phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Alpejski Grand Tour

Atuty oferty

 • Muzeum FIFA
 • wizyta w Instytucie CERN
 • Pilatus i Mont Blanc
 • przejazd Bernina Express – widokowa trasa przez 4 kraje

Alpejski Grand Tour Kod: XCHPOGR

Trasa
2 799PLN
Dorośli: 2 śniadania Cz 15.07 – So 24.07.21
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Francja / Szwajcaria / Liechtenstein / Włochy

Alpejski Grand Tour

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: XCHPOGR
Opis

Test na COVID-19 (RT-PCR lub antygenowy) jest wymagany. Zwolnione z testu są m.in. osoby zaszczepione.

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na – Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd z Polski, przejazd przez Niemcy z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ. ST. GALLEN – STEIN AM RHEIN – WODOSPADY RENU
Przyjazd do Szwajcarii do ST. GALLEN. Spacer zachwycającym architekturą starym miastem do wpisanej na listę UNESCO kolegiaty. Barokowe wnętrze monumentalnej katedry zdobią arcydzieła sztuki XVIII w. Zwiedzanie biblioteki kolegiackiej, gdzie zgromadzono ponad 2000 średniowiecznych manuskryptów. Przejazd do STEIN AM RHEIN - niewielkiego miasteczka „wyjętego” wprost z epoki średniowiecza. Podziwiać tu można doskonale zachowane mury miejskie, wieżyczki obronne, jak również tradycyjne domy, ratusz i wznoszący się nad miasteczkiem zamek. Zwiedzanie opactwa św. Jerzego. Wizyta przy WODOSPADACH RENU. Są to największe wodospady w Europie, próg ma szerokość około 150 m, a spadek wody to około 23 m. Każdej sekundy przez wodospad przepływa około 600 m³ wody. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Jeziora Bodeńskiego. Nocleg.

3. DZIEŃ. COLMAR – MILUZA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez teren Niemiec do Alzacji we Francji. Zwiedzanie zamku Haut-Kœnigsbourg w Orschwiller. Zamek położony na skalistym wzgórzu w przeszłości był ważnym punktem obronnym pogranicza francusko-niemieckiego. Przejazd do COLMAR, niezwykle urokliwego miasteczka położonego pośród winnic. Spacer Starym Miastem, które jest kwintesencją Alzacji. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs gondolami po tzw. Małej Wenecji. Przejazd do MILUZY. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Pojazdów Mechanicznych. Muzeum prezentuje w niezwykle ciekawy sposób historię motoryzacji począwszy od 1878 r. Zobaczyć tu można kilkaset pojazdów mechanicznych i samochodów na czele ze starymi samochodami wyścigowymi, bolidami F1. Perłą kolekcji jest błękitne Bugatti Royale, które należało do twórcy legendarnej marki - Ettore Bugatti. Przejazd do winnicy, degustacja lokalnych win. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miluzy, nocleg.

4. DZIEŃ. BAZYLEA – ZURYCH
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAZYLEI. Spacer starówką trzeciego co do wielkości miasta Szwajcarii. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj katedra i pochodzący z XIV w. Ratusz oraz Brama Spelentor stanowiąca fragment dawnych fortyfikacji. Przejazd do ZURYCHU, światowego centrum finansowego. Spacer główną ulicą miasta Bahnhofstrasse. Wokół ulicy zlokalizowane są eleganckie butiki luksusowych marek. Zwiedzanie Muzeum Piłki Nożnej sygnowanego przez FIFA. W Muzeum FIFA zobaczyć można galerię sław piłkarskich, liczne pamiątki i trofea piłkarskie oraz liczne wystawy multimedialne. Przejazd do hotelu w okolicy Lucerny, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. LUCERNA – PILATUS – INTERLAKEN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie LUCERNY, miasta gdzie historia splata się z nowoczesnością. Spacer do symbolu miasta: Mostu Kaplicznego, następnie spacer starówką do kościoła Franciszkanów i Mostu Plewnego do Museggmauer, pozostałości systemu fortyfikacyjnego. Przejazd do Alpnachstad, gdzie stacje początkową ma słynna kolej zębata na PILATUS. Jest to jedna z największych atrakcji Szwajcarii. Kolejka należy do jednej z najbardziej stromych na świecie. Maksymalne nachylenie stoku, który pokonuje kolej to aż 48 stopni. Wjazd na szczyt, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Czterech Kantonów i Alpy. Czas wolny. Przejazd do INTERLAKEN położonego między jeziorami Thun i Brienz u podnóży monumentalnych wiecznie ośnieżonych szczytów Alp Berneńskich. Wizyta w manufakturze czekolady i największym w regionie sklepie z zegarkami – Kirchhofer. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Interlaken, nocleg.

6. DZIEŃ. BERNO – GENEWA – INSTYTUT CERN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Szwajcarii - BERNA. Spacer Starym Miastem wpisanym na listę UNESCO. Czas wolny. Przejazd do GENEWY, najbardziej kosmopolitycznego miasta Szwajcarii. Genewa jest siedzibą wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ i WHO. W sumie swoje siedziby ma tutaj około 250 różnych organizacji. Przejazd do INSTYTUTU CERN - Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Instytut zajmuje się fizyką cząsteczkową, a kilka lat temu stał się słynny po opublikowaniu informacji o wytworzeniu cząsteczek antymaterii. Zwiedzanie wystawy multimedialnej pokazującej podstawy fizyki jądrowej. Spacer promenadą nad Jeziorem Genewskim do słynnej fontanny Jet d'eau, która stała się symbolem miasta. Spacer Starym Miastem, które jest sercem i duszą miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Annecy/Annemasse. Nocleg.

7. DZIEŃ. ANNECY – CHAMONIX – MONT BLANC
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ANNECY. Zwiedzanie miasteczka zwanego Wenecją Alp. Spacer niezwykle urokliwą starówką do Le Palais de l'Isle, czyli Pałacu na wyspie. Wybudowany w XIII w. pośrodku kanału pałac pełnił funkcje sądu oraz więzienia. Jest to też jeden z najczęściej fotografowanych zabytków francuskich. Czas wolny w Ogrodzie Europy, pięknym parku publicznym pełnym straganów z pamiątkami. Przejazd do CHAMONIX, miasteczka leżącego u stóp najwyższego szczytu Europy – MONT BLANC (4810 m n.p.m.) Wjazd koleją gondolową na wysokość 3842 m n.p.m. na Aiguille du Midi. Z tarasu widokowego roztacza się jeden z najpiękniejszych alpejskich widoków. Na wyciągnięcie ręki są Alpy włoskie, francuskie i szwajcarskie. Czas wolny. Powrót do Chamonix. Przejazd do Mediolanu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. MEDIOLAN
Śniadanie. Zwiedzanie MEDIOLANU – kosmopolitycznej stolicy mody: Piazza del Duomo, miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, wjazd windą (lub wejście schodami) na jej dach, skąd roztacza się widok na miasto i Alpy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie – La Scala. Wizyta w Castello Sforzesco, XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, despotycznych władców Mediolanu, obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Do najcenniejszych eksponatów należy niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. BERNINA EXPRESS – ST. MORITZ – VADUZ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem panoramicznym BERNINA EXPRESS, którego trasa wiedzie z pełnej słońca Lombardii poprzez ośnieżone Alpy do ST. MORITZ. Czas wolny w jednym z najsłynniejszych ośrodków narciarskich na świecie. Przejazd do stolicy księstwa Lichtenstein – VADUZ. Spacer po mieście, czas wolny. Wyjazd do Polski przez Niemcy z krótkimi postojami.

10. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

7 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki: 1 na pograniczu niemiecko-szwajcarskim w okolicy J. Bodeńskiego, 1 w okolicy Miluzy, 1 w okolicy Lucerny, 1 w okolicy Interlaken, 1 w okolicy Annecy/Annemasse, 2 w okolicy Mediolanu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: kolejka na Pilatus: ok. 60 CHF, Bernina Express: ok. 45 CHF, wstępy i lokalni przewodnicy, tour guide, taksy lokalne: ok. 75 CHF i 130 EUR, degustacja win: ok. 13 EUR.
 2. Maksymalna wysokość na trasie wycieczki to 3842 m n.p.m; możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza.

4.5 /6
74% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
Galeria regionu

Francja

Elegancka i wyrafinowana, ma do zaoferowania zabytkowe miasta, piękne góry i wspaniałe kurorty. Najczęściej jednak odwiedzany jest Paryż – marzenie każdego. Być, zobaczyć, spacerować małymi uliczkami i szerokimi bulwarami, zachwycić się zapachami i przytulnymi kafejkami.

Położenie na mapie Trasa

St. Gallen • Stein Am Rhein • Wodospady Renu • Colmar • Miluza • Bazylea • Zurych • Lucerna • Pilatus • Interlaken • Berno • Genewa • Instytut Cern • Annecy • Chamonix • Mont Blanc • Mediolan • Bernina Express • St. Moritz • Vaduz

Takiej wycieczki jeszcze nie było! Szwajcaria pokazana inaczej, nie tylko sztandarowe miejsca i najpiękniejsze widoki, ale także rejony na styku z Włochami, Francją i Niemcami, gdzie przenikające się kultury i tradycje tworzą niesamowity, ponadnarodowy i kosmopolityczny charakter tej części Europy. Fantastyczny program, adresowany do osób o szerokich zainteresowaniach: przepiękne miasta, zapierające dech krajobrazy, arcyciekawe muzea: pojazdów mechanicznych i piłki nożnej, a nawet Europejska Organizacja Badań Jądrowych! Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1500 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd z Polski, przejazd przez Niemcy z krótkimi postojami.
2. DZIEŃ. ST. GALLEN – STEIN AM RHEIN – WODOSPADY RENU
Przyjazd do Szwajcarii do ST. GALLEN. Spacer zachwycającym architekturą starym miastem do wpisanej na listę UNESCO kolegiaty. Barokowe wnętrze monumentalnej katedry zdobią arcydzieła sztuki XVIII w. Zwiedzanie biblioteki kolegiackiej, gdzie zgromadzono ponad 2000 średniowiecznych manuskryptów. Przejazd do STEIN AM RHEIN - niewielkiego miasteczka „wyjętego” wprost z epoki średniowiecza. Podziwiać tu można doskonale zachowane mury miejskie, wieżyczki obronne, jak również tradycyjne domy, ratusz i wznoszący się nad miasteczkiem zamek. Zwiedzanie opactwa św. Jerzego. Wizyta przy WODOSPADACH RENU. Są to największe wodospady w Europie, próg ma szerokość około 150 m, a spadek wody to około 23 m. Każdej sekundy przez wodospad przepływa około 600 m³ wody. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Jeziora Bodeńskiego. Nocleg.
3. DZIEŃ. COLMAR – MILUZA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez teren Niemiec do Alzacji we Francji. Zwiedzanie zamku Haut-Kœnigsbourg w Orschwiller. Zamek położony na skalistym wzgórzu w przeszłości był ważnym punktem obronnym pogranicza francusko-niemieckiego. Przejazd do COLMAR, niezwykle urokliwego miasteczka położonego pośród winnic. Spacer Starym Miastem, które jest kwintesencją Alzacji. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs gondolami po tzw. Małej Wenecji. Przejazd do MILUZY. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Pojazdów Mechanicznych. Muzeum prezentuje w niezwykle ciekawy sposób historię motoryzacji począwszy od 1878 r. Zobaczyć tu można kilkaset pojazdów mechanicznych i samochodów na czele ze starymi samochodami wyścigowymi, bolidami F1. Perłą kolekcji jest błękitne Bugatti Royale, które należało do twórcy legendarnej marki - Ettore Bugatti. Przejazd do winnicy, degustacja lokalnych win. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Miluzy, nocleg.
4. DZIEŃ. BAZYLEA – ZURYCH
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAZYLEI. Spacer starówką trzeciego co do wielkości miasta Szwajcarii. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj katedra i pochodzący z XIV w. Ratusz oraz Brama Spelentor stanowiąca fragment dawnych fortyfikacji. Przejazd do ZURYCHU, światowego centrum finansowego. Spacer główną ulicą miasta Bahnhofstrasse. Wokół ulicy zlokalizowane są eleganckie butiki luksusowych marek. Zwiedzanie Muzeum Piłki Nożnej sygnowanego przez FIFA. W Muzeum FIFA zobaczyć można galerię sław piłkarskich, liczne pamiątki i trofea piłkarskie oraz liczne wystawy multimedialne. Przejazd do hotelu w okolicy Lucerny, zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ. LUCERNA – PILATUS – INTERLAKEN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie LUCERNY, miasta gdzie historia splata się z nowoczesnością. Spacer do symbolu miasta: Mostu Kaplicznego, następnie spacer starówką do kościoła Franciszkanów i Mostu Plewnego do Museggmauer, pozostałości systemu fortyfikacyjnego. Przejazd do Alpnachstad, gdzie stacje początkową ma słynna kolej zębata na PILATUS. Jest to jedna z największych atrakcji Szwajcarii. Kolejka należy do jednej z najbardziej stromych na świecie. Maksymalne nachylenie stoku, który pokonuje kolej to aż 48 stopni. Wjazd na szczyt, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Czterech Kantonów i Alpy. Czas wolny. Przejazd do INTERLAKEN położonego między jeziorami Thun i Brienz u podnóży monumentalnych wiecznie ośnieżonych szczytów Alp Berneńskich. Wizyta w manufakturze czekolady i największym w regionie sklepie z zegarkami – Kirchhofer. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Interlaken, nocleg.
6. DZIEŃ. BERNO – GENEWA – INSTYTUT CERN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Szwajcarii - BERNA. Spacer Starym Miastem wpisanym na listę UNESCO. Czas wolny. Przejazd do GENEWY, najbardziej kosmopolitycznego miasta Szwajcarii. Genewa jest siedzibą wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ i WHO. W sumie swoje siedziby ma tutaj około 250 różnych organizacji. Przejazd do INSTYTUTU CERN - Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Instytut zajmuje się fizyką cząsteczkową, a kilka lat temu stał się słynny po opublikowaniu informacji o wytworzeniu cząsteczek antymaterii. Zwiedzanie wystawy multimedialnej pokazującej podstawy fizyki jądrowej. Spacer promenadą nad Jeziorem Genewskim do słynnej fontanny Jet d'eau, która stała się symbolem miasta. Spacer Starym Miastem, które jest sercem i duszą miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Annecy/Annemasse. Nocleg.
7. DZIEŃ. ANNECY – CHAMONIX – MONT BLANC
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ANNECY. Zwiedzanie miasteczka zwanego Wenecją Alp. Spacer niezwykle urokliwą starówką do Le Palais de l'Isle, czyli Pałacu na wyspie. Wybudowany w XIII w. pośrodku kanału pałac pełnił funkcje sądu oraz więzienia. Jest to też jeden z najczęściej fotografowanych zabytków francuskich. Czas wolny w Ogrodzie Europy, pięknym parku publicznym pełnym straganów z pamiątkami. Przejazd do CHAMONIX, miasteczka leżącego u stóp najwyższego szczytu Europy – MONT BLANC (4810 m n.p.m.) Wjazd koleją gondolową na wysokość 3842 m n.p.m. na Aiguille du Midi. Z tarasu widokowego roztacza się jeden z najpiękniejszych alpejskich widoków. Na wyciągnięcie ręki są Alpy włoskie, francuskie i szwajcarskie. Czas wolny. Powrót do Chamonix. Przejazd do Mediolanu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. MEDIOLAN
Śniadanie. Zwiedzanie MEDIOLANU – kosmopolitycznej stolicy mody: Piazza del Duomo, miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, wjazd windą (lub wejście schodami) na jej dach, skąd roztacza się widok na miasto i Alpy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech – Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów, restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza della Scala z najsłynniejszą operą na świecie – La Scala. Wizyta w Castello Sforzesco, XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, despotycznych władców Mediolanu, obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Do najcenniejszych eksponatów należy niedokończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. BERNINA EXPRESS – ST. MORITZ – VADUZ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem panoramicznym BERNINA EXPRESS, którego trasa wiedzie z pełnej słońca Lombardii poprzez ośnieżone Alpy do ST. MORITZ. Czas wolny w jednym z najsłynniejszych ośrodków narciarskich na świecie. Przejazd do stolicy księstwa Lichtenstein – VADUZ. Spacer po mieście, czas wolny. Wyjazd do Polski przez Niemcy z krótkimi postojami.
10. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki: 1 na pograniczu niemiecko-szwajcarskim w okolicy J. Bodeńskiego, 1 w okolicy Miluzy, 1 w okolicy Lucerny, 1 w okolicy Interlaken, 1 w okolicy Annecy/Annemasse, 2 w okolicy Mediolanu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: kolejka na Pilatus: ok. 60 CHF, Bernina Express: ok. 45 CHF, wstępy i lokalni przewodnicy, tour guide, taksy lokalne: ok. 75 CHF i 130 EUR, degustacja win: ok. 13 EUR.
 2. Maksymalna wysokość na trasie wycieczki to 3842 m n.p.m; możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza.
Położenie na mapie
Opinie klientów (88)

Ocena ogólna

4.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Komfort podróży
74%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.5
 • 5.3
 • 3.9
 • 4.5
 • 4.5
 • 4.8

Pokaż recenzje od:

5/6
31-40 lat, sam/a wrzesień 2019
1.Program świetny! 2. Intensywność dnia w sam raz, średnio wyjazd o 8 powrót na nocleg ok 21. 3.Przejazdy nieuciążliwe.Mimo ze kierowcy bładzili każdego dnia, niezbędne były objazdy, ktore (...) rozwiń
1.Program świetny! 2. Intensywność dnia w sam raz, średnio wyjazd o 8 powrót na nocleg ok 21. 3.Przejazdy nieuciążliwe.Mimo ze kierowcy bładzili każdego dnia, niezbędne były objazdy, ktore kosztowały czas i zbędne dziesiątki km. ( ale to raczej kwestia braku aktualizacji nawigacji, która informowalaby o utrudnieniach... cała Szwajcaria remontami stoi) 4.Noclegi w miejscach czystych nawet gdy standard był niski. 5.Śniadania ok. ogólnie z dużym wyborem... tylko Francja była konsekwentna i zaoferowała rogalik z paskudna kawa. 6.Powtarzam sie, ale autokar niewygodny... siedzenia twarde, malo miejsca na nogi, brak gniazd. Jednakowoż ważniejsze ze czysty i sprawny. Miałam okazje siedzieć przy brudnej szybie, zatem nie mogłam robic zdjeć w trasie. Kierowcy nie dbali o to by wietrzyć busa przed odjazdami lub tez schłodzić go przed wejściem grupy.... a grupa była zdyscyplinowana, zawsze na czas. 7.Pilot skoncentrowany mocno na sobie, i robieniu zdjęc. Unikał kontaktu z grupa. Wydaje sie ze powinien byc pierwszy czekać na grupę a było dokładnie inaczej. Wolał z tarasów z papierosem patrzeć na nas z góry _ mocno nieprofesjonalne. Warto przekazać te wiadomosc by na przyszłość wiedział jak należy sie zachowywać.Informacje przekazywal w sposób czasami chaotyczny, co skutkowało ze cześć osób była poinformowana prawidłowo, a cześć blednie. Kartka w windzie z inf o porze śniadania w Mediolanie była oryginalnym pomysłem, szczególnie dla osób ktore z niej nie korzystały bo pokoje miały na poziomie restauracji.Czytał bez zrozumienia nieistotne i nieinteresujące historie, nie komentował trasy.... a szkoda... bo mijając np Como warto byłoby 2 zdania dodać,a nie zaprzeczać ze to nie Como lub tez mylić Kurie z Teatrem w Bern jego ulubionym miejscu. Czy tez krzesło ze złamana noga jako symbol górników a nie ku pamięć ofiar min... i wiele wiele innych mocno drastycznych wpadek.Nikt myśle nie oczekiwał wszechwiedzy, ale brak podstawowych inf. Mocno razil. 8. Sklep z zegarkami mozna usunąć z oferty bo nikt tam nawet nie zajrzał i sam w sobie do obejrzenia nie jest atrakcja. 9. Wizyta w manufakturze czekolady na wyrost...zwykły sklep który mozna było spotkac w Interlaken... a w Bern było wydarzeniem/ punktem atrakcji na całe 10min
 • 6
 • 4
 • 2
 • 1
 • 1
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Bardzo ciekawa i godna polecenia wycieczka, Szwajcaria w pigułce plus trochę Francji i Włoch. Bogaty program i dość dużo czasu wolnego na własne zwiedzanie. Bardzo sprawny i sympatyczny pilot, (...) rozwiń
Bardzo ciekawa i godna polecenia wycieczka, Szwajcaria w pigułce plus trochę Francji i Włoch. Bogaty program i dość dużo czasu wolnego na własne zwiedzanie. Bardzo sprawny i sympatyczny pilot, sympatyczni kierowcy, wygodny autokar. Hotele o rożnym standardzie, od hoteli sieciowych po urokliwe, lokalne pensjonaty z przepięknymi widokami.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
2/6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Program bardzo dobry,zrealizowany do konca jednak hotele musicie wybierac lepsze pod kontem sniadan rozwiń
Program bardzo dobry,zrealizowany do konca jednak hotele musicie wybierac lepsze pod kontem sniadan
 • 6
 • 2
 • 1
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka bardzo udana. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Oczywiście zawsze najbardziej zachwycają mnie krajobrazy a wycieczka na wodospady Renu, Pilatus czy wjazd kolejką pod Mont Blanc (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Oczywiście zawsze najbardziej zachwycają mnie krajobrazy a wycieczka na wodospady Renu, Pilatus czy wjazd kolejką pod Mont Blanc była bardzo udana. Pogoda nam sprzyjała ,widoki były zachwycające. Zwiedzane miasta i miasteczka też były pełne uroku. Wszędzie jak zwykle chciałoby się pobyć dłużej. Ale zawsze trzeba wybrać albo więcej i krócej albo mniej i dłużej. Ja wybierając taki wyjazd wiedziałam, że wszystkie miejsca się tylko dotknie. Wyjazd przebiegał sprawnie dzięki opiece pilotki. Pani Halinka robiła wszystko, żeby uczestnicy wycieczki byli zadowoleni i tak chyba było. Wyżywienie jak wyżywienie normalne w tamtych regionach. Hotele różne ale we wszystkich czysto. Kierowcy jechali dobrze chociaż nie wiem czy z ich winy czy nie wróciłam z uszkodzoną walizką (oderwana boczna rączka i dziura w walizce) Najsłabszą stroną całego wyjazdu był autokar. Na pewno nie był on luksusowy. Rozkładając fotel można było spędzić noc na kolanach sąsiada z tylu. Polecam wycieczkę jest ona może trochę męcząca z powodu codziennej zmiany hotelu ale po powrocie zapomina się o zmęczeniu i pozostają tylko piękne wspomnienia. Zwiedzane miejsca są naprawdę piękne i warto je zobaczyć.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Program wycieczki ułożony ciekawie, z drobnymi zmianami byłoby super (np. bez winnicy i degustacji czekolady - szkoda na to czasu i pieniędzy). Widoki przepiękne, codzienne przejazdy niemęczące, (...) rozwiń
Program wycieczki ułożony ciekawie, z drobnymi zmianami byłoby super (np. bez winnicy i degustacji czekolady - szkoda na to czasu i pieniędzy). Widoki przepiękne, codzienne przejazdy niemęczące, hotele raz lepsze, raz słabsze. Tak samo wyżywienie ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze było zaangażowanie pilotki p. Dagny do wykonywanej pracy - pilota wycieczek. A więc p. Dagna chyba wyznaje zasadę "minimum słów maksimum p...". Tak małomównego pilota wycieczek jeszcze nie doświadczyłam, a trochę świata zwiedziłam. Za dwie rzeczy można ją pochwalić: przedstawienie zasad parlamentaryzmu w Szwajcarii i systemu nauki, a to trochę za mało jak na 10-dniową wycieczkę. Podczas podróży do kolejnego miasta nigdy nie przedstawiła ogólnych informacji dotyczących danego miasta, a po doprowadzeniu nas do jakiegoś charakterystycznego punktu informowała, że np. za 2 godziny spotykamy się, najczęściej przy autobusie, i dodając "...a tu jest stare miasto, pochodźcie sobie." Brakowało również informacji geograficznych. Pani pilotka, mając do dyspozycji "gadułki" nie pomyślała, żeby w pociągu Bernina Express przetłumaczyć informacje podawane podczas jazdy. Nie wszyscy uczestnicy wycieczki znają j. angielski. Wielkim zaskoczeniem dla p. Dagny był nocleg w Einsiedeln, tuż obok ogromnego zespołu katedralno-klasztornego, o istnieniu którego kompletnie nie wiedziała, ani słowa nie powiedziała, a przecież w maju br. już w tym miejscu nocowała wycieczka. Pani pilotka powinna bardziej być przygotowana do wykonywanej pracy. Uczestnicy wycieczki chcą jak najwięcej zwiedzić i jak najwięcej się dowiedzieć, gdyż jest to wycieczka objazdowa, za którą płaci się spore pieniądze.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
—, sam/a lipiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
1/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
ciekawy program wycieczki zepsuty brakami w organizacji rozwiń
ciekawy program wycieczki zepsuty brakami w organizacji
 • 6
 • 1
 • 1
 • 3
 • 3
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Krajobrazowo wspaniale. Organizacyjnie kiepsko. rozwiń
Krajobrazowo wspaniale. Organizacyjnie kiepsko.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Bardzo dobra objazdówka, dobra pilotka, napięty ale różnorodny program, dla uczestników od 5 do 75 lat. Przykład z noclegiem w Eggiwil pokazuje, że można znaleźć fajny hotel w małym miasteczku, (...) rozwiń
Bardzo dobra objazdówka, dobra pilotka, napięty ale różnorodny program, dla uczestników od 5 do 75 lat. Przykład z noclegiem w Eggiwil pokazuje, że można znaleźć fajny hotel w małym miasteczku, a poza tym były tam do kupienia najlepsze lokalne sery i długo dojrzewające wędliny.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z rodziną lipiec 2019
Nazwa wycieczki mówi sama za siebie. Jest alpejsko jest grand i jest tour. 10 dni wypełnione i zróżnicowane. Przyroda wygrywa, jest nagrodą za podróż autokarem. Miasta małe, od średniowiecznych (...) rozwiń
Nazwa wycieczki mówi sama za siebie. Jest alpejsko jest grand i jest tour. 10 dni wypełnione i zróżnicowane. Przyroda wygrywa, jest nagrodą za podróż autokarem. Miasta małe, od średniowiecznych perełek po klasyki Szwajcerii - stolica i najpiękniejsze miasta. A dodatkowo codziennie jakaś wisienka na torcie: a to muzeum FIFA, CERN, Muzeum Automobilów. No i monumentalny bogaty Mediolan na koniec. Wiele zależy od waszego przewodnika - jeżeli na Grand Tour to tylko z Panią DAGĄ. Absolutnie perfekcyjnie - maksimum profesjonalnej opieki plus wiadomości podawane on time. I siła spokoju i uśmiechu. No i mimo napiętego programu można w spokoju zjeść lunch i kolację w klimatycznych restauracjach i spróbować lokalnych specjałów. Polecamy.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a lipiec 2019
ciekawa, interesująca i pouczająca ....... jeszcze tam chcę bywać ......... rozwiń
ciekawa, interesująca i pouczająca ....... jeszcze tam chcę bywać .........
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
20-25 lat, sam/a lipiec 2019
Jako 18stolatek przedstawię punkt widzenia młodego pokolenia Program wycieczki jest niesamowity, zwiedziliśmy wszystkie najpiękniejsze miejsca w Szwajcarii, Francji i słynny włoski Mediolan. (...) rozwiń
Jako 18stolatek przedstawię punkt widzenia młodego pokolenia Program wycieczki jest niesamowity, zwiedziliśmy wszystkie najpiękniejsze miejsca w Szwajcarii, Francji i słynny włoski Mediolan. Oczywistym jest iż w niektórych miejscach chciałoby się zostać dłużej ale przez pękajacy w szwach program wycieczki było to niemożliwe, choć początkowo w mniej interesujących miejscach czasu wolnego dostaliśmy za dużo a w przykujacych uwagę za mało, po poproszeniu przewodnika o zmianę ilości godzin wszystko grało jak trzeba :D Sama Pani Przewodnik była niesamowita. Posiadała ogromną wiedzę, charyzmę i potrafiła spędzać z nami bardzo miło czas, który mijał przy różnych żartach, luźnej pogawędce czy obiedzie. Wskazywała nam interesujące miejsca do zobaczenia w czasie wolnym i potrafiła coś doradzić na każdej płaszczyźnie Pomimo złej pogody czy różnych zrządzenaich losu, zachowała zimna krew i wykazała się inwencją twórcza! :D Plusem na pewno jest to, iż hotele znajdowały się w pobliżu urokliwych miast lub wiosek, które można było zwiedzić na własną rękę Dodatkowo udało nam się zobaczyć niektóre elementy ponadprogramowo! Okazało się, że wstęp do jednego z muzeów jest darmowy więc nie omieszkaliśmy skorzystać z okazji poświęcając nieco czasu wolnego ale było warto! Podobna sytuacja powtórzyła się przy jednym z kościołów, w czasie w którym byliśmy pod budynkiem sakralnym okazał się on otwarty więc mogliśmy ujrzeć słynne witraże W kilku miastach natrafilismy na festyny lub inne święta (to było rytmiczne zwiedzanie a Polska podbiła festiwal lata w Zurych-u) Minusem wycieczki jest wyżywienie - tylko śniadania to za mało, zwłaszcza, że istniałaby możliwość zorganizowania obiadokolacji Nie wszystkie atrakcje udało się zobaczyć gdyż choćby na pilatus ie jeden ze stoków spowiły chmury a fontanna w Genewie została wyłączona przez wiatr, ale w życiu nie można mieć wszystkiego i mamy powód by tam wrócić! (za to w Genewie również był festyn więc mogliśmy zobaczyć piękna panoramę miasta z diabelskie młynu) Najważniejsze, że wycieczka była przepiękna i cały program został zrealizowany - z nadwyżką! PS. Minusem tej strony jest brak przedziału wiekowego DO 19 roku zycia
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a lipiec 2019
Program bardzo ciekawy ale za duzo na 10 dni.Trasa bardzo ładna ale nalezy sprawdzac gdzie sa masowe imprezy i duza czesc miasta jest wyłączona z ruchu /info dla kierowcy! Ważne!Potrzebny (...) rozwiń
Program bardzo ciekawy ale za duzo na 10 dni.Trasa bardzo ładna ale nalezy sprawdzac gdzie sa masowe imprezy i duza czesc miasta jest wyłączona z ruchu /info dla kierowcy! Ważne!Potrzebny jeszcze 1 nocleg i 1 dzien oraz wiecej czasu wolnego na obiad lub czas na zjedzenie posilku gdzies przy trasie aby nie robic kanapek przy sniadaniu lub poinformowac uczestnikow przed wyjazdem aby wzięli termosy i puszki. Tylko dzięki tak wspanialej pilotce Pani Halinie , która zorganizowała nawet eskorte policji w nieprzejezdnym tego dnia Zurychu zrealizowalismy program.Wielkie dzieki i uznanie!!. Dzięki wspaniałej pogodzie i profesjonalnej i bardzo opiekunczej i operatywnej pilotce, ktora pokazala i opowiedziała nam az za duzo ,oceniam dobrze wycieczke mimo trudnosci i niedogodnosci .
 • 5
 • 5
 • 3
 • 2
 • 2
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka ciekawa, godna polecenia. Pilotka, Pani Dagna, świetnie wypełniła swoje zadanie, chętna, miła, zaradna, zorientowana, profesjonalna, opiekuńcza, dziękujemy. Natomiast (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa, godna polecenia. Pilotka, Pani Dagna, świetnie wypełniła swoje zadanie, chętna, miła, zaradna, zorientowana, profesjonalna, opiekuńcza, dziękujemy. Natomiast powierzenie losu klientów Itaki firmie Bustravel, a zwłaszcza panu Wiesławowi (chyba nie mylę imienia), źle się odbija na wizerunku i realizacji wycieczki. Kierowca próbował narzucić swój mało wyrafinowany styl bycia, co rzutowało na atmosferę w autokarze. Anna i Edward
 • 5
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka bardzo udana pod każdym względem. Program bardzo interesujący i różnorodny, chociaż tempo zwiedzania było bardzo duże. Piękne alpejskie krajobrazy, noclegi w Szwajcarii po prostu (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana pod każdym względem. Program bardzo interesujący i różnorodny, chociaż tempo zwiedzania było bardzo duże. Piękne alpejskie krajobrazy, noclegi w Szwajcarii po prostu bajka. Bardzo ciekawa turystycznie trasa przejazdu. Na podkreślenie zasługuje olbrzymi profesjonalizm, wiedza i zaangażowanie pilotki p. Dagny. Bardzo dobra organizacja czasu i dbałość o całość wycieczki jak i każdego uczestnika z osobna ze strony p. Dagny. Dzięki temu bez problemów i stresów obejrzeliśmy wszystko co było w planie, a nawet więcej. W czasie wolnym p. Dagna starała się w bardzo interesujący sposób przybliżyć nam zwiedzane kantony i ich mieszkańców. Duże brawa dla kierowców (p. Krzysztof i p. Wiesław), którzy doskonale radzili sobie na krętych alpejskich serpentynach. Jedynym drobnym minusem są dwa noclegi we Francji, gdzie hotele były gorsze niż pozostałe. Ogólnie wielkie podziękowania dla pilotki p. Dagny i kierowców. Wycieczkę zdecydowanie polecamy. Wyjazd bardzo udany - zdecydowanie polecamy!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Bardzo dobrze zorganizowana z bardzo dobra trasa wycieczki. Niesamowite tempo zwiedzania.Dobry przewodnik dla samodzielnego przyjazdu i spokojnego zwiedzania. Na przyszlosc dobrze by (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana z bardzo dobra trasa wycieczki. Niesamowite tempo zwiedzania.Dobry przewodnik dla samodzielnego przyjazdu i spokojnego zwiedzania. Na przyszlosc dobrze by bylo aby ITAKA kazdemu uczestnikowi wycieczki przydzielila elektryczne hulajnogi.Nie polecam osoba w podeszlym wieku oraz slaba kondycja fizyczna
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka była bardzo interesująca i piękna krajobrazowo. Program napięty ale zrealizowany w całości i bezproblemowo. Za jednym wyjazdem można zobaczyć pięć krajów. Dominującym krajem jest (...) rozwiń
Wycieczka była bardzo interesująca i piękna krajobrazowo. Program napięty ale zrealizowany w całości i bezproblemowo. Za jednym wyjazdem można zobaczyć pięć krajów. Dominującym krajem jest Szwajcaria, kraj wielu kultur i zróżnicowany krajobrazowo - przepiękne góry, jeziora i urokliwe miasteczka, szczególnie te mniejsze.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka udana. Zrealizowano jej program. rozwiń
Wycieczka udana. Zrealizowano jej program.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Program wycieczki i trasa bardzo dobrze dobrane. Dlatego akurat tę wycieczkę wybrałem spośród innych ofert z innych biur. Realizacja programu OK. Do tego bardzo korzystna pogoda - temperatury w (...) rozwiń
Program wycieczki i trasa bardzo dobrze dobrane. Dlatego akurat tę wycieczkę wybrałem spośród innych ofert z innych biur. Realizacja programu OK. Do tego bardzo korzystna pogoda - temperatury w sam raz. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem był nocleg w Einsiedeln,tuż obok ogromnego zespołu katedralno-klasztornego, którego wielkość i bogactwo jest zaskoczeniem. To była bardzo pozytywna niespodzianka. Starania przewodniczki i kierowców oceniam bardzo dobrze. Hotele nierówne co do standardu, lecz to nie jest dla mnie najważniejsze. Bez wątpliwości mogę polecić tę wycieczkę każdemu,który lubi coś poznać.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
26-30 lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Pomimo drobnych niedociągnięć Szwajcaria broni się swoim pięknem, a alpejskie widoki zapierają dech w piersiach. rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Pomimo drobnych niedociągnięć Szwajcaria broni się swoim pięknem, a alpejskie widoki zapierają dech w piersiach.
 • 5
 • 4
 • 2
 • 3
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka z zaobszernym programem za dużo faktów historycznych które można doczytać w Internecie jak kogoś to interesuje .Natomiast moja sugestia to brak spotkania z ciekawym człowiekiem (...) rozwiń
Wycieczka z zaobszernym programem za dużo faktów historycznych które można doczytać w Internecie jak kogoś to interesuje .Natomiast moja sugestia to brak spotkania z ciekawym człowiekiem ,artystą muzykiem ludowym , mało czasu na bezpośrednie spotkanie z przyroda,widokami.Degustacja wina i pobyt w manufakturze czekolady żenada. Wiele miejsc do których jechaliśmy tylko po to by wysiąść z autokaru i przejść przez rynek czy bogata ulice można było opuścić a czas przeznaczyć na te miejsca które większość interesowały.Ostatni przystanek kolejki w St.Moritz masakra. 5 min na zdjęcia plus toaleta.A przyjemnie byłoby pospacerować po mieście i promenada nad jeziorem.Niedogodnosci rekompensowala pogoda ducha, siła spokoju i dużą wiedza przewodniczki wycieczki.Dziekujemy.Wspaniali kierowcy którzy z poświęceniem dowozili nas pod hotele niesprawdzonymi przez organizatora drogami w remontach. Dziękujemy. Gdyby nie wspaniała pogoda umożliwiająca nam pobyt w przepięknych sceneriach byłoby trudno pogodzić się z programem wycieczki.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
4/6
26-30 lat, sam/a wrzesień 2018
Program daje wiele do życzenia. Tam gdzie chcieliśmy cieszyć się widokami czasu było zbyt mało, tam gdzie nie było co robić czasu było zbyt dużo. Wszystko byłoby o wiele fajniejsze gdyby nie.. (...) rozwiń
Program daje wiele do życzenia. Tam gdzie chcieliśmy cieszyć się widokami czasu było zbyt mało, tam gdzie nie było co robić czasu było zbyt dużo. Wszystko byłoby o wiele fajniejsze gdyby nie.. pilot, który nie potrafił zorganizowac czasu ani też nic doradzic. Autokar standard bardzo slaby w porównaniu do innych biur. Liechtenstein było w programie, w praktyce tylko toalety. Sniadania bardzo skromne, a czasu na obiad brak. Szwajcaria obroniła się swoim pięknem, wróciłabym tam ponownie. Sama organizację i standard oceniam na 3.
 • 3
 • 4
 • 1
 • 3
 • 2
zwiń
2/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2018
Wycieka udana . Polecam rozwiń
Wycieka udana . Polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Program był dla nas bardzo interesujący, ponieważ nigdy nie byliśmy jeszcze w Szwajcarii ani w Lichtensteinie. Ponadto łączył on zwiedzanie zabytków z doznaniami czysto (...) rozwiń
Program był dla nas bardzo interesujący, ponieważ nigdy nie byliśmy jeszcze w Szwajcarii ani w Lichtensteinie. Ponadto łączył on zwiedzanie zabytków z doznaniami czysto turystyczno-krajoznawczymi. Za pomyłkę uważamy wizytę w miejscowości ze sklepem z zegarkami i manufakturą czekolady. Miejscowośc była nieciekawa, a także zaoferowane w niej obiekty do zaliczenia.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2018
Bardzo dobry program i realizacja. Wycieczka godna polecenia znajomym. rozwiń
Bardzo dobry program i realizacja. Wycieczka godna polecenia znajomym.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
 

Przepraszamy, wystąpił chwilowy problem z dostępem do informacji o tym produkcie. Sprawdź ponownie

 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter