, były wspaniałe, rzadko ma się takie szczęście by zobaczyć pełnię piękna Alp i tych niższych i bardzo wysokich. Jesteśmy oczarowani ich pięknem i surowością. Czy to Pilatus z zębatą kolejką, czy też wjazd pod szczyt Mont Blanc, jak również przejazd ekspresem Bernina były przyrodniczo i widokowo cudowne. Wisienką na torcie było muzeum motoryzacji w Miluzie, niesamowite i robiące gigantyczne wrażenie nie tylko na fanach motoryzacji.Pragnę podziękować Pani Ani za całość wyjazdu ,za czuwanie nad całością grupy by się nie zagubiła i w całości trafiła do domów. Zwiedzane miasta były naszpikowane zabytkami , przepiękne tylko trochę za gorące;-) , Katedra w Mediolanie przepiękna. Przewoźnik bardzo profesjonalny, autobus nowoczesny bez usterek. Kierowcy po prostu wyśmienici, profesjonalność, umiejętności, perfekcyjna obsługa wszystkich pasażerów przygotowanie do podróży, pogoda ducha. To byli prawdziwi fachowcy :-). Beata I Janek Chorzów
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a lipiec 2022
Wycieczka udana, poleciałbym każdemu, Alpy przepiękne, czuje lekki niedosyt, nożna by było więcej czasu poświęcić czas na góry. rozwiń
Wycieczka udana, poleciałbym każdemu, Alpy przepiękne, czuje lekki niedosyt, nożna by było więcej czasu poświęcić czas na góry.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Program wycieczki jest niesamowicie różnorodny - jednego dnia podziwiamy alpejskie lodowce ze szczytu Aiguille du Midi, a następnego spacerujemy już ulicami Mediolanu, zachwycając się (...) rozwiń
Program wycieczki jest niesamowicie różnorodny - jednego dnia podziwiamy alpejskie lodowce ze szczytu Aiguille du Midi, a następnego spacerujemy już ulicami Mediolanu, zachwycając się przepięknymi zabytkami. Odwiedzamy winnice, jeździmy najróżniejszymi górskimi kolejkami, odpoczywamy na plażach szwajcarskich miast, wchodzimy do imponujących średniowiecznych katedr, przeciskamy się wąskimi uliczkami francuskich starówek. Dużym plusem jest możliwość samodzielnego zwiedzania wszystkich mijanych miast i miasteczek, niestety ze względu na ogromne tempo dysponujemy mocno ograniczoną ilością czasu (od godziny do dwóch w zależności od miejsca). Spędzamy również wiele godzin w autokarze, co dla wielu osób może być nieco męczące, ale widoki za oknem i zmieniające się jak w kalejdoskopie krajobrazy całkowicie nam to wynagradzają. Standard odwiedzanych hoteli oraz serwowanych w nich śniadań jest bardzo różny, najgorzej w tej kwestii wypada obiekt w Interlaken, który przypomina swoim klimatem film "Lśnienie" (chociaż dla kogoś może być o akurat zaleta). Ogólnie jednak pozostałe hotele trzymają poziom, najczęściej też znajdziemy w ich okolicy kilka sklepów i restauracji. Mimo trochę szalonego programu, wycieczka jest w stu procentach godna polecenia - działa niczym interaktywny katalog, z którego po powrocie możemy sobie wybrać miejsca, do jakich w przyszłości chcielibyśmy wrócić i poznać je znacznie głębiej. Ogromnym plusem jest również przewodniczka w postaci pani Ani, która wręcz zaraża swoim uśmiechem, energią i ciekawością świata.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2022
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 2
 • 1
 • 1
zwiń
3/6
50+ lat, sam/a lipiec 2022
Wycieczka jest ciekawa ale chyba źle zoorganizowana. Pierwszy dzień po długiej jeździe z Warszawy był bardzo męczący. Ostatni dzień także, dobre ze do Warszawy był mikrobus a nie duży (...) rozwiń
Wycieczka jest ciekawa ale chyba źle zoorganizowana. Pierwszy dzień po długiej jeździe z Warszawy był bardzo męczący. Ostatni dzień także, dobre ze do Warszawy był mikrobus a nie duży autobus, przyjechałem szybciej. Lepiej zrezygnować ze śniadań, najwyżej herbata kawa i zakupić własny prowiant, albo wybrać hotele z lepszym śniadaniem, a nie z czymś co jest tak okropne jak śniadanie w Szwajcarii czy Francji. Oprócz tego wsadzenie 5 wycieczkowiczów, włączając mnie na ostatnie siedzenie w autobusie było okropne. To naprawdę wielka przesada jechać ponad 13 godzin w takim scisku. Wycieczkowicz kupując wasza imprezę musi wiedzieć gdzie bedzie miał miejsce.
 • 4
 • 4
 • 1
 • 1
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, ze znajomymi lipiec 2022
Wycieczka męcząca ale bardzo ciekawa. Można się totalnie zresetować i zapomnieć o stresach pozostawionych w Polsce. Jednak jak ktoś nie lubi codziennych zmian hoteli i wczesnego wstawania (...) rozwiń
Wycieczka męcząca ale bardzo ciekawa. Można się totalnie zresetować i zapomnieć o stresach pozostawionych w Polsce. Jednak jak ktoś nie lubi codziennych zmian hoteli i wczesnego wstawania lepiej odpuścić i wybrać coś mniej absorbującwgo. Dla mnie impreza warta każdej wydanej złowtówki. W ciągu 10 dni widzieliśmy mnóstwo ciekawych i niezapomnianych miejsc. A wisienka na torcie to nasza Pani Pilot Ania- oby więcej takich profesjonalistów i pasjonatów na mojej podróżniczej drodze! Najlepszy pilot i znawca tematyki francusko- wloskiej jakiego spotkałam podczas moich wyjazdów a było ich wiele. Następnym razem będę szukała w Itace wycieczki gdzie pilotem będzie nasza Ania!!! Po tej wycieczce wiemy jakie są prawdziwe realia życia w zwiedzanych krajach a nie tylko jak zazwyczaj się dzieje pilot podaje suche fakty dotyczące danego obiektu. Oby więcej takich pasjonatów wśród pilotów. Ania to prawdziwy skarb dla biura!!!!
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Różnorodny program, dużo zwiedzania, choć pewnie dzięki organizacji pilotki, także sporo (w moim odczuciu) czasu wolnego na indywidualne spacery, posiłki. W cenie tylko śniadania zatem trzeba (...) rozwiń
Różnorodny program, dużo zwiedzania, choć pewnie dzięki organizacji pilotki, także sporo (w moim odczuciu) czasu wolnego na indywidualne spacery, posiłki. W cenie tylko śniadania zatem trzeba brać pod uwagę, że podczas wycieczki trzeba będzie samemu kupować sobie coś do zjedzenia a ceny są adekwatne do zarobków mieszkańców danego kraju a nie Polski. Przepiękne, górskie krajobrazy Szwajcarii i Francji. Bardzo dużo chodzenia po historycznych miastach, kurortach zatłoczonych turystami, ale tak jest w sezonie wakacyjnym na całym świecie. Jeżeli ktoś chce aktywnie i poznawczo spędzić czas podczas wakacji to wycieczka dla niego. Z zastrzeżeń to zupełnie nie trafiona propozycja Itaki na zwiedzanie muzeum FIFA na oglądanie którego wybrało się pięć osób z prawie 50 osobowej grupy. Na szczęście w tym czasie inni mogli zachwycać się Zurychem, ale szkoda, że Itaka reszcie grupy nie proponuje wówczas, za indywidualną dopłatą, wycieczki statkiem po przepięknym jeziorze Zuryskim, na co było by dużo więcej chętnych niż do FIFA. Ogólnie wycieczka ciekawa z dużą ilością pozytywnych wrażeń dotyczących głównie podziwu dla alpejskiej przyrody oraz architektury alpejskich miast Szwajcarii i Francji a jako wisienka na torcie programu Mediolan.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
1/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Program wycieczki bardzo bogaty niestety nie został zrealizowany w 100 %. Zdaniem pilota opuścił miejsca mało ciekawe, według niego niepotrzebnie wypisane w programie wycieczki. Pewne miejsca (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo bogaty niestety nie został zrealizowany w 100 %. Zdaniem pilota opuścił miejsca mało ciekawe, według niego niepotrzebnie wypisane w programie wycieczki. Pewne miejsca kompletnie nie pasują do charakteru wycieczki a były realizowane, jak np. instytut CERN, muzeum FIFA. Nieporozumieniem była też wizyta w wytwórni win która nic nie miała wspólnego z winnicą, droga degustacja tychże win za dodatkową opłatą, z której niestety nie można było zrezygnować. Strata czasu. Przewodniczki pani w Szwajcarii i pani w Mediolanie z dużą wiedzą i zaangażowaniem , duży plus, natomiast przewodniczka z Colmar chyba pani Małgosia nic ciekawego nie przekazała, porażka, bieg przez miasto, zero wiedzy, nie umiała odpowiedzieć na zadawane pytania odnośnie historii miasta, nikt nie oczekuje wszechwiedzy, ale brak podstawowych informacji? Uczestnicy wycieczki wiedzieli więcej. Pilot Pan Marcin mocno skoncentrowany niestety tylko na sobie, całkowity brak kontaktu z grupą. Przekazywał informacje w sposób chaotyczny, co skutkowało, że nie wszyscy byli prawidłowo poinformowani, nie potrzebne nieporozumienia. Po zakwaterowaniu w hotelach – całkowity brak kontaktu z pilotem do dnia następnego. Nikt nie wiedział gdzie go szukać. Zero zainteresowania z jego strony uczestnikami. Jego rola ograniczała się do przeliczenia osób rano w autokarze , przekazania grupy przewodniczkom, po czym odebrania z miejsca zbiórki po czasie wolnym o wyznaczonej godzinie, podania klucza do pokoju. I tyle go widzieli. Hotele. Czytając opinie innych osób, to płacąc za wycieczkę pełną kwotę, bez jakichkolwiek rabatów (a nie jest tania) oczekiwałabym takiego samego standardu pokoju jak dostali inni. Moje pokoje były brudne, z grzybem i rdzą w łazienkach (posiadam zdjęcia). Najgorsze hotele w Szwajcarii – syf to mało powiedziane, okna bez jakichkolwiek zasłon w pokojach na 1 piętrze. Brak klimatyzacji a jak była to raczej nie działała. Brak możliwości wymiany ze względu na nieobecność pilota lub brak wolnych miejsc. Po rozmowie z panem Marcinem na drugi dzień, tłumaczenie, że nie ma wpływu na standard hotelu, „ Itaka wybiera najtańsze”. W kilku hotelach brak wystarczającej ilości posiłku dla wszystkich. Pomimo wczesnego zejścia na śniadanie, nawet przed wyznaczonym czasem, ok. 30 min oczekiwanie na kromkę chleba – do którego i tak nic już nie było. Zasada „kto pierwszy ten ma – albo się załapiesz, albo nie jesz”. Standard był bardzo niski, nawet jak na dwie **. Lata świetności dawno mają za sobą, jednak nic nie tłumaczy brudu. Całą wyjazd rekompensują niezapomniane widoki gór, jezior oraz zabytków, lecz w takiej formie jak była zrealizowana nie jest warta polecenia.
 • 5
 • 1
 • 1
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Przepiękne widoki, miejsca i krajobrazy. Wycieczka urozmaicona i niezbyt uciążliwa choć tempo zwiedzania czasami trochę szybkie. Ilość wolnego czasu wystarczająca aby coś więcej zobaczyć, szkoda (...) rozwiń
Przepiękne widoki, miejsca i krajobrazy. Wycieczka urozmaicona i niezbyt uciążliwa choć tempo zwiedzania czasami trochę szybkie. Ilość wolnego czasu wystarczająca aby coś więcej zobaczyć, szkoda tylko, że nie było obiadokolacji i trzeba było z czegoś zrezygnować, posiłku lub czasu na samodzielne zwiedzanie. Pilot i panowie kierowcy bardzo mili i uprzejmi. Pan Marcin ( pilot ) chętnie i ciekawie opowiadał o trasie, zwiedzanych miejscach i kraju, który akurat odwiedzaliśmy. Przewodnicy lokalni mili i ciekawie opowiadali. Warto by było, aby Itaka miała dla przewodników jakąś charakterystyczną chorągiewkę lub parasolkę, aby można było w tłumie łatwiej zlokalizować przewodnika . Hotele różne, im tańszy kraj tym lepsze, śniadania bardzo dobre i obfite. Na pewno wygodniej by było gdyby było więcej noclegów w jednym hotelu. Ogólnie wycieczka bardzo udana, a zwiedzane miejsca z nawiązką rekompensują małe niewygody.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2022
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Wycieczka udana ze względu na wspaniałe widoki gór, jezior i zabytków. Natomiast hotele w Szwajcarii brudne z grzybem w łazienkach i prysznicami z zasłonką. We Francji hotel w baraku, nagrzany (...) rozwiń
Wycieczka udana ze względu na wspaniałe widoki gór, jezior i zabytków. Natomiast hotele w Szwajcarii brudne z grzybem w łazienkach i prysznicami z zasłonką. We Francji hotel w baraku, nagrzany przy temperaturze 30 stopni do max i brak klimatyzacji. Nieporozumieniem jest wizyta w wytwórni win,nie winnicy i droga degustacja tychże win. Wycieczkę można z powodzeniem nazwać sprint-tur , ponieważ cały czas musieliśmy biec za P. Marcinem pilotem, który nie interesował się czy ma całą grupę czy nie, ważne było aby dobiec do punktu gdzie czekał miejscowy przewodnik i przekazanie grupy jemu albo powiedzieć nam co możemy tu zobaczyć i wyznaczyć godzinę i miejsce zbiórki.
 • 5
 • 2
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Świetna wycieczka z bardzo bogatym programem, bez dodatkowo płatnych fakultetów. Program intensywny, wykonany w 100%, ale nie uciążliwy. Bardzo dużo ciekawych, malowniczych miejsc i wiele (...) rozwiń
Świetna wycieczka z bardzo bogatym programem, bez dodatkowo płatnych fakultetów. Program intensywny, wykonany w 100%, ale nie uciążliwy. Bardzo dużo ciekawych, malowniczych miejsc i wiele informacji. Dwie rewelacyjne przewodniczki - p. Mariola w Szwajcarii i pani w Mediolanie. Duża wiedza i zaangażowanie. Mimo, że w połowie zwiedzanych miejsc byłam wcześniej, odkryłam je na nowo. Pilot p. Marcin również przekazywał dużo informacji w trakcie przejazdów. Rzetelnie przygotowany. Hotele - jak to na objazdówce różne, jeden raczej motel, ale nie było źle i śniadania były wystarczające, lepsze niż się spodziewałam. Polecam szczerze wszystkim.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2022
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 1
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
1/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Wycieczka bardzo męcząca ze względu na noclegi, codziennie w innym hotelu oraz tempo zwiedzania. W niektórych hotelach nie ma windy i trzeba dźwigać bagaże na piętra. Śniadania raczej dobre (...) rozwiń
Wycieczka bardzo męcząca ze względu na noclegi, codziennie w innym hotelu oraz tempo zwiedzania. W niektórych hotelach nie ma windy i trzeba dźwigać bagaże na piętra. Śniadania raczej dobre oprócz tego w hotelu Kyriad. Niestety brak obiadokolacji jest bardzo uciążliwy, bo czasu wolnego jest mało i trudno usiąść w restauracji. Trzeba kupować coś na wynos. Nazwa wycieczki nieadekwatna do programu zwiedzania, bo w Alpach spędza się najwyżej 3 dni, reszta na nizinach lub innych, niższych górach. Wynagradza to piękno szwajcarskich miast i wspaniała przewodniczka pani Mariola, która imponuje ogromną wiedzą i troskliwością wobec turystów. Zwiedzanie Mediolanu kompletnie nie pasuje do charakteru wycieczki, tak samo jak instytut CERN i muzeum FIFA. Nikt nie informuje, że zamiast FIFA można pójść pozwiedzać centrum Zurychu i odbyć rejs statkiem po jeziorze, które jest o 10 minut drogi od muzeum. Przewodniczka z Colmar, pani Małgosia ma mało informacji do przekazania, za to tempo "spaceru" po mieście to prawdziwe Tour de France, co przy wysokiej temperaturze jest bardzo męczące. Najwspanialsze chwile wycieczki to wjazd na Pilatus i Aiguille du Midi, szkoda, że nie ma jeszcze wjazdu na Jungfrau albo podejścia w miejsce, skąd jest widok na Matterhorn. Warte zwiedzania jest też St. Gallen, Stein am Rhen i Wodospady Renu oraz zamek Koenigsbourg. Autokar w porządku, panowie kierowcy Stanisław i Jakub bardzo fachowi, pomocni i zawsze uśmiechnięci. Gdyby organizatorzy lepiej rozplanowali program zwiedzania i noclegi, żeby nie przeprowadzać się każdego dnia, wycieczka byłaby świetna. W takiej formie jak jest teraz nie jest warta polecenia.
 • 2
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2022
Bardzodobryprogrsm rozwiń
Bardzodobryprogrsm
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
3/6
41-50 lat, ze znajomymi czerwiec 2022
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 1
 • 4
 • 2
 • 2
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2022
Bardzo fajna i dobrze zorganizowana wycieczka - spełniła moje oczekiwania. rozwiń
Bardzo fajna i dobrze zorganizowana wycieczka - spełniła moje oczekiwania.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2022
Świetnie zorganizowana i przecudnej urody.Bardzo dobrze poprowadzona przez p.pilot Martę .Profesjonalni i dobrzy kierowcy pp.Jarek i Wojtek. rozwiń
Świetnie zorganizowana i przecudnej urody.Bardzo dobrze poprowadzona przez p.pilot Martę .Profesjonalni i dobrzy kierowcy pp.Jarek i Wojtek.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2022
Świetna „impreza” Doskonała organizacja, Pani Marta to doskonały pilot - polecam wszystkim. Niezwykle bogaty program, w 100 procentach zrealizowany. Szwajcaria to kraj niezwykły, pełny cudownych (...) rozwiń
Świetna „impreza” Doskonała organizacja, Pani Marta to doskonały pilot - polecam wszystkim. Niezwykle bogaty program, w 100 procentach zrealizowany. Szwajcaria to kraj niezwykły, pełny cudownych widoków, świetnie zarządzany i godny tam zamieszkania. Kurorty i górskie szczyty zapierają dech w piersiach - to koniecznie trzeba zobaczyć, zdjęcia, nawet te profesjonalne nie oddają tej niesamowitej rzeczywistości widzianej własnymi oczami. Wspaniałe górskie kolejki, czerwony pociąg - to wszystko daje nezwykłe wrażenia tam na miejscu, będą zapamiętane na bardzo długo. Bardzo dziękujemy za te wszystkie przeżycia z Państwa Biurem. Pozdrawiam.
 • 6
 • 3
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a maj 2022
Przepiękny program edukacyjny,adresowany do osób o szerokich zainteresowaniach pięknie miasta, zaskakujące krajobrazy,pokazanie inaczej miejsc w Szwajcarii , Francji Włoch, Lichtensteinu. (...) rozwiń
Przepiękny program edukacyjny,adresowany do osób o szerokich zainteresowaniach pięknie miasta, zaskakujące krajobrazy,pokazanie inaczej miejsc w Szwajcarii , Francji Włoch, Lichtensteinu. Wycieczka polecana dla wszystkich w stu procentach.Opieka pani pilot i kierowców wzorowa.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2022
Niesamowite 10 dni. Mnóstwo informacji,mnóstwo nowych miejsc ,zabytków,smaku wina i... widoki,pejzaże,śnieg,. To jest niedopisania. Żadne zdjęcia nie oddadzą tego co zobaczyły oczy na Pilatusie (...) rozwiń
Niesamowite 10 dni. Mnóstwo informacji,mnóstwo nowych miejsc ,zabytków,smaku wina i... widoki,pejzaże,śnieg,. To jest niedopisania. Żadne zdjęcia nie oddadzą tego co zobaczyły oczy na Pilatusie ,na Aiguille du Midi i podczas jazdy pociągiem "Bernina Express". Wprawdzie na Aiguille du Midi nie było widać nic, bo były chmury i deszcz potem śnieg ,ale sama świadomość, że jest się na wysokości 3842 n.p.m. troszkę rekompensowała brak słonczych widoków. Za to był śnieg i radocha z możliwości zmarznięcia i przeżycia na tej wysokości mimo lekkich zawrotów głowy. W pamięci pozostaje również widok Wodospadów Renu .Coś pięknego. Oczywiście zwiedzanie miast , muzeum FIFA, Instytutu CERN tez bardzo ciekawe ale te widoki... przebijają wszystko. Ogólnie wycieczka bardzo się nam podobała ,program bardzo bogaty,dobrze zorganizowany ,ale ta ilość zwiedzanych miejsc i otrzymanych informacji dobra by była na dwie osobne wycieczki.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2022
Najbardziej atrakcyjna oferta spośród wycieczek objazdowych w jakich brałem udział. Bardzo bogaty i zróżnicowany program a jednocześnie niezbyt męczący. Przepiękne widoki krajobrazowe oraz (...) rozwiń
Najbardziej atrakcyjna oferta spośród wycieczek objazdowych w jakich brałem udział. Bardzo bogaty i zróżnicowany program a jednocześnie niezbyt męczący. Przepiękne widoki krajobrazowe oraz ciekawe zabytki. Przewidziany czas wolny w wystarczającej ilości. Do tego trzeba dodać wspaniałą pracę pilota - Pani Magdy. Plusy dla pań przewodnik. Uznanie dla sympatycznych kierowców, utrzymujący autobus w bieżącej czystości. Jednym słowem SUPER!!!
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2021
wycieczka do Szwajcarii spełniła moje oczekiwania pod względem organizacji,zwiedzania,programu.Polecam wszystkim zainteresowanym. Widoki przepiękne! rozwiń
wycieczka do Szwajcarii spełniła moje oczekiwania pod względem organizacji,zwiedzania,programu.Polecam wszystkim zainteresowanym. Widoki przepiękne!
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2021
Wycieczka z bardzo ciekawą trasą . Mimo krótkiego czasu wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia . Bardzo dobrze oceniam pracę pań przewodniczek . Pani Marioli w Szwajcarii i. Pani w Mediolanie . (...) rozwiń
Wycieczka z bardzo ciekawą trasą . Mimo krótkiego czasu wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia . Bardzo dobrze oceniam pracę pań przewodniczek . Pani Marioli w Szwajcarii i. Pani w Mediolanie . Życzliwość pełne zaangażowanie ,wiedza i profesjonalizm . Natomiast słabo oceniam pracę pani przewodniczki w Genewie . Ponadto wizyta w CERN dla większości uczestników nie ciekawa, taka opinia po wyjściu . Szkoda czasu , który na tej wycieczce jest niezwykle cenny . Cała wycieczka była zorganizowana bardzo dobrze . Meldowanie w hotelu przebiegało szybko i sprawnie z jednym wyjątkiem , ale to się zdarza , i nie ma wpływu na ogólną ocenę . Przejazdy autokarem sprawnie i bez opóźnień . Zwiedzanie z przewodnikiem również .Ale są również minusy , to sprawa obiadu . Nieraz nie było czasu żeby ten obiad po prostu zjeść . A propozycję w Genewie na głównej ulicy , macie 1,5 godziny na obiad zostawiam bez komentarza . Mam jeszcze uwagę dotyczącą współlokatora w pokoju . Dlaczego Itaka dobiera pary z listy wg alfabetu . Dzięki takiemu systemowi byłam w pokoju z osobą dużo młodszą , co mi nie przeszkadzało , ale przeszkadzało mi że chrapie , oraz nocne powroty o godzinie dwunastej jak i trzeciej nad ranem .Opiekun grupy problem skwitował- jak się nie podoba to trzeba sobie kupić jedynkę . Myślę że nie było to grzeczne .Dobierając sobie współlokatorkę sama myślę że nie miałabym takich problemów .
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2021
wycieczka dobrze zorganizowana. fachowa praca pilota wycieczki , wycieczki fakultatywne bardzo ciekawe , ogólnie wycieczkę uważam za udaną rozwiń
wycieczka dobrze zorganizowana. fachowa praca pilota wycieczki , wycieczki fakultatywne bardzo ciekawe , ogólnie wycieczkę uważam za udaną
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Francja, Szwajcaria, Liechtenstein, Włochy

Alpejski Grand Tour

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
Dorosły
3 349pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 6 698 pln razem
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter