phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

W rytmie flamenco

Atuty oferty

 • Żagiel Itaki
 • Granada – perła Andaluzji
 • zabytki architektury mauretańskiej
 • malownicze górskie krajobrazy i tętniące życiem południe
 • degustacja oliwy i szynki jamón ibérico
 • jedna z najlepiej ocenianych wycieczek
 • przedłuż wakacje na Costa del Sol

W rytmie flamenco Kod: AGPANDA

Trasa
3 089PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Pn 11.05 – Pn 18.05.20 (8 dni)
Itaka
 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Hiszpania

W rytmie flamenco

 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Kod: AGPANDA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 190 EUR; grupa wyjeżdżająca 30.12: obowiązkowa dopłata do kolacji sylwestrowej ok. 75 EUR/os.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie bilet zostanie wówczas zwrócona.

5.3 /6
98% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
Galeria regionu

Hiszpania

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado. Zobacz to wszystko razem z nami!

Położenie na mapie Trasa

Malaga • Mijas • Ronda • Gibraltar • Kadyks • Sewilla • Kordoba • Granada • Lanjarón • Nerja

W Andaluzji można odnaleźć wszystko to, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, kastaniety, corridę, białe wioski, piaszczyste plaże i oczywiście hiszpańskie słońce. Każdy zakątek regionu pamięta czasy Wielkiego Kalifatu Zachodniego, dlatego nie brakuje tu zabytków o arabskim charakterze, ale i tych należących do kultury klasycznej Hiszpanii. Proponujemy podróż po najciekawszych miejscach regionu: na trasie słynne zabytki Maurów w Kordobie, Sewilli i Granadzie, pięknie położona Ronda, zabytki z listy UNESCO i małe urokliwe miasteczka. W programie fakultatywnym pokaz flamenco i objazd Gibraltaru. Po intensywnym zwiedzaniu proponujemy wypoczynek w hotelu wybranym z bogatej oferty ITAKI. Trasa w Hiszpanii: ok. 1200 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. MALAGA – MIJAS – RONDA (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI-wiecznej katedry, domu narodzin Pabla Picassa oraz olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków, a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Po południu przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: widowiskowy XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, w którym przepływa rzeka Guadalevín, Plaza Duquesa de Parcent – najbardziej malowniczy plac miasta z ratuszem, Casa de San Juan Bosco, XIV­­-­wieczny pałac Mondragón, znany także jako pałac markiza Villasierra. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. GIBRALTAR – KADYKS (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Przejazd przez obrzeża Jerez de la Frontera. Miasto jest stolicą sherry, hiszpańskiej brandy i tańczących koni. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SEWILLA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Andaluzji – SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącym wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zwiedzanie XV-wiecznego Domu Piłata, będącego przykładem pałacu andaluzyjskiego, bazylika Macarena, gdzie znajduje się figura Madonny płaczącej diamentami. Zwiedzanie wzniesionej na miejscu dawnego meczetu XV-wiecznej katedry Najświętszej Marii Panny – największego i jednego z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wejście na wieżę Giralda, pozostałość po zabudowaniach meczetu, skąd rozpościera się zachwycająca panorama miasta. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, który jest doskonałym przykładem architektury w stylu mudéjar z pięknymi ogrodami, bogato zdobionymi salami i oryginalnymi ornamentami. Czas wolny w ogrodach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. KORDOBA (trasa: ok. 350 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, która została wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos – letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir, z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Wizyta w Muzeum Kultury Oliwy. Poznanie sposobu upraw drzewek oliwnych, a także tłoczenia i produkcji oliwy z oliwek (degustacja oliwy). Przejazd w okolice Granady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. GRANADA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Zwiedzanie GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Spacer po Albaicín, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii, pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się malownicza panorama warownej Alhambry. Zwiedzanie renesansowej katedry Santa María de la Encarnación i przylegającej do niej Capilla Real – późnogotyckiej kaplicy grobowej Królów Katolickich. Alhambra, ogrody Generalife oraz dzielnica Albaicín zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. LANJARÓN – NERJA (trasa: ok. 200 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Sierra Nevada. Na trasie wycieczki m.in. LANJARÓN, malownicze uzdrowisko z ruinami zamku, słynące z wód mineralnych. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka – jamón ibérico – i degustacja specjalności regionu. Przejazd do NERJA – jednej z piękniej położonych miejscowości wybrzeża Andaluzji. Podziwianie widoków z otoczonego palmami punktu widokowego Balkon Europy, zawieszonego na cyplu nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do pobliskich Cueva de Nerja, zespołu jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami, stalagmitami i malowidłami naskalnymi. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie. W miarę możliwości – czas wolny na wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań i 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, degustacje w 5. i 7. dniu: ok. 190 EUR; grupa wyjeżdżająca 30.12: obowiązkowa dopłata do kolacji sylwestrowej ok. 75 EUR/os.
 2. Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR, wymagane min. 15 osób; objazd Gibraltaru: ok. 40 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.
 4. W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do obiektów pałacowych. W wyjątkowych sytuacjach nastąpi tylko zwiedzanie ogrodów Generalife, różnica w cenie bilet zostanie wówczas zwrócona.
Położenie na mapie
Opinie klientów (1424)

Ocena ogólna

5.3/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
98%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.3
 • 5.5
 • 4.2
 • 5.1
 • 5.1
 • 4.9

Pokaż recenzje od:

6/6
41-50 lat, sam/a wrzesień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, wrzesień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Bardzo dobra organizacja. trochę za bardzo oddalone od miejscowości hotele bez bezpłatnej wody w pokoju a niektórzy muszą przyjmować doustne leki, słabe wyżywienie w hotelach. W hotelu koło (...) rozwiń
Bardzo dobra organizacja. trochę za bardzo oddalone od miejscowości hotele bez bezpłatnej wody w pokoju a niektórzy muszą przyjmować doustne leki, słabe wyżywienie w hotelach. W hotelu koło Sevilli brudne naczynia. Bardzo dobry i sympatyczny kierowca. Wygodny autokar i baaardzo miła i opiekuńcza Pani Przewodnik z bardzo dużą wiedzą o Hiszpanii. Ogólnie bardzo interesująca wycieczka. Można polecać.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Rezerwacja on-line bezproblemowa Wycieczka bardzo atrakcyjna i ciekawa godna polecenia. Przeloty i przejazdy też na dobrym poziomie odpowiednim do standardowej klasy turystycznej. (...) rozwiń
Rezerwacja on-line bezproblemowa Wycieczka bardzo atrakcyjna i ciekawa godna polecenia. Przeloty i przejazdy też na dobrym poziomie odpowiednim do standardowej klasy turystycznej. Zakwaterowanie i wyżywienie w hotelach także na dobrym poziomie stosownie do kategorii a niektóre nawet z basenami zewnętrznymi . Opieka pilota bardzo dobra życzliwa i miła.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka spełniła moje oczekiwania jeśli chodzi o program. Mam żal do biura za to, że niektórzy uczestnicy tej wycieczki, mieli pobyt prawie o dobę dłuższy. Po przylocie, który był opóźniony (...) rozwiń
Wycieczka spełniła moje oczekiwania jeśli chodzi o program. Mam żal do biura za to, że niektórzy uczestnicy tej wycieczki, mieli pobyt prawie o dobę dłuższy. Po przylocie, który był opóźniony na miejscu w hotelu w Torremolinos miała czekać w pokojach kolacja, ale w naszym niczego nie było. Od recepcjonisty dostałam tylko kilka owoców. Program bardzo dobry, zrealizowany w całości, pilotka pani Magda fantastyczna kobieta, niesamowita wiedza.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Super. Polecam. Trochę za bardzo intensywny ( objazdówka ). rozwiń
Super. Polecam. Trochę za bardzo intensywny ( objazdówka ).
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi wrzesień 2019
Dużo przekazywanych szczegółów, często trudnych do zapamiętania, a co za tym idzie - bardzo mało czasu wolnego. Wycieczka dość intensywna. Trochę mało czasu wolnego rozwiń
Dużo przekazywanych szczegółów, często trudnych do zapamiętania, a co za tym idzie - bardzo mało czasu wolnego. Wycieczka dość intensywna. Trochę mało czasu wolnego
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka po bardzo atrakcyjnym krajobrazowo i bogatym w zabytki rejonie Hiszpanii, więc jak najbardziej warta polecenia. rozwiń
Wycieczka po bardzo atrakcyjnym krajobrazowo i bogatym w zabytki rejonie Hiszpanii, więc jak najbardziej warta polecenia.
 • 6
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka w 100% spełniła nasze oczekiwania. Piękne miejsca, dużo zdobytych informacji o historii i czasach współczesnych Andaluzji dzięki pilotowi p. Tatianie. Dużym plusem były nadajniczki ze (...) rozwiń
Wycieczka w 100% spełniła nasze oczekiwania. Piękne miejsca, dużo zdobytych informacji o historii i czasach współczesnych Andaluzji dzięki pilotowi p. Tatianie. Dużym plusem były nadajniczki ze słuchawkami, dzięki którym cały czas słyszeliśmy opowiadania p.Tatiany.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka od podjecia uczestników na lotnisku, az do dońca, duzo zwiedzanych miejsc w krótkim czasie, pomimo to zbytnio nie meczaca. Warta polecenia. Pilot Pani (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka od podjecia uczestników na lotnisku, az do dońca, duzo zwiedzanych miejsc w krótkim czasie, pomimo to zbytnio nie meczaca. Warta polecenia. Pilot Pani Tatiana kierowala wycieczka profesiolnalnie, przekazywala bardzo duzo informacji o zwiedzanych miejscach, byla wyrozumiala dla indywidualnych potrzeb uczestników. Hotele byly dobre, w jednym bylo lepsze wyposazenie, w innym jedzenie - ogólnie bez problemów. Czasowy harmonogram i trasa byla dostosowana tak, by i starsze osoby daly rade. A zwiedzane miejsca byly cudowne.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Hiszpania to piękny kraj a szczególnie Andaluzja polecam. wycieczka godna polecenia rozwiń
Hiszpania to piękny kraj a szczególnie Andaluzja polecam. wycieczka godna polecenia
 • 4
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Wycieczka bardzo fajna dużo zwiedzania. Dobrze by było włączyć do programu zwiedzanie katedry w Maladze. I wygodniejszy by mogl by być autokar - mało miejsca między siedzeniami . Polecam (...) rozwiń
Wycieczka bardzo fajna dużo zwiedzania. Dobrze by było włączyć do programu zwiedzanie katedry w Maladze. I wygodniejszy by mogl by być autokar - mało miejsca między siedzeniami . Polecam wszystkim wycieczke w Rytmie flamenco. Dużo do zobaczenia,
 • 5
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bardzo dobra. Pozytywna i warta obciążenia fizycznego i wczesnego wstawania rozwiń
Bardzo dobra. Pozytywna i warta obciążenia fizycznego i wczesnego wstawania
 • 4
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bardzo udana impreza. Ciekawy program. Udany wyjazd. rozwiń
Bardzo udana impreza. Ciekawy program. Udany wyjazd.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bardzo dobra trasa i program, kompetentni przewodnicy w Maladze, Kadyksie i Granadzie. rozwiń
Bardzo dobra trasa i program, kompetentni przewodnicy w Maladze, Kadyksie i Granadzie.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczka niezbyt męcząca, standard hoteli i wyżywienie, jak na wycieczkę objazdową, bardzo przyzwoite Dobrze ułożony program, zawsze był czas na wypicie kawy i obiad. Wycieczka pozwala poznać (...) rozwiń
Wycieczka niezbyt męcząca, standard hoteli i wyżywienie, jak na wycieczkę objazdową, bardzo przyzwoite Dobrze ułożony program, zawsze był czas na wypicie kawy i obiad. Wycieczka pozwala poznać najpopularniejsze miejsca w Andaluzji - polecam!
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a sierpień 2019
Wycieczka bardzo fajna. Ale jak to bywa na objazdówce, na niektóre "poszło" zbyt dużo czasu a na inne za mało. Sporo zwiedzania (o to chodziło :)), tempo dobre. Szkoda, że nie wszystkie hotele (...) rozwiń
Wycieczka bardzo fajna. Ale jak to bywa na objazdówce, na niektóre "poszło" zbyt dużo czasu a na inne za mało. Sporo zwiedzania (o to chodziło :)), tempo dobre. Szkoda, że nie wszystkie hotele miały basen - to idealny relaks po całym dniu na słońcu.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi sierpień 2019
Pozytywna.Polecam. Przede wszystkim uznanie moje dla autora programu, klasy kierowcy ( profesjonalizm,kultura osobista). Plus za merytoryczną wiedzę dla pilota- Magdy,natomiast minus za (...) rozwiń
Pozytywna.Polecam. Przede wszystkim uznanie moje dla autora programu, klasy kierowcy ( profesjonalizm,kultura osobista). Plus za merytoryczną wiedzę dla pilota- Magdy,natomiast minus za rażące błędy językowe ,brak kultury i nieumiejętność komunikacji.Z każdym dniem okazywała wycieczkowiczom więcej sympatii, ostatniego dnia była tak sympatyczna,że miało się ochotę puścić w niepamięć wszelkie złośliwości,których się dopuszczała w stosunku do uczestników wyprawy.Odnoszę wrażenie,że nie lubi swojej pracy. Warunki bytowe zadawalające,za wyjątkiem ostatniego hotelu- Kristal. Ze wszech miar godna polecenia.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bardzo fajna i dużo wiadomości o Andaluzji, program napięty i trochę forsowna wycieczka - lecz warto.Pilotka p. Magda to super "osóbka" bardzo rzetelna i kompetentna. Pomimo bólu gardła (...) rozwiń
Bardzo fajna i dużo wiadomości o Andaluzji, program napięty i trochę forsowna wycieczka - lecz warto.Pilotka p. Magda to super "osóbka" bardzo rzetelna i kompetentna. Pomimo bólu gardła dawała z siebie wszystko ,podziwiam i gratuluję JEJ wiedzy i oddania się swojej pracy . Daje się wyczuć, iż kocha to co robi całym sercem.Szczerze polecam tą wycieczkę - lecz tylko z p. Magdą. Wycieczka może zaszczepić ciekawość poznania też innych prowincji Hiszpanii .Andaluzja to jej świetny początek . Bardzo fajna i atrakcyjna trasa wycieczki. Przejazdy dobrze rozplanowane.Hotele mogą być -mogły być jednak trochę lepsze.Jedzenie ok.Jeden cały dzień powinien być na plaży.Ogólnie opinia bardzo pozytywna i gorąco ją polecam.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka wspaniała! Miejsca, które odwiedziliśmy zauroczyły nas. Cała Andaluzja jest piękna. Jeśli ktoś pyta czy warto się tam wybrać to odpowiadamy tak, tak, tak. Każdy dzień w innym miejscu i (...) rozwiń
Wycieczka wspaniała! Miejsca, które odwiedziliśmy zauroczyły nas. Cała Andaluzja jest piękna. Jeśli ktoś pyta czy warto się tam wybrać to odpowiadamy tak, tak, tak. Każdy dzień w innym miejscu i wrażenie, że tu jest najpiękniej, ale następny dzień przynosił kolejne jeszcze piękniejsze miejsce. Przedstawiony program wycieczki został w całości zrealizowany. Z Itaką nie ma nigdy z tym problemu, to co jest w ofercie zawsze jest realizowane, z innymi biurami bywa różnie. Zwiedzanie, bycie w wyjątkowych miejscach, ale także czas wolny, a więc czas na zjedzenie czegoś regionalnego, czas na tapas w klimatycznych knajpkach lub zakup pamiątek. Nie biega się a po prostu spaceruje co daje możliwość poczucia klimatu i piękna tego niesamowitego regionu Hiszpanii. Pani Magda, nasza pilotka, przewodniczka dała nam dużą dawkę historii odwiedzanych miejsc, kompetentna, rzeczowa i dbająca o wszystko.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
1. Logistyka bardzo dobra. 2. Przewodnik Pani Magda, profesionalna i z duza wiedza o zwiedzanych miejscach. rozwiń
1. Logistyka bardzo dobra. 2. Przewodnik Pani Magda, profesionalna i z duza wiedza o zwiedzanych miejscach.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Świetny program, dobra organizacja, Pani przewodnik Magdalena najwyższy poziom profesjonalizmu. Wszystkie elementy programu zostały zrealizowane, tempo zwiedzania spokojne, jak na tak intensywny (...) rozwiń
Świetny program, dobra organizacja, Pani przewodnik Magdalena najwyższy poziom profesjonalizmu. Wszystkie elementy programu zostały zrealizowane, tempo zwiedzania spokojne, jak na tak intensywny pobyt. Andaluzja zapiera dech w piersi. Hotele - bez zastrzeżeń. Polecam!
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka po Andaluzji w sierpniu przy ponad 40 stopniowych upałach. Trasa bardzo intensywna, miejsca przepiękne. Bardzo mało czasu wolnego, trudno było w tak krótkim czasie znaleźć miejsce, (...) rozwiń
Wycieczka po Andaluzji w sierpniu przy ponad 40 stopniowych upałach. Trasa bardzo intensywna, miejsca przepiękne. Bardzo mało czasu wolnego, trudno było w tak krótkim czasie znaleźć miejsce, żeby coś zjeść i skorzystać z toalety( brak w autokarze). Hotele średniej jakości, najsłabszy w Torremolinos - Kristal, niedomykające się okna wychodzące na bardzo głośną uliczkę... nieprzespana cała noc. Wyżywienie wystarczające, brak warzyw ( choćby pomidora) i owoców na śniadanie. W większości w formie baru. Pani przewodnik, Magdalena, budziła we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony ogromna wiedza i zapał, z drugiej strony czułam się jak uczeń na lekcji. Nawet podczas przejazdów nie przestawała mówić, a jej donośny głos i artykulacja sprawiały fizyczny ból. Głośnika w autokarze nie dało się ściszyć. Autokar nie należał do najnowszych, dało się słyszeć jakieś zgrzyty przy cofaniu... Pani Magdalena pozwalała sobie na nieuprzejme komentarze w stosunku do uczestników, była osobą niewyrozumiałą i mało empatyczną. Najważniejsze dla niej było zrealizowanie programu wycieczki. Swoim zachowaniem wpłynęła na przyjemność podróży ( zarówno mojej, jak i mojej 19 - letniej córki). Muszę przyznać, że zdarzyło nam się to po raz pierwszy. Piękne miejsca, ale kolejny raz nie wybrałabym się na południe Hiszpanii w sierpniu. Słabe hotele, nieuprzejmy pilot.
 • 5
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Hiszpania

W rytmie flamenco

WYCIECZKA OBJAZDOWA
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
4 189 Pln
Oszczędzasz: 1100 PLN
Dorosły
3 089pln
Łączna kwota 6 178 pln razem
Oszczędzasz 1100 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter