phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Wiatr od wschodu

Atuty oferty

 • 3 państwa Kaukazu
 • doskonała gruzińska kuchnia, tradycyjne potrawy i lokalne wino
 • degustacja armeńskiego koniaku
 • Mccheta – miasto wpisane na listę UNESCO
 • Baku – niezwykła stolica Azerbejdżanu
 • Erywań – różowe miasto

Wiatr od wschodu Kod: BUSWIAT

PLN
Itaka
Gruzja / Armenia / Azerbejdżan

Wiatr od wschodu

Kod: BUSWIAT
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ. KUTAISI - TBILISI
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do KUTAISI. Przejazd do hotelu w Tbilisi, zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. SIGNAGI – MONASTYR BODBE – SZEKI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SIGNAGI i spacer po mieście-twierdzy, malowniczo położonym na szczycie góry. Przejazd do MONASTYRU BODBE, zwiedzanie kompleksu klasztornego św. Nino, według legendy wzniesionego w miejscu pochówku świętej Nino – patronki Gruzji. Wizyta w lokalnym domostwie, gdzie w piwnicach dojrzewają doskonałe gruzińskie wina – będzie okazja do degustacji. Przejazd do SZEKI w Azerbejdżanie. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. SZEKI – SZEMACHA – BAKU
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie SZEKI, jednego z najbardziej urokliwych miast Azerbejdżanu. Otoczone górami i dębowym lasem przypomina starożytny amfiteatr, tędy też przebiegał Jedwabny Szlak. Zwiedzanie Pałacu Chanów Szekijskich z XVIII w., jednej z największych atrakcji turystycznej Azerbejdżanu i zabytku wpisanego na listę UNESCO. Pałac ma ciekawie zdobione mury, urzekające witraże okienne i malowidła przedstawiające różnorodne wydarzenia – od gruzińskiej codzienności, przez polowanie, po sceny batalistyczne. Przejazd do SZEMACHA i zwiedzanie meczetu Juma, którego fundamenty pochodzą z 743 r. oraz wykutego w skale Mauzoleum szejka Diri Baby. Przejazd do BAKU, stolicy i największego miasta Azerbejdżanu. Baku znane jest z silnych, wiejących cały rok wiatrów, a jego nazwa pochodzi o perskiego słowa „badkube”, co znaczy „uderzenie wiatru”. Kręcono tu jeden z filmów o Jamesie Bondzie i ekranizację polskiej książki „Przedwiośnie”. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po tętniącym życiem mieście. Tradycyjna kolacja w restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. BAKU – P.N. QOBUSTAN
Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie BAKU lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do PARKU NARODOWEGO QOBUSTAN, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie znajdują się petroglify – prehistoryczne rysunki skalne, z których najstarsze pochodzą sprzed 20 000 lat. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. BAKU
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie BAKU: średniowieczna forteca Iczeri-Szeher z XII w., gdzie wśród labiryntu wąskich uliczek kryją się liczne łaźnie, karawanseraje, meczety i bazar. To właśnie tu, na wzgórzu, prawie nad samym morzem, znajdowało się centrum starożytnego Baku, wokół którego wyrosło miasto z pięknymi kamienicami, meczetami i winnicami. Wizyta w Pałacu Szachów Szyrwanu – jednym z symboli Baku. Następnie wejście na unikalną Basztę Dziewiczą z przełomu VII/VIII w., skąd rozpościera się piękny widok na miasto. Stare miasto z Pałacem Szachów Szyrwanu i Basztą Dziewiczą wpisano na listę UNESCO. Przejazd do hotelu w miejscowości Gandża lub Mingechaur, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. TBILISI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez granicę z Gruzją w Gardabani. Następnie przejazd do TBILISI, stolicy Gruzji – jednego z najpiękniejszych miast na Zakaukaziu. Zwiedzanie: świątynia Matki Bożej Metechskiej, Wielka Synagoga, katedra Sioni z krzyżem św. Nino – najważniejszą relikwią kościoła gruzińskiego. Spacer ulicami starego miasta i tradycyjna kolacja gruzińska z programem folklorystycznym. Oryginalne zabytki i gościnni mieszkańcy zapewniają Tbilisi niepowtarzalną atmosferę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. JEZIORO SEWAN – ERYWAŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przekroczenie granicy gruzińsko-armeńskiej. Przejazd w okolicę położonego na wysokości ok. 1900 m n.p.m. JEZIORA SEWAN – największego jeziora w Armenii i na Kaukazie. Przejazd do ERYWANIA, stolicy i największego miasta Armenii. Przy sprzyjającej aurze doskonale widać stąd masyw Araratu (5165 m n.p.m.) – świętej góry Ormian. Krótki spacer, m.in. pod Cicernakaberd, kompleks pomnikowy poświęcony ludobójstwu popełnionym na Ormianach w 1915 r. przez Imperium Ottomańskie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. ECZMIADZYN – ZWARTNOC
Śniadanie. Przejazd do ECZMIADZYNU, nazywanego Watykanem Ormian. Zwiedzanie: katedra – najstarsza chrześcijańska świątynia w Armenii, wybudowana przez Grzegorza Oświeciciela po przyjęciu przez Armenię chrześcijaństwa. Następnie zwiedzanie ruin katedry w ZWARTNOC z VII w. Kompleks katedralny w Eczmiadzynie i ruiny katedry w Zwartnoc wpisano na listę UNESCO. Powrót do Erywania, zwiedzanie głównych ulic miasta, następnie tradycyjna kolacja w restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. GARNI – MONASTYR GEGHARD
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice GARNI, położonej w prowincji Kotajk. Z kompleksu zabudowań obejmujących twierdzę, pałac i świątynię do dziś zachowała się jedynie ta ostatnia. Roztacza się stąd wspaniały widok na okolicę, opisany przez Ryszarda Kapuścińskiego w „Imperium”. Zwiedzanie świątyni Słońca – jedynej pogańskiej świątyni na terenie współczesnej Armenii. Następnie zwiedzanie częściowo wykutego w skale MONASTYRU GEGHARD, wpisanego na listę UNESCO. To miejsce święte dla Ormian i cel licznych pielgrzymek. Dalej w programie wizyta w fabryce koniaku, gdzie przedstawiony zostanie proces produkcji tego trunku i degustacja. Przekroczenie granicy armeńsko-gruzińskiej. Przejazd w kierunku Tbilisi, tradycyjna kolacja w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. MCCHETA – MONASTYR DŻWARI – KUTAISI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MCCHETY, dawnej stolicy Gruzji. Zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli (Drzewo Życia), jednego z najważniejszych gruzińskich zabytków i symboli państwa. Przejazd do malowniczo położonego na wzgórzu MONASTYRU DŻWARI, ze wspaniałym widokiem na okolicę. Zwiedzanie. Przejazd do KUTAISI. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

10 noclegów w hotelach klasy turystycznej*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 10 kolacji • przelot • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • lokalni przewodnicy • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 140 EUR, napiwki: 5 EUR/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: Park Narodowy Qobustan: ok. 45 EUR.
 3. Na terenie Armenii i Azerbejdżanu wymagany jest ważny paszport.
 4. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wizy do Azerbejdżanu. Szczegółowe informacje w zakładce – Mapa i informacje o regionie. Niezbędne dokumenty należy przesłać do B.P. ITAKA na adres e-mail: wiza@itaka.pl nie później niż 20 dni przed planowanym wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 159 PLN. Istnieje również możliwość indywidualnego zakupu wizy turystycznej przez portal https:evisa.gov.az/en. Koszt: 23 USD.
 5. Należy zabrać odpowiednie obuwie.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Gruzja

Batumi, ech, Batumi – słowa starej piosenki nieodmiennie kojarzą się z najsłynniejszym gruzińskim kurortem nad Morzem Czarnym. Gościnni mieszkańcy, wspaniały klimat, cudowne okolice, piękne morze, znakomita kuchnia, pyszne wina i ciekawy folklor sprawiają, że coraz częściej przyjeżdżają tu turyści z całego świata.

Kutaisi • Tbilisi • Signagi • Monastyr Bodbe • Szeki • Szemacha • Baku • Park Narodowy Qobustan • Tbilisi • Jezioro Sewan • Erywań • Eczmiadzyn • Zwartnoc • Garni • Monastyr Geghard • Mccheta • Monastyr Dżwari • Kutaisi

Niezwykła przygoda na magicznym Zakaukaziu, gdzie orient przenika się z wpływami europejskimi. Zobacz liczne zabytki wpisane na listę UNESCO. Odwiedź tętniące życiem Tbilisi, Mcchetę – dawną stolicę Gruzji z perłami architektury. Poznaj Baku – najniżej położoną stolicę na świecie. Sprawdź, co kryje Erywań – nazywany Paryżem Wschodu. A to wszystko w atmosferze wyjątkowej gościnności Gruzinów, Ormian i Azerów. Łączna długość trasy w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie: ok. 2600 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. KUTAISI - TBILISI
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do KUTAISI. Przejazd do hotelu w Tbilisi, zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. SIGNAGI – MONASTYR BODBE – SZEKI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SIGNAGI i spacer po mieście-twierdzy, malowniczo położonym na szczycie góry. Przejazd do MONASTYRU BODBE, zwiedzanie kompleksu klasztornego św. Nino, według legendy wzniesionego w miejscu pochówku świętej Nino – patronki Gruzji. Wizyta w lokalnym domostwie, gdzie w piwnicach dojrzewają doskonałe gruzińskie wina – będzie okazja do degustacji. Przejazd do SZEKI w Azerbejdżanie. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ. SZEKI – SZEMACHA – BAKU
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie SZEKI, jednego z najbardziej urokliwych miast Azerbejdżanu. Otoczone górami i dębowym lasem przypomina starożytny amfiteatr, tędy też przebiegał Jedwabny Szlak. Zwiedzanie Pałacu Chanów Szekijskich z XVIII w., jednej z największych atrakcji turystycznej Azerbejdżanu i zabytku wpisanego na listę UNESCO. Pałac ma ciekawie zdobione mury, urzekające witraże okienne i malowidła przedstawiające różnorodne wydarzenia – od gruzińskiej codzienności, przez polowanie, po sceny batalistyczne. Przejazd do SZEMACHA i zwiedzanie meczetu Juma, którego fundamenty pochodzą z 743 r. oraz wykutego w skale Mauzoleum szejka Diri Baby. Przejazd do BAKU, stolicy i największego miasta Azerbejdżanu. Baku znane jest z silnych, wiejących cały rok wiatrów, a jego nazwa pochodzi o perskiego słowa „badkube”, co znaczy „uderzenie wiatru”. Kręcono tu jeden z filmów o Jamesie Bondzie i ekranizację polskiej książki „Przedwiośnie”. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po tętniącym życiem mieście. Tradycyjna kolacja w restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ. BAKU – P.N. QOBUSTAN
Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie BAKU lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do PARKU NARODOWEGO QOBUSTAN, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie znajdują się petroglify – prehistoryczne rysunki skalne, z których najstarsze pochodzą sprzed 20 000 lat. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. BAKU
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie BAKU: średniowieczna forteca Iczeri-Szeher z XII w., gdzie wśród labiryntu wąskich uliczek kryją się liczne łaźnie, karawanseraje, meczety i bazar. To właśnie tu, na wzgórzu, prawie nad samym morzem, znajdowało się centrum starożytnego Baku, wokół którego wyrosło miasto z pięknymi kamienicami, meczetami i winnicami. Wizyta w Pałacu Szachów Szyrwanu – jednym z symboli Baku. Następnie wejście na unikalną Basztę Dziewiczą z przełomu VII/VIII w., skąd rozpościera się piękny widok na miasto. Stare miasto z Pałacem Szachów Szyrwanu i Basztą Dziewiczą wpisano na listę UNESCO. Przejazd do hotelu w miejscowości Gandża lub Mingechaur, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. TBILISI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez granicę z Gruzją w Gardabani. Następnie przejazd do TBILISI, stolicy Gruzji – jednego z najpiękniejszych miast na Zakaukaziu. Zwiedzanie: świątynia Matki Bożej Metechskiej, Wielka Synagoga, katedra Sioni z krzyżem św. Nino – najważniejszą relikwią kościoła gruzińskiego. Spacer ulicami starego miasta i tradycyjna kolacja gruzińska z programem folklorystycznym. Oryginalne zabytki i gościnni mieszkańcy zapewniają Tbilisi niepowtarzalną atmosferę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. JEZIORO SEWAN – ERYWAŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przekroczenie granicy gruzińsko-armeńskiej. Przejazd w okolicę położonego na wysokości ok. 1900 m n.p.m. JEZIORA SEWAN – największego jeziora w Armenii i na Kaukazie. Przejazd do ERYWANIA, stolicy i największego miasta Armenii. Przy sprzyjającej aurze doskonale widać stąd masyw Araratu (5165 m n.p.m.) – świętej góry Ormian. Krótki spacer, m.in. pod Cicernakaberd, kompleks pomnikowy poświęcony ludobójstwu popełnionym na Ormianach w 1915 r. przez Imperium Ottomańskie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. ECZMIADZYN – ZWARTNOC
Śniadanie. Przejazd do ECZMIADZYNU, nazywanego Watykanem Ormian. Zwiedzanie: katedra – najstarsza chrześcijańska świątynia w Armenii, wybudowana przez Grzegorza Oświeciciela po przyjęciu przez Armenię chrześcijaństwa. Następnie zwiedzanie ruin katedry w ZWARTNOC z VII w. Kompleks katedralny w Eczmiadzynie i ruiny katedry w Zwartnoc wpisano na listę UNESCO. Powrót do Erywania, zwiedzanie głównych ulic miasta, następnie tradycyjna kolacja w restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. GARNI – MONASTYR GEGHARD
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice GARNI, położonej w prowincji Kotajk. Z kompleksu zabudowań obejmujących twierdzę, pałac i świątynię do dziś zachowała się jedynie ta ostatnia. Roztacza się stąd wspaniały widok na okolicę, opisany przez Ryszarda Kapuścińskiego w „Imperium”. Zwiedzanie świątyni Słońca – jedynej pogańskiej świątyni na terenie współczesnej Armenii. Następnie zwiedzanie częściowo wykutego w skale MONASTYRU GEGHARD, wpisanego na listę UNESCO. To miejsce święte dla Ormian i cel licznych pielgrzymek. Dalej w programie wizyta w fabryce koniaku, gdzie przedstawiony zostanie proces produkcji tego trunku i degustacja. Przekroczenie granicy armeńsko-gruzińskiej. Przejazd w kierunku Tbilisi, tradycyjna kolacja w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. MCCHETA – MONASTYR DŻWARI – KUTAISI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MCCHETY, dawnej stolicy Gruzji. Zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli (Drzewo Życia), jednego z najważniejszych gruzińskich zabytków i symboli państwa. Przejazd do malowniczo położonego na wzgórzu MONASTYRU DŻWARI, ze wspaniałym widokiem na okolicę. Zwiedzanie. Przejazd do KUTAISI. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach klasy turystycznej*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 10 kolacji • przelot • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • lokalni przewodnicy • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 140 EUR, napiwki: 5 EUR/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: Park Narodowy Qobustan: ok. 45 EUR.
 3. Na terenie Armenii i Azerbejdżanu wymagany jest ważny paszport.
 4. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wizy do Azerbejdżanu. Szczegółowe informacje w zakładce – Mapa i informacje o regionie. Niezbędne dokumenty należy przesłać do B.P. ITAKA na adres e-mail: wiza@itaka.pl nie później niż 20 dni przed planowanym wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 159 PLN. Istnieje również możliwość indywidualnego zakupu wizy turystycznej przez portal https:evisa.gov.az/en. Koszt: 23 USD.
 5. Należy zabrać odpowiednie obuwie.

Aktualnie brak ofert

 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter