Hiszpania

  Zaproszenie do Katalonii

  5.0
  5.0
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  ZIMA 24/25
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Zobacz trasę wycieczki

  ​Barcelona • Tarragona • Poblet • Girona • Figueres • Besalú • Empuriabrava

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Barcelony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu), kolacja i nocleg.

  2. dzień.

  barcelona (trasa ok. 30 km)

  Śniadanie. Zwiedzanie BARCELONY. Spacer wśród bajecznej architektury i bujnej roślinności po wpisanym na listę UNESCO Parku Güell. Wjazd kolejką linową na wzgórze Montjuïc z kompleksem obiektów kulturalnych i sportowych wzniesionych z okazji Wystawy Światowej w 1929 r. Ze wzgórza rozciąga się imponujący widok na miasto i port. Przejście w kierunku Portu Olimpijskiego, nad którym góruje monumentalna konstrukcja w kształcie ryby autorstwa Franka Gehry'ego. Wizyta w słynnym barcelońskim akwarium, gdzie spacer przezroczystym tunelem o długości 80 m daje unikalną okazję do obserwacji podwodnego świata. Wieczorem udział w pokazie fontann z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

   

  3. dzień.

  barcelona (trasa ok. 30 km)

  Śniadanie. Spacer po BARCELONIE śladami słynnego architekta Antonio Gaudíego. Zwiedzanie świątyni Sagrada Família, której budowa trwa od 1882 r. Spacer po Passeig de Gràcia, gdzie znajdują się modernistyczne Casa Milà i Casa Batlló. Zarówno świątynia, jak i budynki zaprojektowane przez wielkiego architekta stały się symbolami miasta i zostały objęte patronatem UNESCO. Spacer po Las Ramblas – głównym deptaku, gdzie gromadzą się uliczni artyści i sprzedawcy kwiatów, który Victor Hugo nazwał najbarwniejszą i najciekawszą ulicą Europy. Wizyta na słynnym barcelońskim targu La Boqueria. Podziwianie wybrzeża Barcelony z pokładu statku podczas rejsu. Powrót do hotelu, kolacja lub dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): spektakl flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

   

  4. dzień.

  barcelona (trasa ok. 30 km)

  Śniadanie. Spacer malowniczymi uliczkami Dzielnicy Gotyckiej, gdzie można poczuć klimat średniowiecznej BARCELONY. Sieć uliczek skupiona wokół pięknych placów, kryje liczne rezydencje, kamienice i kościoły. Zwiedzanie katedry poświęconej św. Eulalii, z niezwykłym wewnętrznym ogrodem otoczonym krużgankami, wysadzanym magnoliami i palmami, w którym mieszka 13 białych gęsi. Zwiedzanie bazyliki Santa Maria del Mar z XIV w., wspaniałego przykładu gotyku katalońskiego. Świątynia została wzniesiona dzięki datkom kupców, żeglarzy i mieszkańców dzielnicy La Ribera, jako dar ludzi dla morza. Znana jest także z powieści Falconesa „Katedra w Barcelonie”. Czas wolny lub indywidualne zwiedzanie Muzeum Picassa, gdzie zgromadzono jedną z największych kolekcji z początkowego okresu twórczości artysty. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

  5. dzień.

  tarragona – poblet (trasa ok. 270 km)

  Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie TARRAGONY. Spacer po mieście z licznymi fontannami, placami i pięknymi kamienicami. Zwiedzanie: katedra, pomnik poświęcony Castells, przedstawiający wieżę zbudowaną z ludzi. Tradycja Castells została uznana przez UNESCO za niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości. Przejazd do POBLET i zwiedzanie Królewskiego Klasztoru Najświętszej Marii Panny malowniczo położonego u stóp zalesionych wzgórz. Ten zabytkowy zespół zamieszkiwany jest przez Cystersów. O ogromnej wartości historycznej miejsca świadczy fakt, że opactwo zostało wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

   

  6. dzień.

  girona – figueres (trasa ok. 290 km)

  Śniadanie. Przejazd od GIRONY, zwanej „Miastem Czterech Rzek”. Przejście w kierunku mostu Pont de Pedra na rzece Oynar, skąd roztacza się charakterystyczny widok na fasady domów w kolorze indygo, ochry i miedzi. Spacer po otoczonej murami części miasta – La Força Vella, gdzie skupiają się najwspanialsze dzieła historii miasta, m.in.: stara dzielnica żydowska El Call, łaźnie arabskie, bazylika Sant Feliu wzniesiona pierwotnie w miejscu pochówku męczenników św. Narcyza i św. Feliksa. Zwiedzanie katedry z nawą o największej rozpiętości w gotyckiej architekturze europejskiej oraz z prowadzącymi do niej monumentalnymi schodami. Przejazd do FIGUERES, rodzinnego miasta Salvadora Dalí. Zwiedzanie Teatru-Muzeum, zaprojektowanego przez artystę, będącego symbolem zwieńczenia jego kariery. Ten największy surrealistyczny obiekt na świecie przywołuje życie i twórczość wielkiego geniusza. Wystawione są tu dzieła zarówno z początkowego, jak i końcowego okresu jego twórczości. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

   

  7. dzień.

  czas wolny/ besalú – empuriabrava (trasa ok. 330 km)

  Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) całodzienna wycieczka. Przejazd do BESALÚ, uroczego miasteczka, w którym brukowane ulice i kamienne fasady odzwierciedlają średniowieczne dziedzictwo miasta. Spacer: Stary Most warowny na rzece Fluviá będący wizytówką miasta, romański klasztor Monasterio de San Pedro de Besalú, Kościół św. Wincentego, dawna dzielnica żydowska z pozostałościami łaźni, dom rodziny Cornellá – XII-wieczny przykład katalońskiej architektury mieszkalnej. Przejazd do EMPURIABRAVA, miasta nazywanego Wenecją Hiszpanii. Ponad 20 kilometrowy system kanałów wzorowany na weneckim stanowi główny trakt komunikacyjny. Zapewnia dostęp do morza i jednocześnie jest największą atrakcją miasta. Spacer nadmorską promenadą i czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   

  8. dzień.

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 7 noclegów w hotelu***/****, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami
 • wyżywienie: 7 śniadań
 • 7 kolacji
 • przelot
 • przejazd autokarem
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL i NW
 • Cena nie obejmuje

 • Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji miejskiej, tour guide, rejs statkiem, taksa klimatyczna: ok. 220 EUR.
 • Opłaty fakultatywne: spektakl flamenco: ok. 55 EUR, wymagane min. 15 osób; wycieczka do Besalú i Empuriabrava: ok. 70 EUR, wymagane min. 15 osób.
 • Uwagi

  • W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne mogą być zamknięte.
  • Zwiedzanie obiektów kultu religijnego wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.
  • W związku z panującą w Hiszpanii suszą, decyzja czy pokazy fontann będą się odbywały zostanie podjęta przez lokalne władze i będzie uzależniona od warunków pogodowych.

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  Wyżywienie zgodnie z programem

  Kod oferty: BCNKATA

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Hiszpania, Majorka - Baleary nie do wiary
  HiszpaniaMajorka
  Baleary nie do wiary
  4.87 opinii
  5 299 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 7 189 zł /os. -26%

  Najniższa cena przed obniżką: 5 399 zł /os.

  Hiszpania, Majorka - La vida loca Ole!
  HiszpaniaMajorka
  La vida loca Ole!
  5.07 opinii
  4 899 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 7 589 zł /os. -35%

  Najniższa cena przed obniżką: 4 999 zł /os.

  Hiszpania, Majorka - Majorka pod palmą
  HiszpaniaMajorka
  Majorka pod palmą
  5.162 opinii
  5 199 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 6 689 zł /os. -22%

  Najniższa cena przed obniżką: 5 439 zł /os.

  Hiszpania, Majorka - Majorka szlakiem suchego kamienia
  HiszpaniaMajorka
  Majorka szlakiem suchego kamienia
  4 999 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 8 489 zł /os. -41%

  Najniższa cena przed obniżką: 5 599 zł /os.

  Hiszpania - Hola!
  Hiszpania
  Hola!
  5.121 opinii
  2 699 zł /os.
   
  +20 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 3 568 zł /os. -24%

  Najniższa cena przed obniżką: 2 899 zł /os.

  Hiszpania - Viva Iberia
  Hiszpania
  Viva Iberia
  5.5896 opinii
  4 358 zł /os.
   
  +20 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 5 168 zł /os. -15%

  Najniższa cena przed obniżką: 4 358 zł /os.

  Hiszpania - Viva Iberia
  Hiszpania
  Viva Iberia
  5.6147 opinii
  4 599 zł /os.
   
  +20 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 5 468 zł /os. -15%

  Najniższa cena przed obniżką: 4 608 zł /os.

  Hiszpania - España, ole!
  Hiszpania
  España, ole!
  5.1149 opinii
  5 209 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 5 689 zł /os. -8%

  Najniższa cena przed obniżką: 4 799 zł /os.

  Hiszpania - Buenos días
  Hiszpania
  Buenos días
  5.114 opinii
  2 899 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 5 489 zł /os. -47%

  Najniższa cena przed obniżką: 3 099 zł /os.

  Hiszpania - Barwy Katalonii
  Hiszpania
  Barwy Katalonii
  4.3435 opinii
  2 499 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 5 649 zł /os. -55%

  Najniższa cena przed obniżką: 2 849 zł /os.

   
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

  Hiszpania

  Zaproszenie do Katalonii

  5.0
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.

  Zobacz trasę wycieczki

  ​Barcelona • Tarragona • Poblet • Girona • Figueres • Besalú • Empuriabrava

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Barcelony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu), kolacja i nocleg.

  2. dzień.

  barcelona (trasa ok. 30 km)

  Śniadanie. Zwiedzanie BARCELONY. Spacer wśród bajecznej architektury i bujnej roślinności po wpisanym na listę UNESCO Parku Güell. Wjazd kolejką linową na wzgórze Montjuïc z kompleksem obiektów kulturalnych i sportowych wzniesionych z okazji Wystawy Światowej w 1929 r. Ze wzgórza rozciąga się imponujący widok na miasto i port. Przejście w kierunku Portu Olimpijskiego, nad którym góruje monumentalna konstrukcja w kształcie ryby autorstwa Franka Gehry'ego. Wizyta w słynnym barcelońskim akwarium, gdzie spacer przezroczystym tunelem o długości 80 m daje unikalną okazję do obserwacji podwodnego świata. Wieczorem udział w pokazie fontann z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

   

  3. dzień.

  barcelona (trasa ok. 30 km)

  Śniadanie. Spacer po BARCELONIE śladami słynnego architekta Antonio Gaudíego. Zwiedzanie świątyni Sagrada Família, której budowa trwa od 1882 r. Spacer po Passeig de Gràcia, gdzie znajdują się modernistyczne Casa Milà i Casa Batlló. Zarówno świątynia, jak i budynki zaprojektowane przez wielkiego architekta stały się symbolami miasta i zostały objęte patronatem UNESCO. Spacer po Las Ramblas – głównym deptaku, gdzie gromadzą się uliczni artyści i sprzedawcy kwiatów, który Victor Hugo nazwał najbarwniejszą i najciekawszą ulicą Europy. Wizyta na słynnym barcelońskim targu La Boqueria. Podziwianie wybrzeża Barcelony z pokładu statku podczas rejsu. Powrót do hotelu, kolacja lub dla chętnych fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): spektakl flamenco. Powrót do hotelu, nocleg.

   

  4. dzień.

  barcelona (trasa ok. 30 km)

  Śniadanie. Spacer malowniczymi uliczkami Dzielnicy Gotyckiej, gdzie można poczuć klimat średniowiecznej BARCELONY. Sieć uliczek skupiona wokół pięknych placów, kryje liczne rezydencje, kamienice i kościoły. Zwiedzanie katedry poświęconej św. Eulalii, z niezwykłym wewnętrznym ogrodem otoczonym krużgankami, wysadzanym magnoliami i palmami, w którym mieszka 13 białych gęsi. Zwiedzanie bazyliki Santa Maria del Mar z XIV w., wspaniałego przykładu gotyku katalońskiego. Świątynia została wzniesiona dzięki datkom kupców, żeglarzy i mieszkańców dzielnicy La Ribera, jako dar ludzi dla morza. Znana jest także z powieści Falconesa „Katedra w Barcelonie”. Czas wolny lub indywidualne zwiedzanie Muzeum Picassa, gdzie zgromadzono jedną z największych kolekcji z początkowego okresu twórczości artysty. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

  5. dzień.

  tarragona – poblet (trasa ok. 270 km)

  Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie TARRAGONY. Spacer po mieście z licznymi fontannami, placami i pięknymi kamienicami. Zwiedzanie: katedra, pomnik poświęcony Castells, przedstawiający wieżę zbudowaną z ludzi. Tradycja Castells została uznana przez UNESCO za niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości. Przejazd do POBLET i zwiedzanie Królewskiego Klasztoru Najświętszej Marii Panny malowniczo położonego u stóp zalesionych wzgórz. Ten zabytkowy zespół zamieszkiwany jest przez Cystersów. O ogromnej wartości historycznej miejsca świadczy fakt, że opactwo zostało wpisane na listę UNESCO. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

   

  6. dzień.

  girona – figueres (trasa ok. 290 km)

  Śniadanie. Przejazd od GIRONY, zwanej „Miastem Czterech Rzek”. Przejście w kierunku mostu Pont de Pedra na rzece Oynar, skąd roztacza się charakterystyczny widok na fasady domów w kolorze indygo, ochry i miedzi. Spacer po otoczonej murami części miasta – La Força Vella, gdzie skupiają się najwspanialsze dzieła historii miasta, m.in.: stara dzielnica żydowska El Call, łaźnie arabskie, bazylika Sant Feliu wzniesiona pierwotnie w miejscu pochówku męczenników św. Narcyza i św. Feliksa. Zwiedzanie katedry z nawą o największej rozpiętości w gotyckiej architekturze europejskiej oraz z prowadzącymi do niej monumentalnymi schodami. Przejazd do FIGUERES, rodzinnego miasta Salvadora Dalí. Zwiedzanie Teatru-Muzeum, zaprojektowanego przez artystę, będącego symbolem zwieńczenia jego kariery. Ten największy surrealistyczny obiekt na świecie przywołuje życie i twórczość wielkiego geniusza. Wystawione są tu dzieła zarówno z początkowego, jak i końcowego okresu jego twórczości. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

   

  7. dzień.

  czas wolny/ besalú – empuriabrava (trasa ok. 330 km)

  Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) całodzienna wycieczka. Przejazd do BESALÚ, uroczego miasteczka, w którym brukowane ulice i kamienne fasady odzwierciedlają średniowieczne dziedzictwo miasta. Spacer: Stary Most warowny na rzece Fluviá będący wizytówką miasta, romański klasztor Monasterio de San Pedro de Besalú, Kościół św. Wincentego, dawna dzielnica żydowska z pozostałościami łaźni, dom rodziny Cornellá – XII-wieczny przykład katalońskiej architektury mieszkalnej. Przejazd do EMPURIABRAVA, miasta nazywanego Wenecją Hiszpanii. Ponad 20 kilometrowy system kanałów wzorowany na weneckim stanowi główny trakt komunikacyjny. Zapewnia dostęp do morza i jednocześnie jest największą atrakcją miasta. Spacer nadmorską promenadą i czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   

  8. dzień.

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 7 noclegów w hotelu***/****, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami
 • wyżywienie: 7 śniadań
 • 7 kolacji
 • przelot
 • przejazd autokarem
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL i NW
 • Cena nie obejmuje

 • Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji miejskiej, tour guide, rejs statkiem, taksa klimatyczna: ok. 220 EUR.
 • Opłaty fakultatywne: spektakl flamenco: ok. 55 EUR, wymagane min. 15 osób; wycieczka do Besalú i Empuriabrava: ok. 70 EUR, wymagane min. 15 osób.
 • Uwagi

  • W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne mogą być zamknięte.
  • Zwiedzanie obiektów kultu religijnego wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.
  • W związku z panującą w Hiszpanii suszą, decyzja czy pokazy fontann będą się odbywały zostanie podjęta przez lokalne władze i będzie uzależniona od warunków pogodowych.

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  Wyżywienie zgodnie z programem

  Kod oferty: BCNKATA

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę
  ZIMA 24/25
  9 999 zł /os.
  Łącznie: 10 000 zł

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Hiszpania, Majorka - Baleary nie do wiary
  HiszpaniaMajorka
  Baleary nie do wiary
  4.87 opinii
  5 299 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 7 189 zł /os. -26%

  Najniższa cena przed obniżką: 5 399 zł /os.

  Hiszpania, Majorka - La vida loca Ole!
  HiszpaniaMajorka
  La vida loca Ole!
  5.07 opinii
  4 899 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 7 589 zł /os. -35%

  Najniższa cena przed obniżką: 4 999 zł /os.

  Hiszpania, Majorka - Majorka pod palmą
  HiszpaniaMajorka
  Majorka pod palmą
  5.162 opinii
  5 199 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 6 689 zł /os. -22%

  Najniższa cena przed obniżką: 5 439 zł /os.

  Hiszpania, Majorka - Majorka szlakiem suchego kamienia
  HiszpaniaMajorka
  Majorka szlakiem suchego kamienia
  4 999 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 8 489 zł /os. -41%

  Najniższa cena przed obniżką: 5 599 zł /os.

  Hiszpania - Hola!
  Hiszpania
  Hola!
  5.121 opinii
  2 699 zł /os.
   
  +20 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 3 568 zł /os. -24%

  Najniższa cena przed obniżką: 2 899 zł /os.

  Hiszpania - Viva Iberia
  Hiszpania
  Viva Iberia
  5.5896 opinii
  4 358 zł /os.
   
  +20 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 5 168 zł /os. -15%

  Najniższa cena przed obniżką: 4 358 zł /os.

  Hiszpania - Viva Iberia
  Hiszpania
  Viva Iberia
  5.6147 opinii
  4 599 zł /os.
   
  +20 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 5 468 zł /os. -15%

  Najniższa cena przed obniżką: 4 608 zł /os.

  Hiszpania - España, ole!
  Hiszpania
  España, ole!
  5.1149 opinii
  5 209 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 5 689 zł /os. -8%

  Najniższa cena przed obniżką: 4 799 zł /os.

  Hiszpania - Buenos días
  Hiszpania
  Buenos días
  5.114 opinii
  2 899 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 5 489 zł /os. -47%

  Najniższa cena przed obniżką: 3 099 zł /os.

  Hiszpania - Barwy Katalonii
  Hiszpania
  Barwy Katalonii
  4.3435 opinii
  2 499 zł /os.
   
  +30 zł TFG i TFP

  Cena początkowa: 5 649 zł /os. -55%

  Najniższa cena przed obniżką: 2 849 zł /os.