phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >Indonezyjska mandala

Atuty oferty

 • 3 wyspy: Sumatra, Jawa, Bali
 • stolica Malezji – Kuala Lumpur
 • zwiedzanie i wypoczywanie
 • spotkanie z orangutanami
 • imponujące zabytki Jawy, rajskie plaże Bali
 • na trasie hotele z basenem i dostępem do internetu

Indonezyjska mandala Kod: KULSUMA

Trasa
6 499PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Nd 09.02 – Nd 23.02.20 (15 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Indonezja, Malezja

Indonezyjska mandala

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: KULSUMA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Malezji.

2. DZIEŃ.
Przylot do Kuala Lumpur. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. KUALA LUMPUR – MEDAN
Śniadanie. Zwiedzanie KUALA LUMPUR, stolicy Malezji: Tugu Negara – pomnik poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski – serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, które są symbolem współczesnego miasta. Transfer na lotnisko. Przelot do MEDAN na Sumatrze. Zakwaterowanie w pensjonacie. Wieczorny spacer po mieście. Powrót do pensjonatu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. P.N. LEUSER
Śniadanie. Poranny trekking dżunglą w PARKU NARODOWYM LEUSER, podczas którego przy odrobinie szczęścia spotkać można orangutany oraz langury. Trasa prowadzi schodami, następnie ścieżką przez dżunglę. W zależności od wybranego przez przewodnika szlaku, w parku mogą pojawić się dość strome podejścia i zejścia. Powrót do lodży. Czas wolny na odświeżenie. Wykwaterowanie. Obiad. Przejazd do hotelu w okolicy Berastagi. Zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. JEZIORO TOBA – SAMOSIR
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do wioski zamieszkanej przez mniejszość etniczną Karo, która zachowała swoją kulturę, język i zwyczaje. Wizyta w tradycyjnym domostwie. Następnie krótki przejazd do malowniczo położonego wodospadu Sipiso Piso. Czas wolny na zdjęcia. Obiad. Przejazd do miejscowości Parapat skąd rozpocznie się rejs po JEZIORZE TOBA na wyspę SAMOSIR. Zakwaterowanie w hotelu malowniczo położonym nad brzegiem jeziora, nocleg.

6. DZIEŃ. AMBARITA
Śniadanie. Zwiedzanie wyspy na jeziorze to niepowtarzalna okazja do poznania zwyczajów i kultury plemion Bataków. Kilkugodzinny rejs po jeziorze wokół wyspy to niezwykła uczta dla zmysłów. Pięknie położone jezioro urzeka krajobrazami. Liczne wzgórza, klifowe wybrzeże, wodospady i pola ryżowe tworzą jeden z najpiękniejszych krajobrazów na Sumatrze. Postój przy tradycyjnej "hucie", czyli osadzie ludu Batak. Zwiedzanie wioski, następnie pokaz tradycyjnych tańców. Wizyta w niewielkim muzeum Bataków, gdzie zgromadzono przedmioty użytku codziennego. Kolejny przystanek podczas rejsu to AMBARITA, wioska niegdyś zamieszkana przez kanibali. Zobaczyć tu można miejsce obrad starszyzny oraz ołtarz, na którym składano ofiary z ludzi i dokonywano aktów kanibalizmu. Czas wolny na zakupy na lokalnym bazarze z oryginalnym rękodziełem Bataków. Powrót do hotelu. Obiad. Czas wolny na odpoczynek, kąpiel w jeziorze. Nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Medan. Po drodze obiad. Przelot do Yogyakarta na indonezyjskiej wyspie Jawa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. BOROBUDUR – YOGYAKARTA – PRAMBANAN
Śniadanie. Przejazd do świątyni BOROBUDUR – klejnotu sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Zwiedzanie YOGYAKARTY: otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Obiad. Zwiedzanie: Kraton, czyli pałac sułtana i wpisana na listę UNESCO świątynia PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Mojokerto. Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.

10. DZIEŃ. P.N. BROMO-TENGGER-SEMERU
Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130 metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt, z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Kilkugodzinny przejazd do Kalibaru. Po drodze obiad. Zakwaterowanie w hotelu, czas na relaks, nocleg.

11. DZIEŃ. KALIBARU – BALI – TANAH LOT
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na plantacji w okolicy KALIBARU, gdzie uprawia się cynamon, wanilię, pieprz, kawowiec oraz kakao. Przejazd do portu, przeprawa promowa na BALI. Po drodze obiad. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych świątyń balijskich – TANAH LOT. Świątynia leży na skale obmywanej przez wody oceanu i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów na Bali. Czas wolny przy świątyni. Przejazd do hotelu w okolicy Kuty. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

12. DZIEŃ. UBUD
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd i czas wolny na lokalnym rynku, gdzie kupić można oryginalne pamiątki balijskie oraz egzotyczne owoce. Przejazd do świątyni Taman Ayun, gdzie czczone są liczne bóstwa gór, a następnie do punktu widokowego, skąd roztacza się piękny widok na tarasy ryżowe. Przejazd i zwiedzanie świątyni Ulun Danu malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Obiad. Po południu zwiedzanie pałacu Puri Saren Agung w UBUD. Czas wolny. Ubud słynie w całej Indonezji z licznych warsztatów rzemieślniczych, galerii sztuki i niezliczonej ilości świątyń. Powrót do hotelu. Nocleg.

13. DZIEŃ. KLUNGKUNG – GOA LAWAH – TENGANAN – BUKIT JAMBUL – PURA BESAKIH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX wieku. Zwiedzanie świątyni GOA LAWAH ufundowanej w XI wieku przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini, którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady do dnia dzisiejszego kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego BUKIT JAMBUL. Obiad. Na koniec dnia zwiedzanie PURA BESAKIH – najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu. Nocleg.

14. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

15. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

10 noclegów w hotelach***, 2 noclegi w pensjonatach, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 12 śniadań, 8 obiadów, 2 kolacje; przeloty: Polska-Kuala Lumpur, Denpasar-Polska; przejazd autokarem lub minibusem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 110 EUR, przeloty wewnętrzne: Kuala Lumpur-Medan-Yogyakarta: ok. 250 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie), napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień, podatek turystyczny w Malezji: ok. 10 MYR/pokój/noc. 2. Opłaty fakultatywne: wycieczki w 12. i 13. dniu: każda ok. 60 EUR.
 2. W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10˚C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty.
 3. Podczas pobytu w okolicach wulkanu Bromo (1 nocleg) należy spakować się dodatkowo w torbę podręczną lub plecak. Wjazd na teren pensjonatu odbywa się samochodami terenowymi, bagaż główny zostaje w autokarze/minibusie.
 4. Zabierając do Indonezji dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 5. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Kuala Lumpur-Medan: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 7 kg, Medan-Yogyakarta: bagaż główny – 15 kg, bagaż podręczny – 7 kg.

5.1 /6
88% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
Informacje o regionie
Galeria regionu

Indonezja

Indonezja to rajskie Bali, Jawa, Sumatra, Borneo i... jeszcze ponad 17 tysięcy innych wysp, z których co trzecia jest niezamieszkana, a wiele nie ma nawet swojej nazwy. Tutaj też znajduje się ok. 15% rafy koralowej świata. Miłośnicy nurkowania znajdą tu najwyższej klasy warunki do uprawiania tego sportu i prawdopodobnie największą różnorodność podwodnego życia.

Położenie na mapie Trasa

​Kuala Lumpur • Medan • Park Narodowy Leuser • Jezioro Toba • Samosir • Ambarita • Borobudur • Yogyakarta • Prambanan • Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru • Kalibaru • Bali • Tanah Lot • Ubud • Klungkung • Goa Lawah • Tenganan • Bukit Jambul • Pura Besakih 

Jawa, Bali i Sumatra – trzy legendarne wyspy w znakomicie zaplanowanym programie, ukazującym wiele aspektów Indonezji: piękno przyrody, imponujące zabytki sztuki sakralnej, fascynującą odmiennością kulturę, pradawne zwyczaje, które można podejrzeć odwiedzając mniejszości etniczne. Niezapomnianych wrażeń dostarczy tropikalna, porośnięta wiecznie zieloną dżunglą Sumatra i spotkanie z orangutanami, wulkaniczna Jawa z cennymi zabytkami i rajska Bali z pięknymi plażami.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Malezji.
2. DZIEŃ.
Przylot do Kuala Lumpur. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. KUALA LUMPUR – MEDAN
Śniadanie. Zwiedzanie KUALA LUMPUR, stolicy Malezji: Tugu Negara – pomnik poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski – serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, które są symbolem współczesnego miasta. Transfer na lotnisko. Przelot do MEDAN na Sumatrze. Zakwaterowanie w pensjonacie. Wieczorny spacer po mieście. Powrót do pensjonatu, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. P.N. LEUSER
Śniadanie. Poranny trekking dżunglą w PARKU NARODOWYM LEUSER, podczas którego przy odrobinie szczęścia spotkać można orangutany oraz langury. Trasa prowadzi schodami, następnie ścieżką przez dżunglę. W zależności od wybranego przez przewodnika szlaku, w parku mogą pojawić się dość strome podejścia i zejścia. Powrót do lodży. Czas wolny na odświeżenie. Wykwaterowanie. Obiad. Przejazd do hotelu w okolicy Berastagi. Zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ. JEZIORO TOBA – SAMOSIR
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do wioski zamieszkanej przez mniejszość etniczną Karo, która zachowała swoją kulturę, język i zwyczaje. Wizyta w tradycyjnym domostwie. Następnie krótki przejazd do malowniczo położonego wodospadu Sipiso Piso. Czas wolny na zdjęcia. Obiad. Przejazd do miejscowości Parapat skąd rozpocznie się rejs po JEZIORZE TOBA na wyspę SAMOSIR. Zakwaterowanie w hotelu malowniczo położonym nad brzegiem jeziora, nocleg.
6. DZIEŃ. AMBARITA
Śniadanie. Zwiedzanie wyspy na jeziorze to niepowtarzalna okazja do poznania zwyczajów i kultury plemion Bataków. Kilkugodzinny rejs po jeziorze wokół wyspy to niezwykła uczta dla zmysłów. Pięknie położone jezioro urzeka krajobrazami. Liczne wzgórza, klifowe wybrzeże, wodospady i pola ryżowe tworzą jeden z najpiękniejszych krajobrazów na Sumatrze. Postój przy tradycyjnej "hucie", czyli osadzie ludu Batak. Zwiedzanie wioski, następnie pokaz tradycyjnych tańców. Wizyta w niewielkim muzeum Bataków, gdzie zgromadzono przedmioty użytku codziennego. Kolejny przystanek podczas rejsu to AMBARITA, wioska niegdyś zamieszkana przez kanibali. Zobaczyć tu można miejsce obrad starszyzny oraz ołtarz, na którym składano ofiary z ludzi i dokonywano aktów kanibalizmu. Czas wolny na zakupy na lokalnym bazarze z oryginalnym rękodziełem Bataków. Powrót do hotelu. Obiad. Czas wolny na odpoczynek, kąpiel w jeziorze. Nocleg.
7. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Medan. Po drodze obiad. Przelot do Yogyakarta na indonezyjskiej wyspie Jawa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
8. DZIEŃ. BOROBUDUR – YOGYAKARTA – PRAMBANAN
Śniadanie. Przejazd do świątyni BOROBUDUR – klejnotu sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Zwiedzanie YOGYAKARTY: otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Obiad. Zwiedzanie: Kraton, czyli pałac sułtana i wpisana na listę UNESCO świątynia PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Mojokerto. Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.
10. DZIEŃ. P.N. BROMO-TENGGER-SEMERU
Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130 metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt, z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Kilkugodzinny przejazd do Kalibaru. Po drodze obiad. Zakwaterowanie w hotelu, czas na relaks, nocleg.
11. DZIEŃ. KALIBARU – BALI – TANAH LOT
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na plantacji w okolicy KALIBARU, gdzie uprawia się cynamon, wanilię, pieprz, kawowiec oraz kakao. Przejazd do portu, przeprawa promowa na BALI. Po drodze obiad. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych świątyń balijskich – TANAH LOT. Świątynia leży na skale obmywanej przez wody oceanu i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów na Bali. Czas wolny przy świątyni. Przejazd do hotelu w okolicy Kuty. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
12. DZIEŃ. UBUD
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd i czas wolny na lokalnym rynku, gdzie kupić można oryginalne pamiątki balijskie oraz egzotyczne owoce. Przejazd do świątyni Taman Ayun, gdzie czczone są liczne bóstwa gór, a następnie do punktu widokowego, skąd roztacza się piękny widok na tarasy ryżowe. Przejazd i zwiedzanie świątyni Ulun Danu malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Obiad. Po południu zwiedzanie pałacu Puri Saren Agung w UBUD. Czas wolny. Ubud słynie w całej Indonezji z licznych warsztatów rzemieślniczych, galerii sztuki i niezliczonej ilości świątyń. Powrót do hotelu. Nocleg.
13. DZIEŃ. KLUNGKUNG – GOA LAWAH – TENGANAN – BUKIT JAMBUL – PURA BESAKIH
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX wieku. Zwiedzanie świątyni GOA LAWAH ufundowanej w XI wieku przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini, którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady do dnia dzisiejszego kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego BUKIT JAMBUL. Obiad. Na koniec dnia zwiedzanie PURA BESAKIH – najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu. Nocleg.
14. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
15. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach***, 2 noclegi w pensjonatach, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 12 śniadań, 8 obiadów, 2 kolacje; przeloty: Polska-Kuala Lumpur, Denpasar-Polska; przejazd autokarem lub minibusem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 110 EUR, przeloty wewnętrzne: Kuala Lumpur-Medan-Yogyakarta: ok. 250 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie), napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień, podatek turystyczny w Malezji: ok. 10 MYR/pokój/noc. 2. Opłaty fakultatywne: wycieczki w 12. i 13. dniu: każda ok. 60 EUR.
 2. W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10˚C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty.
 3. Podczas pobytu w okolicach wulkanu Bromo (1 nocleg) należy spakować się dodatkowo w torbę podręczną lub plecak. Wjazd na teren pensjonatu odbywa się samochodami terenowymi, bagaż główny zostaje w autokarze/minibusie.
 4. Zabierając do Indonezji dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 5. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Kuala Lumpur-Medan: bagaż główny – 20 kg, bagaż podręczny – 7 kg, Medan-Yogyakarta: bagaż główny – 15 kg, bagaż podręczny – 7 kg.
Opinie klientów (47)

Ocena ogólna

5.1/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Korzystny stosunek jakości do ceny
88%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.1
 • 5.0
 • 4.4
 • 4.7
 • 4.8
 • 4.8

Pokaż recenzje od:

5/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2019
Ogólnie wycieczkę oceniam pozytywnie ,miejscowi piloci bardzo starli się być pomocni w załatwieniu nawet tych najprostszych spraw , dbali aby wszystko odbywało się zgodnie z programem i aby (...) rozwiń
Ogólnie wycieczkę oceniam pozytywnie ,miejscowi piloci bardzo starli się być pomocni w załatwieniu nawet tych najprostszych spraw , dbali aby wszystko odbywało się zgodnie z programem i aby uczestnicy byli zadowoleni.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a październik 2019
Interesująca rozwiń
Interesująca
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką październik 2019
Bardzo intensywna wycieczka pozwalająca poznać Indonezję w całej okazałości. Polecam dla głodnych wrażeń! rozwiń
Bardzo intensywna wycieczka pozwalająca poznać Indonezję w całej okazałości. Polecam dla głodnych wrażeń!
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką październik 2019
Wycieczka bardzo intensywna,program bogaty.Niestety duzo czasu spedzone glowniw w autokarze i innych srodkach komunikacji,duze odleglosci i fatalne drogi.Hotele przyjemne,wyzywienie takie jak to (...) rozwiń
Wycieczka bardzo intensywna,program bogaty.Niestety duzo czasu spedzone glowniw w autokarze i innych srodkach komunikacji,duze odleglosci i fatalne drogi.Hotele przyjemne,wyzywienie takie jak to w Azji.Kto lubi zwiedzac to polecam.Na koniec wypoczynek na Bali jak najbardziej zasluzony.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka z dobrym programem. Jedynie jeden z hoteli na Sumatrze hotel na wyspie slaby. Transport I jakosc przewozu wystarczajacy. Powinno byc wiecej merytorycznych informacji o zwiedzanych (...) rozwiń
Wycieczka z dobrym programem. Jedynie jeden z hoteli na Sumatrze hotel na wyspie slaby. Transport I jakosc przewozu wystarczajacy. Powinno byc wiecej merytorycznych informacji o zwiedzanych obiektach. Podanych np przez glosnik aby wszyscy slyszeli. Infomacje o bagazach I ubranich uzytecznych podczas zwiedzania podane dokladniej przed wycieczka.
 • 5
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a czerwiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2019
Wycieczka zorganizowana bardzo dobrze, wszystko zaliczone z programu i jeszcze jest czas na prywatne zwiedzanie. rozwiń
Wycieczka zorganizowana bardzo dobrze, wszystko zaliczone z programu i jeszcze jest czas na prywatne zwiedzanie.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Bujna tropikalna przyroda to główny atut tej wycieczki. Ogromna metropolia w Malezji,lasy deszczowe na Sumatrze, pola ryżowe z wulkanami w tle na Jawie in wszystkiego po trochu na Bali. Do tego (...) rozwiń
Bujna tropikalna przyroda to główny atut tej wycieczki. Ogromna metropolia w Malezji,lasy deszczowe na Sumatrze, pola ryżowe z wulkanami w tle na Jawie in wszystkiego po trochu na Bali. Do tego wspaniale zabytki kultury na Jawie i Bali. Ta wycieczka mnie urzekła. Koniecznie trzeba kupić owoce na Sumatrze. Nie jadłem jeszcze tak pysznej papai, mango i ananasów. Rejs po ogromnej kalderze zalanej jeziorem Toba rozleniwia. A i nie można zapominać o dniach pierwszych. Tętniącej życiem metropolii Malezji - Kuala Lumpur. Petronas Towers robią ogromne wrażenie.
 • 5
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a czerwiec 2019
Wycieczka bardzo różnorodna bogaty program.mimo że bardzo wymagająca,jednak z całym przekonaniem ją polecam. rozwiń
Wycieczka bardzo różnorodna bogaty program.mimo że bardzo wymagająca,jednak z całym przekonaniem ją polecam.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, sam/a styczeń 2018
Ciekawa, raczej dobrze zorganizowana. ciekawe miejsca rozwiń
Ciekawa, raczej dobrze zorganizowana. ciekawe miejsca
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Wycieczka dobrze zorganizowana, logistycznie i praktycznie. Przejazdy i przesiadki zorganizowane dobrze. rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana, logistycznie i praktycznie. Przejazdy i przesiadki zorganizowane dobrze.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Wycieczka była intensywna, wyczerpująca i inspirująca do dalszego zwiedzania Indonezji. Program bardzo ciekawy, w pełni zrealizowany, a nawet bogatszy w szczegóły dzięki inicjatywie pani (...) rozwiń
Wycieczka była intensywna, wyczerpująca i inspirująca do dalszego zwiedzania Indonezji. Program bardzo ciekawy, w pełni zrealizowany, a nawet bogatszy w szczegóły dzięki inicjatywie pani pilot Marty i lokalnych przewodników. Szczególnie godne polecenia jest włączenie w program zwiedzania plantacji pani Harnik w Kalibaru. Mogliśmy podziwiać uprawę przypraw, palm kokosowych i pól ryżowych, co więcej degustować i zakupić przyprawy: kawę, wanilię, goździki, cynamon czy cukier palmowy. Ogólnie oceniam wyprawę bardzo wysoko, choć polecam osobom zainteresowanym egzotyką z wszelkimi jej odcieniami...Podczas podróży gwarantowane są niesamowite widoki, dreszczyk emocji przy wulkanach, piękne świątynie i bogactwo tradycji.
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Wyjazd trochę męczący, ale różnorodność zwiedzanych obiektów, atrakcje dodatkowe serwowane nam przez pilotkę i lokalnych przewodników oraz ogólna atmosfera warte tych (...) rozwiń
Wyjazd trochę męczący, ale różnorodność zwiedzanych obiektów, atrakcje dodatkowe serwowane nam przez pilotkę i lokalnych przewodników oraz ogólna atmosfera warte tych wszystkich trudów. Pogoda, jak na porę deszczową, całkiem dobra. Padało w nocy i czasami na przejazdach, ale ani razu deszcz nam nie przeszkodził w zwiedzaniu. Hotele ogólnie całkiem niezłe. Niektóre super, inne trochę słabsze, ale ogólnie nie ma do czego się przyczepić. Jedzenie typowo indonezyjskie. To nie moje smaki, ale głodna nie chodziłam. Ogólnie wycieczkę polecam. Przekrój indonezyjskich wysp. Trochę różnorodnych religii, architektury i krajobrazów. Jedynie ludzie na wszystkich wyspach życzliwi i uśmiechnięci.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2017
Program bardzo intensywny, wyczerpujący ze względu na powolne tempo przemieszczania się autokarem. Wszystkie punkty programu zostały zrealizowane. Jedynym niepotrzebnym elementem było 2-godzinne (...) rozwiń
Program bardzo intensywny, wyczerpujący ze względu na powolne tempo przemieszczania się autokarem. Wszystkie punkty programu zostały zrealizowane. Jedynym niepotrzebnym elementem było 2-godzinne "zwiedzanie" domu towarowego w Kuala Lumpur. Zamiast tego można było wjechać na wieżę widokową.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2017
Wysoka jakość w stosunku do ceny. Wybitny pilot. Polecam rozwiń
Wysoka jakość w stosunku do ceny. Wybitny pilot. Polecam
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2017
Jestem zachwycona. Nasza przewodniczka Ania doskonale się nami opiekowała. Przewodnicy lokalni o wielkiej wiedzy.Mnóstwo ciekawych informacji. Grupa doskonale zgrana. Cała wycieczka (...) rozwiń
Jestem zachwycona. Nasza przewodniczka Ania doskonale się nami opiekowała. Przewodnicy lokalni o wielkiej wiedzy.Mnóstwo ciekawych informacji. Grupa doskonale zgrana. Cała wycieczka doskonale zaplanowana i bardzo ciekawa. Trochę wyczerpujące tempo, przynajmniej na początku,ale to ogólnie było przecież brane pod uwagę przy decyzji. Miało też swój smak . Polecam wszystkim , którzy chcą przeżyć ciekawą przygodę, poczuć smak inności. Spotkanie z małpkami w dżungli to niesamowite przeżycie. Po prostu całe zwiedzanie było bardzo inspirujące.
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką październik 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 6
 • 5
zwiń
3/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2017
Cieknacy autobus,lodz ktora sie zatapiala,jedzenie poza hotelami w najtanszych chinskich restauracjach,mialy byc wodospadyi tarasowe pola ryzowe a nie bylo nic oprocz jednego wodospadu.Moge z (...) rozwiń
Cieknacy autobus,lodz ktora sie zatapiala,jedzenie poza hotelami w najtanszych chinskich restauracjach,mialy byc wodospadyi tarasowe pola ryzowe a nie bylo nic oprocz jednego wodospadu.Moge z peelna odpowiedzialnoscia stwierdzic jednoznacznie ,ze zaliczylem wyjazd do Indonezji ale niewiele widzialwm.Przykro ale byl to moj pierwszy i ostatni wyjazd z Itaka a szkoda bo wyjezdzam dwa razy w roku.
 • 2
 • 3
 • 3
 • 3
 • 2
 • 2
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Bardzo interesująca trasa, obejmująca nie tylko 3 wyspy Indonezji, ale i kawałek Malezji. Spotkanie z orangutanami i wulkany - bezcenne. Z uwagi na jakość dróg i natężenie ruchu (...) rozwiń
Bardzo interesująca trasa, obejmująca nie tylko 3 wyspy Indonezji, ale i kawałek Malezji. Spotkanie z orangutanami i wulkany - bezcenne. Z uwagi na jakość dróg i natężenie ruchu samochodowego -wyczerpująca.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 3
 • 5
 • 6
zwiń
3/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Pomimo długich przejazdów standart autokarów na niskim poziomie. Posiłki i miejsca ich spożywania które są w ramach wycieczki są na niskim poziomie. Biuro podróży (...) rozwiń
Pomimo długich przejazdów standart autokarów na niskim poziomie. Posiłki i miejsca ich spożywania które są w ramach wycieczki są na niskim poziomie. Biuro podróży ITAKA nie informuje klientów o zabraniu torby lub małej walizki celem przepakowania się na 1 lub 2 noce po rozstaniu się z bagażem głównym oraz nie informuje o wadze bagażu na lotach wewnętrznych, gdzie dopuszczalna waga wynosi 20 kg. Na lotach wewnętrznych brak ubezpieczenia bagażu. Wycieczki fakultatywne które oferuje Biuro do niczego - nie warte ceny.
 • 4
 • 4
 • 1
 • 2
 • 1
 • 3
zwiń
4/6
41-50 lat, z rodziną sierpień 2017
Wycieczka ciekawa ale niesamowicie męcząca. Azja expres w wydaniu wakacyjnym rozwiń
Wycieczka ciekawa ale niesamowicie męcząca. Azja expres w wydaniu wakacyjnym
 • 5
 • 3
 • 3
 • 2
 • 2
 • 3
zwiń
5/6
31-40 lat, sam/a sierpień 2017
Wycieczka bardzo męcząca.zaliczylismy wszystkie środki transportu (samolot,statek,pociąg,autobus,riksza).przewodnik Pani Joasia super organizacja i opanowanie z nie rozgarniętym (...) rozwiń
Wycieczka bardzo męcząca.zaliczylismy wszystkie środki transportu (samolot,statek,pociąg,autobus,riksza).przewodnik Pani Joasia super organizacja i opanowanie z nie rozgarniętym uczestnikami.wycieczka pokazała wszystko co można zobaczyć w Indonezji.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2017
Jestem bardzo zadowolony. Wycieczka dla osób które chcą zwiedzić Indonezję i zdają sobie sprawę z niedogodności jakie są z tym związane. Organizator i przewodnik podołali wyzwaniu (...) rozwiń
Jestem bardzo zadowolony. Wycieczka dla osób które chcą zwiedzić Indonezję i zdają sobie sprawę z niedogodności jakie są z tym związane. Organizator i przewodnik podołali wyzwaniu pomimo, że Indonezja nie należy do krajów po których można się z łatwością przemieszczać z uwagi na brak infrastruktury.
 • 5
 • 6
 • 4
 • 4
 • 4
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Wycieczka pokazała różne oblicza trzech wysp Indonezji. Wyprawa ciekawa i warta polecenia. Minusem był bardzo długie przejazdy spowodowanie brakiem autostrad w Indonezji oraz (...) rozwiń
Wycieczka pokazała różne oblicza trzech wysp Indonezji. Wyprawa ciekawa i warta polecenia. Minusem był bardzo długie przejazdy spowodowanie brakiem autostrad w Indonezji oraz przeludnieniem. Może warto zmienić trasę i poświęcić więcej czasu na zwiedzanie fascynującej wyspy Bali. Pani Pilot bardzo sympatyczna, życzliwa i pomocna, jednak brakowało mi fascynacji krajem, w którym byliśmy. Oceniam jej pracę na 4 tylko ze względu na to, że przez dłuższy czas nie była w Indonezji i musiała sobie przypomnieć pewne fakty, miejsca itp. Pilot musi mieć czas na przygotowanie się do wyjazdu.
 • 4
 • 5
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z rodziną lipiec 2017
Wycieczka bardzo interesująca. Przy tak trudnych możliwościach przemieszczania się w Indonezji (120 km mozna pokonać w 3-4 godziny :( lub dlużej ), przy tak skorumpowanym kraju nie można byłoby (...) rozwiń
Wycieczka bardzo interesująca. Przy tak trudnych możliwościach przemieszczania się w Indonezji (120 km mozna pokonać w 3-4 godziny :( lub dlużej ), przy tak skorumpowanym kraju nie można byłoby zobaczyć aż tak wiele samemu w tak krótkim czasie. Przemieszczanie się ' pożera' dużą część czasu wycieczki, ale inaczej tam się nie da. Różnice między Sumatrą, Jawą i Bali warte zobaczenia. Przyroda, świątynie- wszystko warte wydanych pieniędzy.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Indonezja, Malezja

Indonezyjska mandala

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
8 699 Pln
Oszczędzasz: 2200 PLN
Dorosły
6 499pln
Łączna kwota 12 998 pln razem
Oszczędzasz 2200 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter