phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
Wyniki Wyszukiwania Islandia, ziemia ognia i lodu

Atuty oferty

 • kąpiel w źródłach geotermalnych
 • niezwykłe lodowce, wulkany, gejzery i wodospady
 • spotkanie z nieokiełznaną przyrodą i niesamowite białe noce
 • Park Narodowy Thingvellir – miejsce narodzin narodu islandzkiego

Islandia, ziemia ognia i lodu Kod: KEFISLA

Trasa
7 439PLN
Dorośli: 2 śniadania Pt 11.09 – So 19.09.20 (9 dni)
Itaka
Islandia

Islandia, ziemia ognia i lodu

Kod: KEFISLA
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Keflavíku/Islandia. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ. REYKJAVÍK - P.N. THINGVELLIR - GULLFOS - GEYSIR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po REYKJAVÍKU, najdalej na północ wysuniętej stolicy świata, malowniczo położonej nad zatoką Faxaflói: jeziorko Tjörnin, u którego brzegu wznosi się nowoczesny ratusz; stare miasto z parlamentem, katedrą, operą, placem Austurvöllur. Nad miastem góruje masyw Esja (914 m n.p.m.). Przejazd trasą tzw. Złotego Kręgu do najważniejszych atrakcji przyrodniczych południowej Islandii. Przejazd do PARKU NARODOWEGO THINGVELLIR – miejsca narodzin narodu islandzkiego, krainy zgromadzeń średniowiecznego parlamentu. Park, najstarszy na wyspie, położony nad największym naturalnym jeziorem – Thingvellir, ze względu na swój unikalny ekosystem, niesamowity krajobraz i historyczne znaczenie, został wpisany na listę UNESCO. Leży on w miejscu zetknięcia płyt tektonicznych eurazjatyckiej i północnoamerykańskiej, co powoduje aktywność sejsmiczną i wulkaniczną. Przejazd nad „złoty wodospad” GULLFOSS, gdzie z 32 m woda spada w głębiny długiego na 2 km wąwozu „białej rzeki” Hvítá. Do spadających wód jednego z najwspanialszych wodospadów Europy można zbliżyć się na wyciągnięcie ręki i podziwiać piękne tęcze. Przejazd do regionu Haukadalur (Dolina Sokołów), gdzie znajduje się GEYSIR – ojciec wszystkich gejzerów, powstały w XIII w. Na terenie parku jest kilka gejzerów wyrzucających słup ogrzanej magmą wody i pary wodnej na wysokość 70 m. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. SELJALANDSFOSS - SKÓGAR - SKÓGAFOSS - MÝRDALSJÖKULL - DYRHÓLAEY - CZARNA PLAŻA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża do wodospadu SELJALANDSFOSS, słynnego nie tylko ze swojego 60-metrowego spadku, ale także z możliwości przejścia za jego kaskady i podziwiania ogromnej ściany wody z niecodziennej perspektywy. Przejazd do SKÓGAR, zwiedzanie najsłynniejszego islandzkiego Muzeum Folkloru, gdzie oprócz 6 tys. eksponatów znajdują się przykłady różnego rodzaju islandzkiego budownictwa wiejskiego. Spacer do wodospadu SKÓGAFOSS, gdzie według legendy za 60-metrową ścianą wody ukryty jest skarb wikingów. Przejazd wzdłuż pasma, gdzie znajduje się groźny wulkan Eyjafjallajökull. Wizyta w Thorvaldseyri, miejscu związanym z erupcją wulkanu w 2010 r i projekcja filmu. Przejazd wzdłuż lodowca MÝRDALSJÖKULL (596 km² lodu) z górującym śpiącym olbrzymem, najstarszym wulkanem na wyspie – Katla. Przejazd do najdalej wysuniętego na południe punktu Islandii – przylądka DYRHÓLAEY, skąd rozciąga się wyjątkowy krajobraz na lodowiec i wyłaniające się z morza bazaltowe iglice będące pozostałościami po wyspach wulkanicznych. Centralnym punktem półwyspu jest gigantyczny łuk z czarnej, zastygłej lawy, który prowadzi w głąb Oceanu Atlantyckiego. Spacer po zapierającej dech w piersiach CZARNEJ PLAŻY – najbardziej wysuniętym obszarze na południu Islandii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. P.N. SKAFTAFELL - VATNAJÖKULL - BREIDAMERKURSANDUR - JÖKULSÁRLÓN - ALMANNASKARD
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez ciągnącą się między lodowcem a Oceanem Atlantyckim Mýrdalssandur, równinę żwiru, strumieni i pól lawy, do PARKU NARODOWEGO SKAFTAFELL, który zachwyca ogromem i niezwykłością zjawisk przyrody. Podejście do ściany lodowca VATNAJÖKULL. W celu ochrony największego lodowca na świecie poza lądolodami Antarktyki i Grenlandii, połączono w 2008 r. obszar parków narodowych Skaftafell i Jökulsárgljúfur, tworząc Park Narodowy Vatnajökull, największy w Europie, obejmujący 12% powierzchni kraju. Przejazd piaszczystą pustynią BREIDAMERKURSANDUR do spektakularnej laguny lodowcowej JÖKULSÁRLÓN – jeziora z górami lodowymi, najczęściej fotografowanego cudu natury Islandii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po jeziorze wśród potężnych połyskujących bloków lodu, w scenerii z filmu z Jamesem Bondem „Die Another Day” czy „Tomb Raider”. Przejazd w góry ALMANNASKARD we Wschodnich Fiordach – jednego z najstarszych obszarów geologicznych na ziemi, gdzie można podziwiać twory skalne sprzed 20 mln lat i rzadkie okazy reniferów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. MÖÐRUDAL - P.N. JÖKULSÁRGLJÚFUR - DETTIFOSS - JEZIORO MÝVATN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez pustynię MÖÐRUDAL do PARKU NARODOWEGO JÖKULSÁRGLJÚFUR, gdzie w malowniczym kanionie znajduje się DETTIFOSS – wodospad o największej w Europie sile przepływu. Przejazd nad JEZIORO MÝVATN, gdzie występują najliczniejsze w całej Islandii kratery, gorące źródła, kociołki błotne oraz świeżo zastygłe pola lawy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. GOÐAFOSS - AKUREYRI - GLAUMBÆR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad „wodospad bogów” – GOÐAFOSS, gdzie wody rzeki Skjálfandafljót spadają z grzmotem w głębiny na samym środku płaskiego, skalistego terenu. Wodospad ma znaczenie historyczne: wraz z przyjęciem przez Islandię chrześcijaństwa przewodniczący Althingu, parlamentu islandzkiego, wrzucił do wód Goðafoss posągi pogańskich bożków. Spacer ulicami AKUREYRI – uważanego za stolicę północnej Islandii, położonego w głębi najdłuższego islandzkiego fiordu Eyjafjördur. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): obserwowanie wielorybów. Przejazd górskimi terenami nad wybrzeże, gdzie hoduje się islandzkie konie. Po drodze wizyta w GLAUMBÆR, gdzie znajduje się ciekawe osiedle domków pokrytych torfem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. DEILDARTUNGUHVER - REYKHOLT - BARNAFOSS - HRAUNFOSSAR - REYKJAVÍK - BŁĘKITNA LAGUNA
Śniadanie. Przejazd nad DEILDARTUNGUHVER – najpotężniejsze źródło termalne w Europie, które pompuje co sekundę 180 l wody o temperaturze bliskiej 100°C. Przejazd do wioski REYKHOLT, dawnego centrum polityczno-naukowego Islandii, gdzie mieszkał słynny islandzki poeta i polityk Snorri Sturluson. Przejazd w okolice Húsafell nad niezwykłe lawowe wodospady BARNAFOSS i HRAUNFOSSAR ze 100 imponującymi kaskadami przelewającymi się przez zakrzepłą lawę do wąwozu turkusowej rzeki Hvitá. Przejazd do hotelu w Reykjavíku, zakwaterowanie. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do kąpieliska BŁĘKITNA LAGUNA i kąpiel w najsłynniejszych źródłach geotermalnych Islandii, w których woda pochodzi z głębokości 2 tys. m i ma właściwości lecznicze i relaksacyjne. Intensywnie błękitna barwa wody silnie kontrastuje z polami lawy. Powrót do hotelu. Nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski

7 noclegów w hotelach klasy turystycznej i na farmach na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 85 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: Błękitna Laguna: ok. 85 EUR (możliwość wypożyczenia ręcznika: ok. 5 EUR); rejs po jeziorze lodowcowym Jökulsárlón: ok. 45 EUR; obserwowanie wielorybów: ok. 80 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. Wycieczka dostępna z wylotami z Katowic i Wrocławia (KEFISLA) oraz Warszawy (KEFISLW).

5.5 /6
99% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
Galeria regionu

Islandia

Islandia to wyspa marzeń dla miłośników przyrody: krystalicznie czyste powietrze, 10 000 wodospadów, lodowce, rzeki, jeziora, zatoki, fiordy, wulkany i gejzery. W lecie słońce świeci prawie 24 godziny na dobę, więc można bez końca podziwiać piękno przyrody.
Położenie na mapie Trasa

Reykjavík • Park Narodowy Thingvellir • Gullfoss • Geysir • Seljalandsfoss • Skógar • Skógafoss • Mýrdalsjökull • Dyrhólaey • Czarna Plaża • Park Narodowy Skaftafell • Vatnajökull • Breidamerkursandur • Jökulsárlón • Almannaskard • Möðrudal • Park Narodowy Jökulsárgljúfur • Dettifoss • Jezioro Mývatn • Goðafoss • Akureyri • Glaumbær • Deildartunguhver • Reykholt • Barnafoss • Hraunfossar • Reykjavík • Błękitna Laguna

Islandia to wyspa marzeń dla pasjonatów natury: krystalicznie czyste powietrze, 10 tys. dudniących wodospadów, lodowce, rzeki, jeziora, zatoki, fiordy, wulkany i niebiańskie gejzery. To również raj dla miłośników zwierząt: na klifach i wysepkach gromadzą się kolorowe maskonury, głuptaki i rybitwy. Porośnięte mchem, trawą i porostami wielkie połacie kraju to miejsce wypasu owiec i długowłosych koni islandzkich, a w okalających wyspę wodach żyje wiele gatunków ssaków morskich: wieloryby, orki, delfiny i foki. W lecie słońce świeci prawie 24 godziny na dobę, więc można bez końca podziwiać urodę nieokiełznanej przyrody. Na trasie najpiękniejsze krajobrazy, Geysir – od którego pochodzi nazwa „gejzer”, słynne jeziora lodowcowe, fantastyczne wodospady i parki narodowe z endemiczną roślinnością i dzikimi zwierzętami niespotykanymi nigdzie indziej na świecie. Islandia urzeka nie tylko cudami natury, ale także ciekawymi zwyczajami i życzliwością mieszkańców. Ziemia wikingów, uwieczniona w tysiącach sag, pozwoli doświadczyć wszystkich żywiołów: ziemi, powietrza, wody i ognia. Łączna trasa w Islandii: ok. 1900 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Keflavíku/Islandia. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
2. DZIEŃ. REYKJAVÍK - P.N. THINGVELLIR - GULLFOS - GEYSIR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po REYKJAVÍKU, najdalej na północ wysuniętej stolicy świata, malowniczo położonej nad zatoką Faxaflói: jeziorko Tjörnin, u którego brzegu wznosi się nowoczesny ratusz; stare miasto z parlamentem, katedrą, operą, placem Austurvöllur. Nad miastem góruje masyw Esja (914 m n.p.m.). Przejazd trasą tzw. Złotego Kręgu do najważniejszych atrakcji przyrodniczych południowej Islandii. Przejazd do PARKU NARODOWEGO THINGVELLIR – miejsca narodzin narodu islandzkiego, krainy zgromadzeń średniowiecznego parlamentu. Park, najstarszy na wyspie, położony nad największym naturalnym jeziorem – Thingvellir, ze względu na swój unikalny ekosystem, niesamowity krajobraz i historyczne znaczenie, został wpisany na listę UNESCO. Leży on w miejscu zetknięcia płyt tektonicznych eurazjatyckiej i północnoamerykańskiej, co powoduje aktywność sejsmiczną i wulkaniczną. Przejazd nad „złoty wodospad” GULLFOSS, gdzie z 32 m woda spada w głębiny długiego na 2 km wąwozu „białej rzeki” Hvítá. Do spadających wód jednego z najwspanialszych wodospadów Europy można zbliżyć się na wyciągnięcie ręki i podziwiać piękne tęcze. Przejazd do regionu Haukadalur (Dolina Sokołów), gdzie znajduje się GEYSIR – ojciec wszystkich gejzerów, powstały w XIII w. Na terenie parku jest kilka gejzerów wyrzucających słup ogrzanej magmą wody i pary wodnej na wysokość 70 m. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ. SELJALANDSFOSS - SKÓGAR - SKÓGAFOSS - MÝRDALSJÖKULL - DYRHÓLAEY - CZARNA PLAŻA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża do wodospadu SELJALANDSFOSS, słynnego nie tylko ze swojego 60-metrowego spadku, ale także z możliwości przejścia za jego kaskady i podziwiania ogromnej ściany wody z niecodziennej perspektywy. Przejazd do SKÓGAR, zwiedzanie najsłynniejszego islandzkiego Muzeum Folkloru, gdzie oprócz 6 tys. eksponatów znajdują się przykłady różnego rodzaju islandzkiego budownictwa wiejskiego. Spacer do wodospadu SKÓGAFOSS, gdzie według legendy za 60-metrową ścianą wody ukryty jest skarb wikingów. Przejazd wzdłuż pasma, gdzie znajduje się groźny wulkan Eyjafjallajökull. Wizyta w Thorvaldseyri, miejscu związanym z erupcją wulkanu w 2010 r i projekcja filmu. Przejazd wzdłuż lodowca MÝRDALSJÖKULL (596 km² lodu) z górującym śpiącym olbrzymem, najstarszym wulkanem na wyspie – Katla. Przejazd do najdalej wysuniętego na południe punktu Islandii – przylądka DYRHÓLAEY, skąd rozciąga się wyjątkowy krajobraz na lodowiec i wyłaniające się z morza bazaltowe iglice będące pozostałościami po wyspach wulkanicznych. Centralnym punktem półwyspu jest gigantyczny łuk z czarnej, zastygłej lawy, który prowadzi w głąb Oceanu Atlantyckiego. Spacer po zapierającej dech w piersiach CZARNEJ PLAŻY – najbardziej wysuniętym obszarze na południu Islandii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ. P.N. SKAFTAFELL - VATNAJÖKULL - BREIDAMERKURSANDUR - JÖKULSÁRLÓN - ALMANNASKARD
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez ciągnącą się między lodowcem a Oceanem Atlantyckim Mýrdalssandur, równinę żwiru, strumieni i pól lawy, do PARKU NARODOWEGO SKAFTAFELL, który zachwyca ogromem i niezwykłością zjawisk przyrody. Podejście do ściany lodowca VATNAJÖKULL. W celu ochrony największego lodowca na świecie poza lądolodami Antarktyki i Grenlandii, połączono w 2008 r. obszar parków narodowych Skaftafell i Jökulsárgljúfur, tworząc Park Narodowy Vatnajökull, największy w Europie, obejmujący 12% powierzchni kraju. Przejazd piaszczystą pustynią BREIDAMERKURSANDUR do spektakularnej laguny lodowcowej JÖKULSÁRLÓN – jeziora z górami lodowymi, najczęściej fotografowanego cudu natury Islandii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po jeziorze wśród potężnych połyskujących bloków lodu, w scenerii z filmu z Jamesem Bondem „Die Another Day” czy „Tomb Raider”. Przejazd w góry ALMANNASKARD we Wschodnich Fiordach – jednego z najstarszych obszarów geologicznych na ziemi, gdzie można podziwiać twory skalne sprzed 20 mln lat i rzadkie okazy reniferów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ. MÖÐRUDAL - P.N. JÖKULSÁRGLJÚFUR - DETTIFOSS - JEZIORO MÝVATN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez pustynię MÖÐRUDAL do PARKU NARODOWEGO JÖKULSÁRGLJÚFUR, gdzie w malowniczym kanionie znajduje się DETTIFOSS – wodospad o największej w Europie sile przepływu. Przejazd nad JEZIORO MÝVATN, gdzie występują najliczniejsze w całej Islandii kratery, gorące źródła, kociołki błotne oraz świeżo zastygłe pola lawy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
6. DZIEŃ. GOÐAFOSS - AKUREYRI - GLAUMBÆR
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad „wodospad bogów” – GOÐAFOSS, gdzie wody rzeki Skjálfandafljót spadają z grzmotem w głębiny na samym środku płaskiego, skalistego terenu. Wodospad ma znaczenie historyczne: wraz z przyjęciem przez Islandię chrześcijaństwa przewodniczący Althingu, parlamentu islandzkiego, wrzucił do wód Goðafoss posągi pogańskich bożków. Spacer ulicami AKUREYRI – uważanego za stolicę północnej Islandii, położonego w głębi najdłuższego islandzkiego fiordu Eyjafjördur. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): obserwowanie wielorybów. Przejazd górskimi terenami nad wybrzeże, gdzie hoduje się islandzkie konie. Po drodze wizyta w GLAUMBÆR, gdzie znajduje się ciekawe osiedle domków pokrytych torfem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
7. DZIEŃ. DEILDARTUNGUHVER - REYKHOLT - BARNAFOSS - HRAUNFOSSAR - REYKJAVÍK - BŁĘKITNA LAGUNA
Śniadanie. Przejazd nad DEILDARTUNGUHVER – najpotężniejsze źródło termalne w Europie, które pompuje co sekundę 180 l wody o temperaturze bliskiej 100°C. Przejazd do wioski REYKHOLT, dawnego centrum polityczno-naukowego Islandii, gdzie mieszkał słynny islandzki poeta i polityk Snorri Sturluson. Przejazd w okolice Húsafell nad niezwykłe lawowe wodospady BARNAFOSS i HRAUNFOSSAR ze 100 imponującymi kaskadami przelewającymi się przez zakrzepłą lawę do wąwozu turkusowej rzeki Hvitá. Przejazd do hotelu w Reykjavíku, zakwaterowanie. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do kąpieliska BŁĘKITNA LAGUNA i kąpiel w najsłynniejszych źródłach geotermalnych Islandii, w których woda pochodzi z głębokości 2 tys. m i ma właściwości lecznicze i relaksacyjne. Intensywnie błękitna barwa wody silnie kontrastuje z polami lawy. Powrót do hotelu. Nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej i na farmach na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 85 EUR.
 2. Opłaty fakultatywne: Błękitna Laguna: ok. 85 EUR (możliwość wypożyczenia ręcznika: ok. 5 EUR); rejs po jeziorze lodowcowym Jökulsárlón: ok. 45 EUR; obserwowanie wielorybów: ok. 80 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. Wycieczka dostępna z wylotami z Katowic i Wrocławia (KEFISLA) oraz Warszawy (KEFISLW).
Położenie na mapie
Opinie klientów (255)

Ocena ogólna

5.5/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
99%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.5
 • 5.6
 • 4.6
 • 5.2
 • 5.3
 • 5.0

Pokaż recenzje od:

6/6
31-40 lat, sam/a wrzesień 2019
Bardzo dobra wycieczka. Jestem bardzo zadowolony. Świetna wycieczka rozwiń
Bardzo dobra wycieczka. Jestem bardzo zadowolony. Świetna wycieczka
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Bardzo sympatyczna wycieczka. Miała tylko jedną wadę, hotel w Rejkiawiku to nieporozumienie. Przez 30 lat podróżowania udało mi się zaledwie raz spotkać tak ciasne pokoje, gdzie nie było miejsca (...) rozwiń
Bardzo sympatyczna wycieczka. Miała tylko jedną wadę, hotel w Rejkiawiku to nieporozumienie. Przez 30 lat podróżowania udało mi się zaledwie raz spotkać tak ciasne pokoje, gdzie nie było miejsca na walizki a do łóżka trzeba było iść bokiem wciągając brzuch i jednocześnie uważając aby nie uszkodzić przy podłodze cienkich rurek służących do zasilania grzejnika. Trudno znaleźć coś, oprócz wspomnianego hotelu, do czego można mieć zastrzeżenia w organizacji wycieczki. Kraj zupełnie inny niż wszystkie, warto jest go odwiedzić.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a wrzesień 2019
Program bardzo ciekawy, pokazujący wszystkie najważniejsze atrakcje Islandii. Mimo czasami niesprzyjającej pogody można było wszystko zwiedzić i zobaczyć. Panu Damianowi - naszemu pilotowi (...) rozwiń
Program bardzo ciekawy, pokazujący wszystkie najważniejsze atrakcje Islandii. Mimo czasami niesprzyjającej pogody można było wszystko zwiedzić i zobaczyć. Panu Damianowi - naszemu pilotowi należą się wielkie brawa za wiedzę, sagi, legendy, podania i różne anegdoty o mieszkańcach, poczucie humoru i olbrzymi profesjonalizm. Zawsze podpowiadał gdzie można coś zjeść, zrobić drobne zakupy żywnościowe bo kolejny nocleg będzie na odludziu. Zawsze wiedzieliśmy ile czasu spędzimy w autokarze. Podróżowanie z bardzo profesjonalnie podchodzącym do swoich obowiązków panem Damianem potrafiło wynagrodzić wszystkie niedogodności. A wielka niedogodność to Hotel Cabin - mikroskopijne pokoje, gdzie łóżko zajmowało cały pokój, brak czajnika, suszarki do włosów i bardzo marnych śniadań. Inne hotele zaskakiwały ale bardzo miło: duże przestronne pokoje, bez żadnych braków i pyszne śniadania. Autokar bardzo wygodny, Pan kierowca pomocny, miły i bardzo profesjonalnie podchodzący do swojej pracy pomimo czasami trudnych warunków atmosferycznych: bardzo silnego wiatru, opadów i zasypanej śniegiem drogi. Gdyby Itaka organizowała jeszcze Islandię z przejazdem przez Interior i z przelotami na Grenlandię to byłoby super. Wspaniały wyjazd, wszystko co najciekawsze pokazane, bardzo profesjonalny pan Kierowca, wspaniały PAN DAMIAN - pilot. Trochę słabszy tylko przelot, bo w trakcie ponad 4 godzinnego lotu nie podają nawet wody. Wycieczkę polecam!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Ani przez chwilę nie żałowałam wybory firmy i kierunku. Wspaniały i piękny kraj z zaangażowaniem pokazany przez oczytanego i troskliwego przewodnika. Żal wyjeżdżać. rozwiń
Ani przez chwilę nie żałowałam wybory firmy i kierunku. Wspaniały i piękny kraj z zaangażowaniem pokazany przez oczytanego i troskliwego przewodnika. Żal wyjeżdżać.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Bardzo nam się podobała wycieczka z wyjątkiem ciasnego pokoju w hotelu Cabin gdzie był problem z poruszaniem się i rozłożeniem walizek. W tym hotelu są większe pokoje i należy to uwzględnić (...) rozwiń
Bardzo nam się podobała wycieczka z wyjątkiem ciasnego pokoju w hotelu Cabin gdzie był problem z poruszaniem się i rozłożeniem walizek. W tym hotelu są większe pokoje i należy to uwzględnić przy następnym planowaniu lub wybrać inny hotel jest ich bardzo dużo.
 • 6
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Świetny, bardzo spójny wyjazd. Wszystko dopięte na ostatni guzik, program napięty, brak czasu na nudę. Pilot Damian posiada arcywysokie kompetencje merytoryczne i społeczne. rozwiń
Świetny, bardzo spójny wyjazd. Wszystko dopięte na ostatni guzik, program napięty, brak czasu na nudę. Pilot Damian posiada arcywysokie kompetencje merytoryczne i społeczne.
 • 5
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Ciekawa Inna Pozytywna. Dobra , brak obiadokolacji można wprowadzić . Za 1990 koron w Hotelu można dobrze zjeść rozwiń
Ciekawa Inna Pozytywna. Dobra , brak obiadokolacji można wprowadzić . Za 1990 koron w Hotelu można dobrze zjeść
 • 5
 • 4
 • 4
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką wrzesień 2019
Witam Wycieczka była bajeczna, krajobrazy, gejzery, wodospady, pogoda również nam dopisała i cudowny pilot Pan Damian. Pan Damian miał bardzo dużo wiedzy, którą dzielił się w sposób (...) rozwiń
Witam Wycieczka była bajeczna, krajobrazy, gejzery, wodospady, pogoda również nam dopisała i cudowny pilot Pan Damian. Pan Damian miał bardzo dużo wiedzy, którą dzielił się w sposób rewelacyjny, z nutką dowcipu. Hotele ładne i ze wszystkimi wygodami, niektóre na pustkowiu. Śniadania smaczne i wystarczające, urozmaicone. Jestem bardzo szczęśliwa że mogłam być i wszystko sobaczyć.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, sam/a sierpień 2019
Fantastyczna wycieczka. Program, organizacja, atmosfera w grupie jak najbardziej sprzyjające wypoczynkowi. Atrakcja za atrakcją, aż ciężko nadążyć - ale nie odczuwa się zmęczenia. Trasa godna (...) rozwiń
Fantastyczna wycieczka. Program, organizacja, atmosfera w grupie jak najbardziej sprzyjające wypoczynkowi. Atrakcja za atrakcją, aż ciężko nadążyć - ale nie odczuwa się zmęczenia. Trasa godna polecenia tym którzy różnorodność krajobrazu przekładają nad wypoczynek typu „all inclusive”. Wycieczka godna polecenia!
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Bardzo ciekawy program pokazujący Islandię - krainę ognia (wulkany, gejzery, fumarole) i lodu (fantastyczne lodowce i jezioro z górami lodowymi). Świetny przewodnik - Pan Jędrzej z dużą (...) rozwiń
Bardzo ciekawy program pokazujący Islandię - krainę ognia (wulkany, gejzery, fumarole) i lodu (fantastyczne lodowce i jezioro z górami lodowymi). Świetny przewodnik - Pan Jędrzej z dużą wiedzą o kraju. Przyzwoite hotele, dobre śniadania, komfortowy autokar na trasie wycieczki . Ogólnie wycieczka warta polecenia. Bardzo ciekawa wycieczka. Polecam wszystkim, którzy nie boją się wiatru znad Morza Grenlandzkiego ;-)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka atrakcyjna, kraj odmienny od innych, ciekawy. Program imprezy dobrze zaplanowany, baza hotelowa jak na tamtejsze warunki przyzwoita, ceny wysokie. Przewodniczka (pani Marta) dobrze (...) rozwiń
Wycieczka atrakcyjna, kraj odmienny od innych, ciekawy. Program imprezy dobrze zaplanowany, baza hotelowa jak na tamtejsze warunki przyzwoita, ceny wysokie. Przewodniczka (pani Marta) dobrze zorientowana w realiach, trochę za mało stanowcza. Przewodnik nie może co chwila pytać "czy chcecie pół godziny wolnego, czy więcej ?" Grupa dość zdyscyplinowana, bezkonfliktowa. Pobyt oceniam jako udany. Impreza udana, program wyczerpuje wszystkie atrakcyjne miejsca, baza hotelowa dobra (trudny teren, mały wybór), brak wyżywienia uciążliwy, przewodnik - pilot merytorycznie dobrze przygotowany, pomocny. Ogólna ocena dobra.
 • 6
 • 4
 • 2
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wspaniałe miejsce do zwiedzenia i wypoczynku . Doskonały pilot :kulturalny ,kompetentny ,zorientowany na jakość podróży i nastawiony do KAŻDEGO z uczestników z należytym szacunkiem . Pani (...) rozwiń
Wspaniałe miejsce do zwiedzenia i wypoczynku . Doskonały pilot :kulturalny ,kompetentny ,zorientowany na jakość podróży i nastawiony do KAŻDEGO z uczestników z należytym szacunkiem . Pani przewodnik potrafiła świetnie opowiadać o regionie ,historii i prezentowanych miejscach ,doskonale dopasowując czas do proponowanego miejsca . Potrafiła zarówno zorganizować jak i zdyscyplinować z humorem grupę do wspólnej podróży .Dawała cenne wskazówki na co zwrócić uwagę co kupic jako pamiątkę ,służyła pomocą w sytuacjach trudnych i osobistych każdemu który takiej pomocy potrzebował . Udoskonalenia ze strony organizatora wymaga kontrola jakości proponowanego noclegu . Brak w pokojach suszarek ,czy czajników zwłaszcza w miejscach oddalonych od zabudowań czy restauracji (gdzie nie można było zamówić posiłku ) był dość dużym dyskomfortem . Ostatni nocleg w Reyklawiku to pokój dwuosobowy o bardzo małej powierzchni w którym ciężko było spakować walizki do podróży . On był zdziwieniem i zniesmaczeniem większości uczestników . Pejzaże i PANI PRZEWDONIK zrekompensowała niedociągnięcia organizatora , Ogólnie za wycieczkę dziękujemy i pozdrawiamy
 • 5
 • 3
 • 1
 • 4
 • 5
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka przeciętna,oczekiwałem więcej. rozwiń
Wycieczka przeciętna,oczekiwałem więcej.
 • 4
 • 3
 • 2
 • 3
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Organizacja perfekcyjna. Przy tak dużej grupie było to prawie niezauważalne. P. Damian - przewodnik - człowiek legenda - znajomość Islandii doskonała , kopalnia wiedzy, jednocześnie potrafił (...) rozwiń
Organizacja perfekcyjna. Przy tak dużej grupie było to prawie niezauważalne. P. Damian - przewodnik - człowiek legenda - znajomość Islandii doskonała , kopalnia wiedzy, jednocześnie potrafił utrzymać grupę w ryzach i podtrzymać dobry nastrój. Hotele jak na Islandię doskonałe (mało kto zdaje sobie sprawę że baza jest tam naprawdę słaba, droga i zajęta już pół roku wcześniej) stąd hotelami bylem przyjemnie zaskoczony. Narzekać mógł ktoś kto nie rozumie że to nie Kanary:-) - a byli tacy w grupie niestety. Za tą cenę nie dałoby się samemu tyle uzyskać - jest to jeden z najdroższych krajów w Europie. Program dostosowany do grypy autokarowej, stąd konieczność pominięcia kilku atrakcji w głębi lądu ale program i tak był szczelnie wypełniony. I dobrze dobrany. Jedynym zgrzytem było niezabranie (celowe ! jak się okazało) przez Wizza około 10 bagaży z grupy , dostarczyli dopiero po 5 dniach. Stąd kurtkę, ciepłe buty lepiej zabrać w podręcznym bo można mieć spory stres i kłopot. Pogoda - od 4 C do 16 C stąd warto brać bardzo ciepłe ubranie , szalik, rękawiczki, czapka itp. Częsty krótki mocny deszcze. Widoki rewelacyjne ale to już warto doczytać w przewodniku. Ogólnie wycieczka naprawdę dobrze zrobiona , jeszcze raz podziękowania dla p. Damiana.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka naprawdę ciekawa- wyjątkowe krajobrazy i zjawiska przyrody.Dobra organizacja i kompetentny pilot. Wycieczka nie dla każdego ze względu na nieprzewidywalną pogodę która potrafi być (...) rozwiń
Wycieczka naprawdę ciekawa- wyjątkowe krajobrazy i zjawiska przyrody.Dobra organizacja i kompetentny pilot. Wycieczka nie dla każdego ze względu na nieprzewidywalną pogodę która potrafi być męcząca.Jednak piękno Islandii kompensuje te niedogoności. Plusy to program pokazujący piękno całej wyspy. Dobra organizacja i bardzo kompetentny pilot, duża wiedza i sprawność. Niezbyt dobry przelot- linie Wizzair są niepunktualne i gubią bagaże.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Godna polecenia wyprawa. Każdy dzień zapewnia niesamowite wrażenia, jedyne w swoim rodzaju i niezapomniane . Trzeba to zobaczyć na własne oczy i poczuć: wulkany, gejzery, pola lawy, gorące (...) rozwiń
Godna polecenia wyprawa. Każdy dzień zapewnia niesamowite wrażenia, jedyne w swoim rodzaju i niezapomniane . Trzeba to zobaczyć na własne oczy i poczuć: wulkany, gejzery, pola lawy, gorące źródła, zapach siarki i ciepło oparów... Słowa i zdjęcia to zdecydowanie za mało. Tylko rejs na wieloryby nie doszedł do skutku z powodu silnego wiatru- został odwołany. Pilot, pan Damian Pisarski, wypełnił ten dzień w zastępstwie czym innym, bardzo interesującym. Całość wycieczki ode mnie i męża otrzymuje najwyższą ocenę. Co do opieki pilota: to wymaga osobnego opisu. Pan Damian Pisarski jest świetnym fachowcem. Opóźnionym bagażem 6 osób (w tym moim) zajął się sprawnie i efektywnie, najlepiej jak mógł. Muszę dodatkowo specjalnie Mu podziękować, za szczególną życzliwość i skuteczną pomoc w moim kłopocie z lekami, które miałam w bagażu. Z pomocą kierowcy (pana Andrzeja) wyratował mnie z poważnej opresji - specjalne DZIĘKUJĘ raz jeszcze :) Sympatyczny, uprzejmy, kontaktowy, z poczuciem humoru - ideał pilota. Znakomicie przygotowany logistycznie z wielką znajomością rzeczy organizował każdy dzień tak, że nie mieliśmy problemu ani z orientacją, co i gdzie mamy do zobaczenia, ani ze skorzystaniem z posiłków po drodze, sklepów lub toalet (łącznie z informacją gdzie jakie są ceny). Czasu mieliśmy na wszystko wystarczająco i każdy zadowolony wracał do autokaru. Dodać należy, że grupa wielce zdyscyplinowana stawiała się punktualnie za każdym razem. Pilot wręcz zasypał nas informacjami o Islandii, ma ogromną wiedzę i to dość szczegółową, w jego opowiadaniu było mnóstwo ciekawostek od historii, języka, geologii, gospodarki po zwyczaje, sagi i wierzenia. Wspaniała polszczyzna i dykcja, słuchanie Go było ogromną przyjemnością. Nawet zmęczeni nie mogliśmy przymknąć na chwilę oczu, aby się zdrzemnąć, bo szkoda było każdego słowa :). Cóż więcej, chyba o niczym nie zapomniałam... Dla mnie i męża wad nie było. Ta wycieczka na rocznicę 30-lecia małżeństwa okazała strzałem w dziesiątkę :).
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2019
Wycieczka udana choć w 2 giej części trochę mało atrakcji. I nie udała się wyprawa na wieloryby. rozwiń
Wycieczka udana choć w 2 giej części trochę mało atrakcji. I nie udała się wyprawa na wieloryby.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Ciekawa, bardzo dobra wycieczka. Proponowałabym tylko aby pracownicy biura na pytanie czy serwowane śniadania w hotelach są kontynentalne czy w formie bufetu potrafili na nie odpowiedzieć. To (...) rozwiń
Ciekawa, bardzo dobra wycieczka. Proponowałabym tylko aby pracownicy biura na pytanie czy serwowane śniadania w hotelach są kontynentalne czy w formie bufetu potrafili na nie odpowiedzieć. To przecież można sprawdzić. Brakowało mi jednak obiadokolacji. Wiem że cena wyjazdu byłaby podniesiona, ale czy aż tak bardzo dużo?
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Warto zobaczyć tę wyspę. Wycieczka dała okazję zobaczenia głównych atrakcji Islandia. Pogoda dopisała. Deszcz był ale nie za dużo. Szczególne podziękowania dla przewodnika pana Damiana za (...) rozwiń
Warto zobaczyć tę wyspę. Wycieczka dała okazję zobaczenia głównych atrakcji Islandia. Pogoda dopisała. Deszcz był ale nie za dużo. Szczególne podziękowania dla przewodnika pana Damiana za całokształt: informacje, humor i organizację.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
ISLANDIA,ziemia ognia i lodu to jak najbardziej trafna nazwa wycieczki. Trasa świetna, umożliwiająca poznanie nie tylko pasjonujących, niesamowitych krajobrazów, ale także życia mieszkańców na (...) rozwiń
ISLANDIA,ziemia ognia i lodu to jak najbardziej trafna nazwa wycieczki. Trasa świetna, umożliwiająca poznanie nie tylko pasjonujących, niesamowitych krajobrazów, ale także życia mieszkańców na tym skrawku Europy pod kołem podbiegunowym. Wyjazd bardzo udany, choć trudny z powodu braku zagwarantowanych posiłków w ciągu dnia, a szczególnie po przyjeździe do hotelu. Dzięki sprawności i doskonałym informacjom pilota - Damiana, gdzie i kiedy będzie można coś zjeść w drodze lub kupić na kolację, czy iść do restauracji. Wszystko w zależności od zasobności portfela, bo ceny słone jak islandzkie ryby. Dzięki Damianowi ogarnialiśmy temat jedzenia i innych spraw przyziemnych (toalety itp.). Pilot Damian - rewelacja (mam porównania z pilotami również z Itaki i innymi biurami podr.) - kopalnia różnorodnej wiedzy o Islandii, przekazywanej w interesujący sposób, empatia i zaangażowanie - wszystko, co powinno cechować pilota wycieczek objazdowych. BRAWO!!!
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a lipiec 2019
Organizacja dobra. Kraj absolutnie piękny, pełen ciszy, przestrzeni, lodu i zieleni. rozwiń
Organizacja dobra. Kraj absolutnie piękny, pełen ciszy, przestrzeni, lodu i zieleni.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Było super. Nie za mocno, nie za słabo , akurat. Fajnie dobrany program. Jednak to wszystko nic. Bez PANA DAMIANA (w podziękowaniu dużymi literami) nie ruszajcie się na (...) rozwiń
Było super. Nie za mocno, nie za słabo , akurat. Fajnie dobrany program. Jednak to wszystko nic. Bez PANA DAMIANA (w podziękowaniu dużymi literami) nie ruszajcie się na Islandię!!!!. Było super - jeszcze raz dzięki Panie Damianie. Zadowoleni z wycieczki byli nie tylko rodzinni seniorzy ale i synowie. Do zobaczenia wkrótce Itako .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką lipiec 2019
Świetnie zaplanowana i zrealizowana, można wczuć się w klimat wyspy i poznać jej tajemnice. Piękne krajobrazy, zapierające dech w piersiach i sprawiające, że czujesz się jak na innej planecie. (...) rozwiń
Świetnie zaplanowana i zrealizowana, można wczuć się w klimat wyspy i poznać jej tajemnice. Piękne krajobrazy, zapierające dech w piersiach i sprawiające, że czujesz się jak na innej planecie. Niezapomniane przeżycie.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a lipiec 2019
Ciekawa, program profesjonalnie zrealizowany. Wycieczka ciekawa, organizacja wyjazdu, w tym praca pilotki profesjonalna. Pogoda islandzka jedynym mankamentem wyjazdu :) rozwiń
Ciekawa, program profesjonalnie zrealizowany. Wycieczka ciekawa, organizacja wyjazdu, w tym praca pilotki profesjonalna. Pogoda islandzka jedynym mankamentem wyjazdu :)
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
—, z partnerem/ką lipiec 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Islandia

Islandia, ziemia ognia i lodu

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
9 039 Pln
Oszczędzasz: 1 600 PLN
Dorosły
7 439pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 14 878 pln razem
Oszczędzasz 1 600 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter