phone mobile mobile pin heart heart user user Biuro Podróży ITAKA Flag of Belarus airplane CB5DFB7F-C92F-41CB-9FB1-916D616FF3EC E0FBD33F-841B-452B-BF16-225B7D943904
Wyniki Wyszukiwania Szlak bursztynowy

Atuty oferty

 • 4 kraje i 4 stolice
 • bogaty i urozmaicony program zwiedzania
 • Carskie Sioło ze słynną Komnatą Bursztynową
 • zwiedzanie Peterhofu i Kronsztadu
 • rejs po Jeziorze Galwe z degustacją
 • w programie fakultatywnym: nocny rejs po Newie i wieczór rosyjski
 • posiłki w cenie

Szlak bursztynowy Kod: XLTJANT

Trasa
3 018PLN
Dorośli: 2 wyżywienie zgodnie z programem Wt 11.05 – Cz 20.05.21
Itaka
 • Promocja LATO 2021 LATO 2021
Litwa / Łotwa / Estonia / Rosja

Szlak bursztynowy

 • Promocja LATO 2021 LATO 2021
Kod: XLTJANT
Opis

1. DZIEŃ. KOWNO
Zbiórka uczestników. Przejazd do KOWNA – stolicy międzywojennej Litwy, miasta, gdzie Wilia spotyka się z Niemnem, gdzie żył i pracował Adam Mickiewicz. Zwiedzanie archikatedry św. Piotra i Pawła. Spacer po starym mieście z ratuszem zwanym Białym Łabędziem, Gimnazjum Jezuitów, w którym wykładał Adam Mickiewicz, Domem Perkuna – litewskiego bożka błyskawic – i pozostałościami kowieńskiego zamku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. SZAWLE – RYGA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice SZAWLI i zwiedzanie Góry Krzyży, gdzie znajduje się ok. 150 tys. krzyży, pozostawionych przez pielgrzymów i tworzących niezwykłe sanktuarium. Przejazd do RYGI, stolicy Łotwy. Spacer po starówce wpisanej na listę UNESCO: zamek ryski, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia, Dom Bractwa Czarnogłowych, katedra protestancka, Ulica Alberta – piękne secesyjne kamienice autorstwa Michaiła Eisensteina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. TALLIN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TALLINA i zwiedzanie stolicy Estonii, nazywanej Florencją Północy. Spacer po przepięknej średniowiecznej starówce wpisanej na listę UNESCO, otoczonej potężnym systemem fortyfikacji miejskich z licznymi wieżyczkami i basztami: zamek Toompea – obecnie siedziba parlamentu, średniowieczny rynek z XIV w. z okazałym ratuszem, cerkiew Aleksandra Newskiego, zespół średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, kościoły: św. Olafa i św. Ducha z XIV w. Zwiedzanie katedry luterańskiej, spacer i podziwianie ogrodu pałacu Kadriorg. Panoramiczny przejazd przez dzielnicę olimpijską Pirita. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. CARSKIE SIOŁO – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na przejście graniczne z Rosją w Iwangorodzie. Przekroczenie granicy. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców – CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z Komnatą Bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Czas wolny. Przejazd do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Objazd SANKT PETERSBURGA z panoramicznym zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogród Letni, Monastyr Smolny, z postojami w najciekawszych miejscach. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Rejs małym statkiem turystycznym po malowniczych kanałach miasta, zwanego Wenecją Północy oraz po Newie, wypływającej z Jeziora Onega i wpadającej do Zatoki Fińskiej. Czas wolny. Zwiedzanie Ermitażu – jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): nocny rejs po rzece Newie – jedna z największych atrakcji turystycznych w Petersburgu. W godzinach nocnych mosty miasta są otwierane na kilka godzin, aby umożliwić żeglugę dużym jednostkom pływającym. Otwieraniu mostów towarzyszy niezliczona ilość różnokolorowych świateł, wiele małych statków turystycznych na rzece oraz rzesze turystów obserwujących widowisko z brzegów (w godz.: 24.00 do 03.00). Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. KRONSZTAD
Śniadanie. Wyjazd do KRONSZTAD, rosyjskiego miasta na wyspie Kotlin w Zatoce Fińskiej, silnie ufortyfikowanego portu stanowiącego obronę Sankt Petersburga od strony morza. Objazd miasta, zwiedzanie: XIX w. sobór św. Włodzimierza, Sobór Morski (sobór św. Mikołaja), Plac Kotwiczny, mareograf – przyrząd wyznaczający średni poziom Morza Bałtyckiego, suchy dok Piotra I. Czas wolny. Rejs statkiem turystycznym i podziwianie fortów od strony morza. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór z pieśniami rosyjskimi – doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. PETERHOF
Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Następnie wizyta w Muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi (tylko dla dorosłych). Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. PRZEJAZD DO WILNA
Pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie i wczesny wyjazd z hotelu. Przejazd na przejście graniczne z Estonią w Iwangorodzie. Po przekroczeniu granicy przejazd przez terytorium Estonii, Łotwy i Litwy. W trakcie przejazdu przerwa na posiłek (we własnym zakresie). Przyjazd do Wilna w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. WILNO
Śniadanie. Zwiedzanie WILNA, stolicy Litwy. Cmentarz Na Rossie, panorama miasta z Góry Trzech Krzyży. Spacer po starym mieście wpisanym na listę UNESCO: Plac Katedralny z archikatedrą wileńską, pomnik Giedymina – założyciela Wilna i Trok, Zamek Górny z basztą Giedymina, rynek Starego Miasta, ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, kościół św. Anny, kościół Bernardynów, kościół św. Jana, kościół św. Kazimierza. Zwiedzanie: Muzeum Bursztynu, kaplica w Ostrej Bramie ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Muzeum Adama Mickiewicza, kościół św. Piotra i Pawła, archikatedra św. Stanisława, Uniwersytet Wileński, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. TROKI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TROK, zwiedzanie zamku zwanego małym Malborkiem oraz rejs po Jeziorze Galwe wokół zamku z degustacją karaimskich kibinów, czyli narodowych pierogów o różnym nadzieniu. Wyjazd do Polski.

9 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 1 w Kownie, 1 w Rydze, 1 w Tallinie, 4 w Sankt Petersburgu, 2 w Wilnie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 9 śniadań, 6 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie Complex

 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 230 EUR.
 2. Wizy: od 01.10.2019 r. obywatele Polski mogą składać wnioski o bezpłatną wizę elektroniczną na stronie MSZ Rosji pod adresem: http://electronic-visa.kdmid.ru. BP ITAKA oferuje pośrednictwo w uzyskaniu wizy turystycznej, szczegółowe informacje w zakładce „Informacje praktyczne”. Opłata za pośrednictwo: 50 PLN.
 3. Opłaty fakultatywne: nocny rejs po Newie: ok. 35 EUR; kolacja z pieśniami rosyjskimi: ok. 45 EUR (wymagane min. 25 os.).
 4. Przy rezerwacji wycieczki poniżej 30 dni do terminu wyjazdu brak gwarancji wstępu do Carskiego Sioła, Peterhofu i Ermitażu.
 5. Wymagany paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

LATO 2021
xLATO 2021

TYLKO DO 31 SIERPNIA
 • 15% zaliczki
 • 50% zniżki dla dziecka w wybranych hotelach
 • pakiet gwarancji gratis:
  - gwarancja najniższej ceny
  - gwarancja niezmienności ceny
  - gwarancja bezkosztowej zmiany rezerwacji
 • 3% zniżki dla Stałych Klientów
 • parking za 1 PLN

 

Dowiedz się więcej
Informacje o regionie
Galeria regionu

Litwa

Litwa to jedno z najciekawszych państw w rejonie Morza Bałtyckiego. Choć stosunkowo niewielkie, oferuje piękne, zabytkowe miasta i miasteczka, nadmorskie kurorty z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i wspaniałe krajobrazy „namalowane” przez naturę.

Położenie na mapie Trasa

Kowno • Szawle • Ryga • Tallin • Carskie Sioło • Sankt Petersburg • Kronsztad • Peterhof • Wilno • Troki

Niezapomniana podróż słynnym szlakiem bursztynowym! Odkryj wspaniałe zabytki, intrygujące miasta, spróbuj lokalnych przysmaków i zobacz wszystko, co warto zobaczyć. W programie sentymentalna podróż do miejsc nierozerwalnie związanych z Adamem Mickiewiczem, jak Kowno i cmentarz Na Rossie w Wilnie, a także hanzeatyckie miasta: urzekająca Ryga i klimatyczny Tallin. Kilka dni w Sankt Petersburgu – kulturalnej stolicy Rosji – będzie okazją do poznania światowej sławy muzeów oraz udziału w kolacji z lokalnymi potrawami i tradycyjnymi pieśniami. Dodatkowo na trasie imponujące rezydencje carów w Carskim Siole i Peterhofie, a także wyprawa na wyspę Kotlin. Łączna trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2000 km.

PLAN WYCIECZKI
1. DZIEŃ. KOWNO
Zbiórka uczestników. Przejazd do KOWNA – stolicy międzywojennej Litwy, miasta, gdzie Wilia spotyka się z Niemnem, gdzie żył i pracował Adam Mickiewicz. Zwiedzanie archikatedry św. Piotra i Pawła. Spacer po starym mieście z ratuszem zwanym Białym Łabędziem, Gimnazjum Jezuitów, w którym wykładał Adam Mickiewicz, Domem Perkuna – litewskiego bożka błyskawic – i pozostałościami kowieńskiego zamku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. SZAWLE – RYGA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice SZAWLI i zwiedzanie Góry Krzyży, gdzie znajduje się ok. 150 tys. krzyży, pozostawionych przez pielgrzymów i tworzących niezwykłe sanktuarium. Przejazd do RYGI, stolicy Łotwy. Spacer po starówce wpisanej na listę UNESCO: zamek ryski, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia, Dom Bractwa Czarnogłowych, katedra protestancka, Ulica Alberta – piękne secesyjne kamienice autorstwa Michaiła Eisensteina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. TALLIN
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TALLINA i zwiedzanie stolicy Estonii, nazywanej Florencją Północy. Spacer po przepięknej średniowiecznej starówce wpisanej na listę UNESCO, otoczonej potężnym systemem fortyfikacji miejskich z licznymi wieżyczkami i basztami: zamek Toompea – obecnie siedziba parlamentu, średniowieczny rynek z XIV w. z okazałym ratuszem, cerkiew Aleksandra Newskiego, zespół średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, kościoły: św. Olafa i św. Ducha z XIV w. Zwiedzanie katedry luterańskiej, spacer i podziwianie ogrodu pałacu Kadriorg. Panoramiczny przejazd przez dzielnicę olimpijską Pirita. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. CARSKIE SIOŁO – SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na przejście graniczne z Rosją w Iwangorodzie. Przekroczenie granicy. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców – CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z Komnatą Bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Czas wolny. Przejazd do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
5. DZIEŃ. SANKT PETERSBURG
Śniadanie. Objazd SANKT PETERSBURGA z panoramicznym zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogród Letni, Monastyr Smolny, z postojami w najciekawszych miejscach. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Rejs małym statkiem turystycznym po malowniczych kanałach miasta, zwanego Wenecją Północy oraz po Newie, wypływającej z Jeziora Onega i wpadającej do Zatoki Fińskiej. Czas wolny. Zwiedzanie Ermitażu – jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): nocny rejs po rzece Newie – jedna z największych atrakcji turystycznych w Petersburgu. W godzinach nocnych mosty miasta są otwierane na kilka godzin, aby umożliwić żeglugę dużym jednostkom pływającym. Otwieraniu mostów towarzyszy niezliczona ilość różnokolorowych świateł, wiele małych statków turystycznych na rzece oraz rzesze turystów obserwujących widowisko z brzegów (w godz.: 24.00 do 03.00). Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ. KRONSZTAD
Śniadanie. Wyjazd do KRONSZTAD, rosyjskiego miasta na wyspie Kotlin w Zatoce Fińskiej, silnie ufortyfikowanego portu stanowiącego obronę Sankt Petersburga od strony morza. Objazd miasta, zwiedzanie: XIX w. sobór św. Włodzimierza, Sobór Morski (sobór św. Mikołaja), Plac Kotwiczny, mareograf – przyrząd wyznaczający średni poziom Morza Bałtyckiego, suchy dok Piotra I. Czas wolny. Rejs statkiem turystycznym i podziwianie fortów od strony morza. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór z pieśniami rosyjskimi – doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ. PETERHOF
Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Następnie wizyta w Muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi (tylko dla dorosłych). Powrót do hotelu, nocleg.
8. DZIEŃ. PRZEJAZD DO WILNA
Pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie i wczesny wyjazd z hotelu. Przejazd na przejście graniczne z Estonią w Iwangorodzie. Po przekroczeniu granicy przejazd przez terytorium Estonii, Łotwy i Litwy. W trakcie przejazdu przerwa na posiłek (we własnym zakresie). Przyjazd do Wilna w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
9. DZIEŃ. WILNO
Śniadanie. Zwiedzanie WILNA, stolicy Litwy. Cmentarz Na Rossie, panorama miasta z Góry Trzech Krzyży. Spacer po starym mieście wpisanym na listę UNESCO: Plac Katedralny z archikatedrą wileńską, pomnik Giedymina – założyciela Wilna i Trok, Zamek Górny z basztą Giedymina, rynek Starego Miasta, ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, kościół św. Anny, kościół Bernardynów, kościół św. Jana, kościół św. Kazimierza. Zwiedzanie: Muzeum Bursztynu, kaplica w Ostrej Bramie ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Muzeum Adama Mickiewicza, kościół św. Piotra i Pawła, archikatedra św. Stanisława, Uniwersytet Wileński, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha. Czas wolny. Kolacja, nocleg.
10. DZIEŃ. TROKI
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TROK, zwiedzanie zamku zwanego małym Malborkiem oraz rejs po Jeziorze Galwe wokół zamku z degustacją karaimskich kibinów, czyli narodowych pierogów o różnym nadzieniu. Wyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 9 noclegów w hotelach klasy turystycznej***: 1 w Kownie, 1 w Rydze, 1 w Tallinie, 4 w Sankt Petersburgu, 2 w Wilnie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 9 śniadań, 6 kolacji • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie Complex

UWAGI:
 1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 230 EUR.
 2. Wizy: od 01.10.2019 r. obywatele Polski mogą składać wnioski o bezpłatną wizę elektroniczną na stronie MSZ Rosji pod adresem: http://electronic-visa.kdmid.ru. BP ITAKA oferuje pośrednictwo w uzyskaniu wizy turystycznej, szczegółowe informacje w zakładce „Informacje praktyczne”. Opłata za pośrednictwo: 50 PLN.
 3. Opłaty fakultatywne: nocny rejs po Newie: ok. 35 EUR; kolacja z pieśniami rosyjskimi: ok. 45 EUR (wymagane min. 25 os.).
 4. Przy rezerwacji wycieczki poniżej 30 dni do terminu wyjazdu brak gwarancji wstępu do Carskiego Sioła, Peterhofu i Ermitażu.
 5. Wymagany paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Sprawdź cenę

Twój wybór wczasów

Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja

Szlak bursztynowy

zmień wariant wakacji
 • Dojazd własny
Wybierz
4 078 Pln
Oszczędzasz: 1 060 PLN
Dorosły
3 018pln
Łączna kwota sprawdź szczegóły ceny 6 036 pln razem
Oszczędzasz 1 060 PLN
Rezerwuj
Przejdziesz do bezpiecznego procesu rezerwacji
 • wyślij zapytanie
 • callcenter.tel_pl
 • 801 066 777
 • 77 4476 777
 • Infolinie dostępne: pn-pt: 8-22 sob-ndz: 9-20
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter