phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania España verde

Atuty oferty

 • Szlak św. Jakuba
 • barwna Barcelona
 • od Katalonii przez kraj Basków do Galicji
 • Park Narodowy Picos de Europa
 • zabytki z listy UNESCO
 • przedłuż wakacje na Costa Brava lub Costa Dorada

España verde Kod: BCNVERS

Trasa
3 799PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 10.07 – So 17.07.21
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Hiszpania

España verde

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: BCNVERS
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Barcelony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.
 

2. DZIEŃ. BARCELONA - PAMPELUNA (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BARCELONY, barwnej stolicy Katalonii. Spacer po mieście: średniowieczna Dzielnica Gotycka z kamiennymi domami i brukowanymi uliczkami, słynny bulwar Las Ramblas, będący jednym z symboli Barcelony, czas wolny. Przejazd do PAMPELUNY, słynącej z corocznego święta Sanfermines – gonitwy byków ulicami miasta ku czci patrona miasta św. Fermina. Wizyta na Plaza de Castillo i Plaza Consistorial, przy którym stoi barokowy ratusz, z którego wystrzelona rakieta raz w roku symbolicznie daje początek świętu gonitwy byków. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 

3. DZIEŃ. SAN SEBASTIAN – ZUMAIA – BILBAO (trasa: ok. 250 km) 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN SEBASTIAN – baskijskiego kurortu, malowniczo położonego nad oceanem u stóp dwóch wzgórz: Urgull i Monte Igueldo. Wizyta na starym mieście z barokową bazyliką Santa Maria del Coro. Spacer bulwarem wzdłuż najładniejszej plaży miejskiej Hiszpanii – Playa de la Concha, następnie przejście przez dzielnicę rybacką. Panoramiczny przejazd przez Zarautz i Getarię, następnie krótki przystanek na plaży w miejscowości ZUMAIA, gdzie podziwiać można najdłuższą na świecie warstwę skalną tzw. flysch, powstanie której datuje się na ok. 100 mln lat wstecz. Ten niezwykły krajobraz można zobaczyć w ostatnim sezonie „Gry o tron”. Przyjazd do BILBAO – największego i najnowocześniejszego miasta Kraju Basków, centrum gospodarczego i kulturalnego. Spacer po starym mieście: katedra św. Jakuba, Nowy Plac, gdzie odbywają się fiesty i parady, wizyta na Mercado de la Ribera – słynnym targu baskijskich smakołyków. Spacer obok Muzeum Guggenheima, które jest symbolem miasta. Gmach muzeum został zbudowany w 1997 r. i usytuowany jest na lewym brzegu rzeki Narvion. Budynek tworzy bryłę o unikalnej dynamicznej formie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 

4. DZIEŃ. SANTANDER - OVIEDO (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie urokliwego miasta SANTANDER – stolicy Kantabrii leżącej nad piękną zatoką ze wspaniałymi plażami. Spacer po starym mieście z XIII-wieczną katedrą, perłą architektury sakralnej; ogrody Piquio i pasaż Pereda. Wyjazd w kierunku Asturii. Przejazd przez tereny Asturii – krainy stromych, wspaniałych Gór Kantabryjskich, gdzie zmierzające w stronę morza rzeki wyżłobiły wielkie wąwozy i przepiękne doliny. Tu znajduje się Park Narodowy Picos de Europa z legendarnym szczytem Naranjo de Bulnes (2519 m n.p.m.) z 500-metrową pionową ścianą i jednym z najważniejszych hiszpańskich sanktuariów Covadonga. Przejazd do położonego na zielonej równinie OVIEDO, miasta założonego w VIII w., uwiecznionego w filmie „Vicky Cristina Barcelona” Woody’ego Allena. Zabytkowy zespół miasta wpisany został na listę UNESCO. Spacer po mieście: XIV-wieczna katedra San Salvador z 82-metrową wieżą, uważaną za jedną z najpiękniejszych w całej Hiszpanii, La Foncalada – wyjątkowe osiągnięcie inżynierii wodnej, pałace i liczne budynki preromańskie. Przejazd w pobliżu malowniczych wiosek rybackich Cudillero i Luarca w kierunku Galicji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 

5. DZIEŃ.SANTIAGO DE COMPOSTELA -LUGO - (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA – w średniowieczu najważniejszego miejsca pielgrzymek po Rzymie i Jerozolimie. Do dzisiaj przybywają tu ludzie ze wszystkich zakątków Europy, by odwiedzić grób św. Jakuba – patrona Hiszpanii. Stare miasto z zabytkami romańskimi, gotyckimi i barokowymi objęte jest patronatem UNESCO i uznane za jeden z najpiękniejszych zespołów urbanistycznych na świecie. Santiago de Compostela jest również siedzibą jednego z najstarszych hiszpańskich uniwersytetów. Zwiedzanie: XI-wieczna katedra – jeden z najwspanialszych zabytków architektury romańskiej z olbrzymich rozmiarów kadzielnicą i barokowym ołtarzem, Brama Złotników, krypta ze szczątkami świętego, plac Obradoiro – miejsce spotkań grup pielgrzymkowych, XII-wieczny klasztor św. Marcina z piękną fasadą w stylu plateresco, Hostal de los Reyes Catolicos, będący zajazdem i szpitalem dla pielgrzymów, plac Prateiras. Przejazd do uroczego galicyjskiego miasteczka LUGO. Spacer w obrębie wpisanych na listę UNESCO potężnych murów wzniesionych przez Rzymian w II i III w., stanowiących najpiękniejszy przykład późnorzymskich fortyfikacji Europy Zachodniej. Przejście na plac Domingo z czarną rzeźbą rzymskiego orła, romańska katedra Santa María. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 

6. DZIEŃ. LEÓN - BURGOS (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LEÓN, będącego głównym ośrodkiem rekonkwisty i stolicą królestwa do czasu zjednoczenia z Kastylią. Zwiedzanie: wczesnogotycka katedra Santa Maria de Regla ze wspaniałymi przykładami hiszpańskiej sztuki sakralnej, romańska kolegiata św. Izydora, wbudowana w mury otaczające miasto, z mauzoleum królewskim nazywanym Kaplicą Sykstyńską gotyku, gdzie pochowanych jest 23 królów i królowych Kastylii i Leonu. Przejazd do BURGOS, dawnej siedziby królów kastylijskich. Zwiedzanie: imponująca gotycka katedra Santa Maria z XIII w., trzecia co do wielkości w Hiszpanii, wpisana na listę UNESCO, przepiękny klasztor Real Monasterio de las Huelgas (klasztor cysterek z XII w.) z unikatową kolekcją tkanin średniowiecznych. Przejazd w kierunku Saragossy wzdłuż La Rioja, będącego najważniejszym regionem upraw winorośli w Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 

7. DZIEŃ. SARAGOSSA (trasa: ok. 350 km) 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie SARAGOSSY, malowniczo położonej nad rzeką Ebro. Spacer po historycznym centrum otoczonym przez nowoczesne bulwary. Zwiedzanie barokowej bazyliki Nuestra Señora de Pilar, celu pielgrzymek i perły architektonicznej z XVII/XVIII w., stanowiącej symbol miasta. Budowla została wzniesiona w miejscu cudu z 2 stycznia 1940 r., kiedy apostołowi Jakubowi ukazała się Matka Boska. Jej wnętrze kryje wspaniały ołtarz, malowidła Francisca Goi i XV-wieczną kaplicę z figurą Najświętszej Maryi Panny. Zwiedzanie panoramiczne: Puente de Piedra zabytkowy most z XV w., La Seo - wielostylowa katedra Zbawiciela, La Lonja - gmach giełdy miejskiej. Czas wolny w dzielnicy El Tubo, z mnóstwem barów i lokalnych restauracji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach **/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 143 EUR, taksa klimatyczna: ok. 2 EUR/pobyt.
 2. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne mogą być zamknięte. Zwiedzanie obiektów kultu religijnego wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.

4.5 /6
82% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
Galeria regionu

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

Położenie na mapie Trasa

Barcelona • Pampeluna • San Sebastián • Zumaia • Bilbao • Santander • Oviedo  • Santiago de Compostela • Lugo • León • Burgos • Saragossa

Hiszpania jest od zawsze ulubionym celem turystów z całego świata. Wspaniałe zabytki, znakomita kuchnia i żywiołowy temperament mieszkańców uzależniają od tego pięknego kraju i sprawiają, że koniecznie trzeba tu powracać. W programie proponujemy słynną bajkową Barcelonę oraz Hiszpanię mniej znaną, za to niezmiennie fascynującą. Urodzajne, zielone krajobrazy na północy kraju kontrastujące z majestatycznymi Górami Kantabryjskimi. Słynne miejsca pielgrzymkowe i niezwykłej urody zabytki wpisane na listę UNESCO. Warto połączyć wycieczkę z tygodniowym wypoczynkiem na słynnej Costa Brava lub Costa Dorada z kilometrami piaszczystych plaż, oczywiście w hotelu wybranym z oferty ITAKI! Trasa w Hiszpanii: ok. 2070 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Barcelony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.
 
2. DZIEŃ. BARCELONA - PAMPELUNA (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BARCELONY, barwnej stolicy Katalonii. Spacer po mieście: średniowieczna Dzielnica Gotycka z kamiennymi domami i brukowanymi uliczkami, słynny bulwar Las Ramblas, będący jednym z symboli Barcelony, czas wolny. Przejazd do PAMPELUNY, słynącej z corocznego święta Sanfermines – gonitwy byków ulicami miasta ku czci patrona miasta św. Fermina. Wizyta na Plaza de Castillo i Plaza Consistorial, przy którym stoi barokowy ratusz, z którego wystrzelona rakieta raz w roku symbolicznie daje początek świętu gonitwy byków. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 
3. DZIEŃ. SAN SEBASTIAN – ZUMAIA – BILBAO (trasa: ok. 250 km) 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN SEBASTIAN – baskijskiego kurortu, malowniczo położonego nad oceanem u stóp dwóch wzgórz: Urgull i Monte Igueldo. Wizyta na starym mieście z barokową bazyliką Santa Maria del Coro. Spacer bulwarem wzdłuż najładniejszej plaży miejskiej Hiszpanii – Playa de la Concha, następnie przejście przez dzielnicę rybacką. Panoramiczny przejazd przez Zarautz i Getarię, następnie krótki przystanek na plaży w miejscowości ZUMAIA, gdzie podziwiać można najdłuższą na świecie warstwę skalną tzw. flysch, powstanie której datuje się na ok. 100 mln lat wstecz. Ten niezwykły krajobraz można zobaczyć w ostatnim sezonie „Gry o tron”. Przyjazd do BILBAO – największego i najnowocześniejszego miasta Kraju Basków, centrum gospodarczego i kulturalnego. Spacer po starym mieście: katedra św. Jakuba, Nowy Plac, gdzie odbywają się fiesty i parady, wizyta na Mercado de la Ribera – słynnym targu baskijskich smakołyków. Spacer obok Muzeum Guggenheima, które jest symbolem miasta. Gmach muzeum został zbudowany w 1997 r. i usytuowany jest na lewym brzegu rzeki Narvion. Budynek tworzy bryłę o unikalnej dynamicznej formie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 
4. DZIEŃ. SANTANDER - OVIEDO (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie urokliwego miasta SANTANDER – stolicy Kantabrii leżącej nad piękną zatoką ze wspaniałymi plażami. Spacer po starym mieście z XIII-wieczną katedrą, perłą architektury sakralnej; ogrody Piquio i pasaż Pereda. Wyjazd w kierunku Asturii. Przejazd przez tereny Asturii – krainy stromych, wspaniałych Gór Kantabryjskich, gdzie zmierzające w stronę morza rzeki wyżłobiły wielkie wąwozy i przepiękne doliny. Tu znajduje się Park Narodowy Picos de Europa z legendarnym szczytem Naranjo de Bulnes (2519 m n.p.m.) z 500-metrową pionową ścianą i jednym z najważniejszych hiszpańskich sanktuariów Covadonga. Przejazd do położonego na zielonej równinie OVIEDO, miasta założonego w VIII w., uwiecznionego w filmie „Vicky Cristina Barcelona” Woody’ego Allena. Zabytkowy zespół miasta wpisany został na listę UNESCO. Spacer po mieście: XIV-wieczna katedra San Salvador z 82-metrową wieżą, uważaną za jedną z najpiękniejszych w całej Hiszpanii, La Foncalada – wyjątkowe osiągnięcie inżynierii wodnej, pałace i liczne budynki preromańskie. Przejazd w pobliżu malowniczych wiosek rybackich Cudillero i Luarca w kierunku Galicji. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 
5. DZIEŃ.SANTIAGO DE COMPOSTELA -LUGO - (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA – w średniowieczu najważniejszego miejsca pielgrzymek po Rzymie i Jerozolimie. Do dzisiaj przybywają tu ludzie ze wszystkich zakątków Europy, by odwiedzić grób św. Jakuba – patrona Hiszpanii. Stare miasto z zabytkami romańskimi, gotyckimi i barokowymi objęte jest patronatem UNESCO i uznane za jeden z najpiękniejszych zespołów urbanistycznych na świecie. Santiago de Compostela jest również siedzibą jednego z najstarszych hiszpańskich uniwersytetów. Zwiedzanie: XI-wieczna katedra – jeden z najwspanialszych zabytków architektury romańskiej z olbrzymich rozmiarów kadzielnicą i barokowym ołtarzem, Brama Złotników, krypta ze szczątkami świętego, plac Obradoiro – miejsce spotkań grup pielgrzymkowych, XII-wieczny klasztor św. Marcina z piękną fasadą w stylu plateresco, Hostal de los Reyes Catolicos, będący zajazdem i szpitalem dla pielgrzymów, plac Prateiras. Przejazd do uroczego galicyjskiego miasteczka LUGO. Spacer w obrębie wpisanych na listę UNESCO potężnych murów wzniesionych przez Rzymian w II i III w., stanowiących najpiękniejszy przykład późnorzymskich fortyfikacji Europy Zachodniej. Przejście na plac Domingo z czarną rzeźbą rzymskiego orła, romańska katedra Santa María. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 
6. DZIEŃ. LEÓN - BURGOS (trasa: ok. 450 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LEÓN, będącego głównym ośrodkiem rekonkwisty i stolicą królestwa do czasu zjednoczenia z Kastylią. Zwiedzanie: wczesnogotycka katedra Santa Maria de Regla ze wspaniałymi przykładami hiszpańskiej sztuki sakralnej, romańska kolegiata św. Izydora, wbudowana w mury otaczające miasto, z mauzoleum królewskim nazywanym Kaplicą Sykstyńską gotyku, gdzie pochowanych jest 23 królów i królowych Kastylii i Leonu. Przejazd do BURGOS, dawnej siedziby królów kastylijskich. Zwiedzanie: imponująca gotycka katedra Santa Maria z XIII w., trzecia co do wielkości w Hiszpanii, wpisana na listę UNESCO, przepiękny klasztor Real Monasterio de las Huelgas (klasztor cysterek z XII w.) z unikatową kolekcją tkanin średniowiecznych. Przejazd w kierunku Saragossy wzdłuż La Rioja, będącego najważniejszym regionem upraw winorośli w Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
 
7. DZIEŃ. SARAGOSSA (trasa: ok. 350 km) 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie SARAGOSSY, malowniczo położonej nad rzeką Ebro. Spacer po historycznym centrum otoczonym przez nowoczesne bulwary. Zwiedzanie barokowej bazyliki Nuestra Señora de Pilar, celu pielgrzymek i perły architektonicznej z XVII/XVIII w., stanowiącej symbol miasta. Budowla została wzniesiona w miejscu cudu z 2 stycznia 1940 r., kiedy apostołowi Jakubowi ukazała się Matka Boska. Jej wnętrze kryje wspaniały ołtarz, malowidła Francisca Goi i XV-wieczną kaplicę z figurą Najświętszej Maryi Panny. Zwiedzanie panoramiczne: Puente de Piedra zabytkowy most z XV w., La Seo - wielostylowa katedra Zbawiciela, La Lonja - gmach giełdy miejskiej. Czas wolny w dzielnicy El Tubo, z mnóstwem barów i lokalnych restauracji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach **/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 143 EUR, taksa klimatyczna: ok. 2 EUR/pobyt.
 2. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne mogą być zamknięte. Zwiedzanie obiektów kultu religijnego wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.
Położenie na mapie
Opinie klientów (32)

Ocena ogólna

4.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
82%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.5
 • 5.0
 • 4.1
 • 4.7
 • 4.8
 • 4.7

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, ze znajomymi październik 2019
Bardzo interesująca wycieczka po mniej znanej północnej Hiszpanii.Bogaty program i długie przejazdy wymuszają bardzo dobrą organizację i dyscyplinę uczestników co w praktyce sprawdziło się (...) rozwiń
Bardzo interesująca wycieczka po mniej znanej północnej Hiszpanii.Bogaty program i długie przejazdy wymuszają bardzo dobrą organizację i dyscyplinę uczestników co w praktyce sprawdziło się znakomicie.Można by szukać mankamentów w postaci braku toalety i możliwości spożywania posiłków w autokarze ale w zamian za to w autokarze jest czym oddychać i panuje niemal sterylna czystość co sprawia że podróż upływa przyjemnie.Przystanki na toaletę i ewentualne posiłki są wystarczająco częste. Do tego dochodzi rzetelna informacja dotycząca zwiedzanych i mijanych miejsc co było zasługą pilotki p.Małgorzaty i przewodników miejscowych.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a październik 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Bardzo ciekawa, niepopularna trasa, program niedostępny w innych biurach podróży, a o to przecież chodzi. rozwiń
Bardzo ciekawa, niepopularna trasa, program niedostępny w innych biurach podróży, a o to przecież chodzi.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
To trasa ,która marzyłem zaliczyć od dawna.Moim zdaniem nie ma konkurencyjnej wycieczki po północnej Hiszpanii ,która prowadziłaby przez tak atrakcyjne miejsca ,w szczególności z zabytkami (...) rozwiń
To trasa ,która marzyłem zaliczyć od dawna.Moim zdaniem nie ma konkurencyjnej wycieczki po północnej Hiszpanii ,która prowadziłaby przez tak atrakcyjne miejsca ,w szczególności z zabytkami architektury ,które "powalają". Długie przejazdy nie były problemem , gdyż drogi w Hiszpanii są znakomite. Hotele, autokar , wyżywienie , przyzwoite - choć moim zdaniem w takim kraju wino powinno być wliczone do każdej kolacji. Warto byłoby pomyśleć o takiej korekcie programu ,która nie zmuszałaby jednych do wyjazdu bardzo wcześnie rano,a innych do czekania cały dzień na samolot i ewentualnego przedłużania pobytu w hotelu /jeśli są wolne pokoje/. Organizacja wycieczki dla grup z kilku samolotów powoduje , że pierwszy i ostatni dzień będą zawsze oceniane najgorzej.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Program wycieczki ciekawy. Dużo miejsc do zwiedzania i duże odległości do pokonania. Zrealizowanie programu wymagało czasami wstawania o 4 rano, - -wyjazd z hotelu po śniadaniu o 5,15. (...) rozwiń
Program wycieczki ciekawy. Dużo miejsc do zwiedzania i duże odległości do pokonania. Zrealizowanie programu wymagało czasami wstawania o 4 rano, - -wyjazd z hotelu po śniadaniu o 5,15. Trochę mało czasu na zwiedzanie Barcelony i tylko dzięki dobrej organizacji przez pilota oraz zdyscyplinowanej grupy zwiedziliśmy w Barcelonie to co najważniejsze. Wyjazd oceniamy jako udany. Zielona północna Hiszpania przepiękna. R.Z.P
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
3/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Program wycieczki ciekawy, bo wybieram, gdzie jest dużo zwiedzania. Natomiast praca pilota to porażka. Już od pierwszego dnia. Był w hotelu od rana, bo przyleciał samolotem z Warszawy. Nie stać (...) rozwiń
Program wycieczki ciekawy, bo wybieram, gdzie jest dużo zwiedzania. Natomiast praca pilota to porażka. Już od pierwszego dnia. Był w hotelu od rana, bo przyleciał samolotem z Warszawy. Nie stać go było by zejść do recepcji i pomóc przy zakwaterowaniu, gdzie powstał wielki bałagan, ponieważ niektórzy mieli jedynki inni na dokwaterowanie a recepcjonistka nieświadomie dawała każdemu jedynkę. Późno w nocy chodził po pokojach i wtedy zmieniano decyzję. W następny dzień opóźnił wyjazd o 3 godziny. Skutkowało to tym, że nie zwiedziliśmy wtedy Barcelony, jak było w planie, tylko jechaliśmy cały dzień do miejsca zakwaterowania. Z tego też powodu ostatnie trzy dni wycieczki było wstawanie o godzinie 4 nad ranem, by móc zrealizować program. Nie mieliśmy wtedy normalnego śniadania, jedynie małe pakiety. Tak było przez 3 ostatnie dni. Więc uważam to za pewną porażkę pilota, który mógłby się zorientować jakie są trasy przejazdu. Jego tłumaczenie z hiszpańskiego na polski bo nie mieliśmy przewodników w języku polskim zostawia wiele do życzenia. To tyle dość negatywnych opinii. Poza tym z wyjazdu jestem zadowolony.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka źle zorganizowana, długie przejazdy, zwiedzenie tylko kościołów, kiepscy piloci lokalni, pilot nie rozliczyl się z należności za bilety wstępu, nie honorowal zniżek, w jednym hotelu (...) rozwiń
Wycieczka źle zorganizowana, długie przejazdy, zwiedzenie tylko kościołów, kiepscy piloci lokalni, pilot nie rozliczyl się z należności za bilety wstępu, nie honorowal zniżek, w jednym hotelu nie działała klimatyzacja, autokar ciasny źle działała klimatyzacja, zwiedzanie w grupie 43 osobowej jest udreka. Dwa dni sa stracone dzień przyjazdu i odlotu, kiedy nie dzieje się nic. Cena jest z wysoka w stosunku do jakości usługi, szczególnie opłata obowiązkowa w euro. Zwiedziliśmy 5 obiektów średnio po 7 euro od osoby, a wplacilismy 145 Euro. Przy 43 osobach daje to kwotę 6149 euro. Odradzam ta wycieczke, za taką kwotę spokojnie zwiedzimy północna Hiszpanie samemu, bez konieczności ładowania około 500 km od celu w Barcelonie, podczas gdy można ładować w Santander i zmniejszyć koszty wycieczki.
 • 2
 • 2
 • 2
 • 2
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka była ciekawa, dobrze zorganizowana. Bardzo ciekawa jest trasa. Najwyżej oceniam zwiedzanie Leon, Burgos, Zumaia, San Sebastian, Bilbao, Santiago de Compostela, Oviedo. Zbędne było (...) rozwiń
Wycieczka była ciekawa, dobrze zorganizowana. Bardzo ciekawa jest trasa. Najwyżej oceniam zwiedzanie Leon, Burgos, Zumaia, San Sebastian, Bilbao, Santiago de Compostela, Oviedo. Zbędne było zwiedzanie Santander- poza plażą, odpoczynek na której był potrzebny. Również Pampeluna -choć atrakcyjna jako pierwszy punkt programu, potem ginie w pamięci. Lugo - też było zbędne. W Saragossie było zbyt mało czasu w stosunku do przewidywanego przez program. Zbyt długi był przejazd ok 700 km ostatniego dnia. Przydałoby się za to urozmaicić program przyrodniczo, skoro trasa biegnie przez tak piękny region. Zamiast nadmiaru zabytków- spacer nad morzem, czy w lesie w Górach Kantabryjskich. Najsłabszym punktem były loty z i do Polski, które praktycznie pozbawiły snu w ciągu dwóch nocy. Już nigdy nie zdecyduję się na taką opcję.
 • 5
 • 2
 • 2
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Dobry program , z tym, że wystąpił podstawowy błąd organizacyjny w postaci braku zgrania terminów przylotu grup z różnych ośrodków, co nie pozwoliło na płynną realizację bowiem doszło do (...) rozwiń
Dobry program , z tym, że wystąpił podstawowy błąd organizacyjny w postaci braku zgrania terminów przylotu grup z różnych ośrodków, co nie pozwoliło na płynną realizację bowiem doszło do spiętrzenia kolejnych punktów. .Lepiej chyba zmniejszyć liczbę miast " wylotowych". Program bardzo napięty , trudny do realizacji bez zbyt szybkiego tempa. Autorzy programu bardzo ambitni lecz układali go trochę z poziomu klawiatury komputera. To trochę jak z przeładowanym programem szkolnym. Warto chyba odpuścić niektóre punkty, co wcale nie obniży atrakcyjności wycieczki natomiast pilot nie będzie zmuszony do przekonywania uczestników, że nie mamy czasu bo on musi program zrealizować, bo z tego go rozliczają. Jestem w przedziale + 70 i l nie mam jeszcze problemów kondycyjnych ,ale zadawałem sobie pytanie czy ktoś z autorów programu " przerobił" go w praktyce i czy poleciłby go swoim dziadkom- chyba,że byłaby to impreza , której zaliczenie w jak najlepszym czasie daje jakieś nagrody. Odrębna kwestia to starania o polskojęzycznych przewodników lokalnych, co pozwoliłoby na oszczędności czasowe poprzez eliminacje translacji na język polski. Impreza godna polecenia z zaznaczeniem, że trzeba mieć dobrą kondycję fizyczną i nie można być malkontentem. Szczere przedstawienie potencjalnym klientom, że nie jest to wyjazd wypoczynkowy ale trochę sportowy byłoby pożądane. Są ludzie, którzy lubią wyzwania i tacy pojadą. Pilot kompetentny i zaangażowany. Dzięki niemu program został zrealizowany. To wymagało znacznego wysiłku w sytuacji, kiedy niektórzy marudni i bardzo roszczeniowi uczestnicy próbowali narzucić swoją wizje programu.
 • 4
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi sierpień 2019
Bardzo fajna wycieczka po północnej Hiszpanii, od Barcelony, aż po Santiago de Compostela. Można podziwiać piękną, zieloną Hiszpanię, zupełnie inną od tej południowej. Dobrze wyważony i (...) rozwiń
Bardzo fajna wycieczka po północnej Hiszpanii, od Barcelony, aż po Santiago de Compostela. Można podziwiać piękną, zieloną Hiszpanię, zupełnie inną od tej południowej. Dobrze wyważony i niezbyt męczący program, podczas którego można wiele zobaczyć. Wycieczka warta polecenia. Dla wielbicieli Hiszpanii i nie tylko.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
wycieczka bardzo ciekawa.Pokazuje jak różnorodna jest Hiszpania pod każdym względem.Dobrze by ją wydłużyć by móc lepiej poznać tę część Hiszpanii.Polecam. rozwiń
wycieczka bardzo ciekawa.Pokazuje jak różnorodna jest Hiszpania pod każdym względem.Dobrze by ją wydłużyć by móc lepiej poznać tę część Hiszpanii.Polecam.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
bardzo ciekawe miejsca ,pilotka p.Joanna to ktoś kogo można słuchać ciągle i się nie znudzi naprawdę wspaniała osoba. hotele średnie ,wyżywienie też ale tak jest na wycieczkach .Ogółem jestem (...) rozwiń
bardzo ciekawe miejsca ,pilotka p.Joanna to ktoś kogo można słuchać ciągle i się nie znudzi naprawdę wspaniała osoba. hotele średnie ,wyżywienie też ale tak jest na wycieczkach .Ogółem jestem zadowolona z wyjazdu zwiedziłam to co chciałam zwiedzić.Jedynym problemem według mnie jest bardzo póżny wylot z Katowic a powrót z kolei szybki przed śniadaniem
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Program wycieczki zrobiony trochę zza biurka/ kilka miejsc do zobaczenia w jednym dniu przy dużych odległościach między miejscowościami/.Pilot dwoił się i troił,ażeby zrealizować program. (...) rozwiń
Program wycieczki zrobiony trochę zza biurka/ kilka miejsc do zobaczenia w jednym dniu przy dużych odległościach między miejscowościami/.Pilot dwoił się i troił,ażeby zrealizować program. Bardzo profesjonalnie wywiązywał się ze swojej roli. Duże podziękowania.! Ogólnie jesteśmy zadowoleni z tego co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy od pilota i przewodników. Doskonała współpraca grupy z pilotem.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi czerwiec 2019
Hotele oceniam na 2,5 do 3 gwiazdek z jednym wyjątkiem, tj. Las Ventas w Saragossie, który nie kwalifikuje się nawet na 2 gwiazdki. rozwiń
Hotele oceniam na 2,5 do 3 gwiazdek z jednym wyjątkiem, tj. Las Ventas w Saragossie, który nie kwalifikuje się nawet na 2 gwiazdki.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Bardzo udana , dużo do zwiedzania . Nowe wrażenia . rozwiń
Bardzo udana , dużo do zwiedzania . Nowe wrażenia .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
Wycieczka bardzo ciekawa. Północno Hiszpania jest bardzo piękna.Szkoda, że trzeba było tam jechać aż z Barcelony. Długich godzin nie umilał nam pilot, który chyba był na nagłym zastępstwie (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Północno Hiszpania jest bardzo piękna.Szkoda, że trzeba było tam jechać aż z Barcelony. Długich godzin nie umilał nam pilot, który chyba był na nagłym zastępstwie zastępstwie.Na szczęście lokalni przewodnicy byli w porządku. Trochę za mało czasu było w Oviedo,trzeba było wybierać między muzeum z arcydzieła El Grecy a spacerem po ciekawym mmieście. Na szczęście pogoda dopisała.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 3
 • 1
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2018
Espana Verde to faktycznie "Zielona Hiszpania". Mieliśmy szczęście do pogody - burze krążyły wokół nas, ale myśmy mieli piękną słoneczną pogodę. Świetna pilotka - Pani Ewa, która posiada dużą (...) rozwiń
Espana Verde to faktycznie "Zielona Hiszpania". Mieliśmy szczęście do pogody - burze krążyły wokół nas, ale myśmy mieli piękną słoneczną pogodę. Świetna pilotka - Pani Ewa, która posiada dużą wiedzę o Hiszpanii, jej kulturze, gastronomii, klimacie, poszczególnych regionach i autonomiach... Nie sposób się nudzić! Hotele dobre (a nawet lepsze, niż się spodziewaliśmy - czyste, z dobrym jedzeniem - choć przeważnie kolacje były serwowane, z suszarkami w łazienkach...), autokar dość mały, ale nasza grupa liczyła 25 osób. Juan - kierowca - świetny i miły. Czas wolny w każdym zwiedzanym mieście (dla nas wystarczający, choć Hiszpanie mają czas na wszystko... wiec i obsługa turystów trwa dość długo). Plan wycieczki zrealizowaliśmy w całości, dodatkowo odwiedziliśmy Zumaię z przepięknymi klifami oraz San Vincente de la Barquera - urocze małe miasteczko. W Bilbao trafiliśmy na fiestę, więc były inne rozrywki, niż zwiedzanie kościołów.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2018
Wycieczka pozwala poznać piękno północnej Hiszpanii, najważniejsze miasta i zabytki tej części kraju. Ogólnie jestem zadowolona z wyjazdu. Sugeruję, aby piloci byli bardziej przygotowani do (...) rozwiń
Wycieczka pozwala poznać piękno północnej Hiszpanii, najważniejsze miasta i zabytki tej części kraju. Ogólnie jestem zadowolona z wyjazdu. Sugeruję, aby piloci byli bardziej przygotowani do wyjazdu. Na tej wycieczce przez pierwszy dzień nie działał mikrofon, jechaliśmy 500 km w całkowitej ciszy, nie było filmów, muzyki czy czegoś podobnego. Klimatyzacja w autokarze była kiepska, zbyt mało czasu spędzaliśmy na zwiedzaniu.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 3
 • 2
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a sierpień 2018
O.K. rozwiń
O.K.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2018
W programie wycieczki są mniej znane turystycznie miejsca Hiszpanii, odbiegające od powszechnie znanego obrazu, a bardzo bogate w zabytki i nowoczesne obiekty sztuki, przez co jest ona bardzo (...) rozwiń
W programie wycieczki są mniej znane turystycznie miejsca Hiszpanii, odbiegające od powszechnie znanego obrazu, a bardzo bogate w zabytki i nowoczesne obiekty sztuki, przez co jest ona bardzo interesująca. Jednakże, w obecnej formie wycieczka staje się niemal pielgrzymką od katedry do katedry. Długie przejazdy sprawiają, że na zwiedzanie poszczególnych miast pozostaje bardzo mało czasu (2-3 godziny z czasem własnym). Pominięcie Barcelony lub Barcelony i Saragossy, poprzez przeniesienie miejsca startu i zakończania wycieczki do jednego z miast na wybrzeżu z lotniskami(Santander, Santiago de Compostella, Bilbao), bardzo skróciłoby przejazdy i korzystnie wpłynęłoby na czas i ilość miejsc, które można zwiedzić.
 • 4
 • 4
 • 5
 • 3
 • 2
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2018
Niedopracowany program wycieczki, zła organizacja pilota wycieczki, autokar niskiej klasy - niewspółmierny do potrzeb tej wycieczki(nie działająca klimatyzacja, podczas podróży było 32 stopnie (...) rozwiń
Niedopracowany program wycieczki, zła organizacja pilota wycieczki, autokar niskiej klasy - niewspółmierny do potrzeb tej wycieczki(nie działająca klimatyzacja, podczas podróży było 32 stopnie C, ciasno), nikt nie rozliczył kwoty 125 euro (nawet nie wiadomo co mieliśmy zwiedzać i za co zapłaciliśmy). Najwięcej czasu spędziło się w autobusie i hotelu. Zwiedzanie trwało maksymalnie od 1 do 2,5 godz.to zbyt mało.
 • 3
 • 3
 • 3
 • 1
 • 1
zwiń
5/6
41-50 lat, lipiec 2018
Wycieczka bardzo ciekawa. Okazja do zobaczenia mniej popularnych miejsc Hiszpanii. Trzeba jednak nastawić się, że jest to wycieczka dość męcząca. Wiele godzin spędzonych w autokarze może być (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. Okazja do zobaczenia mniej popularnych miejsc Hiszpanii. Trzeba jednak nastawić się, że jest to wycieczka dość męcząca. Wiele godzin spędzonych w autokarze może być uciążliwe dla niektórych. Rekompensatą są widoki za oknem :-) Program wycieczki napięty. Trochę brakowało czasu na samodzielne penetrowanie miast i miasteczek (były momenty, że tego czasu brakowało nawet na znalezienie miejsca na lunch i spokojne jego spożycie). Pilotka - pani Natalia Mazurek bardzo dobrze wywiązywała się ze swojej roli. Widać było, że ma ogromną wiedzę, którą potrafi się dzielić. Do tego jet osobą bardzo sympatyczną i życzliwą. Hotele na trasie typowe dla "objazdówek" (ale bez zastrzeżeń, czyste, schludne, ale... o basenach zapomnijcie). Posiłki różne (czasami "na bogato" w stylu szwedzkiego bufetu, czasami skromniej), nikt jednak nie głodował. W hotelach respektowano diety (w grupie byli bezglutenowcy i alergicy; nie było problemu z posiłkami dla nich; i to trzeba podkreślić). Autokar nowy, bardzo komfortowy i czysty. Kierowca - Pedro,fachowiec w swojej klasie, prowadził autokar bardzo gładko i bezpiecznie (co przy tylu kilometrach robionych codziennie jest niezwykle ważne dla pasażerów). Reasumując, mimo małych "dyskomfortów" cieszę się, że wybrałam się na tę wycieczkę i polecam ją innym. A Itakę proszę, żeby pomyślała o zachodnim wybrzeżu Hiszpanii, jako celu wakacyjnego wypoczynku. Przepiękne rejony!!! Pojechałabym tam z wielką chęcią (i nie byłam osamotniona w tej kwestii).
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
3/6
41-50 lat, lipiec 2018
Trasa obiektywnie dobrze ułożona. Mam na myśli dobór miejsc pod względem ich uroku, wartości, znaczenia itp. Bardzo dobre przygotowanie merytoryczne pilota (Pani Natalia). Duża wiedza (...) rozwiń
Trasa obiektywnie dobrze ułożona. Mam na myśli dobór miejsc pod względem ich uroku, wartości, znaczenia itp. Bardzo dobre przygotowanie merytoryczne pilota (Pani Natalia). Duża wiedza historyczna i kulturowa. Fajnie się słuchało i zapamiętywało. Dobrze dobrana ilość czasu wolnego do czasu zwiedzania. Był czas na kawę, posiłek, chodzenie własnymi drogami itp. Przejazdy pomiędzy miejscami niezbyt duże, więc niemęczące. Przerwy w trasie ok. Standard hoteli dobry, jedzenie w 90% także wystarczające i smaczne. Do minusów zaliczyłbym po pierwsze brak jasnego planu co robić po przylocie do Barcelony. Po wyjściu z samolotu błądziliśmy po lotnisku nie wiedząc, w którym miejscu będzie czekał rezydent. Byłoby dobrze poinformować uczestników, że będzie na nas czekał w holu głównym po wyjściu z bagażami i tam zostaniemy rozlokowani do poszczególnych autokarów. W pierwszym hotelu, po przyjeździe nikt na nas nie czekał i znowu poruszaliśmy się po omacku. Była kartka od pilota, ale na zorganizowanej wycieczce to za mało. Podobne odczucia mieliśmy w ostatnim dniu. Od rana do popołudnia byliśmy zostawieni sami sobie przez biuro. Osoby odlatujące w nocy, były bez opieki cały dzień. W tym osoby starsze nie znające miasta, nie umiejące dotrzeć do centrum. Łatwo zgubić się w metrze, czy tramwaju. Doba hotelowa kończyła się o 12.00, więc coś trzeba było z sobą zrobić przez wiele godzin. Biuro nie zadbało o zapełnienie tego czasu. Po przywiezieniu nas na lotnisko, kierowca hiszpański wysadził nas i nikt nie zadbał o pokierowanie nas do odpowiedniego terminala. Znowu błądziliśmy i szukaliśmy odprawy bagażowej. Dla ludzi młodych nie był to duży problem, ale dla starszych z ciężkimi walizkami - już tak. Reasumując: początek i koniec wycieczki źle zorganizowany, zwłaszcza fatalny ostatni dzień. Pozostałe dni, przejazdy, zwiedzanie, noclegi, oceniam bardzo dobrze.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Hiszpania

España verde

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
4 839 Pln
Oszczędzasz: 1 040 PLN
Dorosły
3 799pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 7 598 pln razem
Oszczędzasz 1 040 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter