Kolumbia

  Od dzikiej Amazonii po rajskie Karaiby

  nowość
  nowość
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  Termin potwierdzony
  Last Minute
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Zobacz trasę wycieczki

  Bogota – Leticia – Siete de Agosto– Leticia – Salento – Dolina Cocora – Paramillo del Quindio - Salento – San Gil – Barichara – Camino Real – Kanion Chicamocha – Santa Marta – Park Narodowy Tayrona – Santa Marta – Bogota

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  bogota

  Przelot z Warszawy do Kolumbii. Przylot do BOGOTY. Spotkanie grupy z lokalnym liderem. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

  2. dzień.

  leticia – siete de agosto

  Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przystanek po drodze w lokalnej kawiarni. Śniadanie. Przelot do LETICII (ok. 2 godz.) – miasta, położonego na trójstyku granic (Kolumbii, Peru i Brazylii), które jest stolicą kolumbijskiej Amazonii. Możliwość pozostawienia bagażu w depozycie na czas pobytu w amazońskiej wiosce. Przejazd do portu, skąd rozpoczyna się spływ łodzią do peruwiańskiego Caballococha (ok. 3 godz. spływu po Amazonce). Spotkanie z przedstawicielem rdzennej społeczności Tikuna. Dalszy spływ drewnianą łodzią (ok. 2 godz.) do wioski położonej w głębi puszczy amazońskiej – SIETE DE AGOSTO (licząca ok. 100 mieszkańców wioska położona niedaleko Caballocochy, po kolumbijskiej stronie rzeki). Wieczorem zakwaterowanie w lokalnych domach na palach. Kolacja. Nocleg.

   

  3. dzień.

  siete de agosto

  Śniadanie. Wyprawa z lokalnym przewodnikiem do amazońskiej selwy (na ok. 3-4 godz.). Podczas przejścia można skosztować niektórych egzotycznych owoców i leczniczych ziół, wskazanych przez przewodnika. To także okazja do zobaczenia znanych ze swoich rozmiarów i dugowieczności drzew kapokowych (ceiba) – jednych z najbardziej rozpoznawalnych roślin w Amazonii. Poszukiwania ukrytych pośród drzew ptaków i małp. Następnie powrót do wioski i odpoczynek. Lunch. Spływ łódką w poszukiwaniu różowych delfinów zamieszkujących wody Amazonki oraz łowienie piranii w rzece. Wieczorny rejs canoe po jeziorze i poszukiwanie kajmanów oraz innych zwierząt zamieszkujących te tereny. Powrót do wioski. Kolacja. Nocleg.

   

  4. dzień.

  leticia

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Spływ łodzią wzdłuż rzeki Atacurari do punktu granicznego z Peru. Jest to najbardziej odległy zakątek kolumbijskiej Amazonii. Pamiątkowe zdjęcia na granicy i powrót do wioski. Lunch. Spływ powrotny do LETICII (ok. 5 godz.). Odebranie bagażu z depozytu. Zakwaterowanie w hotelu. Wspólne wyjście na spacer i poznawanie miasta. Powrót do hotelu. Nocleg.

   

  5. dzień.

  salento

  Śniadanie. Fakultatywnie przejazd tuk-tukiem na granicę brazylijską. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Leticii. Przelot lokalny do Pereira z przesiadką w Bogocie. Miasto jest stolicą regionu, słynącego z uprawy kawy. Przejazd minibusem do kolorowego miasteczka SALENTO (ok. 1 godz.). Miasto znajduje się w pobliżu słynnej Doliny Cocora, gdzie można podziwiać najwyższy na świecie gatunek palm, których wysokość sięga nawet 60 m. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po miasteczku. Nocleg.

   

  6. dzień.

  dolina cocora ↗ 1400 m

  Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Możliwość pozostawienia bagażu w depozycie na czas trekkingu. Przejazd z Salento do DOLINY COCORA. Rozpoczęcie trekkingu trasą ze stromymi zboczami, nierównymi drogami, błotnistą i śliską, szczególnie jeśli pada deszcz. Słynne gigantyczne palmy rosnące na pastwiskach robią piorunujące wrażenie. Droga wiedzie przez mglisty las i 6 wiszących mostów nad Cardenas – dopływem rzeki Quindio. Po ok. 3,5 godz. marszu dojście do punktu Estrella de Agua na wysokości 3100 m n.p.m. Odpoczynek i czas na lunch. Poniżej tego punktu rozpościera się tzw. Dolina Zaginionych, która swoją złą sławę zyskała dzięki dużej liczbie ludzi zagubionych w wiecznie unoszącej się mgle. Kontynuacja wędrówki. Przejście przez obszar porośnięty charakterystyczną andyjską roslinnością paramo. Dotarcie do Finca la Primavera – obozu na wysokości 3800 m n.p.m. Zmęczenie wynagrodzi niesamowity widok na ośnieżony szczyt wulkanu Nevado del Tolima o zachodzie słońca. Zakwaterowanie i kolacja. Nocleg w schronisku górskim „La Primavera”. Szacowany czas przejścia podczas tego dnia: 5-8 godz. w zależności od tempa marszu i długości przystanków.

   

  7. dzień.

  paramillo del quindio ↗ 950 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjście na atak szczytowy PARAMILLO DEL QUINDIO (4750 m n.p.m). Szlak wiedzie przez niesamowite tereny górskie. Czas na pamiątkowe zdjęcia z niewiarygodnym widokiem i zejście do farmy La Argentina na wysokości 3450 m n. p. m. Lunch w ciągu dnia. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w schronisku górskim „La Argentina”. Szacowany czas przejścia: 8-12 godz.

   

  8. dzień.

  salento ↘ 1300 m

  Śniadanie, wykwaterowanie i podróż powrotna do Doliny Cocory. Zejście kanionem rzeki Cardenas z pięknymi widokami i magią wysokiego lasu andyjskiego. Powrót do SALENTO. Odbiór bagażu z depozytu i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Szacowany czas przejścia: 5-7 godz.

   

  9. dzień.

  san gil

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pereiry (ok. 1 godz.). Przelot do Bucaramangi, czyli stolicy regionu Santander i przejazd prywatnym transportem do SAN GIL, 300-letniego miasteczka, które zyskało miano stolicy sportów ekstremalnych w Kolumbii. Zakwaterowanie w hostelu. Spacer po miasteczku. Nocleg.

  10. dzień.

  barichara – camino real

  Śniadanie. Przejazd lokalnym transportem do urokliwego miasteczka o nazwie BARICHARA. Zwiedzanie, fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) objazd najciekawszych miejsc tuk-tukiem. Przejście spacerowym szlakiem CAMINO REAL, stworzony przez ludność autochtoniczną wieki temu, który wiedzie przez tereny wiejskie i daje jedyny w swoim rodzaju wgląd w kolumbijską prowincję. Trasa ma ok. 10 km długości i kończy się w miasteczku Guane. Szacowany czas przejścia: ok. 3 godz. Przejazd lokalnym transportem do San Gil. Powrót do hostelu i nocleg.

   

  11. dzień.

  kanion chicamocha

  Śniadanie. Wyjazd na lot paralotnią nad KANIONEM CHICAMOCHA, który znajduje się niedaleko miasteczka Bucaramanga. To unikalna forma geologiczna obejmująca dużą powierzchnię w centralno-wschodniej części Kolumbii. To jeden z najdłuższych kanionów na świecie. Jest efektem erozyjnej działalności rzeki Chicamocha, a lot paralotnią zapewni jedyne w swoim rodzaju widoki! Spływ pontonami rzeką Chicamocha (poziom trudności: łatwy, ok. 2-3 godz.). Lunch w lokalnej wiosce. Powrót do hostelu w San Gil, nocleg.

   

  12. dzień.

  santa marta

  Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd prywatnym transportem na lotnisko w Bucaramanga (ok. 5 godz.) i lot do SANTA MARTA. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie starówki jednego z najstarszych miast w Kolumbii. Nocleg w hotelu.

  13. dzień.

  park narodowy tayrona

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Możliwość pozostawienia bagażu w depozycie w Santa Marta. Przejazd prywatnym transportem do PARKU NARODOWEGO TAYRONA. Spacer przez park, który słynie z piaszczystych plaż, palm kokosowych i gęstego lasu deszczowego. W trakcie marszu możliwe spotkanie z przedstawicielami rdzennej ludności Kogi, którzy zamieszkują te tereny od setek lat. Jest to społeczność hermetyczna i nie ma w zwyczaju integrować się z turystami. W razie możliwości – spotkanie z jej przedstawicielami. Nocleg w parku na hamakach lub w namiotach tuż przy plaży. Szacowany czas przejścia: 4-5 h.

  14. dzień.

  santa marta

  Śniadanie. Relaks na plażach Parku Tayrona. Czas na opalanie i kąpiele w Morzu Karaibskim. Popołudniowy powrót do SANTA MARTA. Fakultatywnie dla chętnych (za dodatkową opłatą) możliwy powrót konno lub łódką. Zakwaterowanie w hotelu, odebranie bagażu z depozytu. Impreza pożegnalna. Nocleg w hotelu.

   

  15. dzień.

  bogota

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Santa Marta i przelot do BOGOTY. Zwiedzanie miasta położonego „2600 metrów bliżej gwiazd” z przewodnikiem lokalnym. Różnorodna stolica Kolumbii przyciąga ciekawą architekturą, muzeami, sztuką uliczną oraz lokalną kuchnią. Wjazd kolejką na wzgórze Monserrate (3200 m n. p. m.). Ostatnie spojrzenie na dzielnicę La Candelaria, czyli tętniącą życiem starówkę Bogoty. Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski.

   

  16. dzień.

  Przylot na lotnisko w Warszawie.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 14 noclegów: w hotelach***: 1 w Bogocie, 1 w Leticii, 2 w Salento, 2 w Santa Marta (2-os. pokoje z łazienkami), 3 w hostelu w San Gil (2-os. lub 3- os. pokoje z łazienkami), 2 w schronisku górskim (sala wieloosobowa łóżka pojedyncze, dzielona łazienka, bieżąca zimna woda), 2 w tradycyjnych domach na palach w Amazonii (sala wieloosobowa, pokoje 2-os., 4-os., 6-os. dzielona łazienka, bieżąca zimna woda, kąpiele głównie w rzece), 1 na hamakach lub w namiotach w Parku Narodowym Taryona (zależnie od dostępności, decyzja podejmowana na miejscu, na kempingach z podstawowym węzłem sanitarnym, bieżąca zimna woda)
 • wyżywienie według programu: 14 śniadań, 5 lunchów, 4 kolacje
 • przelot Warszawa – Bogota – Warszawa
 • wewnętrzne przeloty na trasach Bogota – Leticia, Leticia – Pereira, Pereira – Bucaramanga, Bucaramanga – Santa Marta, Santa Marta – Bogota
 • przejazdy lokalnymi minibusami, taxi lub jeepami
 • opieka polskiego lidera od lotniska w Bogocie do transferu na lotnisko w Bogocie
 • bilety wstępu: Góra Monserrate w Bogocie (kolej linowa), Park Narodowy Tayrona
 • jednorazowy przelot paralotnią nad kanionem Chicamocha z lokalnym instruktorem
 • rafting po rzece Chicamocha
 • ubezpieczenie KL i NW rozszerzone o sporty ekstremalne
 • Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki

  Na wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą.

  • przejazd tuk-tukiem i przekroczenie granicy z Brazylią ok. 10 USD/os.
  • powrót konno w Narodowym Parku Tayrona ok. 25 USD/os.
  • powrót łodzią z Parku Tayrona do Santa Marta ok. 85 USD/os.
  • dodatkowy przelot paralotnią nad Kanionem Chicamocha ok. 100 USD/os.
  • ok. 45 min objazd po Barichara tuk-tukiem ok. 10 USD/tuk-tuk/2 os.

  Uwagi

  • Wiza nie jest wymagana, paszport musi być ważny w dniu wylotu z Kolumbii.
  • W programie kilkukrotnie nocleg w niestandardowych warunkach (pokój wieloosobowy w domku na palach w Amazonii, schronisko górskie podczas trekkingu, hamak/namiot na Karaibach).
  • Kilkukrotnie możliwość pozostawienie bagażu w depozycie – w Leticii (na czas pobytu w puszczy amazońskiej), w Salento (na czas trekkingu) oraz w Satna Marta (na czas pobytu w Parku Narodowym Tayrona), co ma zwiększyć komfort uczestników. Rekomendujemy zabranie ze sobą plecaka podróżnego, który posłuży jako bagaż główny w te dni.
  • Wymagany poziom kondycji fizycznej pozwalający na uczestnictwo w wymienionych aktywnościach, szczególnie na udział w trekkingu z Doliny Cocora. Część programu jest realizowana na dużej wysokości n. p. m. – możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza.
  • Program lub kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne. 

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  Wyżywienie zgodnie z programem

  Kod oferty: BOGNOL1

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Kolumbia - Sylwestrowa Kolumbia
  Kolumbia
  Sylwestrowa Kolumbia
  22 209 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   
   
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

  Kolumbia

  Od dzikiej Amazonii po rajskie Karaiby

  nowość
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.

  Zobacz trasę wycieczki

  Bogota – Leticia – Siete de Agosto– Leticia – Salento – Dolina Cocora – Paramillo del Quindio - Salento – San Gil – Barichara – Camino Real – Kanion Chicamocha – Santa Marta – Park Narodowy Tayrona – Santa Marta – Bogota

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  bogota

  Przelot z Warszawy do Kolumbii. Przylot do BOGOTY. Spotkanie grupy z lokalnym liderem. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

  2. dzień.

  leticia – siete de agosto

  Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przystanek po drodze w lokalnej kawiarni. Śniadanie. Przelot do LETICII (ok. 2 godz.) – miasta, położonego na trójstyku granic (Kolumbii, Peru i Brazylii), które jest stolicą kolumbijskiej Amazonii. Możliwość pozostawienia bagażu w depozycie na czas pobytu w amazońskiej wiosce. Przejazd do portu, skąd rozpoczyna się spływ łodzią do peruwiańskiego Caballococha (ok. 3 godz. spływu po Amazonce). Spotkanie z przedstawicielem rdzennej społeczności Tikuna. Dalszy spływ drewnianą łodzią (ok. 2 godz.) do wioski położonej w głębi puszczy amazońskiej – SIETE DE AGOSTO (licząca ok. 100 mieszkańców wioska położona niedaleko Caballocochy, po kolumbijskiej stronie rzeki). Wieczorem zakwaterowanie w lokalnych domach na palach. Kolacja. Nocleg.

   

  3. dzień.

  siete de agosto

  Śniadanie. Wyprawa z lokalnym przewodnikiem do amazońskiej selwy (na ok. 3-4 godz.). Podczas przejścia można skosztować niektórych egzotycznych owoców i leczniczych ziół, wskazanych przez przewodnika. To także okazja do zobaczenia znanych ze swoich rozmiarów i dugowieczności drzew kapokowych (ceiba) – jednych z najbardziej rozpoznawalnych roślin w Amazonii. Poszukiwania ukrytych pośród drzew ptaków i małp. Następnie powrót do wioski i odpoczynek. Lunch. Spływ łódką w poszukiwaniu różowych delfinów zamieszkujących wody Amazonki oraz łowienie piranii w rzece. Wieczorny rejs canoe po jeziorze i poszukiwanie kajmanów oraz innych zwierząt zamieszkujących te tereny. Powrót do wioski. Kolacja. Nocleg.

   

  4. dzień.

  leticia

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Spływ łodzią wzdłuż rzeki Atacurari do punktu granicznego z Peru. Jest to najbardziej odległy zakątek kolumbijskiej Amazonii. Pamiątkowe zdjęcia na granicy i powrót do wioski. Lunch. Spływ powrotny do LETICII (ok. 5 godz.). Odebranie bagażu z depozytu. Zakwaterowanie w hotelu. Wspólne wyjście na spacer i poznawanie miasta. Powrót do hotelu. Nocleg.

   

  5. dzień.

  salento

  Śniadanie. Fakultatywnie przejazd tuk-tukiem na granicę brazylijską. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Leticii. Przelot lokalny do Pereira z przesiadką w Bogocie. Miasto jest stolicą regionu, słynącego z uprawy kawy. Przejazd minibusem do kolorowego miasteczka SALENTO (ok. 1 godz.). Miasto znajduje się w pobliżu słynnej Doliny Cocora, gdzie można podziwiać najwyższy na świecie gatunek palm, których wysokość sięga nawet 60 m. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po miasteczku. Nocleg.

   

  6. dzień.

  dolina cocora ↗ 1400 m

  Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Możliwość pozostawienia bagażu w depozycie na czas trekkingu. Przejazd z Salento do DOLINY COCORA. Rozpoczęcie trekkingu trasą ze stromymi zboczami, nierównymi drogami, błotnistą i śliską, szczególnie jeśli pada deszcz. Słynne gigantyczne palmy rosnące na pastwiskach robią piorunujące wrażenie. Droga wiedzie przez mglisty las i 6 wiszących mostów nad Cardenas – dopływem rzeki Quindio. Po ok. 3,5 godz. marszu dojście do punktu Estrella de Agua na wysokości 3100 m n.p.m. Odpoczynek i czas na lunch. Poniżej tego punktu rozpościera się tzw. Dolina Zaginionych, która swoją złą sławę zyskała dzięki dużej liczbie ludzi zagubionych w wiecznie unoszącej się mgle. Kontynuacja wędrówki. Przejście przez obszar porośnięty charakterystyczną andyjską roslinnością paramo. Dotarcie do Finca la Primavera – obozu na wysokości 3800 m n.p.m. Zmęczenie wynagrodzi niesamowity widok na ośnieżony szczyt wulkanu Nevado del Tolima o zachodzie słońca. Zakwaterowanie i kolacja. Nocleg w schronisku górskim „La Primavera”. Szacowany czas przejścia podczas tego dnia: 5-8 godz. w zależności od tempa marszu i długości przystanków.

   

  7. dzień.

  paramillo del quindio ↗ 950 m

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjście na atak szczytowy PARAMILLO DEL QUINDIO (4750 m n.p.m). Szlak wiedzie przez niesamowite tereny górskie. Czas na pamiątkowe zdjęcia z niewiarygodnym widokiem i zejście do farmy La Argentina na wysokości 3450 m n. p. m. Lunch w ciągu dnia. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w schronisku górskim „La Argentina”. Szacowany czas przejścia: 8-12 godz.

   

  8. dzień.

  salento ↘ 1300 m

  Śniadanie, wykwaterowanie i podróż powrotna do Doliny Cocory. Zejście kanionem rzeki Cardenas z pięknymi widokami i magią wysokiego lasu andyjskiego. Powrót do SALENTO. Odbiór bagażu z depozytu i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Szacowany czas przejścia: 5-7 godz.

   

  9. dzień.

  san gil

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pereiry (ok. 1 godz.). Przelot do Bucaramangi, czyli stolicy regionu Santander i przejazd prywatnym transportem do SAN GIL, 300-letniego miasteczka, które zyskało miano stolicy sportów ekstremalnych w Kolumbii. Zakwaterowanie w hostelu. Spacer po miasteczku. Nocleg.

  10. dzień.

  barichara – camino real

  Śniadanie. Przejazd lokalnym transportem do urokliwego miasteczka o nazwie BARICHARA. Zwiedzanie, fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) objazd najciekawszych miejsc tuk-tukiem. Przejście spacerowym szlakiem CAMINO REAL, stworzony przez ludność autochtoniczną wieki temu, który wiedzie przez tereny wiejskie i daje jedyny w swoim rodzaju wgląd w kolumbijską prowincję. Trasa ma ok. 10 km długości i kończy się w miasteczku Guane. Szacowany czas przejścia: ok. 3 godz. Przejazd lokalnym transportem do San Gil. Powrót do hostelu i nocleg.

   

  11. dzień.

  kanion chicamocha

  Śniadanie. Wyjazd na lot paralotnią nad KANIONEM CHICAMOCHA, który znajduje się niedaleko miasteczka Bucaramanga. To unikalna forma geologiczna obejmująca dużą powierzchnię w centralno-wschodniej części Kolumbii. To jeden z najdłuższych kanionów na świecie. Jest efektem erozyjnej działalności rzeki Chicamocha, a lot paralotnią zapewni jedyne w swoim rodzaju widoki! Spływ pontonami rzeką Chicamocha (poziom trudności: łatwy, ok. 2-3 godz.). Lunch w lokalnej wiosce. Powrót do hostelu w San Gil, nocleg.

   

  12. dzień.

  santa marta

  Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd prywatnym transportem na lotnisko w Bucaramanga (ok. 5 godz.) i lot do SANTA MARTA. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie starówki jednego z najstarszych miast w Kolumbii. Nocleg w hotelu.

  13. dzień.

  park narodowy tayrona

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Możliwość pozostawienia bagażu w depozycie w Santa Marta. Przejazd prywatnym transportem do PARKU NARODOWEGO TAYRONA. Spacer przez park, który słynie z piaszczystych plaż, palm kokosowych i gęstego lasu deszczowego. W trakcie marszu możliwe spotkanie z przedstawicielami rdzennej ludności Kogi, którzy zamieszkują te tereny od setek lat. Jest to społeczność hermetyczna i nie ma w zwyczaju integrować się z turystami. W razie możliwości – spotkanie z jej przedstawicielami. Nocleg w parku na hamakach lub w namiotach tuż przy plaży. Szacowany czas przejścia: 4-5 h.

  14. dzień.

  santa marta

  Śniadanie. Relaks na plażach Parku Tayrona. Czas na opalanie i kąpiele w Morzu Karaibskim. Popołudniowy powrót do SANTA MARTA. Fakultatywnie dla chętnych (za dodatkową opłatą) możliwy powrót konno lub łódką. Zakwaterowanie w hotelu, odebranie bagażu z depozytu. Impreza pożegnalna. Nocleg w hotelu.

   

  15. dzień.

  bogota

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Santa Marta i przelot do BOGOTY. Zwiedzanie miasta położonego „2600 metrów bliżej gwiazd” z przewodnikiem lokalnym. Różnorodna stolica Kolumbii przyciąga ciekawą architekturą, muzeami, sztuką uliczną oraz lokalną kuchnią. Wjazd kolejką na wzgórze Monserrate (3200 m n. p. m.). Ostatnie spojrzenie na dzielnicę La Candelaria, czyli tętniącą życiem starówkę Bogoty. Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski.

   

  16. dzień.

  Przylot na lotnisko w Warszawie.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 14 noclegów: w hotelach***: 1 w Bogocie, 1 w Leticii, 2 w Salento, 2 w Santa Marta (2-os. pokoje z łazienkami), 3 w hostelu w San Gil (2-os. lub 3- os. pokoje z łazienkami), 2 w schronisku górskim (sala wieloosobowa łóżka pojedyncze, dzielona łazienka, bieżąca zimna woda), 2 w tradycyjnych domach na palach w Amazonii (sala wieloosobowa, pokoje 2-os., 4-os., 6-os. dzielona łazienka, bieżąca zimna woda, kąpiele głównie w rzece), 1 na hamakach lub w namiotach w Parku Narodowym Taryona (zależnie od dostępności, decyzja podejmowana na miejscu, na kempingach z podstawowym węzłem sanitarnym, bieżąca zimna woda)
 • wyżywienie według programu: 14 śniadań, 5 lunchów, 4 kolacje
 • przelot Warszawa – Bogota – Warszawa
 • wewnętrzne przeloty na trasach Bogota – Leticia, Leticia – Pereira, Pereira – Bucaramanga, Bucaramanga – Santa Marta, Santa Marta – Bogota
 • przejazdy lokalnymi minibusami, taxi lub jeepami
 • opieka polskiego lidera od lotniska w Bogocie do transferu na lotnisko w Bogocie
 • bilety wstępu: Góra Monserrate w Bogocie (kolej linowa), Park Narodowy Tayrona
 • jednorazowy przelot paralotnią nad kanionem Chicamocha z lokalnym instruktorem
 • rafting po rzece Chicamocha
 • ubezpieczenie KL i NW rozszerzone o sporty ekstremalne
 • Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki

  Na wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą.

  • przejazd tuk-tukiem i przekroczenie granicy z Brazylią ok. 10 USD/os.
  • powrót konno w Narodowym Parku Tayrona ok. 25 USD/os.
  • powrót łodzią z Parku Tayrona do Santa Marta ok. 85 USD/os.
  • dodatkowy przelot paralotnią nad Kanionem Chicamocha ok. 100 USD/os.
  • ok. 45 min objazd po Barichara tuk-tukiem ok. 10 USD/tuk-tuk/2 os.

  Uwagi

  • Wiza nie jest wymagana, paszport musi być ważny w dniu wylotu z Kolumbii.
  • W programie kilkukrotnie nocleg w niestandardowych warunkach (pokój wieloosobowy w domku na palach w Amazonii, schronisko górskie podczas trekkingu, hamak/namiot na Karaibach).
  • Kilkukrotnie możliwość pozostawienie bagażu w depozycie – w Leticii (na czas pobytu w puszczy amazońskiej), w Salento (na czas trekkingu) oraz w Satna Marta (na czas pobytu w Parku Narodowym Tayrona), co ma zwiększyć komfort uczestników. Rekomendujemy zabranie ze sobą plecaka podróżnego, który posłuży jako bagaż główny w te dni.
  • Wymagany poziom kondycji fizycznej pozwalający na uczestnictwo w wymienionych aktywnościach, szczególnie na udział w trekkingu z Doliny Cocora. Część programu jest realizowana na dużej wysokości n. p. m. – możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca powinny zasięgnąć opinii lekarza.
  • Program lub kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne. 

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  Wyżywienie zgodnie z programem

  Kod oferty: BOGNOL1

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę
  Termin potwierdzonyLast Minute
  9 999 zł /os.
  Łącznie: 10 000 zł

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Kolumbia - Sylwestrowa Kolumbia
  Kolumbia
  Sylwestrowa Kolumbia
  22 209 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP