phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Ogrody na Jedwabnym Szlaku

Atuty oferty

 • 3 ogrody z listy UNESCO
 • bilety wstępów w cenie wycieczki
 • Persepolis – magia antycznego miasta
 • królewskie grobowce w NaghszeRostam
 • Isfahan – miasto pięknych kobiet
 • Świątynia Ognia w Jazd
 • Teheran – Pałac Golestan

Ogrody na Jedwabnym Szlaku Kod: SYZIRAN

Trasa
6 959PLN
Dorośli: 2 2 posiłki Śr 21.10 – So 31.10.20
Itaka
Iran

Ogrody na Jedwabnym Szlaku

Kod: SYZIRAN
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Iranu.

2. DZIEŃ. SZIRAZ (trasa: ok. 20 km)
Przylot do Szirazu. Śniadanie. Po zakończeniu formalności granicznych zwiedzanie SZIRAZU – dawnej stolicy Persji. Wizyta w meczecie Nasira ol-Molka, nazywanym Różowym Meczetem. Zbudowany w XIX w., olśniewa wspaniałą architekturą i detalami zdobienia. Zwiedzanie miasta: Twierdza Karim Khan, jedna z najlepiej zachowanych budowli z czasów panowania dynastii Zandów. Czas wolny na bazarze Vakil, założonym w XVIII w., jednym z najstarszych w Iranie, który do dziś jest otwarty dla kupujących. Przy wejściu na bazar znajduje się interesujący XVIII-wieczny meczet – Vakil. Wizyta w Eram, typowym perskim ogrodzie, wpisanym na listę UNESCO. Na jego terenie znajduje się Qavam House – niezwykle zdobiona posiadłość bogatej rodziny kupieckiej, reprezentująca architekturę charakterystyczną dla XIX w. w tym rejonie. Wizyta w Mauzoleum Hafiza – najsłynniejszego irańskiego poety. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. PERSEPOLIS – NAGHSZ-E-ROSTAM – PASARGADY (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Przejazd do PERSEPOLIS, starożytnej stolicy Persji, założonej przez Dariusza Wielkiego w VI w. p.n.e., zniszczonej prawdopodobnie przez Aleksandra Wielkiego. Zwiedzanie ruin: Brama Wszystkich Ludów, Sala Stu Kolumn, pozostałości po haremie. Dopełnieniem zwiedzania Persepolis jest wspaniały widok na ruiny ze wzgórza, gdzie znajdują się groby dawnych królów Persji. Przejazd do NAGHSZ-E-ROSTAM, doliny w górach Zagros. Zwiedzanie nekropolii z wykutymi w skale monumentalnymi grobowcami, uważanymi za miejsce spoczynku perskich królów z dynastii Achemenidów: Dariusza I Wielkiego, Kserkesa I, Artakserkesa i Dariusza II. Przejazd do PASARGADY – stolicy koronacyjnej, gdzie znajduje się grób założyciela imperium perskiego Cyrusa Wielkiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SARVESTAN – NEJRIZ (trasa: ok. 580 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na południowy wschód. Zwiedzanie Pałacu Sasanidów w SARVESTANIE, zbudowanego w V w. Nazwa ”pałac” może być myląca, gdyż funkcja budynku nie jest w pełni poznana. Przejazd w kierunku miejscowości Kerman. Po drodze postój w NEJRIZ. Czas wolny na zdjęcia przy jednym z najstarszych meczetów w Iranie. Meczet Jame-e Kabir pełnił też kiedyś funkcję świątyni ognia. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. MAHAN – RAYEN – KERMAN (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Przejazd do MAHAN. Spacer po wpisanym na listę UNESCO ogrodzie Shahzade z wodnymi kaskadami, pełnym drzew i kwiatów. Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie mauzoleum wielkiego mistyka i derwisza Szacha Nematollaha. W skład mauzoleum wchodzi kilka budynków z basenami, dziedzińcami, muzeum i sanktuarium, w którym znajduje się grób szacha. Przejazd do RAYEN. Zwiedzanie Zamku Rayen, położonego na dawnym szlaku handlowym. Przejazd do KERMAN. Czas wolny na starym bazarze zachwycającym swoją architekturą i kolorowymi stoiskami z pachnącymi przyprawami. W okolicy bazaru znajduje się kompleks Gandżalichan, w skład którego wchodzą m.in. meczet i stare łaźnie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. ZEIN-O-DIN – JAZD (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice ZEIN-O-DIN. Zwiedzanie karawanseraju na Jedwabnym Szlaku – unikatowego zajazdu zbudowanego na planie koła, miejsca spotkań karawan podróżujących przez dawną Persję. Przejazd do JAZD. Spacer po wpisanym na listę UNESCO ogrodzie Dowlat Abad, z kanałami wodnymi, fontannami, stawami i wypielęgnowaną zielenią. W centralnym punkcie ogrodu znajduje się najwyższa wieża wiatrów w Iranie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. JAZD (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie JAZD, którego zabytki są wpisane na listę UNESCO. Świątynia Ognia, to główny ośrodek zoroastryzmu w Iranie. Płonie tu wieczny ogień, podtrzymywany bez przerwy od ponad 1500 lat. Spacer po Fahadan, najstarszej dzielnicy Jazd, gdzie w przeszłości mieszkali przedstawiciele wyższych klas. Zwiedzanie Meczetu Piątkowego, z dwoma najwyższymi w Iranie minaretami. Przejazd do hotelu w okolicy Isfahanu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. ISFAHAN (trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Zwiedzanie ISFAHANU, o którym w Iranie mówi się, że jest połową świata. Znajdują się tu bowiem jedne z najciekawszych zabytków Iranu, a mieszkańcy prowadzą bogate życie nocne. Miasto słynie również z pięknych kobiet. Zwiedzanie rozpoczyna się od placu Imama, wpisanego na listę UNESCO, jednego z największych placów miejskich na świecie. W jego sąsiedztwie znajdują się Meczet Szejka Lotfollaha, Meczet Imama i pałac Ali Kapu. Wizyta na Wielkim Bazarze o znaczeniu historycznym. Po południu zwiedzanie Pałacu Czterdziestu Kolumn, zbudowanego w poł. XVII w. za panowania Abbasa II. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. KASZAN – KOM (trasa: ok. 480 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KASZAN, miasta – oazy. Zwiedzanie kupieckiej rezydencji Tabatati House. Wizyta w Fin Garden – historycznym perskim ogrodzie zajmującym powierzchnię ok. 2,5 hektara, wpisanym na listę UNESCO. Przejazd do KOM – świętego miasta szyitów. Zwiedzanie najważniejszego w regionie zespołu świątyń. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia przed i wewnątrz sanktuarium Fatimy, siostry Imama Ali ibn Musa Rida. Przejazd do Teheranu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. TEHERAN (trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Zwiedzanie TEHERANU, stolicy i największego miasta Iranu. Wizyta w kompleksie Pałacowym Golestan w historycznej części miasta, wpisanym na listę UNESCO. Kompleks jest przykładem architektonicznych i artystycznych osiągnięć epoki Qajar, w tym wprowadzenia europejskich motywów i stylów do sztuk perskich. Golestan był nie tylko siedzibą władców Qajari, ale także centrum produkcji artystycznej w XIX w. Wizyta w Muzeum Narodowym Iranu. Zwiedzanie części archeologicznej. Krótki przejazd i wizyta w Muzeum Klejnotów Koronnych. Wśród licznie zgromadzonych eksponatów podziwiać można między innymi bogato zdobione korony królów, nieoszlifowane klejnoty i cenną broń białą. Przejazd w okolice Milad Tower, szóstej pod względem wysokości wieży na świecie. Wjazd na platformę widokową, z której można podziwiać panoramę stolicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

9 noclegów w hotelach****; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 9 kolacji • przeloty: Warszawa-Sziraz, Teheran-Warszawa • przejazd autokarem • bilety wstępów • opieka pilota • lokalni przewodnicy • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wizy do Iranu. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski (musi posiadać min. 2 wolne strony obok siebie), skan zdjęcia paszportowego w formacie JPG (biometryczne, w bardzo dobrej jakości), wypełniony formularz wniosku wizowego, potwierdzenie przelotu, ubezpieczenia i rezerwacji (dokumenty podróży wystawione przez B.P. ITAKA). Skany potrzebnych dokumentów należy przesłać co najmniej 10 dni przed planowanym wyjazdem na adres: wiza@itaka.pl. Opłata za pośrednictwo: 39 PLN. Opłata za wizę: 75 EUR (płatna na lotnisku w Iranie).
 3. Podczas zwiedzania Iranu obowiązuje odpowiedni strój: kobiety: osłonięte chustkami włosy oraz spodnie lub spódnice zasłaniające dekolt, ręce i nogi. Mężczyźni: zasłonięte ramiona i długie spodnie.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Iran

Iran to kraj, który jeszcze do niedawna był zamknięty dla turystów. Dzisiaj otwiera się aby zachwycić swoją kulturą i skarbami sztuki. Iran, czyli dawna Persja to monumentalne i eleganckie Persepolis, labirynty uliczek Yazdu, klimatyczny Isfahan, a także współczesny Teheran, prawie 8-milonowa metropolia.

Położenie na mapie Trasa

Sziraz • Persepolis • Naghsz-e-Rostam • Pasargady • Sarvestan • Nejriz • Mahan • Rayen • Kerman • Zein-o-din • Jazd • Isfahan • Kaszan • Kom • Teheran

Fascynująca podróż do najciekawszych miejsc wciąż jeszcze tajemniczego Iranu, czyli starożytnej Persji. Do niedawna izolowany, teraz otwiera się przed światem, ukazując wspaniałe skarby. W swojej długiej historii doświadczył wielu najazdów, zmian dynastii, władców i religii, co ma odbicie w niezwykłych zabytkach. Starannie zaplanowana trasa wycieczki prowadzi od ruin perskiego Persepolis, jednego z najpiękniejszych miast starożytności, przez Isfahan z niepowtarzalną atmosferą, do Teheranu, gdzie zachwyca Pałac szachów Iranu – Golestan. Na trasie można podziwiać trzy wspaniałe perskie ogrody z dziewięciu wpisanych na listę UNESCO. Idealna trasa dla wszystkich ciekawych świata, piękna podróż w czasie od starożytności po współczesny Iran. Trasa w Iranie ok. 2260 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Iranu.
2. DZIEŃ. SZIRAZ (trasa: ok. 20 km)
Przylot do Szirazu. Śniadanie. Po zakończeniu formalności granicznych zwiedzanie SZIRAZU – dawnej stolicy Persji. Wizyta w meczecie Nasira ol-Molka, nazywanym Różowym Meczetem. Zbudowany w XIX w., olśniewa wspaniałą architekturą i detalami zdobienia. Zwiedzanie miasta: Twierdza Karim Khan, jedna z najlepiej zachowanych budowli z czasów panowania dynastii Zandów. Czas wolny na bazarze Vakil, założonym w XVIII w., jednym z najstarszych w Iranie, który do dziś jest otwarty dla kupujących. Przy wejściu na bazar znajduje się interesujący XVIII-wieczny meczet – Vakil. Wizyta w Eram, typowym perskim ogrodzie, wpisanym na listę UNESCO. Na jego terenie znajduje się Qavam House – niezwykle zdobiona posiadłość bogatej rodziny kupieckiej, reprezentująca architekturę charakterystyczną dla XIX w. w tym rejonie. Wizyta w Mauzoleum Hafiza – najsłynniejszego irańskiego poety. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. PERSEPOLIS – NAGHSZ-E-ROSTAM – PASARGADY (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Przejazd do PERSEPOLIS, starożytnej stolicy Persji, założonej przez Dariusza Wielkiego w VI w. p.n.e., zniszczonej prawdopodobnie przez Aleksandra Wielkiego. Zwiedzanie ruin: Brama Wszystkich Ludów, Sala Stu Kolumn, pozostałości po haremie. Dopełnieniem zwiedzania Persepolis jest wspaniały widok na ruiny ze wzgórza, gdzie znajdują się groby dawnych królów Persji. Przejazd do NAGHSZ-E-ROSTAM, doliny w górach Zagros. Zwiedzanie nekropolii z wykutymi w skale monumentalnymi grobowcami, uważanymi za miejsce spoczynku perskich królów z dynastii Achemenidów: Dariusza I Wielkiego, Kserkesa I, Artakserkesa i Dariusza II. Przejazd do PASARGADY – stolicy koronacyjnej, gdzie znajduje się grób założyciela imperium perskiego Cyrusa Wielkiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. SARVESTAN – NEJRIZ (trasa: ok. 580 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na południowy wschód. Zwiedzanie Pałacu Sasanidów w SARVESTANIE, zbudowanego w V w. Nazwa ”pałac” może być myląca, gdyż funkcja budynku nie jest w pełni poznana. Przejazd w kierunku miejscowości Kerman. Po drodze postój w NEJRIZ. Czas wolny na zdjęcia przy jednym z najstarszych meczetów w Iranie. Meczet Jame-e Kabir pełnił też kiedyś funkcję świątyni ognia. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. MAHAN – RAYEN – KERMAN (trasa: ok. 220 km)
Śniadanie. Przejazd do MAHAN. Spacer po wpisanym na listę UNESCO ogrodzie Shahzade z wodnymi kaskadami, pełnym drzew i kwiatów. Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie mauzoleum wielkiego mistyka i derwisza Szacha Nematollaha. W skład mauzoleum wchodzi kilka budynków z basenami, dziedzińcami, muzeum i sanktuarium, w którym znajduje się grób szacha. Przejazd do RAYEN. Zwiedzanie Zamku Rayen, położonego na dawnym szlaku handlowym. Przejazd do KERMAN. Czas wolny na starym bazarze zachwycającym swoją architekturą i kolorowymi stoiskami z pachnącymi przyprawami. W okolicy bazaru znajduje się kompleks Gandżalichan, w skład którego wchodzą m.in. meczet i stare łaźnie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. ZEIN-O-DIN – JAZD (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice ZEIN-O-DIN. Zwiedzanie karawanseraju na Jedwabnym Szlaku – unikatowego zajazdu zbudowanego na planie koła, miejsca spotkań karawan podróżujących przez dawną Persję. Przejazd do JAZD. Spacer po wpisanym na listę UNESCO ogrodzie Dowlat Abad, z kanałami wodnymi, fontannami, stawami i wypielęgnowaną zielenią. W centralnym punkcie ogrodu znajduje się najwyższa wieża wiatrów w Iranie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. JAZD (trasa: ok. 340 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie JAZD, którego zabytki są wpisane na listę UNESCO. Świątynia Ognia, to główny ośrodek zoroastryzmu w Iranie. Płonie tu wieczny ogień, podtrzymywany bez przerwy od ponad 1500 lat. Spacer po Fahadan, najstarszej dzielnicy Jazd, gdzie w przeszłości mieszkali przedstawiciele wyższych klas. Zwiedzanie Meczetu Piątkowego, z dwoma najwyższymi w Iranie minaretami. Przejazd do hotelu w okolicy Isfahanu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. ISFAHAN (trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Zwiedzanie ISFAHANU, o którym w Iranie mówi się, że jest połową świata. Znajdują się tu bowiem jedne z najciekawszych zabytków Iranu, a mieszkańcy prowadzą bogate życie nocne. Miasto słynie również z pięknych kobiet. Zwiedzanie rozpoczyna się od placu Imama, wpisanego na listę UNESCO, jednego z największych placów miejskich na świecie. W jego sąsiedztwie znajdują się Meczet Szejka Lotfollaha, Meczet Imama i pałac Ali Kapu. Wizyta na Wielkim Bazarze o znaczeniu historycznym. Po południu zwiedzanie Pałacu Czterdziestu Kolumn, zbudowanego w poł. XVII w. za panowania Abbasa II. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. KASZAN – KOM (trasa: ok. 480 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KASZAN, miasta – oazy. Zwiedzanie kupieckiej rezydencji Tabatati House. Wizyta w Fin Garden – historycznym perskim ogrodzie zajmującym powierzchnię ok. 2,5 hektara, wpisanym na listę UNESCO. Przejazd do KOM – świętego miasta szyitów. Zwiedzanie najważniejszego w regionie zespołu świątyń. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia przed i wewnątrz sanktuarium Fatimy, siostry Imama Ali ibn Musa Rida. Przejazd do Teheranu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. TEHERAN (trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Zwiedzanie TEHERANU, stolicy i największego miasta Iranu. Wizyta w kompleksie Pałacowym Golestan w historycznej części miasta, wpisanym na listę UNESCO. Kompleks jest przykładem architektonicznych i artystycznych osiągnięć epoki Qajar, w tym wprowadzenia europejskich motywów i stylów do sztuk perskich. Golestan był nie tylko siedzibą władców Qajari, ale także centrum produkcji artystycznej w XIX w. Wizyta w Muzeum Narodowym Iranu. Zwiedzanie części archeologicznej. Krótki przejazd i wizyta w Muzeum Klejnotów Koronnych. Wśród licznie zgromadzonych eksponatów podziwiać można między innymi bogato zdobione korony królów, nieoszlifowane klejnoty i cenną broń białą. Przejazd w okolice Milad Tower, szóstej pod względem wysokości wieży na świecie. Wjazd na platformę widokową, z której można podziwiać panoramę stolicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w hotelach****; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 9 kolacji • przeloty: Warszawa-Sziraz, Teheran-Warszawa • przejazd autokarem • bilety wstępów • opieka pilota • lokalni przewodnicy • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: napiwki: ok. 4 EUR/os./dzień.
 2. Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wizy do Iranu. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski (musi posiadać min. 2 wolne strony obok siebie), skan zdjęcia paszportowego w formacie JPG (biometryczne, w bardzo dobrej jakości), wypełniony formularz wniosku wizowego, potwierdzenie przelotu, ubezpieczenia i rezerwacji (dokumenty podróży wystawione przez B.P. ITAKA). Skany potrzebnych dokumentów należy przesłać co najmniej 10 dni przed planowanym wyjazdem na adres: wiza@itaka.pl. Opłata za pośrednictwo: 39 PLN. Opłata za wizę: 75 EUR (płatna na lotnisku w Iranie).
 3. Podczas zwiedzania Iranu obowiązuje odpowiedni strój: kobiety: osłonięte chustkami włosy oraz spodnie lub spódnice zasłaniające dekolt, ręce i nogi. Mężczyźni: zasłonięte ramiona i długie spodnie.

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Iran

Ogrody na Jedwabnym Szlaku

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
7 990 Pln
Oszczędzasz: 1 031 PLN
Dorosły
6 959pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 13 918 pln razem
Oszczędzasz 1 031 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter