phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >Przewodnik po raju

Atuty oferty

 • nowoczesne Kuala Lumpur
 • wypoczynek na 2 wyspach Indonezji
 • wejście na wulkan Bromo
 • klimatyczne Gili Trawangan
 • na trasie hotele z basenem i dostępem do internetu

Przewodnik po raju Kod: KULGILI

Trasa
PLN
Itaka
Indonezja, Malezja

Przewodnik po raju

Kod: KULGILI
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Malezji.

2. DZIEŃ.
Przylot do Kuala Lumpur. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. KUALA LUMPUR
Śniadanie. Zwiedzanie KUALA LUMPUR, stolicy Malezji: Tugu Negara – pomnik narodowy poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski, serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, zaliczanych do najwyższych budynków świata, wznoszących się na wysokośc ponad 450 metrów, będących symbolem współczesnego, wielokulturowego miasta. Transfer na lotnisko. Przelot do Yogjakarty na indonezyjskiej wyspie Jawa. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. BOROBUDUR – YOGJAKARTA – PRAMBANAN
Śniadanie. Przejazd do świątyni BOROBUDUR - klejnotu sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Obiad. Zwiedzanie YOGJAKARTY: otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Czas wolny. Zwiedzanie Kraton, czyli pałacu sułtana. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Mojokerto. Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.

6. DZIEŃ. P.N. BROMO-TENGGER-SEMERU – LOMBOK
Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130 metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt, z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Kilkugodzinny przejazd na lotnisko nieopodal miasta Surabaya. Po drodze obiad. Przelot na LOMBOK. Transfer do hotelu w okolicy Senggigi. Zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. LOMBOK
Śniadanie. Przejazd do Sukarara, wioski słynącej z techniki tkackiej tzw. „songket”. Obok batiku jest to tradycja głęboko osadzona w historii Indonezji. Czas wolny. Przejazd do wioski Sade zamieszkanej przez mniejszość etniczną Sasak. Tradycyjnym zajęciem ludu Sasak jest tkactwo, w którym osiągnęli mistrzowski poziom. Spacer po wiosce, w której znajdują się tradycyjne domostwa charakterystyczne dla tego ludu. Sasakowie do dnia dzisiejszego posługują się własnym językiem i pomimo islamizacji nadal kultywują dawne wierzenia i tradycje. Czas wolny. Dalsza droga wiedzie w okolice miejscowości Kuta. Obiad. Czas wolny na plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż Lombok. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. MALIMBU – P.N. RINJANI – GILI TRAWANGAN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą trasą do punktu widokowego MALIMBU. Ze wzgórza roztacza się wspaniały widok na piękne plaże, błękitne morze i trzy sąsiadujące wysepki Gili. Przejazd krajobrazową trasą do PARKU NARODOWEGO RINJANI do wodospadu Sendang Gile. Spacer do wodospadu pośród wszechobecnej zieleni lasu tropikalnego. Wodospad jest jednym z najbardziej malowniczych w Indonezji. Pośród zielonego lasu woda spada z wysokości około 50 metrów tworząc łagodną bryzę przynoszącą ulgę w gorącym i wilgotnym klimacie. Wizyta w obozie skąd rozpoczynają się wyprawy trekkingowe na szczyt najwyższego szczytu Indonezji – Rinjani. Stożek wulkaniczny wznosi się na wysokość 3726 m n.p.m. Obiad. Transfer do portu. Przeprawa promowa na niewielką wysepkę GILI TRAWANGAN. Transfer do hotelu bryczką konną. Zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ. GILI TRAWANGAN
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Gili Trawangan to niewielka wysepka licznie odwiedzana przez turystów ze względu na piękne plaże, przejrzystą wodę i jedne z najlepszych na świecie miejsc nurkowych. Na wyspie jest zakaz poruszania się pojazdów spalinowych. Transport odbywa się wyłącznie przy pomocy powozów konnych i rowerów. Za dodatkową opłatą na miejscu możliwość nurkowania, snurkowania i odwiedzenia sąsiednich wysepek Gili Air i Gili Manu. Nocleg.

10. DZIEŃ. BALI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do przystani. Przeprawa promowa na BALI. Przejazd do hotelu w okolicy Kuta. Zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ. KLUNGKUNG – TENGANAN
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX w. Zwiedzanie światyni Goa Lawah ufundowanej w XI wieku przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini, którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady do dzisiaj kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego Bukit Jambul. Obiad. Na koniec dnia zwiedzanie Pura Besakih, najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu. Nocleg.

12. DZIEŃ. UBUD
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w całodziennej wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd i czas wolny na lokalnym rynku, gdzie kupić można oryginalne pamiątki balijskie oraz egzotyczne owoce. Przejazd do świątyni Taman Ayun, gdzie czczone są liczne bóstwa gór. Przejazd do punktu widokowego, skąd roztacza się piękny widok na tarasy ryżowe. Przejazd i zwiedzanie świątyni Ulun Danu malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Obiad. Popołudniu zwiedzanie pałacu Puri Saren Agung w UBUD. Następnie czas wolny. Ubud słynie w całej Indonezji z licznych warsztatów rzemieślniczych, galerii sztuki i niezliczonej ilości świątyń. Powrót do hotelu. Nocleg.

13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

14. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

10 noclegów w hotelach***, 1 nocleg w pensjonacie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 5 obiadów, 2 kolacje • przelot: Polska-Kuala Lumpur, Denpasar-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) i bryczką konną, przejazd pociągiem Yogjakarta-Mojokerto • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 70 EUR, przelot wewnętrzny: Kuala Lumpur-Yogyakarta, Surabaya-Lombok: ok. 220 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie), napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień, podatek turystyczny: ok. 10 MYR/pokój/noc.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka w 11. i 12. dniu: każda ok. 60 EUR.
 3. W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10˚C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty.
 4. Zabierając do Indonezji dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 5. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych (dot. sezonu Zima 18/19 i Lato 2019): Kuala Lumpur-Yogyakarta: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 7 kg, Surabaya-Lombok: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.

4.9 /6
88% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
Informacje o regionie
Galeria regionu

Indonezja

Indonezja to rajskie Bali, Jawa, Sumatra, Borneo i... jeszcze ponad 17 tysięcy innych wysp, z których co trzecia jest niezamieszkana, a wiele nie ma nawet swojej nazwy. Tutaj też znajduje się ok. 15% rafy koralowej świata. Miłośnicy nurkowania znajdą tu najwyższej klasy warunki do uprawiania tego sportu i prawdopodobnie największą różnorodność podwodnego życia.

Położenie na mapie Trasa

Kuala Lumpur • Borobudur • Yogjakarta  • Prambanan • Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru • Lombok • Malimbu • Park Narodowy Rinjani • Gili Trawangan • Bali • Klungkung • Ubud

Jawa, Lombok, Bali, Gili Trawangan – już same nazwy wysp Indonezji skłaniają do marzeń o pięknej podróży. Przekrojowa trasa po Indonezji, przybliża ten fascynujący kraj, krok po kroku odkrywając jego skarby. Pełna przygód wyprawa prowadzi przez Jawę, serce Indonezji, która oszałamia kontrastami, przez zachwycający potęgą przyrody Lombok, na magiczną Bali i klimatyczne Gili Trawangan. W znakomicie zaplanowanym programie jest czas na wszystko: wizyty w starożytnych świątyniach, podziwianie nieziemskich krajobrazów dżungli i wulkanów, zabytki z listy UNESCO, parki narodowe. Przewidziano nawet krótki wypoczynek na rajskich plażach Lombok i Gili Trawangan.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Malezji.
2. DZIEŃ.
Przylot do Kuala Lumpur. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. KUALA LUMPUR
Śniadanie. Zwiedzanie KUALA LUMPUR, stolicy Malezji: Tugu Negara – pomnik narodowy poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski, serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, zaliczanych do najwyższych budynków świata, wznoszących się na wysokośc ponad 450 metrów, będących symbolem współczesnego, wielokulturowego miasta. Transfer na lotnisko. Przelot do Yogjakarty na indonezyjskiej wyspie Jawa. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.
4. DZIEŃ. BOROBUDUR – YOGJAKARTA – PRAMBANAN
Śniadanie. Przejazd do świątyni BOROBUDUR - klejnotu sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Obiad. Zwiedzanie YOGJAKARTY: otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Czas wolny. Zwiedzanie Kraton, czyli pałacu sułtana. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Mojokerto. Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.
6. DZIEŃ. P.N. BROMO-TENGGER-SEMERU – LOMBOK
Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130 metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt, z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Kilkugodzinny przejazd na lotnisko nieopodal miasta Surabaya. Po drodze obiad. Przelot na LOMBOK. Transfer do hotelu w okolicy Senggigi. Zakwaterowanie, nocleg.
7. DZIEŃ. LOMBOK
Śniadanie. Przejazd do Sukarara, wioski słynącej z techniki tkackiej tzw. „songket”. Obok batiku jest to tradycja głęboko osadzona w historii Indonezji. Czas wolny. Przejazd do wioski Sade zamieszkanej przez mniejszość etniczną Sasak. Tradycyjnym zajęciem ludu Sasak jest tkactwo, w którym osiągnęli mistrzowski poziom. Spacer po wiosce, w której znajdują się tradycyjne domostwa charakterystyczne dla tego ludu. Sasakowie do dnia dzisiejszego posługują się własnym językiem i pomimo islamizacji nadal kultywują dawne wierzenia i tradycje. Czas wolny. Dalsza droga wiedzie w okolice miejscowości Kuta. Obiad. Czas wolny na plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż Lombok. Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. MALIMBU – P.N. RINJANI – GILI TRAWANGAN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą trasą do punktu widokowego MALIMBU. Ze wzgórza roztacza się wspaniały widok na piękne plaże, błękitne morze i trzy sąsiadujące wysepki Gili. Przejazd krajobrazową trasą do PARKU NARODOWEGO RINJANI do wodospadu Sendang Gile. Spacer do wodospadu pośród wszechobecnej zieleni lasu tropikalnego. Wodospad jest jednym z najbardziej malowniczych w Indonezji. Pośród zielonego lasu woda spada z wysokości około 50 metrów tworząc łagodną bryzę przynoszącą ulgę w gorącym i wilgotnym klimacie. Wizyta w obozie skąd rozpoczynają się wyprawy trekkingowe na szczyt najwyższego szczytu Indonezji – Rinjani. Stożek wulkaniczny wznosi się na wysokość 3726 m n.p.m. Obiad. Transfer do portu. Przeprawa promowa na niewielką wysepkę GILI TRAWANGAN. Transfer do hotelu bryczką konną. Zakwaterowanie, nocleg.
9. DZIEŃ. GILI TRAWANGAN
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Gili Trawangan to niewielka wysepka licznie odwiedzana przez turystów ze względu na piękne plaże, przejrzystą wodę i jedne z najlepszych na świecie miejsc nurkowych. Na wyspie jest zakaz poruszania się pojazdów spalinowych. Transport odbywa się wyłącznie przy pomocy powozów konnych i rowerów. Za dodatkową opłatą na miejscu możliwość nurkowania, snurkowania i odwiedzenia sąsiednich wysepek Gili Air i Gili Manu. Nocleg.
10. DZIEŃ. BALI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do przystani. Przeprawa promowa na BALI. Przejazd do hotelu w okolicy Kuta. Zakwaterowanie, nocleg.
11. DZIEŃ. KLUNGKUNG – TENGANAN
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX w. Zwiedzanie światyni Goa Lawah ufundowanej w XI wieku przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini, którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady do dzisiaj kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego Bukit Jambul. Obiad. Na koniec dnia zwiedzanie Pura Besakih, najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu. Nocleg.
12. DZIEŃ. UBUD
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w całodziennej wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd i czas wolny na lokalnym rynku, gdzie kupić można oryginalne pamiątki balijskie oraz egzotyczne owoce. Przejazd do świątyni Taman Ayun, gdzie czczone są liczne bóstwa gór. Przejazd do punktu widokowego, skąd roztacza się piękny widok na tarasy ryżowe. Przejazd i zwiedzanie świątyni Ulun Danu malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Obiad. Popołudniu zwiedzanie pałacu Puri Saren Agung w UBUD. Następnie czas wolny. Ubud słynie w całej Indonezji z licznych warsztatów rzemieślniczych, galerii sztuki i niezliczonej ilości świątyń. Powrót do hotelu. Nocleg.
13. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
14. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach***, 1 nocleg w pensjonacie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 5 obiadów, 2 kolacje • przelot: Polska-Kuala Lumpur, Denpasar-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) i bryczką konną, przejazd pociągiem Yogjakarta-Mojokerto • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 70 EUR, przelot wewnętrzny: Kuala Lumpur-Yogyakarta, Surabaya-Lombok: ok. 220 EUR (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie), napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień, podatek turystyczny: ok. 10 MYR/pokój/noc.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka w 11. i 12. dniu: każda ok. 60 EUR.
 3. W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10˚C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty.
 4. Zabierając do Indonezji dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.
 5. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych (dot. sezonu Zima 18/19 i Lato 2019): Kuala Lumpur-Yogyakarta: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 7 kg, Surabaya-Lombok: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.
Położenie na mapie
Opinie klientów (25)

Ocena ogólna

4.9/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
 • Standard autokaru
88%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 4.9
 • 4.9
 • 4.3
 • 4.8
 • 4.8
 • 4.8

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką czerwiec 2019
Wycieczka bardzo ciekawa. W pigułce ukazuje atrakcyjność wysp Indonezji. Dużym uzupełnieniem są wycieczki fakultatywne. Szkoda, że nie mieliśmy możliwości wjechania na taras widokowy wież (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa. W pigułce ukazuje atrakcyjność wysp Indonezji. Dużym uzupełnieniem są wycieczki fakultatywne. Szkoda, że nie mieliśmy możliwości wjechania na taras widokowy wież Petronas. Uważamy, że biuro podrózy powinno dać w ofercie taką możliwość, gdyż indywidualnie jest to niemożliwe. "Przewodnik po raju" to objazdówka głównie po Indonezji, trochę po Malezji. W takcie jej trwania zostały zrealizowane wszystkie zaplanowane punkty programu, a zaproponowane wycieczki fakultatywne jeszcze głębiej pokazały codzienność Indonezyjczyków. Dzięki zaangażowaniu pilota poznaliśmy wieczorne smaki ulicy i poczuliśmy relaksacyjne doznania podczas balijskich masaży. Miłym uzupełnieniem byli tutejsi przewodnicy: z dużą wiedzą i chęcią przekazania jej nam oraz nastrój budowało ich ogromne poczucie humoru.
 • 5
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
41-50 lat, sam/a kwiecień 2019
Program ciekawy, zróżnicowany. Są przeloty samolotem, speedboaty, przejazdy autobusem, pociągiem a nawet na rowerze. Są wielomilionowe miasta, że swoim zgiełkiem i jest majestatyczne Bromo i (...) rozwiń
Program ciekawy, zróżnicowany. Są przeloty samolotem, speedboaty, przejazdy autobusem, pociągiem a nawet na rowerze. Są wielomilionowe miasta, że swoim zgiełkiem i jest majestatyczne Bromo i spokojna plaża na Lomboku czy Gili Trawangan. Dla każdego, coś miłego. Wyjazd ciekawy, gdyby nie drobne niedoróbki organizacyjne, które starał się naprawić pilot, można by dać ocenę dobrą.
 • 5
 • 4
 • 3
 • 3
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a luty 2019
Rewelacyjna wycieczka aż by się chciało jeszcze raz. Przewodniczka profesjonalna na 6 rozwiń
Rewelacyjna wycieczka aż by się chciało jeszcze raz. Przewodniczka profesjonalna na 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
20-25 lat, z partnerem/ką luty 2019
Wycieczka "Przewodnik po raju", w której wzielismy udział w lutym 2019 jest wspaniałym programem, który polecam wszytskim chcącym poznać Kuala Lumpur oraz Indonezję w bardzo przystępny sposób. (...) rozwiń
Wycieczka "Przewodnik po raju", w której wzielismy udział w lutym 2019 jest wspaniałym programem, który polecam wszytskim chcącym poznać Kuala Lumpur oraz Indonezję w bardzo przystępny sposób. Wypełniony w optymalnym stopniu, bardzo interesujący program, skupiający się na najciekawszych akcentach poszczególnych lokacji, profesjonalna, merytoryczna opieka sympatycznego przewodnika i wygoda związana z doborem świetnych hoteli i komfortowych środków transportu to tylko niekóre z zalet tego wyjazdu. Polecam zdecydowanie wszytskim, którzy chcą zobaczyć naprawdę dużo i nastawieni są na prawdziwe poznanie obecej kultury i tradycji. Sami przywieźliśmy mnóstwo lokalnych pamiątek i ponad 7000 zdjęć, co chyba samo w sobie najlepiej świadczy jak bardzo podobało nam się "w raju".
 • 6
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, ze znajomymi luty 2019
Ogólnie dobrze rozwiń
Ogólnie dobrze
 • 2
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
3/6
41-50 lat, sam/a styczeń 2019
Jeśli chciałbyś poznać Indonezję w pigułce to ta wycieczka jest dla Ciebie. Połączona z Malezją to dobry wybór. W Malezji nie było dużo czasu na zwiedzanie, jednak wystarczyło, żeby poczuć (...) rozwiń
Jeśli chciałbyś poznać Indonezję w pigułce to ta wycieczka jest dla Ciebie. Połączona z Malezją to dobry wybór. W Malezji nie było dużo czasu na zwiedzanie, jednak wystarczyło, żeby poczuć atmosferę miasta i zobaczyć kilka najważniejszych miejsc Kuala Lumpur. Następnie Indonezja. Duża ilość przejazdów rzeczywiście powoduje frustrację, ale nie ma innego sposobu, żeby zobaczyć tak wiele miejsc w tak krótkim czasie. Zawsze jednak można przemyśleć i poprawić ich harmonogram. Organizacja wycieczki ma bardzo duże znaczenie i sądzę, że Itaka ma tutaj jeszcze duże pole do popisu, a raczej do poprawy. Pilot musi trzymać się, w jakichś ramach, opracowanego programu wycieczki i nie ma tutaj miejsca na improwizację. Pilot realizował program zgodnie z wytycznymi biura podróży. Zobaczyłam dużo ciekawych i interesujących miejsc, jak również pięknych widoków. Chcę zauważyć, że moim celem nie był wypoczynek na plaży, a zwiedzanie. Na Bali mieliśmy dwie wycieczki fakultatywne i mogę polecić je każdemu, kto chce poznać kulturę i poczuć atmosferę tej wyspy. Towarzyszył nam przewodnik i zarazem szofer, który opowiadał nam ogólnie o Indonezji, ale też o poszczególnych, zwiedzanych przez nas miejscach. Oczywiście w tych miejscach byli też przewodnicy lokalni, którzy dopełnili wiedzę pozyskaną wcześniej od naszego przewodnika. Lunche w pięknych miejscach z dobrym jedzeniemto bJeśli chciałbyś poznać Indonezję w pigułce to ta wycieczka jest dla Ciebie. Połączona z Malezją to dobry wybór. W Malezji nie było dużo czasu na zwiedzanie, jednak wystarczyło, żeby poczuć atmosferę miasta i zobaczyć kilka najważniejszych miejsc Kuala Lumpur. Następnie Indonezja. Duża ilość przejazdów rzeczywiście powoduje frustrację, ale nie ma innego sposobu, żeby zobaczyć tak wiele miejsc w tak krótkim czasie. Zawsze jednak można przemyśleć i poprawić ich harmonogram. Organizacja wycieczki ma bardzo duże znaczenie i sądzę, że Itaka ma tutaj jeszcze duże pole do popisu, a raczej do poprawy. Pilot musi trzymać się, w jakichś ramach, opracowanego programu wycieczki i nie ma tutaj miejsca na improwizację. Pilot starał się realizować program zgodnie z wytycznymi biura podróży. Zobaczyłam dużo ciekawych i interesujących miejsc, jak również pięknych widoków. Chcę zauważyć, że moim celem nie był wypoczynek na plaży, a zwiedzanie. Na Bali mieliśmy dwie wycieczki fakultatywne i mogę polecić je każdemu, kto chce poznać kulturę i poczuć atmosferę tej wyspy. Towarzyszył nam przewodnik i zarazem szofer, który opowiadał nam ogólnie o Indonezji, ale też o poszczególnych, zwiedzanych przez nas miejscach. Oczywiście w tych miejscach byli też przewodnicy lokalni, którzy dopełnili wiedzę pozyskaną wcześniej od naszego przewodnika. Lunche w pięknych miejscach z dobrym jedzeniem były miłym dodatkiem. Wycieczki intensywne, ale dopiero one uświadomiły mi piękno tej wyspy. Jeżeli pewne niedociągnięcia zostaną poprawione i poziom wiedzy klientów będzie dzięki temu wyższy, to tylko poprawi to komfort pobytu w raju.
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
2/6
31-40 lat, ze znajomymi styczeń 2019
Wycieczka z rajem nie ma nic wspólnego! Generalnie – wycieczkę oceniam na „słabą trójkę”. Nie polecam. Na początek rada praktyczna: Nie wymieniać pieniędzy w ulicznych kantorach w miejscowości (...) rozwiń
Wycieczka z rajem nie ma nic wspólnego! Generalnie – wycieczkę oceniam na „słabą trójkę”. Nie polecam. Na początek rada praktyczna: Nie wymieniać pieniędzy w ulicznych kantorach w miejscowości Legian na Bali! Miejscowi oszukują – w trakcie transakcji manewrują banknotami o nominale 50 tys. rupii w taki sposób, że chowają część banknotów, którą wcześniej „dla nas” odliczyli. Średnio podbierają ok. 30% tego, co powinni nam wydać. Ponieważ ofiara nie spodziewa się oszustwa, czasami orientuje się dopiero następnego dnia, że otrzymała za mało pieniędzy. Pilot wycieczki niestety niezorientowany i nie uprzedził nas zawczasu …… I druga rada – trzeba wziąć wygodną i ciepłą odzież i obuwie trekkingowe na wycieczkę na Bromo. Idzie się tam w środku nocy. Temperatura może wynosić kilkanaście stopni, ale może spaść nawet do zera. Co do pilota – słabo zorientowany i mało zaangażowany, bez wiedzy merytorycznej o zwiedzanym kraju . Częściowo odpowiedzialność za to spada na Itakę, ponieważ biuro raz po raz wysyła go w różne miejsca. Trudno ocenić poziom wiedzy merytorycznej miejscowych przewodników (mieliśmy osobnych w Kuala Lumpur, na Jawie i na Lomboku) ze względu na ich poziom znajomości angielskiego. Od pilota i przewodników nie dowiedzieliśmy się wiele o Indonezji. Cały pomysł na wycieczkę słaby – bardzo niekorzystny stosunek czasu koniecznego na przejazdy/transfery do czasu poświęconego na zwiedzanie oraz do stopnia atrakcyjności i ilości odwiedzanych miejsc. W skrócie – było tak: Dzień 2 (po pierwszym noclegu w Kuala Lumpur): pobudka o godz. 7:00, wyjazd o 8:00; cztery godziny zwiedzania Kuala Lumpur w biegu, potem biegiem na lotnisko. Łącznie podróż z Kuala Lumpur do hotelu w Jogakarta na Jawie zajmuje ca. 6-7 godzin; uwaga – dla osób, które chcą zwiedzać Petronas Twin Towers: Itaka tego nie zapewnia. Biletów nie da się kupić od ręki, trzeba je zarezerwować z wyprzedzeniem (przez Internet). W dniu drugim nie ma czasu wolnego (nie zatrzymaliśmy się nawet pod wieżami w tym dniu) więc na samodzielne zwiedzanie Twin Towers zostaje tylko popołudnie bezpośrednio po przylocie. Dzień 3: pobudka ok. godz. 7:00, wyjazd o 8.30; w tym dniu zwiedzanie, wg programu, do godz. 18:00 ( z tego przejazdy pomiędzy poszczególnymi punktami programu to jakieś 5 godz.). Wieczorem pilot zaskakuje nas informacją, że wciągu dwóch godzin musimy przekazać nasz bagaż główny do autobusu, który już w nocy ruszy w kierunku Bromo. Dostęp do bagażu odzyskamy za półtorej doby, po zakończeniu wycieczki na wulkan. Dzień 4: Pobudka o 5 rano (!). Ruszamy pociągiem o godz. 6:45. Po przesiadce na autobus a następnie do samochodów terenowych, po ca. 11 godzinach jazdy (z mniej niż godzinną przerwą na lunch), docieramy pod Bromo, tuż przed godz. 17:00. Od razu jemy obiadokolację i idziemy spać. Dzień 5: pobudka o 3 rano(!). Wyjazd o godz. 3:15. Przejazd na punkt widokowy nad kalderą to pomyłka. Kilkunastokilometrowy odcinek przemierza się przez blisko 2 godziny, w ślimaczym tempie, w duszących spalinach, przyprawiających o mdłości. Towarzyszy nam 800- 1000 podobnych nam turystów (przemieszczających się pieszo lub również terenówkami) i razem na wąskiej górskiej ścieżce tworzymy tłum ludzi i aut, w którym nawzajem sobie zagrażamy. Wschód słońca miał być o 5.30 – poczekaliśmy poł godziny pośród chmur, zza których nie było widać nic (myślę, że rzadko kiedy coś widać, biorąc pod uwagę wilgotny klimat Indonezji). Przez kolejne 1,5 godziny zjeżdżaliśmy w korku z powrotem kilkanaście kilometrów, do stóp wulkanu. Krótka wspinaczka i powrót z wulkanu to łącznie ok. 1,5 godz. Na te 6 godzin (3:00 – 9:00) należy zapewnić sobie coś do jedzenia, o czym biuro nie uprzedza. Na szczęście lokalny przewodnik kupił nam banany w cieście smażone w głębokim tłuszczu, dostępne w kilku barach po drodze na punkt widokowy (nie wszystkim smakują – mnie akurat tak). Nie wiem, czy od początku było to w planach, czy był to efekt naszego głośno wyrażanego niezadowolenia ze sposobu organizacji wycieczki. Hotel Lava View Lodge – bardzo o.k. i z pięknym widokiem na kalderę i Bromo (w dzień, gdy nie ma chmur). W hotelowej restauracji jedzenie bodaj najlepsze z całej wycieczki i dużo tańsze niż na Gili czy Bali (przy czym mowa o obiadokolacji, którą kupiliśmy sobie poprzedniego dnia; śniadanie przeciętne). Po powrocie do hotelu śniadanie, i wyjazd o godz. 11.30. Przejazd na lotnisko i przelot na Lombok. Do hotelu dotarliśmy przed godz. 22:00 lokalnego czasu (czyli znowu jakieś 10- 11 godzin w podroży). Do tego momentu jesteśmy bardzo zmęczeni i niewyspani. Cały czas doskwiera nam zmiana sfrefy czasowej, niedostateczna ilość snu i znużenie licznymi przejazdami. Dzień 6 - Zwiedzanie wg programu, bez przejazdów na dalsze odległości. Niestety „tradycyjna tkacka wioska” składa się z rozpadających się z domków z betonu krytych eternitem. Na widok turystów „wystawione” są trzy panie tkające na tradycyjnych krosnach. Spędziliśmy też 1,5 godziny na plaży – najładniejszej, w porównaniu ze wszystkimi kolejnymi, na jakich później byliśmy. Dzień 7 – Itaka nie zrealizowała programu zaplanowanego na ten dzień. Nie było zwiedzania Parku Narodowego Rinjani, ponieważ północna część wyspy Lombok nie była dostępna ze względu na skutki trzęsienia ziemi, które miało miejsce w lipcu 2018. Mamy styczeń 2019,a Itaka bynajmniej nie poinformowała nas o tym przed wyjazdem. Postawiono nas przed faktem dokonanym, informując tego dnia rano w autobusie, że jedziemy na pola ryżowe. 0 14.30 opuszczamy pola ryżowe i rozpoczynamy przejazd na Gili T.. Po podróży autobusem, motorówką oraz 15minutowej przejażdżce bryczką konną ok. 18.00 docieramy do hotelu Aston. Dzień 8 – Gili T. po trzęsieniu ziemi wygląda jak śmietnik. Zrujnowane budynki, niesprzątnięte jeszcze śmieci, wszędzie, zwłaszcza wzdłuż okalającej wyspę drogi oraz na plaży przy porcie. Przykro patrzeć. Hotel Aston bardzo ładny, ale co z tego, gdy cała okolica w ruinie … Plaża należąca do hotelu też nie powala. Ładniejsze się choćby w Portugalii czy w Polsce. Dzień 9 – wykwaterowanie o 10:00. Przejazd na Bali, do hotelu Jayakarta w miejscowości Legian – promem oraz autobusem. Łączny czas podroży 5 – 6 godz. Łódź szybka, choć trzeba brać poprawkę na znaczenie słowa „prom”. „Prom” odpowiada standardom miejscowym. Już na Bali jazda autobusem w ślimaczym tempie, ze względu na korki. Dzień 10 – Hotel Jayakarta bardzo ładny architektonicznie chociaż już trochę podniszczony. Okolica koszmarna – wrażenie, że jest się otoczonym wszechobecnym śmietnikiem. Również na plaży. Dwie trzecie jej szerokości zajmują podniszczone stoiska nagabujących handlarzy. Podobnie jak na Gili T. hotel był enklawą pośród zupełnie nieprzyjemnego otoczenia. Nie było możliwości kąpieli – wywieszona był czerwona flaga. W bezpośredniej bliskości hotelu nie ma żadnej przyrody ani innych atrakcji (może poza balijskim masażem oferowanym w przyulicznych „SPA”). Żeby zobaczyć coś więcej trzeba dopłacić za wycieczki fakultatywne (a i tu wrażenia różne, co do ich atrakcyjności).
 • 3
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
zwiń
4/6
31-40 lat, z partnerem/ką luty 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Ogólnie spełnia oczekiwania. Katastrofą jest końcowy pobyt na Bali. O ile sam hotel nie budzi zastrzeżeń to jego lokalizacja przy wysypisku śmieci zwanym plażą jest wielkim (...) rozwiń
Ogólnie spełnia oczekiwania. Katastrofą jest końcowy pobyt na Bali. O ile sam hotel nie budzi zastrzeżeń to jego lokalizacja przy wysypisku śmieci zwanym plażą jest wielkim nieporozumieniem. Czy nie można przedłużyć pobytu na Gili i na Bali dojechać dzień przed odlotem na jeden nocleg lub poszukać innego hotelu nawet niższej klasy lecz w jakimś czystszym miejscu ?
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Wycieczkę bardzo polecamy!! W lutym dość często padało dlatego polecałabym lecieć później. Bardzo wilgotno i gorąco a temperatury powyżej 30 stopni.Parasolki obowiązkowe.Na (...) rozwiń
Wycieczkę bardzo polecamy!! W lutym dość często padało dlatego polecałabym lecieć później. Bardzo wilgotno i gorąco a temperatury powyżej 30 stopni.Parasolki obowiązkowe.Na początku wycieczka intensywna później 3 dni leżakowania.Hotel w Malezji Swiss Inn położony w chińskiej dzielnicy. Może standard bez szału natomiast lokalizacja idealna. Dużo sklepików i restauracji, po długim locie nie trzeba było daleko szukać.Hotel a raczej schronisko w okolicach wulkanu Bromo tragiczne ale o 3 nad ranem jedzie się na wschód słońca więc długo się w nim nie przebywa. Polecam się ciepło ubrać. My mieliśmy kurtki zimowe które naprawdę się przydały.Później już tylko same dobre hotele. Pozytywnym zaskoczeniem hotele na Lombok i Gili!!! Mega!Pobyt na wyspie Gili mógłby być dłuższy o jeden dzień.Na Bali polecam trochę pozwiedzać. My wynajęliśmy kierowce który obwiózł Nas po głównych atrakcjach wyspy.Warto zobaczyć Tanah Lot,Pura Taman Ayun, Ulun Danu Temple, Tirta Empul Temple, Ubud i Monkey Forest.Jedzenie bardzo tanie i smaczne, najtaniej w Malezji i na Jawie (obiad dwu daniowy ok. 20 zł) natomiast na Bali jest trochę drożej ale dalej tanio. Piwo Bintang ok. 10 zł za 0.67 l.Naprzeciwko hotelu na Jawie jest Carrefour - warto zrobić tam zakupy gdyż ceny są najtańsze ( sklep ma 2 poziomy i nie każdy tam trafia :) )Pamiątki zakupić na Bali w lewo od hotelu jakieś 700 m w supermarkecie Bintang lub w drugą stronę na dłuższy spacer 1h sklep Matahari gdzie znajdzie się dosłownie wszystko.Godzinny masaż ciała to koszt ok 20 zł a masaż stóp 10 zł.Zabrać ze sobą $$ które wszędzie można wymienić. Wyższe nominały ( od 20$)mają lepszy kurs lecz kantory nie chcą rozmieniać dolarów. Malezji wymienialiśmy po 10$ na osobę. Ogólnie 250$ na osobę wystarczyło nam na cały pobyt łącznie ze zwiedzaniem Bali i pamiątkami. W razie potrzeby bankomaty są ogólnodostępne.Wisienką na torcie była nasza przewodniczka P. Asia bardzo sympatyczna i zaradna,posiadająca niesamowitą wiedzę.
 • 6
 • 5
 • 3
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Wycieczka ciekawa,dobrze zorganizowana.Jedzenie w formie bufetu smaczne i zróżnicowane. Wspaniałe świątynie robią wrażenie ale wejście na wulkan Bromo i kąpiel pod wodospadem długo (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa,dobrze zorganizowana.Jedzenie w formie bufetu smaczne i zróżnicowane. Wspaniałe świątynie robią wrażenie ale wejście na wulkan Bromo i kąpiel pod wodospadem długo pozostaną w moich wspomnieniach.Ogólnie pomimo zmęczenia przelotami i przejazdami jesteśmy zadowoleni z tego co zobaczyliśmy i przeżyliśmy.Wycieczka była dla nas fajną przygodą ,poznaniem innej kultury, zabytków i ludzi.Dziękujemy i polecamy.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a styczeń 2018
Chcociaż pewne kwestie pozostają do poprawienia, szczególnie w kwestii czasu na wejście na Bromo, gdzie później trzeba pędzić na lotnisko, a także niektórych (...) rozwiń
Chcociaż pewne kwestie pozostają do poprawienia, szczególnie w kwestii czasu na wejście na Bromo, gdzie później trzeba pędzić na lotnisko, a także niektórych posiłków, ogólnie polecam bo wiele ciekawych miejsc i różnorodnie.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2018
Nazwa bardzo dobrze oddaje charakter wycieczki :) Wspaniałe przeżycie w pięknym regionie. Program jest bardzo ciekawy, pełen mnóstwa rzeczy do zobaczenia, jedynie ostatnia wycieczka (...) rozwiń
Nazwa bardzo dobrze oddaje charakter wycieczki :) Wspaniałe przeżycie w pięknym regionie. Program jest bardzo ciekawy, pełen mnóstwa rzeczy do zobaczenia, jedynie ostatnia wycieczka fakultatywna trochę odbiegła od zapowiadanego programu i oczekiwań, mogłaby zakładać więcej czasu w Ubud kosztem np bazarów. Ubud na Bali to miasto z mnóstwem atrakcji architektonicznych, a zobaczyliśmy tylko przedsionek skądinąd pięknego pałacu. Cała wycieczka oferuje bogaty program różnych atrakcji, od świątyń różnych religii, przez trekking po dżungli, pływanie w oceanie, po wspinaczkę na wulkan. Przyroda Indonezji zachwyca. Zwiedzanie różnych wysp daje okazję poznać region. Gorąco polecam!!! Uwagi praktyczne odnośnie przygotowania do wyjazdu: Żeby w pełni z niej skorzystać, wycieczka wymaga sprawności fizycznej i odporności na bardzo ranne wstawanie (po sporej zmianie czasu), raczej nie jest dla małych dzieci. Na wulkanie i w górach, przynajmniej w porze deszczowej, jest naprawdę zimno, jeden polar to za mało. Warto przygotować się na temperatury w okolicy 0 stopni i koniecznie wziąć kurtkę przeciwdeszczową (przydatna codziennie). Na wyprawę do wodospadów niezbędne są buty do chodzenia w wodzie. Warto wziąć ze sobą dodatkowy plecak/torbę, bo w trakcie przejazdu pociągiem bagaż podróżuje osobno i oddaje się go dzień wcześniej. W trakcie zwiedzania świątyń trzeba mieć ubranie zasłaniające kolana i ramiona. Nam trafiła się bardzo dobra pilotka, Aleksandra, która przekazała nam dużo informacji o regionie, jego kulturze i historii oraz odwiedzanych obiektach, a także bardzo o nas dbała. Bardzo polecam wycieczkę wszystkim żądnym miliona pozytywnych wrażeń !
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką listopad 2017
Wycieczka zdecydowanie nie dla wszystkich, mimo, że program nie jest napięty ale przejazdy bardzo długie i nie ze względu na kilometry tylko ze względu na wszędobylskie korki, środki lokomocji (...) rozwiń
Wycieczka zdecydowanie nie dla wszystkich, mimo, że program nie jest napięty ale przejazdy bardzo długie i nie ze względu na kilometry tylko ze względu na wszędobylskie korki, środki lokomocji wszystkie możliwe pociągi, samoloty, promy, łodzie no i oczywiście autokar. Pierwszy tydzień bardzo intensywny ze wstawaniem o godz.2, 3 w nocy a później jakiś program. Wszystko do przeżycia bo program ciekawy a pilot, Pani Ola bardzo pomocna i przesympatyczna. Drugi tydzień uważam ,że bardzo skromniutko, a na Gili i Bali zero programu. Oczywiście są fakultety ale chyba nie o to chodzi. Pojechałam na wycieczkę a nie wykupiłam bilety na przelot i sama organizuję sobie czas. Byłam w drugiej połowie listopada czyli początek pory deszczowej, parasolka czy płaszcz niezbędny jednak deszcz nie był uciążliwy, później podobno jest fatalnie a w styczniu czy lutym nie można już w ogóle wyjść z hotelu. Mimo tych minusów wycieczka warta polecenia ale nie wątpliwie była w dużej mierze to zasługa pilota, pani OLI. Z rad praktycznych koniecznie przewiewne ciuchy, do świątyń gdy trzeba dają nakrycia i bez względu na to jak skromnie jesteście ubrani to i tak będzie źle. Bardzo potrzebny jest lekki plecak oraz buty w których można chodzić po wodzie. Brak posiłków nie jest problemem ale trzeba na posiłek wziąć dodatkowo +- 40 zł. Zgodnie z radą pilota ja i właściwie wszyscy wymieniliśmy po 250$, była to kwota wystarczająca na wszystko, nawet na drobne prezenty, piwo itp.
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
20-25 lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Trafiłam do Raju! Nazwa wycieczki adekwatna. Różnorodność miejsc, które mieliśmy możliwość ujrzeć wywarła na nas ogromne wrażenie. Z jednej strony dzika Jawa z przepięknymi (...) rozwiń
Trafiłam do Raju! Nazwa wycieczki adekwatna. Różnorodność miejsc, które mieliśmy możliwość ujrzeć wywarła na nas ogromne wrażenie. Z jednej strony dzika Jawa z przepięknymi świątyniami z drugiej strony wielka metropolia - Kuala Lumpur. Rozrywkowa Gili Trawangan i komercyjne Bali, na której rafting to niezapomniane przeżycie! Pierwszy tydzień faktycznie dość intensywny. Ciągłe przemieszczanie się z wyspy na wyspę dla jednych moze być uciązliwe, ale dla nas było dodatkową atrakacją. Przepiękna plaża na wyspie Lombok zrekompensowała wczesne pobudki oraz wszelkie niedogodności w hotelach (który nie było za wiele). Oczekiwanie na wschód słonca przy wulkanie Bromo też bylo niezwykłe. Prawdą jest że jest zimno ( jak na Indonezje ) , ale każdy świadomy turysta w odpowiedni sposób przygotuje się na tego typu wyprawę. Niesamowite zetknięcie się z naturą, inną kulturą, wspaniałymi ludźmi i świetnym jedzeniem. Polecam gorąco!
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2017
Wycieczka zaplanowana bardzo dobrze. Był czas na zwiedzanie i odpoczynek, a samo zwiedzanie nie było pod presją czasu. Brawo ! Jedynie mam niedosyt wiedzy o krajach i miejscach odwiedzanych. (...) rozwiń
Wycieczka zaplanowana bardzo dobrze. Był czas na zwiedzanie i odpoczynek, a samo zwiedzanie nie było pod presją czasu. Brawo ! Jedynie mam niedosyt wiedzy o krajach i miejscach odwiedzanych. Pilot wycieczki, jak mówił nie jest przewodnikiem, co miało wpływ na ilość informacji przekazywanych podczas wycieczki. Jednak dużo zależy od cech osobowościowych, bo rok wcześniej pilot p. Asia cały wolny czas np. podczas przejazdów autokarem wykorzystywała na przekazywanie nam informacji i wiedzy o historii, kulturze i zwyczajach panujących w zwiedzanych krajach.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Ze względu na wolne przemieszczanie się duża ilość czasu spędzona została w autobusie. Byćmoże lepszym pomysłem byłoby odpuszczenie niektórych atrakcji na kolejnych wyspach na rzecz (...) rozwiń
Ze względu na wolne przemieszczanie się duża ilość czasu spędzona została w autobusie. Byćmoże lepszym pomysłem byłoby odpuszczenie niektórych atrakcji na kolejnych wyspach na rzecz odpoczynku w atrakcyjnym miejscu (np. na wyspie Lombok). Pobyt na wyspie Gili Trawangan, ze względu na ilość turystów tam przebywających nie sprawiał wrażenia 'egzotycznego miejsca', a mając na uwadze czas poświęcony na dotarcie i opuszczenie tej wyspy sensowniej byłoby wydłużyć pobyt na Lombok lub Bali. Plaża w okolicy hotelu na Bali niestety nie pozwalała na zrelaksowanie na koniec wycieczki - warunki do surfowania były dobre, ale przez 3 dni wywieszone były czerwone flagi oznaczające zakaz kąpieli. Możliwość swobodnego korzystania z morza na koniec wycieczki na pewno pozostałaby miłym wspomnieniem.
 • 4
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Wycieczka ciekawa, pierwsze dni dość męczące ale interesujące. Nazwa wycieczki niezbyt adekwatna :) rozwiń
Wycieczka ciekawa, pierwsze dni dość męczące ale interesujące. Nazwa wycieczki niezbyt adekwatna :)
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
 • 4
zwiń
4/6
26-30 lat, z partnerem/ką lipiec 2017
Wycieczka bardzo fajna dla osób które chcą głownie pozwiedzać plus troche odpocząć. Super pilot wycieczki, z ogromną wiedzą i pozytywną energią. Podobała nam się kolejność pierwszy (...) rozwiń
Wycieczka bardzo fajna dla osób które chcą głownie pozwiedzać plus troche odpocząć. Super pilot wycieczki, z ogromną wiedzą i pozytywną energią. Podobała nam się kolejność pierwszy tydzien intensywny, później więcej odpoczynku. Linie lotnicze super, podróż długa, ale komfortowa. Ogólnie wycieczka godna polecenia, poza kilkoma elementami. Standard niektórych hoteli pozostawiał wiele do życzenia. Hotel w Kuala Lumpur (ale tu tylko jedna noc) oraz hotel na Bali. Fajnie byłoby gdyby te ostatnie dni mozna było spędzić w hotelu o wyższym standardzie, w którym nie śmierdzi pleśnią, a w łazience nie mieszkają karaluchy! Podróż na Bali niestety mało przyjemna. Faktycznie szybka, ale smród spalin, brak mozliwości otwarcia okien bardzo uciążliwy. Informacje na temat wycieczki na Bromo powinny byc zdecydowanie bardziej szczególowe już w samym programie wycieczki dostepnym przed wyjazdem. 1-2 godzinne oczekiwanie na wschód słońca w naprawde niskiej jak na ten kraj temeraturze. Mało kto był przygotowany na takie warunki. Wycieczka super, ale Itaka powinna przekazać zdecydowanie więcej informacji przed wyjazdem.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5
 • 3
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką maj 2017
Wycieczka dobrze zorganizowana w niewielkiej grupie, ciekawe miejsca, piękne krajobrazy, część hoteli o dobrym standardzie, część niestety ze standardem niższym. Przeprawa speed bootami z Lombok (...) rozwiń
Wycieczka dobrze zorganizowana w niewielkiej grupie, ciekawe miejsca, piękne krajobrazy, część hoteli o dobrym standardzie, część niestety ze standardem niższym. Przeprawa speed bootami z Lombok na Gili Trawangan mogła by być lepsza. Bogaty i zróżnicowany program, rewelacyjny przejazd terenówkami w okolice wulkanów z niezapomnianymi widokami oraz wejściem na kalderę czynnego wulkanu. Całość zrealizowana w całości w tempie i kolejności dogodnej dla uczestników, dobry pomysł na posiłki w różnych restauracjach, choć w drugim tygodniu mógł by być również drugi posiłek. Bardzo ciekawa wycieczka fakultatywna ze świątynią Taman Ayun i urokliwymi tarasami ryżowymi. Przewodniczka w zachęcający i ciekawy sposób opisywała historię odwiedzanych miejsc, pomocna i zorganizowana w każdej sytuacji. Wycieczka godna polecenia. Pozdrawiamy całą fantastyczną grupę z przewodniczką Asią na czele. Basia i Artur
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką maj 2017
Ludzie , demony i wulkany wszystko warte zobaczenie i dotknięcia rozwiń
Ludzie , demony i wulkany wszystko warte zobaczenie i dotknięcia
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 4
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, sam/a kwiecień 2017
Opinia bardzo pozytywna, ciekawy program, bardzo sympatyczna i kompetentna pilotka. Standard hoteli dobry - adekwatny do ceny wycieczki, chociaz wiem, że niektórzy uczestnicy wycieczki (...) rozwiń
Opinia bardzo pozytywna, ciekawy program, bardzo sympatyczna i kompetentna pilotka. Standard hoteli dobry - adekwatny do ceny wycieczki, chociaz wiem, że niektórzy uczestnicy wycieczki narzekali na standard swoich pokoi w hotelu Yagjakarta na Bali - ja akurat trafiłem nieźle pokój był czysty i schludny, inni nie mieli tyle szczęścia, jednak ogólnie standard hotelowy dobry. Jeśli chodzi o program, zabrakło mi na Bali jakichś pięknych punktów widokowych, rajskie plaże, morze, ale może Bali to wcale nie taki raj jaki się wydaje po prostu :) i wygląda tak jak wygląda.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
31-40 lat, z partnerem/ką kwiecień 2017
Wycieczka ciekawa. Fatalny hotel na bali. Polecam ale szału nie ma. rozwiń
Wycieczka ciekawa. Fatalny hotel na bali. Polecam ale szału nie ma.
 • 5
 • 4
 • 2
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2017
Intensywna, ale bardzo ciekawa, zawierająca elementy dla każdego. Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Dobrze zorganizowany pilot. Możliwość uczestniczenia w dodatkowych wycieczka (...) rozwiń
Intensywna, ale bardzo ciekawa, zawierająca elementy dla każdego. Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Dobrze zorganizowany pilot. Możliwość uczestniczenia w dodatkowych wycieczka fakultatywnych. Duża różnorodność. Obfitość posiłków. Natomiast drobna uwaga co do sieci Hoteli Joyakarta, świetność mają za sobą.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 4
 • 4
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką kwiecień 2017
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 4
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter