phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Tylko dla Ciebie – Mozaiki Jordanii

Atuty oferty

 • gwarantowane terminy
 • wyjazdy już od 2 osób
 • prywatne transfery i przejazdy samochodem z kierowcą
 • indywidualne zwiedzanie
 • jeep safari i nocleg na pustyni Wadi Rum
 • relaks nad Morzem Martwym
 • niesamowita Petra i rzymskie miasto Jerash

Tylko dla Ciebie – Mozaiki Jordanii Kod: AMMFITT

Trasa
PLN
Itaka
Jordania / Wycieczka Objazdowa Jordania

Tylko dla Ciebie – Mozaiki Jordanii

Kod: AMMFITT
5.3 /6
100% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
 • Program wycieczki/trasę
Opis

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz na Bezpieczne Wakacje

1. DZIEŃ.
Przelot do Ammanu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. JERASH – AJLUN – AMMAN (trasa: ok. 140 km)
Śniadanie. Przejazd do JERASH – zwanego Pompejami Wschodu. Zwiedzanie z przewodnikiem jednego z najlepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Spacer po mieście wzdłuż Cardo, głównej ulicy z czasów rzymskich, rozpocznie się od okazałego Łuku Triumfalnego Hadriana, następnie hipodrom, świątynia Zeusa, 2 rzymskie teatry oraz forum, Nimfeum, Łaźnie Zachodnie i Brama Północna. Wizyta w zamku AJLUN, który pełnił funkcję fortecy w okresie wojen krzyżowych. Zamek jest wspaniałym przykładem obronnej architektury islamu. Przejazd w okolice najwyższego wzgórza w stolicy Jordanii AMMANIE: cytadela, skąd roztacza się widok na stare miasto i teatr rzymski. Czas wolny na zakupy na starym suku. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. MADABA – GÓRA NEBO – MORZE MARTWE (trasa: ok. 70 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd Królewską Drogą, która służy wędrowcom już ponad 3 tyś. lat. Obecnie jest jedną z głównych dróg kraju, w której okolicy znajdują się najważniejsze zabytki. Przejazd do MADABY – miasta rozsławionego w okresie bizantyjskim jako jednego z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe mozaiki bizantyjskie w cerkwi św. Jerzego. Znajduje się tam Mapa z Madaby – mozaika z VI w. zbudowana z około 2 milionów elementów. Następnym punktem zwiedzania wokół starożytnej drogi jest GÓRA NEBO, która jest domniemanym miejscem śmierci Mojżesza. Przy dobrej widoczności można z niej zobaczyć Dolinę Jordanu, Morze Martwe, Jerycho i rzekę Jordan. Przejazd nad MORZE MARTWE, położone w najgłębszej depresji świata sięgającej ponad 400 m n.p.m. Będzie tu okazja do skorzystania z jedynej w swoim rodzaju kąpieli – ze względu na ogromne zasolenie (ok. 26%) wody morza wypychają pływającego na powierzchnię. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. KERAK – SHOUBAK – PETRA (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie jednego z najsłynniejszych zamków krzyżowców – KERAK, który wznosi się majestatycznie na wzgórzu, strzegąc wybrzeża Morza Martwego i doliny Al-Karak. Przejazd do punktu widokowego, skąd podziwiać można przepiękną panoramę zamku SHOUBAK, jednej z pierwszych fortyfikacji krzyżowców w Ziemi Świętej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. PETRA (trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do PETRY (w tym 3-godzinne zwiedzanie z przewodnikiem) – różowego miasta Nabatejczyków wykutego w skale ponad 2 tys. lat temu – najsłynniejszego zabytku Jordanii, który wpisany jest na listę UNESCO. Drogę do Petry, położonej na szlaku karawan między morzami Martwym i Czerwonym, pokonuje się wąskim wąwozem Siq. Możliwy przejazd konno. Na jego ścianach można podziwiać liczne płaskorzeźby, kapliczki oraz pozostałości po systemach doprowadzających wodę do miasta. Przy wyjściu z wąwozu oczom ukazuje się wspaniałe skalne miasto: skarbiec, katakumby królewskie, teatr rzymski, Brama Temenosa, skały Dżinów, pomnik Niszy, ulica Fasad, grobowce, Wielka Świątynia i Miejsce Ofiarne, czyli sceneria filmu "Indiana Jones i ostatnia krucjata". Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. AL BAJDA – WADI RUM (ok. 140 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do AL BAJDA, zwiedzanie z przewodnikiem stanowiska archeologicznego zwanego „Małą Petrą”, gdzie znajduje się kanion z wysokimi pionowymi skałami. Zbudowana przez Nabatejczyków w I w., jako przedmieścia Petry, odkryta dopiero w XX w. Przejazd do WADI RUM, unikatowego w skali światowej wąwozu wpisanego na listę UNESCO. Niezapomniane, trwające ok. 2 godz. safari samochodami terenowymi, wśród jednego z najpiękniejszych krajobrazów pustynnych świata, po pustyni zwanej Doliną Księżycową: źródła Lawrence, Kanion Khazali, czerwone wydmy, łuki skalne. Powstało tu wiele filmów, m.in. „Marsjanin” Ridleya Scotta. Niezapomniany zachód słońca i noc pod rozgwieżdżonym niebem na pustyni. Przejazd do obozu, zakwaterowanie w namiotach, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. AKABA (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do AKABY, miasta portowego nad Zatoką Akaba, nad Morzem Czerwonym, jedynego portu morskiego Jordanii. Czas wolny na plażowanie na miejskiej plaży i zakupy. Przejazd do Ammanu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i przelot do Polski.

7 noclegów: 6 w hotelach****: 2 w Petrze, 3 w Ammanie, 1 nad Morzem Martwym, 1 w obozie w namiotach na pustyni Wadi Rum; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • wiza • przelot • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem osobowym z kierowcą • przejazd samochodami terenowymi w Wadi Rum • anglojęzyczny przewodnik wg programu • całodobowa opieka anglojęzycznego rezydenta • opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 130 USD, zwyczajowe napiwki: ok. 10 USD/dzień.
 2. Obowiązkowa opłata za wykonanie testu po przylocie do Jordanii – na lotnisku w Ammanie: ok. 28 JOD (nie dotyczy dzieci poniżej 5. roku życia). Aktualne warunki wjazdu do Jordanii na stronie MSZ: www.gov.pl/web/dyplomacja/jordania.
 3. Przy zakładaniu rezerwacji wymagane jest podanie danych paszportowych, które są niezbędne do wyrobienia wizy do Jordanii
 4. Na czas kąpieli w Morzu Martwym zaleca się zabranie ręcznika i butów do wody.
 5. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Jordania

Bajkowa pustynna kraina, gdzie współczesność przeplata się z tradycją Orientu. Miejsce, gdzie łatwo zarówno o turecki kebab, jak i arabską harissę. Majestatyczna Petra – królowa pustyni, to stulecia zaklęte w kamieniu, który w zależności od pory dnia lśni wszystkimi odcieniami różu, czerwieni i fioletu.

Położenie na mapie Trasa

Jerash • Ajlun • Amman • Madaba • Góra Nebo • Morze Martwe • Kerak • Shoubak • Petra • Al Bajda • Wadi Rum • Akaba

Podróże prywatne z cyklu Tylko dla Ciebie to niezapomniane chwile, które przeżyjesz w gronie najbliższych osób, nawet już we dwoje. Na trasie pilot jest także Waszym osobistym doradcą, który dopasuje czas i szczegóły programu do Waszych życzeń i preferencji, a podczas realizacji programu samochód z kierowcą pozostaje do Waszej wyłącznej dyspozycji.
Nowość: dodatkowo zapewniamy także asystę polskojęzycznego konsultanta przez aplikację mobilną.

Bajkowa Jordania to piękno przyrody, potęga słynnej nastrojowej Petry i hipnotyzujące pustynne krajobrazy. To kraj gościnny, spokojny i jednocześnie nowoczesny. Współczesność przeplata się tu z tradycją Orientu. W programie niezapomniane jeep safari w Wadi Rum i nocleg na pustyni w beduińskich namiotach pod niebem z miliardem gwiazd, niezwykła Petra, Madaba i góra Nebo, kąpiel w Morzu Martwym z niezwykle słona wodą, która pozwala utrzymać się na wodzie bez ruchu. Kameralna atmosfera gwarantuje spokojne tempo zwiedzania z przyjaciółmi lub rodziną. Trasa w Jordanii: ok. 1040 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Przelot do Ammanu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. JERASH – AJLUN – AMMAN (trasa: ok. 140 km)
Śniadanie. Przejazd do JERASH – zwanego Pompejami Wschodu. Zwiedzanie z przewodnikiem jednego z najlepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Spacer po mieście wzdłuż Cardo, głównej ulicy z czasów rzymskich, rozpocznie się od okazałego Łuku Triumfalnego Hadriana, następnie hipodrom, świątynia Zeusa, 2 rzymskie teatry oraz forum, Nimfeum, Łaźnie Zachodnie i Brama Północna. Wizyta w zamku AJLUN, który pełnił funkcję fortecy w okresie wojen krzyżowych. Zamek jest wspaniałym przykładem obronnej architektury islamu. Przejazd w okolice najwyższego wzgórza w stolicy Jordanii AMMANIE: cytadela, skąd roztacza się widok na stare miasto i teatr rzymski. Czas wolny na zakupy na starym suku. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. MADABA – GÓRA NEBO – MORZE MARTWE (trasa: ok. 70 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd Królewską Drogą, która służy wędrowcom już ponad 3 tyś. lat. Obecnie jest jedną z głównych dróg kraju, w której okolicy znajdują się najważniejsze zabytki. Przejazd do MADABY – miasta rozsławionego w okresie bizantyjskim jako jednego z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe mozaiki bizantyjskie w cerkwi św. Jerzego. Znajduje się tam Mapa z Madaby – mozaika z VI w. zbudowana z około 2 milionów elementów. Następnym punktem zwiedzania wokół starożytnej drogi jest GÓRA NEBO, która jest domniemanym miejscem śmierci Mojżesza. Przy dobrej widoczności można z niej zobaczyć Dolinę Jordanu, Morze Martwe, Jerycho i rzekę Jordan. Przejazd nad MORZE MARTWE, położone w najgłębszej depresji świata sięgającej ponad 400 m n.p.m. Będzie tu okazja do skorzystania z jedynej w swoim rodzaju kąpieli – ze względu na ogromne zasolenie (ok. 26%) wody morza wypychają pływającego na powierzchnię. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. KERAK – SHOUBAK – PETRA (trasa: ok. 270 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie jednego z najsłynniejszych zamków krzyżowców – KERAK, który wznosi się majestatycznie na wzgórzu, strzegąc wybrzeża Morza Martwego i doliny Al-Karak. Przejazd do punktu widokowego, skąd podziwiać można przepiękną panoramę zamku SHOUBAK, jednej z pierwszych fortyfikacji krzyżowców w Ziemi Świętej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. PETRA (trasa: ok. 20 km)
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do PETRY (w tym 3-godzinne zwiedzanie z przewodnikiem) – różowego miasta Nabatejczyków wykutego w skale ponad 2 tys. lat temu – najsłynniejszego zabytku Jordanii, który wpisany jest na listę UNESCO. Drogę do Petry, położonej na szlaku karawan między morzami Martwym i Czerwonym, pokonuje się wąskim wąwozem Siq. Możliwy przejazd konno. Na jego ścianach można podziwiać liczne płaskorzeźby, kapliczki oraz pozostałości po systemach doprowadzających wodę do miasta. Przy wyjściu z wąwozu oczom ukazuje się wspaniałe skalne miasto: skarbiec, katakumby królewskie, teatr rzymski, Brama Temenosa, skały Dżinów, pomnik Niszy, ulica Fasad, grobowce, Wielka Świątynia i Miejsce Ofiarne, czyli sceneria filmu "Indiana Jones i ostatnia krucjata". Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. AL BAJDA – WADI RUM (ok. 140 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do AL BAJDA, zwiedzanie z przewodnikiem stanowiska archeologicznego zwanego „Małą Petrą”, gdzie znajduje się kanion z wysokimi pionowymi skałami. Zbudowana przez Nabatejczyków w I w., jako przedmieścia Petry, odkryta dopiero w XX w. Przejazd do WADI RUM, unikatowego w skali światowej wąwozu wpisanego na listę UNESCO. Niezapomniane, trwające ok. 2 godz. safari samochodami terenowymi, wśród jednego z najpiękniejszych krajobrazów pustynnych świata, po pustyni zwanej Doliną Księżycową: źródła Lawrence, Kanion Khazali, czerwone wydmy, łuki skalne. Powstało tu wiele filmów, m.in. „Marsjanin” Ridleya Scotta. Niezapomniany zachód słońca i noc pod rozgwieżdżonym niebem na pustyni. Przejazd do obozu, zakwaterowanie w namiotach, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. AKABA (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do AKABY, miasta portowego nad Zatoką Akaba, nad Morzem Czerwonym, jedynego portu morskiego Jordanii. Czas wolny na plażowanie na miejskiej plaży i zakupy. Przejazd do Ammanu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów: 6 w hotelach****: 2 w Petrze, 3 w Ammanie, 1 nad Morzem Martwym, 1 w obozie w namiotach na pustyni Wadi Rum; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • wiza • przelot • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem osobowym z kierowcą • przejazd samochodami terenowymi w Wadi Rum • anglojęzyczny przewodnik wg programu • całodobowa opieka anglojęzycznego rezydenta • opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 130 USD, zwyczajowe napiwki: ok. 10 USD/dzień.
 2. Obowiązkowa opłata za wykonanie testu po przylocie do Jordanii – na lotnisku w Ammanie: ok. 28 JOD (nie dotyczy dzieci poniżej 5. roku życia). Aktualne warunki wjazdu do Jordanii na stronie MSZ: www.gov.pl/web/dyplomacja/jordania.
 3. Przy zakładaniu rezerwacji wymagane jest podanie danych paszportowych, które są niezbędne do wyrobienia wizy do Jordanii
 4. Na czas kąpieli w Morzu Martwym zaleca się zabranie ręcznika i butów do wody.
 5. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.
Opinie klientów (8)

Ocena ogólna

5.3/6

Klienci wyróżnili:

 • Standard autokaru
 • Komfort podróży
 • Program wycieczki/trasę
100%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.3
 • 5.5
 • 4.6
 • 5.6
 • 5.8

Pokaż recenzje od:

6/6
31-40 lat, z partnerem/ką październik 2021
Jordania jako kraj przepiękna. wycieczka dobrze zorganizowana, trochę historii, trochę relaksu, trochę czasu wolnego. Sprawny odbiór z lotniska. W opisie oferty trzeba mieć 130 dolarów, (...) rozwiń
Jordania jako kraj przepiękna. wycieczka dobrze zorganizowana, trochę historii, trochę relaksu, trochę czasu wolnego. Sprawny odbiór z lotniska. W opisie oferty trzeba mieć 130 dolarów, pierwszego dnia zbiórka a tu okazuje się że trzeba dać 150 od osoby (po 20 dolarów na przewodnika po Dżerasz i Ammanie). Możnaby od razu napisać w ofercie te 150, jak ktoś bierze kasy na styk to ma mniejszy budżet na pamiątki itp. Kierowca- Dżeral bardzo pomocny, dużo opowiada, możliwość skorzystania z opcji dodatkowych w trakcie. myśmy skorzystali z Baptism Site (miejsce chrztu Jezusa, można się wykąpać w rzece Jordan; cena chyba 25JD osoba), Petra nocą (pokaz świetlny 17JD osoba), przedłużenie jeep safari z 2h do 4h na Wadi Rum (15JD osoba). oprócz tego były jeszcze opcje z których nie korzystalismy: przejażdżka wielbłądami na wschód słońca (chyba 20 JD), snorkeling w Aqabie, rejs łódeczka ze szklaną podłoga w Aqabie, wizyta w Mujib Reserve na powrocie z Aqaby do Ammanu (50 JD od osoby w tym bilet wstępu). Magnesy dla znajomych trzeba kupować w Petrze- tam można było znaleźć 6 sztuk za 1JD. Uwaga na jedzenie - może dopaść biegunka (prawdopodobnie od jajek, kolega który nie jadł nie miał biegunki a wszystko inne jedliśmy tak samo ). W Petrze z przewodnikiem robi się czerwony szlak, później do Monastery prowadzi różowy, jest opcja osiołka dla leniwych. Można zrobić też zielony z widokiem z góry na skarbiec na końcu szlaku, miejsce fotogeniczne jest zbudowane namiotem beduinów - trzeba kupić od nich napój za 2JD). Dla bardziej leniwych jest opcja podobnego zdjęcia ale z niższego punktu widokowego- przy skarbcu polują na turystów młodzi beduini chcą za to wejście boczkiem chyba 15JD. W Petrze dużo chodzenia - wygodne, sprawdzone obuwie.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
50+ lat, z partnerem/ką październik 2021
Wycieczka i program dostosowane do indywidualnych potrzeb. Świetne rozwiązanie dla osób ceniących podróże i zwiedzanie we własnym gronie. Prawdziwy private tour. Prawie tak, jakby się (...) rozwiń
Wycieczka i program dostosowane do indywidualnych potrzeb. Świetne rozwiązanie dla osób ceniących podróże i zwiedzanie we własnym gronie. Prawdziwy private tour. Prawie tak, jakby się zorganizowało samemu. Ewentualne niedociągnięcia do wybaczenia, szczególnie z uwagi na czas pandemii. Generalnie bardzo przyzwoita oferta.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2021
Wycieczka ciekawa ze względu na miejsce: Jordania jest niezwykłym krajem, ale wypełnienie czasu "oczekiwania" między jednym a drugim punktem programu wymagałoby dopracowania. Zwyczaje (...) rozwiń
Wycieczka ciekawa ze względu na miejsce: Jordania jest niezwykłym krajem, ale wypełnienie czasu "oczekiwania" między jednym a drugim punktem programu wymagałoby dopracowania. Zwyczaje Jordańczyków są nieco inne niż Europejczyków... przede wszystkim ze względu na niespożywanie alkoholu... W hotelach i restauracjach po prostu go nie ma. Jordańczycy spędzają czas w swoim gronie, najczęściej w pokojach. Hotele wydają się być zatem nieco puste i ciche. W hotelu w Wadi Musa byliśmy sami. Posiłki były przygotowane specjalnie dla nas na ustaloną godzinę, a zatem poza czasem posiłku w hotelu można... robić nic :) Nie ma baru, restauracji, nie ma basenu. Miasto jest położone w górach, więc w sezonie letnim, wycieczka do najbliższej restauracji albo po prostu spacer w temperaturze 40 stopni to już ekstremalne wyczyny :) Zarówno pierwszego jak i tego dnia wycieczki (przed Petrą) prawie cały dzień to czas wolny, który trudno zagospodarować we własnym zakresie. Jordańczycy są przemili, otwarci, pomocni. Miejsce i wyjazd dla osób ceniących spokój. Na wszystko jest sporo czasu. Peta niesamowita. Morze Martwe warte doświadczenia. Morze Czerwone - tu powinien być cały dzień z noclegiem. W tym miejscu można cieszyć się wypoczynkiem i dobrze wykorzystać nadmiar wolnego czasu w programie, ale na Morze Czerwone jest tylko kilka godzin. Ze strony organizatora brakuje propozycji plaży płatnej jako alternatywy. Plaża miejska jest niestety zaśmiecona i nieatrakcyjna. Warto zatem zapłacić i cieszyć się relaksem w kompleksie z prywatną plażą, basenem i pięknym morzem.
 • 4
 • 3
 • 3
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, z partnerem/ką sierpień 2021
Wycieczka wyjątkowo dobrze zorganizowania. Wspaniałe widoki, przyjaźni mieszkańcy, starożytne zabytki. Mamy osobistego kierowcę i podróżujemy wygodnym klimatyzowanym samochodem. Kierowca jest (...) rozwiń
Wycieczka wyjątkowo dobrze zorganizowania. Wspaniałe widoki, przyjaźni mieszkańcy, starożytne zabytki. Mamy osobistego kierowcę i podróżujemy wygodnym klimatyzowanym samochodem. Kierowca jest bardzo pomocny i jeśli chcemy odwiedzić jakieś miejsce poza programem czy też trochę go zmodyfikować to stara się w miarę możliwości dostosować. Dodatkowo poza programem odwiedziliśmy najstarszy meczet w Ammanie, oraz za dodatkową opłatą wydłużyliśmy safari na pustyni Wadi Rum z 2 do 4 godzin ( 20 USD) , uczestniczyliśmy w obserwacji nocnego nieba na pustyni Wadi Rum (20 JOD) oraz płynęliśmy łódką po Morzu Czerwonym. Zwiedzanie z przewodnikiem odbyło się tak jak jest napisane w programie, czyli wtedy gdy zwiedzamy Amman, Ajlun i Jerash oraz Petrę i Małą Petrę. Do tego zwiedzania dołączają wszystkie osoby, które w tym czasie wykupili tą wycieczkę ( u nas była to grupa 10 osób). Program zwiedzania bardzo bogaty, w tydzień odkrywamy uroki Jordanii, niesamowitą przyrodę, zabytki, historię oraz kulturę. Hotele są bardzo dobre, zwłaszcza Mena Tyche w Ammanie. Warto wspomnieć, że na teren hotelu Ramada nad Morzem Martwym nie można wnosić wody oraz jedzenia. Hotel ten posiada prywatną plażę nad Morzem Martwym. "Domki" na pustyni na kampingu Al Sultana Luxury Camp bardzo zadbane. Kemping jest oświetlony i jeśli ktoś chce pooglądać nocne niebo to warto wykupić na miejscu nocną obserwację nieba, gdzie jedziemy na pustynię i oglądamy gwiazdy bez zanieczyszczenia sztucznym światłem z profesjonalnym astronomem (obserwacja również przez teleskopy). Do Petry dobrze jest założyć wygodne obuwie i warto spędzić w tym magicznym miejscu cały dzień. We wszystkich miejscach, które odwiedziliśmy byliśmy prawie jedynymi turystami. Wycieczka była fantastyczna. Zdecydowanie polecam !!!
 • 6
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką sierpień 2021
Bardzo dobrze zorganizowana. Możliwość za dopłatą zobaczenia dodatkowych atrakcji (Betania i Jordan). Niewielki minus za hotel w Petrze z personelem bez podstawowej znajomości angielskiego. I (...) rozwiń
Bardzo dobrze zorganizowana. Możliwość za dopłatą zobaczenia dodatkowych atrakcji (Betania i Jordan). Niewielki minus za hotel w Petrze z personelem bez podstawowej znajomości angielskiego. I szkoda także, że nie mam możliwości powrotnego lotu z Akaby. Można by wówczas poplazowac na Morzem Czerwonym, zamiast pędzić ponad 400 km przez całą Jordanie. Ale to już kwestia przewoźników lotniczych, niestety, nie Itaki.
 • 5
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
20-25 lat, z partnerem/ką czerwiec 2021
Wycieczka była niesamowita, Jordania całkowicie mnie zaskoczyła, swoją różnorodnością, przenikaniem się kultur i gościnnością ludzi. Nigdzie indziej na świecie nie spotkałam tak wspaniałych i (...) rozwiń
Wycieczka była niesamowita, Jordania całkowicie mnie zaskoczyła, swoją różnorodnością, przenikaniem się kultur i gościnnością ludzi. Nigdzie indziej na świecie nie spotkałam tak wspaniałych i sympatycznych ludzi. Nasz kierowca (lokalny przewodnik) był największym wsparciem podczas podróży. Opowiadał nam nieustannie o kulturze Jordanii, zwyczajach jej mieszkańców i ich tradycjach. Przybliżyło nam to kraj i pozwolili lepiej go poznać.
 • 6
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2021
Świetna wycieczka, dzięki której można poznać Jordanię od każdej strony. Różnorodność miejsc i aktywności. Stopniowanie atrakcji od mało ciekawego Ammanu aż do spektakularnych widoków na (...) rozwiń
Świetna wycieczka, dzięki której można poznać Jordanię od każdej strony. Różnorodność miejsc i aktywności. Stopniowanie atrakcji od mało ciekawego Ammanu aż do spektakularnych widoków na pustyni Wadi Rum. Wydłużyłbym program o dodatkowe 3 dni na przejście wąwozem w Wadi Al Mujib oraz odwiedzenie rezerwatów Al Azrak i Shawmari oraz zamku Quasr Al-Kharana.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
41-50 lat, z partnerem/ką czerwiec 2021
Świetny pomysł indywidualnej wycieczki, gdzie nie jesteśmy uzależnieni od grupy, a podróżujemy komfortowo mając cały czas do dyspozycji wygodny samochód i lokalnego kierowcę. Program wycieczki (...) rozwiń
Świetny pomysł indywidualnej wycieczki, gdzie nie jesteśmy uzależnieni od grupy, a podróżujemy komfortowo mając cały czas do dyspozycji wygodny samochód i lokalnego kierowcę. Program wycieczki obejmuje najważniejsze miejsca w Jordanii i pozwala poznać ten piękny kraj, jak również życzliwych i pomocnych Jordańczyków. Wyjazdy są zwykle ok 9 rano więc jest szansa się wyspać. Tempo i poziom intensywności zwiedzania zależny od nas - można, tak jak my, spędzić w Petrze cały dzień, lub ograniczyć się do kilku godzin. Kierowcy są pomocni i w miarę możliwości starają się uwzględniać nasze życzenia (np. nasz kierowca zorganizował dla nas wydłużenie safari i lunch na pustyni u Beduinów za dodatkową opłatą). Przewodnik był obecny tylko w dniu w którym zwiedzaliśmy Amman, Ajlun i Jerash (dzielony z drugą parą, która wybrała się na tę wycieczkę w tym samym terminie) oraz tylko do naszej dyspozycji przez ok. 2 godz. w Petrze (ale spokojnie można zwiedzać ją dalej samodzielnie posiłkując się mapą z Visitors Center). Trochę brakowało przewodnika przy zwiedzaniu zamków krzyżowców, a w Małej Petrze trzeba było sobie wynająć lokalnego przewodnika samodzielnie (odpłatnie za 20 JOD). Warto aby takie informacje pojawiały się w ofercie. Hotele **** ale zróżnicowane: od bardzo dobrych jak Ramada nad Morzem Martwym do raczej słabego Mena Tyche w Ammanie (słabe śniadania, utrzymanie hotelu, zapach papierosów w pokoju dla niepalących). Stella w Petrze okazała się miłym zaskoczeniem, było w niej wszystko co potrzebowaliśmy, świetny widok z okna, dobre, serwowane jedzenie a na dodatek lokalny koloryt (np. całodobowa transmisja z Mekki w lobby). Kamping na pustyni ma nawet basen, namioty to raczej domki z łazienkami i klimatyzacją, ale jest całą noc oświetlony (czyli odpada z jego terenu oglądanie gwiazd) i raczej niezbyt cichy (za to można zobaczyć jak wieczorami "relaksują się" Jordańczycy przy fajnej arabskiej muzyce). Jordanią jesteśmy zauroczeni, pustynia skradła nasze serca, chcemy wrócić także do Petry aby spróbować innych szlaków. Dzięki pandemii w tym zwykle zatłoczonym miejscu było spokojnie i niemal pustawo. Wydaje się więc to idealny czas na zwiedzanie tego kraju. Przy czym możemy się czuć tam w pełni bezpiecznie. Wycieczka organizowana przez Itakę w formule "Tylko dla Ciebie" pozwala zwiedzać we własnym rytmie (tak jak podczas indywidualnych wyjazdów) a jednocześnie zapewnia pełną organizację i komfort podróżowania. Gorąco polecamy.
 • 6
 • 5
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter