phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Wyniki Wyszukiwania Gruziński kalejdoskop

Atuty oferty

 • zachodnia i centralna część Gruzji
 • gruzińska uczta z folklorem
 • przejazd samochodami terenowymi do Doliny Truso
 • Jaskinia Prometeusza
 • wypoczynek nad morzem w Batumi

Gruziński kalejdoskop Kod: KUTBATU

Trasa
1 198PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Cz 10.09 – So 19.09.20
Itaka
Gruzja

Gruziński kalejdoskop

Kod: KUTBATU
Opis

1. DZIEŃ. TBILISI
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Gruzji na lotnisko w Kutaisi. Transfer do hotelu w Tbilisi z przerwą na indywidualny posiłek w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjście na powitalną kolację do restauracji na starym mieście. Po kolacji spacer ulicami starówki. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ. TBILISI
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji – TBILISI: Aleja Szota Rustaweli, spacer po starym mieście i okolicy Twierdzy Narikala, katedra Sioni, najstarszy monastyr w Tbilisi – Anczischati. Przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Spacer do malowniczego wodospadu położonego nieopodal dzielnicy łaźni siarkowych. Zwiedzanie fabryki brandy Sarajishvili. Poznanie procesu wytwarzania trunku i degustacja. Czas wolny na indywidualny posiłek. Wjazd kolejką linową do najwyżej położonego parku w Tbilisi – Mtatsminda. Czas wolny na indywidualny spacer, zakup pamiątek i zdjęcia. Powrót do hotelu. Dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście do łaźni siarkowych i kąpiel. Na zakończenie dnia kolacja z folklorem w stylowej restauracji w centrum miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. KACHETIA – MONASTYR BODBE – SIGNAGI
Śniadanie. Wyjazd do KACHETII – krainy wina i innych specjałów, regionu bogatego w średniowieczne twierdze, urokliwe miasteczka i okazałe monastyry. Przejazd do MONASTYRU BODBE, zwiedzanie miejsca pochówku św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Przejazd do SIGNAGI, gdzie odbywa się najstarszy festiwal wina w Gruzji. Zwiedzanie miasteczka i wielkiego muru z czasów, kiedy Singagi było niezdobytą twierdzą. Przejazd do jednej z winnic w regionie. Degustacja wina oraz pokaz wypieku chleba i wyrobu churchele, potocznie nazywanymi gruzińskimi snickersami. Supra z muzyką na żywo w winnicy – tradycyjna gruzińska uczta z lokalnymi specjałami, domowym winem, czaczą (samogonem 40-50% wyrabianym z winogron) i tradycyjną muzyką ludową. Powrót do Tbilisi, nocleg.

4. DZIEŃ. MCCHETA – MONASTYR DŻWARI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – ANANURI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MCCHETY, która była stolicą Gruzji do V w. n.e. Zwiedzanie legendarnej świątyni Sweti Cchoweli, miejsca koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji. Przejazd do malowniczo położonego MONASTYRU DŻWARI, zwiedzanie. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Pod złowrogim określeniem nadanym tym terenom ze względu na ciężkie walki na początku XIX w. kryje się niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz. Wzdłuż Drogi Wojennej można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych, z których część przetrwała do dzisiejszych czasów. Zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy ANANURI, z przełomu XVI i XVII w. Poniżej jej murów rozciąga się Jezioro Żinwalskie, sztuczny zbiornik powstały po utworzeniu zapory. Czas wolny w restauracji w okolicy Pasanauri, gdzie można skosztować najsmaczniejszych chinkali w regionie. Przejazd na punkt widokowy przy Przełęczy Krzyżowej (2379 m n.p.m.). Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do Gudauri, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. DOLINA TRUSO – TWIERDZA ZAKAGORI – KAZBEGI – MONASTYR ŚW. TRÓJCY
Śniadanie. Wyjazd samochodami terenowymi do zjawiskowej DOLINY TRUSO przy granicy z Osetią Południową. Dolina jest znana ze źródeł mineralnych, jezior, średniowiecznych wież obronnych, monastyru Abano oraz TWIERDZY ZAKAGORI, przy której znajduje wojskowy punkt graniczny. Spacer po najciekawszych miejscach doliny, wizyta w twierdzy. Przejazd do KAZBEGI (obecnie Stepantsminda; 1740 m n.p.m.). Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w agroturystyce. Przejazd pod jeden z najpiękniej położonych monastyrów w Gruzji – MONYSTYR ŚW. TRÓJCY (2200 m n.p.m.) u podnóża góry Kazbek (5033 m n.p.m.). Zwiedzanie monastyru. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. GORI – UPLISCYCHE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GORI – rodzinnego miasta Józefa Stalina, dyktatora ZSRR. Krótki postój przy Muzeum Stalina (wejście indywidualne w wolnym czasie), obok którego znajduje się dom, w którym się urodził oraz wagon, w którym podróżował. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w agroturystyce. Następnie zwiedzanie położonego nieopodal UPLISCYCHE – najstarszego skalnego miasta w Gruzji, powstałego w drugim tysiącleciu p.n.e. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do Kutaisi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. JASKINIA PROMETEUSZA – MONASTYRY GELATI i MOTSAMETA – KUTAISI
Śniadanie. Przejazd do JASKINI PROMETEUSZA, zwiedzanie największej jaskini w Gruzji. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do dwóch niezwykle ważnych dla mieszkańców Gruzji MONASTYRÓW: GELATI i MOTSAMETA. Zwiedzanie. Powrót do KUTAISI. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Gruzji i stolicy regionu Imeretia. Spacer po mieście, wizyta w katedrze Bagrati. Czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. BATUMI – WYPOCZYNEK
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BATUMI, najpopularniejszego gruzińskiego kurortu nad Morzem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie i indywidualny spacer po mieście. Wieczorem wyjście z przewodnikiem: wizyty w ciekawych miejscach i lokalach Batumi, oraz opowieści, historyjki i legendy na jego temat. Na zakończenie wieczoru kolacja w popularnej batumskiej restauracji z adżarskimi potrawami, różniącymi się od typowo gruzińskich. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. WODOSPADY ADŻARII – TWIERDZA GONIO
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodniowa wycieczka nad wodospady oraz do twierdzy Gonio. Przejazd malowniczą trasą pod WODOSPADY ADŻARII: Machunceti i Mirweti. Wizyta w winnicy, degustacja alkoholi wyrabianych w regionie. Przejazd przez miejscowość Czakwi do punktu widokowego. Przejazd do GONIO, zwiedzanie rzymskiej twierdzy z I w. n.e. zachowanej w doskonałym stanie. Ciekawostką jest fakt, że wykopaliska tam prowadzi również polska ekspedycja archeologiczna. Przerwa na posiłek w knajpce położonej nad rzeczką. Specjalność lokalu to świeża ryba, którą można samemu złowić. Powrót wieczorem do Batumi. Czas wolny. Wieczorem wyjście na kolację do gruzińskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Polski.

9 noclegów w hotelach i pensjonatach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 9 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 100 USD; napiwki: ok. 3 USD/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: kąpiel w łaźni siarkowej – ok. 20 GEL, obiad w agroturystyce w Gori – ok. 25 GEL, obiad w agroturystyce w Kazbegi – ok. 25 GEL, całodniowa wycieczka do wodospadów i Twierdzy Gornio z obiadem – ok. 70 GEL.

5.8 /6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
Informacje o regionie
Galeria regionu

Gruzja

Batumi, ech, Batumi – słowa starej piosenki nieodmiennie kojarzą się z najsłynniejszym gruzińskim kurortem nad Morzem Czarnym. Gościnni mieszkańcy, wspaniały klimat, cudowne okolice, piękne morze, znakomita kuchnia, pyszne wina i ciekawy folklor sprawiają, że coraz częściej przyjeżdżają tu turyści z całego świata.

Prognoza pogody

Aktualna pogoda – Gruzja

Czerwiec
0°C 20°C
Lipiec
-2°C 22°C
Sierpień
4°C 23°C
Źródło: Meteogroup Logo
Położenie na mapie Trasa

​Tbilisi • Kachetia • Monastyr Bodbe • Signagi • Mccheta • Monastyr Dżwari • Gruzińska Droga Wojenna • Ananuri • Dolina Truso • Twierdza Zakagori • Kazbegi • Monastyr Św. Trójcy • Gori • Upliscyche • Jaskinia Prometeusza • Monastyry Gelati I Motsameta • Kutaisi • Batumi • Wodospady Adżarii • Twierdza Gonio

Gruzja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i sympatią turystów. To niezwykły kraj zapierających dech krajobrazów, gościnnych ludzi i wspaniałej kultury. Tu typowo wschodnie podejście do życia spotyka się z zachodnimi standardami. Każdy region Gruzji ma swoją unikatową specyfikę. Trasa wycieczki pozwala poznać centralną Gruzję i zachód, zamieszkiwany przez Adżarów, ze stolicą w Batumi. W Adżarii można nie tylko zachwycić się pięknymi miejscami, ale także odkryć tradycyjne potrawy i trunki. Trasa w Gruzji ok.: 2000 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. TBILISI
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Gruzji na lotnisko w Kutaisi. Transfer do hotelu w Tbilisi z przerwą na indywidualny posiłek w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjście na powitalną kolację do restauracji na starym mieście. Po kolacji spacer ulicami starówki. Powrót do hotelu, nocleg.
2. DZIEŃ. TBILISI
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji – TBILISI: Aleja Szota Rustaweli, spacer po starym mieście i okolicy Twierdzy Narikala, katedra Sioni, najstarszy monastyr w Tbilisi – Anczischati. Przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Spacer do malowniczego wodospadu położonego nieopodal dzielnicy łaźni siarkowych. Zwiedzanie fabryki brandy Sarajishvili. Poznanie procesu wytwarzania trunku i degustacja. Czas wolny na indywidualny posiłek. Wjazd kolejką linową do najwyżej położonego parku w Tbilisi – Mtatsminda. Czas wolny na indywidualny spacer, zakup pamiątek i zdjęcia. Powrót do hotelu. Dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście do łaźni siarkowych i kąpiel. Na zakończenie dnia kolacja z folklorem w stylowej restauracji w centrum miasta. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. KACHETIA – MONASTYR BODBE – SIGNAGI
Śniadanie. Wyjazd do KACHETII – krainy wina i innych specjałów, regionu bogatego w średniowieczne twierdze, urokliwe miasteczka i okazałe monastyry. Przejazd do MONASTYRU BODBE, zwiedzanie miejsca pochówku św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Przejazd do SIGNAGI, gdzie odbywa się najstarszy festiwal wina w Gruzji. Zwiedzanie miasteczka i wielkiego muru z czasów, kiedy Singagi było niezdobytą twierdzą. Przejazd do jednej z winnic w regionie. Degustacja wina oraz pokaz wypieku chleba i wyrobu churchele, potocznie nazywanymi gruzińskimi snickersami. Supra z muzyką na żywo w winnicy – tradycyjna gruzińska uczta z lokalnymi specjałami, domowym winem, czaczą (samogonem 40-50% wyrabianym z winogron) i tradycyjną muzyką ludową. Powrót do Tbilisi, nocleg.
4. DZIEŃ. MCCHETA – MONASTYR DŻWARI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – ANANURI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MCCHETY, która była stolicą Gruzji do V w. n.e. Zwiedzanie legendarnej świątyni Sweti Cchoweli, miejsca koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji. Przejazd do malowniczo położonego MONASTYRU DŻWARI, zwiedzanie. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Pod złowrogim określeniem nadanym tym terenom ze względu na ciężkie walki na początku XIX w. kryje się niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz. Wzdłuż Drogi Wojennej można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych, z których część przetrwała do dzisiejszych czasów. Zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy ANANURI, z przełomu XVI i XVII w. Poniżej jej murów rozciąga się Jezioro Żinwalskie, sztuczny zbiornik powstały po utworzeniu zapory. Czas wolny w restauracji w okolicy Pasanauri, gdzie można skosztować najsmaczniejszych chinkali w regionie. Przejazd na punkt widokowy przy Przełęczy Krzyżowej (2379 m n.p.m.). Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do Gudauri, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. DOLINA TRUSO – TWIERDZA ZAKAGORI – KAZBEGI – MONASTYR ŚW. TRÓJCY
Śniadanie. Wyjazd samochodami terenowymi do zjawiskowej DOLINY TRUSO przy granicy z Osetią Południową. Dolina jest znana ze źródeł mineralnych, jezior, średniowiecznych wież obronnych, monastyru Abano oraz TWIERDZY ZAKAGORI, przy której znajduje wojskowy punkt graniczny. Spacer po najciekawszych miejscach doliny, wizyta w twierdzy. Przejazd do KAZBEGI (obecnie Stepantsminda; 1740 m n.p.m.). Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w agroturystyce. Przejazd pod jeden z najpiękniej położonych monastyrów w Gruzji – MONYSTYR ŚW. TRÓJCY (2200 m n.p.m.) u podnóża góry Kazbek (5033 m n.p.m.). Zwiedzanie monastyru. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. GORI – UPLISCYCHE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GORI – rodzinnego miasta Józefa Stalina, dyktatora ZSRR. Krótki postój przy Muzeum Stalina (wejście indywidualne w wolnym czasie), obok którego znajduje się dom, w którym się urodził oraz wagon, w którym podróżował. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w agroturystyce. Następnie zwiedzanie położonego nieopodal UPLISCYCHE – najstarszego skalnego miasta w Gruzji, powstałego w drugim tysiącleciu p.n.e. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do Kutaisi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. JASKINIA PROMETEUSZA – MONASTYRY GELATI i MOTSAMETA – KUTAISI
Śniadanie. Przejazd do JASKINI PROMETEUSZA, zwiedzanie największej jaskini w Gruzji. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do dwóch niezwykle ważnych dla mieszkańców Gruzji MONASTYRÓW: GELATI i MOTSAMETA. Zwiedzanie. Powrót do KUTAISI. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Gruzji i stolicy regionu Imeretia. Spacer po mieście, wizyta w katedrze Bagrati. Czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. BATUMI – WYPOCZYNEK
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BATUMI, najpopularniejszego gruzińskiego kurortu nad Morzem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie i indywidualny spacer po mieście. Wieczorem wyjście z przewodnikiem: wizyty w ciekawych miejscach i lokalach Batumi, oraz opowieści, historyjki i legendy na jego temat. Na zakończenie wieczoru kolacja w popularnej batumskiej restauracji z adżarskimi potrawami, różniącymi się od typowo gruzińskich. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. WODOSPADY ADŻARII – TWIERDZA GONIO
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodniowa wycieczka nad wodospady oraz do twierdzy Gonio. Przejazd malowniczą trasą pod WODOSPADY ADŻARII: Machunceti i Mirweti. Wizyta w winnicy, degustacja alkoholi wyrabianych w regionie. Przejazd przez miejscowość Czakwi do punktu widokowego. Przejazd do GONIO, zwiedzanie rzymskiej twierdzy z I w. n.e. zachowanej w doskonałym stanie. Ciekawostką jest fakt, że wykopaliska tam prowadzi również polska ekspedycja archeologiczna. Przerwa na posiłek w knajpce położonej nad rzeczką. Specjalność lokalu to świeża ryba, którą można samemu złowić. Powrót wieczorem do Batumi. Czas wolny. Wieczorem wyjście na kolację do gruzińskiej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w hotelach i pensjonatach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 9 śniadań, 9 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 100 USD; napiwki: ok. 3 USD/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: kąpiel w łaźni siarkowej – ok. 20 GEL, obiad w agroturystyce w Gori – ok. 25 GEL, obiad w agroturystyce w Kazbegi – ok. 25 GEL, całodniowa wycieczka do wodospadów i Twierdzy Gornio z obiadem – ok. 70 GEL.
Opinie klientów (16)

Ocena ogólna

5.8/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Dobre wyżywienie
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.8
 • 5.6
 • 5.4
 • 5.6
 • 5.2

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Doskonale zorganizowana wycieczka, z bardzo dobrym programem zapewniającym poznanie najciekawszych i najpiękniejszych zakątków Gruzji, a także zaznanie gościnności gruzińskiej. Świetna opieka (...) rozwiń
Doskonale zorganizowana wycieczka, z bardzo dobrym programem zapewniającym poznanie najciekawszych i najpiękniejszych zakątków Gruzji, a także zaznanie gościnności gruzińskiej. Świetna opieka zarówno pilota wycieczki – p. Halinki, która była cały czas nad nami czuwała, jak i przewodnika – p. Przemka, który przekazywał nam swoją bogatą wiedzę o Gruzji, jej historii i teraźniejszości. Oceniam wycieczkę bardzo pozytywnie i polecam wszystkim zainteresowanym tym przepięknym krajobrazowo krajem.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka wspaniała pełna zachwytów i zdziwień. Cudowne widoki. Pozwoliła nam poznać Gruzję i życie jej mieszkańców. Przewodnicy bardzo profesjonalni i empatyczni. Dla nas było trochę za dużo (...) rozwiń
Wycieczka wspaniała pełna zachwytów i zdziwień. Cudowne widoki. Pozwoliła nam poznać Gruzję i życie jej mieszkańców. Przewodnicy bardzo profesjonalni i empatyczni. Dla nas było trochę za dużo wina , ale to przecież Gruzja :). Bardzo udana wycieczka. Planujemy kolejną.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a lipiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi lipiec 2019
Bardzo ciekawy program, jesteśmy pod wrażeniem organizacji pobytu rozwiń
Bardzo ciekawy program, jesteśmy pod wrażeniem organizacji pobytu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Podróż do Gruzji ,którą odbyliśmy z mężem w czerwcu 2019 oceniam bardzo dobrze. Panie pilotki Julia i Anastazja bardzo miłe ,fachowe i z bardzo dużą wiedzą ,którą w ciekawy sposób (...) rozwiń
Podróż do Gruzji ,którą odbyliśmy z mężem w czerwcu 2019 oceniam bardzo dobrze. Panie pilotki Julia i Anastazja bardzo miłe ,fachowe i z bardzo dużą wiedzą ,którą w ciekawy sposób przekazywały. Program interesujący,pozwolił poznać nam ten ciekawy kraj.Gościnność gospodarzy ,posiłki nie do przejedzenia ,wino, śpiew umilały nam codzienne wieczory . Autokar klimatyzowany, czysty i kierowca,który bezpiecznie nas przewoził oceniamy wysoko.Hotele średniej jakości jedynie w Batumi hotel fantastyczny.Świetni ludzie ,z którymi spędziliśmy podróż pozostaną w naszej pamięci ,. Wycieczkę oceniam bardzo wysoko .Gościnność gospodarzy, wino i świetne gruzińskie jedzenie pozostaną na długo w naszej pamięci.Pilotki Julia i Anastazja- przemiłe i z dużą wiedzą.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Bardzo dobrze opracowany program, interesujące miejsca, ciekawa trasa. Dzięki codziennym posiłkom w miejscach gdzie podawano potrawy regionalne świeżo przygotowane oraz towarzyszącym im występom (...) rozwiń
Bardzo dobrze opracowany program, interesujące miejsca, ciekawa trasa. Dzięki codziennym posiłkom w miejscach gdzie podawano potrawy regionalne świeżo przygotowane oraz towarzyszącym im występom wokalnym i tanecznym lokalnych wykonawców możliwe było poznawanie kraju na kilku poziomach - także poprzez kuchnię i spotkania z ludźmi. Potrawy bardzo smaczne i w ilościach nie do skonsumowania, do tego duża różnorodność potraw. Na szczególne wyróżnienie zasługują pilotki - pani Julia i pani Anastazja. Zapewniały stałą opiekę, dbały o dobrą atmosferę i wypełnianie programu. Dysponowały dużą wiedzą na temat kraju, historii, zabytków i kultury i te wiadomości stale nam przekazywały. Robiły to z dużym zaangażowaniem a nawet zapałem. Z pewnością ich praca zasługuje na wyróżnienie. Z Gruzji wróciliśmy zafascynowani krajem. Było to zasługą dobrze przygotowanego programu, ale przede wszystkim realizacji tego programu - a to jest dzieło pilotek.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wyprawa ciekawa pod każdym względem. /pobyt-06.2019/ rozwiń
Wyprawa ciekawa pod każdym względem. /pobyt-06.2019/
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Bardzo ciekawy program rozwiń
Bardzo ciekawy program
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a maj 2019
Przede wszystkim wycieczka była udana dzięki przewodnikom którymi byli pan Jacek oraz pani Magdalena . Bardzo pomocni w stwarzaniu wspaniałej wycieczkowej atmosfery, rewelacyjni w dzieleniu się (...) rozwiń
Przede wszystkim wycieczka była udana dzięki przewodnikom którymi byli pan Jacek oraz pani Magdalena . Bardzo pomocni w stwarzaniu wspaniałej wycieczkowej atmosfery, rewelacyjni w dzieleniu się swoją wiedzą o odwiedzanych obiektach i nie tyko oraz w rozwiązywaniu wszelkich problemów. Program ciekawy i nie przeładowany. Świetna wycieczka!
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Super wycieczka. Nasze oczekiwania zostały spełnione w jeszcze większym zakresie niż to było opisane w programie.Bardzo dobre, smaczne i wystarczające jedzenie. Śniadania jako stół szwedzki w (...) rozwiń
Super wycieczka. Nasze oczekiwania zostały spełnione w jeszcze większym zakresie niż to było opisane w programie.Bardzo dobre, smaczne i wystarczające jedzenie. Śniadania jako stół szwedzki w hotelach a obiadokolacje to prawdziwe uczty za każdym razem poza hotelem i w innej restauracji. Hotele w Tbilisi, Kutaisi, Batumi o wysokim standardzie i usytuowane w centrum miast co miało istotne znaczenie przy wieczornych i nocnych wypadach krajoznawczych. Organizator ITAKA zadbał o nasze dobre samopoczucie i wygody. Do dyspozycji mieliśmy dobry, klimatyzowany autokar (mercedes) i świetnego kierowcę. Pomimo że przeszliśmy piechotą i przejechaliśmy autokarem wiele kilometrów nie byliśmy zmęczeni. Program w poszczególnie dni był świetnie zorganizowany a czas wolny umiejętnie dostosowany do naszych potrzeb. Bardzo dobrym punktem programu były: 1. wyjazd samochodami terenowymi w góry Kaukazu 2. udział w prawdziwej gruzińskiej uczcie (SUPRA) z rodowitym TAMADĄ i dobrą gruzińską muzyką na żywo Bardzo mocnym punktem całego wyjazdu był SUPER PILOT (Pan Jacek). Jego duża wiedza, znajomość języka gruzińskiego, świetne przygotowanie merytoryczne, wielka umiejętność zarządzania czasem, zaangażowanie i profesjonalizm sprawiły, że byliśmy bardzo zadowoleni. Polecamy wyprawę Gruziński Kalejdoskop. Gruzja jest piękna i jeszcze tajemnicza Andrzej i Maria
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Dobry, bogaty program. Super pilot - P. Jacek rozwiń
Dobry, bogaty program. Super pilot - P. Jacek
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka bardzo ciekawa roznorodny program, pozwalał podziwiać piękno Gruzji poddychać mrożnym gćrskim powietrzem i tropikalną bryzą Na każdym kroku było czuć gruzinską goscinisc, miłe akcenty (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa roznorodny program, pozwalał podziwiać piękno Gruzji poddychać mrożnym gćrskim powietrzem i tropikalną bryzą Na każdym kroku było czuć gruzinską goscinisc, miłe akcenty przyjazni w stosunku do Polakow Wreszcie mogłam poznac specjały gruzinskiej kuchni, uczestnicztc w suprze, wysłuchac toasty tamady niosace w sobie madrość życiową Ciekawe pokazy kulinarne, taneczne, spiewy swojskie i wykonywane przez profesjonalny chór zbliżyły nas do kultury gruzinskiej . Z rozrzewnieniem bedę wspominać słoneczne Tibilisi, góry Kaukazu, klimatyczne cerkiewki , winnice Kachetii i wiele innych perełek Nasz pilot Jacek codziennie swoim radiowym tembrem głosuwitał nas , opowiadał o Gruzji Niezwykle ciekawie przedstawiał zawiłosci współczesnej historii , był perfekcjonalny w każdym calu dbał o nas niczym kwoka o swoje kurczęta Mielismy także przemiła pilotkę Magdę i doskonałego kierowcę Suliko Bardzo miło wspominam wizytę u naszego rodaka Marcina Po tej wycieczce Gruzja zgosciła w moim sercu
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Zdecydowaliśmy się na wyjazd pomimo, że była to impreza pierwszy raz organizowana przez ITAKĘ, jeszcze bez ocen. Mogło być różnie... Ale okazało się , że było świetnie pod każdym względem - (...) rozwiń
Zdecydowaliśmy się na wyjazd pomimo, że była to impreza pierwszy raz organizowana przez ITAKĘ, jeszcze bez ocen. Mogło być różnie... Ale okazało się , że było świetnie pod każdym względem - krajoznawczym, pogodowym , towarzyskim. Pomimo bogatego programu zwiedzania i ogromnej ilości przejechanych kilometrów ( ponad 2 tysiące ), nie czuliśmy zmęczenia, a tym bardziej znudzenia. Obejrzeliśmy Gruzje prawdziwą, nie polukrowaną - ze wszystkimi jej wspaniałymi zabytkami i przyrodą, ale też tę zaniedbaną, z opuszczonymi domostwami i rozpadającymi się blokami z czasów komunizmu. W każdym miejscu,gdzie przygotowywano dla nas suprę(gruziński posiłek ) czuliśmy serdeczność i życzliwość gospodarzy. Każdorazowo towarzyszyły nam wino,muzyka i śpiew , czasem tańce ludowe, no i zawsze, tradycyjne gruzińskie toasty.Niezapomniane wrażenia pozostawił przejazd terenowymi samochodami Gruzińską Drogą Wojenną do Doliny Truso. - Jazda na krawędzi przepaści z obawą ze spadną na nas odłamki skalne z wysokich partii Kaukazu, to coś dla ludzi o mocnych nerwach. Ale wszystko to nie byłoby tak ciekawe, gdyby nie towarzyszyły temu wspaniałe opowieści naszego przewodnika i opiekuna Pana Jacka.Pan Jacek wykazał się nadzwyczajną chęcią do przekazania nam swojej bogatej wiedzy o Gruzji, jej historii i teraźniejszości, wysoką kulturą osobistą, cierpliwością i życzliwością. Oceniamy wycieczkę bardzo pozytywnie i z czystym sumieniem polecamy ciekawym świata podróżnikom. Ewa i Jan.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka dobrze zorganizowana,super trasa i atrakcje,dużo ,zbyt dużo jedzenia i picia -subiektywne odczucie,dzięki rewelacyjnemu przewodnikowi P.Jackowi zawsze dobrze i tylko dobrze będziemy (...) rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana,super trasa i atrakcje,dużo ,zbyt dużo jedzenia i picia -subiektywne odczucie,dzięki rewelacyjnemu przewodnikowi P.Jackowi zawsze dobrze i tylko dobrze będziemy wspominać Gruzję.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Gruzja

Gruziński kalejdoskop

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
1 429 Usd
Oszczędzasz: 231 USD
Dorosły
1 198usd
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 2 395 usd razem
Oszczędzasz 231 USD
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter