phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania W rytmie flamenco

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA

Trasa
3 199PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 28.03 – Pn 04.04.22
Itaka
 • Promocja ZIMA 21/22 ZIMA 21/22
Hiszpania

W rytmie flamenco

 • Promocja ZIMA 21/22 ZIMA 21/22
Kod: AGPANDA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, brytyjskiego terytorium zamorskiego na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do jaskini św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 190 EUR; grupa wyjeżdżająca 30.12: obowiązkowa dopłata do kolacji sylwestrowej ok. 75 EUR/os.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletu zostanie wówczas zwrócona.

5.3 /6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
ZIMA 21/22
Informacje o regionie
Galeria regionu

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

Położenie na mapie Trasa

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja
W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1200 km. W 2021 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, brytyjskiego terytorium zamorskiego na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do jaskini św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 190 EUR; grupa wyjeżdżająca 30.12: obowiązkowa dopłata do kolacji sylwestrowej ok. 75 EUR/os.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie biletu zostanie wówczas zwrócona.
Położenie na mapie
Opinie klientów (1482)

Ocena ogólna

5.3/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
98%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.3
 • 5.5
 • 4.2
 • 5.1
 • 5.1
 • 4.9

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2020
Wycieczka ciekawa tematycznie, dobrze zorganizowana, realizacja bez pośpiechu/ dla mnie bardzo ważne/ i dostatecznie dużo czasu wolnego. Bardzo dobre przygotowanie pilota, a przewodnik (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa tematycznie, dobrze zorganizowana, realizacja bez pośpiechu/ dla mnie bardzo ważne/ i dostatecznie dużo czasu wolnego. Bardzo dobre przygotowanie pilota, a przewodnik polskojęzyczny po Alhambrze to rewelacja ! Uwaga organizacyjna : moim zdaniem pilotowi potrzebna jest lista telefonów uczestników wycieczki : u nas 2 uczestników spóźniło się pól godziny na zbiórkę bo źle zapamiętali godzinę spotkania, a pilot nie miał ich nr. telefonu. Ponadto na początku wycieczki, na lotnisku w Maladze, 2 uczestników nie skontaktowało z pilotem przez pół godziny od czasu dojścia innych uczestników do pilota. Pilot ustalił w Itace ich telefon, nie odbierali połączenia. Wówczas ruszył z pozostałymi do autokaru. W ostatniej chwili dogonił nas 1 z nieobecnych uczestników i powiadomił, że mają problem z uszkodzonym bagażem, a telefonu nie odbierali bo wypełniali papiery zgłoszenia uszkodzenia bagażu. Uważam, że pilot przed przejściem do autokaru powinien ustalić, czy nieobecni uczestnicy wycieczki przylecieli do Malagi, a jeśli tak, to ich skutecznie poszukać. Wówczas wszyscy uniknęliby niepotrzebnego stresu.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2020
Pogram rewelacyjny. Pora na zwiedzanie idealna. Andaluzja cudowna. Nie zagrała współpraca z pilotem - nie wiem czy wynika to z pobudek osobistyczh pilota czy regulaminów/wytycznych biura podróży. rozwiń
Pogram rewelacyjny. Pora na zwiedzanie idealna. Andaluzja cudowna. Nie zagrała współpraca z pilotem - nie wiem czy wynika to z pobudek osobistyczh pilota czy regulaminów/wytycznych biura podróży.
 • 6
 • 2
 • 2
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a marzec 2020
wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, spokojne tempo zwiedzania, sporo wolnego czasu na samodzielną kontemplację zwiedzanych miejsc i posiłek. W hotelu Sierra kiepskie wyżywienie. W Alhambrze (...) rozwiń
wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, spokojne tempo zwiedzania, sporo wolnego czasu na samodzielną kontemplację zwiedzanych miejsc i posiłek. W hotelu Sierra kiepskie wyżywienie. W Alhambrze trochę za mało czasu , ale wynika to z organizacji obiektu- trzeba dosyć szybko przechodzić dalej, bo z tyłu napierają kolejni zwiedzający. Bardzo tłoczno. Andaluzja to bardzo urokliwa część Hiszpanii. Wyjątkowo ładne , czyste, nowe autokary-przejazdy nimi to przyjemność. Kompetentna i bardzo miła przewodniczka. Cudnie spędzony czas
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
4/6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a luty 2020
Wycieczka bardzo udana. Andaluzja przepiękna. Zwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc. Pani Magda wspaniała pilot z dużą wiedzą przekazywaną przez cały czas trwania wycieczki. Jestem bardzo zadowolona. rozwiń
Wycieczka bardzo udana. Andaluzja przepiękna. Zwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc. Pani Magda wspaniała pilot z dużą wiedzą przekazywaną przez cały czas trwania wycieczki. Jestem bardzo zadowolona.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Pani Magdalena (nie pamiętam nazwiska) wykazała się ogromną wiedzą dotyczącą historii zwiedzanych obiektów, może trochę za szybko biegliśmy po uroczych miastach i miasteczkach co wynikało z (...) rozwiń
Pani Magdalena (nie pamiętam nazwiska) wykazała się ogromną wiedzą dotyczącą historii zwiedzanych obiektów, może trochę za szybko biegliśmy po uroczych miastach i miasteczkach co wynikało z napiętego programu. Ogólne wrażenie - bardzo pozytywne zachęcające do głębszego poznania historii zwiedzanych miejsc. W zasadzie nie mogłabym niczego skrytykować, chociaż z racji mojego wieku, było czasem ciężko. Myślę, że powinnam zdecydować się na mniej rozbudowaną wycieczkę, żeby móc dłużej podziwiać te wspaniałe oglądane obiekty i trochę pochodzić samej po ogrodach i budowlach. To jest moje b. subiektywne podsumowanie. Dziękuję naszej pani Magdalenie za zaangażowanie i cierpliwość.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Wycieczka bardzo intensywna, ale dobrze zorganizowana. Dla osób z dobrą kondycją fizyczną, wiele godzin chodzenia, czasami zbyt rzadko i zbyt krótkie przerwy. Bardzo ciekawe miejsca, bardzo (...) rozwiń
Wycieczka bardzo intensywna, ale dobrze zorganizowana. Dla osób z dobrą kondycją fizyczną, wiele godzin chodzenia, czasami zbyt rzadko i zbyt krótkie przerwy. Bardzo ciekawe miejsca, bardzo dobrze przedstawione przez pilota. Uważam, że przy tak bogatym programie szczególnie ważna dobra organizacja, zaplanowanie tras i dobra punktualna grupa. Na mojej wycieczce właśnie tak było i to dzięki pani Magdzie. Mam zastrzeżenia do położenia hoteli. Pierwsze - lądowanie w środku nocy i hotel do którego jedzie się prawie godzinę tym samym zmniejszając czas na odpoczynek i opóźniając obiadokolację. Drugie - wszystkie hotele położone w znacznej odległości od miasta, bez możliwości wieczornych spacerów, poznania pięknej Andaluzji wieczorem, samemu. Wszystkie na jakiś pustkowiach, przy trasie szybkiego ruchu, daleko od miast, miasteczek. Mimo wszystko wycieczkę polecam i życzę wszystkim by to Pani Magda pokazywała piękną Andaluzję. Ogromna wiedza, interesująco przekazana, dużo praktycznych wskazówek, zaopiekowanie maksymalne do samego końca,pomoc na lotnisku. I pierwszy raz spotkałam się, że pilot na koniec rozliczył wycieczkę, były zwroty
 • 5
 • 3
 • 4
 • 6
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Bardzo udana wycieczka. rozwiń
Bardzo udana wycieczka.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z rodziną luty 2020
Od dawna odbycie wycieczki „W rytmie Flamenco” było moim marzeniem. Niestety cena wycieczki w sezonie przy 4 osobowej rodzinie była dla mnie za wysoka dlatego zdecydowałam się na wyjazd w lutym (...) rozwiń
Od dawna odbycie wycieczki „W rytmie Flamenco” było moim marzeniem. Niestety cena wycieczki w sezonie przy 4 osobowej rodzinie była dla mnie za wysoka dlatego zdecydowałam się na wyjazd w lutym w ofercie last minute. Był to świetny wybór. Nie dość, że znacznie taniej, to poza sezonem było znacznie mniej ludzi i można było spokojnie pozwiedzać. Pogoda w lutym idealna do zwiedzania. Powyżej 20 stopni, ani razu nie padało. Co tu dużo mówić - Hiszpania jest piękna. Ale jednocześnie też bardzo droga, więc odbycie takiej wycieczki na własna rękę byłoby o wiele bardziej kosztowne i nie zobaczyłoby się tak wiele w ciągu tygodnia. Nasza pilotka Zuzanna była świetna. Bardzo uczynna, starała się spełniać wszystkie prośby i życzenia. Dostosowała plan wycieczki do zmienionych godzin przylotu i wylotu aby jak najwięcej zobaczyć i nie zmarnowować pierwszego i ostatniego dnia pobytu. Dzięki temu drugiego dnia mieliśmy nieco mniej napięty program. Grupa fajna i zgrana. Co do standardów hoteli czy posiłków, to tak jak to na objazdówkach, nie są super luksusowe ale wystarczające. I tak przyjeżdżało się wieczorem aby się przespać i odpocząć i hotele to zapewniały. Trudno oczekiwać w tej cenie super luksusowego hotelu ale też na wycieczce objazdowej nie ma większego sensu. Plan wycieczki jest naprawdę super. Przez tydzień można zobaczyć najciekawsze miejsca Andaluzji. W każdym miejscu bardzo fajny przewodnik lokalny. Ale najlepsi to pani Ania w Sewilly i Jael w Alhambrze. Podróżowaliśmy z 10 letnim synem, który był bardzo zadowolony. Dużo zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się nowego. Trzeba również pamietać, że wycieczki objazdowe są dla ludzi, którzy lubią podróżować i coś zobaczyć. Inny jest cel wyjazdu wypoczynkowego a inny wycieczki objazowowej. Oczywiście byliśmy zmęczeni, bo wycieczka bardzo intensywna, ale bardzo bardzo fajna. Polecam wszystkim. To już kolejna wycieczka z Itaką – wcześniej „Orient Express” w Turcji. Również było super.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a luty 2020
Program wycieczki jest bogaty i ciekawy. Przewodniczki to młode kobiety z pasją i wiedzą którą umiejętnie potrafią przekazać. W rytmie Flamenco oddaje ducha regionu dzięki pięknym zabytkom oraz (...) rozwiń
Program wycieczki jest bogaty i ciekawy. Przewodniczki to młode kobiety z pasją i wiedzą którą umiejętnie potrafią przekazać. W rytmie Flamenco oddaje ducha regionu dzięki pięknym zabytkom oraz ciekawym spotkaniom zarezerwowanym tylko dla grupy: w muzeum oliwy i u sprzedawcy wyrobów lokalnych. Degustacja serów i szynek wraz w winem pozwala odkryć nowe kubki smakowe. Polecam wycieczkę każdemu, bez względu na wiek i zainteresowania. Przyjemny aktywny wypoczynek. Jedynym minusem jest to że przewodniczki Polki oderwane od spraw w kraju ignorują przepisy RODO. Nwet gdy zwróci im się uwagę lekceważąco mówią że jesteśmy w Hiszpanii i tu są inne przepisy. Szkoda, że nie rozumieją ze to one są dla grupy, a nie odwrotnie.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, ze znajomymi luty 2020
Wycieczka super, świetna trasa, doskonali przewodnicy lokalni oraz naprawdę pomocna pilotka, pani Zuzanna. Niestety, ten wspaniały obraz został zrujnowany przez niekompetencję osoby rezerwującej (...) rozwiń
Wycieczka super, świetna trasa, doskonali przewodnicy lokalni oraz naprawdę pomocna pilotka, pani Zuzanna. Niestety, ten wspaniały obraz został zrujnowany przez niekompetencję osoby rezerwującej hotele. Nie rozumiem jak można było wpaść na pomysł, by ostatniego dnia, gdy mieliśmy być przewiezieni na lotnisko o godz 22 (a o 12 musieliśmy opuścić pokoje), umieścić grupę w hotelu przy autostradzie, w środku zupełnie niczego, daleko od jakiejkolwiek cywilizacji. Było nas 31 osób, a w recepcji znajdowała się jedna kanapa 3-osobowa. Mieliśmy spędzić 10 godzin w tym miejscu. Po naszej interwencji zabrano nas o 14 do Malagi, gdzie zorganizowaliśmy sobie czas przed odlotem. Najgorsze jest to, że biuro uznało, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za te niedogodności i całą winą obarczyło Panią Zuzannę, Proponuję, by osoba, która wpadła na ten 'GENIALNY' pomysł sama spędziła 10 godzin w tym 'UROCZYM' miejscu.
 • 6
 • 2
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
4/6
50+ lat, sam/a luty 2020
Wycieczka bardzo ciekawa, program bogaty, miejscowi przewodniki posiadają wszelkie niezbędne kwalifikacje i umiejętności. rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa, program bogaty, miejscowi przewodniki posiadają wszelkie niezbędne kwalifikacje i umiejętności.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Wybierajac sie na tą wycieczkę po poludniu Hiszpamii mieliśmy wiedzę, ze zobaczymy ciekawe zabytki. Jednak miejsca które zwiedzaliśmy przerosłe nasze oczekiwania. Każde zwiedzane miasto (...) rozwiń
Wybierajac sie na tą wycieczkę po poludniu Hiszpamii mieliśmy wiedzę, ze zobaczymy ciekawe zabytki. Jednak miejsca które zwiedzaliśmy przerosłe nasze oczekiwania. Każde zwiedzane miasto zaskiwało nas wspaniałą historią i ogromem zabytków. Największe wrażenie zrobiła na nas katedra w Kordobie!! Uważamy, że program został bardzo statrannie przygotowany dla ludzi korzystających z tego rodzaju oferty.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 4
 • 5
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Wszystko w granicach normy. rozwiń
Wszystko w granicach normy.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a luty 2020
Wycieczka, jak i termin (sezon zimowy) są godne polecenia. Nie jest zimo, i nie jest upalnie. Jest wiele powodów aby odwiedzić Andaluzję, i kilka kluczowych, żeby to zrobić zimą. Trasa jest (...) rozwiń
Wycieczka, jak i termin (sezon zimowy) są godne polecenia. Nie jest zimo, i nie jest upalnie. Jest wiele powodów aby odwiedzić Andaluzję, i kilka kluczowych, żeby to zrobić zimą. Trasa jest przemyślana, a pilotka (Pani Magda) częstowała nas ogromem informacji na temat tego co widzimy oraz sytuacji, warunków życia i zwyczajów w Hiszpanii. Mankamentem wyjazdu było zakwaterowanie, poza centrami miast. A pierwszy i ostatni nocleg był przy autostradzie, w samym środku Wielkiego Nic. Pomimo, że biuro Itaka, w programie zwarło zupełnie inne (atrakcyjne) miejsce zakwaterowania. I na takich też warunkach zawierałam umowę z biurem. Na naszą interwencję, biuro, zamiast zmienić nocleg, zmieniło widniejący na stronie internetowej zapis o zakwaterowaniu. Tu MINUS dla ITAKI za takie praktyki.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2020
Ogóle wrażenie jest pozytywne jedynie zakwaterowanie w pierwszym i ostatnim dniu psuje całe wrażenie. Zakwaterowanie w hotelu przy autostradzie o wątpliwym standardzie bez możliwości (...) rozwiń
Ogóle wrażenie jest pozytywne jedynie zakwaterowanie w pierwszym i ostatnim dniu psuje całe wrażenie. Zakwaterowanie w hotelu przy autostradzie o wątpliwym standardzie bez możliwości wypełnienia wolnego czasu w prosty sposób powoduje iż ogólna ocena wypada słabiej. Tym bardziej że w odległości 30-50 km na wybrzeżu kwaterują Państwo innych uczestników wypoczynku.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką luty 2020
Polecam serdecznie wycieczkę, program bogaty , naprawdę można zwiedzić kawał Hiszpanii . Przewodnik- Pani Magda - chyba najlepszy przewodnik , jakiego mozna sobie wyobrazić: rzetelnie (...) rozwiń
Polecam serdecznie wycieczkę, program bogaty , naprawdę można zwiedzić kawał Hiszpanii . Przewodnik- Pani Magda - chyba najlepszy przewodnik , jakiego mozna sobie wyobrazić: rzetelnie przygotowana, skrupulatnie przedstawia wszelkie wiadomości i przede wszystkim dzięki opiece mozna poczuć się baardzo bezpiecznie. Polecam serdecznie wyjazd.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a styczeń 2020
Pani pilotka to marzenie każdej osoby wybierając się na wycieczkę objazdową. Najlepszybko pilot w mośmiu życiu - jak w reklamie wszystko co w tym zawodzie najlepsze zgromadzone w jednej osobie: (...) rozwiń
Pani pilotka to marzenie każdej osoby wybierając się na wycieczkę objazdową. Najlepszybko pilot w mośmiu życiu - jak w reklamie wszystko co w tym zawodzie najlepsze zgromadzone w jednej osobie: ogromną wiedza połączona z umiejętnością jej przekazania w ciekawy sposób, świetny organizator szanujący i troszcząc się o uczestników wycieczki, pracujący ciężko i o dużej kulturze osobistej. Jakby mi ktoś powiedział że jest wycieczka i pani Magdalena jest pilotem od razu bym pojechała nie pytając się nawet dokąd takie mam zaufanie dla jej osoby. Nawet nie zauważyłam kiedy czas minął bo tak wspaniale spędziłam czas i było mi smutno że wracam do domu. Mądrą rzeczą była zmiana programu - zwiedzanie Malagi w dzień przylotu. Dzięki temu czas był lepiej wykorzystany (spędzenie całego popołudnia w hotelu przy autostradzie byłoby okropne a nastopni dzień byłby wyczerpujący. Brawa za tę zmianę! Wycieczka jako całość była wspaniała i polecam ją moim znajomym. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to to że autokarowi przydałoby się umyć szyby i chociaż raz w czasie wycieczki go posprzątać. Przecież dla objaktówki autokar to dom na czas wycieczki. I zastanowiłabym się czy nie zmienić zwiedzania jaskini na coś innego. W porównania z innymi które zwiedziłam ta wydaje się być mało atrakcyjna. Ale biorąc wszystko pod uwagę to drobiazgi. Acha! Ktoś w uwagach napisał że w jednym z hoteli są karaluchy. Wzięłam ze sobą płyn przeciw nim - w żadnym hotelu nie by potrzebny bo było czysto i bez robactwa.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Wycieczka Objazdowa bardzo dobrze zorganizowana. Szkoda, że nie odbył się wieczór flamenco. Ten wieczór powinien być w programie wycieczki. Pilotka pani Magda super Polecam rozwiń
Wycieczka Objazdowa bardzo dobrze zorganizowana. Szkoda, że nie odbył się wieczór flamenco. Ten wieczór powinien być w programie wycieczki. Pilotka pani Magda super Polecam
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Bardzo dobry program. zawiera największe atrakcje. Jeden hotel był trochę mizerny. rozwiń
Bardzo dobry program. zawiera największe atrakcje. Jeden hotel był trochę mizerny.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Wycieczka godna polecenia. Spełniła nasze oczekiwania. rozwiń
Wycieczka godna polecenia. Spełniła nasze oczekiwania.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Ok. Dobrze zorganizowana. rozwiń
Ok. Dobrze zorganizowana.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a styczeń 2020
Rewelacja rozwiń
Rewelacja
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
26-30 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Andaluzja w pigułce! Do zobaczenia najpiękniejsze miejsca tej części Hiszpanii dzięki temu programowi wycieczki. rozwiń
Andaluzja w pigułce! Do zobaczenia najpiękniejsze miejsca tej części Hiszpanii dzięki temu programowi wycieczki.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Hiszpania

W rytmie flamenco

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
4 089 Pln
Oszczędzasz: 890 PLN
Dorosły
3 199pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 6 398 pln razem
Oszczędzasz 890 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter