phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >

Bali na Jawie

Atuty oferty

 • dwie wyspy: Jawa i Bali
 • czas wolny na plażowanie
 • zachwycające krajobrazy dżungli, wulkany i pola ryżowe

Bali na Jawie Kod: CGKJAVI

Trasa
5 969PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Nd 11.10 – So 24.10.20 (14 dni)
Itaka
 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Indonezja

Bali na Jawie

 • Promocja LATO 2020 LATO 2020
Kod: CGKJAVI
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Indonezji.

2. DZIEŃ.
Przylot do Dżakarty. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. YOGYAKARTA – PRAMBANAN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Yogyakarty na indonezyjskiej wyspie Jawa. Zwiedzanie YOGYAKARTY, otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Czas wolny. Zwiedzanie Kratonu, czyli pałacu sułtana. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych zespołów świątynnych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.

4. DZIEŃ. BOROBUDUR
Śniadanie. Przejazd do BOROBUDUR, świątyni, którą śmiało można określić klejnotem sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Obiad. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przedstawienie na podstawie eposu Ramajana. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Mojokero. Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.

6. DZIEŃ. P.N. BROMO-TENGGER-SEMERU
Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130 metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Przejazd do Kalibaru. Po drodze obiad. Po przyjeździe do hotelu zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg.

7. DZIEŃ. KALIBARU – TANAH LOT
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na plantacji w okolicy KALIBARU, gdzie uprawia się cynamon, wanilię, pieprz, kawowiec oraz kakao. Przejazd do portu, przeprawa promowa na Bali. Po drodze obiad. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych świątyń balijskich – TANAH LOT. Świątynia leży na skale obmywanej przez wody oceanu i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów na Bali. Czas wolny przy świątyni. Przejazd do hotelu w okolicy Kuty. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. ULUN DANU – UBUD
Śniadanie. Czas wolny na lokalnym rynku, gdzie kupić można oryginalne pamiątki balijskie oraz egzotyczne owoce. Przejazd do świątyni Taman Ayun, gdzie czczone są liczne bóstwa gór. Przejazd do punktu widokowego, skąd roztacza się piękny widok na tarasy ryżowe. Przejazd i zwiedzanie świątyni ULUN DANU malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Obiad. Popołudniem zwiedzanie pałacu Puri Saren Agung w UBUD. Następnie czas wolny. Ubud słynie w całej Indonezji z licznych warsztatów rzemieślniczych, galerii sztuki i niezliczonej ilości świątyń. Powrót do hotelu. Nocleg.

9. DZIEŃ. KLUNGKUNG – GOA LAWAH – TENGANAN – BUKIT JAMBUL – PURA BESAKIH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX wieku. Zwiedzanie świątyni GOA LAWAH ufundowanej w XI wieku przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady do dnia dzisiejszego kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego BUKIT JAMBUL. Obiad. Na koniec dnia zwiedzanie PURA BESAKIH najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu. Nocleg.

10. - 12. DZIEŃ. FLORES – RINCA – KANAWA – KOMODO – PINK BEACH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu; wycieczka realizowana z anglojęzycznym przewodnikiem lokalnym). Transfer na lotnisko. Przelot do Lauban Bajo na wyspie FLORES. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Przejazd do przystani. Zaokrętowanie na statku. Wypłynięcie z portu w kierunku RINCA. Po drodze postój na jednej z wysepek, gdzie spotkać można Rudawkę Malajską tzw. latającego psa. Jest to jeden z największych gatunków nietoperzy dochodzący do długości 35 cm i wagi ponad 1 kg. Dalszy rejs na Rincę. Obiad. Zawinięcie do przystani. Wyjazd w poszukiwaniu waranów tzw. smoków z Komodo w ich naturalnym środowisku. Powrót do przystani, krótki rejs do wybrzeży niewielkiej wysepki KANAWA. Czas wolny na snurkowanie w przejrzystych wodach Morza Flores. Przybrzeżne wody Komodo to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Kolacja i nocleg na pokładzie statku. Śniadanie. Wypłynięcie w kierunku KOMODO. Wyprawa w głąb wyspy w poszukiwaniu "smoków z Komodo" oraz wielu innych gatunków zamieszkujących Park Narodowy Komodo. Po południu powrót do przystani. Rejs do jednej z najpiękniejszych plaż Indonezji – PINK BEACH. Jest to jedna z nielicznych na świecie plaż, której piasek jest różowy. Czas wolny na plażowanie, snurkowanie. Obiad. Rejs powrotny na Flores. Wyokrętowanie. Transfer do hotelu, kolacja, zakwaterowanie i nocleg. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot na Bali. Transfer do hotelu. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wylot do Polski.

14. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

11 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 6 obiadów, 1 kolacja • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • przeloty: Polska-Dżakarta, Denpasar-Polska • przeprawa promowa na Bali • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 75 EUR, przelot: Dżakarta-Yogyakarta: ok. 85 EUR, napiwki: ok. 5 EUR/os/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka wsch. Bali (Klungkung, Goa Lawah, Tenganan, Bukit Jambul, Pura Besakih): ok. 50 EUR; Flores-Rinca-Komodo (wycieczka realizowana od 2 osób): ok. 570 EUR; min. 4 os: ok. 515 EUR.
 3. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 4. W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10˚C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty.
 5. Podczas pobytu w okolicach wulkanu Bromo (1 nocleg) należy spakować się dodatkowo w torbę podręczną lub plecak. Wjazd na teren pensjonatu odbywa się samochodami terenowymi, bagaż główny zostaje w autokarze/minibusie.
 6. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Dżakarta-Yogyakarta: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.

5.0 /6
90% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
Galeria regionu

Indonezja

Indonezja to rajskie Bali, Jawa, Sumatra, Borneo i... jeszcze ponad 17 tysięcy innych wysp, z których co trzecia jest niezamieszkana, a wiele nie ma nawet swojej nazwy. Tutaj też znajduje się ok. 15% rafy koralowej świata. Miłośnicy nurkowania znajdą tu najwyższej klasy warunki do uprawiania tego sportu i prawdopodobnie największą różnorodność podwodnego życia.

Położenie na mapie Trasa

Yogyakarta • Prambanan • Borobudur • Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru • Malang • Kalibaru • Tanah Lot • Ulun Danu • Ubud • Klungkung • Kuta • Bukit Jambul • Pura Besakih • Flores • Rinca • Kanawa • Komodo • Pink Beach

Tanah Air Kita, czyli nasza ziemia i nasza woda to określenie Indonezji, używane przez mieszkańców tego wyspiarskiego kraju. Trasa pełna przygód prowadzi przez Jawę, serce Indonezji, która oszałamia kontrastami, oraz przez uwodzicielską i magiczną Bali kuszącą wspaniałymi krajobrazami i plażami. Obie wyspy fascynują kulturą i tradycyjnymi obrzędami. Ludzie, pejzaże, potrawy – wszystko jest tu barwne i egzotyczne. W znakomicie zaplanowanym programie jest czas na wszystko: wizyty w starożytnych świątyniach, podziwianie nieziemskich krajobrazów dżungli i wulkanów, wizyta na plantacji wanilii i cynamonu oraz zabytki z listy UNESCO. Przewidziano nawet krótki wypoczynek na rajskich plażach Bali.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Indonezji.
2. DZIEŃ.
Przylot do Dżakarty. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. YOGYAKARTA – PRAMBANAN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Yogyakarty na indonezyjskiej wyspie Jawa. Zwiedzanie YOGYAKARTY, otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Czas wolny. Zwiedzanie Kratonu, czyli pałacu sułtana. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych zespołów świątynnych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg.
4. DZIEŃ. BOROBUDUR
Śniadanie. Przejazd do BOROBUDUR, świątyni, którą śmiało można określić klejnotem sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Obiad. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przedstawienie na podstawie eposu Ramajana. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Mojokero. Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.
6. DZIEŃ. P.N. BROMO-TENGGER-SEMERU
Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130 metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Przejazd do Kalibaru. Po drodze obiad. Po przyjeździe do hotelu zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg.
7. DZIEŃ. KALIBARU – TANAH LOT
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na plantacji w okolicy KALIBARU, gdzie uprawia się cynamon, wanilię, pieprz, kawowiec oraz kakao. Przejazd do portu, przeprawa promowa na Bali. Po drodze obiad. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych świątyń balijskich – TANAH LOT. Świątynia leży na skale obmywanej przez wody oceanu i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów na Bali. Czas wolny przy świątyni. Przejazd do hotelu w okolicy Kuty. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. ULUN DANU – UBUD
Śniadanie. Czas wolny na lokalnym rynku, gdzie kupić można oryginalne pamiątki balijskie oraz egzotyczne owoce. Przejazd do świątyni Taman Ayun, gdzie czczone są liczne bóstwa gór. Przejazd do punktu widokowego, skąd roztacza się piękny widok na tarasy ryżowe. Przejazd i zwiedzanie świątyni ULUN DANU malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Obiad. Popołudniem zwiedzanie pałacu Puri Saren Agung w UBUD. Następnie czas wolny. Ubud słynie w całej Indonezji z licznych warsztatów rzemieślniczych, galerii sztuki i niezliczonej ilości świątyń. Powrót do hotelu. Nocleg.
9. DZIEŃ. KLUNGKUNG – GOA LAWAH – TENGANAN – BUKIT JAMBUL – PURA BESAKIH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX wieku. Zwiedzanie świątyni GOA LAWAH ufundowanej w XI wieku przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady do dnia dzisiejszego kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego BUKIT JAMBUL. Obiad. Na koniec dnia zwiedzanie PURA BESAKIH najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu. Nocleg.
10. - 12. DZIEŃ. FLORES – RINCA – KANAWA – KOMODO – PINK BEACH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu; wycieczka realizowana z anglojęzycznym przewodnikiem lokalnym). Transfer na lotnisko. Przelot do Lauban Bajo na wyspie FLORES. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Przejazd do przystani. Zaokrętowanie na statku. Wypłynięcie z portu w kierunku RINCA. Po drodze postój na jednej z wysepek, gdzie spotkać można Rudawkę Malajską tzw. latającego psa. Jest to jeden z największych gatunków nietoperzy dochodzący do długości 35 cm i wagi ponad 1 kg. Dalszy rejs na Rincę. Obiad. Zawinięcie do przystani. Wyjazd w poszukiwaniu waranów tzw. smoków z Komodo w ich naturalnym środowisku. Powrót do przystani, krótki rejs do wybrzeży niewielkiej wysepki KANAWA. Czas wolny na snurkowanie w przejrzystych wodach Morza Flores. Przybrzeżne wody Komodo to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Kolacja i nocleg na pokładzie statku. Śniadanie. Wypłynięcie w kierunku KOMODO. Wyprawa w głąb wyspy w poszukiwaniu "smoków z Komodo" oraz wielu innych gatunków zamieszkujących Park Narodowy Komodo. Po południu powrót do przystani. Rejs do jednej z najpiękniejszych plaż Indonezji – PINK BEACH. Jest to jedna z nielicznych na świecie plaż, której piasek jest różowy. Czas wolny na plażowanie, snurkowanie. Obiad. Rejs powrotny na Flores. Wyokrętowanie. Transfer do hotelu, kolacja, zakwaterowanie i nocleg. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot na Bali. Transfer do hotelu. Nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wylot do Polski.
14. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 11 noclegów w hotelach***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 6 obiadów, 1 kolacja • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • przeloty: Polska-Dżakarta, Denpasar-Polska • przeprawa promowa na Bali • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 75 EUR, przelot: Dżakarta-Yogyakarta: ok. 85 EUR, napiwki: ok. 5 EUR/os/dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka wsch. Bali (Klungkung, Goa Lawah, Tenganan, Bukit Jambul, Pura Besakih): ok. 50 EUR; Flores-Rinca-Komodo (wycieczka realizowana od 2 osób): ok. 570 EUR; min. 4 os: ok. 515 EUR.
 3. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 4. W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10˚C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty.
 5. Podczas pobytu w okolicach wulkanu Bromo (1 nocleg) należy spakować się dodatkowo w torbę podręczną lub plecak. Wjazd na teren pensjonatu odbywa się samochodami terenowymi, bagaż główny zostaje w autokarze/minibusie.
 6. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Dżakarta-Yogyakarta: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg.
Opinie klientów (30)

Ocena ogólna

5.0/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
90%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.0
 • 5.0
 • 4.7
 • 4.9
 • 4.9
 • 4.9

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, czerwiec 2018
Wycieczka udana. Nie męcząca. Ciekawy program, pozwalający poznać najistotniejsze elementy kultury Jawy i Bali. Duża w tym zasługa Pana Rafała i przewodników lokalnych. Wypoczynek kilkudniowy na (...) rozwiń
Wycieczka udana. Nie męcząca. Ciekawy program, pozwalający poznać najistotniejsze elementy kultury Jawy i Bali. Duża w tym zasługa Pana Rafała i przewodników lokalnych. Wypoczynek kilkudniowy na końcu wycieczki bardzo przydatny. Na wycieczkę na Bromo przydadzą się ciepłe ubrania, czapki i rękawiczki. Temperatura przed wschodem słońca jest niska. Przyda się też latarka. Ciekawym doświadczeniem było korzystanie przez nas w czasie wycieczki z różnych środków transportu: lokalny samolot, pociąg, samochody terenowe oraz prom.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, czerwiec 2018
Mogę szczerze polecić wycieczkę na Jawę i Bali. Ale z góry muszę zaznaczyć, że moja dobra ocena może wynikać w dużej części z faktu, że uczestników było bardzo mało (14 osób) a do tego była to (...) rozwiń
Mogę szczerze polecić wycieczkę na Jawę i Bali. Ale z góry muszę zaznaczyć, że moja dobra ocena może wynikać w dużej części z faktu, że uczestników było bardzo mało (14 osób) a do tego była to świetna ekipa. Nie bez znaczenia był też rewelacyjny pilot - Rafał. W mojej ocenie wycieczka przeznaczona jest dla osób, które z jednej strony chcą coś nowego zobaczyć i zwiedzić a z drugiej strony pod koniec chcą parę dni odpocząć na plaży bądź nad basenem. Przyroda na Bali i wulkany na Jawie sprawiają niesamowite wrażenie. Nie jest to jednak wycieczka dla tych, którzy w rajskich warunkach chcą spędzić czas na małej, zacisznej wysepce. Standard hoteli i wyżywienia, w tym także na pobycie na Bali jest wystarczający, ale z pewnością nie luksusowy.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, czerwiec 2018
Spełniła moje oczekiwania. \Zbyt dużo czasu spędzonego w autokarze. Jazda w autokarze w tak przepełnionej trasie ciężarówkami bardzo męcząca. Wybrał bym alternatywne środki transportu. rozwiń
Spełniła moje oczekiwania. \Zbyt dużo czasu spędzonego w autokarze. Jazda w autokarze w tak przepełnionej trasie ciężarówkami bardzo męcząca. Wybrał bym alternatywne środki transportu.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
26-30 lat, z partnerem/ką kwiecień 2018
Wycieczka ciekawa, dostosowana do osób w różnym wieku. Na Jawie więcej zwiedzania, ale czas na odpoczynek również przewidziany. Pobyt na Bali nastawiony głównie na (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa, dostosowana do osób w różnym wieku. Na Jawie więcej zwiedzania, ale czas na odpoczynek również przewidziany. Pobyt na Bali nastawiony głównie na odpoczynek.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką kwiecień 2018
Świetny wyjazd polecam rozwiń
Świetny wyjazd polecam
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2018
Pełna satysfakcja. Bardzo udany wyjazd zgodny z ofertą. rozwiń
Pełna satysfakcja. Bardzo udany wyjazd zgodny z ofertą.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką marzec 2018
wycieczka udana bardzo egzotyczna rozwiń
wycieczka udana bardzo egzotyczna
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
4/6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a listopad 2017
wycieczka ciekawa, na Jawie czas wypełniony na maksa, na Bali wycieczki fakultatywne, przydałoby się trochę więcej zwiedzania w programie wycieczki :). fajna 16 - osobowa grupa, pilotka Kinga (...) rozwiń
wycieczka ciekawa, na Jawie czas wypełniony na maksa, na Bali wycieczki fakultatywne, przydałoby się trochę więcej zwiedzania w programie wycieczki :). fajna 16 - osobowa grupa, pilotka Kinga bardzo przydatna, konsekwentna, z ogromną wiedzą, ogólnie dobrze spędzony czas
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a październik 2017
Wycieczka była bardzo interesująca. Miałam możliwość zwiedzić kilka wysp. Każda z nich była odmienna i czarująca. Próbowałam wspaniałego orientalnego jedzenia. Niezapomniane chwile (...) rozwiń
Wycieczka była bardzo interesująca. Miałam możliwość zwiedzić kilka wysp. Każda z nich była odmienna i czarująca. Próbowałam wspaniałego orientalnego jedzenia. Niezapomniane chwile przeżyłam na Komodo spacerując z waranami. Poczułam również oddech smoka - czynnego wulkanu. W Polsce takich atrakcji nie ma, i dobrze:-) Żeby to zobaczyć trzeba polecieć na drugi koniec świata. Podziwiałam zabytkowe świątynie i pałace, każde w innym stylu związanym z odmienną religią. Nie można zapomnieć o przepięknej przyrodzie i śpiewie ptaków. Rafy koralowe nie mają sobie równych. Jednym słowem cudowny wyjazd. Bawiłam się świetnie. Dziękuję.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką październik 2017
spełniła moje oczekiwania rozwiń
spełniła moje oczekiwania
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Mało zwiedzania. W pierwszym tygodniu (na Jawie) większość czasu spędzona na transferach. Dużo czasu poświęcone było przerwom na zakupy, kawę i (przepraszam za kolokwializm) sikanie. Wycieczka (...) rozwiń
Mało zwiedzania. W pierwszym tygodniu (na Jawie) większość czasu spędzona na transferach. Dużo czasu poświęcone było przerwom na zakupy, kawę i (przepraszam za kolokwializm) sikanie. Wycieczka mało dynamiczna - bardziej dla leniuchów i zakupoholików niż osób lubiących zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc. Wycieczka na Bali (w 8 dniu wyjazdu) - całkowita porażka. Nastawiona w głównej mierze na ponowne odwiedziny sklepów: z biżuterią i batikiem (oraz na życzenie 1 klientki - z latawcami), na co przeznaczony był czas aż do obiadu, tj. do godz. ok. 14-ej. Taki harmonogram wycieczki spowodował, że świątynię Taman Ayun oglądaliśmy po zmroku i prawdę mówiąc nie wiele widząc.
 • 3
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 3
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a sierpień 2017
Polecam chcącym zobaczyć dwie różne strony Indonezji. Grupa mała 16 osób bardzo zgrana pilnująca się na wzajem co jest ważne na wycieczce objazdowej. Ludzie bardzo mili i (...) rozwiń
Polecam chcącym zobaczyć dwie różne strony Indonezji. Grupa mała 16 osób bardzo zgrana pilnująca się na wzajem co jest ważne na wycieczce objazdowej. Ludzie bardzo mili i kontaktowi :) Program zrealizowany w 120%. Pilot Damian złoty człowiek. Przez cały czas miało się wrażenie że sam jedzie na tą wycieczkę przez co swoim podejściem zarażał innych aby bardziej wczuli się w klimat Indonezji. Nie mniej jednak w sytuacjach formalnych pracę pilota wykonywał wzorowo. Standard hoteli bez zastrzeżeń z kilkoma perełkami na trasie (w sensie pozytywnym). Jedynie hotel na Bali 'The Jayakarta' duży moloch wypełniony po brzegi Australijczykami z dość monotonnymi śniadaniami. Jedzenie na trasie w formie bufetu dość zróżnicowane i smaczne więc każdy znalazł coś dla siebie. Całościowe odczucie bardzo pozytywne. Polecam
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a sierpień 2017
Wycieczka godna polecenia. Pozwala na poznanie nowej kultury, przepięknych krajobrazów. Kolory i zapach Bali na długo pozostają w pamięci. Wycieczka spełnia oczekiwania rozwiń
Wycieczka godna polecenia. Pozwala na poznanie nowej kultury, przepięknych krajobrazów. Kolory i zapach Bali na długo pozostają w pamięci. Wycieczka spełnia oczekiwania
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, ze znajomymi sierpień 2017
Standard hoteli po za SwissBel porażka. Hotele wyeksploatowane poobdzierane meble, rdzawe wanny, brudne słuchawki od prysznicy kurz pod łóżkiem i za szafkami brudne zasłony przy (...) rozwiń
Standard hoteli po za SwissBel porażka. Hotele wyeksploatowane poobdzierane meble, rdzawe wanny, brudne słuchawki od prysznicy kurz pod łóżkiem i za szafkami brudne zasłony przy prysznicu. Owszem patyna czasu jest fajna ale nie w tym przypadku.
 • 5
 • 2
 • 3
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2017
Wycieczka bardzo poznawcza. Pełna egzotyka. Wulkany i świątynie cudowne. Dużo ciekawostek - małpi gaj, park ptaków i gadów, degustacja kawy Luwak itp. Trochę przygnębia brud i (...) rozwiń
Wycieczka bardzo poznawcza. Pełna egzotyka. Wulkany i świątynie cudowne. Dużo ciekawostek - małpi gaj, park ptaków i gadów, degustacja kawy Luwak itp. Trochę przygnębia brud i bieda części lokalnej ludności, ale nie wyglądają na nieszczęśliwych. Brakuje prawdziwie pięknych plaż. Wycieczka męcząca, ale warto
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a lipiec 2017
Zaluje, ze nie odbyla sie wycieczka na Komodo. Byl to dla mnie bardzo wazny punkt programu. Pozostale punkty programu byly bardzo ciekawe z wyjatkiem Ubud. W tym miejcu mam wrazenie, ze nie (...) rozwiń
Zaluje, ze nie odbyla sie wycieczka na Komodo. Byl to dla mnie bardzo wazny punkt programu. Pozostale punkty programu byly bardzo ciekawe z wyjatkiem Ubud. W tym miejcu mam wrazenie, ze nie zobaczylismy tego co powinnismy. Ogolnie wycieczka ciekawa, tylko pilot nie spelnil swojej roli nalezycie.
 • 5
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
1/6
41-50 lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Teren jak się później ciekawy, jednak bardzo trudny i wymagający przemyślanej, a wręcz perfekcyjnej organizacji... Indonezja jest krajem 'jednego wielkiego korku' - drugi raz nie (...) rozwiń
Teren jak się później ciekawy, jednak bardzo trudny i wymagający przemyślanej, a wręcz perfekcyjnej organizacji... Indonezja jest krajem 'jednego wielkiego korku' - drugi raz nie wybralibyśmy tego kierunku. Bardzo męczące przejazdy autokarem. Bali - pełna komercja, zadeptana przez turystów. Jedna urokliwa, cudowne plaże - raj dla surferów! Bardzo sympatyczni ludzie!
 • 3
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a lipiec 2017
Biuro Itaka perfekcyjnie opracowało wspaniałą trasę wycieczki uwzględniając wszystkie aspekty: zwiedzanie zabytków z listy UNESCO, lokalne ciekawostki, jak i 3 - dniowy wypoczynek w (...) rozwiń
Biuro Itaka perfekcyjnie opracowało wspaniałą trasę wycieczki uwzględniając wszystkie aspekty: zwiedzanie zabytków z listy UNESCO, lokalne ciekawostki, jak i 3 - dniowy wypoczynek w kompleksie hotelowym wśród bogatej roślinności nad samym oceanem. Wycieczki fakultatywne dobrane były zarówno dla osób młodych jak i starszych. Wrażeń i atrakcji było co niemiara. Minusem był dwukrotnie psujący się transport małych busów. Jedzenie było monotonne i często brakowało dań, gdyż wyłożony bufet był ograniczony ilościowo. Osoby, które stały na końcu kolejki dosłownie wyjadały resztki z dna (mam zdjęcia), a nie było czasu na czekanie aż dołożą. Mam też uwagę: jeżeli wykupuję u pilota wycieczkę fakultatywną za 45 euro, to czemu nasz przewodnik nie jedzie z nami i nie tłumaczy na j. polski. Można było bez problemu wykupić taką sama wycieczkę u lokalnego przewoźnika za 1/3 ceny i też byłaby w j. angielskim. Dlaczego tak jest? Inne rzeczy były zgodne z planem za co dziękuję. Wycieczka 'Bali na Jawie' w terminie 07-21 lipiec 2017 odbyła się zgodnie z harmonogramem. Wszystko było dopasowane do nas 20 uczestników w różnym wieku. Dochodziły do mnie krytyczne uwagi innych uczestników, którzy niestety swoim sarkazmem i marudzeniem psuli nastrój całej grupy. Sami zaś nie umieli przestrzegać podstawowych ogólnie przyjętych zasad współżycia. Dziękuję
 • 6
 • 5
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2017
Zdjęcie z 'oferty' zachęca do wycieczki. Jest to jej najlepszy potencjał i najciekawszy moment już na miejscu. . Ale całość programu jakby nieprzemyślana . Realizowana jednak przez przewodnika (...) rozwiń
Zdjęcie z 'oferty' zachęca do wycieczki. Jest to jej najlepszy potencjał i najciekawszy moment już na miejscu. . Ale całość programu jakby nieprzemyślana . Realizowana jednak przez przewodnika bardzo dokładnie. Organizacja dobra tj :budzenie, dbanie o bagaż . Przemieszczanie się dodatkowym lotem, pociągiem, promem to ciekawe rozwiązanie. Zwłaszcza na Jawie . Dobrym rozwiązaniem jest na objeździe lunch. Chociaż knajpy w których są serwowane lunche , oj to 'chińszczyzna ' dosłownie ! Program czasami rozwleczony , o np. 'starówkę' ..która jest ulicą z tonami spalin, pałac króla lub sułtana, w którym ogląda się dziedziniec, albo drzwi , która są zamknięte,lub np. dwa stare fotele . Na Jawie program się rozjeżdża. Na Bali jest zwiedzanie. Ale dodatkowa wycieczka jest atrakcyjniejsza , niż ta wpisana w program . Trzeba dobrać na Bali fakultet . Mimo,że można 'pozwiedzać' Bali w ramach objazdu, ujmując z pobytu na Jawie , który może spokojnie być krótszy . Najmocniejszy punk wycieczki to wschód i wejście na wulkan Bromo.
 • 3
 • 3
 • 3
 • 4
 • 4
 • 2
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką czerwiec 2017
Bardzo ciekawa wycieczka - naprawdę warta polecenia, choć żeby uniknąć rozczarowania trzeba wziąć pod uwagę realia, które nie są wystarczająco dokładnie opisane w ofercie. Przede (...) rozwiń
Bardzo ciekawa wycieczka - naprawdę warta polecenia, choć żeby uniknąć rozczarowania trzeba wziąć pod uwagę realia, które nie są wystarczająco dokładnie opisane w ofercie. Przede wszystkim ogromną wilgotność powietrza, która sprawia, że po wyjściu z lotniska w Dżakarcie, praktycznie nie ma czym oddychać, a ubrania są stale mokre - najlepiej wziąć tylko przewiewne rzeczy z naturalnych materiałów. W zamian za to nocleg w najbardziej komfortowym hotelu w trakcie całej wycieczki. Podróż samolotem Emirates bardzo komfortowy - bardzo dobry catering, wszelkie rodzaje napojów w cenie biletu, kocyki, poduszki, własny telewizor z dużym wyborem filmów - także w jęz. polskim - muzyki, gier. Z tym, że podróż W-wa - Dubaj to 6h, a potem jeszcze 8,5h na Jawę, w między czasie 5h oczekiwania plus zmiana czasu, a zaraz potem trzeba o 3.00 w nocy wstać, żeby lecieć do YogYakarty. Przejazdy w pierwszym tygodniu są bardzo męczące, na szczęście autobus komfortowy, choć dla wysokich europejczyków nieco ciasny. Na plus zdecydowanie to, że w pierwszym tygodniu oprócz śniadań zapewnione są również obiady, ale jedzenie jest monotonne - na śniadanie, obiad i kolację podawane jest to samo - na Jawie duszone mięso i ryż, a na Bali smażony ryż i makaron ze śladową ilością warzyw plus owoce, dobrze, że dla odmiany można zamówić jajecznicę. Alkohol na Jawie dostępny jest tylko w restauracjach w postaci miejscowego piwa w wysokich cenach. Na Bali jest już większy wybór, ale również ograniczony i drogi - całkiem niezły natomiast miejscowy alkohol z kokosowym posmakiem. Inaczej wyobrażaliśmy sobie wypoczynek, ale wyjątkowa atmosfera Bali zaskoczyła nas zdecydowanie. Słoneczne plaże i ciepły ocean spadają na drugi plan, bo najbardziej urzeka spokój i wyjątkowa kultura. Ogromne wrażenie zrobiły na nas świątynie Prambanan i Borobudur - zapewne duża w tym zasługa miejscowego przewodnika Bina, który przybliżał historię związaną ze zwiedzanymi miejscami. Piękne świątynie Ulun Danu i Tanah Lot, ale pałac sułtana to zdecydowanie zbędny punkt programu. Ładne pamiątki można kupić tylko w Ubud, więc warto wykorzystać ten czas, bo w Kucie jest już tylko chińskie badziewie. Wschód słońca z widokiem na wulkany to wspaniałe przeżycie, bez względu na to, że trzeba wstać o 2.00 w nocy, żeby je zobaczyć. Zresztą hotel w górach jest tak zimny i wilgotny, że większość opuszcza pokój z ulgą, bez względu na godzinę. Trzeba zabrać naprawdę ciepłe ubranie, ale na miejscu można też za symboliczną kwotę wypożyczyć zimową kurtkę, bez której trudno byłoby na szczycie wytrzymać. Wejście na wulkan Bromo nie jest przesadnie męczące, a widoki z góry fantastyczne. Poza noclegiem w górach hotele w większości komfortowe, o pięknym wystroju, choć niektóre łazienki proszą się już o remont, ale jest czysto. Nigdzie też nie było owadów, więc repelent okazał się zbędny, ale lepiej się zabezpieczyć. Pilotka Pani Justyna przez większość przejazdów przybliża historię i kulturę Indonezji, co znacznie uatrakcyjnia wycieczkę. Ogólnie pomimo zmęczenia przejazdami jesteśmy zachwyceni, tym co zobaczyliśmy i przeżyliśmy, była to nasza najpiękniejsza podróż.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a czerwiec 2017
Trasa dobrze zaplanowana lacznie z roznorodna transportacja.Program byl w zupelnosci wspanialy.Wycieczka spelnila moje marzenia I oczekiwania.Polecam kazdemu nawet w wieku emerytalnym. Wycieczka (...) rozwiń
Trasa dobrze zaplanowana lacznie z roznorodna transportacja.Program byl w zupelnosci wspanialy.Wycieczka spelnila moje marzenia I oczekiwania.Polecam kazdemu nawet w wieku emerytalnym. Wycieczka moich marzen .Obie wyspy o wspanialych krajobrazach ,ludzie pejzaze i potrawy wizyty w swiatyniach oraz wulkany na dlugo pozostanie w mojej pamieci.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką kwiecień 2017
Program ciekawy. Bardzo długie czasy przejazdu autokarem, z powodu koszmarnych korków na drogach, autokary dostosowane do gabarytów lokalnych mieszkańców tj 140-150 wzrostu. (...) rozwiń
Program ciekawy. Bardzo długie czasy przejazdu autokarem, z powodu koszmarnych korków na drogach, autokary dostosowane do gabarytów lokalnych mieszkańców tj 140-150 wzrostu. Przy wzroście Europejczyka 170-190 - brak miejsca na nogi. Wyżywienie b monotonne. Część pobytowa - tj Kuta / Legian - w bardzo głośnym, tłocznym miejscu jak Mielno.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Indonezja

Bali na Jawie

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
7 149 Pln
Oszczędzasz: 1180 PLN
Dorosły
5 969pln
Łączna kwota 11 938 pln razem
Oszczędzasz 1180 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter