phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Viva Iberia

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra
 • śniadania i kolacje w cenie

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
3 048PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 15.10 – Pt 28.10.22
Itaka
 • Promocja LATO 22 LATO 22
Hiszpania / Francja / Portugalia

Viva Iberia

 • Promocja LATO 22 LATO 22
Kod: XESVIVA
5.5 /6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, między innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. GRANADA – KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LIZBONA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu w Fatimie lub okolicach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. FATIMA – BATALHA – SAN PEDRO DE MOEL – NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do hotelu. Jeśli nocleg jest w Fatimie, możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. SALAMANKA – ÁVILA – ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. BURGOS – SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stóp dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 230 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 os.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
 5. Trasa wycieczki objazdowej Viva Iberia, oprócz Hiszpanii, przebiega m.in. przez Francję oraz Portugalię. Zapoznaj się z warunkami wjazdu do tych krajów na stronie: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/.
 6. Niemcy: podczas postojów w Niemczech wymagane jest zakrywanie ust i nosa maseczką medyczną (z filtrem FFP2 lub KN95). Nakaz noszenia maseczki dotyczy również otwartej przestrzeni, gdy nie da się zachować wymaganego odstępu 1,5 m.

LATO 2022
Informacje o regionie
Galeria regionu

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes
Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km. W 2021 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, między innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. GRANADA – KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LIZBONA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu w Fatimie lub okolicach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. FATIMA – BATALHA – SAN PEDRO DE MOEL – NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do hotelu. Jeśli nocleg jest w Fatimie, możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. SALAMANKA – ÁVILA – ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. BURGOS – SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stóp dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 230 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 os.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
 5. Trasa wycieczki objazdowej Viva Iberia, oprócz Hiszpanii, przebiega m.in. przez Francję oraz Portugalię. Zapoznaj się z warunkami wjazdu do tych krajów na stronie: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/.
 6. Niemcy: podczas postojów w Niemczech wymagane jest zakrywanie ust i nosa maseczką medyczną (z filtrem FFP2 lub KN95). Nakaz noszenia maseczki dotyczy również otwartej przestrzeni, gdy nie da się zachować wymaganego odstępu 1,5 m.
Położenie na mapie
Opinie klientów (717)

Ocena ogólna

5.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
99%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 5.6
 • 4.6
 • 4.8
 • 5.0
 • 5.3

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2021
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2021
Wyjazd bardzo ciekawy, dający ogólne pojęcie o Hiszpanii i Portugalii. Teraz kolej na poznawanie oddzielnych regionów. Wycieczka bardzo ciekawa. Pilot, który się nami opiekował (Marcin) to (...) rozwiń
Wyjazd bardzo ciekawy, dający ogólne pojęcie o Hiszpanii i Portugalii. Teraz kolej na poznawanie oddzielnych regionów. Wycieczka bardzo ciekawa. Pilot, który się nami opiekował (Marcin) to chodząca encyklopedia, składnica wiedzy, kultura osobista i wszystko co najlepsze.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2021
Super program duzo zwiedzenia bardzo dobry pilot wycieczki pan Marcin bardzo precyzyjnie opowiadal piekne miejsca w hiszpani i portugali polecam wszystkim pozdrawiam rozwiń
Super program duzo zwiedzenia bardzo dobry pilot wycieczki pan Marcin bardzo precyzyjnie opowiadal piekne miejsca w hiszpani i portugali polecam wszystkim pozdrawiam
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2021
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2021
Super wycieczka dla osób nastawionych na zwiedzanie. rozwiń
Super wycieczka dla osób nastawionych na zwiedzanie.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2021
Wycieczka była niesamowita. Wymagająca, ale bardzo dobrze zorganizowana. Przewodnik był nie tylko profesjonalnie przygotowany ale też świetnie zorganizowany. Nawet fakt że popsuł się autokar (...) rozwiń
Wycieczka była niesamowita. Wymagająca, ale bardzo dobrze zorganizowana. Przewodnik był nie tylko profesjonalnie przygotowany ale też świetnie zorganizowany. Nawet fakt że popsuł się autokar mogę zaliczyć do udanych atrakcji wyjazdu. Nic dodać nic ująć. 100 procentowa satysfakcja.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a sierpień 2021
Pełnowartościowa, fantastycznie zorganizowana wycieczka. W 14 dni zobaczyłem więcej niż niektórzy przez pół życia. Przewodnik nie pozostawił żadnego pytania bez odpowiedzi. Czułem się (...) rozwiń
Pełnowartościowa, fantastycznie zorganizowana wycieczka. W 14 dni zobaczyłem więcej niż niektórzy przez pół życia. Przewodnik nie pozostawił żadnego pytania bez odpowiedzi. Czułem się zaopiekowany i byłem pewny, że jestem "w dobrych rękach" co pozwoliło mi się maksymalnie skupić na urokach jakie przewidziała wycieczka. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Proszę nie myśleć tylko działać :)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 4
 • 3
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a lipiec 2021
Wycieczka do Hiszpanii i Portugalii w tytule Viva Iberia była i stała się piękną przygodą życia.W ofercie znalazły się miasta Hiszpanii i Portugalii w jednym wyjeździe które mogłem zobaczyć. (...) rozwiń
Wycieczka do Hiszpanii i Portugalii w tytule Viva Iberia była i stała się piękną przygodą życia.W ofercie znalazły się miasta Hiszpanii i Portugalii w jednym wyjeździe które mogłem zobaczyć. Kiedy patrzy się na trasę wycieczki to jest objazd na około nie powtarza się ta sama trasa. Towarzyszyły nam przepiękne plenery widokowe w niektórych miejscach dech zapierały. Polecam każdemu tę wycieczkę bo dużo się zobaczy całe kompendium miast. Jestem bardzo uradowany i szczęśliwy że mogłem w jednym wyjeździe to zobaczyć. Jestem z biurem Podróży Itaka kolejny raz impreza świetnie profesjonalne dopracowana pilotem był Pan Marcin świetny erudyta humanista i historyk mówiący piękną polszczyzną, posiadający wszechstronną wiedzę turystyczną.Polecam wszystkim pilota Pana Marcina. Kilometrów robi się dużo ale wrażenia pozostaną na całe życie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a lipiec 2021
Niezwykle atrakcyjna rozwiń
Niezwykle atrakcyjna
 • 6
 • 6
 • 5
 • 3
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a lipiec 2021
Wycieczka zorganizowana doskonale. Odwiedzane miejsca robią niesamowite wrażenie i są godne polecenia. Pilot - pan Marcin jest fachowcem w każdym calu. Wiedza, sposób jej przekazania, dbałość o (...) rozwiń
Wycieczka zorganizowana doskonale. Odwiedzane miejsca robią niesamowite wrażenie i są godne polecenia. Pilot - pan Marcin jest fachowcem w każdym calu. Wiedza, sposób jej przekazania, dbałość o grupę, poczucie humoru stawia go na pierwszym miejscu, wśród pilotów, z którymi dotychczas podróżowałam. Panowie kierowcy kulturalni, cierpliwi, a przede wszystkim, bardzo odpowiedzialni. Hotele w różnych standardach. Zawsze uważałam, że na objeździe nie mają one aż takiego znaczenia. W końcu, to tylko jedna noc. Najważniejsze, by było czysto, a było. Viva Iberia to długa, ale cudowna przygoda, którą polecam wszystkim kochającym słońce, sztukę i wodę.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a lipiec 2021
Rewelacyjna rozwiń
Rewelacyjna
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a lipiec 2021
Rewelacja super wycieczka znowu bym ją powtórzył przewodnik Pan Marcin rewelacyjny pełny profesjonalizm aż się chce z nim podróżować gorąco pozdrawiam .Marek z Jarosławia rozwiń
Rewelacja super wycieczka znowu bym ją powtórzył przewodnik Pan Marcin rewelacyjny pełny profesjonalizm aż się chce z nim podróżować gorąco pozdrawiam .Marek z Jarosławia
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a marzec 2020
Wycieczka Viva Iberia organizowana w dniach 7.03-20.03.2020 Wyjazd był zorganizowany profesjonalnie zgodnie z programem,aczkolwiek nie zwiedziliśmy Madrytu i okolic,ale wynikało to z (...) rozwiń
Wycieczka Viva Iberia organizowana w dniach 7.03-20.03.2020 Wyjazd był zorganizowany profesjonalnie zgodnie z programem,aczkolwiek nie zwiedziliśmy Madrytu i okolic,ale wynikało to z zamknięcia miast i szerzącej się epidemii koronowirusa. czas wykorzystany bardzo dobrze.Pilot wycieczki p. Wioleta, kompendium wiedzy,a sposób przekazywania bardzo swobodny. Kierowcy zawodowcy dobrze zna jący trasę. Autokar o średnim standarcie , jak na tak daleką trasę. Hotele na dobrym poziomie, wyżywienie względne. Wszystkim miłośnikom Półwyspu Iberyjskiego polecam wycieczkę i biuro Itaka głównego organizatora. Krystyna
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Bardzo udana wycieczka. Super pilot ,pan Marcin przekazał dużo ciekawych informacji. Opieka ze strony kierowców też na 5. Autokar co dziennie posprzatany i czysty. rozwiń
Bardzo udana wycieczka. Super pilot ,pan Marcin przekazał dużo ciekawych informacji. Opieka ze strony kierowców też na 5. Autokar co dziennie posprzatany i czysty.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 4
 • 3
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a listopad 2019
znakomity program ,układany przez kogoś, kto kocha historię ,sztukę i jest zauroczony Półwyspem Iberyjskim nasz przewodnik,Pan Marcin, niezwykle kulturalny,wspaniale wykształcony (...) rozwiń
znakomity program ,układany przez kogoś, kto kocha historię ,sztukę i jest zauroczony Półwyspem Iberyjskim nasz przewodnik,Pan Marcin, niezwykle kulturalny,wspaniale wykształcony ,obyty ,z wielkim darem opowieści i pełen osobistego uroku, Panowie Kierowcy zaprezentowali profesjonalizm najwyższej próby ( za uratowanie nas z opresji podczas śnieżycy powinni dostać medale) autokar bardzo wygodny,hotele również zadbane i w większości urocze (czasem brakowało mi trochę owoców ,ale chyba tylko mnie ,bo wszyscy zajadali się bułami i ciastami- ja mam nietolerancję glutenu i te "przyjemności" są dla mnie szkodliwe) także samo przygotowanie do wycieczki było bardzo dobre;szczególne podziękowania dla Pani Justyny z oddziału w Krk przy ul.Stradom za namówienie mnie na tę eskapadę...)
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Wspaniała podróż, chętnie bym powtórzyła , trochę mało czasu żeby nacieszyć się widokami. Jedzenie jednak było fatalne. Warto podnieść cenę i zapewnić atrakcyjniejsze posiłki. rozwiń
Wspaniała podróż, chętnie bym powtórzyła , trochę mało czasu żeby nacieszyć się widokami. Jedzenie jednak było fatalne. Warto podnieść cenę i zapewnić atrakcyjniejsze posiłki.
 • 6
 • 5
 • 2
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, sam/a listopad 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a listopad 2019
Byłam przyjemnie zaskoczona. Organizacja bardzo dobra. Praca pana przewodnika moim zdaniem pierszorzędna - on wkładał to serce , entuzjazm. Jego energia, opanowanie i troska o tak duża grupę (...) rozwiń
Byłam przyjemnie zaskoczona. Organizacja bardzo dobra. Praca pana przewodnika moim zdaniem pierszorzędna - on wkładał to serce , entuzjazm. Jego energia, opanowanie i troska o tak duża grupę osób - nie do zapłacenia. Kierowcy uporali sie z trudami prowadzenia pojazdu świetnie, do tego byli bardzo grzeczni. Dla mnie program był troche przeładowany, mimo ze znałam program to mimo wszystko wydało mi sie to za dużo, moze Portugalię trzeba by poświecić zeby trochę bardziej skoncentrować sie na historii i geografii Hiszpanii. Dla mnie to było za dużo wrażeń, miałam wrażenie ze nic nie będe pamiętać z początku podróży. Przydał by sie jeden wolniejszy dzień, jakiś wspólny obiad, wyjście gdzie moglibyśmy sie trochę poznać, wymienić wrażenia i odpocząć przy winie czy muzyce. Program był bardzo napiety i nie pozwolił na taka imprezę. To był ostatni tydzień sezonu, czuło sie brak atmosfery, mniej atrakcji dla turystów, trwały przygotowania do Świąt.
 • 4
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
20-25 lat, z partnerem/ką listopad 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, sam/a listopad 2019
Wycieczka na bardzo długo zostanie Nam w pamięci. Po powrocie stwierdzamy, że mogłaby trwać jeszcze.. z tydzień dłużej Wspaniały pilot Marcin, który przekazywał Nam swoją wiedzę o zwiedzanych (...) rozwiń
Wycieczka na bardzo długo zostanie Nam w pamięci. Po powrocie stwierdzamy, że mogłaby trwać jeszcze.. z tydzień dłużej Wspaniały pilot Marcin, który przekazywał Nam swoją wiedzę o zwiedzanych miejscach, opowiadał ciekawostki oraz pomagał i doradzał każdemu kto tylko potrzebował jakiejkolwiek informacji. W trakcie drogi nie było czasu na nudę, był czas na żarty, oglądanie filmów, na sen. Dziękujemy także Kierowcom! Bogusowi i Michałowi, którzy codziennie walczyli z Naszymi wielkimi i ciężkimi walizkami "wagonami", a było co dźwigać Zawsze uśmiechnięci i pomocni. Bez problemu dojeżdżali w wyznaczone miejsce na czas. Każdemu życzymy takich Kierowców na wycieczce, którzy są jeszcze poza tym ludźmi i można z Nimi porozmawiać i pośmiać się na różne tematy Najgorszym momentem jest powrót, gdzie po 2 tygodniach jesteśmy do siebie przyzwyczajeni i nadchodzi moment pożegnań. Na szczęście niektóre znajomości pozostają i za to dziękujęmy Wszystkim, że mogłyśmy poznać tak wspaniałych i pomocnych sobie ludzi Jeśli ktoś to czyta z listopadowej wycieczki, to pozdrawiamy i widzimy się oczywiście na jakiejś następnej! Niestety nie udało Nam się pokazać wszystkiego na co Nas stać i musimy to jeszcze nadrobić Gracias! Tęsknimy! Kasia&Monika&Natalia
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2019
Super wycieczka, organizacja na 6 ( w skali 1-6), świetny przewodnik rozwiń
Super wycieczka, organizacja na 6 ( w skali 1-6), świetny przewodnik
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a listopad 2019
Wycieczka fantastyczna. Co prawda w ciągu jednego dnia nie można zwiedzić miasta ale po tej wycieczce nabrałam apetytu. Hiszpania i Portugalia w pigułce można powiedzieć. Pilot rewelacyjny ale (...) rozwiń
Wycieczka fantastyczna. Co prawda w ciągu jednego dnia nie można zwiedzić miasta ale po tej wycieczce nabrałam apetytu. Hiszpania i Portugalia w pigułce można powiedzieć. Pilot rewelacyjny ale Marcin to takich opinii jest przyzwyczajony. Nic nie można mu zarzucić - dbał o grupę, materiał zrealizowany w 100 procentach a nawet więcej. Była to moja pierwsza wycieczka z Itaki i mogę powiedzieć że nie ostatnia. Proszę tylko o lepszy standard autokaru - to moja jedyna uwaga. Hanna.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 2
 • 2
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a listopad 2019
Treściwa, przewodnik elastyczny dbający o komfort turystów. Brak wieczoru dla integracji grupy, Brak wieczoru z kuchnią lokalną ( np. prosię w Segovi) rozwiń
Treściwa, przewodnik elastyczny dbający o komfort turystów. Brak wieczoru dla integracji grupy, Brak wieczoru z kuchnią lokalną ( np. prosię w Segovi)
 • 6
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a listopad 2019
Bardzo udany wyjazd. Bogaty program został zrealizowany perfekcyjnie, nie miałam poczucia marnowania czasu. Jednocześnie było go wystarczjąco dużo na kupienie pamiątek, zobaczenie czegos na (...) rozwiń
Bardzo udany wyjazd. Bogaty program został zrealizowany perfekcyjnie, nie miałam poczucia marnowania czasu. Jednocześnie było go wystarczjąco dużo na kupienie pamiątek, zobaczenie czegos na własną rękę lub odpoczynek przy kawie lub posiłku. Jest to niewątpliwa zasługa pilota p. Marcina, który brał pod uwagę potrzeby wszystkich uczestników wycieczki co przy 50-cio osobowej grupie wydaje się niemożliwe. Panu Marcinowi to się udało, poza przekazywaniem istotnych informacji opiekował się nami dając bardzo przydatne rady gdzie można smacznie zjeść, kupić pamiątki niczego przy tym nie narzucając. Jego spokój, kultura i profesjonalizm dał mi niebywały komfort zwiedzania. Do tego komfortu przyczynili się również panowie kierowcy. Pan Bogdan swoim genialnym wyjechaniem z "zabarykadowanego" w czasie śnieżycy parkingu we Francji uratował nas przed spędzeniem tam nocy w drodze powrotnej. To był wyczyn godny kapitana Wrony lądującego samolotem bez wysuniętego podwozia. Stopień trudności niemal porównywalny. Last but not least to uczestnicy. Ludzie w wieku od 20 do 70+ uprzejmi, zorganizowani, z poczuciem humory stworzyli podczas tego wyjazdu miłą, relaksującą atmosferę . w
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a październik 2019
Jestem zachwycony tym co przezylem prze z te kilkanascie dni.Byla to moja piersza wycieczka z ktorej powrocilem pelny wrazen.Mysle ze powroce do miejsc w ktorych przebywalem .Slowa (...) rozwiń
Jestem zachwycony tym co przezylem prze z te kilkanascie dni.Byla to moja piersza wycieczka z ktorej powrocilem pelny wrazen.Mysle ze powroce do miejsc w ktorych przebywalem .Slowa pochwaly dla pana Marcina za wspaniale przewodnictwo i fachowe wiadomosci o miejscach ktore odwiedzalismy.Grupa byla wspaniala no i poznalem ludzi o roznych harakterach i poglondach
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Hiszpania, Francja, Portugalia

Viva Iberia

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
3 778 Pln
Oszczędzasz: 730 PLN
Dorosły
3 048pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 6 096 pln razem
Oszczędzasz 730 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter