phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania W słońcu Majów

Atuty oferty

 • 4 kraje: Kuba, Meksyk, Gwatemala, Belize
 • urzekająca Hawana i stare amerykańskie samochody
 • zaginione miasta Majów z listy UNESCO
 • cuda natury: wodospady i naturalne baseny

W słońcu Majów Kod: SNUMEXI

Trasa
PLN
Itaka
Kuba / Meksyk / Gwatemala / Belize

W słońcu Majów

Kod: SNUMEXI
Opis

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Kubę. Po przejściu formalności granicznych transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. HAWANA (trasa: ok. 360 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku HAWANY. Wizyta w posiadłości Ernesta Hemingwaya „Finca Vigia”. Dzisiaj jest to muzeum upamiętniające słynnego pisarza. Czas zatrzymał się tu 2. lipca 1961 r. w dniu samobójczej śmierci pisarza. Można zajrzeć do pokoi i pospacerować po ogrodzie. Przejazd i wizyta w El Morro, najstarszym kamiennym forcie obu Ameryk. Przyjazd do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na przedstawienie Buena Vista Social Club lub Tropicana Show z tradycyjną kubańską muzyką. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. HAWANA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Przejazd do centrum HAWANY. Wizyta przy El Capitolio – neoklasycystycznym gmachu zbudowanym na wzór waszyngtońskiego Kapitolu. Czas wolny w ulubionym barze Hemigwaya El Floridita i hotelu Ambos Mundos, w którym pomieszkiwał noblista. Spacer po Habana Vieja, historycznej części miasta o kolonialnej architekturze, wpisanej na listę UNESCO. Następnie Plaza de Armas – miejsce narodzin Hawany i wejście do Muzeum Miejskiego, które mieści się w okazałym budynku byłego Pałacu Kapitanatu Generalnego z XVIII w. W 25 salach wystawowych prezentowane są meble z okresu XVIII/XIX w., popiersia znanych osobistości, stroje żołnierzy, oryginalne proporce bohaterów kubańskich m.in. José Martíniego. Przejście na Plaza de la Catedral z barokową katedrą San Cristobal wykonaną z koralu i skał rafy koralowej. Następnie Plaza de San Francisco i wizyta w Muzeum Rumu Havana Club z degustacją. Czas wolny na zakupy na lokalnym bazarze. Przejażdżka starymi samochodami przez historyczne centrum do Placu Rewolucji, na którym Fidel Castro wygłaszał wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę. Przejazd nadmorską promenadą Malecon. Wizyta w fabryce cygar, gdzie można kupić autentyczne, ręcznie zwijane cygara. Powrót do hotelu w Hawanie, kolacja, nocleg (lub, w przypadku zmian w rozkładzie meksykańskich linii lotniczych: powrót do hotelu, wykwaterowanie, kolacja, przejazd na lotnisko w Hawanie, przelot do Cancun, przejazd do hotelu i zakwaterowanie, nocleg).

4. DZIEŃ. CANCUN – CHICHÉN ITZÁ (trasa: ok. 320 km)
(W przypadku, gdy przelot do Cancun nie odbył się w dniu 3: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Hawanie, przelot do CANCUN). Dalsza część programu zgodnie z planem niezależnie od dnia przylotu do Cancun). Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, najbardziej majestatycznego miasta Majów na Jukatanie, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: ruiny piramidy Cuculcana, która była także kalendarzem astronomicznym Majów, Świątynia Wojowników, boiska do gry w pelotę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. MÉRIDA – CAMPECHE (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po centrum MÉRIDY: główny plac Plaza Mayor, katedra San Idelfonso, Pałac Rządowy, Teatr Peon, Casa Montejo – rezydencja rodziny konkwistadora, jedna z najpiękniejszych budowli z okresu kolonizacji hiszpańskiej. Przejazd do CAMPECHE, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum, wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pozostałości po murach miejskich oraz pięknie odnowione wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną, romantyczną atmosferę. Czas wolny. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. PALENQUE – MISOL-HA (trasa: ok. 300 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie PALENQUE, wpisanego na listę UNESCO, jednej z największych atrakcji Meksyku. Arcydzieła architektoniczne starożytnych Majów wznoszą się na wzgórzach porośniętych tropikalnym lasem. Zwiedzanie prekolumbijskich ruin: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Słońca, Świątynia Krzyża, Obserwatorium. Następnie przejazd do zachwycających wodospadów w Meksyku MISOL-HA. Spacer przy wodospadach, czas wolny na zdjęcia i kąpiel. Przejazd do hotelu w okolicy San Cristóbal de las Casas, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. QUETZALTENANGO (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i przekroczenie granicy w La Mesilla. Zwiedzanie miasta QUETZALTENANGO (Xela), położonego w Kordylierach na wysokości ok. 2350 m n.p.m., często określanego mianem najciekawszego miasta Gwatemali. Tutaj każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, kultywuje tradycję nosząc kolorowe gwatemalskie stroje. Wizyta przy kościele Santo Tomas z XVI w. o architekturze kolonialnej. Następnie spacer po centrum wzdłuż Parque Centro América i czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. ANTIGUA GUATEMALA (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ANTIGUA GUATEMALA, w całości wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w punkcie widokowym Cerro de La Cruz (spacer ok. 20 min.), skąd rozciąga się wspaniała panorama na miasto i wulkan Agua. Przy dobrej pogodzie można też dostrzec wulkan Acatenango i aktywny wulkan Fuego. Spacer: Catedral de Santiago, Palacio de los Capitanes z XVII w., Palacio del Ayuntamiento z XVI w. Wizyta w muzeum czekolady. Przejście do Arco de Santa Catalina – charakterystycznego żółtego łuku z wieżą zegarową na szczycie, symbolu miasta i państwa. Zwiedzanie kościoła i klasztoru Iglesia de Nuestra Senora de la Merced z pięknymi krużgankami i dziedzińcem z fontanną w kształcie liścia lilii wodnej (symbol władzy i siły kultury Majów). Czas wolny na Parco Central, głównym placu miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. CZAS WOLNY/SEMUC CHAMPEY/ BIOTOPO DE QUETZAL (trasa: ok. 400 km/250km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu w okolicy Coban. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyprawa do SEMUC CHAMPEY, słynnego, naturalnego wapiennego mostu, po którym kaskadowo spływa rwąca rzeka Cahabon, bądź wycieczka do BIOTOPO DE QUETZAL, lasu deszczowego, w którym przy odrobinie szczęścia można zobaczyć Quetzal – gatunek ptaka objętego narodową ochroną i zarazem symbol Gwatemali. Wybór wycieczki fakultatywnej będzie dopasowany do możliwości czasowych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. TIKAL (trasa: ok. 390 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TIKAL, zwiedzanie największego ocalałego ośrodka Majów z listy UNESCO. Tikal to kompleks 16 świątyń wraz z ok. 3 tys. budynków. Największa z nich to Świątynia Dwugłowego Węża, która mierzy prawie 65 m. Wizyta w punkcie widokowym na jezioro Lago Peten Itza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. LAMANAI (trasa: ok. 380 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Orange Walk (Belize) i stamtąd wyprawa łodziami po rzece New River w dżungli do ruin LAMANAI, najdłużej zamieszkanego miasta Majów, które zostało opuszczone dopiero w XVII w. Znajduje się tam kompleks niezwykłych świątyń m.in. Świątynia Maski, Świątynia Jaguara i Wysoka Świątynia. Przejazd do hotelu w okolicy Chetumal, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12. DZIEŃ. TULUM (trasa: ok. 420 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portowego miasta Majów – TULUM, którego początki sięgają IV w.n.e., położonego na 12-metrowym skalistym brzegu. Zwiedzanie miasta „zstępujących bogów”, gdzie bujna tropikalna przyroda łączy się z biało-szarą architekturą malowniczo położonych ruin nadmorskich fortyfikacji, otoczonych murem dawnych budynków i świątyń: Zstępującego Boga, Wiatru, Fresków, Morza oraz położonego na klifie zamku – El Castillo. Przejazd w kierunku Valladolid. Wizyta przy jednym z cenotów – naturalnej studni krasowej, utworzonej w skale wapiennej, o krystalicznie czystej wodzie. Starożytni Majowie uważali takie studnie za przejścia do świata bogów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

13. DZIEŃ. SANTA CLARA – CAYO SANTA MARIA (trasa: ok. 310 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Cancun i przelot do Hawany. Przejazd do miasta SANTA CLARA, stolicy prowincji Villa Clara. Wizyta przy Mauzoleum Ernesto „Che” Guevary, miejscu gdzie w latach 1958-1959 toczyła się najważniejsza bitwa rewolucji kubańskiej. Przejazd do hotelu na wyspie CAYO SANTA MARIA, zakwaterowanie w hotelu w formule all inclusive. Nocleg.

14. DZIEŃ. CAYO SANTA MARIA
Śniadanie. Czas wolny w hotelu all inclusive lub udział w wycieczce fakultatywnej. Nocleg.

15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

16. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

12 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki: 5 w Meksyku, 4 w Gwatemali, 3 noclegi na Kubie i 2 noclegi na wyspie Cayo Santa Maria w hotelu****/*****, 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie zgodnie z programem; podczas pobytu w hotelu na wyspie Cayo Santa Maria: all inclusive • przelot: Warszawa-Cayo Santa Maria-Warszawa • przejazd autokarem lub minibusem • opieka polskojęzycznego pilota • 1 karta turysty na Kubę • ubezpieczenie KL i NW

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przejazd amerykańskimi samochodami w Hawanie: ok. 70 EUR; bilety wstępu i lokalni przewodnicy w Meksyku, Gwatemali i Belize: ok. 140 USD; bilety na przelot Hawana–Cancun–Hawana i opłaty lotniskowe: ok. 400 USD; opłaty migracyjne: ok. 45 USD; napiwki: ok. 4 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: Tropicana Show: ok. 75 EUR; wstęp do Semuc Champey: ok. 15 USD; wstęp do Biotopo del Quetzal: ok. 15 USD (wymagane min. 15 os.).
 3. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy, licząc od dnia wjazdu do Meksyku.
 4. W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż: 10 paczek papierosów, 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.
 5. Do przekroczenia granicy Kuby wymagana jest Karta Turysty, która jest wliczona w cenę imprezy. Karta jest ważna przez 30 dni, do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie. Kartę należy zachować, gdyż bez niej nie można opuścić Kuby.
 6. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że na terenie Kuby waluta ta jest obłożona obowiązkowym 10% podatkiem. Podatek ten naliczany jest również przy wypłacie z bankomatów, jeśli korzysta się z kart płatniczych, które podczas przewalutowania opierają się o dolara amerykańskiego.
 7. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: bagaż główny – 23 kg, bagaż podręczny – 5 kg.

Informacje o regionie
Galeria regionu

Kuba

Kuba zamieszkana początkowo przez plemiona Guanahatabey, Sibonejów i Tainów była ponad cztery wieki pod kolonizacją hiszpańską, co znakomicie widać w atmosferze miast, które zachowały swoją przeszłość. Historyczne centrum Hawany i Trinidadu są wpisane na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Położenie na mapie Trasa

Hawana • Cancun • Chichén Itzá • Mérida • Campeche • Palenque • Misol-Ha • Quetzaltenango • Antigua Guatemala • Semuc Champey/Biotopo de Quetzal • Tikal • Lamanai • Tulum • Santa Clara • Cayo Santa Maria

Fascynująca, dwutygodniowa podróż przez 4 niesamowite kraje Ameryki Środkowej: wyspiarska Kuba z barwną, roztańczoną w rytmie salsy Hawaną oraz majestatyczne i tajemnicze miasta Majów w Meksyku, Gwatemali i Belize. W programie najsłynniejsze pomniki Majów: Chichén Itzá, Palenque, Tikal, Lamanai, Tulum, z których większość wpisana jest na listę UNESCO. Miejsca te pełne są tajemnic zaginionych cywilizacji, a wiele z nich ciągle jeszcze czeka na odkrycie. Na trasie są wspaniałe krajobrazy i cuda przyrody jak wodospady Misol-Ha czy naturalne baseny wodne – cenoty. Wspaniałe wrażenia zapewniają otoczone wulkanicznym krajobrazem miasto Antigua Guatemala i Quetzaltenango w Kordylierach, gdzie mieszkańcy po dziś dzień kultywują lokalne tradycje. Pełen relaks po zwiedzaniu zapewni wypoczynek w resorcie Cayo Santa Maria na rajskich kubańskich plażach. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 3800 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Kubę. Po przejściu formalności granicznych transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. HAWANA (trasa: ok. 360 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku HAWANY. Wizyta w posiadłości Ernesta Hemingwaya „Finca Vigia”. Dzisiaj jest to muzeum upamiętniające słynnego pisarza. Czas zatrzymał się tu 2. lipca 1961 r. w dniu samobójczej śmierci pisarza. Można zajrzeć do pokoi i pospacerować po ogrodzie. Przejazd i wizyta w El Morro, najstarszym kamiennym forcie obu Ameryk. Przyjazd do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na przedstawienie Buena Vista Social Club lub Tropicana Show z tradycyjną kubańską muzyką. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ. HAWANA (trasa: ok. 30 km)
Śniadanie. Przejazd do centrum HAWANY. Wizyta przy El Capitolio – neoklasycystycznym gmachu zbudowanym na wzór waszyngtońskiego Kapitolu. Czas wolny w ulubionym barze Hemigwaya El Floridita i hotelu Ambos Mundos, w którym pomieszkiwał noblista. Spacer po Habana Vieja, historycznej części miasta o kolonialnej architekturze, wpisanej na listę UNESCO. Następnie Plaza de Armas – miejsce narodzin Hawany i wejście do Muzeum Miejskiego, które mieści się w okazałym budynku byłego Pałacu Kapitanatu Generalnego z XVIII w. W 25 salach wystawowych prezentowane są meble z okresu XVIII/XIX w., popiersia znanych osobistości, stroje żołnierzy, oryginalne proporce bohaterów kubańskich m.in. José Martíniego. Przejście na Plaza de la Catedral z barokową katedrą San Cristobal wykonaną z koralu i skał rafy koralowej. Następnie Plaza de San Francisco i wizyta w Muzeum Rumu Havana Club z degustacją. Czas wolny na zakupy na lokalnym bazarze. Przejażdżka starymi samochodami przez historyczne centrum do Placu Rewolucji, na którym Fidel Castro wygłaszał wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę. Przejazd nadmorską promenadą Malecon. Wizyta w fabryce cygar, gdzie można kupić autentyczne, ręcznie zwijane cygara. Powrót do hotelu w Hawanie, kolacja, nocleg (lub, w przypadku zmian w rozkładzie meksykańskich linii lotniczych: powrót do hotelu, wykwaterowanie, kolacja, przejazd na lotnisko w Hawanie, przelot do Cancun, przejazd do hotelu i zakwaterowanie, nocleg).
4. DZIEŃ. CANCUN – CHICHÉN ITZÁ (trasa: ok. 320 km)
(W przypadku, gdy przelot do Cancun nie odbył się w dniu 3: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Hawanie, przelot do CANCUN). Dalsza część programu zgodnie z planem niezależnie od dnia przylotu do Cancun). Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, najbardziej majestatycznego miasta Majów na Jukatanie, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: ruiny piramidy Cuculcana, która była także kalendarzem astronomicznym Majów, Świątynia Wojowników, boiska do gry w pelotę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. MÉRIDA – CAMPECHE (trasa: ok. 500 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po centrum MÉRIDY: główny plac Plaza Mayor, katedra San Idelfonso, Pałac Rządowy, Teatr Peon, Casa Montejo – rezydencja rodziny konkwistadora, jedna z najpiękniejszych budowli z okresu kolonizacji hiszpańskiej. Przejazd do CAMPECHE, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Spacer po odrestaurowanym historycznym centrum, wpisanym na listę UNESCO. Baszty, pozostałości po murach miejskich oraz pięknie odnowione wielobarwne kamieniczki nadają miastu specyficzną, romantyczną atmosferę. Czas wolny. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. PALENQUE – MISOL-HA (trasa: ok. 300 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie PALENQUE, wpisanego na listę UNESCO, jednej z największych atrakcji Meksyku. Arcydzieła architektoniczne starożytnych Majów wznoszą się na wzgórzach porośniętych tropikalnym lasem. Zwiedzanie prekolumbijskich ruin: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Słońca, Świątynia Krzyża, Obserwatorium. Następnie przejazd do zachwycających wodospadów w Meksyku MISOL-HA. Spacer przy wodospadach, czas wolny na zdjęcia i kąpiel. Przejazd do hotelu w okolicy San Cristóbal de las Casas, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
7. DZIEŃ. QUETZALTENANGO (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i przekroczenie granicy w La Mesilla. Zwiedzanie miasta QUETZALTENANGO (Xela), położonego w Kordylierach na wysokości ok. 2350 m n.p.m., często określanego mianem najciekawszego miasta Gwatemali. Tutaj każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, kultywuje tradycję nosząc kolorowe gwatemalskie stroje. Wizyta przy kościele Santo Tomas z XVI w. o architekturze kolonialnej. Następnie spacer po centrum wzdłuż Parque Centro América i czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ. ANTIGUA GUATEMALA (trasa: ok. 170 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ANTIGUA GUATEMALA, w całości wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w punkcie widokowym Cerro de La Cruz (spacer ok. 20 min.), skąd rozciąga się wspaniała panorama na miasto i wulkan Agua. Przy dobrej pogodzie można też dostrzec wulkan Acatenango i aktywny wulkan Fuego. Spacer: Catedral de Santiago, Palacio de los Capitanes z XVII w., Palacio del Ayuntamiento z XVI w. Wizyta w muzeum czekolady. Przejście do Arco de Santa Catalina – charakterystycznego żółtego łuku z wieżą zegarową na szczycie, symbolu miasta i państwa. Zwiedzanie kościoła i klasztoru Iglesia de Nuestra Senora de la Merced z pięknymi krużgankami i dziedzińcem z fontanną w kształcie liścia lilii wodnej (symbol władzy i siły kultury Majów). Czas wolny na Parco Central, głównym placu miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. CZAS WOLNY/SEMUC CHAMPEY/ BIOTOPO DE QUETZAL (trasa: ok. 400 km/250km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu w okolicy Coban. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyprawa do SEMUC CHAMPEY, słynnego, naturalnego wapiennego mostu, po którym kaskadowo spływa rwąca rzeka Cahabon, bądź wycieczka do BIOTOPO DE QUETZAL, lasu deszczowego, w którym przy odrobinie szczęścia można zobaczyć Quetzal – gatunek ptaka objętego narodową ochroną i zarazem symbol Gwatemali. Wybór wycieczki fakultatywnej będzie dopasowany do możliwości czasowych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. TIKAL (trasa: ok. 390 km)
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TIKAL, zwiedzanie największego ocalałego ośrodka Majów z listy UNESCO. Tikal to kompleks 16 świątyń wraz z ok. 3 tys. budynków. Największa z nich to Świątynia Dwugłowego Węża, która mierzy prawie 65 m. Wizyta w punkcie widokowym na jezioro Lago Peten Itza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
11. DZIEŃ. LAMANAI (trasa: ok. 380 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Orange Walk (Belize) i stamtąd wyprawa łodziami po rzece New River w dżungli do ruin LAMANAI, najdłużej zamieszkanego miasta Majów, które zostało opuszczone dopiero w XVII w. Znajduje się tam kompleks niezwykłych świątyń m.in. Świątynia Maski, Świątynia Jaguara i Wysoka Świątynia. Przejazd do hotelu w okolicy Chetumal, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
12. DZIEŃ. TULUM (trasa: ok. 420 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portowego miasta Majów – TULUM, którego początki sięgają IV w.n.e., położonego na 12-metrowym skalistym brzegu. Zwiedzanie miasta „zstępujących bogów”, gdzie bujna tropikalna przyroda łączy się z biało-szarą architekturą malowniczo położonych ruin nadmorskich fortyfikacji, otoczonych murem dawnych budynków i świątyń: Zstępującego Boga, Wiatru, Fresków, Morza oraz położonego na klifie zamku – El Castillo. Przejazd w kierunku Valladolid. Wizyta przy jednym z cenotów – naturalnej studni krasowej, utworzonej w skale wapiennej, o krystalicznie czystej wodzie. Starożytni Majowie uważali takie studnie za przejścia do świata bogów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
13. DZIEŃ. SANTA CLARA – CAYO SANTA MARIA (trasa: ok. 310 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Cancun i przelot do Hawany. Przejazd do miasta SANTA CLARA, stolicy prowincji Villa Clara. Wizyta przy Mauzoleum Ernesto „Che” Guevary, miejscu gdzie w latach 1958-1959 toczyła się najważniejsza bitwa rewolucji kubańskiej. Przejazd do hotelu na wyspie CAYO SANTA MARIA, zakwaterowanie w hotelu w formule all inclusive. Nocleg.
14. DZIEŃ. CAYO SANTA MARIA
Śniadanie. Czas wolny w hotelu all inclusive lub udział w wycieczce fakultatywnej. Nocleg.
15. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
16. DZIEŃ.
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 12 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki: 5 w Meksyku, 4 w Gwatemali, 3 noclegi na Kubie i 2 noclegi na wyspie Cayo Santa Maria w hotelu****/*****, 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie zgodnie z programem; podczas pobytu w hotelu na wyspie Cayo Santa Maria: all inclusive • przelot: Warszawa-Cayo Santa Maria-Warszawa • przejazd autokarem lub minibusem • opieka polskojęzycznego pilota • 1 karta turysty na Kubę • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przejazd amerykańskimi samochodami w Hawanie: ok. 70 EUR; bilety wstępu i lokalni przewodnicy w Meksyku, Gwatemali i Belize: ok. 140 USD; bilety na przelot Hawana–Cancun–Hawana i opłaty lotniskowe: ok. 400 USD; opłaty migracyjne: ok. 45 USD; napiwki: ok. 4 USD/os./dzień.
 2. Opłaty fakultatywne: Tropicana Show: ok. 75 EUR; wstęp do Semuc Champey: ok. 15 USD; wstęp do Biotopo del Quetzal: ok. 15 USD (wymagane min. 15 os.).
 3. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy, licząc od dnia wjazdu do Meksyku.
 4. W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż: 10 paczek papierosów, 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.
 5. Do przekroczenia granicy Kuby wymagana jest Karta Turysty, która jest wliczona w cenę imprezy. Karta jest ważna przez 30 dni, do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie. Kartę należy zachować, gdyż bez niej nie można opuścić Kuby.
 6. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że na terenie Kuby waluta ta jest obłożona obowiązkowym 10% podatkiem. Podatek ten naliczany jest również przy wypłacie z bankomatów, jeśli korzysta się z kart płatniczych, które podczas przewalutowania opierają się o dolara amerykańskiego.
 7. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: bagaż główny – 23 kg, bagaż podręczny – 5 kg.
Opinie klientów (4)

Ocena ogólna

3.8/6

Klienci wyróżnili:

 • Program wycieczki/trasę
 • Dobre wyżywienie
 • Standard autokaru
 • 3.8
 • 3.5
 • 3.5
 • 3.0
 • 3.5

Pokaż recenzje od:

2/6
41-50 lat, z partnerem/ką luty 2020
Wycieczka bardzo wyczerpująca, trasy zbyt długie, naszym zdaniem nieprzemyślany program. Jazda w autobusie przez 2,5 godziny, aby zwiedzać przez 30 min. i dalej w drogę przez 2,5 godziny jest (...) rozwiń
Wycieczka bardzo wyczerpująca, trasy zbyt długie, naszym zdaniem nieprzemyślany program. Jazda w autobusie przez 2,5 godziny, aby zwiedzać przez 30 min. i dalej w drogę przez 2,5 godziny jest jakąś pomyłką. Były dni, że wstawaliśmy o 4, albo 5 rano tylko dlatego aby stosunkowo wcześnie dojechać do celu (około 19-20tej). Przelot z Cancun do Hawany zupełnie bezsensu. Transfer powinien być na lotnisko w Santa Clara, to skróciłoby bezsensowną drogę o 3h i o te trzy godziny wcześniej bylibyśmy w hotelu w CAYO SANTA MARIA na wypoczynku.
 • 1
 • 3
 • 3
 • 1
 • 3
zwiń
5/6
50+ lat, z partnerem/ką luty 2020
Generalnie OK. W całym programie 2 dni bez sensu, bez atrakcji, męczące. Autokar tylko w Meksyku trzymał standard. Przy takich odległościach,szczególnie ten w Gwatemali powinien być o niebo (...) rozwiń
Generalnie OK. W całym programie 2 dni bez sensu, bez atrakcji, męczące. Autokar tylko w Meksyku trzymał standard. Przy takich odległościach,szczególnie ten w Gwatemali powinien być o niebo lepszy. Dobrze, że ten pierwszy się zepsuł i podstawiono inny, lepszy. Gwatemala super. Belize może zbyt ekspresowo. Na koniec przydałyby się 2 dni wypoczynku na Kubie - teoretycznie niby są przewidziane, my z powodu problemów na lotnisku dotarliśmy do hotelu dopiero wieczorem - mieliśmy tylko jeden dzień.
 • 5
 • 5
 • 4
 • 4
 • 3
zwiń
2/6
26-30 lat, z partnerem/ką listopad 2019
słabo rozwiń
słabo
 • 2
 • 3
 • 3
 • 2
 • 3
zwiń
6/6
41-50 lat, z partnerem/ką listopad 2019
Fantastyczna propozycja . Cztery niesamowite kraje Ameryki Środkowej: Kuba, Meksyk, Gwatemala, Belize podane jak na talerzu. Dwutygodniowa podróż marzeń. Dzięki lokalnym przewodnikom (...) rozwiń
Fantastyczna propozycja . Cztery niesamowite kraje Ameryki Środkowej: Kuba, Meksyk, Gwatemala, Belize podane jak na talerzu. Dwutygodniowa podróż marzeń. Dzięki lokalnym przewodnikom odwiedziliśmy miejsca pełne tajemnic zaginionych cywilizacji. Wycieczka wymaga wprawdzie dobrej kondycji aby wspiąć się na wszystkie najsłynniejsze pomniki Majów i na własne oczy podziwiać wspaniałe krajobrazy. Ale WARTO ! Mega podziękowanie dla Weroniki naszej rezydentki ze strony Itaka która wykazała się niesamowitą wiedzą o tym regionie. Słuchało się z wielkim zaciekawieniem a Jej przygotowanie sprawiło że długie trasy w autobusach mijały bardzo szybko. Dużo ciekawych informacji przekazanych w przystępny sposób i okraszonych humorem! Także lokalni przewodnicy spisali się na medal. Nocna wyprawa po Hawanie i Tropicana Show - niezapomniane przeżycie :) Przy okazji tej wycieczki mogliśmy poznać nie tylko zwyczaje i kulturę odwiedzanych krajów ale również skosztować lokalnych specjałów. Wyśmienite potrawy serwowane w lokalnych restauracjach i na targowiskach przypominają malowidła, zaś składniki to seria kolorów i soczystych barw. To małe dzieła sztuki, stanowiące sukcesję emocji, weny twórczej, aromatów i smaków. Jest to nasz kolejny wyjazd z Itaką który zaliczamy do bardzo udanych i to zarówno ze względu na ciekawy program, jak i wspaniałą atmosferę oraz profesjonalną opiekę ze strony rezydentki. Mały minusik za za hotel w Hawanie. Słabe jedzonko. Ale dużo zaskakujących niespodzianek przygotowanych przez lokalnego pilota Onila wynagrodziło tą niedogodność :)
 • 6
 • 5
 • 4
 • 5
 • 5
zwiń

Aktualnie brak ofert

 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter