phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania W rytmie flamenco

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA

Trasa
5 048PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 17.10 – Pn 31.10.22
Itaka
 • Promocja CZWARTEK CZWARTECZEK CZWARTUNIO CZWARTEK CZWARTECZEK CZWARTUNIO
Hiszpania

W rytmie flamenco

 • Promocja CZWARTEK CZWARTECZEK CZWARTUNIO CZWARTEK CZWARTECZEK CZWARTUNIO
Kod: AGPANDA
5.3 /6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, brytyjskiego terytorium zamorskiego na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do jaskini św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 215 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 50 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. Do rezerwacji biletów wstępu wymagany jest numer paszportu lub dowodu, z którym będzie podróżował klient. Dane należy podać w momencie zakładania rezerwacji.
 4. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 5. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletu zostanie wówczas zwrócona.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

Położenie na mapie Trasa

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja
W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1200 km. W 2021 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, brytyjskiego terytorium zamorskiego na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do jaskini św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 215 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 50 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. Do rezerwacji biletów wstępu wymagany jest numer paszportu lub dowodu, z którym będzie podróżował klient. Dane należy podać w momencie zakładania rezerwacji.
 4. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 5. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletu zostanie wówczas zwrócona.
Opis hotelu

Hotel THB San Fermin Hiszpania \ Costa del Sol

POŁOŻENIE: ok. 800 m od centrum nadmorskiej miejscowości BENALMADENA, ok. 150 m od sklepów i restauracji, ok. 1 km od portu Puerto Marina, ok. 4 km od centrum Torremolinos, ok. 2,5 km od parku rozrywki Tivoli; ok. 12 km od lotniska w Maladze; przystanek autobusowy ok. 200 m od hotelu (Torremolinos, Malaga, Fuengirola, Marbella, Estepona, Gibraltar – ok. 1,2-15 EUR).

PLAŻA: Benalmadena, publiczna, piaszczysta, ciemny piasek, łagodne zejście do morza, ok. 400 m od hotelu, przejście przez ulicę i nadmorską promenadę, parasole i leżaki płatne (ok. 14 EUR/komplet).

HOTEL: trzygwiazdkowy superior, zadbany, odnowiony w 2015 r. (części wspólne: lobby, restauracja, bar, basen) i w 2018 r. (wystrój pokoi), 316 pokoi, 2 budynki, do 5 i 9 pięter, windy, przestronne lobby, całodobowa recepcja, restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, show-cooking, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie; bar, taras z widokiem na ogród, ogród ok. 4000 m², bezpłatny internet bezprzewodowy; za opłatą: wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

POKÓJ:standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 17 m², odnowiony, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka, zestaw kosmetyków), internet bezprzewodowy, telewizja satelitarna, telefon, sejf; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat; balkon (stolik i krzesełka).

SPORT I ROZRYWKA: basen, słodka woda, brodzik, słodka woda, bezpłatne parasole i leżaki przy basenie, ręczniki (depozyt zwrotny: 10 EUR); boisko wielofunkcyjne, za opłatą: bilard.

FULL BOARD PLUS (za dopłatą): śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu; do posiłków limitowana woda i wino.

KONTAKT: 0034/952442040, www.thbhotels.com

GRATIS:
 • Wi-Fi

 

 

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Opis zawiera wszystkie udogodnienia jakimi dysponuje hotel w danym momencie. W związku z lokalnymi przepisami dotyczącymi aktualnych regulacji funkcjonowania hoteli w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) i bezpieczeństwa Gości, korzystanie z części hotelowych udogodnień może być ograniczone. Stan ten może ulec zmianie zgodnie z wprowadzaniem nowych regulacji.

 

Położenie na mapie
Opinie klientów (1657)

Ocena ogólna

5.3/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
98%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.3
 • 5.5
 • 4.3
 • 5.2
 • 5.2
 • 4.9

Pokaż recenzje od:

4/6
41-50 lat, ze znajomymi sierpień 2022
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z rodziną sierpień 2022
Cudowna wycieczka, która na długo pozostanie w pamięci mojej i rodziny. Bardzo dobrze ułożony, bogaty program. W tak krótkim czasie mogliśmy poznać wspaniałe zabytki Andaluzji. Jesteśmy pod (...) rozwiń
Cudowna wycieczka, która na długo pozostanie w pamięci mojej i rodziny. Bardzo dobrze ułożony, bogaty program. W tak krótkim czasie mogliśmy poznać wspaniałe zabytki Andaluzji. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu, wiedzy, doświadczenia i organizacji naszej pilotki – Pani Joanny, a także lokalnych przewodników. Szczególnie spacer po Alhambrze z Panią Jael, przewodniczką w Granadzie to niezapomniana uczta dla duszy. Świetne poczucie humoru i doskonałość pod każdym względem. Dużo zwiedzania, ale nie można narzekać na brak czasu wolnego. Przepiękne krajobrazy, wspaniała architektura muzułmańska i katolicka. Bardzo dobry autokar i znakomici kierowcy. Andaluzją jesteśmy zauroczeni i polecamy tę wycieczkę każdemu, kto się waha, czy ją wybrać.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
26-30 lat, sam/a sierpień 2022
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 4
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Wycieczka w Rytmie Flamenco była naszą pierwszą wycieczką objazdową. Na poczatku były obawy czy podołamy przez tydzień być w ciągłym ruchu i przemieszczaniu się. Naszczęście były to obawy (...) rozwiń
Wycieczka w Rytmie Flamenco była naszą pierwszą wycieczką objazdową. Na poczatku były obawy czy podołamy przez tydzień być w ciągłym ruchu i przemieszczaniu się. Naszczęście były to obawy bezpodstawne. Wycieczka była tak zorganizowana, że nie odczuwało się jakiegoś wielkiego zmęczenia. W każdym mieście, które zwiedzaliśmy była chwila na czas wolny i relaks zakupowy czy restauracyjny ( od 30 min. do 2 godz.). Mieliśmy wspaniałą przewodniczkę Panią Magdalnę, która posiadała przeogromną wiedzę na temat Hiszpanii jej zabytków, ludności i ich obyczajów (aż chciało się słuchać). Podróżowaliśmy komfortowym autokarem, klimatyzowanym. Niestety WC w nim było niedostępne choć nie było tak naprawdę potrzeby bo dystanse które pokonywaliśmy zazwyczaj mialy od 20 min do 2,5 godz maksymalnie, a na bieżąco Pani przewodnik informowała gdzie można skorzystać w danym mejscu z toalety. W bardziej ruchliwych miejscach zawsze mieliśmy dodatkową "obstawę" z lokalnego przewodnika, który dodatkowo zamykał naszą grupę tak aby czasem ktoś się nie zgubił lub nie odłączył podczas oglądania czy fotografowania zabytków (co uważam było bardzo miłe i fajne, czuliśmy się prawie jak VIP-y) oraz dzielił się swoją wiedzą. Hotele jak to na wycieczkach objazdowych 3 i 4 gwiazdkowe ale zawsze czyste i klimatyzowane. My byliśmy w: Kristal pierwszą i ostatnią noc (najskromniejsze pokoje, ale za to jedzenie dobre w formie bufetu i butelka wina lub wodny do obiadokolacji oraz super umiejscowiony bo w centrum), Montera Plaza (chyba najfajniejsze pokoje z dużą łazienką natomiast wyżywienie najskromniejsze ze wszystkich w szczególności śniadania), Torree de los Guzmanes ( dobre jedzenie no i basen w którym można było popływać i odpocząć), Principe Felip. Byliśmy na jednej wycieczce fakultatywnej (objazd Gibraltaru) gdzie zwiedzaliśmy za pomocą busików najdalej wysunięty punkt Gibraltaru skąd przy dobrej pogodzie widać Afrykę, jakinię św. Michała (rewelacyjnie oświtloną) oraz małpki które można było pofotografować. Jedynie czego mi zabrakło osobiście to wjazdu na sam szczyt skały gdzie jest fajny punkt widokowy. Co do wieczoru flamenko nie możemy się wypowiedzieć bo nie byliśmy choć mała grupka osób od nas się wybrała i była zadowolona. Wycieczka warta przeżycia i zobaczenia, wspaniałe widoki, zabytki no i temperatura, wiecznie słonecznie.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Genialna wycieczka ! Znakomity program i przewodniczka. Jedynym mankamentem była jakość niektórych hoteli. Poza tym uważam ta wycieczkę za jedna z najlepszych na jakich byliśmy. rozwiń
Genialna wycieczka ! Znakomity program i przewodniczka. Jedynym mankamentem była jakość niektórych hoteli. Poza tym uważam ta wycieczkę za jedna z najlepszych na jakich byliśmy.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi lipiec 2022
Najlepsza wycieczka objazdowa, na której byłem z ITAKĄ. Wycieczka bardzo dobrze zorganizowania. Pani Magda bardzo dobrze zrealizowała program. Polecam osobom pragnącym poznać najpiękniejszy (...) rozwiń
Najlepsza wycieczka objazdowa, na której byłem z ITAKĄ. Wycieczka bardzo dobrze zorganizowania. Pani Magda bardzo dobrze zrealizowała program. Polecam osobom pragnącym poznać najpiękniejszy region Hiszpanii.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a lipiec 2022
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana , Pani Magdalena wspaniała - troszczyła się o naszą grupę . Wyczerpujące opisy i z dużą dokładnością prowadzona wycieczka .Taniec Flamenco warty do (...) rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana , Pani Magdalena wspaniała - troszczyła się o naszą grupę . Wyczerpujące opisy i z dużą dokładnością prowadzona wycieczka .Taniec Flamenco warty do obejrzenia . Bardzo polecam będziecie zachwyceni. Danuta
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2022
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a lipiec 2022
Moja pierwsza wizyta w Hiszpanii okazała się wspaniałym doświadczeniem. Objazd po Andaluzji przebiegał sprawnie, bezpiecznie i atrakcyjnie nawet dla osoby podróżującej w pojedynkę. Opieka i (...) rozwiń
Moja pierwsza wizyta w Hiszpanii okazała się wspaniałym doświadczeniem. Objazd po Andaluzji przebiegał sprawnie, bezpiecznie i atrakcyjnie nawet dla osoby podróżującej w pojedynkę. Opieka i praca pilota p. Magdy godna podziwu, pełen profesjonalizm.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a lipiec 2022
Wycieczka przemyślana i dobrze zorganizowana. W krótkim czasie można było zobaczyć najważniejsze skarby Andaluzji. Świetnie wykonywała swoje zadania pani pilot - Magdalena, można było dowiedzieć (...) rozwiń
Wycieczka przemyślana i dobrze zorganizowana. W krótkim czasie można było zobaczyć najważniejsze skarby Andaluzji. Świetnie wykonywała swoje zadania pani pilot - Magdalena, można było dowiedzieć się wiele ciekawych faktów.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2022
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Wycieczka fantastyczna, bardzo ciekawy program/trasa. W dużej mierze sukces należy przypisać przewodniczce Pani Wioli, która bardzo dużo i ciekawie opowiadała i historii, ciekawostkach (...) rozwiń
Wycieczka fantastyczna, bardzo ciekawy program/trasa. W dużej mierze sukces należy przypisać przewodniczce Pani Wioli, która bardzo dużo i ciekawie opowiadała i historii, ciekawostkach dotyczących Hiszpanii. Jedyny mankament to hotele na trasie a zwłaszcza hotel Sierra, który tak napradę jest przydrożnym motelem i nie nadaje się dla turystów wakacyjnych.
 • 6
 • 3
 • 2
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2022
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Hiszpania odczarowana.Niestety kiedyś Hiszpania mnie nie uwiodla tym razem było inaczej.Duża zasługa w tym przewodnika p.Wioletty (chyba nawet największa) i ludzi którzy na tej wycieczce razem (...) rozwiń
Hiszpania odczarowana.Niestety kiedyś Hiszpania mnie nie uwiodla tym razem było inaczej.Duża zasługa w tym przewodnika p.Wioletty (chyba nawet największa) i ludzi którzy na tej wycieczce razem ze mną byli. Ale od początku Wszystko bardzo dobrze zorganizowane,pokazane najciekawsze miejsca,tempe zwiedzania też dobre.Jedyne co bym zm8enila to Hotel w dniu przylotu i odlotu.Nie mówię o jego jakości ale położeniu po środku niczego i bez basenu.A przy takich temperaturach basen to mega odskocznia.Tutaj niezastąpiona jak zwykle okazała się Pani Wioletta która tak nam ostatni dzień zaplanowała że była i Malaga i plaża.Dziekujemy. Wycieczka mnie zaczarował, kraj piekny,cóż że temperatury wysokie taki kraj. Rozmawiając z ludźmi z wycieczki doszliśmy do wniosku że fajnie by było jakby dodana była w miejscach gdzie to możliwe opcja kąpania w morzu.I jak w każdym hotelu byłby basen to już byłaby bajka.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Program bogaty, pilotka oraz lokalni przewodnicy z dużą wiedzą. rozwiń
Program bogaty, pilotka oraz lokalni przewodnicy z dużą wiedzą.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
31-40 lat, sam/a lipiec 2022
Program wycieczki jest dobrze ułożony, dni intensywniejszego zwiedzania są przeplatane dniami luźniejszymi. Piękne zabytki, wakacyjna atmosfera, przede wszystkim niezapomniany pokaz flamenco. (...) rozwiń
Program wycieczki jest dobrze ułożony, dni intensywniejszego zwiedzania są przeplatane dniami luźniejszymi. Piękne zabytki, wakacyjna atmosfera, przede wszystkim niezapomniany pokaz flamenco. Nawet w lokalnych knajpkach zdarzają się występy muzyków. Degustacje lokalnych przysmaków(pyszne wino z pomarańczy). W większości hoteli był duży wybór jeśli chodzi o jedzenie, nikt nie chodził głodny;). Uważam natomiast, że można trafić na bardziej zaangażowaną i sympatyczniejszą przewodniczkę...
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a lipiec 2022
Wycieczkę „W rytmie flamenco” polecam z całego serca. W ciagu tygodnia udało nam się zwiedzić wiele fantastycznych miejsc. Bardzo bogaty program, momentami napiety, ale ciekawy i co (...) rozwiń
Wycieczkę „W rytmie flamenco” polecam z całego serca. W ciagu tygodnia udało nam się zwiedzić wiele fantastycznych miejsc. Bardzo bogaty program, momentami napiety, ale ciekawy i co najważniejsze nie był męczący pomimo panujących w lipcu upałów. Pani pilot Wioletta konkretna, rzeczowa, posiada naprawdę ogromna wiedzę nt Hiszpanii. Hotele czyste, miła obsługa, jedzenie w większości w formie bufetu, co dla mnie jest dużym plusem. To na pewno nie jest moja ostatnia objazdowka z biurem podróży Itaka.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Wycieczka bardzo wzbogacająca wiedzę, dużo pięknych widoków, super miejsca kultury. rozwiń
Wycieczka bardzo wzbogacająca wiedzę, dużo pięknych widoków, super miejsca kultury.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
26-30 lat, sam/a lipiec 2022
Wycieczka zorganizowana w sposób bardzo dobry. Każdy z punktów zawartych w programie został zrealizowany. Mimo że jest to objazd to zwiedzając poszczególne lokalizacje (raczej najbardziej (...) rozwiń
Wycieczka zorganizowana w sposób bardzo dobry. Każdy z punktów zawartych w programie został zrealizowany. Mimo że jest to objazd to zwiedzając poszczególne lokalizacje (raczej najbardziej popularne punkty) mieliśmy do dyspozycji od 1 do 2 h czasu wolnego dla siebie, aby samodzielnie pozwiedzać, kupić pamiątki i zjeść coś lokalnie - a bylo w czym wybierać. Wyjazdy na zwiedzanie codziennie w godzinach 8-9, przyjazdy do hotelu różnie, w zależności od intensywności danego dnia między 17-21. Hotele położone na obrzeżach miast od około 5 do 15 km od lokalizacji głównej. W Torremolinos(pod Malagą) hotel blisko plaży i morza -15 min spacerkiem. Praktycznie wszystkie hotele w okolicach maja bary, gdzie mozna zasiąść po wyciece danego dnia. Noclegi posiadały wszystko czego potrzeba, ręczniki, suszarka, czysta pościel, TV, czystości. Jeden z nich pod Sevilla miał nawet basen na zewnątrz, w którym można było się schłodzić. Wyżywienie w porządku, forma bufetu, nie można specjalnie narzekać. Obiadokolacje zdecydowanie bardziej obfite i różnorodne - ryby, mieso, frytki, talarki, salata + z 6 rodzajów warzyw, które mozna dołożyć. Gdy potrawa się kończyła to za moment zostawala uzupełniona. Śniadania klasyka - pieczywo, wędliny, sery, soki, płatki, jogurty, rogaliki plus soki, kawa, herbata. Przewodnicy z bardzo dużą wiedzą, potrafili zaciekawić uczestnika i rozszerzyć jego znajomość historii. Autokar z rozsądnie jeżdżącym kierowcą, duży i wygodny. Z klimatyzacją, wprawdzie bez wc, ale nie było to wcale konieczne, ponieważ na każdym z postojów mieliśmy chwilę na to co "ważne" a toalet nie brakowało, więc po roślinności nie biegaliśmy. Dla mnie jako osoby, które 1wszy raz była w Hiszpanii, Anadaluzja to idealne miejsce, żeby zaciekawić się kultura iberyjską. Na pewno do Hiszpanii jeszcze wrócę.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi lipiec 2022
Cudowny region! Dobra organizacja. Kompetentni przewodnicy. Andaluzja jest przepięknym regionem. Zachwyca piękno natury oraz architektura stworzona ręką człowieka. Zdecydowanie polecam! rozwiń
Cudowny region! Dobra organizacja. Kompetentni przewodnicy. Andaluzja jest przepięknym regionem. Zachwyca piękno natury oraz architektura stworzona ręką człowieka. Zdecydowanie polecam!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2022
Bardzo udana wycieczka, świetnie zorganizowana , w programie chyba wszystko co można zobaczyć ciekawego w Andaluzji. Był czas na intensywne zwiedzanie, ale również sporo wolnego czasu na (...) rozwiń
Bardzo udana wycieczka, świetnie zorganizowana , w programie chyba wszystko co można zobaczyć ciekawego w Andaluzji. Był czas na intensywne zwiedzanie, ale również sporo wolnego czasu na odpoczynek , posmakowanie lokalnych specjałów i poczucie klimatu odwiedzanych miejsc. Hotele jak to na wycieczkach objazdowych , średnie , jedzenie również, ale nikt głodny nie chodził. Wycieczka godna polecenia!!!
 • 5
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2022
Bardzo udana wycieczka! Znakomity program i świetna pilotka p. Magdalena! rozwiń
Bardzo udana wycieczka! Znakomity program i świetna pilotka p. Magdalena!
 • 6
 • 4
 • 3
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, ze znajomymi czerwiec 2022
Cudowne przeżycie! Byliśmy jedyną parą emerytów (70 i 73 lata). Daliśmy radę! Sama wycieczka jest średnio intensywna. W ciągu dnia jest czas wolny na odpoczynek, lunch, zakupy. Idealnie (...) rozwiń
Cudowne przeżycie! Byliśmy jedyną parą emerytów (70 i 73 lata). Daliśmy radę! Sama wycieczka jest średnio intensywna. W ciągu dnia jest czas wolny na odpoczynek, lunch, zakupy. Idealnie zaplanowane są także godzinne przejazdy pomiędzy miastami. To idealny czas na krótką drzemkę i odpoczynek. Pogoda: nasza wycieczka do ostatni tydzień czerwca i początek lipca 2022. Idealna: gorące słońce, 29-30 stopni, ale na wybrzeżu chłodniejszy wiatr i jeszcze zimna woda w morzu (niestety jak nasz Bałtyk). Ale kąpiel zaliczona!
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2022
Wycieczka spełni oczekiwania wszystkich. Andaluzja przepiękna. Przewodnik Pani Magda - rewelacyjna: ogromna wiedza, przyjazna, otwarta i potrafi skutecznie zarządzić grupą. Dodatkowo pomagała w (...) rozwiń
Wycieczka spełni oczekiwania wszystkich. Andaluzja przepiękna. Przewodnik Pani Magda - rewelacyjna: ogromna wiedza, przyjazna, otwarta i potrafi skutecznie zarządzić grupą. Dodatkowo pomagała w każdej sytuacji i także tej trudnej (jak kradzież portfela uczestnika). Ważne: zawsze mieć torby, piterki zamknięte i przed sobą!
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Hiszpania

W rytmie flamenco

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
Dorosły
5 048pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 10 096 pln razem
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter