phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

España verde

Atuty oferty

 • Szlak św. Jakuba
 • barwna Barcelona
 • od Katalonii przez kraj Basków do Galicji
 • Park Narodowy Picos de Europa
 • zabytki z listy UNESCO
 • przedłuż wakacje na Costa Brava lub Costa Dorada

España verde Kod: BCNVERS

Trasa
3 359PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 06.06 – So 13.06.20 (8 dni)
Itaka
 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Hiszpania

España verde

 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Kod: BCNVERS
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Barcelony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.
 

2. DZIEŃ. BARCELONA - PAMPELUNA (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BARCELONY, barwnej stolicy Katalonii. Spacer po mieście: średniowieczna Dzielnica Gotycka z kamiennymi domami i brukowanymi uliczkami, słynny bulwar Las Ramblas, będący jednym z symboli Barcelony, czas wolny. Przejazd do PAMPELUNY, słynącej z corocznego święta Sanfermines – gonitwy byków ulicami miasta ku czci patrona miasta św. Fermina. Wizyta na Plaza de Castillo i Plaza Consistorial, przy którym stoi barokowy ratusz, z którego wystrzelona rakieta raz w roku symbolicznie daje początek świętu gonitwy byków. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 

3. DZIEŃ. SAN SEBASTIAN – ZUMAIA – BILBAO (trasa: ok. 250 km) 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN SEBASTIAN – baskijskiego kurortu, malowniczo położonego nad oceanem u stóp dwóch wzgórz: Urgull i Monte Igueldo. Wizyta na starym mieście z barokową bazyliką Santa Maria del Coro. Spacer bulwarem wzdłuż najładniejszej plaży miejskiej Hiszpanii – Playa de la Concha, następnie przejście przez dzielnicę rybacką. Panoramiczny przejazd przez Zarautz i Getarię, następnie krótki przystanek na plaży w miejscowości ZUMAIA, gdzie podziwiać można najdłuższą na świecie warstwę skalną tzw. flysch, powstanie której datuje się na ok. 100 mln lat wstecz. Ten niezwykły krajobraz można zobaczyć w ostatnim sezonie „Gry o tron”. Przyjazd do BILBAO – największego i najnowocześniejszego miasta Kraju Basków, centrum gospodarczego i kulturalnego. Spacer po starym mieście: katedra św. Jakuba, Nowy Plac, gdzie odbywają się fiesty i parady, wizyta na Mercado de la Ribera – słynnym targu baskijskich smakołyków. Spacer obok Muzeum Guggenheima, które jest symbolem miasta. Gmach muzeum został zbudowany w 1997 r. i usytuowany jest na lewym brzegu rzeki Narvion. Budynek tworzy bryłę o unikalnej dynamicznej formie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 

4. DZIEŃ. SANTANDER - OVIEDO (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie urokliwego miasta SANTANDER – stolicy Kantabrii leżącej nad piękną zatoką ze wspaniałymi plażami. Spacer po starym mieście z XIII-wieczną katedrą, perłą architektury sakralnej; ogrody Piquio i pasaż Pereda. Wyjazd w kierunku Asturii. Przejazd przez tereny Asturii – krainy stromych, wspaniałych Gór Kantabryjskich, gdzie zmierzające w stronę morza rzeki wyżłobiły wielkie wąwozy i przepiękne doliny. Tu znajduje się Park Narodowy Picos de Europa z legendarnym szczytem Naranjo de Bulnes (2519 m n.p.m.) z 500-metrową pionową ścianą i jednym z najważniejszych hiszpańskich sanktuariów Covadonga. Przejazd do położonego na zielonej równinie OVIEDO, miasta założonego w VIII w., uwiecznionego w filmie „Vicky Cristina Barcelona” Woody’ego Allena. Zabytkowy zespół miasta wpisany został na listę UNESCO. Spacer po mieście: XIV-wieczna katedra San Salvador z 82-metrową wieżą, uważaną za jedną z najpiękniejszych w całej Hiszpanii, La Foncalada – wyjątkowe osiągnięcie inżynierii wodnej, pałace i liczne budynki preromańskie. Przejazd w pobliżu malowniczych wiosek rybackich Cudillero i Luarca w kierunku Galicji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 

5. DZIEŃ.SANTIAGO DE COMPOSTELA -LUGO - (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA – w średniowieczu najważniejszego miejsca pielgrzymek po Rzymie i Jerozolimie. Do dzisiaj przybywają tu ludzie ze wszystkich zakątków Europy, by odwiedzić grób św. Jakuba – patrona Hiszpanii. Stare miasto z zabytkami romańskimi, gotyckimi i barokowymi objęte jest patronatem UNESCO i uznane za jeden z najpiękniejszych zespołów urbanistycznych na świecie. Santiago de Compostela jest również siedzibą jednego z najstarszych hiszpańskich uniwersytetów. Zwiedzanie: XI-wieczna katedra – jeden z najwspanialszych zabytków architektury romańskiej z olbrzymich rozmiarów kadzielnicą i barokowym ołtarzem, Brama Złotników, krypta ze szczątkami świętego, plac Obradoiro – miejsce spotkań grup pielgrzymkowych, XII-wieczny klasztor św. Marcina z piękną fasadą w stylu plateresco, Hostal de los Reyes Catolicos, będący zajazdem i szpitalem dla pielgrzymów, plac Prateiras. Przejazd do uroczego galicyjskiego miasteczka LUGO. Spacer w obrębie wpisanych na listę UNESCO potężnych murów wzniesionych przez Rzymian w II i III w., stanowiących najpiękniejszy przykład późnorzymskich fortyfikacji Europy Zachodniej. Przejście na plac Domingo z czarną rzeźbą rzymskiego orła, romańska katedra Santa María. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 

6. DZIEŃ. LEÓN - BURGOS (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LEÓN, będącego głównym ośrodkiem rekonkwisty i stolicą królestwa do czasu zjednoczenia z Kastylią. Zwiedzanie: wczesnogotycka katedra Santa Maria de Regla ze wspaniałymi przykładami hiszpańskiej sztuki sakralnej, romańska kolegiata św. Izydora, wbudowana w mury otaczające miasto, z mauzoleum królewskim nazywanym Kaplicą Sykstyńską gotyku, gdzie pochowanych jest 23 królów i królowych Kastylii i Leonu. Przejazd do BURGOS, dawnej siedziby królów kastylijskich. Zwiedzanie: imponująca gotycka katedra Santa Maria z XIII w., trzecia co do wielkości w Hiszpanii, wpisana na listę UNESCO, przepiękny klasztor Real Monasterio de las Huelgas (klasztor cysterek z XII w.) z unikatową kolekcją tkanin średniowiecznych. Przejazd w kierunku Saragossy wzdłuż La Rioja, będącego najważniejszym regionem upraw winorośli w Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 

7. DZIEŃ. SARAGOSSA (trasa: ok. 350 km) 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie SARAGOSSY, malowniczo położonej nad rzeką Ebro. Spacer po historycznym centrum otoczonym przez nowoczesne bulwary. Zwiedzanie barokowej bazyliki Nuestra Señora de Pilar, celu pielgrzymek i perły architektonicznej z XVII/XVIII w., stanowiącej symbol miasta. Budowla została wzniesiona w miejscu cudu z 2 stycznia 1940 r., kiedy apostołowi Jakubowi ukazała się Matka Boska. Jej wnętrze kryje wspaniały ołtarz, malowidła Francisca Goi i XV-wieczną kaplicę z figurą Najświętszej Maryi Panny. Zwiedzanie panoramiczne: Puente de Piedra zabytkowy most z XV w., La Seo - wielostylowa katedra Zbawiciela, La Lonja - gmach giełdy miejskiej. Czas wolny w dzielnicy El Tubo, z mnóstwem barów i lokalnych restauracji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach **/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 143 EUR, taksa klimatyczna: ok. 2 EUR/pobyt.
 2. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne mogą być zamknięte. Zwiedzanie obiektów kultu religijnego wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.

4.5 /6
81% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
Informacje o regionie
Galeria regionu

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

Położenie na mapie Trasa

Barcelona • Pampeluna • San Sebastián • Zumaia • Bilbao • Santander • Oviedo  • Santiago de Compostela • Lugo • León • Burgos • Saragossa

Hiszpania jest od zawsze ulubionym celem turystów z całego świata. Wspaniałe zabytki, znakomita kuchnia i żywiołowy temperament mieszkańców uzależniają od tego pięknego kraju i sprawiają, że koniecznie trzeba tu powracać. W programie proponujemy słynną bajkową Barcelonę oraz Hiszpanię mniej znaną, za to niezmiennie fascynującą. Urodzajne, zielone krajobrazy na północy kraju kontrastujące z majestatycznymi Górami Kantabryjskimi. Słynne miejsca pielgrzymkowe i niezwykłej urody zabytki wpisane na listę UNESCO. Warto połączyć wycieczkę z tygodniowym wypoczynkiem na słynnej Costa Brava lub Costa Dorada z kilometrami piaszczystych plaż, oczywiście w hotelu wybranym z oferty ITAKI! Trasa w Hiszpanii: ok. 2070 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Barcelony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.
 
2. DZIEŃ. BARCELONA - PAMPELUNA (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BARCELONY, barwnej stolicy Katalonii. Spacer po mieście: średniowieczna Dzielnica Gotycka z kamiennymi domami i brukowanymi uliczkami, słynny bulwar Las Ramblas, będący jednym z symboli Barcelony, czas wolny. Przejazd do PAMPELUNY, słynącej z corocznego święta Sanfermines – gonitwy byków ulicami miasta ku czci patrona miasta św. Fermina. Wizyta na Plaza de Castillo i Plaza Consistorial, przy którym stoi barokowy ratusz, z którego wystrzelona rakieta raz w roku symbolicznie daje początek świętu gonitwy byków. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 
3. DZIEŃ. SAN SEBASTIAN – ZUMAIA – BILBAO (trasa: ok. 250 km) 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN SEBASTIAN – baskijskiego kurortu, malowniczo położonego nad oceanem u stóp dwóch wzgórz: Urgull i Monte Igueldo. Wizyta na starym mieście z barokową bazyliką Santa Maria del Coro. Spacer bulwarem wzdłuż najładniejszej plaży miejskiej Hiszpanii – Playa de la Concha, następnie przejście przez dzielnicę rybacką. Panoramiczny przejazd przez Zarautz i Getarię, następnie krótki przystanek na plaży w miejscowości ZUMAIA, gdzie podziwiać można najdłuższą na świecie warstwę skalną tzw. flysch, powstanie której datuje się na ok. 100 mln lat wstecz. Ten niezwykły krajobraz można zobaczyć w ostatnim sezonie „Gry o tron”. Przyjazd do BILBAO – największego i najnowocześniejszego miasta Kraju Basków, centrum gospodarczego i kulturalnego. Spacer po starym mieście: katedra św. Jakuba, Nowy Plac, gdzie odbywają się fiesty i parady, wizyta na Mercado de la Ribera – słynnym targu baskijskich smakołyków. Spacer obok Muzeum Guggenheima, które jest symbolem miasta. Gmach muzeum został zbudowany w 1997 r. i usytuowany jest na lewym brzegu rzeki Narvion. Budynek tworzy bryłę o unikalnej dynamicznej formie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 
4. DZIEŃ. SANTANDER - OVIEDO (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie urokliwego miasta SANTANDER – stolicy Kantabrii leżącej nad piękną zatoką ze wspaniałymi plażami. Spacer po starym mieście z XIII-wieczną katedrą, perłą architektury sakralnej; ogrody Piquio i pasaż Pereda. Wyjazd w kierunku Asturii. Przejazd przez tereny Asturii – krainy stromych, wspaniałych Gór Kantabryjskich, gdzie zmierzające w stronę morza rzeki wyżłobiły wielkie wąwozy i przepiękne doliny. Tu znajduje się Park Narodowy Picos de Europa z legendarnym szczytem Naranjo de Bulnes (2519 m n.p.m.) z 500-metrową pionową ścianą i jednym z najważniejszych hiszpańskich sanktuariów Covadonga. Przejazd do położonego na zielonej równinie OVIEDO, miasta założonego w VIII w., uwiecznionego w filmie „Vicky Cristina Barcelona” Woody’ego Allena. Zabytkowy zespół miasta wpisany został na listę UNESCO. Spacer po mieście: XIV-wieczna katedra San Salvador z 82-metrową wieżą, uważaną za jedną z najpiękniejszych w całej Hiszpanii, La Foncalada – wyjątkowe osiągnięcie inżynierii wodnej, pałace i liczne budynki preromańskie. Przejazd w pobliżu malowniczych wiosek rybackich Cudillero i Luarca w kierunku Galicji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 
5. DZIEŃ.SANTIAGO DE COMPOSTELA -LUGO - (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA – w średniowieczu najważniejszego miejsca pielgrzymek po Rzymie i Jerozolimie. Do dzisiaj przybywają tu ludzie ze wszystkich zakątków Europy, by odwiedzić grób św. Jakuba – patrona Hiszpanii. Stare miasto z zabytkami romańskimi, gotyckimi i barokowymi objęte jest patronatem UNESCO i uznane za jeden z najpiękniejszych zespołów urbanistycznych na świecie. Santiago de Compostela jest również siedzibą jednego z najstarszych hiszpańskich uniwersytetów. Zwiedzanie: XI-wieczna katedra – jeden z najwspanialszych zabytków architektury romańskiej z olbrzymich rozmiarów kadzielnicą i barokowym ołtarzem, Brama Złotników, krypta ze szczątkami świętego, plac Obradoiro – miejsce spotkań grup pielgrzymkowych, XII-wieczny klasztor św. Marcina z piękną fasadą w stylu plateresco, Hostal de los Reyes Catolicos, będący zajazdem i szpitalem dla pielgrzymów, plac Prateiras. Przejazd do uroczego galicyjskiego miasteczka LUGO. Spacer w obrębie wpisanych na listę UNESCO potężnych murów wzniesionych przez Rzymian w II i III w., stanowiących najpiękniejszy przykład późnorzymskich fortyfikacji Europy Zachodniej. Przejście na plac Domingo z czarną rzeźbą rzymskiego orła, romańska katedra Santa María. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 
6. DZIEŃ. LEÓN - BURGOS (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LEÓN, będącego głównym ośrodkiem rekonkwisty i stolicą królestwa do czasu zjednoczenia z Kastylią. Zwiedzanie: wczesnogotycka katedra Santa Maria de Regla ze wspaniałymi przykładami hiszpańskiej sztuki sakralnej, romańska kolegiata św. Izydora, wbudowana w mury otaczające miasto, z mauzoleum królewskim nazywanym Kaplicą Sykstyńską gotyku, gdzie pochowanych jest 23 królów i królowych Kastylii i Leonu. Przejazd do BURGOS, dawnej siedziby królów kastylijskich. Zwiedzanie: imponująca gotycka katedra Santa Maria z XIII w., trzecia co do wielkości w Hiszpanii, wpisana na listę UNESCO, przepiękny klasztor Real Monasterio de las Huelgas (klasztor cysterek z XII w.) z unikatową kolekcją tkanin średniowiecznych. Przejazd w kierunku Saragossy wzdłuż La Rioja, będącego najważniejszym regionem upraw winorośli w Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 
7. DZIEŃ. SARAGOSSA (trasa: ok. 350 km) 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie SARAGOSSY, malowniczo położonej nad rzeką Ebro. Spacer po historycznym centrum otoczonym przez nowoczesne bulwary. Zwiedzanie barokowej bazyliki Nuestra Señora de Pilar, celu pielgrzymek i perły architektonicznej z XVII/XVIII w., stanowiącej symbol miasta. Budowla została wzniesiona w miejscu cudu z 2 stycznia 1940 r., kiedy apostołowi Jakubowi ukazała się Matka Boska. Jej wnętrze kryje wspaniały ołtarz, malowidła Francisca Goi i XV-wieczną kaplicę z figurą Najświętszej Maryi Panny. Zwiedzanie panoramiczne: Puente de Piedra zabytkowy most z XV w., La Seo - wielostylowa katedra Zbawiciela, La Lonja - gmach giełdy miejskiej. Czas wolny w dzielnicy El Tubo, z mnóstwem barów i lokalnych restauracji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach **/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 143 EUR, taksa klimatyczna: ok. 2 EUR/pobyt.
 2. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne mogą być zamknięte. Zwiedzanie obiektów kultu religijnego wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.
Położenie na mapie
Opinie klientów (26)

Ocena ogólna

4.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
81%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.5
 • 4.8
 • 4.0
 • 4.5
 • 4.7
 • 4.7

Pokaż recenzje od:

2/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka źle zorganizowana, długie przejazdy, zwiedzenie tylko kościołów, kiepscy piloci lokalni, pilot nie rozliczyl się z należności za bilety wstępu, nie honorowal zniżek, w jednym hotelu (...) rozwiń
Wycieczka źle zorganizowana, długie przejazdy, zwiedzenie tylko kościołów, kiepscy piloci lokalni, pilot nie rozliczyl się z należności za bilety wstępu, nie honorowal zniżek, w jednym hotelu nie działała klimatyzacja, autokar ciasny źle działała klimatyzacja, zwiedzanie w grupie 43 osobowej jest udreka. Dwa dni sa stracone dzień przyjazdu i odlotu, kiedy nie dzieje się nic. Cena jest z wysoka w stosunku do jakości usługi, szczególnie opłata obowiązkowa w euro. Zwiedziliśmy 5 obiektów średnio po 7 euro od osoby, a wplacilismy 145 Euro. Przy 43 osobach daje to kwotę 6149 euro. Odradzam ta wycieczke, za taką kwotę spokojnie zwiedzimy północna Hiszpanie samemu, bez konieczności ładowania około 500 km od celu w Barcelonie, podczas gdy można ładować w Santander i zmniejszyć koszty wycieczki.
 • 2
 • 2
 • 2
 • 2
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka była ciekawa, dobrze zorganizowana. Bardzo ciekawa jest trasa. Najwyżej oceniam zwiedzanie Leon, Burgos, Zumaia, San Sebastian, Bilbao, Santiago de Compostela, Oviedo. Zbędne było (...) rozwiń
Wycieczka była ciekawa, dobrze zorganizowana. Bardzo ciekawa jest trasa. Najwyżej oceniam zwiedzanie Leon, Burgos, Zumaia, San Sebastian, Bilbao, Santiago de Compostela, Oviedo. Zbędne było zwiedzanie Santander- poza plażą, odpoczynek na której był potrzebny. Również Pampeluna -choć atrakcyjna jako pierwszy punkt programu, potem ginie w pamięci. Lugo - też było zbędne. W Saragossie było zbyt mało czasu w stosunku do przewidywanego przez program. Zbyt długi był przejazd ok 700 km ostatniego dnia. Przydałoby się za to urozmaicić program przyrodniczo, skoro trasa biegnie przez tak piękny region. Zamiast nadmiaru zabytków- spacer nad morzem, czy w lesie w Górach Kantabryjskich. Najsłabszym punktem były loty z i do Polski, które praktycznie pozbawiły snu w ciągu dwóch nocy. Już nigdy nie zdecyduję się na taką opcję.
 • 5
 • 2
 • 2
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Dobry program , z tym, że wystąpił podstawowy błąd organizacyjny w postaci braku zgrania terminów przylotu grup z różnych ośrodków, co nie pozwoliło na płynną realizację bowiem doszło do (...) rozwiń
Dobry program , z tym, że wystąpił podstawowy błąd organizacyjny w postaci braku zgrania terminów przylotu grup z różnych ośrodków, co nie pozwoliło na płynną realizację bowiem doszło do spiętrzenia kolejnych punktów. .Lepiej chyba zmniejszyć liczbę miast " wylotowych". Program bardzo napięty , trudny do realizacji bez zbyt szybkiego tempa. Autorzy programu bardzo ambitni lecz układali go trochę z poziomu klawiatury komputera. To trochę jak z przeładowanym programem szkolnym. Warto chyba odpuścić niektóre punkty, co wcale nie obniży atrakcyjności wycieczki natomiast pilot nie będzie zmuszony do przekonywania uczestników, że nie mamy czasu bo on musi program zrealizować, bo z tego go rozliczają. Jestem w przedziale + 70 i l nie mam jeszcze problemów kondycyjnych ,ale zadawałem sobie pytanie czy ktoś z autorów programu " przerobił" go w praktyce i czy poleciłby go swoim dziadkom- chyba,że byłaby to impreza , której zaliczenie w jak najlepszym czasie daje jakieś nagrody. Odrębna kwestia to starania o polskojęzycznych przewodników lokalnych, co pozwoliłoby na oszczędności czasowe poprzez eliminacje translacji na język polski. Impreza godna polecenia z zaznaczeniem, że trzeba mieć dobrą kondycję fizyczną i nie można być malkontentem. Szczere przedstawienie potencjalnym klientom, że nie jest to wyjazd wypoczynkowy ale trochę sportowy byłoby pożądane. Są ludzie, którzy lubią wyzwania i tacy pojadą. Pilot kompetentny i zaangażowany. Dzięki niemu program został zrealizowany. To wymagało znacznego wysiłku w sytuacji, kiedy niektórzy marudni i bardzo roszczeniowi uczestnicy próbowali narzucić swoją wizje programu.
 • 4
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi sierpień 2019
Bardzo fajna wycieczka po północnej Hiszpanii, od Barcelony, aż po Santiago de Compostela. Można podziwiać piękną, zieloną Hiszpanię, zupełnie inną od tej południowej. Dobrze wyważony i (...) rozwiń
Bardzo fajna wycieczka po północnej Hiszpanii, od Barcelony, aż po Santiago de Compostela. Można podziwiać piękną, zieloną Hiszpanię, zupełnie inną od tej południowej. Dobrze wyważony i niezbyt męczący program, podczas którego można wiele zobaczyć. Wycieczka warta polecenia. Dla wielbicieli Hiszpanii i nie tylko.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
wycieczka bardzo ciekawa.Pokazuje jak różnorodna jest Hiszpania pod każdym względem.Dobrze by ją wydłużyć by móc lepiej poznać tę część Hiszpanii.Polecam. rozwiń
wycieczka bardzo ciekawa.Pokazuje jak różnorodna jest Hiszpania pod każdym względem.Dobrze by ją wydłużyć by móc lepiej poznać tę część Hiszpanii.Polecam.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
bardzo ciekawe miejsca ,pilotka p.Joanna to ktoś kogo można słuchać ciągle i się nie znudzi naprawdę wspaniała osoba. hotele średnie ,wyżywienie też ale tak jest na wycieczkach .Ogółem jestem (...) rozwiń
bardzo ciekawe miejsca ,pilotka p.Joanna to ktoś kogo można słuchać ciągle i się nie znudzi naprawdę wspaniała osoba. hotele średnie ,wyżywienie też ale tak jest na wycieczkach .Ogółem jestem zadowolona z wyjazdu zwiedziłam to co chciałam zwiedzić.Jedynym problemem według mnie jest bardzo póżny wylot z Katowic a powrót z kolei szybki przed śniadaniem
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Program wycieczki zrobiony trochę zza biurka/ kilka miejsc do zobaczenia w jednym dniu przy dużych odległościach między miejscowościami/.Pilot dwoił się i troił,ażeby zrealizować program. (...) rozwiń
Program wycieczki zrobiony trochę zza biurka/ kilka miejsc do zobaczenia w jednym dniu przy dużych odległościach między miejscowościami/.Pilot dwoił się i troił,ażeby zrealizować program. Bardzo profesjonalnie wywiązywał się ze swojej roli. Duże podziękowania.! Ogólnie jesteśmy zadowoleni z tego co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy od pilota i przewodników. Doskonała współpraca grupy z pilotem.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi czerwiec 2019
Hotele oceniam na 2,5 do 3 gwiazdek z jednym wyjątkiem, tj. Las Ventas w Saragossie, który nie kwalifikuje się nawet na 2 gwiazdki. rozwiń
Hotele oceniam na 2,5 do 3 gwiazdek z jednym wyjątkiem, tj. Las Ventas w Saragossie, który nie kwalifikuje się nawet na 2 gwiazdki.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Bardzo udana , dużo do zwiedzania . Nowe wrażenia . rozwiń
Bardzo udana , dużo do zwiedzania . Nowe wrażenia .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka bardzo ciekawa. Północno Hiszpania jest bardzo piękna.Szkoda, że trzeba było tam jechać aż z Barcelony. Długich godzin nie umilał nam pilot, który chyba był na nagłym zastępstwie (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Północno Hiszpania jest bardzo piękna.Szkoda, że trzeba było tam jechać aż z Barcelony. Długich godzin nie umilał nam pilot, który chyba był na nagłym zastępstwie zastępstwie.Na szczęście lokalni przewodnicy byli w porządku. Trochę za mało czasu było w Oviedo,trzeba było wybierać między muzeum z arcydzieła El Grecy a spacerem po ciekawym mmieście. Na szczęście pogoda dopisała.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 3
 • 1
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2018
Espana Verde to faktycznie "Zielona Hiszpania". Mieliśmy szczęście do pogody - burze krążyły wokół nas, ale myśmy mieli piękną słoneczną pogodę. Świetna pilotka - Pani Ewa, która posiada dużą (...) rozwiń
Espana Verde to faktycznie "Zielona Hiszpania". Mieliśmy szczęście do pogody - burze krążyły wokół nas, ale myśmy mieli piękną słoneczną pogodę. Świetna pilotka - Pani Ewa, która posiada dużą wiedzę o Hiszpanii, jej kulturze, gastronomii, klimacie, poszczególnych regionach i autonomiach... Nie sposób się nudzić! Hotele dobre (a nawet lepsze, niż się spodziewaliśmy - czyste, z dobrym jedzeniem - choć przeważnie kolacje były serwowane, z suszarkami w łazienkach...), autokar dość mały, ale nasza grupa liczyła 25 osób. Juan - kierowca - świetny i miły. Czas wolny w każdym zwiedzanym mieście (dla nas wystarczający, choć Hiszpanie mają czas na wszystko... wiec i obsługa turystów trwa dość długo). Plan wycieczki zrealizowaliśmy w całości, dodatkowo odwiedziliśmy Zumaię z przepięknymi klifami oraz San Vincente de la Barquera - urocze małe miasteczko. W Bilbao trafiliśmy na fiestę, więc były inne rozrywki, niż zwiedzanie kościołów.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2018
Wycieczka pozwala poznać piękno północnej Hiszpanii, najważniejsze miasta i zabytki tej części kraju. Ogólnie jestem zadowolona z wyjazdu. Sugeruję, aby piloci byli bardziej przygotowani do (...) rozwiń
Wycieczka pozwala poznać piękno północnej Hiszpanii, najważniejsze miasta i zabytki tej części kraju. Ogólnie jestem zadowolona z wyjazdu. Sugeruję, aby piloci byli bardziej przygotowani do wyjazdu. Na tej wycieczce przez pierwszy dzień nie działał mikrofon, jechaliśmy 500 km w całkowitej ciszy, nie było filmów, muzyki czy czegoś podobnego. Klimatyzacja w autokarze była kiepska, zbyt mało czasu spędzaliśmy na zwiedzaniu.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 3
 • 2
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a sierpień 2018
O.K. rozwiń
O.K.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2018
W programie wycieczki są mniej znane turystycznie miejsca Hiszpanii, odbiegające od powszechnie znanego obrazu, a bardzo bogate w zabytki i nowoczesne obiekty sztuki, przez co jest ona bardzo (...) rozwiń
W programie wycieczki są mniej znane turystycznie miejsca Hiszpanii, odbiegające od powszechnie znanego obrazu, a bardzo bogate w zabytki i nowoczesne obiekty sztuki, przez co jest ona bardzo interesująca. Jednakże, w obecnej formie wycieczka staje się niemal pielgrzymką od katedry do katedry. Długie przejazdy sprawiają, że na zwiedzanie poszczególnych miast pozostaje bardzo mało czasu (2-3 godziny z czasem własnym). Pominięcie Barcelony lub Barcelony i Saragossy, poprzez przeniesienie miejsca startu i zakończania wycieczki do jednego z miast na wybrzeżu z lotniskami(Santander, Santiago de Compostella, Bilbao), bardzo skróciłoby przejazdy i korzystnie wpłynęłoby na czas i ilość miejsc, które można zwiedzić.
 • 4
 • 4
 • 5
 • 3
 • 2
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2018
Niedopracowany program wycieczki, zła organizacja pilota wycieczki, autokar niskiej klasy - niewspółmierny do potrzeb tej wycieczki(nie działająca klimatyzacja, podczas podróży było 32 stopnie (...) rozwiń
Niedopracowany program wycieczki, zła organizacja pilota wycieczki, autokar niskiej klasy - niewspółmierny do potrzeb tej wycieczki(nie działająca klimatyzacja, podczas podróży było 32 stopnie C, ciasno), nikt nie rozliczył kwoty 125 euro (nawet nie wiadomo co mieliśmy zwiedzać i za co zapłaciliśmy). Najwięcej czasu spędziło się w autobusie i hotelu. Zwiedzanie trwało maksymalnie od 1 do 2,5 godz.to zbyt mało.
 • 3
 • 3
 • 3
 • 1
 • 1
zwiń
5/6
41-50 lat, lipiec 2018
Wycieczka bardzo ciekawa. Okazja do zobaczenia mniej popularnych miejsc Hiszpanii. Trzeba jednak nastawić się, że jest to wycieczka dość męcząca. Wiele godzin spędzonych w autokarze może być (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Okazja do zobaczenia mniej popularnych miejsc Hiszpanii. Trzeba jednak nastawić się, że jest to wycieczka dość męcząca. Wiele godzin spędzonych w autokarze może być uciążliwe dla niektórych. Rekompensatą są widoki za oknem :-) Program wycieczki napięty. Trochę brakowało czasu na samodzielne penetrowanie miast i miasteczek (były momenty, że tego czasu brakowało nawet na znalezienie miejsca na lunch i spokojne jego spożycie). Pilotka - pani Natalia Mazurek bardzo dobrze wywiązywała się ze swojej roli. Widać było, że ma ogromną wiedzę, którą potrafi się dzielić. Do tego jet osobą bardzo sympatyczną i życzliwą. Hotele na trasie typowe dla "objazdówek" (ale bez zastrzeżeń, czyste, schludne, ale... o basenach zapomnijcie). Posiłki różne (czasami "na bogato" w stylu szwedzkiego bufetu, czasami skromniej), nikt jednak nie głodował. W hotelach respektowano diety (w grupie byli bezglutenowcy i alergicy; nie było problemu z posiłkami dla nich; i to trzeba podkreślić). Autokar nowy, bardzo komfortowy i czysty. Kierowca - Pedro,fachowiec w swojej klasie, prowadził autokar bardzo gładko i bezpiecznie (co przy tylu kilometrach robionych codziennie jest niezwykle ważne dla pasażerów). Reasumując, mimo małych "dyskomfortów" cieszę się, że wybrałam się na tę wycieczkę i polecam ją innym. A Itakę proszę, żeby pomyślała o zachodnim wybrzeżu Hiszpanii, jako celu wakacyjnego wypoczynku. Przepiękne rejony!!! Pojechałabym tam z wielką chęcią (i nie byłam osamotniona w tej kwestii).
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
3/6
41-50 lat, lipiec 2018
Trasa obiektywnie dobrze ułożona. Mam na myśli dobór miejsc pod względem ich uroku, wartości, znaczenia itp. Bardzo dobre przygotowanie merytoryczne pilota (Pani Natalia). Duża wiedza (...) rozwiń
Trasa obiektywnie dobrze ułożona. Mam na myśli dobór miejsc pod względem ich uroku, wartości, znaczenia itp. Bardzo dobre przygotowanie merytoryczne pilota (Pani Natalia). Duża wiedza historyczna i kulturowa. Fajnie się słuchało i zapamiętywało. Dobrze dobrana ilość czasu wolnego do czasu zwiedzania. Był czas na kawę, posiłek, chodzenie własnymi drogami itp. Przejazdy pomiędzy miejscami niezbyt duże, więc niemęczące. Przerwy w trasie ok. Standard hoteli dobry, jedzenie w 90% także wystarczające i smaczne. Do minusów zaliczyłbym po pierwsze brak jasnego planu co robić po przylocie do Barcelony. Po wyjściu z samolotu błądziliśmy po lotnisku nie wiedząc, w którym miejscu będzie czekał rezydent. Byłoby dobrze poinformować uczestników, że będzie na nas czekał w holu głównym po wyjściu z bagażami i tam zostaniemy rozlokowani do poszczególnych autokarów. W pierwszym hotelu, po przyjeździe nikt na nas nie czekał i znowu poruszaliśmy się po omacku. Była kartka od pilota, ale na zorganizowanej wycieczce to za mało. Podobne odczucia mieliśmy w ostatnim dniu. Od rana do popołudnia byliśmy zostawieni sami sobie przez biuro. Osoby odlatujące w nocy, były bez opieki cały dzień. W tym osoby starsze nie znające miasta, nie umiejące dotrzeć do centrum. Łatwo zgubić się w metrze, czy tramwaju. Doba hotelowa kończyła się o 12.00, więc coś trzeba było z sobą zrobić przez wiele godzin. Biuro nie zadbało o zapełnienie tego czasu. Po przywiezieniu nas na lotnisko, kierowca hiszpański wysadził nas i nikt nie zadbał o pokierowanie nas do odpowiedniego terminala. Znowu błądziliśmy i szukaliśmy odprawy bagażowej. Dla ludzi młodych nie był to duży problem, ale dla starszych z ciężkimi walizkami - już tak. Reasumując: początek i koniec wycieczki źle zorganizowany, zwłaszcza fatalny ostatni dzień. Pozostałe dni, przejazdy, zwiedzanie, noclegi, oceniam bardzo dobrze.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, lipiec 2018
Przeciętna rozwiń
Przeciętna
 • 5
 • 4
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
1/6
50+ lat, lipiec 2018
Opis wycieczki zachęcający ale realizacja pozostawia wiele do życzenia. Zapowiedz wycieczki 8-io dniowej była to wycieczka 6-cio, a w zasadzie 5-cio dniowa. Wylot z Katowic o godzinie 23:00 (...) rozwiń
Opis wycieczki zachęcający ale realizacja pozostawia wiele do życzenia. Zapowiedz wycieczki 8-io dniowej była to wycieczka 6-cio, a w zasadzie 5-cio dniowa. Wylot z Katowic o godzinie 23:00 opóźniony o 1:40, przybycie do hotelu o 5:00. Następnego dnia miała być Barcelona i Pampeluna ale z powodu Sam Fermines (nie wiem czy dobrze pisze), w zamian dłuższe zwiedzanie Barcelony ale i tak bardzo pobieżne i nic dodatkowego. Hotele wszystkie poza miastami. Gdy życie hiszpańskich miast się zaczynało się zaczyna my byliśmy w hotelach na odludziu. Muzeum Guggenheima w poniedziałek gdy wiadomo, że muzeum jest zamknięte. Siódmy dzień osiem godzin jazdy autokarem i krótka przerwa na zwiedzanie Saragossy. Ósmego dnia bez względu na godziny odlotu biuro nie oferuje niczego poza dowozem na lotnisko, bez opieki pilota. Przedstawicielka Itaki, jedna na ok. 180 osób, mało grzeczna, traktowała turystów jak bydło(ta sama była nieuchwytna na lotnisku w dzień powrotu, kiedy udało się ją zlokalizować, powiedziała, że po tak dużym terminalu nie będzie latała). Dodatkowe opłaty 125 EU od osoby na bilety i lokalnych przewodników bez rozliczenia(widzieliśmy chyba trzykrotnie bilety po 5-6 EU). Ufaliśmy ITACE ale teraz nikomu jej nie polecimy, wręcz przeciwne...
 • 3
 • 2
 • 1
 • 1
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, lipiec 2018
Wycieczka Espana verde doskonale kompletuje się z Viva Iberia, by poznać całą Hiszpanię. rozwiń
Wycieczka Espana verde doskonale kompletuje się z Viva Iberia, by poznać całą Hiszpanię.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, lipiec 2018
Wycieczka bardzo udana ,ciekawa ,interesująca oraz krótka .Jestem już w domu i planuję następny wyjazd .Zobaczyłam dużo ciekawych miejsc i poznałam dużo ciekawych ludzi . Pogoda dopisała ,humory (...) rozwiń
Wycieczka bardzo udana ,ciekawa ,interesująca oraz krótka .Jestem już w domu i planuję następny wyjazd .Zobaczyłam dużo ciekawych miejsc i poznałam dużo ciekawych ludzi . Pogoda dopisała ,humory też . Bardo udany wyjazd aby następne też takie były .
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2018
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania w części. Nieporozumieniem był przyjazd do Bilbao w poniedziałek, kiedy muzeum było nieczynne. Uważamy, że pobyt w Bilbao powinien umożliwić wejście do (...) rozwiń
Wycieczka spełniła nasze oczekiwania w części. Nieporozumieniem był przyjazd do Bilbao w poniedziałek, kiedy muzeum było nieczynne. Uważamy, że pobyt w Bilbao powinien umożliwić wejście do muzeum dla osób chętnych. Tym bardziej, że bilet to w sumie niewielka kwota 13 Euro. Nieporozumieniem był także ostatni dzień. O godzinie 12.00 kończyła się doba hotelowa a dopiero o 17.00 był transfer na lotnisko. Usytuowanie hotelu daleko od centrum Barcelony i w perspektywie podróż powrotna do miejsc zamieszkania na terenie całej Polski powodowało uczucie straty 5 godzin. Niewielu uczestników wycieczki zdecydowało się na indywidualne zwiedzanie Barcelony a oprócz uroczego parku i zielonych skwerków a także nielicznych knajpek nie było co ze sobą zrobić.Oprócz powyższych uwag, które być może zostaną uwzględnione w przyszłości przez organizatorów, wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Zwiedzanie zamieszczonych w programie przepięknych większych i małych miast było ekscytujące. W czasie pokonywania odległości między kolejnymi miastami, w miastach i różnych obiektach nasza przemiła Pani pilotka Natalia Mazurek raczyła nas różanego rodzaju ciekawymi informacjami, opowiadaniami i opowieściami. Pani Natalia super babka, do tego kompetentna, opiekuńcza, miła, zdecydowana i konsekwentna.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2018
Kolejna wycieczka z ITAKĄ - super udana. Mieliśmy przyjemność podróżować ze świetnym kierowcą i przemiłą panią pilotką Natalią, która w niezwykle ciekawy i szczegółowy (...) rozwiń
Kolejna wycieczka z ITAKĄ - super udana. Mieliśmy przyjemność podróżować ze świetnym kierowcą i przemiłą panią pilotką Natalią, która w niezwykle ciekawy i szczegółowy sposób opowiadała nie tylko o Hiszpanii, jej zwyczajach, kuchni, ale również o poszczególnych regionach, przez które podróżowaliśmy. Miejsca, które zobaczyliśmy, pozostaną długo w naszej pamięci- nie tylko ze względu na ich piękno, ale także na historie, które w tak ciekawy sposób przekazała nam pani Natalia. Ogromny szacunek za jej profesjonalizm, pasję i ogromną wiedzę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji programu wycieczki. Autokar wygodny. Hotele wysokiej jakości, wyżywienie również bardzo dobre, ale przydałoby się więcej lokalnych potraw. Polecamy ją wszystkim ciekawym świata i lubiącym intensywne zwiedzanie, ale zawsze z możliwością wypicia kawki w czasie wolnym. Pamiętajcie tylko, że to najbardziej deszczowe rejony Hiszpanii - parasol zawsze przy sobie !!!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Hiszpania

España verde

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
4 389 Pln
Oszczędzasz: 1030 PLN
Dorosły
3 359pln
Łączna kwota 6 718 pln razem
Oszczędzasz 1030 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter