phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >Indie i Sri Lanka

Atuty oferty

 • Bombaj – miasto marzeń
 • Koczin „królowa Morza Arabskiego”
 • rejs łodzią po jeziorze Perijar
 • najciekawsze zabytki egzotycznego Cejlonu
 • malownicze plantacje herbaty

Indie i Sri Lanka Kod: BOMSRIL

Trasa
PLN
Itaka
Indie, Sri Lanka

Indie i Sri Lanka

Kod: BOMSRIL
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Przelot do Indii.

2. DZIEŃ. BOMBAJ
Przylot do BOMBAJU, handlowej stolicy kraju i ważnego portu nad Morzem Arabskim. Dziś miasto jest symbolem nowoczesnych Indii i siedzibą najważniejszych w kraju banków i instytucji finansowych. Tradycyjne bazary sąsiadują tu z modnymi centrami handlowymi, a bogate dzielnice otoczone są przez zatłoczone slumsy. Bombaj to również największy na świecie ośrodek przemysłu filmowego, znany jako Bollywood. Zwiedzanie: Wrota Indii – najsłynniejszy zabytek z epoki kolonialnej. Panoramiczny przejazd przez Bombaj: Uniwersytet Bombajski z wieżą zegarową Rajabai; fontanna Flory; katedra św. Tomasza; dworzec kolejowy Victoria Terminus – najpiękniejszy przykład wiktoriańskiego gotyku w Indiach, wpisany na listę UNESCO; gmach Sądu Najwyższego. Dalej przejazd krętą promenadą zwaną Naszyjnikiem Królowej, która łączy wzgórze Malabar z Fortem i Kalabą oraz zwiedzanie Wiszących Ogrodów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. KOCZIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Koczin, najbardziej kosmopolitycznego miasta regionu, głównego ośrodka handlu przyprawami korzennymi i owocami morza. W jego architekturze można zaobserwować wpływy chińskie, arabskie, żydowskie i europejskie. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie KOCZIN: pałac Mattancherry, nazywany Pałacem Holenderskim oraz najstarsza indyjska synagoga Paradesi. Spacer w porcie, gdzie można podziwiać rybaków przygotowujących charakterystyczne chińskie sieci do połowów. Wieczorem pokaz tańca kathakali – jednej z odmian hinduskiego teatru tańca, wywodzącego się z prastarych rytuałów, z którego słynie miasto. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. MUNNAR
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MUNNAR, popularnej górskiej miejscowości położonej wśród pól herbacianych i malowniczych wiosek. Kurort, założony przez brytyjskich plantatorów herbaty, kawy i kardamonu, zachwyca wspaniałymi widokami, a rześkie powietrze zapewnia wytchnienie podczas upałów. Wizyta w muzeum herbaty połączona z degustacją będzie doskonałą okazją do poznania lokalnych tradycji i smaków. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. PERIJAR
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PERIJAR malowniczo rozciągającego się wokół jeziora Thekkady. Park jest ostoją dla licznie żyjącej tu populacji dzikich słoni, tygrysów, krokodyli, kilku gatunków małp i niezliczonej ilości ptactwa. Popołudniowy rejs po jeziorze to okazja do obserwacji dzikich zwierząt zamieszkujących teren parku. Zakwaterowanie w hotelu. Wizyta na plantacji przypraw i możliwość zakupu produktów. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. KUMARAKOM
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KUMARAKOM, małej, sennej wioski położonej nad wschodnim brzegiem jeziora Vembanad stanowiącego prawdziwy raj dla ptactwa wodnego. Kumarakom wzmacnia pozycję stanu Kerala na turystycznej mapie Indii dzięki niewiarygodnie pięknym lasom namorzynowym i gajom kokosowym, które współgrają z bogatą siecią kanałów i jezior. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Koczin. Przelot na Sri Lankę. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. SIGIRIYA – DAMBULLA - MATALE
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ruin skalnej fortecy SIGIRIYA. Olśniewająca pięknem twierdza, zabytek z listy UNESCO, usytuowana jest na ogromnej skale i mimo upływu czasu wciąż zachwyca Lustrzanym Murem, Ogrodami Wodnymi i freskami liczącymi ponad 1500 lat. Krótka wspinaczka do fortu. Przejazd do miejscowości DAMBULLA. Zwiedzanie zespołu świątyń skalnych, wpisanego na Listę UNESCO. Są to jedne z najpiękniejszych świątyń na Sri Lance. Na powierzchni ponad 2000 m² znajduje się 150 malowideł ściennych z XVIII w. i jedno z największych na świecie przedstawień Buddy, które wyrzeźbione jest w skale. Wizyta w Ogrodzie Przypraw w MATALE. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. PINNAWALA – KANDY
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości PINNAWALA. To pierwsza na świecie hodowla i sierociniec dla słoni, która zwróciła uwagę świata na problem malejącej populacji tych pięknych zwierząt. Przejazd do KANDY, ostatniej stolicy antycznego Cejlonu, skarbca kultury, sztuki i rzemiosła. Zwiedzanie świątyni, gdzie przechowywana jest relikwia buddystów – ząb Buddy i wizyta na miejscowym bazarze. Przejazd do punktu widokowego nad jeziorem Kandy, z którego roztacza się widok na całe miasto. Następnie wizyta w lokalnym muzeum oraz centrum rzemiosła artystycznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. NUWARA ELIYA - KOLOMBO – WAIKKAL
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem malowniczą trasą do miejscowości Nanu Oya, następnie kontynuacja autokarem do NUWARA ELIYA, najchętniej odwiedzanej górskiej miejscowości wypoczynkowej Sri Lanki. Ten odcinek wiedzie wśród tarasowo ułożonych plantacji herbaty, głównego towaru eksportowego wyspy. Spacer po przepięknej okolicy i urokliwym miasteczku w kolonialnym, brytyjskim stylu. Zwiedzanie jednej z plantacji herbat. Wyjazd w kierunku WAIKKAL. Po drodze panoramiczny przejazd przez KOLOMBO, podczas którego zobaczyć można najważniejsze zabytki stolicy Cejlonu: Fort – pozostałości umocnień z czasów kolonizacji wyspy przez Portugalczyków, Holendrów i Anglików, Ogrody Cynamonowe – ekskluzywna dzielnica o kolonialnej architekturze, w której mieszczą się ambasady i elitarne szkoły, replikę ogromnego posągu Buddy Aukana. Wizyta w Lankijskim Centrum Ceramiki gdzie zakupić można lokalne artykuły ceramiczne. Przejazd do hotelu w Waikkal. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

10 noclegów w hotelach***: 1 w Bombaju, 1 w Koczin, 1 w Munnar, 1 w okolicy Thekkady, 1 w okolicy Kumarakom, 1 w okolicy Dambulla, 1 w okolicy Kandy, 1 w okolicy Nuwara Eliya, 2 w Waikkal • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 9 kolacji • przeloty: Polska-Bombaj; Kolombo-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów i lokalni przewodnicy: ok. 140 USD, przeloty wewnętrzne: Bombaj-Koczin, Koczin-Kolombo: ok. 230 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie); napiwki: 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce „Informacje o regionie”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN.
 3. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz na Sri Lankę. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce „Informacje o regionie”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN.
 4. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 5. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: Bombaj-Koczin: bagaż główny – 15 kg, bagaż podręczny – 7 kg (koszt nadbagażu: 6 USD/kg), Koczin-Kolombo: bagaż główny – 30 kg, bagaż podręczny – 7 kg.

4.2 /6
84% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
 • Dobre wyżywienie
Informacje o regionie
Galeria regionu

Indie

Kraj pełen tajemnic, kontrastów i zagadek. Pełne kolorów Indie to jedna z najstarszych kultur na świecie. Zabytki różnych epok, taniec i muzyka podkreślają tożsamość narodową tego wspaniałego miejsca. Rękodzieła są ważnym elementem świadczącym o bogactwie i różnorodności tradycji subkontynentu indyjskiego.

Położenie na mapie Trasa

Bombaj • Koczin • Munnar • Perijar • Kumarakom • Sigiriya • Dambulla • Matale • Pinnawala • Kandy • Nuwara Eliya • Kolombo • Waikkal

Rewelacyjne połączenie zwiedzania legendarnego Bombaju, najbardziej zielonego stanu Kerala oraz herbacianego raju – Cejlonu. Bombaj to jedna z największych metropolii na świecie, obrazki jak ze „Slumdog – milioner z ulicy”, zawrotne tempo życia i oczywiście słynny Bollywood, gdzie ściągają tłumnie marzyciele z całych Indii, z nadzieją, że tu zmaterializuje się ich bollywoodzki sen. Kraina bogów, czyli Kerala słynie z przepięknych krajobrazów z plątaniną kanałów, palm kokosowych przeglądających się w szmaragdowej wodzie, piaszczystych plaż i plantacji przypraw. Dopełnieniem wycieczki jest zwiedzanie najciekawszych miejsc magicznej Sri Lanki, gdzie tradycja Dalekiego Wschodu przenika się z nowoczesnością. Na zakończenie wypoczynek w hotelu nad oceanem. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1200 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Przelot do Indii.
2. DZIEŃ. BOMBAJ
Przylot do BOMBAJU, handlowej stolicy kraju i ważnego portu nad Morzem Arabskim. Dziś miasto jest symbolem nowoczesnych Indii i siedzibą najważniejszych w kraju banków i instytucji finansowych. Tradycyjne bazary sąsiadują tu z modnymi centrami handlowymi, a bogate dzielnice otoczone są przez zatłoczone slumsy. Bombaj to również największy na świecie ośrodek przemysłu filmowego, znany jako Bollywood. Zwiedzanie: Wrota Indii – najsłynniejszy zabytek z epoki kolonialnej. Panoramiczny przejazd przez Bombaj: Uniwersytet Bombajski z wieżą zegarową Rajabai; fontanna Flory; katedra św. Tomasza; dworzec kolejowy Victoria Terminus – najpiękniejszy przykład wiktoriańskiego gotyku w Indiach, wpisany na listę UNESCO; gmach Sądu Najwyższego. Dalej przejazd krętą promenadą zwaną Naszyjnikiem Królowej, która łączy wzgórze Malabar z Fortem i Kalabą oraz zwiedzanie Wiszących Ogrodów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. KOCZIN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Koczin, najbardziej kosmopolitycznego miasta regionu, głównego ośrodka handlu przyprawami korzennymi i owocami morza. W jego architekturze można zaobserwować wpływy chińskie, arabskie, żydowskie i europejskie. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie KOCZIN: pałac Mattancherry, nazywany Pałacem Holenderskim oraz najstarsza indyjska synagoga Paradesi. Spacer w porcie, gdzie można podziwiać rybaków przygotowujących charakterystyczne chińskie sieci do połowów. Wieczorem pokaz tańca kathakali – jednej z odmian hinduskiego teatru tańca, wywodzącego się z prastarych rytuałów, z którego słynie miasto. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. MUNNAR
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MUNNAR, popularnej górskiej miejscowości położonej wśród pól herbacianych i malowniczych wiosek. Kurort, założony przez brytyjskich plantatorów herbaty, kawy i kardamonu, zachwyca wspaniałymi widokami, a rześkie powietrze zapewnia wytchnienie podczas upałów. Wizyta w muzeum herbaty połączona z degustacją będzie doskonałą okazją do poznania lokalnych tradycji i smaków. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. PERIJAR
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PERIJAR malowniczo rozciągającego się wokół jeziora Thekkady. Park jest ostoją dla licznie żyjącej tu populacji dzikich słoni, tygrysów, krokodyli, kilku gatunków małp i niezliczonej ilości ptactwa. Popołudniowy rejs po jeziorze to okazja do obserwacji dzikich zwierząt zamieszkujących teren parku. Zakwaterowanie w hotelu. Wizyta na plantacji przypraw i możliwość zakupu produktów. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. KUMARAKOM
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KUMARAKOM, małej, sennej wioski położonej nad wschodnim brzegiem jeziora Vembanad stanowiącego prawdziwy raj dla ptactwa wodnego. Kumarakom wzmacnia pozycję stanu Kerala na turystycznej mapie Indii dzięki niewiarygodnie pięknym lasom namorzynowym i gajom kokosowym, które współgrają z bogatą siecią kanałów i jezior. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Koczin. Przelot na Sri Lankę. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ. SIGIRIYA – DAMBULLA - MATALE
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ruin skalnej fortecy SIGIRIYA. Olśniewająca pięknem twierdza, zabytek z listy UNESCO, usytuowana jest na ogromnej skale i mimo upływu czasu wciąż zachwyca Lustrzanym Murem, Ogrodami Wodnymi i freskami liczącymi ponad 1500 lat. Krótka wspinaczka do fortu. Przejazd do miejscowości DAMBULLA. Zwiedzanie zespołu świątyń skalnych, wpisanego na Listę UNESCO. Są to jedne z najpiękniejszych świątyń na Sri Lance. Na powierzchni ponad 2000 m² znajduje się 150 malowideł ściennych z XVIII w. i jedno z największych na świecie przedstawień Buddy, które wyrzeźbione jest w skale. Wizyta w Ogrodzie Przypraw w MATALE. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. PINNAWALA – KANDY
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości PINNAWALA. To pierwsza na świecie hodowla i sierociniec dla słoni, która zwróciła uwagę świata na problem malejącej populacji tych pięknych zwierząt. Przejazd do KANDY, ostatniej stolicy antycznego Cejlonu, skarbca kultury, sztuki i rzemiosła. Zwiedzanie świątyni, gdzie przechowywana jest relikwia buddystów – ząb Buddy i wizyta na miejscowym bazarze. Przejazd do punktu widokowego nad jeziorem Kandy, z którego roztacza się widok na całe miasto. Następnie wizyta w lokalnym muzeum oraz centrum rzemiosła artystycznego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
10. DZIEŃ. NUWARA ELIYA - KOLOMBO – WAIKKAL
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem malowniczą trasą do miejscowości Nanu Oya, następnie kontynuacja autokarem do NUWARA ELIYA, najchętniej odwiedzanej górskiej miejscowości wypoczynkowej Sri Lanki. Ten odcinek wiedzie wśród tarasowo ułożonych plantacji herbaty, głównego towaru eksportowego wyspy. Spacer po przepięknej okolicy i urokliwym miasteczku w kolonialnym, brytyjskim stylu. Zwiedzanie jednej z plantacji herbat. Wyjazd w kierunku WAIKKAL. Po drodze panoramiczny przejazd przez KOLOMBO, podczas którego zobaczyć można najważniejsze zabytki stolicy Cejlonu: Fort – pozostałości umocnień z czasów kolonizacji wyspy przez Portugalczyków, Holendrów i Anglików, Ogrody Cynamonowe – ekskluzywna dzielnica o kolonialnej architekturze, w której mieszczą się ambasady i elitarne szkoły, replikę ogromnego posągu Buddy Aukana. Wizyta w Lankijskim Centrum Ceramiki gdzie zakupić można lokalne artykuły ceramiczne. Przejazd do hotelu w Waikkal. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja i nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach***: 1 w Bombaju, 1 w Koczin, 1 w Munnar, 1 w okolicy Thekkady, 1 w okolicy Kumarakom, 1 w okolicy Dambulla, 1 w okolicy Kandy, 1 w okolicy Nuwara Eliya, 2 w Waikkal • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 9 kolacji • przeloty: Polska-Bombaj; Kolombo-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępów i lokalni przewodnicy: ok. 140 USD, przeloty wewnętrzne: Bombaj-Koczin, Koczin-Kolombo: ok. 230 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie); napiwki: 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce „Informacje o regionie”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN.
 3. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz na Sri Lankę. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce „Informacje o regionie”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN.
 4. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 5. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: Bombaj-Koczin: bagaż główny – 15 kg, bagaż podręczny – 7 kg (koszt nadbagażu: 6 USD/kg), Koczin-Kolombo: bagaż główny – 30 kg, bagaż podręczny – 7 kg.
Opinie klientów (6)

Ocena ogólna

4.2/6

Klienci wyróżnili:

 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
 • Dobre wyżywienie
84%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.2
 • 4.3
 • 5.2
 • 5.3
 • 5.3

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wycieczka jak najbardziej godna polecenia jeżeli ktoś chce poznać multireliginość południowych Indii i Sri Lanki oraz świątynie drawidyjskie, buddyjskie (stupy), islamskie (meczety), ale też (...) rozwiń
Wycieczka jak najbardziej godna polecenia jeżeli ktoś chce poznać multireliginość południowych Indii i Sri Lanki oraz świątynie drawidyjskie, buddyjskie (stupy), islamskie (meczety), ale też kościoły chrześcijańskie, a nawet synagogi. Wspaniały krajobrazy Kerali,a także góry, równikowa bujna fauna i flora Sri Lanki zapewnią niezapomniane wrażenia, a pełne palm plaże, oblewane ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego przyniosą wypoczynek i błogi spokój.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Bardzo fajna wycieczka.Przepiękne krajobrazy, mili ludzie i przepyszne jedzenie. Warto wybrać się na tą wycieczkę, program nie jest zbyt intensywny, jedyne co bym zmieniła to krótrzy przejazd (...) rozwiń
Bardzo fajna wycieczka.Przepiękne krajobrazy, mili ludzie i przepyszne jedzenie. Warto wybrać się na tą wycieczkę, program nie jest zbyt intensywny, jedyne co bym zmieniła to krótrzy przejazd pociągiem trasą widokową , 2 godziny zupełnie wystarczy.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2019
Interesująca,ciekawa,dość intensywna wycieczka rozwiń
Interesująca,ciekawa,dość intensywna wycieczka
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Mogłoby się wydawać, że przy przyzwoitym poziomie hoteli, dobrym stanie autobusów, profesjonalnej opiece miejscowych współpracowników Itaki i bardzo dobrym poziomie linii lotniczych wycieczka (...) rozwiń
Mogłoby się wydawać, że przy przyzwoitym poziomie hoteli, dobrym stanie autobusów, profesjonalnej opiece miejscowych współpracowników Itaki i bardzo dobrym poziomie linii lotniczych wycieczka musi zakończyć się pełnym zadowoleniem uczestników. Niestety wszystko to zostało zniweczone z powodu fatalnego, opracowanego przez ludzi bez elementarnej wiedzy programu. 1. Całkowitym nieporozumieniem było odwiedzenie dwóch ogrodów przypraw i dwóch fabryk herbaty, zwłaszcza, że te w Indiach były stratą czasu. 2. Poświęcenie kilkunastu godzin na Bombaj to całkowity brak profesjonalizmu. W nocy zwiedzaliśmy tzw. wiszące ogrody", które są zwykłym parkiem, (a raczej odhaczyliśmy punkt programu )gdy tymczasem 10 minut jazdy od nich znajduje się dom Ambaniego, najdroższy mieszkalny dom świata (wartość 1-2 mld dolarów), który można zobaczyć z zewnątrz i jest miejscem pielgrzymek turystów z całego świata. 3. Kerala ma jeden zabytek, który w ostatnich latach jest równie znany jak piramidy czy Chiński Mur, to hinduistyczna świątynia w Thiruvananthapuram gdzie odkryto skarb warty 22 mld dolarów (do tej pory nie otwarto wszystkich komnat). Nie ma znaczenia, że nie jest ona dostępna dla wyznawców innych religii. Ta świątynia pod względem atrakcyjności jest bardziej ceniona niż wszystkie zabytki Kerali razem wzięte. 4. Nieporozumieniem zwiedzanie Kolombo z okien autokaru,za mało czasu, w tym godzina spędzona w galerii handlowej. Jest to miasto atrakcyjne turystycznie. ( przed wyjazdem do Kolombo spędziliśmy trzy godziny w hotelu wykwaterowani czekając nie bardzo wiadomo na co, autokar był gotowy do wyjazdu ) Można więc powiedzieć, że ktoś z państwa firmy zmarnował wysiłek wielu ludzi pracujących przy tej wycieczce i nas uczestników pozbawił niepowtarzalnych wrażeń, czego nie uda się zrekompensować.
 • 2
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
31-40 lat, z partnerem/ką luty 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka bardzo intensywna , dużo chodzenia i zwiedzania.Sri Lanka oraz Indie fascynują bogactwem historycznym, religią, smakiem potraw i prostotą życia. rozwiń
Wycieczka bardzo intensywna , dużo chodzenia i zwiedzania.Sri Lanka oraz Indie fascynują bogactwem historycznym, religią, smakiem potraw i prostotą życia.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter