phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
2 978PLN
Dorośli: 2 śniadania i obiadokolacje Sob 04.11 – Pt 17.11 (14 dni)
Itaka

Viva Iberia Kod: XESVIVA Hiszpania \ Francja \ Portugalia

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes
Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km.

Opis oferty

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte. 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
5,5 / 6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ.
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do Fatimy. Możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 220 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte. 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5,5 / 6
Ogólna ocena
z 416 opinii
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
6 / 6
41-50 lat, sam/a kwiecień 2017
Bardzo dobrany program wycieczki, wygodne hotele i przewodnik z wielką wiedzą i dobrym przekazem historii Hiszpanii i Portugalii. Bardzo zadowolona jestem z Viva Iberia. rozwiń
Bardzo dobrany program wycieczki, wygodne hotele i przewodnik z wielką wiedzą i dobrym przekazem historii Hiszpanii i Portugalii. Bardzo zadowolona jestem z Viva Iberia.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2017
Wycieczka wspaniała! Jesteśmy oczarowani, zaczarowani. Zobaczyliśmy wspaniałe miejsca: zabytki najwyższej klasy, piękne budowle, pałace, strzeliste katedry, ołtarze, rzeźby, posągi, marmury, (...) rozwiń
Wycieczka wspaniała! Jesteśmy oczarowani, zaczarowani. Zobaczyliśmy wspaniałe miejsca: zabytki najwyższej klasy, piękne budowle, pałace, strzeliste katedry, ołtarze, rzeźby, posągi, marmury, alabastry, złocenia, misterne ornamenty w stylu arabskim. Do tego krajobrazy: ogrody cudnej urody, oliwne i pomarańczowe gaje, platany, dęby korkowe, palmy, wiosnę w rozkwicie...nie tylko w Madrycie, szmaragdowy Atlantyk widziany z wysoka w Cabo da Roca! To nie żadna fanaberia - VIVAT VIVA IBERIA !!. Wycieczka świetnie zorganizowana. Program bardzo ciekawy, zrealizowany perfekcyjnie (w miarę możliwości z dodatkowymi atrakcjami), przybliża pojęcie o Hiszpanii i Portugalii. Nie mamy zastrzeżeń co do standardu hoteli, ani wyżywienia. Ogólnie wrażenia wspaniałe! Na szczególne uznanie zasługuje praca pilota p.Marcina-ogromna wiedza, znajomość tematu, zaangażowanie, kultura. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki i bardzo ją polecamy!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2017
bardzo duży obszar do zwiedzania pozwalający ogólnie zapoznać się z geografią i historią Hiszpanii oraz Portugalii.Mnóstwo ciekawych miejsc,wspaniałe zabytki,drzewka pomarańczowe (...) rozwiń
bardzo duży obszar do zwiedzania pozwalający ogólnie zapoznać się z geografią i historią Hiszpanii oraz Portugalii.Mnóstwo ciekawych miejsc,wspaniałe zabytki,drzewka pomarańczowe na długo pozostaną w pamięci.Świetny pilot.Tempo zwiedzania dostosowane do wszystkich uczestników.Nie pierwszy raz podróżowałam z Itaką i na pewno nie ostatni
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
26-30 lat, sam/a marzec 2017
Super wycieczka! Pilot Marcin P. powinien dostać miano najlepszego pilota wszech czasów za: umiejętności organizacyjne i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, wiedzę i umiejętność (...) rozwiń
Super wycieczka! Pilot Marcin P. powinien dostać miano najlepszego pilota wszech czasów za: umiejętności organizacyjne i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, wiedzę i umiejętność opowiadania, profesjonalizm, znajomość kilku języków i wiele, wiele innych cech, które czynią go fantastycznym w tym co robi. Dzięki niemu mimo wielu przeciwności udało nam się zobaczyć Alhambrę oraz wiele innych, dodatkowych punktów programu, odpowiadał na bieżąco na nasze potrzeby i problemy. Jeśli chodzi o jedzenie w hotelach to wszystkie obiadokolacje(ok 20 wieczorem) były smaczne i sycące, śniadania(zazwyczaj ok 7 rano) w dwóch ostatnich hotelach były niewystarczające. W środku dnia trzeba zorganizować sobie posiłek we własnym zakresie ale nie ma z tym problemu ze względu na zazwyczaj ok godziny wolnego czasu w ciągu dnia no i czas spędzany w autokarze, można też zabrać sobie zapasy z Polski.Wycieczka ma charakter poglądowy a i tak często udawało się poczuć atmosferę poszczególnych miast.Od rana zwiedzanie po południu autokar i wyjazd do kolejnego miasta, dlatego poza sezonem można przygotować się na niższe temperatury szczególnie w Burgos i Salamance. W autokarze spędza się dużo czasu więc warto zaopatrzyć się w ciekawą książkę na podróż, mi to odpowiadało, zwiedzanie po ok 5-6h dziennie nie było aż tak męczące.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a marzec 2017
Bardzo ciekawy program wycieczki o charakterze przekrojowym, doskonały pilot pan Marcin posiadający wieloletnie doświadczenie i wiedzę fachową. Znakomici kierowcy. Dalej hotele o dobrym (...) rozwiń
Bardzo ciekawy program wycieczki o charakterze przekrojowym, doskonały pilot pan Marcin posiadający wieloletnie doświadczenie i wiedzę fachową. Znakomici kierowcy. Dalej hotele o dobrym standardzie i ogòlnie dobrym wyżywieniu (może oprócz śniadań).
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2017
Program zwiedzania bardzo intensywny ,dla osób o dobrej kondycji.Miejsca które zobaczyliśmy i zwiedziliśmy bardzo atrakcyjne.Wykreśliłabym z trasy Burgos w zamian za dłuższy pobyt (...) rozwiń
Program zwiedzania bardzo intensywny ,dla osób o dobrej kondycji.Miejsca które zobaczyliśmy i zwiedziliśmy bardzo atrakcyjne.Wykreśliłabym z trasy Burgos w zamian za dłuższy pobyt w San Sebastian oraz skróciłabym zwiedzanie Eskurialu / szczególnie część z grobowcami królów/. Praca pilota p.Marcina oraz p.kierowców bez zastrzeżeń .Cena wycieczki do jakości serwowanych posiłków i hoteli dobra. Pan Marcin posiada b.dużą wiedzę historyczną .Przekaz tak rozległych informacji niekiedy był nużący, za mało informacji praktycznych. Uczestnicy wycieczki poza małymi wyjątkami zdyscyplinowani.
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a marzec 2017
Bardzo fajna wycieczka ,super przewodnik Marcin posiadajacy bardzo duza wiedze na temat histori ,kultury regionu . rozwiń
Bardzo fajna wycieczka ,super przewodnik Marcin posiadajacy bardzo duza wiedze na temat histori ,kultury regionu .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
26-30 lat, z partnerem/ką marzec 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2017
Bardzo dobrze zorganizowana. Super przewodniczka, o szerokiej wiedzy na każdy temat, od historii przez obyczaje, kulinaria, tradycje, polityczna sytuacje na roślinkach skończywszy. Kierowcy (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana. Super przewodniczka, o szerokiej wiedzy na każdy temat, od historii przez obyczaje, kulinaria, tradycje, polityczna sytuacje na roślinkach skończywszy. Kierowcy również bardzo profesjonalni i sympatyczni. Jestesmy zadowoleni i na pewno skorzystamy znowu z waszych usług. Cena warta jakości. SUPER
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, ze znajomymi marzec 2017
Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka, super program i Pani przewodnik. Już po raz drugi brałam udział w wycieczce objazdowej zorganizowanej przez Itakę i po raz drugi jestem bardzo zadowolona. (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka, super program i Pani przewodnik. Już po raz drugi brałam udział w wycieczce objazdowej zorganizowanej przez Itakę i po raz drugi jestem bardzo zadowolona. Cały wyjazd był bardzo udany, program wycieczki bardzo napięty ale nie męczący. Pani pilot była osobą bardzo dobrze zorganizowaną i posiadającą bardzo dużą wiedzę o historii danego regionu,miasta i samych zabytków. A było co podziwić.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a marzec 2017
Bogaty i intensywny program. Ogromna wiedza i interesujący przekaz pilotki p.Wiolety. Dobra organizacja. Hiszpania i Portugalia z niedosytem :). Intensywnie, poglądowo - wiadomo gdzie warto (...) rozwiń
Bogaty i intensywny program. Ogromna wiedza i interesujący przekaz pilotki p.Wiolety. Dobra organizacja. Hiszpania i Portugalia z niedosytem :). Intensywnie, poglądowo - wiadomo gdzie warto wrócić.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 6
 • 5
 • 4
zwiń
6 / 6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2017
Bardzo podobało mi się włączenie Montserrat i Toledo - uważam jednak, że powinno tak być w standardzie. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny i można było liznąć specyfikę każdego zwiedzanego (...) rozwiń
Bardzo podobało mi się włączenie Montserrat i Toledo - uważam jednak, że powinno tak być w standardzie. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny i można było liznąć specyfikę każdego zwiedzanego regionu, co dawało dość dobry, choć z konieczności ogólny ogląd płw. iberyjskiego. Atrakcyjna była zwł. część portugalska (krajobrazowo zupełnie inna niż hiszpańska). Niemniej tu zabrakło tematu Fado - informacji na ten temat, etc. Zaskoczenie na plus: Figueres, Montserrat, Cordoba, katedra w Sevilli i Bourgos, Lizbona - tramwaj, Porto - rejs (uwaga Tripas, to nie są takie nasze flaki), wycieczka fakultatywna i Fatima, Avilla, Toledo, Prado| na minus: reszta Madrytu i procesja w Lourds jak i po trosze samo sankturaium. Reszta była tak fajna jak miała być.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5 / 6
31-40 lat, sam/a marzec 2017
Wycieczka dość dobrze zorganizowana o bardzo bogatym programie. Wrażenia rekompensują niedociągnięcia i drobne niewygody. Duża ilość katedr i kościołów sprawia, że charakter wycieczki (...) rozwiń
Wycieczka dość dobrze zorganizowana o bardzo bogatym programie. Wrażenia rekompensują niedociągnięcia i drobne niewygody. Duża ilość katedr i kościołów sprawia, że charakter wycieczki jest trochę pielgrzymkowy. Równoważone jest to nieco przepięknymi widokami po trasie oraz plenerowymi punktami programu. Wiedza Pani pilot imponująca. Kierowcy kulturalni i pomocni. Wymagane przerwy w pracy kierowców dopilnowane co do minuty. Osoby podróżujące samotnie muszą się liczyć z tym, że 90% noclegów jest w pokojach 3 osobowych, czasem bardzo ciasnych z 2 łóżkami i dostawką. Generalnie program wycieczki daje ogólny pogląd na oba kraje i możliwość wyboru przyszłych powrotów.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a marzec 2017
Wrażenia wzrokowe, zapachowe i kulturowe wynagradzały trudy podróży. Dobrze zorganizowana wycieczka o znaczących walorach poznawczych. rozwiń
Wrażenia wzrokowe, zapachowe i kulturowe wynagradzały trudy podróży. Dobrze zorganizowana wycieczka o znaczących walorach poznawczych.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2016
doskonały pilot rozwiń
doskonały pilot
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6 / 6
41-50 lat, sam/a październik 2016
Czytałam wiele hymnów pochwalnych na temat p. Pilota, więc nie zamierzam pisać kolejnego, ponieważ ani nie operuję tak piękną polszczyzną, ani nie potrafię wyrazić swojego uznania w tak (...) rozwiń
Czytałam wiele hymnów pochwalnych na temat p. Pilota, więc nie zamierzam pisać kolejnego, ponieważ ani nie operuję tak piękną polszczyzną, ani nie potrafię wyrazić swojego uznania w tak ujmujący, a zarazem niekonwencjonalny sposób, jak p. Marcin robił to, niezmordowanie dzień po dniu, omawiając kolejne etapy naszej podróży. Ogromne wyrazy wdzięczności należą się też p. Kierowcom - Bronisławowi i Alkowi, którzy za kierownicą, przez wiele godzin, czuwali nad naszym bezpieczeństwem, wioząc nas zawsze czystym i nienagannie wysprzątanym autokarem. Ponieważ, przez całe dwa tygodnie, był on naszym drugim domem, Ich profesjonalizm, życzliwość, uśmiech i pomoc, były dla nas niezmiernie ważnym atutem w przezwyciężaniu trudów podróży każdego dnia. Nie zabawię się w opisywanie tego, co zobaczyliśmy, zwiedziliśmy i podziwialiśmy, ponieważ to jest ujęte w programie. A to, czego tam nie ma, a mimo to, dzięki uprzejmości p. Pilota i p. Kierowców zostało nam pokazane, często zapierało dech w piersiach. Hotele o różnym standardzie. Żaden z nich nie popsuł nam humoru ani nie odebrał chęci dalszego podróżowania. Jeśli ktoś ma ochotę na wygodniejsze zakwaterowanie, w ładniejszych okolicach, powinien wybrać wczasy w pięciogwiazdkowych apartamentach. Jeżeli śniadanko było zbyt skromne, mieliśmy okazję zjeść coś na mieście, probując lokalnych potraw. I oto przecież chodzi, żeby zasmakować wszystkich uroków zwiedzanych miejsc, z całą ich tradycją, kulturą, zwyczajami i zapachami. Dla tych, którzy nie przepadają za upałem, październik był odpowiednią porą do zwiedzania. Nawet jeśli zdarzały się chwile, że pogoda nas nie rozpieszczała, następny ciepły i słoneczny dzień wynagradzał nam wszystko w nadmiarze. Mam jedną radę dla tych, którzy wybierają się na tę wycieczkę w najbliższym czasie. Zabierzcie ze sobą z domu dobry humor, uśmiech i dużo pieniędzy. A na koniec dodam, że marzy mi się jeszcze jedna taka 'Viva Iberia' z tą samą Ekipą. Bogusia
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, sam/a październik 2016
Pilot i kierowcy świetni. Program spełnił moje oczekiwania-oczywiście chciałoby się więcej czasu spędzić w poszczególnych miejscach, a trudy długich przejazdów wynagrodziło świetne (...) rozwiń
Pilot i kierowcy świetni. Program spełnił moje oczekiwania-oczywiście chciałoby się więcej czasu spędzić w poszczególnych miejscach, a trudy długich przejazdów wynagrodziło świetne towarzystwo. Jedzenie mi nie smakowało tylko w hotelu k. Granady. Flamenco w Granadzie nie warte tej ceny, ciekawszy byłby wieczór z flamenco w jakieś knajpce, przy stoliku.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5 / 6
41-50 lat, sam/a październik 2016
Bardzo fajna wycieczka, chociaż wyczerpująca, od samego rana do późnego wieczoru. rozwiń
Bardzo fajna wycieczka, chociaż wyczerpująca, od samego rana do późnego wieczoru.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 4
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2016
dobrze przygotowana, dzieki pilotowi bardzo atrakcyjna i zajmujaca. Super rozwiń
dobrze przygotowana, dzieki pilotowi bardzo atrakcyjna i zajmujaca. Super
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
5 / 6
41-50 lat, z partnerem/ką październik 2016
Program wycieczki bardzo atrakcyjny i intensywny. Wspaniałe zabytki, piękne krajobrazy. Hotele na dobrym poziomie, Jedzenie też nie najgorsze. Idealny termin. Przywitała nas piękna pogoda. (...) rozwiń
Program wycieczki bardzo atrakcyjny i intensywny. Wspaniałe zabytki, piękne krajobrazy. Hotele na dobrym poziomie, Jedzenie też nie najgorsze. Idealny termin. Przywitała nas piękna pogoda. Program wycieczki - bogaty. Każdy dzień zagospodarowany profesjonalnie.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2016
Wycieczkę polecam każdemu pasjonatowi zwiedzania i poznawania nowych miejsc. Emocje i widoki zapierajace dech w piersiach! Rewelacyjny pan pilot realizujący nie tylko elementarny program, (...) rozwiń
Wycieczkę polecam każdemu pasjonatowi zwiedzania i poznawania nowych miejsc. Emocje i widoki zapierajace dech w piersiach! Rewelacyjny pan pilot realizujący nie tylko elementarny program, prawdziwy pasjonat i profesjonalista w jednym, znakomity organizator. Życzliwi i uczynni panowie kierowcy.Pokoje hotelowe o europejskim standardzie. Jedynym mankamentem był autokar - trzy noce i wiele godzin w ciągu dnia w ciasnej przestrzeni bez możliwości odchylenia oparcia z uwagi na uczestników wycieczki siedzących z tyłu, którzy swoich foteli też nie mogli odchylić, mając za plecami toaletę. Moc wrażeń, miła atmosfera i wspaniała pogoda minimalizowały te niedogodności. Reasumując, wyjazd bardzo udany.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2016
Wyjazd udany-pilot wycieczki Pani Marcin rewelacyjny.Po raz pierwszy spotkałam sie z tak znakomitym pilotem.Pracuje na dobry wizerunek firmy. Autokar jak na taką długą trase stanowczo za ciasny. (...) rozwiń
Wyjazd udany-pilot wycieczki Pani Marcin rewelacyjny.Po raz pierwszy spotkałam sie z tak znakomitym pilotem.Pracuje na dobry wizerunek firmy. Autokar jak na taką długą trase stanowczo za ciasny. Kierowcy -Pan Bogdan, oraz jego kolega - pewnie prowadzący autokar , dbający o czystość w pojeżdzie. Proszę pomyśleć o bardziej wygodnym autokarze jak na taką długą trasę . Wycieczka poglądowa - pieknie dobrana trasa - dodatkowy prezent od firmy zwiedzanie Mont Serat , oraz Toledo . Chętnie ponownie wybiorę się na następną wycieczkę z Biurem Itaka .
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2016
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Wspaniały przewodnik o dużej wiedzy, erudycji, przekazujący wiedzę ciekawie i zrozumiale. Bardzo dobry organizator i opiekun grupy. rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana. Wspaniały przewodnik o dużej wiedzy, erudycji, przekazujący wiedzę ciekawie i zrozumiale. Bardzo dobry organizator i opiekun grupy.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
 • 6
zwiń
5 / 6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2016
było pięknie rozwiń
było pięknie
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

 • Dojazd własny
Cena/os.:
3 498 Pln -14%
2 978pln Razem Szczegóły ceny 5 956 pln

Infolinia

 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20

Podziel się

Facebook Google+

Dlaczego warto?

 1. Kompletne ceny - nasze ceny nigdy nie zawierają żadnych ukrytych opłat.
 2. Gwarancja ubezpieczeniowa - 200 000 000 PLN
 3. Wygoda — rezerwujesz kiedy chcesz.

Bezpieczeństwo

Dane w procesie rezerwacji chronimy i szyfrujemy certyfikatem

Thawte

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter