phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane
> >Wyniki Wyszukiwania> >W kubańskim rytmie

Atuty oferty

 • urzekająca architektura kolonialna Trinidadu
 • przejażdżka amerykańskimi samochodami po Hawanie
 • Cienfuegos, czyli barwny „Kubański Paryż”
 • bujna roślinność i wodospady w Parkach Narodowych La Mensura i Vinales
 • możliwość przedłużenia wakacji w hotelu all inclusive na Cayo Santa Maria

W kubańskim rytmie Kod: SNUKUBR

Trasa
6 990PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Wt 28.01 – Śr 12.02.20 (16 dni)
Itaka
 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kuba

W kubańskim rytmie

 • Promocja LAST MINUTE LAST MINUTE
Kod: SNUKUBR
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Kubę na lotnisko w Santa Clara. Po przejściu formalności granicznych transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. CAMAGUEY (trasa: ok. 480 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie CAMAGUEY, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Starówka ma wspaniałą, kolonialną architekturę i senną, małomiasteczkową atmosferę, która sprawia wrażenie, jakby czas zatrzymał się tutaj w miejscu. Spacer po historycznym centrum. Wizyta przy Casa de la Trova, domu kultury, gdzie wieczorami odbywają się koncerty tradycyjnej muzyki kubańskiej. Wieczorny przyjazd do miasta Bayamo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. BAYAMO - SANTIAGO DE CUBA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Spacer po historycznym centrum BAYAMO, uroczym miasteczku z charakterystyczną zabudową kolonialną. Była to druga osada założona na Kubie przez Diego Velázqueza w 1513 r., a w czasie wojen z kolonizatorami w latach 60-tych XIX w. powstał tu hymn narodowy Kuby „La Bayamesa”. Przejażdżka bryczką konną przez stare miasto Bayamo. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA, najważniejszego miasta wschodniej Kuby. Założone przez Diego Velazqueza w XVI w. dziś szczyci się wspaniałą architekturą kolonialną wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Placu Rewolucji imienia Antonio Maceo Grajalesa. Jego centralnym miejscem jest pomnik upamiętniający wojnę o niepodległość, jaką Kuba toczyła w XIX w. Następnie imponujący fort – San Pedro de la Roca (Castillo del Morro). Strategicznie położona forteca należy do najważniejszych zabytków kolonializmu hiszpańskiego w rejonie Karaibów. Czas wolny w fortecy dostarczy niezapomnianych wrażeń. Twierdza położona nad brzegiem lazurowego morza jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na Kubie. Przejazd i wizyta na cmentarzu Santa Ifigenia, gdzie spoczywają prochy bohatera rewolucji kubańskiej Jose Marti i pochowany jest Fidel Castro. Czas wolny. Przejazd i zwiedzanie muzeum poświęconego Diego Velazquezowi, pierwszemu kolonizatorowi Kuby. Spacer do hotelu Casa Granda, gdzie można skosztować typowo kubańskich drinków podziwiając panoramę kolonialnego miasta. Spacer i czas wolny w historycznym centrum Parque Cespedes. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. GUANTANAMO – BARACOA (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie wcześnie rano. Przejazd do miejscowości Baracoa. Po drodze postoje w punktach widokowych, skąd zobaczyć można m. in. amerykańskie więzienie GUANTANAMO. Przyjazd do BARACOA, które jest pierwszą osadą na Kubie. Obecnie to urokliwie położone miasteczko nad Zatoką Miodową, z widocznymi wpływami architektury kolonialnej. Wizyta w punkcie widokowym przy twierdzy wzniesionej w XVIII w., która służyła do obrony przed piratami. Przejazd na plantację kakaowca, poznanie procesu uprawy i sposobu otrzymywania surowca do produkcji czekolady. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. HOLGUIN (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta HOLGUIN. Spacer starówką, gdzie znajduje się park Calixto Garcia, bohatera walk o niepodległość, oraz najokazalszy budynek miasta, czyli La Periquera, obecnie Museo Provincial de Holguin. Zwiedzanie: Plac Główny i katedra San Isidoro z 1720 r. Czas wolny. Wizyta na Wzgórzu Krzyża – La Loma de La Cruz, miejsce pielgrzymek Kubańczyków. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie i czas wolny na plażowanie. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. LA MENSURA (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu) do PARKU NARODOWEGO LA MENSURA. Na jego powierzchni znajduje się ok. 100 gatunków roślin, niespotykanych w żadnym innym miejscu na Kubie. Spacer do największych wodospadów na Kubie – Salto de Guayabo. Czas wolny na kąpiel i pamiątkowe zdjęcia. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. TRINIDAD (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TRINIDADU, jednego z głównych ośrodków kolonialnej Kuby, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Sławę i potęgę zawdzięczał on handlowi trzciną cukrową. Niespotykany klimat Trinidadu oprócz pięknej architektury tworzy niezliczona ilość niewielkich restauracji i barów, z których dobiega energetyzująca i beztroska muzyka kubańska. Wizyta w słynnej Taverna la Canchanchara, gdzie można spróbować drinka na bazie rumu, cytryny i miodu. Spacer do Plaza Mayor i wizyta w muzeum historii miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu lub kwaterach prywatnych. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. CIENFUEGOS – PLAŻA GIRON (trasa: ok. 320 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CIENFUEGOS, zwanego "Kubańskim Paryżem". Zwiedzanie miasta założonego przez francuskich imigrantów, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Wizyta na centralnym placu w mieście Parque Jose Marti, obok znajdują się zadbane i odnowione budynki m.in. Catedral de la Purisima Conception, Casa del Fundador, Colegio San Lorenzo, Teatro Tomas Terry. Spacer Aleją Paseo El Prado. Przejazd na półwysep Zapata, chwila czasu wolnego na pięknej PLAŻY GIRON. Plaża i wioska to część Zatoki Świń, znanej ze zbrojnego incydentu z udziałem USA. Późnym popołudniem przejazd do hotelu w Hawanie. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na wspaniałe przedstawienie Tropicana Hawana z gorącą kubańską muzyką i tańcami. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. HAWANA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Przejazd do centrum HAWANY. Spacer: Kapitol, La Plaza de Armas – miejsce narodzin miasta, La Plaza de la Catedral ze słynną barokową katedrą wykonaną z koralu i skał rafy koralowej. Czas wolny w ulubionym barze Ernesta Hemigwaya El Floridita i hotelu Ambos Mundos, w którym pomieszkiwał noblista. Następnie przejście na Plac Plaza de San Francisco i wizyta w Muzeum Rumu Havana Club z degustacją. Czas wolny na lokalnym bazarze. Przejażdżka starymi samochodami przez historyczne centrum miasta do Placu Rewolucji, na którym Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę świętą. Następnie wizyta w fabryce cygar, gdzie można kupić autentyczne, ręcznie zwijane cygara. Przejazd przez dzielnicę Miramar, która przed rewolucją była zamieszkiwana przez "elitę" miasta. Powrót do hotelu i kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lekcja gorącej salsy z kubańskim instruktorem. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. VINALES – SOROA (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na Zachodnią część wyspy. Przejazd przez prowincję Pinar del Rio, słynną na całym świecie z przemysłu tytoniowego. Wizyta w PARKU NARODOWYM VINALES, z wapiennymi ostańcami Mogotes, wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie groty Cueva del Indio i jaskrawo pomalowanego klifu – muralu, wykonanego na życzenie samego Fidela Castro. Wizyta w fabryce cygar (w okresie 20.12-18.01 fabryka nieczynna; zamiast tego wizyta na plantacji tytoniu). Obiad w typowej kubańskiej restauracji. Wizyta w ogrodzie botanicznym SOROA z pięknymi okazami orchidei i innymi tropikalnymi kwiatami. Czas wolny na indywidulane zwiedzanie ogrodu. Powrót do hotelu w Hawanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. SANTA CLARA – CAYO SANTA MARIA (trasa ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku wyspy CAYO SANTA MARIA, po drodze wizyta w mieście SANTA CLARA przy Mauzoleum Ernesto „Che” Guevary, gdzie w latach 1958-1959 toczyła się najważniejsza bitwa rewolucji kubańskiej. Przyjazd na wybrzeże, zakwaterowanie w hotelu all inclusive. Nocleg.

12.-14. DZIEŃ. CAYO SANTA MARIA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

16. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

14 noclegów: 10 w hotelach**/*** (możliwy nocleg w kwaterach prywatnych) na trasie wycieczki, 4 noclegi podczas wypoczynku w wybranym hotelu****/***** na Cayo Santa Maria; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: podczas objazdu: 10 śniadań, 10 kolacji; podczas pobytu w wybranym hotelu na Cayo Santa Maria: all inclusive • przelot • przejazd autokarem • przejażdżka bryczką • opieka pilota • 1 karta turysty • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik, przejazd starymi samochodami w Hawanie: ok. 170 EUR, napiwki: ok. 2 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Parku Narodowego La Mensura z obiadem: ok. 75 EUR; występ kabaretu Tropicana w Hawanie: ok. 75 EUR; lekcja tańca z kubańskim instruktorem: ok. 45 EUR (w zalezności od dostępności lekcja może być zroganizowana w dowolnym mieście na trasie wycieczki); wycieczka do doliny Vinales i ogrodu botanicznego Soroa z obiadem: ok. 84 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że na terenie Kuby waluta ta jest obłożona obowiązkowym 10% podatkiem. Podatek ten naliczany jest również przy wypłacie z bankomatów, jeśli korzysta się z kart płatniczych, które podczas przewalutowania opierają się o dolara amerykańskiego.

5.1 /6
89% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Klienci doceniają:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
Informacje o regionie
Galeria regionu

Kuba

Kuba zamieszkana początkowo przez plemiona Guanahatabey, Sibonejów i Tainów była ponad cztery wieki pod kolonizacją hiszpańską, co znakomicie widać w atmosferze miast, które zachowały swoją przeszłość. Historyczne centrum Hawany i Trinidadu są wpisane na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Położenie na mapie Trasa

Camaguey • Bayamo • Santiago de Cuba • Guantanamo • Baracoa • Holguin • P.N. La Mensura • Trinidad • Cienfuegos • Plaża Giron • Hawana • P.N. Vinales • Soroa • Santa Clara • Cayo Santa Maria

Najpiękniejsze miasta Kuby, zjawiskowe plaże i niezapomniane widoki. Trasa prowadzi do miejsc gdzie zatrzymał się czas, a na ulicach można zobaczyć samochody z minionych epok i symbole ciągle żywej rewolucji. Błękit Morza Karaibskiego, egzotyczna przyroda i wspaniały klimat komponują się z atmosferą gorącej salsy i zapachem cygar. W dwutygodniowym programie jest czas na zwiedzanie najciekawszych zakątków całej wyspy i wypoczynek na bajkowym wybrzeżu wyspy Cayo Santa Maria. Wspaniałym dopełnieniem wakacji będzie udział w ciekawym programie fakultatywnym. Warto przedłużyć pobyt w wybranym hotelu all inclusive z oferty ITAKI. Trasa na Kubie: ok. 2600 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Kubę na lotnisko w Santa Clara. Po przejściu formalności granicznych transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży, kolacja i nocleg.
2. DZIEŃ. CAMAGUEY (trasa: ok. 480 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie CAMAGUEY, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Starówka ma wspaniałą, kolonialną architekturę i senną, małomiasteczkową atmosferę, która sprawia wrażenie, jakby czas zatrzymał się tutaj w miejscu. Spacer po historycznym centrum. Wizyta przy Casa de la Trova, domu kultury, gdzie wieczorami odbywają się koncerty tradycyjnej muzyki kubańskiej. Wieczorny przyjazd do miasta Bayamo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
3. DZIEŃ. BAYAMO - SANTIAGO DE CUBA (trasa: ok. 120 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Spacer po historycznym centrum BAYAMO, uroczym miasteczku z charakterystyczną zabudową kolonialną. Była to druga osada założona na Kubie przez Diego Velázqueza w 1513 r., a w czasie wojen z kolonizatorami w latach 60-tych XIX w. powstał tu hymn narodowy Kuby „La Bayamesa”. Przejażdżka bryczką konną przez stare miasto Bayamo. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA, najważniejszego miasta wschodniej Kuby. Założone przez Diego Velazqueza w XVI w. dziś szczyci się wspaniałą architekturą kolonialną wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Placu Rewolucji imienia Antonio Maceo Grajalesa. Jego centralnym miejscem jest pomnik upamiętniający wojnę o niepodległość, jaką Kuba toczyła w XIX w. Następnie imponujący fort – San Pedro de la Roca (Castillo del Morro). Strategicznie położona forteca należy do najważniejszych zabytków kolonializmu hiszpańskiego w rejonie Karaibów. Czas wolny w fortecy dostarczy niezapomnianych wrażeń. Twierdza położona nad brzegiem lazurowego morza jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na Kubie. Przejazd i wizyta na cmentarzu Santa Ifigenia, gdzie spoczywają prochy bohatera rewolucji kubańskiej Jose Marti i pochowany jest Fidel Castro. Czas wolny. Przejazd i zwiedzanie muzeum poświęconego Diego Velazquezowi, pierwszemu kolonizatorowi Kuby. Spacer do hotelu Casa Granda, gdzie można skosztować typowo kubańskich drinków podziwiając panoramę kolonialnego miasta. Spacer i czas wolny w historycznym centrum Parque Cespedes. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. GUANTANAMO – BARACOA (trasa: ok. 230 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie wcześnie rano. Przejazd do miejscowości Baracoa. Po drodze postoje w punktach widokowych, skąd zobaczyć można m. in. amerykańskie więzienie GUANTANAMO. Przyjazd do BARACOA, które jest pierwszą osadą na Kubie. Obecnie to urokliwie położone miasteczko nad Zatoką Miodową, z widocznymi wpływami architektury kolonialnej. Wizyta w punkcie widokowym przy twierdzy wzniesionej w XVIII w., która służyła do obrony przed piratami. Przejazd na plantację kakaowca, poznanie procesu uprawy i sposobu otrzymywania surowca do produkcji czekolady. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. HOLGUIN (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta HOLGUIN. Spacer starówką, gdzie znajduje się park Calixto Garcia, bohatera walk o niepodległość, oraz najokazalszy budynek miasta, czyli La Periquera, obecnie Museo Provincial de Holguin. Zwiedzanie: Plac Główny i katedra San Isidoro z 1720 r. Czas wolny. Wizyta na Wzgórzu Krzyża – La Loma de La Cruz, miejsce pielgrzymek Kubańczyków. Przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie i czas wolny na plażowanie. Kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. LA MENSURA (trasa: ok. 100 km)
Śniadanie. Czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu) do PARKU NARODOWEGO LA MENSURA. Na jego powierzchni znajduje się ok. 100 gatunków roślin, niespotykanych w żadnym innym miejscu na Kubie. Spacer do największych wodospadów na Kubie – Salto de Guayabo. Czas wolny na kąpiel i pamiątkowe zdjęcia. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. TRINIDAD (trasa: ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TRINIDADU, jednego z głównych ośrodków kolonialnej Kuby, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Sławę i potęgę zawdzięczał on handlowi trzciną cukrową. Niespotykany klimat Trinidadu oprócz pięknej architektury tworzy niezliczona ilość niewielkich restauracji i barów, z których dobiega energetyzująca i beztroska muzyka kubańska. Wizyta w słynnej Taverna la Canchanchara, gdzie można spróbować drinka na bazie rumu, cytryny i miodu. Spacer do Plaza Mayor i wizyta w muzeum historii miasta. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu lub kwaterach prywatnych. Kolacja i nocleg.
8. DZIEŃ. CIENFUEGOS – PLAŻA GIRON (trasa: ok. 320 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CIENFUEGOS, zwanego "Kubańskim Paryżem". Zwiedzanie miasta założonego przez francuskich imigrantów, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO. Wizyta na centralnym placu w mieście Parque Jose Marti, obok znajdują się zadbane i odnowione budynki m.in. Catedral de la Purisima Conception, Casa del Fundador, Colegio San Lorenzo, Teatro Tomas Terry. Spacer Aleją Paseo El Prado. Przejazd na półwysep Zapata, chwila czasu wolnego na pięknej PLAŻY GIRON. Plaża i wioska to część Zatoki Świń, znanej ze zbrojnego incydentu z udziałem USA. Późnym popołudniem przejazd do hotelu w Hawanie. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na wspaniałe przedstawienie Tropicana Hawana z gorącą kubańską muzyką i tańcami. Powrót do hotelu, nocleg.
9. DZIEŃ. HAWANA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Przejazd do centrum HAWANY. Spacer: Kapitol, La Plaza de Armas – miejsce narodzin miasta, La Plaza de la Catedral ze słynną barokową katedrą wykonaną z koralu i skał rafy koralowej. Czas wolny w ulubionym barze Ernesta Hemigwaya El Floridita i hotelu Ambos Mundos, w którym pomieszkiwał noblista. Następnie przejście na Plac Plaza de San Francisco i wizyta w Muzeum Rumu Havana Club z degustacją. Czas wolny na lokalnym bazarze. Przejażdżka starymi samochodami przez historyczne centrum miasta do Placu Rewolucji, na którym Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę świętą. Następnie wizyta w fabryce cygar, gdzie można kupić autentyczne, ręcznie zwijane cygara. Przejazd przez dzielnicę Miramar, która przed rewolucją była zamieszkiwana przez "elitę" miasta. Powrót do hotelu i kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lekcja gorącej salsy z kubańskim instruktorem. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. VINALES – SOROA (trasa: ok. 280 km)
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na Zachodnią część wyspy. Przejazd przez prowincję Pinar del Rio, słynną na całym świecie z przemysłu tytoniowego. Wizyta w PARKU NARODOWYM VINALES, z wapiennymi ostańcami Mogotes, wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie groty Cueva del Indio i jaskrawo pomalowanego klifu – muralu, wykonanego na życzenie samego Fidela Castro. Wizyta w fabryce cygar (w okresie 20.12-18.01 fabryka nieczynna; zamiast tego wizyta na plantacji tytoniu). Obiad w typowej kubańskiej restauracji. Wizyta w ogrodzie botanicznym SOROA z pięknymi okazami orchidei i innymi tropikalnymi kwiatami. Czas wolny na indywidulane zwiedzanie ogrodu. Powrót do hotelu w Hawanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. SANTA CLARA – CAYO SANTA MARIA (trasa ok. 400 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku wyspy CAYO SANTA MARIA, po drodze wizyta w mieście SANTA CLARA przy Mauzoleum Ernesto „Che” Guevary, gdzie w latach 1958-1959 toczyła się najważniejsza bitwa rewolucji kubańskiej. Przyjazd na wybrzeże, zakwaterowanie w hotelu all inclusive. Nocleg.
12.-14. DZIEŃ. CAYO SANTA MARIA
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Nocleg.
15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
16. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 14 noclegów: 10 w hotelach**/*** (możliwy nocleg w kwaterach prywatnych) na trasie wycieczki, 4 noclegi podczas wypoczynku w wybranym hotelu****/***** na Cayo Santa Maria; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: podczas objazdu: 10 śniadań, 10 kolacji; podczas pobytu w wybranym hotelu na Cayo Santa Maria: all inclusive • przelot • przejazd autokarem • przejażdżka bryczką • opieka pilota • 1 karta turysty • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik, przejazd starymi samochodami w Hawanie: ok. 170 EUR, napiwki: ok. 2 EUR/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: wycieczka do Parku Narodowego La Mensura z obiadem: ok. 75 EUR; występ kabaretu Tropicana w Hawanie: ok. 75 EUR; lekcja tańca z kubańskim instruktorem: ok. 45 EUR (w zalezności od dostępności lekcja może być zroganizowana w dowolnym mieście na trasie wycieczki); wycieczka do doliny Vinales i ogrodu botanicznego Soroa z obiadem: ok. 84 EUR; wymagane min. 15 osób.
 3. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że na terenie Kuby waluta ta jest obłożona obowiązkowym 10% podatkiem. Podatek ten naliczany jest również przy wypłacie z bankomatów, jeśli korzysta się z kart płatniczych, które podczas przewalutowania opierają się o dolara amerykańskiego.
Opis hotelu

Hotel Starfish Cayo Santa Maria Kuba \ Cayo Santa Maria

POŁOŻENIE: na wysepce CAYO SANTA MARIA, ok. 2 km od Pueblo Las Dunas i Pueblo La Estrella – wiosek turystycznych z bazą rozrywkową i rekreacyjną, sklepami i restauracjami, ok. 2 km od delfinarium, ok. 62 km od Remedios, ok. 390 km od Hawany, ok. 290 km od Varadero, ok. 180 km od Trinidadu i Cienfuegos; ok. 110 km od lotniska w Santa Clara; przystanek autobusowy przy hotelu (kursy do/z dyskotek).

PLAŻA: Cayo Santa Maria, publiczna, długość ok. 13 km, podzielona na 6 sekcji; sekcja przy hotelu długość ok. 1 km, biały piasek, łagodne zejście do morza, zalecane obuwie ochronne, bezpośrednio przy hotelu, przejście drewnianą kładką ze względu na ochronę wydm, bezpłatne parasole, leżaki, materace i ręczniki.

HOTEL: czterogwiazdkowy, elegancki, w stylu wioski turystycznej, zbudowany w 2008 r., regularnie odnawiany, 1308 pokoi, 21 budynków, 3 piętra, winda w każdym budynku, przestronne, eleganckie lobby, całodobowa recepcja, 2 restauracje główne – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie, restauracje à la carte: Veneciano – włoska, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie: La Campina – kubańska, Bellamar –owoce morza, Don Quijote – hiszpańska, dwa grill house przy basenach, łącznie 7 barów: 2 w lobby (czynne 24h), 2 przy basenach (swim-up), 2 na plaży, bar piwny w ogrodzie, 2 sale konferencyjne dla 400 osób, pamiątki, kantor, przechowalnia bagażu, taras z widokiem na basen i ocean, duży, subtropikalny ogród, parking; za opłatą: kawiarenka internetowa (ok. 7 EUR/godz.), całodobowy room-service, wypożyczalnia samochodów; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

POKÓJ:junior suite: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 40 m², elegancki, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna lub prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, odtwarzacz płyt CD, telefon, sejf, minibar (codziennie uzupełniany w napoje bezalkoholowe i piwo), żelazko, deska do prasowania; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka); pokoje dla niepełnosprawnych oraz pokoje łączone drzwiami na życzenie, na zamówienie przed przyjazdem.; suite: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 50 m², salon, oddzielona drzwiami sypialnia, garderoba, wyposażenie jak w junior suite, dodatkowo zestaw do kawy/herbaty, jacuzzi; pokój suite za dopłatą.

SPORT I ROZRYWKA: 2 baseny, słodka woda, każdy ok. 400 m², gł. ok. 1,1-1,5 m, 2 brodziki dla dzieci, każdy ok. 50 m², gł. ok. 0,3 m, przy basenach bezpłatne parasole, leżaki z materacami i ręczniki; 4 korty tenisowe (oświetlenie płatne, wypożyczalnia sprzętu za kaucją), tenis stołowy, badminton, siatkówka plażowa, piłka plażowa, koszykówka, sala fitness (w wiosce Pueblo La Estrella), bilard, minikręgle, szachy ogrodowe, rzutki, domino, petanka; Nautico Club: kajaki, polo wodne, rowery wodne, snurkowanie, windsurfing; animacje dla dorosłych i dla dzieci, plac zabaw dla dzieci, miniklub dla dzieci (5-12 lat), minidyskoteka, amfiteatr; za opłatą: spa w Pueblo La Estrella (sauny, masaże).

ALL INCLUSIVE 24H: śniadanie (7.00-10.30), obiad (12.30-15.00), kolacja (18.30-22.30) w formie bufetu w restauracji głównej; przekąski w wyznaczonych barach (24h); napoje bezalkoholowe, lokalne i wybrane importowane napoje alkoholowe w wyznaczonych barach (24h); 3 razy na pobyt kolacja w restauracji à la carte (wymagana wcześniejsza rezerwacja); wymagana noszenie opasek all inclusive.

KONTAKT: 0053/42350400, www.husa.es

GRATIS:
 • serwis plażowy

 

*Informacja dotycząca oficjalnej kategoryzacji hotelu znajduje się w opisie prezentowanych obiektów (sekcja „Hotel”) i jest ona zgodna z kategoryzacją stosowaną w danym kraju. Każdy kraj stosuje własne kryterium przyznawania określonej kategorii. Prezentowana na stronie www.itaka.pl oraz w dokumentach podróży kategoryzacja hoteli to nasza subiektywna ocena standardu hotelu. Połowa gwiazdki oznacza kategorię zawyżoną lub zaniżoną w stosunku do oficjalnej kategorii.

Podane w ofercie godziny serwowania posiłków oraz funkcjonowanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, warunki pogodowe, prośby Gości lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.

Położenie na mapie
Opinie klientów (106)

Ocena ogólna

5.1/6

Klienci wyróżnili:

 • Standard autokaru
 • Program wycieczki/trasę
 • Komfort podróży
89%
naszych klientów poleca ten hotel!
 • 5.1
 • 5.0
 • 4.0
 • 5.0
 • 5.2
 • 4.7

Pokaż recenzje od:

5/6
20-25 lat, z partnerem/ką grudzień 2019
Wycieczka "W kubańskim rytmie" to wczasy godne polecenia wszystkim tym, którym nie wystarcza pobyt w odizolowanym i spreparowanym na potrzeby biznesu wycieczkowego kurorcie. To wycieczka dla (...) rozwiń
Wycieczka "W kubańskim rytmie" to wczasy godne polecenia wszystkim tym, którym nie wystarcza pobyt w odizolowanym i spreparowanym na potrzeby biznesu wycieczkowego kurorcie. To wycieczka dla osób pragnących poznać wyspę wraz z jej specyfiką, mieszkańcami, różnorodną kulturą, muzyką uliczną, ale też problemami i ubóstwem, występującymi w poszczególnych prowincjach. Objazd po wyspie umożliwił mi przenikniecie w środowisko Kubańczyków, a opowieści przewodnika, p. Marcina - który notabene zdaje się wiedzieć o Kubie wszystko i potrafi przekazać to w sposób niezwykle dojmujący- okazały się świetnym uzupełnieniem obrazów, które zapierały dech w piersiach. Wycieczka objazdowa nie należała do najłatwiejszych, codziennie pokonywalismy w końcu kilkaset kilometrów, nie żałuję jednak nawet jednej chwili spędzonej w autokarze. Ten zaś, co trzeba podkreślić, był klimatyzowany i wygodny. Standard dróg także nie różnił się wiele od polskiego (z drobnymi wyjątkami, choć i one nie sprawiały większego kłopotu, nasz kierowca dbał o bezpieczny i wygodny przejazd). Kuba okazała się krajem bardzo zróżnicowanym, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i topograficznym czy krajobrazowym. Dzięki "objazdówce" zaś zwiedziliśmy najważniejsze miasta, zobaczylismy góry, Morze Karaibskie, ocean, zielone równiny, ciągnące się po horyzont pola trzciny i tytoniu, egzotyczne kwiaty, endemiczną roślinność, tropiki, wodospady.To wszystko ukazało się w pięknym świetle i urzekło paletą niespotykanych gdzie indziej barw. Dopełnieniem była wszechobecna muzyka. Kubański rytm płynie odtąd w moich żyłach!
 • 5
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką grudzień 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 5
 • 2
 • 2
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a listopad 2019
Wycieczka zorganizowana na najwyższym poziomie. Wiele godzin spędzonych w autokarze, rekompensowały mi widoki za oknem oraz ciekawe miejsca postojowe. Każdy kto wybiera się na objazd po Kubie (...) rozwiń
Wycieczka zorganizowana na najwyższym poziomie. Wiele godzin spędzonych w autokarze, rekompensowały mi widoki za oknem oraz ciekawe miejsca postojowe. Każdy kto wybiera się na objazd po Kubie powinien zabrać ze sobą sporo pieniędzy, dużo życzliwości i cierpliwości. Pieniądze przydadzą się na dodatkowe posiłki w ciągu dnia. Cierpliwość podczas obsługi w kubańskich lokalach. Polecam wykupienie fakultetów. Świetna zabawa podczas nauki salsy w Trinidadzie czy podczas jazdy kabrioletami w Hawanie. Profesjonalna opieka polskiej pilotki- pani Magdy oraz kubańskiego pilota Elvisa. Na pochwałę zasługuje również kierowca Luis, który bezpiecznie pokonał z nami całą trasę. Myślę, że warto zabrać z Polski przekąski na drogę oraz wszystko czego używa się na codzień. W niektórych hotelach przyda się także adapter do kontaktu.
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką listopad 2019
Zdecydowanie polecam wycieczkę osobom które chcą zwiedzić wszystko co najważniejsze na Kubie podczas jednego wyjazdu. Niezapomniana podróż,która pozostanie w pamięci do końca życia. Komfortowy (...) rozwiń
Zdecydowanie polecam wycieczkę osobom które chcą zwiedzić wszystko co najważniejsze na Kubie podczas jednego wyjazdu. Niezapomniana podróż,która pozostanie w pamięci do końca życia. Komfortowy przelot linią Blu Panorama,smaczny catering,wygodne siedzenia,zaskakująco dobrze,choć brakuje indywidualnych monitorów w fotelach. Trasa malownicza od miast poprzez miasteczka,wsie,góry i morza,z niesamowicie soczystą zielenią,którą można podziwiać każdego dnia. Duży plus dla pilotki i przewodnika lokalnego za stworzenie fantastycznej atmosfery wyjazdu. Hotele na trasie poprawne jak na warunki kraju. Największe emocje wywołała Hawana,którą samodzielnie zwiedzaliśmy jeszcze drugiego dnia,autobus P4 dojeżdża bezpośrednio do starej części z dzielnicy Kohly. Ujmująca jest radość życia Kubańczyków mimo tak wielu przeciwności losu z jakimi muszą się zmierzyć, niezwykła lekcja pokory dla nas,pozwalająca docenić jak dobrze mamy w swojej codzienności. Polecam, warto!
 • 6
 • 4
 • 3
 • 6
 • 5
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką listopad 2019
Jeżeli chodzi o całokształt to mocne 8,5/10. Krajobrazy, Pani Pilot, Pan Przewodnik i Plan wycieczki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Dlaczego w takim razie nie 10? Rozumiemy że jest to (...) rozwiń
Jeżeli chodzi o całokształt to mocne 8,5/10. Krajobrazy, Pani Pilot, Pan Przewodnik i Plan wycieczki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Dlaczego w takim razie nie 10? Rozumiemy że jest to Kuba i nie nastawieni byliśmy na wielkie luksusy, ale nie spodziewaliśmy się sytuacji że przyjdzie nam spać w pokojach których sypialnie i łazienki będą pokryte niemal w całości pleśnią. Na szczęście taka sytuacja miała tylko miejsce w Baracoa i Camaguey (tutaj naprawdę doradzamy zmianę hotelu w trosce o przyszłych uczestników) Podsumowując... Wspanialszej podróży poślubnej nie moglibyśmy sobie wymarzyć. Dziękujemy całemu Zespołowi Biura Podróży Itaka, w szczególności naszej Pani Pilot Agnieszce oraz przewodnikowi Lisdelowi , bo bez nich nie było by tej magii.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Bardzo ciekawy program. Zarówno polska pilotka Krysia, jak i kubański przewodnik Lisdel rzetelnie przygotowani. W trakcie dłuższych przejazdów pilotka raczyła nas ciekawostkami o kraju i (...) rozwiń
Bardzo ciekawy program. Zarówno polska pilotka Krysia, jak i kubański przewodnik Lisdel rzetelnie przygotowani. W trakcie dłuższych przejazdów pilotka raczyła nas ciekawostkami o kraju i prezentowała interesujące filmy dokumentalne i fabularne dotyczące Kuby. Przemiły roztańczony kierowca. Mała grupa (19 osób) jest dużym plusem. Hotele średniej jakości, jednakże spędzaliśmy w nich tylko noce, wiec nie psuło to wyjazdu.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a marzec 2019
Wycieczka na Kubę to spełnienie mojego marzenia. Przeżycie pozytywne na 300%. rozwiń
Wycieczka na Kubę to spełnienie mojego marzenia. Przeżycie pozytywne na 300%.
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
31-40 lat, sam/a marzec 2019
Świetna. Dobrze zorganizowana i można było mnóstwo zobaczyć rozwiń
Świetna. Dobrze zorganizowana i można było mnóstwo zobaczyć
 • 6
 • 3
 • 3
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
31-40 lat, z partnerem/ką marzec 2019
Wspaniały kraj, piękne widoki i uśmiechnięci ludzie wokół. Ciekawa historia, opowiadana przez przewodnika Panią Magdę w trakcie oglądania każdego z punktów bogatego programu umiliła czas w (...) rozwiń
Wspaniały kraj, piękne widoki i uśmiechnięci ludzie wokół. Ciekawa historia, opowiadana przez przewodnika Panią Magdę w trakcie oglądania każdego z punktów bogatego programu umiliła czas w trakcie przejazdów a ostatnie dni na wypoczynku pozwoliły wypocząć na pięknej plaży przy szumie fal i wspominać przeżyte chwile.
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2019
Rewelacyjna wycieczka! Na taką właśnie chciałem jechać. Bardzo bogaty program zwiedzania, bardzo miła atmosfera, kameralna grupa. Wszystko super! Zdecydowanie polecam! Nie sposób nie napisać i (...) rozwiń
Rewelacyjna wycieczka! Na taką właśnie chciałem jechać. Bardzo bogaty program zwiedzania, bardzo miła atmosfera, kameralna grupa. Wszystko super! Zdecydowanie polecam! Nie sposób nie napisać i podziękować Pani Kindze Frydrych za bardzo profesjonalne podejście przez cały czas wycieczki oraz ogrom informacji przekazywanych na bieżąco uczestnikom wycieczki w bardzo ciekawy i interesujący sposób. Również Pan Elvis przewodnik ze strony kubańskiej to rewelacyjna osoba, pełna wiedzy, która stanowiła idealne uzupełnienie Pani Kingi. Tak to można zwiedzać cały świat! :) Dziękuję! Robert
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
5/6
26-30 lat, sam/a luty 2019
Ciekawy program, który pozwala poznać niemal całą Kubę - kraj o którym w teorii wiemy wiele, w praktyce można się miło zaskoczyć. W ramach programu poznać można nie tylko środkową Kubę, ale (...) rozwiń
Ciekawy program, który pozwala poznać niemal całą Kubę - kraj o którym w teorii wiemy wiele, w praktyce można się miło zaskoczyć. W ramach programu poznać można nie tylko środkową Kubę, ale istotny z punktu widzenia historii kraju i regionu, wyróżniający się pod wieloma aspektami wschód wyspy. Wizyta w parku narodowy La Mensura pozwala doświadczyć na własne oczy pięknych krajobrazów ameryki środkowej, a wizyta w Zatoce Świń spodoba się każdemu miłośnikowi historii. Zwiedzenie całej niemałej przecież wyspy w niecałe 7 dni jak pokazał ten program nie jest zadaniem niemożliwym do zrealizowania, choć niestety nie bez wad: tempo zwiedzania jest dość szybkie przez co ciężko "poczuć atmosferę" każdego z odwiedzanych miejsc a także wiąże się z spędzeniem przynajmniej kilku godzin w autokarze każdego dnia. Wszystko to jednak rekompensuje nam Kuba - piękne miasta, krajobrazy. Wykorzystywany autokar był wygodniejszy od tych spotykanych na wycieczkach po Europie dlatego dalekie trasy nie były na Kubie uciążliwe. Generalnie wycieczkę oceniam bardzo dobrze choć rozważyłbym wprowadzenie dwóch zmian. 1: zastąpienie części noclegów w hotelach nocnymi lub wieczornymi przejazdami autokarem między miastami np. co drugi dzień tak aby więcej czasu można było spędzić w każdym z miasta - szczególnie, że autokar oferuje dość dużą regulację oparcia i sporo miejsca na nogi. 2: usunięcie z programu miasta Holguin na rzecz ponoć pięknego Baracoa lub jednego dnia więcej w Hawanie - nieco ponad 1 dzień na stolicę Kuby to zdecydowanie za mało by poczuć klimat tego świetnego miasta. Warto też rozważyć stworzenie dłuższego programu ze zwiedzaniem zachodniej Kuby.
 • 4
 • 4
 • 3
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 1
 • 1
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a luty 2019
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, bardzo ciekawa. Dużo nowej wiedzy na temat Kuby. Bardzo miła atmosfera rozwiń
Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, bardzo ciekawa. Dużo nowej wiedzy na temat Kuby. Bardzo miła atmosfera
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Jestem bardzo zadowolona. Odkryłam kraj, do którego zawsze chciałam pojechać. Trochę zbyt mało czasu w Hawanie. powinien być jeszcze jeden dzień zwiedzania. rozwiń
Jestem bardzo zadowolona. Odkryłam kraj, do którego zawsze chciałam pojechać. Trochę zbyt mało czasu w Hawanie. powinien być jeszcze jeden dzień zwiedzania.
 • 6
 • 5
 • 5
 • 5
 • 6
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
B. dobra impreza. Ciekaw choć nieco męcząca. Bogata w obiekty do zwiedzania. Daje możliwość poznania również prowincji kubańskiej, z dala od Hawany. Pobyt na koniec na Cayo umożliwia kontakt z (...) rozwiń
B. dobra impreza. Ciekaw choć nieco męcząca. Bogata w obiekty do zwiedzania. Daje możliwość poznania również prowincji kubańskiej, z dala od Hawany. Pobyt na koniec na Cayo umożliwia kontakt z bajkowym wybrzeżem (plażą i turkusowym oceanem).
 • 5
 • 4
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2019
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki. Była ciekawa i dobrze zorganizowana, dość sporo wolnego czasu to także zaleta - przy czym pilot i przewodnik kubański mieli każdego dnia fajną (...) rozwiń
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki. Była ciekawa i dobrze zorganizowana, dość sporo wolnego czasu to także zaleta - przy czym pilot i przewodnik kubański mieli każdego dnia fajną propozycję jego zapełnienia. Na szczególną pochwałę zasługuje nasza pilotka - Pani Ania Płotkowska. Opiekowała się nami nie tylko na objeździe ale również w części pobytowej.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Udany wyjazd, bogaty program, ogromna ilość informacji dotyczących oglądanych obiektów, kultury, historii i codziennego życia w bardzo sympatycznej atmosferze pozwoliły nam poznać ten (...) rozwiń
Udany wyjazd, bogaty program, ogromna ilość informacji dotyczących oglądanych obiektów, kultury, historii i codziennego życia w bardzo sympatycznej atmosferze pozwoliły nam poznać ten "endemiczny" zakątek świata.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Super wycieczka - super fantastyczna Pani Ewelina (pilot), Elvis (pilot lokalny) i Andrew (kierowca). Wspaniała grupa uczestników. Szkoda, że nie było (nie ma w programie) półwyspu Zapata (...) rozwiń
Super wycieczka - super fantastyczna Pani Ewelina (pilot), Elvis (pilot lokalny) i Andrew (kierowca). Wspaniała grupa uczestników. Szkoda, że nie było (nie ma w programie) półwyspu Zapata zamiast (kosztem) pobytu (jego części). Cudowne przeżycia.
 • 6
 • 5
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, z partnerem/ką styczeń 2019
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 3
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, sam/a styczeń 2019
Przyjechałem tam sam jak palec, wyjechałem z super fajną grupą i ekstra wspomnieniami. kochani, niektórym bardzo dziękuję innych przepraszam. pozdrawiam Arek rozwiń
Przyjechałem tam sam jak palec, wyjechałem z super fajną grupą i ekstra wspomnieniami. kochani, niektórym bardzo dziękuję innych przepraszam. pozdrawiam Arek
 • 6
 • 5
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką styczeń 2019
Super. Frajda na cał e życie rozwiń
Super. Frajda na cał e życie
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
4/6
31-40 lat, z partnerem/ką grudzień 2018
Jeśli ktoś chcę poznać Cube cała i spędzić dziennie około 4-6h w autobusie przez 7 dni to właśnie jest dla niego ta wycieczka. Jeśli ktoś już był na objazdach to wie czego może się spodziewać . (...) rozwiń
Jeśli ktoś chcę poznać Cube cała i spędzić dziennie około 4-6h w autobusie przez 7 dni to właśnie jest dla niego ta wycieczka. Jeśli ktoś już był na objazdach to wie czego może się spodziewać . A jeśli nie to radzę dokładnie przeczytać wszelkie informacje .
 • 3
 • 1
 • 2
 • 4
 • 5
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a grudzień 2018
brak opisu rozwiń
brak opisu
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
26-30 lat, z partnerem/ką listopad 2018
,,W kubańskim rytmie'' to wycieczka przez prawdziwą Kubę. Poznajesz,oglądasz historię prawdziwą. W każdej miejscowości są ślady jej ślady.Oddychasz nią próbując zrozumieć. Masz wiele pytań. Na (...) rozwiń
,,W kubańskim rytmie'' to wycieczka przez prawdziwą Kubę. Poznajesz,oglądasz historię prawdziwą. W każdej miejscowości są ślady jej ślady.Oddychasz nią próbując zrozumieć. Masz wiele pytań. Na większość odpowie Ci wspaniały pilot Pani Ewelina, która posiada ogromną wiedzę na temat Kuby.Nie tylko tą z encyklopedii ,ale również taką prawdziwą na co dzień jak to wszystko funkcjonuje. Taką oczami tubylców. Wspaniałe 8 dni poznawania Kuby.Przepiękne miasteczka,zakamarki,najciekawsze miejsca. Ta wycieczka to kwintesencja tego co można w tak krótkim czasie zobaczyć na Kubie - Santiago de Cuba,Trinidad, Cienfuegos, Hawana itp. Fabryka cygar, muzea , place rewolucji, najsłynniejsze miejsca. Oglądasz to wszystko zwiedzając w grupie, przez okno autokaru ,ale chłoniesz jak najwięcej. Autokar jest wygodny i klimatyzowany więc nie jesteś zmęczony, nie jest Ci gorąco - jesteś niecierpliwy kolejnego miejsca do którego jedziesz i co tam spotkasz. Jestem z mężem zachwycona. Nie męczyły Nas przejazdy, posiłki smaczne jak na standard hotelów.Polecam każdemu bo to najlepszy wybór!
 • 6
 • 4
 • 5
 • 6
 • 6
zwiń
6/6
50+ lat, sam/a listopad 2018
Bardzo ciekawa, przewodnik, p. Ryszard bardzo pomocny, już w samolocie troszczył się o "swoją" grupę, miejsca zwiedzania wybrano z troską, wydaje mi się, że zobaczyłam dużą część Kuby, ważne (...) rozwiń
Bardzo ciekawa, przewodnik, p. Ryszard bardzo pomocny, już w samolocie troszczył się o "swoją" grupę, miejsca zwiedzania wybrano z troską, wydaje mi się, że zobaczyłam dużą część Kuby, ważne kulturowo i historycznie miejsca. Ciekawym i bardzo przydatnym akcentem dla mnie było oglądanie w trakcie pokonywania dłuższych odległości filmów dokumentalnych i fabularnych obrazujacych ważne postacie i ważne dla Kuby zdarzenia historyczne. Jedzenie i hotele w trakcie zwiedzania czasem lepsze,czasem słabsze, ale to też można zaliczyć do specyfiki kraju. Ogólnie bardzo się cieszę,że pojechalam na tą wycieczkę.
 • 6
 • 4
 • 4
 • 6
 • 6
zwiń

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Kuba

W kubańskim rytmie

WYCIECZKA OBJAZDOWA
Wczasy
zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
Dorosły
6 990pln
Łączna kwota 13 980 pln razem
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt 8-22 sob-ndz 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter