Indie

  Radżastan maharadżów

  5.3
  5.3
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  Termin potwierdzony
  ZIMA 24/25
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Zobacz trasę wycieczki

  Delhi • Mandawa • Deshnok • Bikaner • Dżajsalmer • Mandore • Dżodhpur • Ranakpur • Udajpur • Puszkar • Fort Amber • Dżajpur • Fatehpur Sikri • Agra • Delhi

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot Dreamlinerem PLL LOT (Boeing 787) na Trasie Warszawa-Delhi.

  2. dzień.

  delhi

  Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie obok siebie współistnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid – największy meczet w Indiach, Radż Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu – ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk – głównej arterii Starego Miasta, będącej jednocześnie gwarnym bazarem. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutb Minar, w którym widoczne są wpływy architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna – grobowiec mogolskiego władcy z XVI w. Kutb Minar oraz mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii – 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu oraz Pałacu Prezydenckiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

  3. dzień.

  mandawa

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MANDAWY. Po południu spacer po mieście, które jest galerią sztuki pod gołym niebem, stworzoną przez lokalnych artystów. Podziwiać tu można havele, czyli dawne rezydencje zamożnych kupców, których fasady pokryte są kolorowymi freskami o bogatej tematyce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  4. dzień.

  deshnok – bikaner

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DESHNOK. Zwiedzanie Karni Mata – Świątyni Szczurów, gdzie żyje kilka tysięcy szczurów uważanych za święte, czczonych i karmionych przez wiernych. Przejazd do BIKANER – jednego z trzech dawnych królestw Radżastanu, miasta znanego z Wielbłądzich Oddziałów, które są dumą Armii Indyjskiej. Po południu zwiedzanie niezdobytego fortu Dżunagarh, który kryje przepiękne pałace i świątynie. Przejażdżka autorikszą „tuk tuk” uliczkami miasta wśród bogato zdobionych haveli i tradycyjnych bazarów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  5. dzień.

  dżajsalmer

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DŻAJSALMERU, zwanego Złotym Miastem, jednego z najbardziej egzotycznych i niezwykłych miejsc Radżastanu. Oznaką minionej świetności miasta leżącego na skrzyżowaniu dawnych szlaków handlowych jest twierdza chroniona przez 99 bastionów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  6. dzień.

  dżajsalmer

  Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy Dżajsalmer, zbudowanej ze złocistego piaskowca, malowniczo położonej na szczycie 80-metrowego wzgórza. W jej obrębie znajdują się pełne majestatu pałace, dżinijskie świątynie oraz bogato zdobione rezydencje dawnych kupców. Ciekawostką jest, że jest to jedyna po dziś dzień zamieszkana twierdza w Indiach. Po południu safari na wielbłądach po wydmach Sam. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  7. dzień.

  dżodhpur

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Dżodhpuru, Błękitnego Miasta, drugiego co do wielkości miasta Radżastanu. Miasto szczyci się jednym z najbardziej spektakularnych widoków w całym Radżastanie. Nad miastem góruje imponująca twierdza, u której stóp wije się labirynt gwarnych uliczek i bazarów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  8. dzień.

  mandore – dżodhpur

  Śniadanie. Przejazd do MANDORE, dawnej stolicy królów Marwaru, gdzie na terenie pięknych tarasowych ogrodów podziwiać można okazałe cenotafy oraz galerię wykutych w skale rzeźb bóstw. Przejazd do DŻODHPURU. Zwiedzanie okazałej twierdzy Mehrangarh wznoszącej się na ponad 120-metrowej skale, uznawanej za najbardziej majestatyczną budowlę obronną Radżastanu. Na terenie twierdzy podziw wzbudzają liczne pałace oraz muzeum z bogatą kolekcją palankinów, mebli i broni, a z murów obronnych rozpościera się spektakularny widok na pomalowane na niebiesko domy skupione u podnóża skały. Spacer uliczkami Starego Miasta. Przejażdżka autorikszą „tuk tuk”. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  9. dzień.

  ranakpur – udajpur

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RANAKPURU, jednego z najświętszych miejsc dżinizmu. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z XV w., malowniczo położonego w lesistej dolinie. Zwiedzanie świątyni Chaumukha poświęconej Adinathowi. Zbudowana z białego marmuru świątynia kryje znakomite dekoracje rzeźbiarskie pokrywające niemal całkowicie jej wnętrze. Na uwagę zasługują 1444 kolumny, z których każda jest inna. Przejazd do Udajpuru, nazywanego Miastem Wschodzącego Słońca, uważanego za najbardziej romantyczne w całych Indiach. Jego baśniowa uroda, malownicze położenie wokół jezior i piękne pałace na wyspach zachwycają przyjezdnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  10. dzień.

  udajpur

  Śniadanie. Panoramiczny przejazd wzdłuż brzegów sztucznego jeziora Fatah Sagar, utworzonego w 1678 r. Zwiedzanie UDAJPURU: bogato rzeźbiona świątynia Dżagdisz z XVII w., XVIII-wieczny Saheliyon-ki-Bari, czyli Ogród Dam Dworu, Pałac Miejski, największa królewska rezydencja w Radżastanie. W skład kompleksu wchodzą muzeum i pałace, z których część jest zamieszkana przez potomków dawnych władców, a część została przekształcona w luksusowe hotele. Po południu rejs łodzią po jeziorze Pichola, podczas którego można podziwiać wspaniałe pałace: Pałac Miejski na wschodnim brzegu oraz Pałac na Jeziorze, dawną letnią rezydencję królewską, a obecnie jeden z najlepszych hoteli na świecie, który często służy jako sceneria popularnych filmów, kręcono tu m.in. sceny do filmu „Ośmiorniczka” z serii o Jamesie Bondzie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   

  11. dzień.

  puszkar

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUSZKARU, małego miasteczka nad jeziorem o tej samej nazwie. To jedno z najświętszych miast w Indiach, szczególnie ważne dla wyznawców hinduizmu – znajduje się tu jedna z niewielu w kraju świątyń poświęconych Brahmie. Puszkar co roku przyciąga setki tysięcy pielgrzymów. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po miasteczku i okolicy jeziora oraz ghatów. Okazja do obserwacji religijnych rytuałów. Wieczorem możliwość przyglądania się modlitwie w jednej z lokalnych świątyń. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  12. dzień.

  dżajpur

  Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Przejazd do Dżajpuru – stolicy Radżastanu, zwanego Różowym Miastem. Ten przydomek miasto zawdzięcza kolorowi fasad zabudowań Starego Miasta – różowy kolor symbolizuje gościnność. Dżajpur to również miasto okazałych pałaców i bazarów znanych ze wspaniałego rękodzieła oraz jeden z największych w Indiach ośrodków złotnictwa i obróbki kamieni szlachetnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

   

  13. dzień.

  fortu amber – dżajpur

  Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER – dawnej siedziby władców Amberu. Przejazd na słoniu lub jeepem na wzgórze, na którym wznosi się imponujący fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w jego obrębie. Po południu zwiedzanie DŻAJPURU: Pałac Miejski – królewska rezydencja i mieszczące się w niej muzeum, obserwatorium astronomiczne Dżantar Mantar wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Pałac Wiatrów, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście, której oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   

  14. dzień.

  fatehpur sikri

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI – w tłumaczeniu Miasta Zwycięstwa. Zwiedzanie zabudowań pałacowych miasta, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego. Do najpiękniejszych z wielu pamiątek dawnej świetności należą sale audiencji prywatnych i publicznych, Wielki Meczet zaprojektowany na wzór meczetu w Mekce oraz Pałac Pięciu Pięter. Fatehpur Sikri w 1986 r. zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

  15. dzień.

  agra – delhi

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów: Tadż Mahal – jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie stworzone w dowód miłości do kobiety. Ta najwspanialsza wizytówka Indii została uznana za jeden z siedmiu współczesnych cudów świata i wpisana na listę UNESCO, Fort Agra, fortyfikacja z czerwonego piaskowca, arcydzieło projektu i konstrukcji objęte patronatem UNESCO. Przejazd do DELHI. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

   

  16. dzień.

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 14 noclegów w hotelach***/****: 2 w Delhi, 1 w Mandawie, 1 w Bikaner, 2 w Dżajsalmerze, 2 w Dżodhpurze, 2 w Udajpurze, 1 w Puszkarze, 2 w Dżajpurze, 1 w Agrze
 • 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki)
 • wyżywienie: 14 śniadań, 14 kolacji
 • przelot
 • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób)
 • przejazd do Fortu Amber na słoniu lub jeepem (w zależności od dostępności)
 • przejażdżka na wielbłądzie po wydmach
 • przejażdżka autorikszą w Bikaner
 • rejs po jeziorze Pichola (zależy od poziomu wody)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL i NW
 • Obowiązkowe opłaty na miejscu

 • bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przejażdżka autorikszą „tuk tuk” w Dżodhpurze: ok. 150 USD
 • napiwki: ok. 5 USD/os./dzień
 • Uwagi

  • Wizy: obywatele polscy są zobowiązani do posiadania wizy. Warunki jej uzyskania znajdziesz na stronie: https://www.itaka.pl/indie-wiza/
  • Przy wczesnych przylotach do Delhi (ok. 03:00 nad ranem) udostępnienie pokoi 4-os. na odświeżenie oraz śniadanie w cenie.
  • Rejs po jeziorze Pichola zależy jest od poziomu wody.
  • Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2009 r.

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  2 posiłki

   Kod oferty: DELRLOT

   Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
   Zamów rozmowę

   Podobne wycieczki w tym regionie

   Indie - Świt nad Gangesem
   Indie
   Świt nad Gangesem
   5.714 opinii
   7 058 zł /os.
    +26 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 8 238 zł /os. -14%

   Najniższa cena przed obniżką: 6 988 zł /os.

   Indie - Kolory Indii i Tajemnice Tamilnadu
   Indie
   Kolory Indii i Tajemnice Tamilnadu
   5.610 opinii
   8 699 zł /os.
    +26 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 10 438 zł /os. -16%

   Najniższa cena przed obniżką: 8 999 zł /os.

   Indie - Przez pustynie Radżastanu
   Indie
   Przez pustynie Radżastanu
   7 398 zł /os.
    +26 zł TFG i TFP
    
   Indie - Kolory Indii
   Indie
   Kolory Indii
   5.5214 opinii
   6 178 zł /os.
    +26 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 7 338 zł /os. -15%

   Najniższa cena przed obniżką: 6 108 zł /os.

   Indie - Bajkowe pałace i rajskie Goa
   Indie
   Bajkowe pałace i rajskie Goa
   8 308 zł /os.
    +26 zł TFG i TFP
    
   Indie - W stronę Bollywood
   Indie
   W stronę Bollywood
   5.010 opinii
   7 799 zł /os.
    +26 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 9 538 zł /os. -18%

   Najniższa cena przed obniżką: 7 999 zł /os.

   Indie - Złoty Trójkąt Indii z Kalkutą
   Indie
   Złoty Trójkąt Indii z Kalkutą
   7 718 zł /os.
    +26 zł TFG i TFP
    
   Indie - Na południu Indii
   Indie
   Na południu Indii
   4.17 opinii
   10 678 zł /os.
    +26 zł TFG i TFP
    

   Cena początkowa: 12 138 zł /os. -12%

   Najniższa cena przed obniżką: 10 148 zł /os.

    
   •  
   •  
   •  
   •  
   •  

   Indie

   Radżastan maharadżów

   5.3
   Wycieczka objazdowa
   9 999 zł /os.

   Zobacz trasę wycieczki

   Delhi • Mandawa • Deshnok • Bikaner • Dżajsalmer • Mandore • Dżodhpur • Ranakpur • Udajpur • Puszkar • Fort Amber • Dżajpur • Fatehpur Sikri • Agra • Delhi

   Plan wycieczki

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot Dreamlinerem PLL LOT (Boeing 787) na Trasie Warszawa-Delhi.

   2. dzień.

   delhi

   Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie obok siebie współistnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid – największy meczet w Indiach, Radż Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu – ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk – głównej arterii Starego Miasta, będącej jednocześnie gwarnym bazarem. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutb Minar, w którym widoczne są wpływy architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna – grobowiec mogolskiego władcy z XVI w. Kutb Minar oraz mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii – 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu oraz Pałacu Prezydenckiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

   3. dzień.

   mandawa

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MANDAWY. Po południu spacer po mieście, które jest galerią sztuki pod gołym niebem, stworzoną przez lokalnych artystów. Podziwiać tu można havele, czyli dawne rezydencje zamożnych kupców, których fasady pokryte są kolorowymi freskami o bogatej tematyce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

   4. dzień.

   deshnok – bikaner

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DESHNOK. Zwiedzanie Karni Mata – Świątyni Szczurów, gdzie żyje kilka tysięcy szczurów uważanych za święte, czczonych i karmionych przez wiernych. Przejazd do BIKANER – jednego z trzech dawnych królestw Radżastanu, miasta znanego z Wielbłądzich Oddziałów, które są dumą Armii Indyjskiej. Po południu zwiedzanie niezdobytego fortu Dżunagarh, który kryje przepiękne pałace i świątynie. Przejażdżka autorikszą „tuk tuk” uliczkami miasta wśród bogato zdobionych haveli i tradycyjnych bazarów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

   5. dzień.

   dżajsalmer

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DŻAJSALMERU, zwanego Złotym Miastem, jednego z najbardziej egzotycznych i niezwykłych miejsc Radżastanu. Oznaką minionej świetności miasta leżącego na skrzyżowaniu dawnych szlaków handlowych jest twierdza chroniona przez 99 bastionów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

   6. dzień.

   dżajsalmer

   Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy Dżajsalmer, zbudowanej ze złocistego piaskowca, malowniczo położonej na szczycie 80-metrowego wzgórza. W jej obrębie znajdują się pełne majestatu pałace, dżinijskie świątynie oraz bogato zdobione rezydencje dawnych kupców. Ciekawostką jest, że jest to jedyna po dziś dzień zamieszkana twierdza w Indiach. Po południu safari na wielbłądach po wydmach Sam. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   7. dzień.

   dżodhpur

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Dżodhpuru, Błękitnego Miasta, drugiego co do wielkości miasta Radżastanu. Miasto szczyci się jednym z najbardziej spektakularnych widoków w całym Radżastanie. Nad miastem góruje imponująca twierdza, u której stóp wije się labirynt gwarnych uliczek i bazarów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

   8. dzień.

   mandore – dżodhpur

   Śniadanie. Przejazd do MANDORE, dawnej stolicy królów Marwaru, gdzie na terenie pięknych tarasowych ogrodów podziwiać można okazałe cenotafy oraz galerię wykutych w skale rzeźb bóstw. Przejazd do DŻODHPURU. Zwiedzanie okazałej twierdzy Mehrangarh wznoszącej się na ponad 120-metrowej skale, uznawanej za najbardziej majestatyczną budowlę obronną Radżastanu. Na terenie twierdzy podziw wzbudzają liczne pałace oraz muzeum z bogatą kolekcją palankinów, mebli i broni, a z murów obronnych rozpościera się spektakularny widok na pomalowane na niebiesko domy skupione u podnóża skały. Spacer uliczkami Starego Miasta. Przejażdżka autorikszą „tuk tuk”. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   9. dzień.

   ranakpur – udajpur

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RANAKPURU, jednego z najświętszych miejsc dżinizmu. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z XV w., malowniczo położonego w lesistej dolinie. Zwiedzanie świątyni Chaumukha poświęconej Adinathowi. Zbudowana z białego marmuru świątynia kryje znakomite dekoracje rzeźbiarskie pokrywające niemal całkowicie jej wnętrze. Na uwagę zasługują 1444 kolumny, z których każda jest inna. Przejazd do Udajpuru, nazywanego Miastem Wschodzącego Słońca, uważanego za najbardziej romantyczne w całych Indiach. Jego baśniowa uroda, malownicze położenie wokół jezior i piękne pałace na wyspach zachwycają przyjezdnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

   10. dzień.

   udajpur

   Śniadanie. Panoramiczny przejazd wzdłuż brzegów sztucznego jeziora Fatah Sagar, utworzonego w 1678 r. Zwiedzanie UDAJPURU: bogato rzeźbiona świątynia Dżagdisz z XVII w., XVIII-wieczny Saheliyon-ki-Bari, czyli Ogród Dam Dworu, Pałac Miejski, największa królewska rezydencja w Radżastanie. W skład kompleksu wchodzą muzeum i pałace, z których część jest zamieszkana przez potomków dawnych władców, a część została przekształcona w luksusowe hotele. Po południu rejs łodzią po jeziorze Pichola, podczas którego można podziwiać wspaniałe pałace: Pałac Miejski na wschodnim brzegu oraz Pałac na Jeziorze, dawną letnią rezydencję królewską, a obecnie jeden z najlepszych hoteli na świecie, który często służy jako sceneria popularnych filmów, kręcono tu m.in. sceny do filmu „Ośmiorniczka” z serii o Jamesie Bondzie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

    

   11. dzień.

   puszkar

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUSZKARU, małego miasteczka nad jeziorem o tej samej nazwie. To jedno z najświętszych miast w Indiach, szczególnie ważne dla wyznawców hinduizmu – znajduje się tu jedna z niewielu w kraju świątyń poświęconych Brahmie. Puszkar co roku przyciąga setki tysięcy pielgrzymów. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po miasteczku i okolicy jeziora oraz ghatów. Okazja do obserwacji religijnych rytuałów. Wieczorem możliwość przyglądania się modlitwie w jednej z lokalnych świątyń. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   12. dzień.

   dżajpur

   Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Przejazd do Dżajpuru – stolicy Radżastanu, zwanego Różowym Miastem. Ten przydomek miasto zawdzięcza kolorowi fasad zabudowań Starego Miasta – różowy kolor symbolizuje gościnność. Dżajpur to również miasto okazałych pałaców i bazarów znanych ze wspaniałego rękodzieła oraz jeden z największych w Indiach ośrodków złotnictwa i obróbki kamieni szlachetnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

    

   13. dzień.

   fortu amber – dżajpur

   Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER – dawnej siedziby władców Amberu. Przejazd na słoniu lub jeepem na wzgórze, na którym wznosi się imponujący fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w jego obrębie. Po południu zwiedzanie DŻAJPURU: Pałac Miejski – królewska rezydencja i mieszczące się w niej muzeum, obserwatorium astronomiczne Dżantar Mantar wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Pałac Wiatrów, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście, której oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

    

   14. dzień.

   fatehpur sikri

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI – w tłumaczeniu Miasta Zwycięstwa. Zwiedzanie zabudowań pałacowych miasta, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego. Do najpiękniejszych z wielu pamiątek dawnej świetności należą sale audiencji prywatnych i publicznych, Wielki Meczet zaprojektowany na wzór meczetu w Mekce oraz Pałac Pięciu Pięter. Fatehpur Sikri w 1986 r. zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

   15. dzień.

   agra – delhi

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów: Tadż Mahal – jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie stworzone w dowód miłości do kobiety. Ta najwspanialsza wizytówka Indii została uznana za jeden z siedmiu współczesnych cudów świata i wpisana na listę UNESCO, Fort Agra, fortyfikacja z czerwonego piaskowca, arcydzieło projektu i konstrukcji objęte patronatem UNESCO. Przejazd do DELHI. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

    

   16. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

   O cenie

   Cena obejmuje

  • 14 noclegów w hotelach***/****: 2 w Delhi, 1 w Mandawie, 1 w Bikaner, 2 w Dżajsalmerze, 2 w Dżodhpurze, 2 w Udajpurze, 1 w Puszkarze, 2 w Dżajpurze, 1 w Agrze
  • 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki)
  • wyżywienie: 14 śniadań, 14 kolacji
  • przelot
  • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób)
  • przejazd do Fortu Amber na słoniu lub jeepem (w zależności od dostępności)
  • przejażdżka na wielbłądzie po wydmach
  • przejażdżka autorikszą w Bikaner
  • rejs po jeziorze Pichola (zależy od poziomu wody)
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL i NW
  • Obowiązkowe opłaty na miejscu

  • bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przejażdżka autorikszą „tuk tuk” w Dżodhpurze: ok. 150 USD
  • napiwki: ok. 5 USD/os./dzień
  • Uwagi

   • Wizy: obywatele polscy są zobowiązani do posiadania wizy. Warunki jej uzyskania znajdziesz na stronie: https://www.itaka.pl/indie-wiza/
   • Przy wczesnych przylotach do Delhi (ok. 03:00 nad ranem) udostępnienie pokoi 4-os. na odświeżenie oraz śniadanie w cenie.
   • Rejs po jeziorze Pichola zależy jest od poziomu wody.
   • Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2009 r.

   Dostępne pokoje

   Pokój 2 os.

   Wyżywienie

   2 posiłki

    Kod oferty: DELRLOT

    Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
    Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
    Zamów rozmowę
    Termin potwierdzonyZIMA 24/25
    9 999 zł /os.
    Łącznie: 10 000 zł

    Podobne wycieczki w tym regionie

    Indie - Świt nad Gangesem
    Indie
    Świt nad Gangesem
    5.714 opinii
    7 058 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 8 238 zł /os. -14%

    Najniższa cena przed obniżką: 6 988 zł /os.

    Indie - Kolory Indii i Tajemnice Tamilnadu
    Indie
    Kolory Indii i Tajemnice Tamilnadu
    5.610 opinii
    8 699 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 10 438 zł /os. -16%

    Najniższa cena przed obniżką: 8 999 zł /os.

    Indie - Przez pustynie Radżastanu
    Indie
    Przez pustynie Radżastanu
    7 398 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     
    Indie - Kolory Indii
    Indie
    Kolory Indii
    5.5214 opinii
    6 178 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 7 338 zł /os. -15%

    Najniższa cena przed obniżką: 6 108 zł /os.

    Indie - Bajkowe pałace i rajskie Goa
    Indie
    Bajkowe pałace i rajskie Goa
    8 308 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     
    Indie - W stronę Bollywood
    Indie
    W stronę Bollywood
    5.010 opinii
    7 799 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 9 538 zł /os. -18%

    Najniższa cena przed obniżką: 7 999 zł /os.

    Indie - Złoty Trójkąt Indii z Kalkutą
    Indie
    Złoty Trójkąt Indii z Kalkutą
    7 718 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     
    Indie - Na południu Indii
    Indie
    Na południu Indii
    4.17 opinii
    10 678 zł /os.
     +26 zł TFG i TFP
     

    Cena początkowa: 12 138 zł /os. -12%

    Najniższa cena przed obniżką: 10 148 zł /os.