phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
2 898PLN
Dorośli: 2 śniadania i obiadokolacje So 20.10 – Pt 02.11.18 (14 dni)
Itaka

Viva Iberia Kod: XESVIVA Hiszpania \ Francja \ Portugalia

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes

Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km.

Lato 2018
Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. GRANADA - KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LIZBONA - CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. FATIMA - BATALHA - SAN PEDRO DE MOEL - NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. SALAMANKA - ÁVILA - ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. BURGOS - SAN SEBASTIAN - LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
5,5 / 6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. GRANADA - KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LIZBONA - CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. FATIMA - BATALHA - SAN PEDRO DE MOEL - NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. SALAMANKA - ÁVILA - ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. BURGOS - SAN SEBASTIAN - LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,5 / 6
Ogólna ocena
z 487 opinii
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Być, poczuć, posmakować…powrócić. Viva Iberia odkrywa dzień po dniu to co najlepsze, najpiękniejsze i warte poznania. Hiszpańsko-portugalska odyseja spełnia oczekiwania ambitnego (...) rozwiń
Być, poczuć, posmakować…powrócić. Viva Iberia odkrywa dzień po dniu to co najlepsze, najpiękniejsze i warte poznania. Hiszpańsko-portugalska odyseja spełnia oczekiwania ambitnego turysty, któremu nie przeszkadza trud podróży, ciągła zmiana miejsc czy śniadanie o świcie. Jest to perfekcyjnie zorganizowana eskapada zaspokajająca potrzeby tego kto kocha perły architektury starej i nowoczesnej, tego kto lubi spacer w gąszczu wąskich uliczek i chwilę wytchnienia w towarzystwie pysznej kawy, a także tego kto czeka na piękne pejzaże, moc wrażeń kulturalnych i duchowych. Viva Iberia jest jak smakowity tort, gdzie warstwa po warstwie odkrywasz uroki kolejnych miejsc, chłoniesz atmosferę, zgłębiasz doznania i masz ochotę na więcej i więcej. Wszystko to nie byłoby możliwe bez doświadczonych Panów Kierowców dbających o bezpieczeństwo podróży i przede wszystkim Pana Marcina – niezwykłego przewodnika, profesjonalisty w każdym calu, o niespotykanej kulturze osobistej, który niespiesznym krokiem nas oprowadził, poszerzył horyzonty i wiedzę oraz pokazał nam znacznie więcej niż wynikało to z programu. Brawo, brawo, brawo. Nic dodać nic ująć, po prostu cud, miód i …Viva Iberia. Trzeba tam koniecznie być, poznać, posmakować i …..powrócić.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
26-30 lat, sam/a wrzesień 2017
Niesamowita przygoda rozwiń
Niesamowita przygoda
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
WYCIECZKA BARDZO DOBRZE ZORGANIZOWANA WYMAGACJACA CO PRAWDA DOBREJ KONDYCJI JEDNAGZE MIEJSCA KTÓRE SA DO OBEJRZENIA REKOMPENSUJA TRUDY OWEJ WYPRAWY.PILOT PAN MARCIN BARDZO KOMPETENTNIE I (...) rozwiń
WYCIECZKA BARDZO DOBRZE ZORGANIZOWANA WYMAGACJACA CO PRAWDA DOBREJ KONDYCJI JEDNAGZE MIEJSCA KTÓRE SA DO OBEJRZENIA REKOMPENSUJA TRUDY OWEJ WYPRAWY.PILOT PAN MARCIN BARDZO KOMPETENTNIE I FACHOWO PRZYGOTOWANY MERYTORYCZNIE I PRAKTYCZNIE CO DO PROGRAMU VIVA IBERIA,POMOCNY USMIECHNIETY BARDZO POZYTYWNY CZLOWIEK Z KTÓRYM W SPOSÓB BARDZO PRZYJEMNY PODROZOWALO SIE PO HISZPANII I PORTUGALII.HOTELE BARDZO WYGODNE CZYSTE I W BLISKIEJ ODLEGLOSCI OD WYZNACZONEJ TRASY ZWIEDZANIA.Z CZYSTYM SUMIENIEM MOGE SZCZERZE ZACHECIC DO SKORZYSTANIA Z OWEJ OFERTY ITAKI.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2017
Wyrazam pozytywna opinie. ogolnie opinia pozytywna. Kierowcy nie pomagaja wynosic bagazy z lukow bagazowych. W Gliwicach bardzo nieprzyjemny kierowca w strugach deszczu wysadzil nas z busa /a (...) rozwiń
Wyrazam pozytywna opinie. ogolnie opinia pozytywna. Kierowcy nie pomagaja wynosic bagazy z lukow bagazowych. W Gliwicach bardzo nieprzyjemny kierowca w strugach deszczu wysadzil nas z busa /a mogl zaledwie kilkanascie metrow podjechac pod zadaszenie/. Pan Marcin polot - profesjonalista.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2017
wspaniała przygoda ze wspaniałym przewodnikiem który ciekawie opowiadał i potrafił poruszyć naszą wyobraźnie dotycząca tamtych wydarzeń. fajna,wiele do zobaczenia i wspaniale (...) rozwiń
wspaniała przygoda ze wspaniałym przewodnikiem który ciekawie opowiadał i potrafił poruszyć naszą wyobraźnie dotycząca tamtych wydarzeń. fajna,wiele do zobaczenia i wspaniale zorganizowany przebieg wycieczki
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a wrzesień 2017
Wycieczka była wyjątkowo udaną ofertą i pomimo trudów - blisko 9 tys. km. przejechanych łącznie - próżno byłoby szukać, w tej spójnej całości, przysłowiowej 'dziury'. Złożył (...) rozwiń
Wycieczka była wyjątkowo udaną ofertą i pomimo trudów - blisko 9 tys. km. przejechanych łącznie - próżno byłoby szukać, w tej spójnej całości, przysłowiowej 'dziury'. Złożył się na to nie tylko program i znający swój fach przewodnik ale i zbiór zdyscyplinowanych uczestników zainteresowanych przedstawianymi im propozycjami. Głównie należy docenić pracę kierowców oraz przewodnika, stanowili bowiem zespół podkreślający perfekcję organizacji imprezy i tworzyli atmosferę, której każdy życzyłby sobie w domu. To dzięki Nim te dwa tygodnie przejazdów były chwilą, którą nie tylko zapamięta się na długo ale i chętnie powróci do odwiedzanych miejsc.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
31-40 lat, sam/a wrzesień 2017
Bardzo bogaty, wszechstronny i niebywale kompleksowy program wycieczki. Największy nacisk położony jest na historyczne miejsca, turystyczne hot spoty i architekturę - historyczną ale i (...) rozwiń
Bardzo bogaty, wszechstronny i niebywale kompleksowy program wycieczki. Największy nacisk położony jest na historyczne miejsca, turystyczne hot spoty i architekturę - historyczną ale i współczesną - tutaj świetnym przykładem jest Walencja, gdzie program łączy i historię i współczesność. Z ogromną szczegółowością potraktowane są zabytki sakralne, sztandarowe przykłady najpiękniejszej iberyjskiej architektury, w tym arabskiej – jak choćby w Sewilli czy Cordobie, nie wspominając o Alhambrze. Nie ma natomiast w programie żadnych parków narodowych, czy też obiektów przyrodniczych, wyjąwszy przylądki w Portugalii. Dla wielu osób magnesem jest też Fatima i Lourdes, połączenie w programie tych dwóch sanktuariów to ciekawy i ceniony przez część uczestników pomysł. Mankamentem tak napiętego programu jest jednak dramatycznie mało czasu na czas wolny w poszczególnych miastach, który z uwagi na długie przejazdy musi być dość krótki. Coś za coś, trzeba być świadomym na co się decydujemy, bo ta wycieczka to naprawdę zaawansowany program. Zdecydowanie polecam zapoznanie się z głównymi punktami programu, ponieważ jest ich mnóstwo, a w tym gąszczu można się zagubić. Plusem jednak jest możliwość wyboru, jeśli ktoś np. nie chce iść do sanktuarium - po prostu może zrobić coś innego. Na plus również dodatkowa wycieczka do Toledo pod Madrytem. Viva Iberia to doskonały wstęp do bardziej szczegółowego poznawania Hiszpanii i Portugalii. Zdecydowanie na plus oceniam merytoryczne i organizacyjne przygotowanie pilota (Pana Marcina), który w sposób szalenie ciekawy przedstawiał poszczególne punkty programu i dodatkowe ciekawostki, o których przedtem nie wiedziałam, nawet znając dobrze historię Hiszpanii. Organizacyjnie również podołał wyzwaniom, które pojawiły się dość nieoczekiwanie zwłaszcza, że dotyczy sytuacji losowej, nie do przewidzenia. Panowie kierowcy pomocni i uprzejmi (Panowie Daniel i Andrzej), autokar zawsze wysprzątany. Poważnym problemem na trasie przejazdu w mojej opinii jest jednak hotel czy raczej motel pod Madrytem. Pominąwszy kwestię, że hotel ma wszelkie znamiona motelu, co jest jeszcze do zaakceptowania, absolutnie nie do zaakceptowania jest to co się tam serwuje. W grupie pojawił się pomysł zamówienia jedzenia na własną rękę, niestety nie został zrealizowany. Osobiście żałuję, że jednak postanowiłam dać szansę tamtejszej kuchni, ponieważ skończyło się następnego dnia na przykrej niestrawności i problemach z żołądkiem. W prostych żołnierskich słowach - kuchnia tam serwowana, kurczak w panierce i frytki opływające tłuszczem ze starej frytury grożą rozstrojem żołądka na następne dni. Dla mnie sytuacja nie do zaakceptowania, ponieważ mogłam stracić zwiedzanie Burgos. W pozostałych hotelach na trasie - jedzenie było dobre lub nawet bardzo dobre, zwłaszcza w Blanes (Hiszpanii) i w Torres Novas (Portugalia). Przydzielanie osób na dokwaterowanie czy w autobusie jest zbyt przypadkowe według mnie. Wskazana byłaby większa dokładność w przypadku dokwaterowania pod względem wieku lub umożliwienie ludziom dobranie się według swoich preferencji - co jest już możliwe po 24 godzinach spędzonych w autokarze na przejeździe. W przypadku przejazdu powrotnego - przerwy były dramatycznie krótkie a przejazdy długie. Niestety odległość jest ogromna, normy pracy kierowców określone, trzeba brać to pod uwagę decydując się na tą wycieczkę. Pilot wielokrotnie ostrzegał nas przed kradzieżami kieszonkowymi, które są plagą turystycznych miejsc - na tyle skutecznie, że nikomu nic nie ukradziono. Ogólna ocena to bardzo dobra, Viva Iberia to ambitna wycieczka dla ambitnych turystów.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 2
 • 3
 • 5
zwiń
6 / 6
26-30 lat, sam/a wrzesień 2017
Bardzo bogaty program wycieczki pozwala na poznanie Półwyspu Iberyjskiego w jego różnych odsłonach. Zobaczyliśmy zarówno duże, tętniące życiem miasta, jak i tereny prawie (...) rozwiń
Bardzo bogaty program wycieczki pozwala na poznanie Półwyspu Iberyjskiego w jego różnych odsłonach. Zobaczyliśmy zarówno duże, tętniące życiem miasta, jak i tereny prawie niezamieszkałe. Nadmorskie klify i wysokogórskie szczyty. Piękną przyrodę, liczne zabytki, dwa sanktuaria maryjne. Był też czas na odpoczynek na plaży czy w kawiarni. Wycieczka jest zdecydowanie godna polecenia. Jest to fantastyczna impreza dla osób lubiących tego typu wyjazdy i niebojących się długich przejazdów autokarowych. Program wycieczki został zrealizowany w całości, a nawet udało się wzbogacić go o dodatkowe elementy. Pilot doświadczony i kompetentny, spokojny i bardzo uprzejmy dla turystów. Kierowcy w autokarze również doświadczeni, jeździli płynnie, bez większych 'niespodzianek' dla pasażerów. Hotele i wyżywienie o zróżnicowanym, ale przyzwoitym standardzie. W hotelu pod Madrytem i pod Burgos kiepskie śniadania. Warto wybrać się na wyjazd fakultatywny do Nazare, z uwagi na świetną plażę, oraz na wycieczkę do Toledo, ze względu na piękne widoki.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a sierpień 2017
Wycieczka jak najbardziej udana .Oczywiści nie będę jedyną osobą ,która wychwala przewodnika p.Marcina. Kompetentny w swoim zawodzie .Jest to wycieczka objazdowa wiec pobyt w hotelu był (...) rozwiń
Wycieczka jak najbardziej udana .Oczywiści nie będę jedyną osobą ,która wychwala przewodnika p.Marcina. Kompetentny w swoim zawodzie .Jest to wycieczka objazdowa wiec pobyt w hotelu był na jedną noc (kilka godzin).Ogólnie hotele były czyste i wygodne (nawet Los Olivos -jakoś tak).Wyżywienie adekwatne do ceny wycieczki ,ale przesadą była kolacja ,w którymś z hoteli gdzie podano suchą sałatę na 6 osób ,a następnie po 20 minutach porcję indyka i zatopione w tłuszczu frytki .Ogólnie jedzenie było dobre .Co do autokaru to panowie kierowcy bez zarzutu,jedynie ergonomia autokaru(nowego) budzi zastrzeżenie.Chodzi o rozkładanie siedzeń w nocy w czasie dość długiej jazdy .
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a sierpień 2017
Wycieczka Viva Iberia świetna wycieczka, wspaniałe widoki, zabytki, temperatura odpowiednia. Polecam wszystkim. Pierwszy raz uczestniczyłem w 2 tygodniowej wycieczce, do tej pory były to (...) rozwiń
Wycieczka Viva Iberia świetna wycieczka, wspaniałe widoki, zabytki, temperatura odpowiednia. Polecam wszystkim. Pierwszy raz uczestniczyłem w 2 tygodniowej wycieczce, do tej pory były to tygodniowe wypady, jako osoba samotnie podróżująca obawiałem się czy czasami nie będzie smętnie. Teraz szczerze: wycieczka wspaniała, widoki, których można pozazdrościć, towarzystwo skompletowane wzorcowo. Do tej pory utrzymujemy kontakt i planujemy kolejny wypad Viva w innym miejscu. Temperatura na przełomnie sierpnia i września w granicach 22 - 34 stopnie przyjazna jak na ten klimat. Praca pilota, proszę zapamiętać to imię Marcin, wzorcowa, wiedza, której można pozazdrościć, wspaniała organizacja, kierowcy, a konkretnie kierowca nie pomagał starszym paniom w wyjmowani walizek z autokaru, tylko przyglądał się jak się męczą ( imienia nie będę wskazywał) dla mnie mało istotne, gdyż sam z przyjemnością pomagałem osobom mającym z tym problem. Wystąpił problem z jednym uczestnikiem wycieczki, który nie tolerował muzyki w autokarze, więc bywało cicho, głucho i smętnie. Jeżeli miałbym coś zaproponować w ulepszeniu tej oferty to zmiana jednego hotelu (znanego wszystkim), trochę więcej czasu na kąpiel w morzu w takich miejscach jak np. NAZARE. Reszta bez zastrzeżeń, tylko rezerwować i cieszyć się wspaniałymi widokami. Pozdrawiam Darek
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2017
Bardzo dobry program , zapewniający zwiedzenie najważniejszych obiektów architektury i kultury półwyspu iberyjskiego oraz widoków przyrody. Super program,wycieczka spełniła (...) rozwiń
Bardzo dobry program , zapewniający zwiedzenie najważniejszych obiektów architektury i kultury półwyspu iberyjskiego oraz widoków przyrody. Super program,wycieczka spełniła nasze oczekiwania.Pilot pan Marcin osoba bardzo kompetentna z ogromnym zasobem wiedzy jak i dużą kulturą osobistą i poczuciem humoru. Autokar wygodny chociaż mogło by być lepiej, mili kierowcy.Jesteśmy wspólnie z mężem zadowoleni z organizacji i z pewnością polecamy tę wycieczkę wszystkim tym którzy są zainteresowani aktywnym spędzeniem wakacji.Z pewnością może stanowić preludium do dalszego eksplorowania tej części Europy.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2017
Bardzo bogaty i intensywny program. Wysoka kultura osobista pilota. Jego pasja połączona z obszerną i rozległą wiedzą historyczną, przekazana przepiękną polszczyzną. Polecam, mimo rozbudowanego (...) rozwiń
Bardzo bogaty i intensywny program. Wysoka kultura osobista pilota. Jego pasja połączona z obszerną i rozległą wiedzą historyczną, przekazana przepiękną polszczyzną. Polecam, mimo rozbudowanego i chwilami męczącego programu, a nie bez wpływu były wysokie temperatury. Z takim pilotem miło zwiedzać cały świat. Kultura, wiedza, wyczucie i..... wszystko co dobre dla wycieczkowiczów. Ogromna wiedza, przekazana piękną, literacką polszczyzną. Wysoka kultura osobista. Wyczucie, zrozumienie, opiekuńczość, łatwa komunikacja.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
31-40 lat, sam/a sierpień 2017
Ocena pana pilota Marcina zasługuje na skalę wyższą nawet niż 6, niesamowita polszczyzna, języki hiszpański, portugalski, francuski, doświadczenie opis historii i wszystkich niuansów (...) rozwiń
Ocena pana pilota Marcina zasługuje na skalę wyższą nawet niż 6, niesamowita polszczyzna, języki hiszpański, portugalski, francuski, doświadczenie opis historii i wszystkich niuansów odwiedzanych miejsc. Osobiście ale takich osób byłoby promil, odwiedzających kluby salsowe, optymalnie byłoby być dzień szybciej tj. już w sobotę w okolicach Barcelony (w sobotę jest salsa w klubie w Barcelonie) i w ten sam dzień w Sewilli (lub dzień później tj. czwartek) gdzie jest kolejny klub salsowy. W Madrycie lokalizacja fatalna z dala od Metra uniemożliwiła wybranie na salsę, optymalniej byłaby lokalizacja jak pod Lizboną w okolicach Metra i wtedy można wyskoczyć w dowolnym dniu tygodnia na noc do Madrytu.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6 / 6
20-25 lat, z partnerem/ką sierpień 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 2
 • 3
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
31-40 lat, sam/a sierpień 2017
Wycieczka bardzo ciekawa i stanowiąca preludium do poznawania tej części Europy na własną rękę. Dzięki dużej ilości pokonywanych codziennie kilometrów pozwala na ogólne poznanie (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa i stanowiąca preludium do poznawania tej części Europy na własną rękę. Dzięki dużej ilości pokonywanych codziennie kilometrów pozwala na ogólne poznanie pejzażu geograficznego Półwyspu Iberyjskiego. Duża część programu wycieczki poświęcona jest zwiedzaniu kościołów i katedr z różnych epok z naciskiem na czasy panowania Maurów. Przed wyjazdem w mojej ocenie warto trochę poczytać na temat historii sztuki / architektury tego regionu gdyż po kilku dniach wszystko zaczyna się mieszać. W każdym zwiedzanym miejscu jest czas wolny do własnego zagospodarowania choć moim zdaniem w miastach takich jak Barcelona czy San Sebastian było go za mało. Autokar którym podróżowaliśmy był nowy, w miarę wygodny, zawsze czysty i dobrze przygotowany do trasy (za wyjątkiem końcowego etapu powrotu kiedy padł - ale po tylu kilometrach w sumie miał prawo :-) ). Kierowcy mili, pogodni i pomocni. Pilot - pan Marcin dobrze zorganizowany, z dużą wiedzą i doświadczeniem skutecznie panował nad realizacją programu wycieczki. Hotele typowe dla wycieczek objazdowych - raz lepsze, raz gorsze położone z reguły na obrzeżach miast co jest minusem ponieważ nie pozwala na poznanie uroków nocnego życia, które przecież w Hiszpanii jest bardzo bujne i bogate. Wyżywienie ogólnie w porządku aczkolwiek kuchnia mało hiszpańska bo oparta w głównej mierze na kurczaku. Lokalne smaki można poznawać we własnym zakresie w czasie wolnym w trakcie zwiedzania miast. Dla podróżujących samotnie mankamentem jest polityka biura podróży jeśli chodzi o kojarzenie w pokojach hotelowych osób które zdecydowały się na opcję dokwaterowania (różnicowanie tylko na poziomie płci z całkowitym pominięciem kwestii wieku). Generalnie wycieczkę oceniam bardzo pozytywnie i polecam ponieważ gwarantuje ona niezapomniane wrażenia i sprawia że ciężko powraca się z niej do rzeczywistości dnia codziennego...
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2017
Fantastyczna wycieczka. Program bardzo dobrze przygotowany pozwalający poznać uroki Hiszpanii i Portugalii. Profesjonalna i miła obsługa pilota. rozwiń
Fantastyczna wycieczka. Program bardzo dobrze przygotowany pozwalający poznać uroki Hiszpanii i Portugalii. Profesjonalna i miła obsługa pilota.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2017
[Program wycieczki bardzo bogaty,dający możliwość poznania półwyspu iberyjskiego - bardzo kompetentny, uprzejmy pilot p.Marcin. Niestety biorąc pod uwagę dystans 8,5 tys. (...) rozwiń
[Program wycieczki bardzo bogaty,dający możliwość poznania półwyspu iberyjskiego - bardzo kompetentny, uprzejmy pilot p.Marcin. Niestety biorąc pod uwagę dystans 8,5 tys. kilometrów do pokonania autokar nie sprostał naszym oczekiwaniom - było ciasno i niewygodnie, na koniec uległ awarii i odcinek z Norymbergi do Wrocławia przejechaliśmy naprawdę komfortowym niemieckim autokarem.Wyżywienie było monotonne( kurczak i frytki to chyba nie tradycyjne danie hiszpańskie) na śniadanie było bardzo mało czasu, nie mówiąc już o pośpiechu w jakim codziennie rano opuszczaliśmy hotel.Pragnę podkreślić znakomitą pracę kierowców i pilota wycieczki
 • 6
 • 5
 • 2
 • 1
 • 1
 • 5
zwiń
5 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 2
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a lipiec 2017
Wycieczka ze wszech miar cudowna , nawet dla ludzi starszych nie jest wyczerpująca .Pilot p.Marcin ,bardzo opiekuńczy z naprawdę dużą wiedzą miejsc i nie tylko zwiedzanych.Byłam na wielu (...) rozwiń
Wycieczka ze wszech miar cudowna , nawet dla ludzi starszych nie jest wyczerpująca .Pilot p.Marcin ,bardzo opiekuńczy z naprawdę dużą wiedzą miejsc i nie tylko zwiedzanych.Byłam na wielu wycieczkach po Europie z różnych biur ale ta jest nie do opisania.Jedynym mankamentem był hotel pod Madrytem Los Olivos gdzie potraktowano nas jak prosięta rzucając jedzenie na talerze .Dziękuję za imponujący program i pilota , który w bardzo ciekawy sposób potrafił swe wiadomosci przekazać.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a lipiec 2017
Wycieczka wspaniała, choć zbyt długie przejazdy w stosunku do czasu zwiedzania. Zadowolona, choć pilot zbyt mało opowiadał o kulturze i historii Hiszpanii. Milczące przejazdy można by było (...) rozwiń
Wycieczka wspaniała, choć zbyt długie przejazdy w stosunku do czasu zwiedzania. Zadowolona, choć pilot zbyt mało opowiadał o kulturze i historii Hiszpanii. Milczące przejazdy można by było urozmaicić chociaż filmem o Hiszpanii.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Bardzo dobrze zaplanowana i świetnie przeprowadzona wycieczka objazdowa. Program zrealizowany w 100, a nawet więcej procentach (dodatkowa wycieczka do Montserrat i Toledo, wieczorne zwiedzanie (...) rozwiń
Bardzo dobrze zaplanowana i świetnie przeprowadzona wycieczka objazdowa. Program zrealizowany w 100, a nawet więcej procentach (dodatkowa wycieczka do Montserrat i Toledo, wieczorne zwiedzanie Salamanki oraz pobyt w mieście sztuki i nauki w Walencji). Hotele na trasie, za wyjątkiem Hotelu Los Olivos pod Madrytem, o wysokim standardzie znacznie przewyższającym np. hotele na tego typu wycieczkach we Włoszech. Długa podróż przebiegła bezpiecznie i sprawnie dzięki profesjonalnej postawie Panów Kierowców (p.Bronek i p.Alek). Autokar, choć mógłby być na tak długą podróż bardziej przestronny, każdego dnia był wysprzątany a Panowie kierowcy zawsze skorzy do pomocy. Na oddzielną pochwałę zasługuje pilot p. Marcin, którego profesjonalizm, kultura osobista i wiedza obrosły już legendą. Po powrocie z Viva Iberia wiemy już, że opinie te są jak najbardziej uzasadnione. Oby więcej takich wycieczek w ofercie Itaki.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a lipiec 2017
Bardzo ciekawa wycieczka. W pigułce pokazuje piękne miejsca w Hiszpanii i Portugalii. Zachęca do powrotu i do dokładniejszego poznania Iberii. Całość oceniam pozytywnie. Zdarzały się małe (...) rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka. W pigułce pokazuje piękne miejsca w Hiszpanii i Portugalii. Zachęca do powrotu i do dokładniejszego poznania Iberii. Całość oceniam pozytywnie. Zdarzały się małe niemiłe niespodzianki (np. zimna woda w jednym z hoteli), ale ważniejsze były te miłe, jak zwiedzanie Montserrat czy nocne zwiedzanie Salamanki. Bardzo dobrze oceniam również pracę pilota (plus za wiedzę, cierpliwość i widoczne zamiłowanie do Hiszpanii I Portugalii) i kierowców (dbanie o bezpieczeństwo i czystość autokaru). Trudy długiej podróży rekompensują krajobrazy i zwiedzane miasta.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
41-50 lat, ze znajomymi lipiec 2017
Wspaniała wycieczka, aczkolwiek wymagająca - głównie za sprawą BARDZO BOGATEGO programu zwiedzania no i oczywiście odległości, jaka jest pokonywana w czasie podróży. Ale warto!!!. (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka, aczkolwiek wymagająca - głównie za sprawą BARDZO BOGATEGO programu zwiedzania no i oczywiście odległości, jaka jest pokonywana w czasie podróży. Ale warto!!!. Wspaniała organizacja całości imprezy, żadnych wpadek na trasie ani przy logistyce w kraju. Praca pilota (Pan Marcin) - REWELACYJNA, na bardzo wysokim i profesjonalnym poziomie. Wiedza na temat odwiedzanych miejsc - OGROMNA!!! W czasie całej podróży - przekazywanie super interesujących informacji na temat regionu, w którym się znajdowaliśmy, zabytków, kultury, obyczajów, historii. Również w odwiedzanych miastach informacje bardzo przydatne do spędzenia czasu wolnego. Kwestia autokaru i kierowców - na najwyższym poziomie, autokar super komfortowy, a kierowcy (Alek i Bronek) - super profesjonalnie przygotowani do podróży. Ani jednej wpadki na trasie, płynne i szybkie przejazdy, znajomość trasy, terenu, miejscowości - IDEALNA. Z czystym sumieniem mogę polecić tę imprezę każdemu, kto rozpoczyna swoją przygodę z Półwyspem Iberyjskim, jak i osobom, które chcą poszerzyć swoje horyzonty w zakresie kultury, sztuki i historii Hiszpanii i Portugalii.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 478 Pln -16%
2 898pln Razem Szczegóły ceny 5 796 pln
 • Promocja Lato 2018 Lato 2018

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 240 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter