Kolumbia

  Sylwestrowa Kolumbia

  nowość
  nowość
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.
  ZIMA 24/25
  Łącznie: 10 000 zł
  Łącznie: 10 000 zł

  Zobacz trasę wycieczki

  Bogota • Dolina Cocora • Salento • El Valle • Wodospad El Tigre • Medellin • San Juan de Pasto • Laguna La Cocha • Bogota

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  bogota

  Przelot z Warszawy do Kolumbii. Przylot do BOGOTY. Spotkanie z liderem wyprawy na lotnisku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek i kolację (we własnym zakresie). Dla chętnych, wieczorny spacer po zabytkowej dzielnicy La Candelaria.

  2. dzień.

  bogota

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie BOGOTY – miasta położonego „2600 metrów bliżej gwiazd". Różnorodna stolica Kolumbii przyciąga ciekawą architekturą, muzeami, sztuką uliczną i lokalną kuchnią. Spacer po zabytkowej dzielnicy La Candelaria i okolicach placu Bolivara, gdzie znajdują się najważniejsze budynki państwa: katedra, siedziba Kongresu, Pałac Sprawiedliwości, gmach Alcaldía (siedziba burmistrza miasta). Wizyta w imponującym Muzeum Złota. Dla chętnych (nieodpłatnie), zwiedzanie Muzeum Fernanda Botero z dziełami słynnego kolumbijskiego rzeźbiarza oraz bogatą kolekcją sztuki współczesnej z całego świata (prace m.in.: Picassa, Miró, Degasa i Moneta.) Powrót do hotelu po bagaże i przejazd na lotnisko. Wieczorny przelot do Pereira – miasta położonego w rejonie kawowym. Przejazd do kolorowego miasteczka Salento. Zakwaterowanie i nocleg.

   

  3. dzień.

  dolina cocora

  Śniadanie. Spacer uliczkami Salento, gdzie w niespiesznym tempie toczy się życie kolumbijskiej prowincji. Region Kawowy, zwany Eje Cafetero, obejmuje kilka prowincji i słynie ze zróżnicowanej flory i fauny. Piękna sceneria górzystych krajobrazów porośniętych bujną roślinnością, obecność wyjątkowych plantacji kawy w połączeniu z tradycyjną architekturą spowodowały, że w 2011 r. obszar został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie trekking do DOLINY COCORA, która słynie z imponujących palm woskowych. Liczące nawet ok. 60 m palmy na tle zielonych gór tworzą fantastyczny, unikalny krajobraz (spokojny trekking po dolinie potrwa ok. 3-7 godz.) Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka konna lub wizyta w sanktuarium kolibrów. Powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.

   

  4. dzień.

  salento

  Śniadanie. Przejazd jeepami na miejscową plantację kawy, gdzie można poznać cały proces powstawania tego napoju – od zbiorów aż do momentu parzenia. Na deser degustacja świeżo zmielonej, aromatycznej kolumbijskiej arabiki. Następnie przejazd w okolice SALENTO i spacer pośród bujnej roślinności lasu deszczowego oraz wiejskich krajobrazów prowincji, gdzie znajduje się ukryty wodospad Santa Rita. Powrót do hotelu w Salento, czas wolny i nocleg.

   

  5. dzień.

  el valle

  Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot z Pereira na wybrzeże (z przesiadką w Medellin). Ruszamy nad Pacyfik! To jeden z najbardziej odizolowanych rejonów Kolumbii, gdzie docierają tylko małe, lokalne samoloty. Lądowanie w miasteczku Bahia Solano, skąd lokalnym transportem (trzykołowy tuk-tuk) przejazd do wioski EL VALLE. Zakwaterowanie przy Playa El Almejal, czyli jednej z czarnych plaż, z których słynie wybrzeże Pacyfiku. Ciemny, skrzący się piasek, surowe skały, soczyście zielona ściana dżungli i oczywiście spektakularne zachody słońca – to widoki przez najbliższe kilka dni. Zakwaterowanie i nocleg w hostelu.

   

  6. dzień.

  el valle

  Śniadanie. W ostatnim dniu 2024 r. czas wolny na relaks na pięknej plaży El Almejal nad Pacyfikiem lub grę w siatkówkę plażową. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) lekcja surfingu. Wieczorem, po zorganizowanej kolacji na plaży, integracja z lokalnymi mieszkańcami w wiosce EL VALLE oraz możliwość spróbowania miejscowego trunku viche (alkohol tworzony na bazie lokalnie występujących ziół) w jednym z lokalnych klubów. Przywitanie Nowego Roku w kolumbijskich rytmach. Powrót do hostelu, nocleg.

   

  7. dzień.

  el valle

  Późne śniadanie. Około południa wyprawa do dżungli oraz rejs łodzią przez pobliskie rzeki (lokalna łódka typu canoe) i okazja do zobaczenia wielu gatunków ptaków, tropikalnych roślin oraz obserwacji codziennego życia mieszkańców, którzy mieszkają w domach na palach. Wycieczka w towarzystwie lokalnego przewodnika, potrwa ok. 3-4 godz. Powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.

   

  8. dzień.

  wodospad el tigre

  Śniadanie. Wyjście na plażę i wypłynięcie w ok. 30 min rejs łodzią po Pacyfiku. Dopłynięcie do miejsca, z którego rozpocznie się krótki trekking na szczyt dzikiego wodospadu El Tigre! Kąpiel w jego orzeźwiającej wodzie, to idealny odpoczynek od upału. Następnie, ok. 2-godz. trekking przez dżunglę, wzdłuż skalistej linii brzegowej, w kierunku miejsca zakwaterowania. Wczesnym popołudniem powrót na plażę El Almejal. Powrót do hostelu, czas wolny i nocleg.

  9. dzień.

  medellin

  Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko do Bahia Solano i przelot do MEDELLIN. Miasto, będące stolicą regionu Antioquia, słynie jako Miasto Wiecznej Wiosny. Jego łagodny klimat i bujna roślinność przyciągają mieszkańców i turystów. Choć jeszcze niedawno kojarzone z przyczółkiem Pabla Escobara, dzisiaj uchodzi za jedno z najbardziej innowacyjnych miast Kolumbii. Wieczorem pierwsza okazja na spacer, zasmakowanie życia nocnego w tym nowoczesnym i wielokulturowym mieście oraz spróbowania regionalnej kuchni. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

   

  10. dzień.

  10. dzień medellin.

  Śniadanie. Spacer po mieście. Zapoznanie z wyjątkowym nowoczesnym krajobrazem, który kontrastuje z tradycyjnym stylem życia, charakteryzującym inne prowincje. W tętniącym życiem MEDELLIN znajduje się mnóstwo muzeów, restauracji, barów i klubów. Następnie przejście do owianej złą sławą dzielnicy Comuna 13. Dzielnica slumsów – dawniej słynąca jako miejsce starć kartelów narkotykowych, stara się odbudować swoją reputację. Obecnie w Comuna 13 jest pełno muzyki, tańca i kolorowych murali tworzonych po to, aby opowiedzieć nową historię porozumienia i pokoju. Przejazd unikalną formą transportu miejskiego – wagonikami „metrocable” dowożącymi mieszkańców do odległych dzielnic, położonych na górskich zboczach. W drugiej części dnia zaplanowano mecz piłki nożnej z lokalnymi mieszkańcami – COMUNA 13 vs POLONIA! Powrót do hotelu, nocleg.

   

  11. dzień.

  san juan de pasto

  Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do SAN JUAN DE PASTO – miasta, które jest nie tylko malowniczo położone w Andach między wulkanami, kraterami, jeziorami i kanionami, ale posiada również bogatą historię i tradycję oraz silną rdzenną tożsamość. Pobyt tutaj, zwłaszcza w okresie karnawału Negros y Blancos to unikalne doświadczenie, podczas którego można lepiej poznać kolumbijską kulturę i zwyczaje. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po starym mieście. Nocleg.

  12. dzień.

  san juan de pasto (karnawał negros y blancos)

  Śniadanie. W czasie, gdy reszta świata obchodzi Święto Trzech Króli, Pasto ożywa w kolorach i dźwiękach uroczystego zakończenia karnawału. To niesamowita okazja, by uczestniczyć w jednym z najpopularniejszych wydarzeń regionu. Obecnie Negros y Blancos to przede wszystkim tradycyjna przebierana parada z imponującymi karocami, obnoszonymi po ulicach miasta oraz mnóstwem pobocznych atrakcji, jak koncerty, wybory Królowej Karnawału oraz uliczne tańce i śpiewy. Aby dopełnić tradycji, mieszkańcy obsypują się nawzajem pianą i mąką, tworząc niezapomnianą atmosferę. Powrót do hotelu i nocleg.

   

  13. dzień.

  laguna la cocha

  Śniadanie. Przejazd samochodami (ok. 1 godz.) do Puerto El Encanto skąd ropocznie się całodniowa wycieczka, po położonej na wysokości ok. 2680 m n.p.m., polodowcowej LAGUNIE LA COCHA. To drugie pod względem powierzchni kolumbijskie jezioro, otoczone zielonymi szczytami i andyjskimi łąkami. Lunch w miejscowości – możliwość spróbowania lokalnie przyrządzonego pstrąga. Rejs łódką po jeziorze do pobliskiej miejscowości Santa Lucia, gdzie znajduje się wieża widokowa, skąd roztacza się spektakularny krajobraz. Spacer (ok. 1 godz.) w okolicach Santa Lucia. Powrót do hotelu i nocleg.

   

  14. dzień.

  bogota

  Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot do BOGOTY – kolumbijskiej stolicy. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg.

  15. dzień.

  bogota

  Śniadanie, czas wolny na ostatnie zakupy i spacer po mieście. Odwiedziny w Sanktuarium Upadku Pana Jezusa na wzgórzu Monserrate. Wjazd kolejką na to wzgórze dostarczy niesamowitych widoków na położone w kotlinie miasto. Popołudniu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

   

  16. dzień.

  Przylot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 14 noclegów: 10 w hotelach***: 2 w Bogocie, 3 w Salento, 2 w Medellin, 3 w San Juan de Pasto, 4 w hostelu
 • 2-os. pokoje z łazienkami
 • w El Valle: 5-os. pokoje z łazienkami (dopłata do pokoju 2-os. w hostelu w El Valle, na zapytanie, w zależności od dostępności)
 • wyżywienie według programu: 14 śniadań
 • kolacja sylwestrowa
 • lunch podczas wycieczki do Laguna La Cocha
 • przeloty: Warszawa – Bogota – Warszawa wewnętrzne przeloty: Bogota – Pereira, Pereira – Bahia Solano, Bahia Solano – Medellin, Medellin – San Juan de Pasto, San Juan de Pasto – Bogota
 • przejazdy lokalnymi minibusami, taxi lub jeepami
 • opieka polskiego lidera od lotniska w Bogocie do transferu na lotnisko w Bogocie
 • bilety wstępu: góra Monserrate w Bogocie (kolej linowa)
 • Muzeum Złota
 • „coffee tour” na plantacji kawy (degustacja napoju)
 • wycieczka nad wodospad Santa Rita
 • rejsy łodziami (po dżungli oraz do wodospadu El Tigre)
 • zwiedzanie Communa 13 z przewodnikiem lokalnym
 • wstęp na karnawał w Pasto (bilety na trybunach)
 • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex
 • Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki

  Na wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą.

  • Opłaty fakultatywne: przejazd konno w Dolinie Cocora: ok. 40 USD/os., wejście do sanktuarium kolibrów w Salento: ok. 7 USD/os.; ok. godz. lekcja surfingu na wybrzeżu Pacyfiku: ok. 30 USD/os.

  Uwagi

  • Wiza nie jest wymagana, paszport musi być ważny w dniu wylotu z Kolumbii.
  • Program lub kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie ze względu na czynniki niezależne od organizatora (np. warunki atmosferyczne, wydarzenia lokalne).
  • Podstawą zapewnionego wyżywienia są śniadania – grupie towarzyszy doświadczony lider, który poleca miejsca, w których można bezpiecznie zjeść lokalnie, wedle własnych preferencji i potrzeb.
  • Z uwagi na charakter odwiedzanych miejsc, Organizator nie jest w stanie zapewnić zakwaterowania w pokojach 2-os., przez cały okres trwania wyjazdu - prosimy o szczegółowe zapoznanie się z programem (region Pacyfiku).

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  Wyżywienie zgodnie z programem

  Kod oferty: BOGNOL2

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Kolumbia - Od dzikiej Amazonii po rajskie Karaiby
  Kolumbia
  Od dzikiej Amazonii po rajskie Karaiby
  15 487 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 18 390 zł /os. -15%

  Najniższa cena przed obniżką: 16 037 zł /os.

   
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

  Kolumbia

  Sylwestrowa Kolumbia

  nowość
  Wycieczka objazdowa
  9 999 zł /os.

  Zobacz trasę wycieczki

  Bogota • Dolina Cocora • Salento • El Valle • Wodospad El Tigre • Medellin • San Juan de Pasto • Laguna La Cocha • Bogota

  Plan wycieczki

  1. dzień.

  bogota

  Przelot z Warszawy do Kolumbii. Przylot do BOGOTY. Spotkanie z liderem wyprawy na lotnisku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek i kolację (we własnym zakresie). Dla chętnych, wieczorny spacer po zabytkowej dzielnicy La Candelaria.

  2. dzień.

  bogota

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie BOGOTY – miasta położonego „2600 metrów bliżej gwiazd". Różnorodna stolica Kolumbii przyciąga ciekawą architekturą, muzeami, sztuką uliczną i lokalną kuchnią. Spacer po zabytkowej dzielnicy La Candelaria i okolicach placu Bolivara, gdzie znajdują się najważniejsze budynki państwa: katedra, siedziba Kongresu, Pałac Sprawiedliwości, gmach Alcaldía (siedziba burmistrza miasta). Wizyta w imponującym Muzeum Złota. Dla chętnych (nieodpłatnie), zwiedzanie Muzeum Fernanda Botero z dziełami słynnego kolumbijskiego rzeźbiarza oraz bogatą kolekcją sztuki współczesnej z całego świata (prace m.in.: Picassa, Miró, Degasa i Moneta.) Powrót do hotelu po bagaże i przejazd na lotnisko. Wieczorny przelot do Pereira – miasta położonego w rejonie kawowym. Przejazd do kolorowego miasteczka Salento. Zakwaterowanie i nocleg.

   

  3. dzień.

  dolina cocora

  Śniadanie. Spacer uliczkami Salento, gdzie w niespiesznym tempie toczy się życie kolumbijskiej prowincji. Region Kawowy, zwany Eje Cafetero, obejmuje kilka prowincji i słynie ze zróżnicowanej flory i fauny. Piękna sceneria górzystych krajobrazów porośniętych bujną roślinnością, obecność wyjątkowych plantacji kawy w połączeniu z tradycyjną architekturą spowodowały, że w 2011 r. obszar został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie trekking do DOLINY COCORA, która słynie z imponujących palm woskowych. Liczące nawet ok. 60 m palmy na tle zielonych gór tworzą fantastyczny, unikalny krajobraz (spokojny trekking po dolinie potrwa ok. 3-7 godz.) Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejażdżka konna lub wizyta w sanktuarium kolibrów. Powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.

   

  4. dzień.

  salento

  Śniadanie. Przejazd jeepami na miejscową plantację kawy, gdzie można poznać cały proces powstawania tego napoju – od zbiorów aż do momentu parzenia. Na deser degustacja świeżo zmielonej, aromatycznej kolumbijskiej arabiki. Następnie przejazd w okolice SALENTO i spacer pośród bujnej roślinności lasu deszczowego oraz wiejskich krajobrazów prowincji, gdzie znajduje się ukryty wodospad Santa Rita. Powrót do hotelu w Salento, czas wolny i nocleg.

   

  5. dzień.

  el valle

  Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot z Pereira na wybrzeże (z przesiadką w Medellin). Ruszamy nad Pacyfik! To jeden z najbardziej odizolowanych rejonów Kolumbii, gdzie docierają tylko małe, lokalne samoloty. Lądowanie w miasteczku Bahia Solano, skąd lokalnym transportem (trzykołowy tuk-tuk) przejazd do wioski EL VALLE. Zakwaterowanie przy Playa El Almejal, czyli jednej z czarnych plaż, z których słynie wybrzeże Pacyfiku. Ciemny, skrzący się piasek, surowe skały, soczyście zielona ściana dżungli i oczywiście spektakularne zachody słońca – to widoki przez najbliższe kilka dni. Zakwaterowanie i nocleg w hostelu.

   

  6. dzień.

  el valle

  Śniadanie. W ostatnim dniu 2024 r. czas wolny na relaks na pięknej plaży El Almejal nad Pacyfikiem lub grę w siatkówkę plażową. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) lekcja surfingu. Wieczorem, po zorganizowanej kolacji na plaży, integracja z lokalnymi mieszkańcami w wiosce EL VALLE oraz możliwość spróbowania miejscowego trunku viche (alkohol tworzony na bazie lokalnie występujących ziół) w jednym z lokalnych klubów. Przywitanie Nowego Roku w kolumbijskich rytmach. Powrót do hostelu, nocleg.

   

  7. dzień.

  el valle

  Późne śniadanie. Około południa wyprawa do dżungli oraz rejs łodzią przez pobliskie rzeki (lokalna łódka typu canoe) i okazja do zobaczenia wielu gatunków ptaków, tropikalnych roślin oraz obserwacji codziennego życia mieszkańców, którzy mieszkają w domach na palach. Wycieczka w towarzystwie lokalnego przewodnika, potrwa ok. 3-4 godz. Powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.

   

  8. dzień.

  wodospad el tigre

  Śniadanie. Wyjście na plażę i wypłynięcie w ok. 30 min rejs łodzią po Pacyfiku. Dopłynięcie do miejsca, z którego rozpocznie się krótki trekking na szczyt dzikiego wodospadu El Tigre! Kąpiel w jego orzeźwiającej wodzie, to idealny odpoczynek od upału. Następnie, ok. 2-godz. trekking przez dżunglę, wzdłuż skalistej linii brzegowej, w kierunku miejsca zakwaterowania. Wczesnym popołudniem powrót na plażę El Almejal. Powrót do hostelu, czas wolny i nocleg.

  9. dzień.

  medellin

  Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko do Bahia Solano i przelot do MEDELLIN. Miasto, będące stolicą regionu Antioquia, słynie jako Miasto Wiecznej Wiosny. Jego łagodny klimat i bujna roślinność przyciągają mieszkańców i turystów. Choć jeszcze niedawno kojarzone z przyczółkiem Pabla Escobara, dzisiaj uchodzi za jedno z najbardziej innowacyjnych miast Kolumbii. Wieczorem pierwsza okazja na spacer, zasmakowanie życia nocnego w tym nowoczesnym i wielokulturowym mieście oraz spróbowania regionalnej kuchni. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

   

  10. dzień.

  10. dzień medellin.

  Śniadanie. Spacer po mieście. Zapoznanie z wyjątkowym nowoczesnym krajobrazem, który kontrastuje z tradycyjnym stylem życia, charakteryzującym inne prowincje. W tętniącym życiem MEDELLIN znajduje się mnóstwo muzeów, restauracji, barów i klubów. Następnie przejście do owianej złą sławą dzielnicy Comuna 13. Dzielnica slumsów – dawniej słynąca jako miejsce starć kartelów narkotykowych, stara się odbudować swoją reputację. Obecnie w Comuna 13 jest pełno muzyki, tańca i kolorowych murali tworzonych po to, aby opowiedzieć nową historię porozumienia i pokoju. Przejazd unikalną formą transportu miejskiego – wagonikami „metrocable” dowożącymi mieszkańców do odległych dzielnic, położonych na górskich zboczach. W drugiej części dnia zaplanowano mecz piłki nożnej z lokalnymi mieszkańcami – COMUNA 13 vs POLONIA! Powrót do hotelu, nocleg.

   

  11. dzień.

  san juan de pasto

  Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do SAN JUAN DE PASTO – miasta, które jest nie tylko malowniczo położone w Andach między wulkanami, kraterami, jeziorami i kanionami, ale posiada również bogatą historię i tradycję oraz silną rdzenną tożsamość. Pobyt tutaj, zwłaszcza w okresie karnawału Negros y Blancos to unikalne doświadczenie, podczas którego można lepiej poznać kolumbijską kulturę i zwyczaje. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po starym mieście. Nocleg.

  12. dzień.

  san juan de pasto (karnawał negros y blancos)

  Śniadanie. W czasie, gdy reszta świata obchodzi Święto Trzech Króli, Pasto ożywa w kolorach i dźwiękach uroczystego zakończenia karnawału. To niesamowita okazja, by uczestniczyć w jednym z najpopularniejszych wydarzeń regionu. Obecnie Negros y Blancos to przede wszystkim tradycyjna przebierana parada z imponującymi karocami, obnoszonymi po ulicach miasta oraz mnóstwem pobocznych atrakcji, jak koncerty, wybory Królowej Karnawału oraz uliczne tańce i śpiewy. Aby dopełnić tradycji, mieszkańcy obsypują się nawzajem pianą i mąką, tworząc niezapomnianą atmosferę. Powrót do hotelu i nocleg.

   

  13. dzień.

  laguna la cocha

  Śniadanie. Przejazd samochodami (ok. 1 godz.) do Puerto El Encanto skąd ropocznie się całodniowa wycieczka, po położonej na wysokości ok. 2680 m n.p.m., polodowcowej LAGUNIE LA COCHA. To drugie pod względem powierzchni kolumbijskie jezioro, otoczone zielonymi szczytami i andyjskimi łąkami. Lunch w miejscowości – możliwość spróbowania lokalnie przyrządzonego pstrąga. Rejs łódką po jeziorze do pobliskiej miejscowości Santa Lucia, gdzie znajduje się wieża widokowa, skąd roztacza się spektakularny krajobraz. Spacer (ok. 1 godz.) w okolicach Santa Lucia. Powrót do hotelu i nocleg.

   

  14. dzień.

  bogota

  Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot do BOGOTY – kolumbijskiej stolicy. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg.

  15. dzień.

  bogota

  Śniadanie, czas wolny na ostatnie zakupy i spacer po mieście. Odwiedziny w Sanktuarium Upadku Pana Jezusa na wzgórzu Monserrate. Wjazd kolejką na to wzgórze dostarczy niesamowitych widoków na położone w kotlinie miasto. Popołudniu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

   

  16. dzień.

  Przylot do Polski.

  O cenie

  Cena obejmuje

 • 14 noclegów: 10 w hotelach***: 2 w Bogocie, 3 w Salento, 2 w Medellin, 3 w San Juan de Pasto, 4 w hostelu
 • 2-os. pokoje z łazienkami
 • w El Valle: 5-os. pokoje z łazienkami (dopłata do pokoju 2-os. w hostelu w El Valle, na zapytanie, w zależności od dostępności)
 • wyżywienie według programu: 14 śniadań
 • kolacja sylwestrowa
 • lunch podczas wycieczki do Laguna La Cocha
 • przeloty: Warszawa – Bogota – Warszawa wewnętrzne przeloty: Bogota – Pereira, Pereira – Bahia Solano, Bahia Solano – Medellin, Medellin – San Juan de Pasto, San Juan de Pasto – Bogota
 • przejazdy lokalnymi minibusami, taxi lub jeepami
 • opieka polskiego lidera od lotniska w Bogocie do transferu na lotnisko w Bogocie
 • bilety wstępu: góra Monserrate w Bogocie (kolej linowa)
 • Muzeum Złota
 • „coffee tour” na plantacji kawy (degustacja napoju)
 • wycieczka nad wodospad Santa Rita
 • rejsy łodziami (po dżungli oraz do wodospadu El Tigre)
 • zwiedzanie Communa 13 z przewodnikiem lokalnym
 • wstęp na karnawał w Pasto (bilety na trybunach)
 • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex
 • Dodatkowe atrakcje podczas wycieczki

  Na wycieczce przewidziane są atrakcje, z których można skorzystać za dodatkową opłatą.

  • Opłaty fakultatywne: przejazd konno w Dolinie Cocora: ok. 40 USD/os., wejście do sanktuarium kolibrów w Salento: ok. 7 USD/os.; ok. godz. lekcja surfingu na wybrzeżu Pacyfiku: ok. 30 USD/os.

  Uwagi

  • Wiza nie jest wymagana, paszport musi być ważny w dniu wylotu z Kolumbii.
  • Program lub kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie ze względu na czynniki niezależne od organizatora (np. warunki atmosferyczne, wydarzenia lokalne).
  • Podstawą zapewnionego wyżywienia są śniadania – grupie towarzyszy doświadczony lider, który poleca miejsca, w których można bezpiecznie zjeść lokalnie, wedle własnych preferencji i potrzeb.
  • Z uwagi na charakter odwiedzanych miejsc, Organizator nie jest w stanie zapewnić zakwaterowania w pokojach 2-os., przez cały okres trwania wyjazdu - prosimy o szczegółowe zapoznanie się z programem (region Pacyfiku).

  Dostępne pokoje

  Pokój 2 os.

  Wyżywienie

  Wyżywienie zgodnie z programem

  Kod oferty: BOGNOL2

  Masz pytanie o ofertę?Skonsultuj się z naszym doradcą
  Masz pytanie o ofertę? Skonsultuj się z naszym doradcą
  Zamów rozmowę
  ZIMA 24/25
  9 999 zł /os.
  Łącznie: 10 000 zł

  Podobne wycieczki w tym regionie

  Kolumbia - Od dzikiej Amazonii po rajskie Karaiby
  Kolumbia
  Od dzikiej Amazonii po rajskie Karaiby
  15 487 zł /os.
   +26 zł TFG i TFP
   

  Cena początkowa: 18 390 zł /os. -15%

  Najniższa cena przed obniżką: 16 037 zł /os.