phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Kolory Indii i Tajemnice Tamilnadu

Atuty oferty

 • najważniejsze zabytki Indii
 • imponujące forty
 • bajeczny Tadż Mahal
 • skarby tamilskich świątyń
 • Auroville – miasto idealne

Kolory Indii i Tajemnice Tamilnadu Kod: DELTAMI

Trasa
6 588PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Nd 12.01 – Pt 24.01.20 (13 dni)
Itaka
Indie

Kolory Indii i Tajemnice Tamilnadu

Kod: DELTAMI
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wylot do Indii.

2. DZIEŃ. DELHI
Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O jej świetności świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie obok siebie istnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda, historia i nowoczesność. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid – największy meczet w Indiach, Radż Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu – ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk – głównej arterii Starego Miasta i jednocześnie gwarnym bazarze. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutb Minar, w którym widoczne są wpływy architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna – grobowiec mogolskiego władcy z XVI w. Kutb Minar i mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii – 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu i Pałacu Prezydenckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. MANDAWA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MANDAWY. Po południu spacer po mieście, które nazywane jest galerią sztuki pod gołym niebem. Jego historia sięga XVIII w. Wtedy też zaczęły powstawać piękne freski zdobiące fasady domów bogatych kupców, czyli hawele. Niezwykle barwne i bogate przedstawiają sceny z życia codziennego, erotyczne i religijne. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. DŻAJPUR
Śniadanie. Przejazd do DŻAJPURU – stolicy Radżastanu, zwanego Różowym Miastem. Ten przydomek zawdzięcza różowemu kolorowi fasad zabudowań starego miasta, który symbolizuje gościnność. Dżajpur to miasto okazałych pałaców i bazarów znanych ze wspaniałego rękodzieła oraz jeden z największych w Indiach ośrodków złotnictwa i obróbki kamieni szlachetnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. FORT AMBER - DŻAJPUR
Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER – dawnej siedziby władców Amberu. Przejazd na słoniu lub jeepem na wzgórze, na którym wznosi się imponujący fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w jego obrębie. Po południu zwiedzanie DŻAJPURU: Pałac Miejski – królewska rezydencja i mieszczące się w niej muzeum, obserwatorium astronomiczne Dżantar Mantar wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Pałac Wiatrów, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście, której oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. FATEHPUR SIKRI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI – co znaczy Miasto Zwycięstwa. Zwiedzanie zabudowań pałacowych miasta, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego. Do najpiękniejszych z wielu pamiątek dawnej świetności należą sale audiencji prywatnych i publicznych, Wielki Meczet zaprojektowany na wzór meczetu w Mekce oraz Pałac Pięciu Pięter. Fatehpur Sikri znajduje się na liście UNESCO. Przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. AGRA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów: Tadż Mahal – jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie stworzonych w dowód miłości do kobiety. Ta najwspanialsza wizytówka Indii, wybudowana w pierwszej połowie XVII w., została uznana za jeden z siedmiu współczesnych cudów świata i wpisana na listę UNESCO. Następnie Fort Agra – potężna twierdza z czerwonego piaskowca, imperialne miasto otoczone 2,5-kilometrowym murem, arcydzieło projektu i konstrukcji objęte patronatem UNESCO. Przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. ĆENNAJ - MAHABALIPURAM
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do ĆENNAJ (dawniej Madras), stolicy stanu Tamilnadu, głównego ośrodka handlowego i kulturalnego południa Indii. Przejazd do MAHABALIPURAM, niegdyś kwitnącego miasta portowego, które obecnie przyciąga turystów imponującymi, wykutymi w skale świątyniami poświęconymi hinduskim bóstwom. Obowiązkowym punktem na trasie wszystkich wycieczek jest wspaniała Świątynia Nadbrzeżna, w której czci się Sziwę i Wisznu oraz słynna Pakuta Ardźumy, największy relief skalny na świecie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. PUDUĆĆERI - AUROVILLE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUDUĆĆERI, francuskiej enklawy aż do 1954 r. Miasto zachwyca kolonialną zabudową i niepowtarzalną atmosferą. W samym sercu francuskiej dzielnicy działa jedna z najsłynniejszych indyjskich aśram Aurobindo – ośrodków prowadzonych przez guru, wokół których gromadzą się uczniowie oraz medytujący. Przejazd i zwiedzanie AUROVILLE - Miasta Świtu, zaprojektowanego przez francuskiego architekta Roberta Angera. Miasto miało być symbolem wolności, pokoju i ludzkiej równości. Jego koncepcją było zgromadzenie międzynarodowej społeczności, która będzie żyła w harmonii i pokoju bez względu na wyznanie, pochodzenie i status społeczny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. KUMBAKONAM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku KUMBAKONAM. Po drodze wizyta w świątyni Nataraja i świątyni Darasuram, których architektura symbolizuje związek między sztuką a duchowością. Zakwaterowanie w hotelu w Kumbakonam. Wieczorem zwiedzanie kompleksu świątyń Airawateswara zbudowanego przez Radżaradżę II i wyróżniającego się 24– metrową vimaną oraz kamiennym posągiem Sziwy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. TAŃDŹAWUR - MADURAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do TAŃDŹAWUR. Zwiedzanie granitowej świątyni Bryhadiśwary zbudowanej tysiąc lat temu przez Radżaradżę I Wielkiego, władcę imperium Ćolów, wpisanej na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu w MADURAJ. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ. MADURAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADURAJ, który jest skarbnicą tamilskiej kultury: świątynia Minakszi – kompleks poświęcony Sziwie i jego małżonce – Minakszi, charakteryzujący się bogactwem dekoracji rzeźbiarskich, Pałac Tirumalaja Najaka wzniesiony w 1636 r., w którego architekturze widoczne są wpływy islamu. Transfer na lotnisko. Przelot do Ćennaj i następnie do Polski.

13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

10 noclegów w hotelach ***/**** w miastach lub okolicy miast: 2 w Delhi, 1 w Mandawie, 2 w Dżajpurze, 1 w Agrze, 1 w Mahabalipuram, 1 w Puduććeri, 1 w Kumbakonam, 1 w Maduraj; 2-os.pokoje z łazienkami; wyżywienie: 10 śniadań, 10 kolacji; przelot na trasie: Warszawa- Delhi, Ćennaj-Warszawa; przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób); przejazd do Fortu Amber na słoniu lub jeepem (zależnie od dostępności); opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 130 USD; przeloty wewnętrzne: Delhi – Ćennaj, Maduraj – Ćennaj: ok. 165 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie), napiwki: 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce „Informacje o regionie”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN.
 3. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: Delhi-Ćennaj, Maduraj-Ćennaj: bagaż główny - 15 kg, bagaż podręczny - 7 kg. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowej sztuki bagażu rejestrowanego przy odprawie (o wadze do 5 kg): ok. 32 USD/os./przelot.

5.5 /6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
 • Program wycieczki/trasę
Informacje o regionie
Galeria regionu

Indie

Kraj pełen tajemnic, kontrastów i zagadek. Pełne kolorów Indie to jedna z najstarszych kultur na świecie. Zabytki różnych epok, taniec i muzyka podkreślają tożsamość narodową tego wspaniałego miejsca. Rękodzieła są ważnym elementem świadczącym o bogactwie i różnorodności tradycji subkontynentu indyjskiego.

Położenie na mapie Trasa

​Delhi • Mandawa • Dżajpur • Fort Amber • Fatehpur Sikri • Agra • Ćennaj • Mahabalipuram • Puduććeri • Auroville • Kumbakonam • Tańdźawur • Maduraj

Poszerzenie znanego i lubianego programu ITAKI „Kolory Indii” o zwiedzanie stanu Tamilnadu słynącego z przepięknych świątyń. W programie jest cała kwintesencja Indii: hinduska klasyka, pełne kontrastów Delhi, Tadż Mahal – nowożytny cud świata, Różowe Miasto Dżajpur, imponujący Fort Amber, Fatehpur Sikri – Miasto Zwycięstwa, kompleks świątyń Maduraj, kolonialne Puduććeri, Pakuta Ardźumy – największy relief skalny na świecie oraz miasto idealne - Auroville. Trasa w Indiach: ok. 1500 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wylot do Indii.
2. DZIEŃ. DELHI
Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O jej świetności świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie obok siebie istnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda, historia i nowoczesność. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid – największy meczet w Indiach, Radż Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu – ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk – głównej arterii Starego Miasta i jednocześnie gwarnym bazarze. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutb Minar, w którym widoczne są wpływy architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna – grobowiec mogolskiego władcy z XVI w. Kutb Minar i mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii – 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu i Pałacu Prezydenckiego. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. MANDAWA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MANDAWY. Po południu spacer po mieście, które nazywane jest galerią sztuki pod gołym niebem. Jego historia sięga XVIII w. Wtedy też zaczęły powstawać piękne freski zdobiące fasady domów bogatych kupców, czyli hawele. Niezwykle barwne i bogate przedstawiają sceny z życia codziennego, erotyczne i religijne. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. DŻAJPUR
Śniadanie. Przejazd do DŻAJPURU – stolicy Radżastanu, zwanego Różowym Miastem. Ten przydomek zawdzięcza różowemu kolorowi fasad zabudowań starego miasta, który symbolizuje gościnność. Dżajpur to miasto okazałych pałaców i bazarów znanych ze wspaniałego rękodzieła oraz jeden z największych w Indiach ośrodków złotnictwa i obróbki kamieni szlachetnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. FORT AMBER - DŻAJPUR
Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER – dawnej siedziby władców Amberu. Przejazd na słoniu lub jeepem na wzgórze, na którym wznosi się imponujący fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w jego obrębie. Po południu zwiedzanie DŻAJPURU: Pałac Miejski – królewska rezydencja i mieszczące się w niej muzeum, obserwatorium astronomiczne Dżantar Mantar wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Pałac Wiatrów, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście, której oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. FATEHPUR SIKRI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI – co znaczy Miasto Zwycięstwa. Zwiedzanie zabudowań pałacowych miasta, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego. Do najpiękniejszych z wielu pamiątek dawnej świetności należą sale audiencji prywatnych i publicznych, Wielki Meczet zaprojektowany na wzór meczetu w Mekce oraz Pałac Pięciu Pięter. Fatehpur Sikri znajduje się na liście UNESCO. Przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. AGRA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów: Tadż Mahal – jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie stworzonych w dowód miłości do kobiety. Ta najwspanialsza wizytówka Indii, wybudowana w pierwszej połowie XVII w., została uznana za jeden z siedmiu współczesnych cudów świata i wpisana na listę UNESCO. Następnie Fort Agra – potężna twierdza z czerwonego piaskowca, imperialne miasto otoczone 2,5-kilometrowym murem, arcydzieło projektu i konstrukcji objęte patronatem UNESCO. Przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. ĆENNAJ - MAHABALIPURAM
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do ĆENNAJ (dawniej Madras), stolicy stanu Tamilnadu, głównego ośrodka handlowego i kulturalnego południa Indii. Przejazd do MAHABALIPURAM, niegdyś kwitnącego miasta portowego, które obecnie przyciąga turystów imponującymi, wykutymi w skale świątyniami poświęconymi hinduskim bóstwom. Obowiązkowym punktem na trasie wszystkich wycieczek jest wspaniała Świątynia Nadbrzeżna, w której czci się Sziwę i Wisznu oraz słynna Pakuta Ardźumy, największy relief skalny na świecie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. PUDUĆĆERI - AUROVILLE
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUDUĆĆERI, francuskiej enklawy aż do 1954 r. Miasto zachwyca kolonialną zabudową i niepowtarzalną atmosferą. W samym sercu francuskiej dzielnicy działa jedna z najsłynniejszych indyjskich aśram Aurobindo – ośrodków prowadzonych przez guru, wokół których gromadzą się uczniowie oraz medytujący. Przejazd i zwiedzanie AUROVILLE - Miasta Świtu, zaprojektowanego przez francuskiego architekta Roberta Angera. Miasto miało być symbolem wolności, pokoju i ludzkiej równości. Jego koncepcją było zgromadzenie międzynarodowej społeczności, która będzie żyła w harmonii i pokoju bez względu na wyznanie, pochodzenie i status społeczny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. KUMBAKONAM
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku KUMBAKONAM. Po drodze wizyta w świątyni Nataraja i świątyni Darasuram, których architektura symbolizuje związek między sztuką a duchowością. Zakwaterowanie w hotelu w Kumbakonam. Wieczorem zwiedzanie kompleksu świątyń Airawateswara zbudowanego przez Radżaradżę II i wyróżniającego się 24– metrową vimaną oraz kamiennym posągiem Sziwy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. TAŃDŹAWUR - MADURAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do TAŃDŹAWUR. Zwiedzanie granitowej świątyni Bryhadiśwary zbudowanej tysiąc lat temu przez Radżaradżę I Wielkiego, władcę imperium Ćolów, wpisanej na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu w MADURAJ. Czas wolny. Kolacja i nocleg.
12. DZIEŃ. MADURAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MADURAJ, który jest skarbnicą tamilskiej kultury: świątynia Minakszi – kompleks poświęcony Sziwie i jego małżonce – Minakszi, charakteryzujący się bogactwem dekoracji rzeźbiarskich, Pałac Tirumalaja Najaka wzniesiony w 1636 r., w którego architekturze widoczne są wpływy islamu. Transfer na lotnisko. Przelot do Ćennaj i następnie do Polski.
13. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach ***/**** w miastach lub okolicy miast: 2 w Delhi, 1 w Mandawie, 2 w Dżajpurze, 1 w Agrze, 1 w Mahabalipuram, 1 w Puduććeri, 1 w Kumbakonam, 1 w Maduraj; 2-os.pokoje z łazienkami; wyżywienie: 10 śniadań, 10 kolacji; przelot na trasie: Warszawa- Delhi, Ćennaj-Warszawa; przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób); przejazd do Fortu Amber na słoniu lub jeepem (zależnie od dostępności); opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 130 USD; przeloty wewnętrzne: Delhi – Ćennaj, Maduraj – Ćennaj: ok. 165 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie), napiwki: 5 USD/os./dzień.
 2. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce „Informacje o regionie”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN.
 3. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: Delhi-Ćennaj, Maduraj-Ćennaj: bagaż główny - 15 kg, bagaż podręczny - 7 kg. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowej sztuki bagażu rejestrowanego przy odprawie (o wadze do 5 kg): ok. 32 USD/os./przelot.
Opinie klientów (2)

Ocena ogólna

5.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
 • Program wycieczki/trasę
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 4.5
 • 4.5
 • 5.0
 • 5.5

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, sam/a marzec 2019
Program wycieczki pozwolił zapoznać się z dwoma tak różnymi stanami: Radżastan i Tamilnad. Watro pomyśleć o zmiany drugiej części zwiedzania zamiast przelotu z New Dehli do Madras to przelot do (...) rozwiń
Program wycieczki pozwolił zapoznać się z dwoma tak różnymi stanami: Radżastan i Tamilnad. Watro pomyśleć o zmiany drugiej części zwiedzania zamiast przelotu z New Dehli do Madras to przelot do Maduri i kierunek zwiedzania do Madras. Pozwoli to uniknięcie jednego przelotu wewnętrznego a zwłaszcza uniknie się kilku godzinnego koczowania na lotnisku ( przed i tak długim z przesiadka przelotem do Warszawy ).Trasa tej wycieczki powinna być szerzej reklamowana przez Państwa pośredniczące biura podróży. Wielu uczestników tylko pierwszej części wyjazdu ( Kolory Indii ) nie wiedziało o możliwości dalszego zwiedzania!!! Jeżeli miałaby zostać trasa zwiedzania jak w naszym przypadku to należy inaczej zaproponować ostatni dzień trasy ( możliwość skorzystania z hotelu, lub zmianę godziny wylotu - późniejszy z Madurai do Madras )
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Jeśli o mnie chodzi, zbyt dużo świątyń, zwłaszcza w pierwszej części. Czy przyroda Indii nie jest ciekawa. rozwiń
Jeśli o mnie chodzi, zbyt dużo świątyń, zwłaszcza w pierwszej części. Czy przyroda Indii nie jest ciekawa.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Indie

Kolory Indii i Tajemnice Tamilnadu

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
7 258 Pln
Oszczędzasz: 670 PLN
Dorosły
6 588pln
Łączna kwota 13 176 pln razem
Oszczędzasz 670 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter