phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Viva Iberia

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • najciekawsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim
 • wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki
 • słynna Alhambra
 • śniadania i kolacje w cenie

Viva Iberia Kod: XESVIVA

Trasa
2 898PLN
Dorośli: 2 2 posiłki So 24.08 – Pt 06.09.19 (14 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Hiszpania , Francja , Portugalia

Viva Iberia

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: XESVIVA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.

2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. GRANADA – KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LIZBONA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu w Fatimie lub okolicach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. FATIMA – BATALHA – SAN PEDRO DE MOEL – NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do hotelu. Jeśli nocleg jest w Fatimie, możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. SALAMANKA – ÁVILA – ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. BURGOS – SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.

13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.

14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 225 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 os.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.

5.5/6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
O regionie

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

Położenie na mapie Trasa

Figueres • Barcelona • Walencja • Granada • Kordoba • Sewilla • Lizbona • Cabo da Roca • Fatima • Batalha • San Pedro de Moel • Nazare • Porto • Salamanka • Ávila • Eskurial • Madryt • Burgos • San Sebastian • Lourdes

Fascynująca wyprawa na Półwysep Iberyjski z wyjątkowo bogatym programem zwiedzania, znakomita propozycja dla osób o duszach podróżników, ciekawych nowych krajobrazów, zabytków i smaków. Na trasie wiele miejsc z listy UNESCO, wspaniałe hiszpańskie i portugalskie miasta sztuki oraz wizyta w słynnych miejscach kultu – Fatimie i Lourdes. Program turystyczny jest intensywny i właśnie za to zbiera zdecydowanie pochwalne opinie wśród Klientów. Znakomicie zaplanowany każdy dzień wycieczki, przewidziano także czas na indywidualne zwiedzanie. Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 3900 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Hiszpanii.
2. DZIEŃ. FIGUERES
Przyjazd do Hiszpanii. Krótka wizyta w muzeum mistrza surrealizmu – Salvadora Dalí, w jego rodzinnym mieście FIGUERES. Przejazd w okolice Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. BARCELONA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy Katalonii – BARCELONY. Spacer: dzielnica portowa, Las Ramblas – główny deptak ze słynną halą targową La Boqueria, Dzielnica Gotycka, katedra św. Eulalii. Przejście pod Sagrada Família. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie: Passeig de Gràcia z domami zaprojektowanymi przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mila, Casa Batlló. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. WALENCJA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WALENCJI. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central – jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ciudad de las Artesy las Ciencias – Miasteczku Sztuki i Nauki, największym kulturalnym kompleksie Europy, który zachwyca futurystyczną bryłą budynków projektu słynnego architekta Santiago Calatravy. W godzinach przedpołudniowych wyjazd z miasta. Przejazd malowniczą trasą z niezapomnianymi pejzażami, miedzy innymi z widokiem na najwyższe góry Hiszpanii – Sierra Nevada. Przejazd do hotelu w okolicach Granady, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. GRANADA – KORDOBA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY, położonej u podnóża Sierra Nevada. Zwiedzanie słynnej Alhambry, uznawanej za jeden z nieoficjalnych cudów świata, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po wspaniałych ogrodach Generalife, rozpościerających się na wzgórzu po północnej stronie Alhambry. Przejazd do KORDOBY, miasta o orientalnym charakterze, z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie meczetu Mezquita, jednego z najwspanialszych na świecie przykładów arabskiej sztuki budowlanej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. SEWILLA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SEWILLI, stolicy Andaluzji. Zwiedzanie: stara dzielnica żydowska Santa Cruz, pełna malowniczych zaułków, katedra – jedna z najwspanialszych gotyckich świątyń na świecie, mieszcząca liczne relikwie i skarby sztuki sakralnej, pałac królewski – Alkazar w stylu mudéjar, będący oryginalnym połączeniem islamskiej cytadeli i pałacu wraz ze wspaniałymi ogrodami, Plac Hiszpański i Plac Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LIZBONA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LIZBONY, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belem, jedna z wizytówek miasta. Spacer po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Czas wolny. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Wyznacza go latarnia wzniesiona na 140-metrowym klifie dominującym nad oceanem. Przejazd do FATIMY, jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego. Przejazd do hotelu w Fatimie lub okolicach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. FATIMA – BATALHA – SAN PEDRO DE MOEL – NAZARE
Śniadanie. Możliwość udziału w liturgii lub odpoczynek w Fatimie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha. W programie: Przejazd do BATALHA, zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, uznanego za arcydzieło portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do SAN PEDRO DE MOEL, malowniczej letniskowej miejscowości usytuowanej na klifach wśród piniowych lasów. Krótki czas wolny. Przejazd do NAZARE, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie miejscowi rybacy kultywują lokalne tradycje. Indywidualne zwiedzanie kościółka na klifie. Powrót do hotelu. Jeśli nocleg jest w Fatimie, możliwość uczestniczenia w codziennej, wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. PORTO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PORTO, miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Duero. Spacer labiryntem wąskich uliczek starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie giełdy ze wspaniałą salą arabską. Wizyta na dworcu św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos. Czas wolny w malowniczym centrum miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Salamanki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. SALAMANKA – ÁVILA – ESKURIAL
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SALAMANKI, znanego ośrodka uniwersyteckiego. Spacer po starym mieście zbudowanym z piaskowca o złotej barwie: Plaza Mayor – rynek uznawany za najpiękniejszy w całej Hiszpanii, charakterystyczne kamienice w stylu plateresco. Zwiedzanie: uniwersytet z przepiękną fasadą, Nowa i Stara Katedra. Przejazd do ÁVILI, pięknego średniowiecznego miasta wpisanego na listę UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce otoczonej doskonale zachowanymi murami obronnymi ze wspaniałą katedrą. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincentego. Postój w punkcie widokowym ze wspaniałą panoramą na miasto. Przejazd do ESKURIALU. Zwiedzanie dawnej rezydencji hiszpańskich królów wpisanej na listę UNESCO. Imponujący kompleks mieści pałac, klasztor i mauzoleum hiszpańskich władców, a wnętrza kryją wspaniałe dzieła sztuki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. MADRYT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADRYTU, stolicy i największego miasta Hiszpanii, uwiecznionego w wielu filmach Almadóvara. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas. Indywidualne zwiedzanie muzeum Prado, jednego z największych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją dzieł Velazquesa, Goi i innych znanych artystów lub czas wolny i możliwość odwiedzenia pobliskich parków Retiro lub królewskiego ogrodu botanicznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. BURGOS – SAN SEBASTIAN – LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURGOS. Zwiedzanie katedry, nazywanej „dziełem aniołów”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SAN SEBASTIAN, baskijskiego kurortu usytuowanego nad Morzem Kantabryjskim u stop dwóch wzgórz i przy zatoce La Concha. Spacer po zabytkowej starówce. Przejście na malowniczy most na rzece Urumea, możliwość fotografowania widoku rzeki uchodzącej do morza i Pałacu Festiwalowego. Czas wolny m.in. na indywidualną degustację lokalnych tapas mających opinię najlepszych w Hiszpanii. Przejazd do francuskiego LOURDES – centrum kultu maryjnego we Francji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Czas na indywidualny udział w wieczornej procesji maryjnej. Nocleg.
13. DZIEŃ. LOURDES
Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki spacer po mieście. Przedpołudniowy wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 11 śniadań, 11 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 225 EUR, taksa klimatyczna w Katalonii i Francji dla osób od 16 lat: ok. 3 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Nazare, San Pedro Moel i Batalha: ok. 32 EUR, bilety wstępu i dodatkowe opłaty w czasie trwania wycieczki fakultatywnej: ok. 12 EUR; wymagane min. 35 os.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.
Położenie na mapie
Opinie klientów
5.5/6
Ogólna ocena
z 651 opinii
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą
99%
klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają m.in:

 • Program wycieczki/trasę
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
 • Standard autokaru
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
6/6 Pod każdym względem świetna wycieczka, której nigdy nie zapomnę!. Super wycieczka! Ciekawy i bogaty program, niezapomniane widoki (Cabo da Roca, Sierra Nevada, Alhambra, Nazare), urokliwe (...) rozwiń
6/6 Pod każdym względem świetna wycieczka, której nigdy nie zapomnę!. Super wycieczka! Ciekawy i bogaty program, niezapomniane widoki (Cabo da Roca, Sierra Nevada, Alhambra, Nazare), urokliwe miasta i miasteczka (Madryt, Porto, San Sebastian, Sevilla, Salamanka, Avila itd.), przeżycia duchowe w Fatimie i Lourdes. A do tego wspaniali współtowarzysze podróży. Autokar bardzo wygodny na wielogodzinną podróż, zadbany. Jazda ok. 8 tys. km sprawia przyjemność z uwagi na możliwość podziwiania piękna Hiszpanii i Portugalii, szkoda tracić czas na sen w trakcie przejazdów pomiędzy miastami. A jeśli przy okazji ktoś nie lubi latać w przestworzach:), to autokar spełni jego oczekiwania. Hotele na zaskakująco wysokim poziomie, jak na wycieczkę objazdową. Pilot Pan Marcin - erudycja, elokwencja, kultura osobista, urok osobisty, talent menedżerski i tak dalej, można wymieniać bez końca. Panowie Kierowcy - Bronisław i Grzegorz - profesjonaliści, a przy tym z uśmiechem zawsze pomocni. Polecam Viva Iberię każdemu kto kocha poznawać nowych ludzi, nowe smaki (Pastéis de nata, tapas) i magiczne miejsca! Pozostają wspomnienia, ponad 2 tys. zdjęć oraz mam nadzieję dalsze kontakty z cudownymi ludźmi.
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi czerwiec 2019
Plan wycieczki Viva Iberia dobrze opracowany. Podczas podróży autokarem można zobaczyć piękno półwyspu iberyjskiego w całej rozciągłości. Minusem wycieczki jest lakoniczny serwis informacyjny (...) rozwiń
Plan wycieczki Viva Iberia dobrze opracowany. Podczas podróży autokarem można zobaczyć piękno półwyspu iberyjskiego w całej rozciągłości. Minusem wycieczki jest lakoniczny serwis informacyjny dot. zwiedzanych obiektów, mijanych krajobrazów oraz regionów Hiszpanii i Portugalii, przez które biegnie trasa wycieczki. Trasa wycieczki Viva Iberia interesująca. Standard hoteli zadowalający. Posiłki w hotelach, poza nielicznymi miejscami, gdzie serwowany był szwedzki bufet, skromne (przede wszystkim pozbawione kolorów - brak warzyw, owoców). Praca pilota mnie osobiście nie zachwyciła. Krążące w internecie opinie dotyczące osoby Pana Marcina (jako pilota) wydają się być mocno przerysowane. Wprawdzie Hiszpania i Portugalia obroniły się same, to pasja i miłość Pilota do półwyspu iberyjskiego, jeśli kiedyś była (o czym świadczą liczne wpisy internetowe) z pewnością jest już przeszłością. Czas spędzony w autokarze, podczas długich przejazdów z jednego miejsca do drugiego, w mojej ocenie nie był dobrze wykorzystany. Pilot niewiele wtedy mówił o kraju czy regionie w którym aktualnie byliśmy. W moim odczuciu informacje o zwiedzanych obiektach, podawane przez pilota, były bardzo lakoniczne. Czasami więcej można było wyczytać w przewodnikach. A przecie chyba zrozumiałym jest, że turysta wybierający tę formę wypoczynku zakłada, że profesjonalny przewodnik poprowadzi go po danym kraju i opowie o nim w sposób, na miarę swoich możliwości, interesujący, z pełnym zaangażowaniem. Tempo zwiedzania zbyt wolne, a notoryczne orientowanie grupy złożonej z dorosłych turystów, w danym terenie, trochę męczące. W moim odczuciu, na tych właśnie operacjach traciliśmy najwięcej czasu kosztem zwiedzania. Najbardziej jednak zadziwiający był fakt, że najważniejszym punktem programu nie były zwiedzane obiekty, czy mijane krajobrazy ale pokazanie turystom miejsca z którego wychodzą najlepsze zdjęcia, podprowadzenie do knajpy w której można coś zjeść czy napić się kawy lub wskazanie sklepu, w którym można kupić konkretny suwenir. Wykupując wycieczkę Viva Iberia chciałam zobaczyć piękną Iberię, a na zakupy do Hiszpanii, czy Portugalii można pojechać bez pilota.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2019
Wycieczka przekrojowa, pozwalająca 'liznąć' najciekawsze rejony Hiszpanii i Portugalii. Jednak bogactwo tych krajów wymaga dużo szerszej eksploracji terenu. Dlatego moim zdaniem wycieczka może (...) rozwiń
Wycieczka przekrojowa, pozwalająca 'liznąć' najciekawsze rejony Hiszpanii i Portugalii. Jednak bogactwo tych krajów wymaga dużo szerszej eksploracji terenu. Dlatego moim zdaniem wycieczka może służyć jako doskonały rekonesans, wstęp, pozwalajacy na rozeznanie,a następnie dokładniejsze zwiedzanie Hiszpanii i Portugalii, np. w ramach wycieczek 'W rytmie Flamenco', ,Atlantycka ślicznotka' itp. Wyżywienie tragiczne, na śniadanie bezwartosciowe słodycze, nie nadajace sie do jedzenia, pieczywo tostowe, brak warzyw. Na miejscu Itaki wprowadzilabym wersję wycieczki bez wyżywienia. Osobiście prawie w ogóle nie korzystałam z posiłków w hotelach, bo jedzenie było tak niskiej jakości, że nie nadawało się do spożycia, a musialam za nie zapłacić, z braku innej opcji....Wprowadziłabym również wersję wycieczki z dojazdem na miejsce samolotem, bo w dobie tanich lotów,fundowanie uczestnikom podróży autokarem trwajacej dwie doby to mordęga i strata cennego czasu, który możnaby przeznaczyć na dłuższe zwiedzanie najciekawszych miejsc np Lizbony, Porto czy San Sebastian. Wydaje mi sie, że autokarami podróżowało się w latach 80tych,teraz mamy juz inne czasy i inne standardy. Również zbyt dużo czasu straciliśmy w Fatimie i Lourdes. To miejsca religijnego kultu, jednak nie przedstawiające sobą żadnej wartości estetycznej, architektonicznej i kulturowej-w wymienionych destynacjach w zupełności wystarczyłby krótki spacer zamiast spędzania tam całych dni...
 • 5
 • 3
 • 1
 • 1
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z rodziną czerwiec 2019
Wycieczka bardzo intensywna. Daje kalejdoskopowy obraz wielu hiszpańskich i dwóch portugalskich miast. Fatimy i Lourdes nie liczę gdyż dobrym pomysłem jest połączenie wycieczki z odwiedzaniem (...) rozwiń
Wycieczka bardzo intensywna. Daje kalejdoskopowy obraz wielu hiszpańskich i dwóch portugalskich miast. Fatimy i Lourdes nie liczę gdyż dobrym pomysłem jest połączenie wycieczki z odwiedzaniem miejsc kultu religijnego. Zbyt mało wolnego czasu nie pozwala na spokojne zjedzenie lokalnych smakołyków. Wycieczka zachęca do powrotu i dokładniejszego zwiedzania pięknej Hiszpanii i Portugalii. Polecam. Ogólny opis wycieczki był wcześniej.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Piękne miejsca,warte ponownego obejrzenia. Bardzo odpowiadał mi program wycieczki.Super ,ze był czas wolny na kilka chwil ze słońcem na plaży ,ale też niezapomniane chwile w Fatimie.Bardzo (...) rozwiń
Piękne miejsca,warte ponownego obejrzenia. Bardzo odpowiadał mi program wycieczki.Super ,ze był czas wolny na kilka chwil ze słońcem na plaży ,ale też niezapomniane chwile w Fatimie.Bardzo zdyscyplinowana grupa świetnych ludzi pozwoliła na wystarczająco dużo czasu wolnego.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a czerwiec 2019
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Dziękuję Panu Marcinowi i Panu Krzysztofowi oraz Panu Mariuszowi za profesjonalizm. rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Dziękuję Panu Marcinowi i Panu Krzysztofowi oraz Panu Mariuszowi za profesjonalizm.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2019
Wycieczka ciekawa z dużą liczbą zwiedzanych miejsc, pozwalająca zorientować się jak wygląda Hiszpania i Portugalia w pigułce. Szkoda, że zwiedzanie katedry Sagrada Familia ogranicza się tylko do (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa z dużą liczbą zwiedzanych miejsc, pozwalająca zorientować się jak wygląda Hiszpania i Portugalia w pigułce. Szkoda, że zwiedzanie katedry Sagrada Familia ogranicza się tylko do obejrzenia jej z zewnątrz tym bardziej że jest to jeden z głównych symboli Barcelony. Co do reszty programu to warte zobaczenia są arabskie pozostałości architektoniczne w Hiszpanii - są egzotyczne w stosunku do europejskiego gotyku.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2019
Trasa wycieczki zasługuje na szczególne wyróżnienie. W ciągu niespełna dwóch tygodni można zobaczyć najważniejsze miejsca półwyspu iberyjskiego, uzyskać najistotniejsze informacje o tych (...) rozwiń
Trasa wycieczki zasługuje na szczególne wyróżnienie. W ciągu niespełna dwóch tygodni można zobaczyć najważniejsze miejsca półwyspu iberyjskiego, uzyskać najistotniejsze informacje o tych miejscach i poznać klimat każdego z nich. Kilka miejsc szczególnie zapadło mi w pamięć, do których na pewno wrócę ale po to aby zatrzymać się na dłuższą chwilę, ponieważ na wycieczce nie da się tego zrealizować. Głównie ze względu na zbyt krótki czas zaplanowany na pobyt każdym miejscu i niestety zbyt powolne tempo zwiedzania. Osoby nastawione na intensywne zwiedzanie muszą się odłączać od grupy i zwiedzać na własną rękę. Szkoda czasu na zwiedzanie grupowe bo każda minuta jest tam bardzo cenna ze względu na przepiękne widoki natury, architekturę i klimat. Oczywiście do zabytków gdzie wstęp jest grupowy to lepiej pójść z grupą. Przewodnik Pan Marcin ma ogromną wiedzę, którą chętnie się dzieli, przekazuje dużo ciekawych i ważnych informacji dlatego warto słuchać jego wskazówek żeby wynieść coś dla siebie, także na przyszłość.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2019
Krótko Jestem pod ogromnym wrażeniem Cudnie rozwiń
Krótko Jestem pod ogromnym wrażeniem Cudnie
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka warta polecenia , dobrze zorganizowana , moim zdaniem niezbyt intensywna / można odpocząć w trakcie przejazdów/. Wspaniałe zabytki , przepiękne katedry / nie odczułam przesytu (...) rozwiń
Wycieczka warta polecenia , dobrze zorganizowana , moim zdaniem niezbyt intensywna / można odpocząć w trakcie przejazdów/. Wspaniałe zabytki , przepiękne katedry / nie odczułam przesytu zwiedzając je , bo każda jest inna , jedna zbudowana na Meczecie , inna ma wpływy angielskie - wspaniały dziedziniec , w innej widać wpływy portugalskie /. Wspaniałe przeżycia religijne /możliwość uczestniczenia w procesjach w Fatimie i Lourdes/. Można wykąpać się w Morzu Śródziemnym , Adriatyku, lub Zatoce Biskajskiej. W pierwszym dniu wspaniały hotel nad morzem , obok hotelu basen, jakuzzi , sauna./ wart mieć strój do kąpieli/. Pilot miły z ogromną wiedzą. Brakowało tylko filmów wprowadzających do historii danego miasta w czasie przejazdów. Prosimy Itakę o zakup kilu płyt DVD . Wycieczka fakultatywna warta polecenia - coś wspaniałego . Ogólna ocena to 6/6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka dla ciekawych świata:) Jej największe zalety poza obszernym programem? Wspaniale wykształcony, mądry, elokwentny, elastyczny Pilot wycieczki - Pan Marcin D. Wspaniali kierowcy - Pan (...) rozwiń
Wycieczka dla ciekawych świata:) Jej największe zalety poza obszernym programem? Wspaniale wykształcony, mądry, elokwentny, elastyczny Pilot wycieczki - Pan Marcin D. Wspaniali kierowcy - Pan Mariusz i Pan Krzysztof... wyrozumiali i pomocni..., program dostosowany tak, aby dla każdego było coś miłego... , w danym mieście zawsze można było wybrać zwiedzanie z grupą lub leniuchowanie np. w restauracji - pod warunkiem przestrzegania godzin odjazdu autokaru. Nowiutki, piękny, pachnący autokar. Dobrze wyposażony. 11 dobrze wyposażonych hoteli. Pyszne jedzenie. Nic tylko jechać :)))) Oczywiście pod warunkiem, że chce się zwiedzać a nie leżeć i wypoczywać ;). Wspaniałe doświadczenie :)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka wspaniała, dobrze zorganizowana. Zobaczyliśmy i poznaliśmy wiele miast, zabytków i zakątków Półwyspu Iberyjskiego. Poznanie Półwyspu "w pigułce" zachęca nas do dalszych podróży i (...) rozwiń
Wycieczka wspaniała, dobrze zorganizowana. Zobaczyliśmy i poznaliśmy wiele miast, zabytków i zakątków Półwyspu Iberyjskiego. Poznanie Półwyspu "w pigułce" zachęca nas do dalszych podróży i szczegółowego zwiedzania miejscowości ujętych w programie Viva Iberia. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i możemy tę wycieczkę polecić znajomym.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2019
Wycieczka wspaniała, dobrze zorganizowana. Zobaczyliśmy i poznaliśmy wiele miast, zabytków i zakątków Półwyspu Iberyjskiego. Poznanie Półwyspu "w pigułce" zachęca do dalszych podróży i (...) rozwiń
Wycieczka wspaniała, dobrze zorganizowana. Zobaczyliśmy i poznaliśmy wiele miast, zabytków i zakątków Półwyspu Iberyjskiego. Poznanie Półwyspu "w pigułce" zachęca do dalszych podróży i szczegółowego zwiedzania miejscowości ujętych w programie Viva Iberia. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i możemy tę wycieczkę polecić znajomym.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką maj 2019
Wycieczka objazdowa Viva Iberia w naszej ocenie zasługuje na zasłużone 6/6. Optymalny dobór ilości zwiedzanych atrakcji względem tempa przemieszcznia się zapewnia zarazem odpowiednią ilość czasu (...) rozwiń
Wycieczka objazdowa Viva Iberia w naszej ocenie zasługuje na zasłużone 6/6. Optymalny dobór ilości zwiedzanych atrakcji względem tempa przemieszcznia się zapewnia zarazem odpowiednią ilość czasu wolnego. Nam trafiły się noclegi w hotelach klasy turystycznej na bardzo przyzwoitym poziomie. Dodatkowo kilka z nich było świetnie zlokalizowanych, dając możliwość poznania danych lokalizacji w godzinach wieczorno/nocnych. Wyżywienie (kolacje/śniadania) na dobrym, bądź bardzo dobrym poziomie. Wisienką na torcie okazała się profesjonalna załoga Itaki, z Panem przewdnikiem Marcinem na czele. Magda & Łukasz z Łodzi :)
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a maj 2019
Bardzo interesujacy program wycieczki i doskonaly wybor trasy. Doskonala praca, wiedza i talenty organizacyjne pilota oraz ciezka praca kierowcow zapewnila ze wyciecza byla bardzo udana. rozwiń
Bardzo interesujacy program wycieczki i doskonaly wybor trasy. Doskonala praca, wiedza i talenty organizacyjne pilota oraz ciezka praca kierowcow zapewnila ze wyciecza byla bardzo udana.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2019
Wyjazd bardzo udany. Wpływ miał na to całokształt. Chodzi mi głównie o czynnik ludzki-pilota i kierowców. Duży profesjonalizm i wysoka kultura osobista całego zespołu. Przewodnik z dużą wiedzą, (...) rozwiń
Wyjazd bardzo udany. Wpływ miał na to całokształt. Chodzi mi głównie o czynnik ludzki-pilota i kierowców. Duży profesjonalizm i wysoka kultura osobista całego zespołu. Przewodnik z dużą wiedzą, cierpliwością i przede wszystkim przemiłym głosem. Nie przesadzone są opinie o Panie Marcinie. Polecam serdecznie tym, którzy się wahają. Podróż da się przeżyć, nie jest wcale taka uciążliwa. Edyta
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, ze znajomymi maj 2019
Rewelacyjne wakacje. Wycieczka bardzo udana, w głównej mierze dzięki pilotowi Marcinowi, który z wielką kulturą i cierpliwością i z poczuciem humoru przekazywał nam swoją ogromną widzę. (...) rozwiń
Rewelacyjne wakacje. Wycieczka bardzo udana, w głównej mierze dzięki pilotowi Marcinowi, który z wielką kulturą i cierpliwością i z poczuciem humoru przekazywał nam swoją ogromną widzę. Zwiedzane miejsca przepiękne, poznaliśmy ich kulturę i historię. Hotele na wysokim poziomie z bardzo dobrym wyżywieniem. Autokar wygodny, niestety mało miejsca na bagaże w luku bagażowym. Kierowcy bardzo doświadczeni i umiejętnie manewrowali nawet w małych zaułkach w Portugalii. Jednak ich zachowanie pokazywało nam, że robią łaskę wożąc nas i obsługując bar w autokarze. Ten mały minus nie wpływa jednak na moją ocenę całej wycieczki, pan Marcin swoimi atutami pozwolił przymknąć oko na niesympatycznych kierowców.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a maj 2019
Choć szalone tempo to wycieczka spełniła moje oczekiwania. Teraz jest potrzebny czas aby w głowie wszystko się poukładało w odpowiedniej kolejności. Trochę za mało miejsca na nogi w autokarze (...) rozwiń
Choć szalone tempo to wycieczka spełniła moje oczekiwania. Teraz jest potrzebny czas aby w głowie wszystko się poukładało w odpowiedniej kolejności. Trochę za mało miejsca na nogi w autokarze więc teraz czekam aż zejdzie opuchlizna z nóg.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a maj 2019
Bardzo dobra rozwiń
Bardzo dobra
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Hiszpania, Francja, Portugalia

Viva Iberia

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
3 828 Pln
Oszczędzasz: 930 PLN
Dorosły
2 898pln
Łączna kwota 5 796 pln razem
Oszczędzasz 930 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter