phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Kaukascy sąsiedzi

Atuty oferty

 • 2 sąsiednie kraje - jeden region: Kaukaz.
 • bogaty program
 • supra w Kachetii w prywatnej winnicy z zespołem i tamadą
 • degustacje lokalnych alkoholi i potraw
 • odpoczynek w SPA
 • część posiłków w restauracjach
 • posiłki w cenie

Kaukascy sąsiedzi Kod: TBSAZER

Trasa
PLN
Itaka
Gruzja / Azerbejdżan

Kaukascy sąsiedzi

Kod: TBSAZER
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Gruzji.

2. DZIEŃ. TBILISI
Przylot do Tbilisi we wczesnych godzinach porannych. Transfer do hotelu przy starym mieście, zakwaterowanie. Czas wolny. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji – TBILISI: Aleja Szoty Rustawelego, spacer po starym mieście i okolicy Twierdzy Narikala, katedra Sioni, najstarszy monastyr w Tbilisi – Anczischati. Przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Zwiedzanie fabryki brandy Sarajishvili. Poznanie procesu wytwarzania trunku i degustacja. Czas wolny na indywidualny spacer, zakup pamiątek i zdjęcia. Powrót do hotelu. Wyjście na kolację do stylowej restauracji w centrum miasta, z pokazem tradycyjnych gruzińskich tańców. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – ANANURI – KAZBEGI – MONASTYR ŚW. TRÓJCY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Pod złowrogim określeniem nadanym tym terenom ze względu na ciężkie walki na początku XIX w., kryje się niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz. Wzdłuż Drogi Wojennej można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych, z których część przetrwała do dzisiejszych czasów. Zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy ANANURI, z przełomu XVI i XVII w. Poniżej jej murów rozciąga się Jezioro Żinwalskie, sztuczny zbiornik powstały po utworzeniu zapory. Przejazd do KAZBEGI (obecnie Stepancminda; 1740 m n.p.m.). Czas wolny. Przejazd pod jeden z najpiękniej położonych monastyrów w Gruzji – MONASTYR ŚW. TRÓJCY (2200 m n.p.m.) u podnóża góry Kazbek. Zwiedzanie monastyru. Przejazd na punkt widokowy przy Przełęczy Krzyżowej (2379 m n.p.m.). Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do Gudauri, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. MCCHETA – MONASTYR DŻWARI – PRZEJAZD POCIĄGIEM DO BAKU
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MCCHETY, która była stolicą Gruzji do V w. n.e. Zwiedzanie legendarnej świątyni Sweti Cchoweli, miejsca koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji. Przejazd do malowniczo położonego MONASTYRU DŻWARI, zwiedzanie. Przejazd do Tbilisi, czas wolny. Nocleg w pociągu podczas przejazdu do Baku.

5. DZIEŃ. BAKU – SURAXANI – YANARDAG
W godzinach porannych przyjazd do BAKU, stolicy Azerbejdżanu położonego na zachodnim brzegu Morza Kaspijskiego. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie najstarszej części BAKU: średniowieczna forteca Iczeri – Szecher z XII w., gdzie wśród labiryntu wąskich uliczek kryją się liczne łaźnie, karawanseraje, meczety i bazar. To właśnie tu, na wzgórzu, prawie nad samym morzem, znajdowało się centrum starożytnego Baku, wokół którego wyrosło miasto: piękne kamienice, meczety i winnice. Wizyta w Pałacu Szachów Szyrwanu – jednym z symboli Baku. Następnie wejście na unikalną Wieżę Dziewiczą z przełomu VII/VIII w., skąd rozpościera się piękny widok na miasto i morze. Stare miasto z Pałacem Szachów Szirwanu i Wieżą Dziewiczą zostało wpisane na listę UNESCO. Czas wolny. Przejazd trasą wśród pól naftowych do miejscowości SURAXANI na przedmieściach Baku. Znajduje się tu Ateszgah – Świątyna Czcicieli Ognia, pochodząca z ok. V-IV w. p.n.e., miejsce kultu zoroastrian. Zwiedzanie znajdującego się tu muzeum. Przejazd do YANARDAG, co oznacza płonącą górę. Podziwianie tzw. płonących skał. W Azerbejdżanie, nazywanym krainą ognia, w wielu miejscach wydobywający się spod powierzchni gaz pali się samoistnie. Yanardag jest najbardziej znanym miejscem, gdzie można obserwować to zjawisko. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. PARK NARODOWY QOBUSTAN
Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO QOBUSTAN wpisanego na listę UNESCO, położonego ok. 65 km od Baku. Znajduje się tu ok. 4000 prehistorycznych petroglifów, wyrytych na skałach rysunków sprzed ok. 12 000 lat. Słynnymi zabytkami są dwie kamienne konstrukcje – instrumenty muzyczne, składające się z wielu różnych kamieni, które przy uderzeniu wydają dźwięki w różnych tonacjach. Podziwianie słynnych wulkanów błotnych. Dla chętnych kąpiel w błocie. Powrót do Baku, czas wolny. Spacer Promenadą Baku, drugą pod względem długości promenadą nadmorską na świecie, powstałą w 1909 r. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. WINIARNIA SAVALAN – SHEKI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do winiarni produkującej wina znanej marki SAVALAN. Zapoznanie się z procesem wyrobu, degustacja kilku rodzajów azerskiego trunku. Przejazd do miasta SHEKI, uważanego za jedną z najstarszych osad na Kaukazie. Miasto znane jest od starożytnych czasów – to właśnie tędy przebiegał szlak jedwabny. Czas wolny. Zwiedzanie karawanseraju, czyli zajazdu dla karawan przemierzających jedwabny szlak, odpowiednika dzisiejszego motelu. Zwiedzanie Pałacu Sheki Khans z XVIII w., największej atrakcji turystycznej miasta. Przy jego budowie nie użyto ani jednego gwoździa. Pałac ma bogato malowane mury i witraże okienne, wpisany jest na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. NAFTALAN – CZAS WOLNY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości NAFTALAN. Zakwaterowanie w hotelu. Dzień przeznaczony na odpoczynek w SPA, z wykorzystaniem unikalnego rodzaju nafty o leczniczych właściwościach, która występuje tylko w tym regionie. Ta tzw. naftalanowa nafta powszechnie zwana naftalanem ma skomplikowany skład chemiczny i jest naftą z małą ilością siarki, bez parafiny. Naftalan ma właściwości przeciwzapalne, znieczulające, stymulujące i rozszerza naczynia. Dodatkowo przyspiesza gojenie ran oraz wykazuje działanie antybakteryjne. Zwiedzanie łaźni olejowych. Obiad. Wypoczynek w SPA, bezpłatnie: baseny, masaże. Kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. GANDŻA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do GANDŻA, drugiego miasta co do wielkości w Azerbejdżanie. Spacer po starówce, zwiedzanie głównych zabytków: meczet Juma z XVII w., kompleks Imamzade z XVII-XIX w., butelkowy dom – nietypowy współczesny dom zbudowany z butelek. Czas wolny. Przejazd do granicy z Gruzją. Przekroczenie granicy pieszo (obowiązkowo). Zmiana środka transportu na gruziński autokar/bus. Przejazd do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu. Wyjście do restauracji na kolację. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. KACHETIA – SIGNAGI – DEGUSTACJA WINA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do KACHETII – krainy wina i innych specjałów, regionu bogatego w średniowieczne twierdze, urokliwe miasteczka i okazałe monastyry. Przejazd do Monastyru Bodbe, zwiedzanie miejsca pochówku św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Przejazd do SIGNAGI, gdzie odbywa się najstarszy festiwal wina w Gruzji. Zwiedzanie miasteczka i wielkiego muru z czasów, kiedy Singagi było niezdobytą twierdzą. Czas wolny. Przejazd do jednej z winnic w regionie. Degustacja wina, pokaz wypieku chleba i wyrobu churchele, potocznie nazywanymi gruzińskimi snickersami. Supra z muzyką na żywo w winnicy – tradycyjna gruzińska uczta z lokalnymi specjałami, domowym winem, czaczą (samogonem 40-50% wyrabianym z winogron) i tradycyjną muzyką ludową. Przejazd do hotelu w okolicy Telavi. Zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ. MONASTYR DAWID GAREDŻA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd na step i zwiedzanie kompleksu MONASTYRU DAWID GAREDŻA na granicy gruzińsko-azerskiej. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w restauracji specjalizującej się w kuchni swańskiej. Wizyta w pobliskiej winnicy, degustacja wina. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie. Nocny transfer na lotnisko w Tbilisi. Wylot do Polski.

10 noclegów w hotelach i pensjonatach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • 1 noc w pociągu • wyżywienie: 11 śniadań, 1 obiad, 9 kolacji • przelot • przejazd pociągiem na trasie Tbilisi-Baku, przedziały 4 osobowe z kuszetkami • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 180 USD; napiwki: ok. 2 USD/dzień.
 2. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wizy do Azerbejdżanu. Szczegółowe informacje w zakładce – Mapa i informacje o regionie. Niezbędne dokumenty należy przesłać do B.P. ITAKA na adres e-mail: wiza@itaka.pl nie później niż 20 dni przed planowanym wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 159 PLN. Istnieje również możliwość indywidualnego zakupu wizy turystycznej przez portal https:evisa.gov.az/en. Koszt: 23 USD.
 3. Osoby przebywające wcześniej w Górskim Karabachu mogą mieć problem z uzyskaniem wizy.
 4. Najpóźniej na 20 dni przed wylotem wymagane uzupełnienie danych paszportowych u sprzedawcy.
 5. Opłaty fakultatywne: obiad swański - ok.: 15 USD. Wymagane min. 15 osób.
 6. Przekroczenie granicy Azerbejdżanu z Gruzją obowiązkowo pieszo (z bagażem).
 7. Do zakupu biletów kolejowych niezbędny jest skan paszportu. Osoby wyrabiające wizy indywidualnie zobowiązane są do przesłania skanu pierwszej strony paszportu nie później niż 20 dni przed wylotem, na adres cok@itaka.pl, z zaznaczeniem kodu imprezy „TBSAZER” + DATA WYLOTU.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Gruzja

Batumi, ech, Batumi – słowa starej piosenki nieodmiennie kojarzą się z najsłynniejszym gruzińskim kurortem nad Morzem Czarnym. Gościnni mieszkańcy, wspaniały klimat, cudowne okolice, piękne morze, znakomita kuchnia, pyszne wina i ciekawy folklor sprawiają, że coraz częściej przyjeżdżają tu turyści z całego świata.

Położenie na mapie Trasa

​Tbilisi • Gruzińska Droga Wojenna • Ananuri • Kazbegi • Monastyr św. Trójcy • Mccheta • Monastyr Dżwari • Baku • Suraxani • Yanardag • P.N. Qobustan • Winiarnia Savalan • Sheki • Naftalan • Gandża • Kachetia • Signagi • Monastyr Dawid Garedża

Gruzja, nazywana perłą Kaukazu, zachwyca wspaniałym winem, majestatycznymi szczytami gór, niezwykłą przyrodą i malowniczą stolicą Tbilisi. W połączeniu ze słynną otwartością Gruzinów to spełnienie marzeń o pięknej podróży. Na trasie jest także wciąż tajemnicza kraina ognia – Azerbejdżan. Sąsiad Gruzji słynie z nowoczesnego Baku, prehistorycznych petroglifów w Parku Narodowym Qobustan oraz niesamowitych wulkanów błotnych. Warto odwiedzić Naftalan, miejscowość znaną z cieczy o tej samej nazwie o właściwościach leczniczych. Niezwykłych wrażeń dostarczy wizyta w Sheki z Pałacem Chanów Shekijskich i urokliwą starówką. W programie są degustacje, spotkania z folklorem i kuchnią obu krajów, które pozwolą poznać je także „od kuchni”. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2400 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Gruzji.
2. DZIEŃ. TBILISI
Przylot do Tbilisi we wczesnych godzinach porannych. Transfer do hotelu przy starym mieście, zakwaterowanie. Czas wolny. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji – TBILISI: Aleja Szoty Rustawelego, spacer po starym mieście i okolicy Twierdzy Narikala, katedra Sioni, najstarszy monastyr w Tbilisi – Anczischati. Przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Zwiedzanie fabryki brandy Sarajishvili. Poznanie procesu wytwarzania trunku i degustacja. Czas wolny na indywidualny spacer, zakup pamiątek i zdjęcia. Powrót do hotelu. Wyjście na kolację do stylowej restauracji w centrum miasta, z pokazem tradycyjnych gruzińskich tańców. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – ANANURI – KAZBEGI – MONASTYR ŚW. TRÓJCY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Pod złowrogim określeniem nadanym tym terenom ze względu na ciężkie walki na początku XIX w., kryje się niezwykle malownicza trasa biegnąca przez Wielki Kaukaz. Wzdłuż Drogi Wojennej można podziwiać piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych, z których część przetrwała do dzisiejszych czasów. Zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy ANANURI, z przełomu XVI i XVII w. Poniżej jej murów rozciąga się Jezioro Żinwalskie, sztuczny zbiornik powstały po utworzeniu zapory. Przejazd do KAZBEGI (obecnie Stepancminda; 1740 m n.p.m.). Czas wolny. Przejazd pod jeden z najpiękniej położonych monastyrów w Gruzji – MONASTYR ŚW. TRÓJCY (2200 m n.p.m.) u podnóża góry Kazbek. Zwiedzanie monastyru. Przejazd na punkt widokowy przy Przełęczy Krzyżowej (2379 m n.p.m.). Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do Gudauri, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. MCCHETA – MONASTYR DŻWARI – PRZEJAZD POCIĄGIEM DO BAKU
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MCCHETY, która była stolicą Gruzji do V w. n.e. Zwiedzanie legendarnej świątyni Sweti Cchoweli, miejsca koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji. Przejazd do malowniczo położonego MONASTYRU DŻWARI, zwiedzanie. Przejazd do Tbilisi, czas wolny. Nocleg w pociągu podczas przejazdu do Baku.
5. DZIEŃ. BAKU – SURAXANI – YANARDAG
W godzinach porannych przyjazd do BAKU, stolicy Azerbejdżanu położonego na zachodnim brzegu Morza Kaspijskiego. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie najstarszej części BAKU: średniowieczna forteca Iczeri – Szecher z XII w., gdzie wśród labiryntu wąskich uliczek kryją się liczne łaźnie, karawanseraje, meczety i bazar. To właśnie tu, na wzgórzu, prawie nad samym morzem, znajdowało się centrum starożytnego Baku, wokół którego wyrosło miasto: piękne kamienice, meczety i winnice. Wizyta w Pałacu Szachów Szyrwanu – jednym z symboli Baku. Następnie wejście na unikalną Wieżę Dziewiczą z przełomu VII/VIII w., skąd rozpościera się piękny widok na miasto i morze. Stare miasto z Pałacem Szachów Szirwanu i Wieżą Dziewiczą zostało wpisane na listę UNESCO. Czas wolny. Przejazd trasą wśród pól naftowych do miejscowości SURAXANI na przedmieściach Baku. Znajduje się tu Ateszgah – Świątyna Czcicieli Ognia, pochodząca z ok. V-IV w. p.n.e., miejsce kultu zoroastrian. Zwiedzanie znajdującego się tu muzeum. Przejazd do YANARDAG, co oznacza płonącą górę. Podziwianie tzw. płonących skał. W Azerbejdżanie, nazywanym krainą ognia, w wielu miejscach wydobywający się spod powierzchni gaz pali się samoistnie. Yanardag jest najbardziej znanym miejscem, gdzie można obserwować to zjawisko. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. PARK NARODOWY QOBUSTAN
Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO QOBUSTAN wpisanego na listę UNESCO, położonego ok. 65 km od Baku. Znajduje się tu ok. 4000 prehistorycznych petroglifów, wyrytych na skałach rysunków sprzed ok. 12 000 lat. Słynnymi zabytkami są dwie kamienne konstrukcje – instrumenty muzyczne, składające się z wielu różnych kamieni, które przy uderzeniu wydają dźwięki w różnych tonacjach. Podziwianie słynnych wulkanów błotnych. Dla chętnych kąpiel w błocie. Powrót do Baku, czas wolny. Spacer Promenadą Baku, drugą pod względem długości promenadą nadmorską na świecie, powstałą w 1909 r. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. WINIARNIA SAVALAN – SHEKI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do winiarni produkującej wina znanej marki SAVALAN. Zapoznanie się z procesem wyrobu, degustacja kilku rodzajów azerskiego trunku. Przejazd do miasta SHEKI, uważanego za jedną z najstarszych osad na Kaukazie. Miasto znane jest od starożytnych czasów – to właśnie tędy przebiegał szlak jedwabny. Czas wolny. Zwiedzanie karawanseraju, czyli zajazdu dla karawan przemierzających jedwabny szlak, odpowiednika dzisiejszego motelu. Zwiedzanie Pałacu Sheki Khans z XVIII w., największej atrakcji turystycznej miasta. Przy jego budowie nie użyto ani jednego gwoździa. Pałac ma bogato malowane mury i witraże okienne, wpisany jest na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. NAFTALAN – CZAS WOLNY
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości NAFTALAN. Zakwaterowanie w hotelu. Dzień przeznaczony na odpoczynek w SPA, z wykorzystaniem unikalnego rodzaju nafty o leczniczych właściwościach, która występuje tylko w tym regionie. Ta tzw. naftalanowa nafta powszechnie zwana naftalanem ma skomplikowany skład chemiczny i jest naftą z małą ilością siarki, bez parafiny. Naftalan ma właściwości przeciwzapalne, znieczulające, stymulujące i rozszerza naczynia. Dodatkowo przyspiesza gojenie ran oraz wykazuje działanie antybakteryjne. Zwiedzanie łaźni olejowych. Obiad. Wypoczynek w SPA, bezpłatnie: baseny, masaże. Kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. GANDŻA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do GANDŻA, drugiego miasta co do wielkości w Azerbejdżanie. Spacer po starówce, zwiedzanie głównych zabytków: meczet Juma z XVII w., kompleks Imamzade z XVII-XIX w., butelkowy dom – nietypowy współczesny dom zbudowany z butelek. Czas wolny. Przejazd do granicy z Gruzją. Przekroczenie granicy pieszo (obowiązkowo). Zmiana środka transportu na gruziński autokar/bus. Przejazd do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu. Wyjście do restauracji na kolację. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. KACHETIA – SIGNAGI – DEGUSTACJA WINA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do KACHETII – krainy wina i innych specjałów, regionu bogatego w średniowieczne twierdze, urokliwe miasteczka i okazałe monastyry. Przejazd do Monastyru Bodbe, zwiedzanie miejsca pochówku św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Przejazd do SIGNAGI, gdzie odbywa się najstarszy festiwal wina w Gruzji. Zwiedzanie miasteczka i wielkiego muru z czasów, kiedy Singagi było niezdobytą twierdzą. Czas wolny. Przejazd do jednej z winnic w regionie. Degustacja wina, pokaz wypieku chleba i wyrobu churchele, potocznie nazywanymi gruzińskimi snickersami. Supra z muzyką na żywo w winnicy – tradycyjna gruzińska uczta z lokalnymi specjałami, domowym winem, czaczą (samogonem 40-50% wyrabianym z winogron) i tradycyjną muzyką ludową. Przejazd do hotelu w okolicy Telavi. Zakwaterowanie, nocleg.
11. DZIEŃ. MONASTYR DAWID GAREDŻA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd na step i zwiedzanie kompleksu MONASTYRU DAWID GAREDŻA na granicy gruzińsko-azerskiej. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad w restauracji specjalizującej się w kuchni swańskiej. Wizyta w pobliskiej winnicy, degustacja wina. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ.
Pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie. Nocny transfer na lotnisko w Tbilisi. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach i pensjonatach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • 1 noc w pociągu • wyżywienie: 11 śniadań, 1 obiad, 9 kolacji • przelot • przejazd pociągiem na trasie Tbilisi-Baku, przedziały 4 osobowe z kuszetkami • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 180 USD; napiwki: ok. 2 USD/dzień.
 2. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wizy do Azerbejdżanu. Szczegółowe informacje w zakładce – Mapa i informacje o regionie. Niezbędne dokumenty należy przesłać do B.P. ITAKA na adres e-mail: wiza@itaka.pl nie później niż 20 dni przed planowanym wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 159 PLN. Istnieje również możliwość indywidualnego zakupu wizy turystycznej przez portal https:evisa.gov.az/en. Koszt: 23 USD.
 3. Osoby przebywające wcześniej w Górskim Karabachu mogą mieć problem z uzyskaniem wizy.
 4. Najpóźniej na 20 dni przed wylotem wymagane uzupełnienie danych paszportowych u sprzedawcy.
 5. Opłaty fakultatywne: obiad swański - ok.: 15 USD. Wymagane min. 15 osób.
 6. Przekroczenie granicy Azerbejdżanu z Gruzją obowiązkowo pieszo (z bagażem).
 7. Do zakupu biletów kolejowych niezbędny jest skan paszportu. Osoby wyrabiające wizy indywidualnie zobowiązane są do przesłania skanu pierwszej strony paszportu nie później niż 20 dni przed wylotem, na adres cok@itaka.pl, z zaznaczeniem kodu imprezy „TBSAZER” + DATA WYLOTU.

Aktualnie brak ofert

 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter