phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania W kubańskim rytmie

Atuty oferty

 • urzekająca architektura kolonialna Trinidadu
 • przejażdżka amerykańskimi samochodami po Hawanie
 • Cienfuegos, czyli barwny „Kubański Paryż”
 • bujna roślinność i wodospady w Parkach Narodowych La Mensura i Vinales
 • przedłuż wakacje na Cayo Santa Maria

W kubańskim rytmie Kod: SNUKUBR

Trasa
8 579PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Śr 01.12 – Śr 15.12.21
Itaka
 • Promocja ZIMA 21/22 ZIMA 21/22
Kuba

W kubańskim rytmie

 • Promocja ZIMA 21/22 ZIMA 21/22
Kod: SNUKUBR
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Kubę na lotnisko w Santa Clara. Po przejściu formalności granicznych transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. CAMAGUEY (trasa: ok. 480 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie CAMAGUEY, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Starówka ma wspaniałą, kolonialną architekturę i senną, małomiasteczkową atmosferę, która sprawia wrażenie, jakby czas zatrzymał się tutaj w miejscu. Spacer po historycznym centrum. Wizyta przy Casa de la Trova, domu kultury, gdzie wieczorami odbywają się koncerty tradycyjnej muzyki kubańskiej. Wieczorny przyjazd do miasta Bayamo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. BAYAMO – SANTIAGO DE CUBA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Spacer po historycznym centrum BAYAMO, uroczym miasteczku z charakterystyczną zabudową kolonialną. Była to druga osada założona na Kubie przez Diego Velázqueza w 1513 r., a w czasie wojen z kolonizatorami w latach 60. XIX w. powstał tu hymn narodowy Kuby „La Bayamesa”. Przejażdżka bryczką konną przez stare miasto Bayamo. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA, najważniejszego miasta wschodniej Kuby. Założone przez Diego Velázqueza w XVI w. dziś szczyci się wspaniałą architekturą kolonialną wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Placu Rewolucji imienia Antonio Maceo Grajalesa. Jego centralnym miejscem jest pomnik upamiętniający wojnę o niepodległość, jaką Kuba toczyła w XIX w. Następnie imponujący fort – San Pedro de la Roca (Castillo del Morro). Strategicznie położona forteca należy do najważniejszych zabytków kolonializmu hiszpańskiego w rejonie Karaibów. Czas wolny w fortecy dostarczy niezapomnianych wrażeń. Twierdza położona nad brzegiem lazurowego morza jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na Kubie. Przejazd i wizyta na cmentarzu Santa Ifigenia, gdzie spoczywają prochy bohatera rewolucji kubańskiej José Martí i pochowany jest Fidel Castro. Czas wolny. Przejazd i zwiedzanie muzeum poświęconego Diego Velázquezowi, pierwszemu kolonizatorowi Kuby. Spacer do hotelu Casa Granda, gdzie można skosztować kubańskich drinków i podziwiać panoramę kolonialnego miasta. Spacer i czas wolny w historycznym centrum Parque Cespedes. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. BARACOA (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie wcześnie rano. Przyjazd do BARACOA, która była pierwszą osadą na Kubie. Obecnie to urokliwie położone miasteczko nad Zatoką Miodową, z widocznymi wpływami architektury kolonialnej. Wizyta w punkcie widokowym przy twierdzy wzniesionej w XVIII w., która służyła do obrony przed piratami. Przejazd na plantację kakaowca, poznanie procesu uprawy i sposobu otrzymywania surowca do produkcji czekolady. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. HOLGUIN (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta HOLGUIN. Spacer starówką, gdzie znajduje się park Calixto Garcia, bohatera walk o niepodległość, oraz najokazalszy budynek miasta – La Periquera, obecnie Museo Provincial de Holguin. Zwiedzanie: Plac Główny i katedra San Isidoro z 1720 r. Czas wolny. Wizyta na Wzgórzu Krzyża – La Loma de La Cruz, miejsce pielgrzymek Kubańczyków. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. LA MENSURA (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu) do PARKU NARODOWEGO LA MENSURA. Na jego powierzchni znajduje się ok. 100 gatunków roślin, niespotykanych w żadnym innym miejscu na Kubie. Spacer do największych wodospadów na Kubie – Salto del Guayabo. Czas wolny na kąpiel i pamiątkowe zdjęcia. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. TRINIDAD (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TRINIDADU, jednego z głównych ośrodków kolonialnej Kuby, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Sławę i potęgę zawdzięczał on handlowi trzciną cukrową. Niespotykany klimat Trinidadu, oprócz pięknej architektury, tworzy niezliczona ilość niewielkich restauracji i barów, z których dobiega energetyzująca i beztroska muzyka kubańska. Wizyta w słynnej Taberna la Canchánchara, gdzie można spróbować drinka na bazie rumu, cytryny i miodu. Spacer do Plaza Mayor i wizyta w muzeum historii miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu lub kwaterach prywatnych. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. CIENFUEGOS – PLAŻA GIRON (trasa: ok. 320 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CIENFUEGOS, zwanego "kubańskim Paryżem". Zwiedzanie miasta założonego przez francuskich imigrantów, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Wizyta na centralnym placu w mieście Parque José Marti, obok którego znajdują się zadbane i odnowione budynki m.in. Catedral de la Purisima Concepcion, Casa del Fundador, Colegio San Lorenzo, Teatro Tomas Terry. Spacer Aleją Paseo del Prado. Przejazd na półwysep Zapata, chwila czasu wolnego na pięknej PLAŻY GIRON. Plaża i wioska to część Zatoki Świń, znanej ze zbrojnego incydentu z udziałem USA. Późnym popołudniem przejazd do hotelu w Hawanie. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na wspaniałe przedstawienie Tropicana Hawana z gorącą kubańską muzyką i tańcami. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. HAWANA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Przejazd do centrum HAWANY. Spacer: Kapitol, La Plaza de Armas – miejsce narodzin miasta, La Plaza de la Catedral ze słynną barokową katedrą wykonaną z koralu i skał rafy koralowej. Czas wolny w ulubionym barze Ernesta Hemigwaya El Floridita i hotelu Ambos Mundos, w którym pomieszkiwał. Następnie przejście na Plac Plaza de San Francisco i wizyta w Muzeum Rumu Havana Club z degustacją. Czas wolny na lokalnym bazarze. Przejażdżka starymi samochodami przez historyczne centrum miasta do Placu Rewolucji, na którym Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę świętą. Następnie wizyta w fabryce cygar, gdzie można kupić autentyczne, ręcznie zwijane cygara. Przejazd przez dzielnicę Miramar, która przed rewolucją była zamieszkiwana przez elitę miasta. Powrót do hotelu, kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lekcja gorącej salsy z kubańskim instruktorem. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. VINALES – SOROA (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na zachodnią część wyspy. Przejazd przez prowincję Pinar del Rio, słynną na całym świecie z przemysłu tytoniowego. Wizyta w PARKU NARODOWYM VINALES, z wapiennymi ostańcami Mogotes, wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie groty Cueva del Indio i jaskrawo pomalowanego klifu – muralu, wykonanego na życzenie samego Fidela Castro. Wizyta na plantacji tytoniu. Obiad w typowej kubańskiej restauracji. Wizyta w ogrodzie botanicznym SOROA z pięknymi okazami orchidei i innymi tropikalnymi kwiatami. Czas wolny na indywidulane zwiedzanie ogrodu. Powrót do hotelu w Hawanie. Kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. SANTA CLARA – CAYO SANTA MARIA (trasa ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku wyspy CAYO SANTA MARIA, po drodze wizyta w mieście SANTA CLARA, gdzie znajduje się muzeum Ernesto „Che” Guevary. Przejazd na wybrzeże i zakwaterowanie w hotelu w formule all inclusive. Nocleg.

12.-14. DZIEŃ. CAYO SANTA MARIA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

16. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

14 noclegów: 10 w hotelach**/*** (możliwy nocleg w kwaterach prywatnych) na trasie wycieczki, 4 noclegi podczas wypoczynku w wybranym hotelu****/***** na Cayo Santa Maria; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: podczas objazdu: 10 śniadań, 10 kolacji; podczas pobytu w wybranym hotelu na Cayo Santa Maria: all inclusive • przelot • przejazd autokarem • przejażdżka bryczką • opieka pilota • 1 karta turysty • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik, przejazd starymi samochodami w Hawanie: ok. 170 EUR, napiwki: ok. 2 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Parku Narodowego La Mensura z obiadem: ok. 75 EUR; występ kabaretu Tropicana w Hawanie: ok. 75 EUR; lekcja tańca z kubańskim instruktorem: ok. 45 EUR (w zalezności od dostępności lekcja może być zroganizowana w dowolnym mieście na trasie wycieczki); wycieczka do doliny Vinales i ogrodu botanicznego Soroa z obiadem: ok. 84 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że na terenie Kuby waluta ta jest obłożona obowiązkowym 10% podatkiem. Podatek ten naliczany jest również przy wypłacie z bankomatów, jeśli korzysta się z kart płatniczych, które podczas przewalutowania opierają się o dolara amerykańskiego.

5.0 /6
87% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
ZIMA 21/22
Informacje o regionie
Galeria regionu

Kuba

Kuba zamieszkana początkowo przez plemiona Guanahatabey, Sibonejów i Tainów była ponad cztery wieki pod kolonizacją hiszpańską, co znakomicie widać w atmosferze miast, które zachowały swoją przeszłość. Historyczne centrum Hawany i Trinidadu są wpisane na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Położenie na mapie Trasa

Camaguey • Bayamo • Santiago de Cuba • Baracoa • Holguin • P.N. La Mensura • Trinidad • Cienfuegos • Plaża Giron • Hawana • P.N. Vinales • Soroa • Santa Clara • Cayo Santa Maria
Najpiękniejsze miasta Kuby, zjawiskowe plaże i niezapomniane widoki. Trasa prowadzi do miejsc, gdzie zatrzymał się czas, a na ulicach można zobaczyć samochody z minionych epok i symbole ciągle żywej rewolucji. Błękit Morza Karaibskiego, egzotyczna przyroda i wspaniały klimat komponują się z atmosferą gorącej salsy i zapachem cygar. W programie jest czas na zwiedzanie najciekawszych zakątków całej wyspy i wypoczynek na bajkowym wybrzeżu wyspy Cayo Santa Maria. Wspaniałym dopełnieniem wakacji będzie udział w ciekawym programie fakultatywnym. Warto przedłużyć pobyt w wybranym hotelu all inclusive z oferty ITAKI. Trasa na Kubie: ok. 2600 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Kubę na lotnisko w Santa Clara. Po przejściu formalności granicznych transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. CAMAGUEY (trasa: ok. 480 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie CAMAGUEY, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Starówka ma wspaniałą, kolonialną architekturę i senną, małomiasteczkową atmosferę, która sprawia wrażenie, jakby czas zatrzymał się tutaj w miejscu. Spacer po historycznym centrum. Wizyta przy Casa de la Trova, domu kultury, gdzie wieczorami odbywają się koncerty tradycyjnej muzyki kubańskiej. Wieczorny przyjazd do miasta Bayamo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. BAYAMO – SANTIAGO DE CUBA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Spacer po historycznym centrum BAYAMO, uroczym miasteczku z charakterystyczną zabudową kolonialną. Była to druga osada założona na Kubie przez Diego Velázqueza w 1513 r., a w czasie wojen z kolonizatorami w latach 60. XIX w. powstał tu hymn narodowy Kuby „La Bayamesa”. Przejażdżka bryczką konną przez stare miasto Bayamo. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA, najważniejszego miasta wschodniej Kuby. Założone przez Diego Velázqueza w XVI w. dziś szczyci się wspaniałą architekturą kolonialną wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Placu Rewolucji imienia Antonio Maceo Grajalesa. Jego centralnym miejscem jest pomnik upamiętniający wojnę o niepodległość, jaką Kuba toczyła w XIX w. Następnie imponujący fort – San Pedro de la Roca (Castillo del Morro). Strategicznie położona forteca należy do najważniejszych zabytków kolonializmu hiszpańskiego w rejonie Karaibów. Czas wolny w fortecy dostarczy niezapomnianych wrażeń. Twierdza położona nad brzegiem lazurowego morza jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na Kubie. Przejazd i wizyta na cmentarzu Santa Ifigenia, gdzie spoczywają prochy bohatera rewolucji kubańskiej José Martí i pochowany jest Fidel Castro. Czas wolny. Przejazd i zwiedzanie muzeum poświęconego Diego Velázquezowi, pierwszemu kolonizatorowi Kuby. Spacer do hotelu Casa Granda, gdzie można skosztować kubańskich drinków i podziwiać panoramę kolonialnego miasta. Spacer i czas wolny w historycznym centrum Parque Cespedes. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. BARACOA (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie wcześnie rano. Przyjazd do BARACOA, która była pierwszą osadą na Kubie. Obecnie to urokliwie położone miasteczko nad Zatoką Miodową, z widocznymi wpływami architektury kolonialnej. Wizyta w punkcie widokowym przy twierdzy wzniesionej w XVIII w., która służyła do obrony przed piratami. Przejazd na plantację kakaowca, poznanie procesu uprawy i sposobu otrzymywania surowca do produkcji czekolady. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. HOLGUIN (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta HOLGUIN. Spacer starówką, gdzie znajduje się park Calixto Garcia, bohatera walk o niepodległość, oraz najokazalszy budynek miasta – La Periquera, obecnie Museo Provincial de Holguin. Zwiedzanie: Plac Główny i katedra San Isidoro z 1720 r. Czas wolny. Wizyta na Wzgórzu Krzyża – La Loma de La Cruz, miejsce pielgrzymek Kubańczyków. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny. Kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. LA MENSURA (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu) do PARKU NARODOWEGO LA MENSURA. Na jego powierzchni znajduje się ok. 100 gatunków roślin, niespotykanych w żadnym innym miejscu na Kubie. Spacer do największych wodospadów na Kubie – Salto del Guayabo. Czas wolny na kąpiel i pamiątkowe zdjęcia. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. TRINIDAD (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TRINIDADU, jednego z głównych ośrodków kolonialnej Kuby, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Sławę i potęgę zawdzięczał on handlowi trzciną cukrową. Niespotykany klimat Trinidadu, oprócz pięknej architektury, tworzy niezliczona ilość niewielkich restauracji i barów, z których dobiega energetyzująca i beztroska muzyka kubańska. Wizyta w słynnej Taberna la Canchánchara, gdzie można spróbować drinka na bazie rumu, cytryny i miodu. Spacer do Plaza Mayor i wizyta w muzeum historii miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu lub kwaterach prywatnych. Kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. CIENFUEGOS – PLAŻA GIRON (trasa: ok. 320 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CIENFUEGOS, zwanego "kubańskim Paryżem". Zwiedzanie miasta założonego przez francuskich imigrantów, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Wizyta na centralnym placu w mieście Parque José Marti, obok którego znajdują się zadbane i odnowione budynki m.in. Catedral de la Purisima Concepcion, Casa del Fundador, Colegio San Lorenzo, Teatro Tomas Terry. Spacer Aleją Paseo del Prado. Przejazd na półwysep Zapata, chwila czasu wolnego na pięknej PLAŻY GIRON. Plaża i wioska to część Zatoki Świń, znanej ze zbrojnego incydentu z udziałem USA. Późnym popołudniem przejazd do hotelu w Hawanie. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na wspaniałe przedstawienie Tropicana Hawana z gorącą kubańską muzyką i tańcami. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. HAWANA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Przejazd do centrum HAWANY. Spacer: Kapitol, La Plaza de Armas – miejsce narodzin miasta, La Plaza de la Catedral ze słynną barokową katedrą wykonaną z koralu i skał rafy koralowej. Czas wolny w ulubionym barze Ernesta Hemigwaya El Floridita i hotelu Ambos Mundos, w którym pomieszkiwał. Następnie przejście na Plac Plaza de San Francisco i wizyta w Muzeum Rumu Havana Club z degustacją. Czas wolny na lokalnym bazarze. Przejażdżka starymi samochodami przez historyczne centrum miasta do Placu Rewolucji, na którym Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę świętą. Następnie wizyta w fabryce cygar, gdzie można kupić autentyczne, ręcznie zwijane cygara. Przejazd przez dzielnicę Miramar, która przed rewolucją była zamieszkiwana przez elitę miasta. Powrót do hotelu, kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lekcja gorącej salsy z kubańskim instruktorem. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. VINALES – SOROA (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na zachodnią część wyspy. Przejazd przez prowincję Pinar del Rio, słynną na całym świecie z przemysłu tytoniowego. Wizyta w PARKU NARODOWYM VINALES, z wapiennymi ostańcami Mogotes, wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie groty Cueva del Indio i jaskrawo pomalowanego klifu – muralu, wykonanego na życzenie samego Fidela Castro. Wizyta na plantacji tytoniu. Obiad w typowej kubańskiej restauracji. Wizyta w ogrodzie botanicznym SOROA z pięknymi okazami orchidei i innymi tropikalnymi kwiatami. Czas wolny na indywidulane zwiedzanie ogrodu. Powrót do hotelu w Hawanie. Kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. SANTA CLARA – CAYO SANTA MARIA (trasa ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku wyspy CAYO SANTA MARIA, po drodze wizyta w mieście SANTA CLARA, gdzie znajduje się muzeum Ernesto „Che” Guevary. Przejazd na wybrzeże i zakwaterowanie w hotelu w formule all inclusive. Nocleg.
12.-14. DZIEŃ. CAYO SANTA MARIA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Nocleg.
15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
16. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 14 noclegów: 10 w hotelach**/*** (możliwy nocleg w kwaterach prywatnych) na trasie wycieczki, 4 noclegi podczas wypoczynku w wybranym hotelu****/***** na Cayo Santa Maria; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: podczas objazdu: 10 śniadań, 10 kolacji; podczas pobytu w wybranym hotelu na Cayo Santa Maria: all inclusive • przelot • przejazd autokarem • przejażdżka bryczką • opieka pilota • 1 karta turysty • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik, przejazd starymi samochodami w Hawanie: ok. 170 EUR, napiwki: ok. 2 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Parku Narodowego La Mensura z obiadem: ok. 75 EUR; występ kabaretu Tropicana w Hawanie: ok. 75 EUR; lekcja tańca z kubańskim instruktorem: ok. 45 EUR (w zalezności od dostępności lekcja może być zroganizowana w dowolnym mieście na trasie wycieczki); wycieczka do doliny Vinales i ogrodu botanicznego Soroa z obiadem: ok. 84 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że na terenie Kuby waluta ta jest obłożona obowiązkowym 10% podatkiem. Podatek ten naliczany jest również przy wypłacie z bankomatów, jeśli korzysta się z kart płatniczych, które podczas przewalutowania opierają się o dolara amerykańskiego.
Opinie klientów (132)

Ocena ogólna

5.0/6

Klienci wyróżnili:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
87%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.0
 • 5.0
 • 4.0
 • 4.9
 • 5.2
 • 4.7

Pokaż recenzje od:

6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Po dwunastu latach powróciliśmy do biura Itaka i muszę powiedzieć, że był to bardzo udany powrót. Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana i trudno wskazać jakieś słabe jej punkty. Oczywiście (...) rozwiń
Po dwunastu latach powróciliśmy do biura Itaka i muszę powiedzieć, że był to bardzo udany powrót. Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana i trudno wskazać jakieś słabe jej punkty. Oczywiście zawsze może być lepiej, ale z dotychczasowego naszego doświadczenia ( był to nasz 15 wyjazd na inny kontynent ) ogólnie i obiektywnie, z czystym sumieniem, mogę wystawić bardzo pozytywną ocenę imprezy. Wartym podkreślenia jest również dobry stosunek ceny wycieczki do standardu zaoferowanego pobytu. Dlatego też wszystkim niezdecydowanym mówię tak. Proszę śmiało i zdecydowanie skorzystać z oferty biura Itaka na wyjazd na Kubę.
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Wspaniała trasa, organizacja i warunki transportu bardzo dobre, hotele jak na Kubę w standardzie dobrym. Nareszcie zobaczyłam cała wyspę. Hawana z okazji jubileuszu bardzo wypiękniała. (...) rozwiń
Wspaniała trasa, organizacja i warunki transportu bardzo dobre, hotele jak na Kubę w standardzie dobrym. Nareszcie zobaczyłam cała wyspę. Hawana z okazji jubileuszu bardzo wypiękniała. Zachwycające przejazdy zabytkowymi autami i spektakle. Znakomita praca pilota, pani Małgorzaty. Świetni kubański przewodnik i kierowca. Dopracowania i przemyślenia wymagają niepotrzebne dwa noclegi w Holguin z "dniem wolnym" w tym mieście. Po ulewie - kolejna anomalia klimatyczna - park la Mensura był praktycznie niedostępny, szkoda, że biuro nie zaproponowało alternatywnego fakultetu. Na pewno można było znaleźć coś ciekawego na wybrzeżu. Na szczęście dzięki świetnym towarzyszom wyprawy dzień ten pozostawił najlepsze wrażenia. Pobyt w Starfish Cayo Santa Maria udany, szkoda, że klimat nas nie rozpieszczał, było wietrznie a fale pozwalały tylko na spacery brzegiem. Ale cóż chcieć to jest najzimniejszy okres na Kubie, świetny na zwiedzanie, trochę gorszy na "plażing"
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Wycieczka bardzo ciekawa i pouczająca. Pokazuje prawdziwe oblicze Kuby / nie tylko turystyczne /. Jedynym nieporozumieniem są dwa noclegi w Holguin. Powinny być na wybrzeżu. Pracę oraz (...) rozwiń
Wycieczka bardzo ciekawa i pouczająca. Pokazuje prawdziwe oblicze Kuby / nie tylko turystyczne /. Jedynym nieporozumieniem są dwa noclegi w Holguin. Powinny być na wybrzeżu. Pracę oraz zaangażowanie pilota wycieczki Pani MAŁGOSI oceniam na 10!.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2020
Sam pomysł objazdu całej wyspy świetny, ale program wymaga modyfikacji, nie jest to tylko moja opinia, zarówno uczestnicy poprzednich wycieczek jak i uczestnicy mojej wycieczki podzielają tę (...) rozwiń
Sam pomysł objazdu całej wyspy świetny, ale program wymaga modyfikacji, nie jest to tylko moja opinia, zarówno uczestnicy poprzednich wycieczek jak i uczestnicy mojej wycieczki podzielają tę opinie. Hotele pozostawiają wiele do życzenia, to klasa turystyczna, ale tak też nastawialiśmy się wybierając ten wyjazd więc tutaj nie było większych niespodzianek i rozczarowania. Duże odległości zwiedzanych miejsc i wiele godzin w autokarze nie pozwalają nacieszyć się pobytem w danym mieście, np Trinidad - tylko chwila przerwy na kawę, wypitą na stojąco przy barze bo nie było czasu, a miasto to przecież perełka Kuby, żałujemy, że nie można było się tym miejscem delektować dłużej. Natomiast dwa dni pobytu w mieście Holquin to absolutna porażka, miasto nie oferuje kompletnie nic do zobaczenia, lepszy byłby pobyt nad morzem w tamtych okolicach a nie pobyt w tym mieście, to zmarnowany czas, wielka szkoda. Wycieczki fakultatywne w części objazdowej powinny być ujęte w programie całej grupy, wtedy wiadomo, że się tam pojedzie, a nie jest się zdanym na decyzje większości grupy. Praca kierowcy , kubańskiego przewodnika i pani pilot z Polski bez zarzutów, bardzo pomocni , chcący nam umilić czas jak tylko było to możliwe. dziękujemy!
 • 4
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
zwiń
5/6
26-30 lat, ze znajomymi luty 2020
Super wycieczka. Jedynie komfort podrozy samolotem pozostawia wiele do zyczenia. rozwiń
Super wycieczka. Jedynie komfort podrozy samolotem pozostawia wiele do zyczenia.
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Wspaniała wycieczka,doskonały program w którym można zobaczyć,skosztować prawdziwą Kubę.Itaka doskonale potrafiła to zorganizować natomiast obecność naszej przewodniczki Pani Pauliny to już (...) rozwiń
Wspaniała wycieczka,doskonały program w którym można zobaczyć,skosztować prawdziwą Kubę.Itaka doskonale potrafiła to zorganizować natomiast obecność naszej przewodniczki Pani Pauliny to już perfekcja w każdym momencie .Pani Paulina to nie tylko skarbnica wiedzy o kubie ale doskonały organizator,zawsze uśmiechnięta i pełna humoru osoba.Zawsze chętnie wszystko wyjaśniła i pomogła w załatwieniu potrzebnych spraw .Gratulacje dla tej PANI.Chciałbym jeszcze zaznaczyć że hotele na objeździe są takie jaki jest standard na Kubie to nie jest Europa czy Dubaj i tak uważam że są ok w przypadku tego kraju CHĘTNIE SKORZYSTAMY Z INNYCH WYCIECZEK Z BIURA ITAKA
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Kuba w tym wydaniu to było to COŚ!!! Impreza świetnie zaplanowana i zorganizowana. Dzięki profesjonalizmowi, pełnemu zaangażowaniu i doświadczeniu Pani Pauliny wycieczka, mimo długiej trasy, (...) rozwiń
Kuba w tym wydaniu to było to COŚ!!! Impreza świetnie zaplanowana i zorganizowana. Dzięki profesjonalizmowi, pełnemu zaangażowaniu i doświadczeniu Pani Pauliny wycieczka, mimo długiej trasy, była prawdziwą ucztą i zabawą. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc i uczestniczyliśmy w niezapomnianych wydarzeniach, koncert w Casa del Musica w Trinidadzie i Buena Vista w Hawanie. Dopełnieniem były 3 dni nicnierobienia na przepięknej plaży. Specjalne podziękowania należą się kubańskiemu przewodnikowi, Lester był niezastąpiony.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2020
Super zorganizowana wycieczka .Przewodnik pani Paulina bardzo sympatyczna ,pomocna .Przekazała dużo ciekawych informacji o Kubie i zwiedzanych miejscach. Przewodnik kubański również oddany (...) rozwiń
Super zorganizowana wycieczka .Przewodnik pani Paulina bardzo sympatyczna ,pomocna .Przekazała dużo ciekawych informacji o Kubie i zwiedzanych miejscach. Przewodnik kubański również oddany swojej pracy.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Ogólnie jestem zadowolona z wycieczki. Uważam, ze można skrócić program o dalekie wschodnie Guantanamo gdyż jechać daleko i zobaczyć widok ze wzgórza to bezsens. Gdyby nie pilotka Joanna (...) rozwiń
Ogólnie jestem zadowolona z wycieczki. Uważam, ze można skrócić program o dalekie wschodnie Guantanamo gdyż jechać daleko i zobaczyć widok ze wzgórza to bezsens. Gdyby nie pilotka Joanna to ta objazdówka nie byłaby ciekawa. Pilotka przekazała nam bardzo ciekawe dot Kuby, rewolucji, życia mieszkańców ale tez inne bieżące informacje. Jej profesjonalizm zasługuje na wysokie uznanie. Dzięki
 • 5
 • 3
 • 3
 • 5
 • 6
zwiń
4/6
26-30 lat, z partnerem/ką luty 2020
Polecam wycieczkę w Kubańskim rytmie, gdyż pokazuje całościowo obecną sytuację Kuby, jej piękno, krajobraz, zwyczaje i różnorodność. Na wycieczce doświadczamy zarówno uboższej części wschodniej, (...) rozwiń
Polecam wycieczkę w Kubańskim rytmie, gdyż pokazuje całościowo obecną sytuację Kuby, jej piękno, krajobraz, zwyczaje i różnorodność. Na wycieczce doświadczamy zarówno uboższej części wschodniej, jak i Kubańskich perełek centralno-zachodnich. Na Kubę nie opłaca się wyjeżdżać na okres krótszy niż te 2 tygodnie. Standard hoteli typowo komunistyczny, należy pamiętać że jesteśmy w tropikalnym kraju, więc w prawie każdym hotelu karaluchy, gekony a czasami węże to normalność. Jedzenie- kiepskie. Warto wziąć ze sobą suchy prowiant z Polski. Standard autokaru w porządku, częste postoje na toaletę. Brakowało mi więcej czasu w Hawanie- np. zamiast kolejnego drinka w knajpie zwiedzanie muzeum rewolucji, czy innych. Warto zachodzić do lokalnych sklepów z pytaniem o cenę wody, gdyż czasami jest bardzo dobra promocja i za niską cenę można ją kupić na cały wyjazd i trzymać w autokarze. Natomiast nie polecam kupna lokalnej kawy zarówno w kafejkach jak i takiej lokalnej w ziarnach- jest tak gorzka, kwaśna i spalona, że prawie nie do wypicia. Po za tym lokalni sprzedają masło kakaowe w drewnianych szkatułkach- polecam, jednak należy wziąć pod uwagę, że pół szkatułki to drewno ;). Zalecam kupno lokalnego rumu- u nas butelka kosztuje 60zł,a tam ta sama za 12 zł po przeliczeniu. Na wschodniej części Kuby panuje często handel wymienny, także dobrze zabrać z Polski długopisy, notesiki ,leki, stare bluzki, mydło, czy pastę do zębów na wymianę. Wycieczki fakultatywne warte zobaczenia: na pewno Viniales, oraz Tropicana i tu uwaga, na występ Tropikany należy mieć długie spodnie- mężczyzn nie wpuszczą w krótkich. Bardzo fajny przejazd starymi samochodami, jednak po przejeździe jest występ Social Clubu- totalne dno, już dawno powinni zrezygnować z występów. Trudno się słucha śpiewu zawodzących dziadków ze starczym drganiem strun głosowych. Warto zabrać też leki na rewolucje żołądkowe ( na pewno się przydadzą). Pogoda piękna, 30-32 stC, można się ładnie opalić, warto wziąć filtr UV z Polski gdyż na miejscu nie da się go kupić, lub jest strasznie drogi- 20 euro za 50 ml. Ogólnie gorąco polecam.
 • 4
 • 4
 • 1
 • 4
 • 4
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Szczerze polecam wycieczkę. Była to niezapomniana podróż. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni . Dzięki bogatemu programowi zwiedziliśmy wszyskie ważne kulturowo i historycznie miejsca na Kubie . (...) rozwiń
Szczerze polecam wycieczkę. Była to niezapomniana podróż. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni . Dzięki bogatemu programowi zwiedziliśmy wszyskie ważne kulturowo i historycznie miejsca na Kubie . Miło wspominamy też kilkudniowy wypoczynek na koniec wycieczki w hotelu Starfish położonym nad pudrową plażą i turkusowym oceanem . Mocnym atutem wycieczki ( ocena 6/6 ) była polska pilotka Pani Kinga. Zasługuje na szczególną pochwałę za fachowość , olbrzymią erudycję i profesjonalizm. Jesteśmy z żoną pod wrażeniem ilości przekazanych nam przez Panią Kingę informacji o historii Kuby , jak również aktualnych wydarzeń społeczno - kulturalnych . Oglądanie obiektów , krajobrazu oraz życia codziennego Kubańczyków zachęciło nas do pogłębienia wiedzy o tym kraju i rejonie świata. Rozważamy też możliwość udziału w kolejnej wycieczce . Podziękowania należą się też Kubańczykom - przewodnikowi Yanko oraz kierowcy autokaru który bezpiecznie pokonał tak długą i czasami trudną trasę . Służył też codziennie pomocą podczas załadunku i wyładunku bagaży . Z pełnym przekonaniem polecam wycieczkę wszystkim znajomym .
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
2/6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Wycieczka OK jeżeli wybierając się pamiętamy do jakiego kraju jedziemy. Poważne zastrzeżenia do organizatora. Istotna, nieuprzedzona zmiana programu (zamiast dnia plażowania nad morzem basen w (...) rozwiń
Wycieczka OK jeżeli wybierając się pamiętamy do jakiego kraju jedziemy. Poważne zastrzeżenia do organizatora. Istotna, nieuprzedzona zmiana programu (zamiast dnia plażowania nad morzem basen w sąsiednim hotelu z brudną wodą i mnóstwem pijanych Kubańczyków) i słaba organizacja ze strony pilotki, która bardziej była zajęta swoim ojcem będącym jednym z uczestników niż resztą grupy.
 • 5
 • 3
 • 4
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a styczeń 2020
Wycieczka bardzo sensownie zaplanowana,pozwalająca poznać Kubę w różnych aspektach.Zarówno historię, jak i dzień dzisiejszy, Odwiedziliśmy miejsca opisane w literaturze i takie,które sobie (...) rozwiń
Wycieczka bardzo sensownie zaplanowana,pozwalająca poznać Kubę w różnych aspektach.Zarówno historię, jak i dzień dzisiejszy, Odwiedziliśmy miejsca opisane w literaturze i takie,które sobie wyobrażałam i nareszcie mogłam zobaczyć. Zetknięcie wyobraźni z rzeczywistością zawsze jest interesujące. Zwiedzaniu towarzyszyło wiele informacji ze strony pilotki i przewodnika, co mnie zachęciło do pogłębienia wiedzy o Kubie, a może nawet do kolejnej wycieczki. Wypoczynek w Hotelu Starfish cudowny- złota plaża, szmaragdowa woda, bujna roślinność . Bardzo czysto, zarówno w pokojach jak i w barach i restauracjach. Wspaniale utrzymane i starannie pielęgnowane ogrody. Zmysłowo pachnące kwiaty i drinki na bazie rumu wprawiają każdego w dobry nastrój. Gorąco polecam wycieczkę w W kubańskim rytmie. Naprawdę można poczuć rytm Kuby. I jest to nie tylko salsa.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2020
Wyjątkowo dobrze będę wspominał pilota, panią Kingę. Duża wiedza, elokwencja i chęć przekazania informacji. rozwiń
Wyjątkowo dobrze będę wspominał pilota, panią Kingę. Duża wiedza, elokwencja i chęć przekazania informacji.
 • 6
 • 3
 • 2
 • 3
 • 4
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a styczeń 2020
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, świetni piloci Zarówno Kinga jak i Lizdel, służący zawsze pomocą, w każdej sytuacji.Polecam rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, świetni piloci Zarówno Kinga jak i Lizdel, służący zawsze pomocą, w każdej sytuacji.Polecam
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 3
 • 1
 • 2
 • 4
 • 6
zwiń
2/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2020
wycieczka zbyt monotonna w kwestii objazdu wschodniej części kraju praktycznie objazd autobusem i widoki przez okno. niektóre przejazdy mozna by pominąć ; obrazy takie same, smutne biedne (...) rozwiń
wycieczka zbyt monotonna w kwestii objazdu wschodniej części kraju praktycznie objazd autobusem i widoki przez okno. niektóre przejazdy mozna by pominąć ; obrazy takie same, smutne biedne emanujące beznadzieją i braku wizji przyszłosciowej ludzi tam zamieszkujących
 • 2
 • 2
 • 2
 • 2
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a styczeń 2020
Wspaniała przygoda!!! Wycieczka dla osób pragnących zobaczyć coś więcej niż tylko hotel i plażę. Można poczuć kubański rytm dosłownie i w przenośni !!!! Przejechać się bryczką w Bayamo, (...) rozwiń
Wspaniała przygoda!!! Wycieczka dla osób pragnących zobaczyć coś więcej niż tylko hotel i plażę. Można poczuć kubański rytm dosłownie i w przenośni !!!! Przejechać się bryczką w Bayamo, zobaczyć grób Fidela i uroczystą zmianę warty w Santiago de Cuba, spróbować czekoladę z Baracoa czy lody w Holguín, w Trinidadzie potańczyć salsę a w Cienfuegos zobaczyć piękny stary teatr. A Hawana ... to swoista kulminacja, coś niezapomnianego, szczególnie koncert Buena Vista Social Club czy rajd starymi samochodami nocą. Długo będę wspominać ten wyjazd!!! Polecam!!!!
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
2/6
31-40 lat, sam/a grudzień 2019
Kuba - wyspa dająca wyjątkową świadomość życia w innych realiach - w komunistycznej rzeczywistości cofnięcie się w czasie .Zobaczyć , poczuć jak to było kiedyś w Polsce jak ludzie sobie radzili (...) rozwiń
Kuba - wyspa dająca wyjątkową świadomość życia w innych realiach - w komunistycznej rzeczywistości cofnięcie się w czasie .Zobaczyć , poczuć jak to było kiedyś w Polsce jak ludzie sobie radzili a dodatkowo ładne widoki, piękna architektura. Wycieczka dla wytrwałych podróżników, gdy miasta jak z programu wycieczki wynika są daleko od siebie więc sporo czasu się w podróży spędza ,ale za to widoki są piękne . Pani Joanna przewodnik z powołania niczym Fidel opowiada o Kubie a czas szybko lecie . Kuba nie zrobiła na mnie osobiście WOOW ,ale jak ktoś marzył o zobaczeniu to warto tam się wybrać w rozsądnych pieniądzach biorąc pod uwagę czym się leci i za ile by potem nie mieć pretensji do nikogo. Kuba- ceny woda w autokarze 2 euro za 0,5l, sklep 1 do 2 euro za 1,5l ,piwo autokar 3 euro sklep 1,5 euro za puszkę ,obiad-objazd (zestaw zupa drugie danie i picie ok 15 euro drink ok 3 euro).Rum najtańszy około 4-5 euro.Polecak rum Santiago De Kuba 11 letni ok 20 euro oraz Legendario ok 6 euro pychota.Na wypoczynku warto barmanowi dać dobry napiwek i można spróbować jeszcze lepszego rumu(korupcja tam to standard :-)Warto zabrać ze sobą dużo długopisów ,kremów,tabletek od bólu czy ubrań nam już niepotrzebnych a tam można za to coś kupić dać jako napiwek lub oddać bo tam wszystko co przywieziemy jest coś warte.Natomiast jeżeli chodzi o ceny to warto się targować bo można kupic za połowę ceny pierwotnej.1 EUEO to mniej więcej 1 CUC bez problemu można je wymienic w hotelu.
 • 6
 • 3
 • 3
 • 2
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a grudzień 2019
Polecam wycieczkę!!! Pilot p. Joanna b.dobrze przygotowana. Znając sytuację na Kubie byłam przygotowana na taki stan hoteli.( też mamy takie w Polsce ). Autobus -nowy, pełna klimatyzacja ( mam (...) rozwiń
Polecam wycieczkę!!! Pilot p. Joanna b.dobrze przygotowana. Znając sytuację na Kubie byłam przygotowana na taki stan hoteli.( też mamy takie w Polsce ). Autobus -nowy, pełna klimatyzacja ( mam chorobę lokomocyjną wiem co mówię). Są odcinki drogi bez asfaltu, ale mało-kierowcy też zależy na pracy z turystami. Pilot kubański-super -sprostał życzeniom wszystkim wycieczkowiczom ( nawet tym upierdliwym). Naród kubański bardzo roztańczony, trzeba poddać się ich stylowi życia.( w pewnych aspektach) po 3-ch dniach wycieczki nóżki same chodzą i nabieramy rytmu, dobrego humoru. To tylko od nas zależy!!!! Plaża piękna, ale aby zrozumieć cokolwiek trzeba zobaczyć wsch. i zach. Kuby. Organizacja wycieczki oceniłam na 6 ponieważ pilot gdy nie mógł zrealizować planu z przyczyn od niego niezależnych proponował coś innego. Cena do tego co zobaczyliśmy-b. dobra. Wyżywienie - bardzo dobre w każdym hotelu. Należę do grupy gdzie samolot się opóźnił ( 20h) Itaka jak i przewoźnik lotniczy zapewnili wszystko zgodnie z kartą turysty. Tylko się nie nakręcać w stylu polskim, a wycieczka będzie udana. ( trzeba czytać wszystkie inf. pogada, opinie o przewoźniku, walucie, chorobach itd. to nic nas nie zaskoczy i humor nam nie minie-chyba, że dla polskiej zasady trzeba coś s... nie tylko sobie.).
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
20-25 lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Fatalny start. Opóżnienie wylotu o dzìeń. Stracony Sylwester . rozwiń
Fatalny start. Opóżnienie wylotu o dzìeń. Stracony Sylwester .
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
3/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Wycieczka bardzo dobra i ciekawa. Ale bardzo źle opracowana trasa i jednodniowe odległości przejazdów. Czas przejazdów wydłużął się ze względu na fatalny stan dróg rozwiń
Wycieczka bardzo dobra i ciekawa. Ale bardzo źle opracowana trasa i jednodniowe odległości przejazdów. Czas przejazdów wydłużął się ze względu na fatalny stan dróg
 • 2
 • 3
 • 5
 • 4
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 3
 • 3
 • 3
 • 3
 • 5
zwiń
1/6
41-50 lat, ze znajomymi grudzień 2019
Wycieczka trudna , męcząca , długie nieprzemyślane przejazdy . Ktoś kto planował tą wycieczkę , w ogóle się nie przygotował , tak jakby nie znał Kuby. Pobyt w Holguin zupełnie nie potrzebny , (...) rozwiń
Wycieczka trudna , męcząca , długie nieprzemyślane przejazdy . Ktoś kto planował tą wycieczkę , w ogóle się nie przygotował , tak jakby nie znał Kuby. Pobyt w Holguin zupełnie nie potrzebny , nie ma co tam robić , a dwie noce spędza się w hotelu i miasteczku bez żadnych atrakcji . Zupełnie inaczej wyglądałoby to w innym urokliwym miasteczku blisko plaży . Wtedy każdy robi co chce i gdzie chce i nabiera siły na dalszą podróż. Niepotrzebne długie przejazdy powodowały późne wieczorne przyjazdy do zaplanowanego miasta . Robiło się szybko ciemno i nie zdążyliśmy w świetle dziennym zwiedzić zaplanowanego miasta , dodatkowo każdy padał ze zmęczenia podróżą po trudnych kubańskich drogach . Ogólnie cały program do poprawienia . Także jesteśmy niezadowoleni i nie polecamy tej wycieczki . Dzięki świetnej opiekunce Kasi i jej kubańskiemu przewodnikowi i kierowcy atmosfera była wspaniała. Pozdrawiam A i T
 • 1
 • 4
 • 3
 • 1
 • 4
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Wycieczka w Kubańskim Rytmie jest skrojona dla turystów którym nie straszne są " trudy" wycieczek objazdowych. Trzeba być przygotowanym na prawie codzienną zmianę hoteli oraz spędzenie wielu (...) rozwiń
Wycieczka w Kubańskim Rytmie jest skrojona dla turystów którym nie straszne są " trudy" wycieczek objazdowych. Trzeba być przygotowanym na prawie codzienną zmianę hoteli oraz spędzenie wielu godzin w autokarze na przejazdach. Ale właśnie My to lubimy . Właśnie dzięki tak skrojonej wycieczce 2600 km na objeździe mogliśmy zobaczyć chyba najpiękniejsze miejsca na Kubie. A wszystko to dzięki wspaniałej przewodniczce Kasi, kubańskiemu przewodnikowi Janko i super sprawnemu i pomocnemu kierowcy autokaru Franko. Mamy jedną uwagę dotyczącą programu wycieczki ale to opiszemy w odrębnym piśmie do Itaki. Od lat jeździmy z Wami na objazdówki ale tak zgranej grupy nie spotkaliśmy. Dziękujemy bardzo za wspólnie spędzone Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok w tak uroczym miejscu i z takimi ludźmi. Buziaki . Dziękujemy .
 • 5
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Kuba

W kubańskim rytmie

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
9 949 Pln
Oszczędzasz: 1 370 PLN
Dorosły
8 579pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 17 158 pln razem
Oszczędzasz 1 370 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter